Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuba/toad unes
#1
Otsisin internetist tähendust toa kohta. Olen unes näinud, kuidas kõik toad on läbikäidavad ja neis müüakse midagi, kuskil väikeste lauakestel on vaid paar üksikut eset. Toad on kõik sellised hämarad ja nagu räpased ning tegevus toimub öösel. Samuti tahaksin teada, et miks mitte kunagi mu unenägudes ei ole ilm päiksepaisteline vaid pilvine ja sombune?
Vasta
#2
Üks seletusvariant paljudest võimalikest:
siin võiks neid tubasi käsitleda sinu "hingemajana", st kirjeldab sinu enda sisemaailma, kus on nagu kõigest natukene, pealiskaudne ja mida sa ei tunne päris enda omagi olevat (asjad on müügis). Hämasust ja sompu võiks tõlgendada kui "selge meele" puudumist, st ehk toimid elus "ebateadlikult", "automaadina" tehes seda, mida sinult oodatakse, aga iseendas selgust omamata, mida ise tahad teha.
Vasta
#3
Küsiks veel, et kuskohast Teie, foorumlased, kes on huvitatud unenägude seletammisest, loete tähendusi jne. Ja milliseid teoseid soovitate?
Vasta
#4
Kuidas teevad teised, ma ei tea, aga minu puhul on selline variant:

lapsepõlvest on pärit nö "baaskiht" - vanaisa kapsakskulunud "Uus Kaldea tarkade unenägude seletaja", mingitel 1920nendatel välja antud. Hiljem järgnesid Jüri Henno ja Ilmar Soomere raamatud, rahvalike uneseletuste raamat "Une nägu peeglis", koostaja Ell Vahtramäe, siis üks venekeelne tõlkeraamat kelleltki Gustavus Hindmann Millerilt (sakslane siis ilmselt).

Aga raamatud raamatuteks, sealt ma vaatan väga harva, need olid nagu rohkem mingi üldpõhimõtete loomiseks, millele oma nägemust ehitada. Vahest harva vaatan mõne sümboli tähendust.

Vaatan uneneägu nagu tervikpilti. Umbes nii, et kui kujutada endale ette, et sa peaksid oma sõbrale andma edasi mingi sõnumi, aga sa ei saa miskipärast kasutada ei sõnu ega otsest kirjeldust, mis vormis sa siis selle sõnumi edastaksid? Vot inimese alateadvus on selline sõber, kes saadab selliseid sõnumeid. Ja tuleb püüda mõistatada, mida ta öelda tahtis. Sellest järeldub ka see, et iga inimene ise ja ainult ise saab oma alateadvuse sõnumeid kõige paremini lahti mõtestada. Võibiolla mõni seletaja on tõesti ka selgeltnägija, temaga siis on teine asi.

Aga vahest tuleb unedesse ka infot mujalt kui inimese enda alateadvusest. See on midagi spontaanse telepaatia (kaugnägemise) taolist. Siis võib olla tegu ka sündmuse otsese kirjeldusega või sõnadega, aga võib tulla ka mingi kujundina, tundena, teadmisena. Alati ei pruugi vahet teha, kas on alateadvus või midagi välist. Eriti dramaatilistel juhtudel (lähedase surm tavaliselt) on vahe tuntav. See on nähtus, mida teadus paraku ei tunnista. Omal on mul päris mitu sellist info ülekandumise juhtumit olnud, kaks on seotud olnud surmadega, kahel korral on "kiri" ennem füüsilist kirja kohale jõudnud. Ka siin paraveebis on paar? sellist juhtumit.
Vasta
#5
Ütleme nii, et su keha on targem kui sa arvad - peaks ikka tõsise puudega olema, et tulnukaid mitte karta.
Vasta
#6
Olen juba vast pool aastat korduvalt unes näinud, et ma suudan objekte liigutada mõttejõuga...
Soovi korral midagi liigutada viipan käega objekti poole ja mingi veidra "tajuga" peas/ajus hakkan seda objekti liigutama. Ärgates on tihti see "taju" meeles, aga unustan kiirelt, sest ei pea seda oluliseks.

Mis teema on? Laugh Alateadvus tahab hirmsasti mõttejõul asju liigutada??
Vasta
#7
(07-06-2012, 22:20 )Balzzar Kirjutas: Olen juba vast pool aastat korduvalt unes näinud, et ma suudan objekte liigutada mõttejõuga...
Soovi korral midagi liigutada viipan käega objekti poole ja mingi veidra "tajuga" peas/ajus hakkan seda objekti liigutama. Ärgates on tihti see "taju" meeles, aga unustan kiirelt, sest ei pea seda oluliseks.

Mis teema on? Laugh Alateadvus tahab hirmsasti mõttejõul asju liigutada??
Vot nüüd ma kaldun müstikasse ja väidan (aga ainult väiteks see jääbki), et teatud teadvuse vormide (pole õige sõna, aga paremat ei leia) puhul asi nii käibki. "Mõtte jõuga" luuaksegi kõik siin maailmas. Inimesel "antakse" aegajalt lihtsalt ka seda tunnet tajuda.

Vasta
#8
(07-06-2012, 20:16 )Minaelan Kirjutas: Pigem mu hing on targem kui keha ja mõistus. Puuet mul pole, olen terve kui purikas Smile1.

Tulnukatesse peab väga ettevaatlikult suhtuma, reptikaid ja halle lausa vältima igal võimalusel, aga mitte neid paaniliselt kartma. See halvab ja võtab ära loogilise mõtlemise või sisetunde kuulamisoskuse.

Eks igaüks ole targim oma sfääris, mina ütlesin vaid, et keha on targem kui sa arvad.
Kui ussisõnu ja ennast piisavalt ei tunne, siis ei jäägi muud üle kui reptikaid ja halle vältida.

Vasta
#9
(11-06-2012, 11:32 )Krt Kirjutas:
(07-06-2012, 20:16 )Minaelan Kirjutas: Pigem mu hing on targem kui keha ja mõistus. Puuet mul pole, olen terve kui purikas Smile1.

Tulnukatesse peab väga ettevaatlikult suhtuma, reptikaid ja halle lausa vältima igal võimalusel, aga mitte neid paaniliselt kartma. See halvab ja võtab ära loogilise mõtlemise või sisetunde kuulamisoskuse.

Eks igaüks ole targim oma sfääris, mina ütlesin vaid, et keha on targem kui sa arvad.
Kui ussisõnu ja ennast piisavalt ei tunne, siis ei jäägi muud üle kui reptikaid ja halle vältida.

Ma olen sinu koguaeg kahtlustanud hea mõttes. Õõigust räägid, õigust räägid krt!
Vasta
#10
Esimene mõte ei ole kõige õigem, vaid arenematu alateadvuse ego usub, et see on kõige õigem.
Vasta
#11
Palun, palun. Olemus, sümbolistlik ja emotsionaalne. Funktsioon, "kõige õigemaid" programme seedida.
Vasta
#12
Tere, käin siin lehel üldiselt lugemas ja sõna ei võta. Aga olen üritanud leida infot ka oma korduva unenäo kohta aga pole leidnud ja küsida ka kuskilt ei oska. Nimelt olen viimased aastad aeg-ajalt näinud und, kus inimesed on alati erinevad aga mina olen seal unenäos ,kus kiirustan rongijaama ja tahan rongile jõuda (mul on selgelt ka selle rongijaama pilt mälus) aga kunagi ma sinna rongile ei pääse, kuna ees olevast piletiautomaadist ei pääse edasi või, siis on tee peal kontrolör, kes ei lase mind edasi rongile ja ma näen ,kuidas teised lähevad sinna.
Samuti olen näinud viimasel ajal unenäos asju ette ja viimane unenägu oli minu jaoks päris hirmutav: nägin unes, et olen kuskil ruumis ja seal olid mingid tegelased(ma ei oska isegi seletada) ,kelle ees ma kekutasin, et teie ei saa mulle midagi teha , kuna mul on kaitse peal ja siis üks näpistas mind kõvasti (enne seda lisas ,et ma tõestan sulle et saame küll liiga teha) ja ma ärkasin keset ööd üles selle valu peale (kuna mul oli füüsiliselt valus).
Vasta
#13
(26-06-2012, 23:09 )Väärtus Kirjutas: Nimelt olen viimased aastad aeg-ajalt näinud und, kus inimesed on alati erinevad aga mina olen seal unenäos ,kus kiirustan rongijaama ja tahan rongile jõuda (mul on selgelt ka selle rongijaama pilt mälus) aga kunagi ma sinna rongile ei pääse, kuna ees olevast piletiautomaadist ei pääse edasi või, siis on tee peal kontrolör, kes ei lase mind edasi rongile ja ma näen ,kuidas teised lähevad sinna.
Kuhugi soovitud kohta mittejõudmise uned (tavaliselt ongi selleks buss või rong) on tavaliselt märgiks sellest, et inimesel on eesmärk, soov vms, mida ta miskipärast ei saa teostada. Kas segab alateadvus (mõistusega tahaks mingit asja, kuid alateadvus miskipärast ei luba seda) või segavad välised asjaolud millegi teostumist.

See on nö tüüpseletus, mis ei pruugi aga alati paika pidada.

Vasta
#14
Ma näen pidevalt selliseid unenägusid, kus ma lausun midagi konkreetset ja see jääb mulle hästi unenäost meelde.
Täna öösel nägin unes, et ma ütlesin kellegile otse näkku: "Saa oma hirmudest võitu!" ning siis, kui ma olin seda lausunud kajas see lause veel tagasi.
Kui hakata mõtlema unenäo sisusse, mida vbl püüdis alateadvus mulle öelda, pole mul enam suuri hirme mida karta..
Tahakski teada, mida võivad, siis sellised selgete fraasidega unenäod tähendada ?
Vasta
#15
Viimasel aal mäletan hästi hommikuti unenägusid. Tulevad aeg ajalt ka vanemad unenäod meelde. Soovi korral saan eelneval ööl nähtud unenäosse pöörduda ja uurida, mis seal toimus, seda pealt vaadates. Samas kas sellel torkimisel on mõtet? Ehk siis nagu enseanalüüsi põhjal on ka unenägude analüüsi kerge lõksu sattuda ja hekseldama hakata, et mis ikka see tähendab. Võib-olla unenägudes nähtu võikski jääda seal kogetu juurde.
Vasta
#16
Täna hommikul meenutasin öö jooksul nähtu üle, kild killu haaval hakkas nähtu avanema, alguses piltidena hiljem nagu filmilõiguna aga vaimselt on see päris kurnav. Ja kui niimoodi iga hommik peaks analüüsima, jäin igatahes uuesti magamaSmile Eks me kindlasti ka unenäos tegutsedes juba õpime ja teadlikult olles on sealt ka mõndagi õpetlikku kaasa võtta kui osata märke lugeda, selleks vaja jälle teadmisi.
Vasta
#17
Väga õige - just nii nad teevad!Smile
David Wilcocki kirjutatut uurides, jäi mulle silma üks lõik pealkirjaga Unede olemus ja eesmärk.
Ta kirjutab:
"Uned on Kõrgemalt Minalt metafooride keeles tulevad väga kõrge sagedusega sõnumid. Pole tähtsust kas te saate oma mõistusega unedest aru või ei. Pole tähtsust kas te neid mäletate või ei. Teie unes on seotud teie neljamõõtmelise ehk neljanda tiheduse astraalse Minaga."
Ta lisab, et usub, et see on just see Mina, mida kasutas Edgar Cayce oma "lugemiste" läbiviimisel.
Ja ütleb: "Just teie astraalne Mina läbib unenäo kogemuse. Tundub, et teil on äärmiselt palju erinevaid olemisetasandeid. Need tasandid tegelevad teiste asjadega, asjadega, mida te endale ei teadvusta, aga on samas osa teist - kõik üheaegselt.
See kontseptsioon on väga mõistust avardav, kuna see lubab tõdeda. kui palju te oma füüsilisest kehast suurem olete. Te teadvustate kui armastatud te olete ja kui palju teid eksisteerib."
Vasta
#18
Tea, kas arvutiprogramme ja füüsilist arvutit ennast saab kuidagi suuruse poolest üldse võrrelda? Mitu korda peab ühte ketast kõrvetama, et see ka salvestuks?
--------------------------------------------------------------------------------

Ja vastus käes! Kui protsessoril vastavat füüsilist installatsiooni pole, ei saa ka teatud programme salvestada-arendada. Seega ei kasva ka sisemaailm tühja koha pealt välismaailmast suuremaks.

Vasta
#19
Tere kõigile ! Olen siin uus , loodan , et postitan oma kirja õige teema alla .
Näen pidevalt unes ühte naist , keda ma ei tunne ega pole ka kunagi näinud . Ei näe tema nägu , aga tean , et see on jälle tema . Unenägude teema on erinev , aga inimene on üks ja sama .
Üks nendest - läksime abikaasaga poodi , mina läksin sisse , mees aga jäi autosse ootama . Kui poest väljusin , astus mu juurde üks naine ja küsis - ega te juhuslikult ei tea , kus A oma autoga seisab ? Näitasin käega meie auto poole , ise imestasin , et mida see naine mu mehest tahab . Naine läks auto juurde , avas ukse ja enne , kui autosse istus , tõmbas autole brezentkatte peale . Imestasin , et kuda pagan nii sõita saab , kui midagi välja ei näe .
Miks peaks keegi lolli järjekindlusega nägema unes võõrast inimest ? Pärast nende nägemist on mul terve päev vastik olemine .
Vasta
#20
Alati polegi kõige tähtsam mida sa näed unes vaid mis tunne sul on hommikul/päeval. Võibolla see on mingi vaim/hing, kes toitub sinu energiast, sellepärast sul ongi vastik olla päeval. Kui tihti sa näed teda? Ürita unenäos temast eemale hoida lihtsalt. Unes me lahkume enda kehast astraal maailma, sealt võib kellegi kaasa kogemata võtta. Lihtsalt enne magama minekut keskendu ja mõtle mida sa ütled sellele naisele, et ta sinust eemale hoiaks. Sa ei pea teda solvama vms, kuid ära tee temast välja ehk ignoreeri teda ja ürita temaga distantsi hoida. Jäta meelde, et me kujundame ise unenägude maailma, võid uurida ja proovida lucid dream'i.
Vasta
#21
Kahjuks tundub mulle , et see on hoopis maisem isik , kui vaim või hing . Igatahes midagi head see inimene mulle küll ei soovi . See une näide oli üks mahedamaid , ülejäänud on veel hullemad ja väga konkreetsed . Üldiselt on kordusunedega kogemusi , tavaliselt kisubki jamaks . Mõtlen , et mingil põhjusel osadele inimestele "saadetakse" sõnumeid ja kui sa läbi lillede aru ei saa , siis põrutatakse otse välja .
Vasta
#22
(16-11-2012, 13:38 )troll Kirjutas: Kahjuks tundub mulle , et see on hoopis maisem isik , kui vaim või hing . Igatahes midagi head see inimene mulle küll ei soovi . See une näide oli üks mahedamaid , ülejäänud on veel hullemad ja väga konkreetsed . Üldiselt on kordusunedega kogemusi , tavaliselt kisubki jamaks . Mõtlen , et mingil põhjusel osadele inimestele "saadetakse" sõnumeid ja kui sa läbi lillede aru ei saa , siis põrutatakse otse välja .
Tundub, et ka siin on mingi jama.Sad
http://www.vasmann.ee/?op=body&id=3&art=10
Või midagi muud sarnast. Alati võid küsida- konsulteerida, lingilt leiad vastava koha (kas chat või kontakt).wink
Vasta
#23
tapsix , tänud ! Üsna mõtlemapanev lugemine .
Vasta
#24
Esimesele postile: Toad on riigimajad. Tähendab rahalist abi riigilt või almuse palumist. Minu kogemused korduva unega on sellised, et nendes juhtunu päriselt täide ei lähe ja enamasti pole seda kellelgi juhtunud. Vähemalt nendel keda mina uurinud olen.

Harri
Vasta
#25
Panen siia kirja oma korduva unenäo.
Täpsemalt, nüüdseks on see läbi, aga umbes 11 aastat tagasi nägin seda und nädalas 2-3 korda. Algas kõik ühe hobusega, miski 2-3 kuud hiljem lisandus teinegi. Kokku läks ligi 7-8 kuud, kui seda und nägin. Kuidas te seda tõlgendaksite?

Ratsutan musta hobusega metsas, selline pargi moodi, hooldatud, ei võsa ega kände. Puhas ilus metsa-alune, miski väike rajake ja nii ma seal siis vaikselt sammu sõidan. Tasapisi hakkab ümbrus muutuma, mets tiheneb, tekib võsa ja rägastik. Edasi ratsutada võimatu, tulen hobuse seljast maha ja hakkan teda käekõrval juhtima edasi, teise käega lükkan oksi eest ära. Mets muutub aina hullemaks, väga raske on liikuda. Kuskilt imbub ajusoppi teadmine, et ees on lagendik ja et ma PEAN sinna koos hobusega jõudma. Rassin ja rahmeldan... ja jõuan lagendikult... alati ÜKSI! Hobust pole!
Hiljem hakkasin ratsutama kahe hobusega, kord must, siis valge. Kui ratsutasin mustal hobusel, oli valge ratsmeid pidi järel, kui ratsutasin valgel siis vedasin musta ratsmeid pidi järgi. Muu oli kõik korduv, mets, alguses ilus ja puhas, siis hakkas muutuma jne, kuni taas jõudsin lagendikule, üksi! Samas kummitas ajus pidev teadmine, et pean lagendikult jõudma koos hobustega, see oli miskipärast väga oluline!
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,637 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Unes lendamine karlapoiss 88 41,147 13-01-2022, 19:58
Viimane postitus: Minaelan
  Unes nägin. Mis tähendab. Keldristvaljapreili 9 3,104 23-09-2019, 14:55
Viimane postitus: Q11
  Unes ringi möllamine unenägu123 5 2,847 29-12-2018, 17:05
Viimane postitus: Q11
  Hunt ja hundikutsikad unes lõõmus 1 3,656 06-11-2016, 13:28
Viimane postitus: Tyto Alba
  Nägin unes hiirt+ussid unes lõõmus 0 2,518 19-10-2016, 13:10
Viimane postitus: lõõmus
  Unes rändamine LostSoul 6 5,995 14-07-2015, 08:29
Viimane postitus: Müstik
  Plaks unes Stennu 22 11,933 01-02-2015, 02:18
Viimane postitus: Ifkin
  Kurjad silmad unes kk2ku- 8 7,934 30-01-2015, 18:28
Viimane postitus: sakala
  Surnu unes Preilikass 7 5,246 11-12-2014, 10:46
Viimane postitus: Mannu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat