Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas päkapikud on vajalikud lastele?
#1
Seitsmeaastasele lapsele ütles koolikaaslane, et päkapikke pole olemas. Tema aga vastu, et on küll, sest minu issi ütles, et ta ise on näinud neid. Teine vaikis. Nüüd pidi isa kodus ära rääkima tõsiasja, et nemad emmega tegelikult panid kõik see aeg kommid sussi sisse ja kingid kuuse alla, et ära hoida narrimist koolis. Ja mainisid veel, et ärme praegu veel viieaastasele õele sellest räägi(las tema usub edasi veel).
Siit minu küsimused:
Millest jäi laps mõtlema? Kui õigeks saab pidada sellist valetamist? Kui meile valetatakse kõrgemalt, siis võiks ka oma last tasatargu harjutada valega. Kas nii või?
Igati pooldan muinasjutte, sest headus võidab ja kurjus saab oma osa. Aga mida peaks arvama meile ettesöödetud jõulutrallist?
Kõik arvamused (plussid ja miinused) on teretulnud. Erinevus rikastab.
Vasta
#2
Mäletan siiani, kuidas püüdis mu vanem vend seda mulle selgeks teha, ei tahtnud kah kuidagi uskuda, mõni aasta hiljem seletasin ise juba nooremale vennale, reaktsioon on alati, et see on vale, mis räägid. Täiesti huvitav. Jõulutrallist muide osa ei võtta.
Vasta
#3
See on tegelikult pere sisene asi ja peaks lähtuma lapsest. Päkapikkudega on nagu on - mingi hetk on lapsele see muinasjutt ilusaks mänguks, kuid peaks jälgima, et sellega liiale ei mindaks. Praktilisest küljest peaks lapsele varakult selgeks tegema - või pikapäkkasi üldse mitte esile tooma, et sussi sisse panevad asju ikka issi-emme. Arvatakse, et lapsed ei saa aru kus lõppeb mäng ja algab reaalsus - enamus siiski saab ja tulebki lastele selgeks teha, et see on ILUS MÄNG mida maailm mängib. Ei tohiks ignoreerida, et koos mängitud aeg on pere aeg ja tihti hindamatu väärtusega tänpäeva kiires maailmas. Mängigem siis oma lastega - see "tasub" hiljem kuhjaga tagasi kui on säilitatud mängu ilu.

Selle nn "jõulutralliga" on laias laastus sama asi. Kõigile meeldib saada kingitusi, kuid suurim kingitus ei ole mitte see nänn seal krõbiseva paberiga pakis vaid see, et pere istub kuuse all ja on koos. Selles ongi asja iva.
Püüdke üle olla. Ignoreerige seda tralli ja ärge minge sellega kaasa. Parem viis on sellest mitte välja teha - mida suuremaks kasvab "ignorantide armee" seda raskem on materialistlikku tralli üleval hoida. Peab meeles pidama ka seda, et kui inimene üritab aktiivselt vastu võidelda asjale mida enamus aktsepteerib tekitab see negatiivi temas - see aga mõjub juba halvasti talle endale. Kui keegi tõstab küsimuse ülesse siis vastata rahulikult umbes nii - "pean jõuluks rahulikku aega perega mitte kingirallit ja kui see kellegile ei meeldi on see tema probleem".
Vaatamata sellele võiks siiski osaleda lapse koolis või töökohas toimuvale "kingi rallile", kuigi see on just peaaegu otsene "rikkumine" siis kui sellega aga (rahaliselt) üle ei pingutata ja sellega kaasneb ka mingi koosviibimine siis olgu - koosviibimised on toredad ja üldjuhul (vähemalt töökohal) selline vaba mitte töine koosviibimine tuleb kasuks.

PS. Lõpetage kallid inimesed selle tobeda propagandistliku hüüdlause "erinevus rikastab" igasse auku toppimine. S1tta ta rikastab - pigem hävitab. See oleks kuskil eestlaste peol pidada kõnet vene keeles ja lisada, et "meie pealinn Moskva" - solvab raibe.
Vasta
#4
Inimene, kes tõsimeeli väidab oma lapsele, et päkapikke pole olemas, on lihtlabane valetaja ning seda võib mingis mõttes ka alaealise ahistamiseks pidada. Kui ikka suurem otsustab "koha kätte näidata" lõhkudes niiviisi väikese inimese maailma...
Vasta
#5
http://www.theepochtimes.com/n3/407735-1...christmas/
Ka siia on jõudmas komme mille käigus lapsed istuvad Jõuluvana põlvele ja esitavad oma kingi soove. Lingi taga on mõned neist mis Jõuluvanadele on esitatud. Phe toon äea teistest peate ise aru saama.

"Kallis - Jõuluvana - mulle toovad kinke isa ja ema. Palun vii mulle varutud kingid vaestele lastele."
Vasta
#6
(20-12-2013, 12:43 )Celtic Kirjutas: Inimene, kes tõsimeeli väidab oma lapsele, et päkapikke pole olemas, on lihtlabane valetaja ning seda võib mingis mõttes ka alaealise ahistamiseks pidada. Kui ikka suurem otsustab "koha kätte näidata" lõhkudes niiviisi väikese inimese maailma...

Jah, sama hästi võiks ju küsida, mida mõtleb laps siis, kui vanemad räägivad, et nad kõik on väljamõeldised? Enamus lapsed ikkagi usuvad tema ümber ja neil silmad säravad, kui loevad salme jõuluvanast ja päkapikkudest. Ilmselt temal jääb see sära puudu.
Miks ma üldse selle teema tegin on sellepärast, et mul endal ei olnud väga võimsaid jõule. Emaga tavaliselt kahekesi ja vanem vend oli nii püsimatu,et ega teda isegi jõulude ajal kodus polnud. Ei olnud meil kuuskegi kunagi, sest ema väitis, et neid okkaid muidu korjad jaanideni. No ja mis jõuluimet kooliski oodata, kui sisse marsivad 5-10 jõuluvana, kes jaotatakse klasside vahel ära. Ning see loosimine, kellele pead pärast mingi kindla summa eest kingi tegema, kellega sa võibolla väga ei suhtlegi. See kõik tundus nii jabur.
Nüüd aga pisipõnn endal sirgumas ja tahan leida seda selgus kõigepealt endas, et oskaks ka midagi(seda sära) endast anda.
Arvan, et see saab siiski tulema käigu pealt, mis parajasti südamest tundub õige olevat ning rohkem naise järgi. Temal tundub asjad paigas olevat selle koha pealt.

Vasta
#7
Kes julgeb kindlalt väita, et päkapikke pole olemas!?
Vasta
#8
Asi pole selles, et kas neid on olemas või mitte... sest kui mitte meie reaalsuses pole neid alati näha, siis mujal kindlasti.

Pigem huvitab lapsi, et kas nad ikka oma kingitused saavad. Minu lapsed olid juba ammu suured, aga ikkagi panid sokid välja ja kurtsid mulle, et "emme, kas sa oled päkapikkudega tülis. et meie sokkidesse midagi ei laeku...Smile".

Ehk siis see on tõesti üks imeline andmise-saamise-tähelepanu-osutamise-mäng.
Vasta
#9
Täielik beebi/perefoorum.
Järgmise teemana võiks keegi rääkida tampoonidest täiskuu mõjutustel, lapse kakimisharjumustest pimedal ööl jne.

Minaelani´i ühiskond on saavutanud oma beebifoorumi väljundi- para on unenäod, inteligentsed hiina laternad, voltmeetriga mõõdetavad tolmupallid mõisates jne. Ja aga trollime edasi- vahel kustutatakse postitusi, aga troll näe trükib edasi arusaamata et midagi valesti teeb.
Mine jaga oma kogemusi perefoorumis, beebifoorumis. No tõesti ei ole Sult midagi 1200 posti hulgast midagi lugeda.
Mitte ühtegi oma mõtet.
Vasta
#10
(22-12-2013, 04:13 )rumal Kirjutas: Minaelani´i ühiskond on saavutanud oma beebifoorumi väljundi- para on unenäod, inteligentsed hiina laternad, voltmeetriga mõõdetavad tolmupallid mõisates jne. Ja aga trollime edasi- vahel kustutatakse postitusi, aga troll näe trükib edasi arusaamata et midagi valesti teeb.
Mine jaga oma kogemusi perefoorumis, beebifoorumis. No tõesti ei ole Sult midagi 1200 posti hulgast midagi lugeda.
Mitte ühtegi oma mõtet.

RUMAL, olen väga liigutatud , et oled mu 1200 postitust läbi lugenud ja kell 4 öösel veel minu peale mõtled ning sellise emotsionaalse läkituse saatsid. Mina küll selline andunud fänn kellegi suhtes siin foorumis pole olnud.
Edaspidi palun aga väldi minu kirjutatut, jumala eest, sest muidu võib sellise viha kogunemine sind väga raskesti haigeks teha.
Vasta
#11
(22-12-2013, 04:13 )rumal Kirjutas: Minaelani´i ühiskond on saavutanud oma beebifoorumi väljundi- para on unenäod, inteligentsed hiina laternad.
Tead, rumal, kui sa ei ole isegi sõna intelligentsed kirjutama õigesti õppinud, siis oled sa küll vale inimene siia õpetama tulema, millest keegi foorumis kirjutama peab. Seda enam, et sinu postitused kubisevad rumalatest väljenditest ja ebaintelligentsusest.
Vasta
#12
Iga inimene on ainulaadne ja kõigilt on midagi õppida, vaadates tema headust ja tema vigu. Mina hindan inimest rohkem tema iseloomu, kui teadmiste järgi. Ja selle intelligentsusega on ka nii, et võiks ju arvata, et arstid peaksid olema küll targad inimesed, kulutades nii palju aega koolis käimisele. Aga ometigi valivad nad kõige lihtsama tee ja määravad haigetele igasugu antibiootikume ja paratsetamoole jne, süüvimata haiguste põhjustesse. Heaks näiteks peavalud.
Olen veel seda usku, et peale meie kehastust lahatakse meie teod ja ütlemised ning mida tundsid teised inimesed sel hetkel. Kas siis on mõtet tahtlikult tekitada neid õppetunde teispoolsusesse? Meie ülesanne on ikka siin ja praegu õppida.
Hiljuti oli telegrammis üks hea õpetus andestamise kohta. Enne kui annad sinule haiget teinud inimesele andeks, proovi kõigepealt andestust (mõttes) temalt küsida, et ta üldse selleni pidi minema.
Ja veel küsiks rumalalt, et kas sinul on ka selline oskus, kui ohtlikus olukorras suudad enne piduripedaali vajutamist kolm korda signaali lasta?
Vasta
#13
Päkapikud on VÄGA vajalikud lastele! Eriti pisematele. Tuleb lihtsalt aru saada millal on õige aeg käes et laps saaks teada tõe.
Kui laps läheb kooli siis ehk on õige aeg.
Sai ka sussi sisse komme pandud õhtul. Selline juhus siis - kell oli 1 või 2 öösel. Kuulen hiilivaid samme. Väike tüdruk käis vaatamas kas komm juba kohal.
Ise usun ka päkapikkudesse. Ma ei tea kas neid enam tänapäeval on, kuid usun et kunagi nad eksisteerisid.
Mingis teises sageduses või kasvõi meie mõtetes nad eksisteerivad.

























Vasta
#14
Olen ise arvamusel, et inimene ei ole suuteline välja mõtlema mitte midagi mida pole olemas. Päkapikud eksisteerivad endiselt meie keskel, lihtsalt inimesed ei usu neisse piisavalt ja seega ei näe neid. Lihtsameelne mõte küll aga mulle nii meeldib. Ju see ongi minu tõde neist. Oma lapsepõlvest ei mäleta, et oleksin PP-e uskunud aga oma lastele teen küll seda ja neil on huvitav.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Voodoo - kas tegelt ka? hardo1990 34 12,994 24-03-2022, 10:05
Viimane postitus: Kunglas
  Kas halvaga võib teha head? Lynx Titan 49 7,837 19-10-2021, 04:27
Viimane postitus: lumm
  Altai šamanism, kas kristlus on saatanast? VironShaman 52 20,604 12-12-2019, 13:31
Viimane postitus: Mannu
  Kas jumal(ad) on olemas või ei ole? Nielander 274 81,132 30-07-2019, 14:08
Viimane postitus: Q11
  Kas Jeesus oli reaalselt olemas ? Metamorphosis 158 73,071 31-03-2018, 00:38
Viimane postitus: seenetoorik
  Nostrodamuse Anglomois kuningas kas V.Putin,D.Trump või keegi kolmas? Punahabe 9 5,306 27-01-2018, 13:01
Viimane postitus: Punahabe
  Kas juudid on rahvus? Raul 43 17,809 07-09-2017, 07:45
Viimane postitus: NelliN2
  Kas te usute voodoo värki? calitry 57 25,330 12-02-2013, 21:35
Viimane postitus: lahendused
  Kas oled ebausklik? Norwain 46 17,766 20-08-2011, 15:03
Viimane postitus: excubitoris
  Usk? Milleks? Kas seda on tõesti vaja?? AltGr 7 3,828 25-08-2008, 12:26
Viimane postitus: EyesOfDarkness

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat