Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unes pandi juhe külge
#1
Eilsest ööst on see ainus lõik, mis eredalt meeles.

Niisiis...mingil hetkel vaatan, mis mu ümber lendavad - nagu mustad väikesed mudelid. Tõstan ühe kõrvale, et tasa tasa, nüüd võtan kaane pealt ära, aga ei jõudnud, keegi kõrvalt pistab kisama, et ära puutu, ohtlikud on, neist tuleks hoiduda. Vaatan siis ringi ja äkki vaatab mulle otsa klaasistunud silmadega tüüp ja teatab, et me paneme sulle juhtme külge, et sa seda kõike siin ei mäletaks. Ma vastasin, et ei pane te midagi, ja naersin nagu inimene, kes jälgib kellegi lootusetut korduvat katset midagi korda saata. Vaatasin ringi "ma mäletan kõike" ja sealt peale teema juba muutus.

Unes või ilmsi? Mida kuradit? Unenäoseletajad ei tea midagi, siin nägijaid-tarku-seletajaid, äkki on miskit kosta?

Ja veel üks asi...kogu tänane päev oli üks hirmus une ja väsimusega võitlus. Muud ei tahtnud kui magada...
Vasta
#2
Palju õnne! Juhet vaja jah ei olnud ja paistab, et seda ka kinnitada ei saadud.
Vasta
#3
Energiat nad siiski sinult võtsid. See juhtme-jutt võis olla niisama soga ja selle foorumi ühe peateema kajastus. Selle varjus oli hea vaikne "lontimine" teha.

Aga minul on enda jaoks ikka lahendamata küsimus, kuidas teha kindlaks kes või mis selliste olendite taga ikkagi on. Klaasistunud pilk ja ajuvaba teema viitavad anorgaanilistele, aga ega see info ka midagi sisuliselt ei anna.
Vasta
#4
(10-05-2012, 09:29 )Marina Kirjutas: Energiat nad siiski sinult võtsid. See juhtme-jutt võis olla niisama soga ja selle foorumi ühe peateema kajastus. Selle varjus oli hea vaikne "lontimine" teha.

Aga minul on enda jaoks ikka lahendamata küsimus, kuidas teha kindlaks kes või mis selliste olendite taga ikkagi on. Klaasistunud pilk ja ajuvaba teema viitavad anorgaanilistele, aga ega see info ka midagi sisuliselt ei anna.

No jha kui sa just tahad kindlaks teha ( väidetavalt ei olevat just kõige ohutum tegevus, kuni reaalini välja). Aga kui tahad, siis õpi unes püsimist ehk, et ära lase end unest välja visata (kasuta silmi kinnistumiseks ja liikumiseks), samasse unne naasmist, peta ehk arva ära une stsenaarium ja ära mine viimasega vastuolli (esmalt) järgi nähtavalt stsenaariumit, ise tegele varjatult sellega, mis vaja (kontrolli mõtteid ja ole rahulik), no seal on veel asju... jne.

Ruubli unes oli minu jaoks huvitav see, kus ta kolas ja mida nägi.
Aga see on ainult minu tagasihoidlik arvamus.
Vasta
#5
Naljakas lugu sul Euroruubel.
Meenutab mulle ühte unenägu,mida ma kunagi nägin, et mingi valges kitlis tädi tuli tuppa,niikui palatisse ja ehmatas ära, et kuidas mina kõigest aru saan,mis toimub ja tahtis mulle mingit vedeliku juua anda, et ma ka midagi ei mäletaks. Tegu oli vist mingi ufo"pardal" olemise sündmusega.
Vasta
#6
Väga tuttav teema ja tunne. Ruubeli ja minaelan'i ga oli meil sellest privas ka juttu. Äkki teab keegi mõnda head (õiget) tüüpi kes meid kõiki hüpnoosi alla paneks ja uuriks mis sünnib.
Vasta
#7
Mul endal on niiviisi, et kui öist unenägu hästi mäletan ja päeval uni vaevama hakkab, siis tulebki uuesti magama minna, et asi lõpuni näha. Midagi halba selles küll pole tajunud.

Küll aga mäletan ma üht unenägu, kus ma mingite tegelastega ringi kõndisin ja siis äkki "ärkasin" ja meenus, et tegelikult olid nad mulle ennist mingit ainet pakkunud ja sain aru, et seda tarbinuna olin ma seda kõndimist hoopis ette kujutanud. Tegelikult istusin ma ikka samas kohas ja andsin neile infot, mida nad siis usinalt üles kirjutasid. Igatahes tekitas tunde, et mind on kenasti lohku tõmmatud Laugh

Vasta
#8
Khmm, ma kohe ei saa jätta selle peale märkimata, et ma oma ühe unenäo kirjeldusega ei tahtnud küll mingile paranoiale kaasa aidata. Ma ei usu, et keegi meist energiat ammutab ja meiega unenägudes manipuleerib. Arvan, et me ise kujundame oma unenäod ja missugused need saavad olema, sõltub igaühe südametunnistuse puhtusest. No ja kui tegemist nö "lihtsate" unenägudega, siis ka igapäevasest stressist.
Vasta
#9
(10-05-2012, 17:12 )Minaelan Kirjutas:
(10-05-2012, 16:52 )zen faran Kirjutas: Khmm, ma kohe ei saa jätta selle peale märkimata, et ma oma ühe unenäo kirjeldusega ei tahtnud küll mingile paranoiale kaasa aidata. Ma ei usu, et keegi meist energiat ammutab ja meiega unenägudes manipuleerib. Arvan, et me ise kujundame oma unenäod ja missugused need saavad olema, sõltub igaühe südametunnistuse puhtusest. No ja kui tegemist nö "lihtsate" unenägudega, siis ka igapäevasest stressist.

Õnnelik inimene, kes saab nii mõelda.
Kahjuks mulle unenägudes armu ei anta, kuigi selles elus on mul oma arvates "puhas südametunnistus" Smile.
Nii või teisiti kahtlustasin ma juba ammu, et unenäod on mingi müstiline "maa", mida meie ise ei suuda veel kontrollida. Seal olevad sündmused ja olevused on sellised, mida isegi filmides ette pole tulnud.

Aigar Säde "Unenägude manipulatsioonid" ma lugesin alles paar kuud tagasi läbi ja seal on nii mõndagi, millega olen kahjuks sunnitud nõustuma:
http://webcache.googleusercontent.com/se...clnk&gl=ee

Eks see puhas südametunnistus oli ehk liiga suur üldistus. On muidki asju mis võivad unenägusid rikkuda. Näiteks teadvustamata hirmud või haigus.

Aga neist raamatutest niipalju, et mis tagab, et just need pole "juhe"?
Lugesin kunagi Castaneda "Unenägemise kunsti" ja siis märkasin pärast seda, et mu unenäod muutusid ja mitte meeldivamaks. Sellest ajast saati olen igasuguseid õpetusi sisaldavate raamatute suhtes üpris ettevaatlik - need võivad päris salakavalalt ajudele hakata. Eriti siis kui suure õhinaga otsid oma küsimustele vastuseid ja oled seetõttu kõigele eriti vastuvõtlik. Ehk siis kui keegi jagab lõplikke vastuseid ja oma "ainuõiget" süsteemi, mis kõik teised justkui välistaks, siis on suure tõenäosusega on see vaid tema arusaam tõest ja Otsija jaoks vangal (paremal juhul üks läbitav etapp).

Vasta
#10
(10-05-2012, 18:18 )Minaelan Kirjutas: Või elad huvitavalt, julgelt, otsivalt, aga sisetunnet usaldades Smile

... aga kehvade unenägudega?

Ma ei tea...mis inimesele veel on lähem, kui mitte tema unenäod?
Põmst, mina loen igasugu isehakanud õpetajate tekstidest pigem välja:
"usalda mind, aga mitte oma unenägusid" st. minu meelest üritavad nad inimest just iseendas kahtlema panna, juhtida tähelepanu kõrvale probleemilt, pakkudes "valu" vastu "valuvaigistit", samas kindlaks tegemata, milles tegelikult on asi. Nii sa lihtsalt oletki lõpultult neist sõltuv.

Aga eks igaüks tõlgendab neid asju omamoodi, mina absoluutsele tõele ei pretendeeri. Ja tõesti suhtun pigem inimestesse reaalis kahtlusega, kui oma unenägudesse Laugh
Vasta
#11
Väga hea, paistab et on olemas "juhe", mida paigaldades nähakse ainult "juhet".
Vasta
#12
Miks on mul tunne, et ruubel suurepäraselt teab, mida see uni tähendas. Veelgi enam- postitus tundub kuidagi provokatiivne , nagu sondeeritaks pinda Laugh
Vasta
#13
Energianiitide olemus peaks olema sama "unes ja ilmsi".

Ilmselt iga täiskasvanud inimene on kogenud "armumise tunnet" - armumise tunde käigus luuakse energeetilised niidid mehe ja naise vahele südame tsakrate vahele, ning nii moodustuv mehe-naise vaheline energia pööris/ringlus annab armunutele näilise jõu lisandumise (koos läheme läbi tulest ja veest) - reaalne elu toob aga inimesed "maapeale tagasi", ning hakatakse üksteises avastama selliseid tahke, mida armudes ei nähtud, ning nii katkevad "armumise niidid", ning koos sellega hea tunne armumisest.

Ilmselt on paljud kogenud "ämma hädaldamist" - ka see on energianiitide seadmine, st hädaldav ämm loob oma hädaldamisega energianiite ja üritab nii noorematelt energia ära tõmmata - kui ämmale öelda otse ära "mina sinu hädaldamist ei kuula, kui vajad konkreetseid lahendusi võin aidata", siis lõigatakse nii läbi energianiidid ämmaga: ämm teeskleb seepeale 1001-st infarkti, kuid noored elavad oma elujõuga edasi.

Sarnaselt luuakse energianiidid kristliku ristimise käigus koguduse liikmete ja kirikupapi vahel - kui kristlusest taganeda ja ristimine maha pesta, siis vabanetakse ka kristlikest energiavarguse niitidest.


Teades selliseid "ilmsi toimuva" energeetilisi tagamaad, peaks saama sarnast energianiitide läbilõikamist rakendada ka "unes toimuva" korral.

Näiteks kui mina tunnen ennast hommikul ärgates väsinuna, siis teen ma mõne hingetõmbe jooksul Aigar Säde vampiirhingamise tehnikat, võttes öistelt energiavarastelt tagasi minu energia ja annan neile selle energiaga litaka - juba paarikordse proovimise järel oled hommikul ärgates värske ja reibas - ning kui pole, annad une-kaakidest energiavarastele järjekordse litaka.
Vasta
#14
Kaks tükki, kes väsimatult juhtme eest hoiatavad, pole veel sõna võtnud....
Vasta
#15
(10-05-2012, 16:43 )Minaelan Kirjutas: Samas on hea näha, et siinsed foorumlased on avastanud ka need unenägude manipulatsioonid
Ei ole mingeid manipulatsioone unenägudes, lihtsalt unenäod nii nagu nad on - seikluslikud ja kohati võib ära tunda hiljuti juhtunud sündmuste mõju.

Kusjuures euroruubeli postituse peale oli esimene mõte, et liiga kaua para-web'is olnud...
Vasta
#16
(11-05-2012, 11:50 )Minaelan Kirjutas: Sa kuulud siis Zen Faraniga ühte klubisse Smile. Et siis kohe sina tead täpselt seda unenägude värki. Noh tore, kui kellegil asi nii selge on.
Mina loen välja, et sina tead, et kõikidega manipuleeritakse unes. Ise räägin ainult sellest mis praegu minu kogemuse järgi minuga toimub mitte sellest, et tean mis minuga tegelikult toimub. Samas kui sul on võimalik näidata kuidagi, et mind manipuleeritakse unes, siis ära hoia ennast tagasi.
Vasta
#17
Muidugi manipuleeritakse meie teadvusega ka unes. Samamoodi nagu ka tänaval jalutades, õhtul uudiseid lugedes ja kus iganes. Teadvuse mõjutamine mõjutajale soodsas suunas on ju igapäevane nähtus.

Iseasi küsimus on hoopis see, mil moel ja mis vahenditega seda tehakse ning veelgi tähtsam küsimus - kas selle teguviisi tulem on mõjutatavale pigem kasulik või hoopis kahjulik.

Ruubli esialgse une kohta pole aga miskit öelda. Ju siis oli niivõrd tähtis seik, et pidi konkreetse sümboliga meelde jätma (me paneme sind unustama - pea seda nüüd meeles!)

Vasta
#18
(11-05-2012, 11:38 )kage Kirjutas:
(10-05-2012, 16:43 )Minaelan Kirjutas: Samas on hea näha, et siinsed foorumlased on avastanud ka need unenägude manipulatsioonid
Ei ole mingeid manipulatsioone unenägudes, lihtsalt unenäod nii nagu nad on - seikluslikud ja kohati võib ära tunda hiljuti juhtunud sündmuste mõju.

Kusjuures euroruubeli postituse peale oli esimene mõte, et liiga kaua para-web'is olnud...

Kipun sinuga, kage, nõustuma. Mina näen pidevalt unes asju, millega olen hiljuti kokku puutunud või mis mind huvitavad. Midagi sellist nagu 'juhtmepanemine' ma küll kogenud ei ole. Aga vahest ongi mulle iga ööse 'juhet pandud' et ma sellest midagi ei tea?

Vasta
#19
(11-05-2012, 16:23 )Celtic Kirjutas: Muidugi manipuleeritakse meie teadvusega ka unes. Samamoodi nagu ka tänaval jalutades, õhtul uudiseid lugedes ja kus iganes. Teadvuse mõjutamine mõjutajale soodsas suunas on ju igapäevane nähtus.
Kui see selline mõnusalt igapäevane tegevus on, siis tähendab see kindlasti seda, et manipuleerija manipuleerib, aga kas peab ka tähendama seda, et ohver on manipuleeritav? Kui ma tänaval palun kedagi eest astuda, siis kas ma manipuleerin temaga? Kui reklaamis on asi millest ma olen huvitatud ja ma selle ka ostan, siis kas manipuleeriti mind? Ehk siis kas manipuleerimine on ühissõna selle kohta kui ma kellegi soovil, käsul, mõjutusel jne midagi teen?
(10-05-2012, 16:43 )Minaelan Kirjutas: Tundub, et järjest rohkem inimesi "lähevad lahti "ehk siis hakkavad aru saama, et magamise ajal oleme teiste olevuste "mängukannid".
Mina ei suuda siit muud välja lugeda kui seda, et "magamise ajal on inimesed teiste olevuste "mängukannid" ja tundub, et järjest rohkem inimesi hakkab sellest aru saama". Ehk siis sinu teadmine, et sel ajal kasutavad teised olevused inimesi ära.
(11-05-2012, 17:05 )Minaelan Kirjutas: Manipuleerimine on nii igapäevane tegevus, sa ei saa arugi, et teed seda järjepidevalt - oma elukaaslasega, pereliikmetega, töökaaslastega jne.
Siin läheb meie arvamus lahku. Minu jaoks ei ole manipulatsioon alateadlik tegevus ja kui ma midagi saavutada soovin, siis minu jaoks on olemas ka sõnad suunamine, juhatamine, õpetamine, palumine, käskimine jne.
Tsitaat:Kuidas ma saan sulle näidata oma unenägudes olevaid võõraid olevusi, kes minuga manipuleerivad?
Esiteks, mida see sõna (manipuleerimine) sinu jaoks tähendab? Teiseks kirjutasin ma "Samas kui sul on võimalik näidata kuidagi, et mind manipuleeritakse unes".

Vaikselt tekib tunne, et mind manipuleeritakse uskuma, et kõik manipuleerivad mind ja ma teen ainult seda mida teised tahavad.
Vasta
#20
(11-05-2012, 19:45 )Minaelan Kirjutas: Sõna tähendust leiad siit :
https://www.google.ee/search?q=manipulee...TF-8&hl=et
Mina kasutan tavaliselt sõnade tähenduste jmt jaoks keeleveebi. Google on liiga laialivalguv.
Tsitaat:Sa ei saagi seda teada, oled ju ise öelnud, et ei usu sellesse.
Jah, ei usu. Aga see ei tähenda seda, et asitõendite väljatulemisel ma oma arvamust ei võiks muuta.
Tsitaat:Aga seal sul üks õige mõnus möll käib küll, usu mind Laugh.
Käib jah, näen seda isegi. Aga ei ole suutnud leida seost kuidas unenäod mind mõjutavad, vabandust manipuleerivad. Vastupidi olen küll suutnud seoseid leida.
Vasta
#21
Selle osaga ma võin täitsa nõustuda, et unenäod mõjutavad. Olen isegi mõni päev pool päeva ringi käinud nagu zombie ja juurelnud selle üle, mida mingi asi mu öises unes võis tähendada. Või siis otsinud mööda Google't taga mingeid kohti, inimesi, sündmusi (ja nende mitteleidmine on loomulikult suht frustreeriv - aga keegi ei käse mul ka neid otsida, oma mure või siis lõbu). Aga mis peaks selles viitama manipuleerimisele, ehk siis omakasupüüdlikule/halvale mõjutamisele? Mingi pool teemat on siin täis juttu manipuleerimisest ja ikka veel ma ei saa aru, mida see lõppkokkuvõttes peaks tähendama... Keegi unes sosistab sulle, et mine vales kohas üle tee ja reaalis oledki sunnitud minema ja jääd auto alla? Ehk siis palju on siin hoiatamist manipuleerimise eest, aga vähe juttu sellest, missugune see manipulatsioon peaks välja nägema... Ja selline tuutu-luutu ongi mu meelest puhas paanika ja paranoia tekitamine. Lõpuks ei julge need noored ja lapsed keda siin heast südamest kaitstakse üldse magama jäädagi ja kui jäävad, siis näevad et nendega muudkui manipuleeritakse ja pannakse mingeid juhtmeid külge....
Keegi võiks siis jagada oma kogemust, kuidas temaga on manipuleeritud unes?
Vasta
#22

Hea manipuleerimine on selline, et manipuleeritav sellest ise arugi ei saa.

Võtame näiteks vanameeste pissimist parandava ravimi Prostamol Uno reklaami (Enamus keskealistest meestest kannatab eesnäärme suurenemise all, jne...) - manipulatsioon toimub siin nii sõnas kui pildis (kurva näoga naine) ja selle käigus programeeritakse keskealiste meeste alateadvus ringi selliselt, et nende eesnääre lihsalt PEAB suurenema hakkama, kuna enamusel ju nii on reklaami väitel - nii põhjustab ravimireklaami manipulatsioon täiesti tervete keskealiste meeste eesnäärme suurenemise ja nad hakkavad vastavat ravimit VAJAMA.

Kindlasti on Kage ja paljud teised seda reklaami vaadanud, kuid selles peituvast manipulatsioonist poldud varem teadlik - seega oli tegu "hea manipulatsiooniga", st manipuleeritavad ei saanud aru, et neid manipuleeriti.


Minnes käegakatsutavast füüsilisest reaalsusest veidi sügavamale, siis on olemas selline rühmitus nagu "une häkkerid", kes sisenevad teadlikult teiste unedesse ja mõjutavad nii teisi - samas on tegu piisavalt vana nähtusega, mis pääses kuidagi sõjalaborite seinte vahelt välja "tsiviilkäibesse" - seda, mis tänasel päeval võib sõjalaborite psühhotroonika osakondade suletud seinte taga peituda võime vaid oletada: ma pakuks et ta kisub sinnakanti, kus vajadusel pannakse keda iganes tegema mida iganes ja seejuures jätta mulje justkui oleks tegu inimese vaba tahega - aga selle "äratundmisrõõmu" jätaks Kage pensionipõlve jaoks, kui sellised "lootusetult aegunud" tehnoloogiad järjekordselt lekkima hakkavad.


Vasta
#23
(11-05-2012, 21:52 )Minaelan Kirjutas: Ma ei usu, et keegi oma unesid ei mäleta. Pigem on asi selles, et need on sellised, millest ei juleta rääkida. Ja need blokeeritakse reaalelus alateadlikult.
Olen ise oma unedes näinud, kuidas mind ahvatletakse tegema asju, mis on reaalses elus kas karistatavad või moraalses mõttes väärad. Kuna aga saan juba unenägudes sellest aru või olen lihtsalt vaimselt juba tugevam, siis ei suudeta mind enam seda väga palju tegema sundida.
Samas kui inimesed näevad nö patuseid või võikaid unenägusid, siis nad tunnevad ennast justkui süüdlastena ja nende enesehinnang on seetõttu madal ning see ongi ju meie manipuleerijate eesmärk.
Aga õnneks me hakkame neid järjest enam läbi nägema Smile.

Ma saan küll aru, mis unenägudest sa räägid, kuid olenemata sellest, mis tunde need inimesse jätavad, on need ühed kõige informatiivsemad unenäod inimese kohta üldse ja just sellepärast ongi inimestel piinlik neist ka rääkida. Seega mulle tunduvad need pigem õpetlikud kui manipuleerivad. Sest kasu saab neist lõpuks ikkagi inimene ise, õppides tundma oma ihasid, piire ja hirme. Süü on seejuures lihtsalt indikaator, mitte mõne kolli magustoit Bleh
Vasta
#24
(11-05-2012, 22:37 )Minaelan Kirjutas:
(11-05-2012, 22:20 )zen faran Kirjutas: Ma saan küll aru, mis unenägudest sa räägid, kuid olenemata sellest, mis tunde need inimesse jätavad, on need ühed kõige informatiivsemad unenäod inimese kohta üldse ja just sellepärast ongi inimestel piinlik neist ka rääkida. Seega mulle tunduvad need pigem õpetlikud kui manipuleerivad. Sest kasu saab neist lõpuks ikkagi inimene ise, õppides tundma oma ihasid, piire ja hirme. Süü on seejuures lihtsalt indikaator, mitte mõne kolli magustoit Bleh

Jah, süütunde kaudu meid kõige rohkem manipuleeritaksegi. See, mida olen unes näinud, pole küll mingi õpetus, pigem hoiatus või ähvardus või irvitamine - et vaat, milleks meie võimelised oleme teie näruste inimeste suhtes.
Aga järjest enam saan ma sellest juba unes olles aru. Ja olen kindel, et ka kõik teised, kes enne magama jäämist endale mõttes lausuvad, et " ma suudan oma unenägusid kontrollida ja juhtida ja mäletada", saavad oma elu üle parema kontrolli.

Jään eriarvamusele. Kui oma personaalsest "põrgust" läbi ei käi, siis ka ei õpi ja arene. Ja uni on mu meelest täielikult inimese enda teha.
Kahtlusi tekib mul vaid "eeskoja" st une ja ärkveloleku piiriala suhtes, aga võb-olla on see ka sellest, et sealsed kogemused on kõige reaalsemad ja seega ka hirmutavamad.
Vasta
#25
(11-05-2012, 21:45 )lahendused Kirjutas: Kindlasti on Kage ja paljud teised seda reklaami vaadanud, kuid selles peituvast manipulatsioonist poldud varem teadlik - seega oli tegu "hea manipulatsiooniga", st manipuleeritavad ei saanud aru, et neid manipuleeriti.
Kui see mind pole mõjutanud, siis mind pole manipuleeritud. Samuti aitab terve mõistus selliste asjade puhul.
(11-05-2012, 21:52 )Minaelan Kirjutas: Olen ise oma unedes näinud, kuidas mind ahvatletakse tegema asju, mis on reaalses elus kas karistatavad või moraalses mõttes väärad.
Mina ei näe mitte mingit põhjust fantaseerimise või unenäo puhul ennast milleski süüdlasena tunda. Unenägudest selliseid asju ei mäleta, aga olen täiesti ilmsi fantaseerinud asjadest mis on reaalses elus karistatavad või moraalses mõttes väärad ja ei tunne ennast mitte kuidagi ega mitte kellegi ees süüdlasena. Tõenäoliselt sellepärast, et ma ei pane unenägusid ja fantaasiaid päris eluga ühte patta.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,138 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Unes lendamine karlapoiss 88 40,863 13-01-2022, 19:58
Viimane postitus: Minaelan
  Unes nägin. Mis tähendab. Keldristvaljapreili 9 3,099 23-09-2019, 14:55
Viimane postitus: Q11
  Unes ringi möllamine unenägu123 5 2,836 29-12-2018, 17:05
Viimane postitus: Q11
  Hunt ja hundikutsikad unes lõõmus 1 3,647 06-11-2016, 13:28
Viimane postitus: Tyto Alba
  Nägin unes hiirt+ussid unes lõõmus 0 2,512 19-10-2016, 13:10
Viimane postitus: lõõmus
  Unes rändamine LostSoul 6 5,983 14-07-2015, 08:29
Viimane postitus: Müstik
  Plaks unes Stennu 22 11,903 01-02-2015, 02:18
Viimane postitus: Ifkin
  Kurjad silmad unes kk2ku- 8 7,923 30-01-2015, 18:28
Viimane postitus: sakala
  Surnu unes Preilikass 7 5,236 11-12-2014, 10:46
Viimane postitus: Mannu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat