Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unes pandi juhe külge
#26
(11-05-2012, 22:56 )kage Kirjutas: Mina ei näe mitte mingit põhjust fantaseerimise või unenäo puhul ennast milleski süüdlasena tunda. Unenägudest selliseid asju ei mäleta, aga olen täiesti ilmsi fantaseerinud asjadest mis on reaalses elus karistatavad või moraalses mõttes väärad ja ei tunne ennast mitte kuidagi ega mitte kellegi ees süüdlasena. Tõenäoliselt sellepärast, et ma ei pane unenägusid ja fantaasiaid päris eluga ühte patta.

Kui sa fantaseerid millestki, mis on kasvõi osaliselt ka sinu enda meelest moraalselt väär, siis võib see tekitada sulle kahju. See enda mitte kellegi ees süüdlasena tundmine on mu meelest illusioon - lapsepõlvest saati õpetatud normid toimivad ka alateadvuses, hoolimata sellest, mida sa teadlikult mõtled või arvad end uskuvat. Muidugi tagajärged tõsidus sõltub sellest, kui palju sul vaimujõudu on, et ennast "karistada".

Vasta
#27
(11-05-2012, 23:29 )Minaelan Kirjutas:
(11-05-2012, 22:56 )kage Kirjutas: Mina ei näe mitte mingit põhjust fantaseerimise või unenäo puhul ennast milleski süüdlasena tunda. Unenägudest selliseid asju ei mäleta, aga olen täiesti ilmsi fantaseerinud asjadest mis on reaalses elus karistatavad või moraalses mõttes väärad ja ei tunne ennast mitte kuidagi ega mitte kellegi ees süüdlasena. Tõenäoliselt sellepärast, et ma ei pane unenägusid ja fantaasiaid päris eluga ühte patta.

Kahjuks mina arvan, et mõte või fantaasia, mis on lendu lastud, on sama reaalne kui elu. Seega...
...kõik toimub meie peas. Me ise loome oma reaalsuse. Iga inimene jutustab oma lugu. Sama moodi saavad oma reaalsuse luua ka teistsugused energiad, olendid jne. Kui me oleme nad juba oma reaalsusesse võtnud, siis tuleb meil ka nendega tegeleda. Hetkel kui seda teksti kirjutama hakkasin, oli kõik nii selge. Siis käis jälle mingi "plõks" ja mõte kadunud.... Kogun ennast ja püüan natsa aja pärast uuesti.


Mulle tundub, et reaalsus mis on hetkel meile selgeks õpetatud, suunatud, ette näidatud ja meile kasulikuks mõtestatud hakkab otsa lõppema. Sein teistsuguste reaalsuste vahel muutub järjest õhemaks. Tõenäoliselt me kõik ka tajume seda mingil moel ja püüame individuaalselt anda sellele selgitust nii nagu me aru saame ja tunneme. See ongi õige. Samas ei välista see mitte ühtegi teistsugust võimalust, mitte kunagi ei saa mitte millegi kohta öelda, et nii ongi, sest alati võib olla ka naa ja kui on naa siis võib olla ju ka nii. Viirused ju tulevad meie arvutitesse ja toimetavad rahulikult seal meie teadmatta. Miks ei saa siis mingi muu rass, liik, ühiskond kes on ennast sama moodi välja mõelnud toimida nende jaoks täiesti normaalsetel alustel, mis tugineb
33:mk2
Miks ma ei saa seda juttu lõpetada, telefon h*õmm,I74viskab p
Vasta
#28
Mis tugineb samal põhimõttel nagu meil...püsida elus. Vahendid ja vajadused selleks ei pea ju meie omadega kattuma. Ja jälle on pea tühi: (
Vasta
#29
Kõige raskem osa selliste elu-olekuvormide juures nendele on see, et neil puudub oskus luua. Meie oskame unistada, luues niimoodi omale juurde veel ühe reaalsuse. Nemad oskavad neid reaalsusi jälle näha ja nendega mängida. Umbes nii nagu meie mängime arvutiga Simsi. Hetkel tundub, et on toimumas suured muutused. Me hakkame seda tajuma ja see neile ei meeldii. Sinu lapsele ju ka ei meeldi kui keegi tema arvutist Simsi ära kustutab.
Vasta
#30
Head mõtted Kuukaardilt Smile

Ja nende eluvormidel ei pruugi olla otseseid kurje kavatsusi. Vaid just nii nagu Simsi-mängu näites. Meie elutegevus, igapäevane elu, meie energeetika võib olla "neile" mänguasi, "reakreatsioonimaterjal" (hingekosutus ei saa vist öelda). Halvemal juhul lihtsalt üks eluks vajalik komponent, nii nagu hapnik meile.
Vasta
#31
Just, aga ka seal võib olla pahasid nagu siingi.
Vasta
#32
Mini jaoks muudab asja huvitavaks veel ka see, et eile öösel kui ma seda postitust kirjutama hakkasin, oli peas kõik nii selge kui üldse olla saab. Ja mingil hetkel su mõtted lihtsalt kaovad ära. Pingsa punnitamise järel õnnestub midagi taastada ja siis äkki hakkab telefon nö. täiega segast peksma. Olen tööl mitmel korral kogenud sellist asja, et jään väga sügavalt mõttese ja laskun vist alfa seisundisse. Selle tunde käigus saan alati millestki väga tähtsast ari. Kui sealt äkki välja tulen, siis samal hetkel viskab ka arvuti pildi eest. Teeb ise resetti. Võibolla on arvutil midagi viga....ei tea.
Vasta
#33
(11-05-2012, 23:24 )zen faran Kirjutas: Kui sa fantaseerid millestki, mis on kasvõi osaliselt ka sinu enda meelest moraalselt väär, siis võib see tekitada sulle kahju.
Kõigepealt - ma tõlgendasin "reaalset elu" tänapäeva ühiskonna mõistes. Samas pole mulle siiani kohale jõudnud miks ma peaksin mingi mõtte või fantaasia pärast ennast süüdi tundma, olgu see milline tahes, ja pole aru saanud, et need oleks mulle kahju tekitanud. Sest süü tekib siis kui oled enda arvates midagi valesti teinud. Mina leian, et ei ole.

Kui fantaseerimisele ja mõtete vabale lennule kammitsad külge panna ja sundida inimesi süüd nende eest tundma, siis võiks parajale osale meelelahutusest vee peale tõmmata.

(11-05-2012, 23:29 )Minaelan Kirjutas: Kahjuks mina arvan, et mõte või fantaasia, mis on lendu lastud, on sama reaalne kui elu. Seega...
Kas see ei ole liigne üldistamine ja inimeste võrdsustamine? Samamoodi kui on erineva füüsilise tugevusega inimesi on kindlasti ka erineva vaimse tugevusega inmesi nii, et kui ühe lendu lastud mõte võib füüsilises maailmas midagi korda saata võib teise oma peast mitte kaugemale jõuda kuna jõudu lihtsalt pole.
Vasta
#34
(12-05-2012, 10:57 )kage Kirjutas:
(11-05-2012, 23:24 )zen faran Kirjutas: Kui sa fantaseerid millestki, mis on kasvõi osaliselt ka sinu enda meelest moraalselt väär, siis võib see tekitada sulle kahju.
Kõigepealt - ma tõlgendasin "reaalset elu" tänapäeva ühiskonna mõistes. Samas pole mulle siiani kohale jõudnud miks ma peaksin mingi mõtte või fantaasia pärast ennast süüdi tundma, olgu see milline tahes, ja pole aru saanud, et need oleks mulle kahju tekitanud. Sest süü tekib siis kui oled enda arvates midagi valesti teinud. Mina leian, et ei ole.

Kui fantaseerimisele ja mõtete vabale lennule kammitsad külge panna ja sundida inimesi süüd nende eest tundma, siis võiks parajale osale meelelahutusest vee peale tõmmata.

Pole olnud kunagi situatsiooni, kus oled olnud kellegi peale kade ja siis hiljem tundnud end selle pärast halvasti (loe: süüdi), kui oled aru saanud, et see et sa talle ebaõnne soovisid ja sellest fantaseerisid poleks andnud sulle endale tegelikult midagi juurde?
Ega mõtlemisele tegelikult ju polegi võimalik "kammitsaid" külge panna, hea näide on hullud oma idee fix'idega, millest nad ilma medikamentideta kuidagi lahti ei saa. Aga samas, kui mingit fantaasiat liiga kaua "soojendada" siis võib see hakata märkamatult su käitumist ja sellega ka su saatust mõjutama, rääkimata sellest et neist kõige destruktiivsemad hakkavad lausa tervisele. Aga nagu sa ise ütlesid - mõne mehe mõtte lend on nagu kotkal, teisel nagu ... pingviinil Laugh

Vasta
#35
(12-05-2012, 11:23 )zen faran Kirjutas: Pole olnud kunagi situatsiooni, kus oled olnud kellegi peale kade ja siis hiljem tundnud end selle pärast halvasti (loe: süüdi), kui oled aru saanud, et see et sa talle ebaõnne soovisid ja sellest fantaseerisid poleks andnud sulle endale tegelikult midagi juurde?
Ei suuda meelde tuletada, et oleks kellelegi ebaõnne soovinud sellepärast, et tal midagi on ja mul ei ole. Kadeduse enda pärast ei näe mõtet, eriti tagantjärgi, süüd tunda kuna see on minu arvates loomulik õppimisprotsessi osa.
Vasta
#36
(12-05-2012, 14:38 )kage Kirjutas:
(12-05-2012, 11:23 )zen faran Kirjutas: Pole olnud kunagi situatsiooni, kus oled olnud kellegi peale kade ja siis hiljem tundnud end selle pärast halvasti (loe: süüdi), kui oled aru saanud, et see et sa talle ebaõnne soovisid ja sellest fantaseerisid poleks andnud sulle endale tegelikult midagi juurde?
Ei suuda meelde tuletada, et oleks kellelegi ebaõnne soovinud sellepärast, et tal midagi on ja mul ei ole. Kadeduse enda pärast ei näe mõtet, eriti tagantjärgi, süüd tunda kuna see on minu arvates loomulik õppimisprotsessi osa.

Jap. Siis sa oled tõesti süüdimatu Laugh
Vasta
#37
(12-05-2012, 18:32 )Minaelan Kirjutas: Saage sellest ometi aru ja mõtelge ning saage aru, et kõigel, mida te mõtlete, on tohutu tähtsus!!!
Kuna enamus inimesi ei koge seda, et nende juhumõtted, fantaasiad või muu taoline nende ümber olevat reaalsust kuidagi mõjutaks, siis on sinu ütlus sama hea kui sünnist saati pimedale öelda, et saa ometi aru, et punane värv on ... punane. Või proovida ateistile sõnadega jumala olemasolu tõestada.
Vasta
#38
(12-05-2012, 23:24 )kage Kirjutas:
(12-05-2012, 18:32 )Minaelan Kirjutas: Saage sellest ometi aru ja mõtelge ning saage aru, et kõigel, mida te mõtlete, on tohutu tähtsus!!!
Kuna enamus inimesi ei koge seda, et nende juhumõtted, fantaasiad või muu taoline nende ümber olevat reaalsust kuidagi mõjutaks, siis on sinu ütlus sama hea kui sünnist saati pimedale öelda, et saa ometi aru, et punane värv on ... punane. Või proovida ateistile sõnadega jumala olemasolu tõestada.
Või öelda sulle seda sama, et sa sellest aru ei saa.
Vasta
#39
(12-05-2012, 18:32 )Minaelan Kirjutas: Ära alahinda mitte kedagi. Kõigi inimeste mõtetel on jõud olemas. Jah, mõnel realiseeruvad need kiiremini, mõnedel mitte nii kärmesti, oleneb mõttejõu intensiivsusest.

Niisiis, kui sulle ei tee ära unekollid, siis leidub kindlasti mõni paha inimene, kes reaalis sind oma halbade mõtetega mõjutab? Kui mugav - nii saab ju kõik oma isiklikud probleemid ja kiiksud kenasti kellegi teise kaela veeretada...





Vasta
#40
(11-05-2012, 21:52 )Minaelan Kirjutas:
(11-05-2012, 21:11 )zen faran Kirjutas: Lõpuks ei julge need noored ja lapsed keda siin heast südamest kaitstakse üldse magama jäädagi ja kui jäävad, siis näevad et nendega muudkui manipuleeritakse ja pannakse mingeid juhtmeid külge....
Keegi võiks siis jagada oma kogemust, kuidas temaga on manipuleeritud unes?

Ma ei usu, et keegi oma unesid ei mäleta. Pigem on asi selles, et need on sellised, millest ei juleta rääkida. Ja need blokeeritakse reaalelus alateadlikult.
Olen ise oma unedes näinud, kuidas mind ahvatletakse tegema asju, mis on reaalses elus kas karistatavad või moraalses mõttes väärad. Kuna aga saan juba unenägudes sellest aru või olen lihtsalt vaimselt juba tugevam, siis ei suudeta mind enam seda väga palju tegema sundida.
Samas kui inimesed näevad nö patuseid või võikaid unenägusid, siis nad tunnevad ennast justkui süüdlastena ja nende enesehinnang on seetõttu madal ning see ongi ju meie manipuleerijate eesmärk.
Aga õnneks me hakkame neid järjest enam läbi nägema Smile.

Nii kaua, kui sa iseendaga manipuleerid ehk siis tahad mõelda ainult teatud tüüpi mõtteid (või siis ükskõik mida vältida ja see tahtmine sisaldab soovi ja survet enda suunas), paned sa ennast surve alla. Surve alla võid sa panna ennast ükskõik millega. See sama surve avaldub siis unenägudes. Nii et sa ei saa kindel olla kas see mittesobiv kontrollimatu unenägu on tekitatud sinu või millegi muu poolt. Ükskõik kelle käest kuuldud/loetud mõte mille sa oled endasse võtnud mõjutab sind ja seega unenägusid. Selleks, et tajuda kas sinu unenäos on midagi võõrast ei tohiks ennast survestada, ega pidada mõtteid oluliseks. Mõtete tulemist ja minemist vaadata, nendega mitte samastuda ja mitte pidada oluliseks mõelda nn "häid mõtteid". Sellega seoses väheneb seotus mõtetega ja sa võid hakata tajuma ennast/endas natuke teistmoodi midagi. Niimoodi tekib vaba ruumi ja pikema aja jooksul hakkad sa tajuma võõrast, kuid ei tõuka seda endast eemale, mis on jälle survestamine, vaid sul on võimalus seda ilma reaktsioonita jälgida.

Vasta
#41
eelmisel suvel oli minul kogemus, millele ma ei oskagi hinnangut anda...läksin magama,mõne aja pärast tundsin ,et pean silmad avama.Minu pea kohal oli 2 mingisugust "objekti " ( ei oska neid teisiti nimetada , nad oli hallikad ja natuke meduusi moodi ja nagu kumasid läbi).Üks oli umbes 20 cm ja teine natuke väiksem.Nad lihtsalt hõljusid.Erilist hirmu polnud, oli ainult suur imestus, et mis ja kuidas...ma vaatasin ja vaatasin ja lihtsalt keerasin selja ja kui ma uuesti tagasi keerasin olid nad kadunud.Mõni nädal ennem seda kuulsin ma öösel muusikat, mis tuli "ei tea kus kohast" ja jättis sellise väga-väga vana mulje.Kohe kindlasti ma ei maganud ja ei olnud une-eelses seisus ,sest ma ikka "näpistasin ennast" ,et veenduda , kas olen üleval.
Oskab keegi pakkuda, mis see olla võis?
Vasta
#42
Siin vanemad paragurud räägivad mingisugusest kassi "telneti`ist".

Tsitaat: WhiteWolf '07-06-2011 02:53:

Kass võib ka inimesele mõndagi seletada... kui heaks arvab inimesele "telneti" pähe ajada (see on nagu kõrvade vahele helistamine)

[email=http://www.para-web.org/showthread.php?tid=322&pid=140090]Piibli kood[/email]
Vasta
#43
Kui unenägusid ei näeks poleks mõtet magama minnagi. Laugh
Vasta
#44
Mina lähen magama siis, kui olen väsinud ja ärkan siis, kui enam väsinud pole. Kõik muu sinnajuurde kuuluv on normaalse inimese jaoks kõrvalprodukt, sest niikuinii ei oska me teadlikult neid pilte lugeda, sest need pole mõeldud teadvuse jaoks.
Vasta
#45
Tundub, et see kogemus sobib siia teemasse. Seoses tööga tuli terve nädalavahetus peaaegu jutti ärkvel olla ja pärast seda 220 km autoga sõita (üsna tavaline minu jaoks). Viimased 30 km käis tõeline võitlus unega, kuna lõpppunkt oli juba piisavalt lähedal, siis otsustasin ikka ühe jutiga ära sõita ja mitte peatust teha. Mis siis toimus? Sellel hetkel kui hakkasin rooli taga magama jääma ja vägisi silmi lahti hoidsin (motoorika ja refleksid jäävad, ning suudad ikkagi juhtida, heaks ei kiida) nägin kuidas taevasse hakkavad tekkima objektid, muutudes hägusemast järjest teravamaks. Tohutult suur ristküliku kujuline seisis paigal ja kolmnurksed liikusid, mõni lendas nagu päris lähedalt üle auto. Aga kui tekib tunne, et kohe kohe muutub kõik väga selgeks võpatad teadvuse juurde ja kõik on kadunud. Kui lõpuks voodisse magama sain, siis unenäos olin mingil aasal ja keegi käskis mul kogu aeg taevasse vaadata ning püüdis meeleheitlikult tõestada, et no vaata seal ei ole mitte midagi, ainult pilved. Vahtisin siis taevasse pingsalt ja ikka hakkasid sealt mingid objektid välja sulama. Vaidlesime päris tükk aega, pidevalt muudeti taeva värve, viimane mida mäletan oli see, et kõik muutus roheliseks.
Vasta
#46
Väga huvitav oleks teada, et kui nüüd mõni inimene, kes oma igapäevastest ärkveloleku kogemustest näeb tihti segapudrut unes, kas siis ta näeks sarnast juhtmepaneku und selle tõttu, et ta luges seda siit, või selle tõttu, et see ka samamoodi võis toimuda nagu teemaalgatajal Laugh
Vasta
#47
Kõik toimub alati millegi tõttu, mis vahet seal on mille tõttu. Oluline on ju see, et toimus. Kuna me nagunii midagi ei tea, siis hiljem saame lihtsalt toimunu ümber kõiksugu vorme valada.
Vasta
#48
Täna unest on jäänud meelde, et läksin kellegi VIPi juurde, kusjuures ignoreerisin ta ihukaitset ja muud värki. Istusin lauda tolle VIPi vastu ja vaatasin - Taavi Rõivas - kas oli päriselt või andis sümboolselt selle nime, eidea. Igatahes jäi ta ootama, mida ma ütlen ja mina jäin mõtlema, kuidas öelda seda,mida öelda tahan, võimalikult lühidalt ja selgelt....Niisiis...küsisin, kas oled vabamüürlane? Vastas, et veel ei ole. Seepeale ütlesin, et vabamüürlaseks saades pannakse talle "juhe kuklasse" - näitasin isegi peakolul kohta, kuhu - see on kuklast suti ülespoole - ja pärast seda näed ja mõtled ja arvad seda, mida su kontrollijad tahavad. Võttis mehe igatahes kõvasti mõtlema....

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,975 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Unes lendamine karlapoiss 88 41,342 13-01-2022, 19:58
Viimane postitus: Minaelan
  Unes nägin. Mis tähendab. Keldristvaljapreili 9 3,115 23-09-2019, 14:55
Viimane postitus: Q11
  Unes ringi möllamine unenägu123 5 2,870 29-12-2018, 17:05
Viimane postitus: Q11
  Hunt ja hundikutsikad unes lõõmus 1 3,663 06-11-2016, 13:28
Viimane postitus: Tyto Alba
  Nägin unes hiirt+ussid unes lõõmus 0 2,525 19-10-2016, 13:10
Viimane postitus: lõõmus
  Unes rändamine LostSoul 6 6,010 14-07-2015, 08:29
Viimane postitus: Müstik
  Plaks unes Stennu 22 11,986 01-02-2015, 02:18
Viimane postitus: Ifkin
  Kurjad silmad unes kk2ku- 8 7,948 30-01-2015, 18:28
Viimane postitus: sakala
  Surnu unes Preilikass 7 5,266 11-12-2014, 10:46
Viimane postitus: Mannu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat