•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 4Hääli - 4.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
Ma hakkasin mõtlema, et kas on võimalik, et mõni inimene lihtsalt tõrjub vaime/hingi/kummitusi eemale?

Sest mina ja mu vanem vend elame maja teisel korrusel. Ja alati, kui ta kodus on, püsib siin selline rahulik õhkkond. Aga kui teda pole. Kui ta ühikas või mõne sõbra pool on, siis see tunne kaob. Eriti veel teisel korrusel. Ma ei tea, asi võib olla selles, et ma tunnen enda tema läheduses turvalisemalt, aga alati ,kui teda kodus pole - või isegi, kui ta alumisel korrusel on - siis on mul pidevalt selline õõvastav tunne. Nagu keegi jälgiks. Isegi, kui mõni sõber külas on, siis püsib see tunne vahel.
Sest isegi praegu, kui ta alla läks tekkis selline õrvalt õõvastav tunne, aga enne (Umbes tunni eest või nii), kui ta üleval oli, siis seda tunnet polnud....
Ja see asi algas paari aasta eest, kui me ülesse korrusele kolisime.

Sest tegelikult usume me mõlemad vaime ja vahel vaatame kaas I.D.(Investigation Discovery) pealt "Hauntig"ut ja "Ghost Lab"'i
Ma ei oska seda seletada.
Vasta
Alateadvuse vingerpussid ilsmelt. Aga ikkagi - miks tekib üldse selline õõvastustunne, kui kummitusi või vaime mainitakse/kogetakse/arvatakse kogevat? Hirm nende ees? No mida neist karta? Tulevad ja panevad ühel päeval sulle jala taha või kriibivad häirivalt põrandalaudu? Mõnes mahajäetud majas krigistab tuul ka ilmselt võikamalt. Aga sellegipoolest - mis sellest karta? Kas/miks me kardame nähtamatut?
Vasta
(19-06-2011, 22:33 )PiziIngliito Kirjutas: Kas/miks me kardame nähtamatut?
Küllap sellepärast, et me ei tea, mis see on ja arvame, et see võib meile halba tahta...
Vasta
Samahästi võiks arvata, et järgmise nurga taga ajab auto alla või kukub telliskivi pähe.
Vasta
Mõni inimene just seda kardabki...
Vasta
Üks targem tiibetlane seletas selle oma raamatus päris loogiliselt ära ja ma olen isegi sellega suhteliselt päri. Esiteks hing ei ole sama mis vaim (annab korraldada kõvasti sõnamängu siin kindlasti, vabandan kui te mu mõttest aru ei saa). Hing on kõige puhtam aine mis siin maailmas ringi rändab, kelle oma puhtam, kelle oma "mustem". Vaim on nagu plekk, mille hing jätab siia siin kehastudes - sama kui vaataksid päikest paljaste silmadega ning hiljem silmad kinni pannes näed päikese kujulist plekki. Samamoodi võiks võrrelda sind ja su varju ning mida materialistlikum, suuremate ihade ja vajadustega see inimene, see hing kes selles inimeses kehastudes oli, seda rohkem on ta ka selles maailmas kinni. Eriti tugev jääb see plekk kui tal veel midagi lõpetamata jäi ning soov siin olla on tugev.
Inimesel on mitu keha erineval tasandil, neid ei liigitata kõigest Hingeks ja materiaalseks keha.
Vasta
Volante,mis selle raamatu nimi oli.Päris põnev raamat tundub olevat.
Vasta
T. Lobsang Rampa - Kolmas Silm

Vabandust, et nii hilja vastan, pole kahjuks pikka aega foorumit külastanud ^^.
Vasta
Muidugi on nad olemas kõik sõltub sellest kuidas nad surid.Mõned ei saa arugi, et nad surnud on.Endal on olnud võimalus ennas kahel korral kõrvalt vaadata.See TEINE MINA oli nagu prügi ja see kes hõljus keha kohal oli armastus õnnelik ja mulle täis.
Vasta
Mida Sa täpsemalt prügi all mõtled?
Vasta
(20-10-2011, 11:09 )PiziIngliito Kirjutas: Mida Sa täpsemalt prügi all mõtled?
Ma mõtlen materiaalset keha.
Vasta
Mina usun, et nad on olemas. Endal majas kummitab ka. Seega olen kogenud palju. Mul on enda n.ö grupp, mis uurib vaimude kohta. Oleme käinud hetkel ainult kahes kummitavas majas. Suht lahe oli Smile . Ühesõnaga vaimud ruulivad!
Vasta
Nonii, ca 1 kuu tagasi juhtus minuga JÄLLE kummaline asi.
Hommikul abikaasa läks tööle, vanemad lapsed temaga lasteaeda. Mona jäin voodisse, mõtlesin, et magan veel (kell oli ca 7.00). Järsku kuulen, et tegutseb veel köögis! Ise mõtlesin, et mida ta nüüd unustas. Läksin vaatama. Elame maal, õues oli pime, kuid kuna meie majal on ümbes jõulutuled, siis need aknast ka valgustavad. Tuld ma põlema ei pannud, läksin vaikselt (noorim laps magas). Köögis nägin, et vana küürus naisterahvas tegutseb. Oli seljaga minu poole. Meie peres on mina, abikaasa ja meie 3 last - (okei kolm kassi ja koer ka toas) Aga ühtegi teist täiskasvanut ei ole!
Mulle endalegi müstika, kuidas ma käitusin! Kuna see naisterahvas mind ei näinud, siis läksin sama vaikselt (ja väga kiiresti) oma voodisse tagasi! Tõmbasin teki üle pea Laugh JA jäin mõttes korrutama, et ärkaks üles. Ise mõtlesin, et äkki oleks pidanud lapse voodisse minema...enam midagi ei kuulnud, pikalt olin nii, sest õues hakkas järjest valgemaks minema. Ja siis järsku jäin magama, ärkasin telefoni peale kell 9....
No loogika ütleb, et see oli unes. Samas, ma aitasin ju lasteaeda minevad lapsed riidesse panna! Ma olin ju üleval siis??? Ei tea.
Natuke tausta - elame 30ndatel ehitatud talumajas. See ehitati abikaasa vanavanavanemate poolt. Majas elanud naisterahvas oligi vanana küürus (seda ma sain sama päeva õhtul alles teada).
Igatahes peale seda ma nädal aega paaniliselt kartsin seda kööki Laugh Nüüd olen rahunenud.
Vasta
Kuna ma ise pole kunagi otseselt vaimu/kummitust näinud, siis võin anda vaid oma nägemuse sellest, mis nad olla võiksid.
Mulle tundub, et nad ei eksisteeri füüsilises reaalsuses, vaid meie peades. St. inimese aju kindlal sagedusel on nad kõik olemas. Sellepärast sensitiivid saavadki informatsiooni, olenemata kus nad ise asuvad. Sellepärast vaime/kummitusi ei saagi tihti filmida/pildistada. Ja kui midagi salvestataksegi, siis pole see iseenesest vaim/kummitus vaid füüsiline manipulatsioon, mille on põhjustanud inimene ise (a la poltergeist). Vaimud/kummitused saavad kasutada inimesi niimoodi ära.
Mu ühe tuttava lapsel on raskekujuline epilepsia. Ta mingil ajal nägi ka "vaimu" - üht last, kes käis temaga rääkimas ja jutustas talle asju, mida laps ei oleks pidanud teadma, aga ema teadis. Ema toda last ei näinud. Ega saanudki ilmselt näha, sest ta aju töötamise sagedus oli teine. Inimene kasutab ainult väikest protsenti oma ajust, võimalik, et sensitiivid kasutavad seda rohkem, teistmoodi, kui tavalised inimesed. (Sinna alla läheks siis ka elusa inimese "mõtetelugemine".)
Niisiis füüsiline dokumentatsoon vaimude eksisteerimisest peaks nägema välja pigem nagu ajutomograafia ja tõestuseks esitatud informatsiooni täpsus, mitte mingid fotod ja salvestused väliskeskonnast.
Vasta
Mina usun, et ka looma vaimu on võimalik näha kuna ma ise olen näinud.

Mul suri aastaid tagasi noor koer kopsupõletikku, me olime vanaema ja õega tema kõrval kui ta suri. Hiljem samal päeval me läksime õega metsa jalutama ja ühe künka peal me mõlemad nägime oma koera istumas, meile otsa vaatamas, istus, keel suust väljas ja oli väga rõõmsa olekuga. Ma usun, et ta jättis meiega niiviisi hüvasti :-) Ja ma ei kujutanud seda ette, sest me nägime teda mõlemad!

Ja mul on kogemusi ka inimvaimuga. Usun, et see on inimteadvus, energiakogum, mis jääb alles peale surma.

Mina usun vaimudesse ja teispoolsusesse. Keegi ei saa mu meelt selles osas muuta.

Inimesed on erinevad ja nii palju kui on inimesi on ka arvamusi. Mina usun, et inimesed kes raiuvad, et ei mingeid kummitusi ei olemas, neil on mingi blokeering ees selles suhtes...sellest ka see võib-olla, et nad ei ole midagi tajunud/näinud. Ja teispoolsuse olendid ei näitagi end neile. Kui sa aga oled avatud sellistele asjadele, siis tõenäoliselt ka koged elus seda, et on olemas ka midagi muud kui ainult see elu siin mida elame.

Minu jaoks on see teema väga paeluv ja huvitav...tahaks üha rohkem ja rohkem teada.
Vasta
Jaa, aga mina usun, et imevärviline elevant on olemas, sest ma ise olen seda reaalselt näinud. Tegelikult see oligi kõikvõimas Jumala ime, kes ongi tegelikult triibuline elevant isiklikult. Võin seda ka kõikidele tõestada, sest olen ise seda päriselt näinud ja ma niiväga usun vikerkaare-elevantsi. Ma usun, usun, usun. Järelikult elevants-jumal ja teispoolsuse vaimud on tõesti olemas. Nii mõnus on, tahaks varsti jälle kasvõi elevantsi imelontigi kogeda.
Vasta
(15-02-2012, 15:37 )Öösinine Kirjutas: Inimesed on erinevad ja nii palju kui on inimesi on ka arvamusi. Mina usun, et inimesed kes raiuvad, et ei mingeid kummitusi ei olemas, neil on mingi blokeering ees selles suhtes...sellest ka see võib-olla, et nad ei ole midagi tajunud/näinud. Ja teispoolsuse olendid ei näitagi end neile. Kui sa aga oled avatud sellistele asjadele, siis tõenäoliselt ka koged elus seda, et on olemas ka midagi muud kui ainult see elu siin mida elame.
Mina arvan, et avatusega pole midagi pistmist. Kõigil inimestel on mingid piirangud peal ja kui üks neist on võimetus üleloomulikku tajuda, kummitusi näha jmt, siis sa neid ka ei näe või leiavad kummitused, et pole mõtet pingutada, et sellisele ennast nähtavaks teha.

Endal pole sünnist saati mitte ühtegi mälestust üleloomulike nähtuste, kummituste jmt kohta samas pole neid kunagi kategooriliselt eitanud. Pigem võtnud neid teiste inimeste subjektiivsete kogemustena.
Vasta
Üks mu sõpradest, koges oma uues üürikorteris kummitust. Hiljem küsis minult, et kuidas uues ning veidras olukorras toimida.
Tahtis kogunisti minna "Merimetsa" oma vaimset tervist kontrollima. Olin sellega päri, aga lisasin, et kui midagi tuvastatakse,
siis on tal oht jääda ilma oma kenast töökohast ja võrdlemisi kopsakast töötasust. Hetke mõelnud, kaalunud... otsustas ta
alustada vaimudesse uskumist. Usub nüüd vaime, selle ameti ning palgaga!
Vasta
Jah, ma võib-olla sõnastasin end valesti. Ma pigem mõtlesin vastuvõtlikkust säärastele asjadele. Mõni inimene on enam, teine jälle natuke vähem tundlik.



(15-02-2012, 17:47 )kage Kirjutas:
(15-02-2012, 15:37 )Öösinine Kirjutas: Inimesed on erinevad ja nii palju kui on inimesi on ka arvamusi. Mina usun, et inimesed kes raiuvad, et ei mingeid kummitusi ei olemas, neil on mingi blokeering ees selles suhtes...sellest ka see võib-olla, et nad ei ole midagi tajunud/näinud. Ja teispoolsuse olendid ei näitagi end neile. Kui sa aga oled avatud sellistele asjadele, siis tõenäoliselt ka koged elus seda, et on olemas ka midagi muud kui ainult see elu siin mida elame.
Mina arvan, et avatusega pole midagi pistmist. Kõigil inimestel on mingid piirangud peal ja kui üks neist on võimetus üleloomulikku tajuda, kummitusi näha jmt, siis sa neid ka ei näe või leiavad kummitused, et pole mõtet pingutada, et sellisele ennast nähtavaks teha.

Endal pole sünnist saati mitte ühtegi mälestust üleloomulike nähtuste, kummituste jmt kohta samas pole neid kunagi kategooriliselt eitanud. Pigem võtnud neid teiste inimeste subjektiivsete kogemustena.

Vasta
Usun samuti elu peale surma, seega seda, et surma tegelikult polegi. Imelik vaid see, miks seda yleloomulikuks loetakse??? Kui see on olemas, siis on see ju loomulikuim asi maa peal!
Vasta
Üleloomulik ongi ta seepärast, et sa oma intuitiivsetest soovunelmatest tulenevalt usud just seda usumeemi - ja paljud usuvad oma emotsionaalsest kultuurilisest lihtsameelsusest veel igasuguseid muidki fantastilisi asju - mis kindlasti ei muuda seda veel füüsiliselt reaalselt toimivaks ega millekski loomulikult olemasolevaks kõikidele vähegi mõtlevatele inimestele. Laugh
Vasta
Iseenesest olen palju hingede/ vaimudega kokku puutunud...Olen palju lugusid kuulnud ja ka ise kogenud nii mõndagi.
Mingi paar aastat tagasi, vanaema juures. Jäin ööseks sinna, magasin diivanil ja nagu oli kohe algusest peale selline tunne, et nagu keegi on seal toas, et nagu keegi vaataks vmidagi. Süda tuksus muidugi meeletult, aga proovisin ennast maha rahustada. jäin täiesti liikumatuks ja lihtsalt lamasin seal. Kui ükshetk keegi istus või pani käega mulle nagu sinna kõrvale , teki peale. Ehamatasin muidugi kohe ära ja hüppasin püsti. Hommikul rääkisin sellest vanaemale ja ta rääkis ,et selle maja eelmine omanik oli sinna ära surnud.. peale seda oli ikka väga kõhe seal olla.Shock
Vasta
Ma ei usu paranoormaalsetesse asjadesse, seda enam, et ise pole midagi säärast kogenud (ja ei soovi ka). Samas näiteks selle foorumi lugemine tekitab minus külmajudinaid. Ise ei usu aga hirm tekib ikkagi.
Vasta
Vaimude ja kummituste juures pole vaja mingit "uskumist" - algatuseks piisaks, kui võtta omaks selgeltnägemise/teosoofia peenkehade kihtide olemus jämedamast peenemaks (füüsiline keha, astraalne keha, mentaalne keha, buddhi keha, atma keha, monaadiline keha, jumalik/divine keha).

Edasi on juba kõik "praktika" ja konkreetsed näited, mis põhinevad üksikute peenkeha kihtide lahtiseletustel:

Füüsilisel tasandil on 7 alamtasandit: 3 tihedamat on "füüsiline keha" (tahke, vedel, gaasiline), ning 4 hõredamat on "eeterlik keha" (eeter1, eeter2, eeter3, eeter4), milles voolab elujõud, ehk vitaalsus, ehk prana - sugulaste matustel ja surnuaedades nähtavad "kummitused" on surnute eeterkehad: reeglina pole neil "arukat teadvust", st nad vaid näitavad enda olemasolu, kuid neil pole midagi mõistliku öelda (peale selle, et "vaata mind", ma olen olemas) - vähese selgeltnägemise kogemusega inimestel ilmnevad nad nö "vaatevälja külgedele" (vaatad otse, näed neid paremal või vasakul silmanurgas), st kui neid "otse vaadata" (pöörad pea nende poole, et neid selgemini näha), siis aju kustutab nad ära kui "ebareaalse ja võimatu" (mida paganat, see inimene on ju surnud, teda ei saa ju olemas olla!); kui aga nenede kummituste/eeterkehade poole pilku ei pööra, vaid jälgid neid silmanurgast, on nad ilusti nähtavad (aju ei suuda vaatevälja servades olevaid asju nii tõhusalt tsenseerida).


Vaimolendi olemuse mõistmiseks tuleks esmalt aru saada erinevate olelusvormide ehitustest "läbi peenkeha kihtide":
a) mineraalidel on füüsiline keha, eeterlik keha ja veidi astraalset keha.
b) taimedel on füüsilne keha, eeterlik keha ja astraalne keha.
c) loomadel on füüsiline keha, eeterlik keha, astraalne keha ja veidi mentaalkeha.
d) inimesel on füüsiline keha, eeterlik keha, astraalne keha, mentaalkeha ja veidi budhhi keha.
e) vaimolendi keha põhiolekuks on budhhi keha ja atma keha, ning tal on veidi ka mentaalkeha, astraalkeha, eeterliku keha ja füüsilist keha - nii saab vaimolend ennast vajadusel näidata/projetseerida eeterlikule ja füüsilisele tasandile: kus ta on "üsna hõre", st ta paistab osaliselt läbi, ehk on "nagu valge helendav udu", mis omab reeglina silindriga sarnanevat kuju, mille tipus on tihti pea laadne moodustis.

Uskumise ja mitteuskumisega pole siin aga mingit pistmist: teoreetilise/kirjeldusliku poole pealt peaks suutma igaüks eelnevat mõista - küsimus on vaid igaühe praktilistes kogemustes selgeltnägemise alal: need, kes "ei usu", pole veel omanud vastavat selgeltnägemise kogemust, või eitavad seda.

Hirm on aga teadmiste/mõistmise puudumise üks väljendusvormidest: mida ei tea/mõista, seda kardad - kui aga üritad aru saada eelnevalt toodud peenkehade kirjeldusest, siis tulevad ka teadmised, ning mõistmine, ehk hirm kaob.
Vasta
(05-10-2012, 03:33 )lahendused Kirjutas: Vaimude ja kummituste juures pole vaja mingit "uskumist" - algatuseks piisaks, kui võtta omaks selgeltnägemise/teosoofia peenkehade kihtide olemus jämedamast peenemaks (füüsiline keha, astraalne keha, mentaalne keha, buddhi keha, atma keha, monaadiline keha, jumalik/divine keha).

Edasi on juba kõik "praktika" ja konkreetsed näited, mis põhinevad üksikute peenkeha kihtide lahtiseletustel:

Füüsilisel tasandil on 7 alamtasandit: 3 tihedamat on "füüsiline keha" (tahke, vedel, gaasiline), ning 4 hõredamat on "eeterlik keha" (eeter1, eeter2, eeter3, eeter4), milles voolab elujõud, ehk vitaalsus, ehk prana - sugulaste matustel ja surnuaedades nähtavad "kummitused" on surnute eeterkehad: reeglina pole neil "arukat teadvust", st nad vaid näitavad enda olemasolu, kuid neil pole midagi mõistliku öelda (peale selle, et "vaata mind", ma olen olemas) - vähese selgeltnägemise kogemusega inimestel ilmnevad nad nö "vaatevälja külgedele" (vaatad otse, näed neid paremal või vasakul silmanurgas), st kui neid "otse vaadata" (pöörad pea nende poole, et neid selgemini näha), siis aju kustutab nad ära kui "ebareaalse ja võimatu" (mida paganat, see inimene on ju surnud, teda ei saa ju olemas olla!); kui aga nenede kummituste/eeterkehade poole pilku ei pööra, vaid jälgid neid silmanurgast, on nad ilusti nähtavad (aju ei suuda vaatevälja servades olevaid asju nii tõhusalt tsenseerida).


Vaimolendi olemuse mõistmiseks tuleks esmalt aru saada erinevate olelusvormide ehitustest "läbi peenkeha kihtide":
a) mineraalidel on füüsiline keha, eeterlik keha ja veidi astraalset keha.
b) taimedel on füüsilne keha, eeterlik keha ja astraalne keha.
c) loomadel on füüsiline keha, eeterlik keha, astraalne keha ja veidi mentaalkeha.
d) inimesel on füüsiline keha, eeterlik keha, astraalne keha, mentaalkeha ja veidi budhhi keha.
e) vaimolendi keha põhiolekuks on budhhi keha ja atma keha, ning tal on veidi ka mentaalkeha, astraalkeha, eeterliku keha ja füüsilist keha - nii saab vaimolend ennast vajadusel näidata/projetseerida eeterlikule ja füüsilisele tasandile: kus ta on "üsna hõre", st ta paistab osaliselt läbi, ehk on "nagu valge helendav udu", mis omab reeglina silindriga sarnanevat kuju, mille tipus on tihti pea laadne moodustis.

Uskumise ja mitteuskumisega pole siin aga mingit pistmist: teoreetilise/kirjeldusliku poole pealt peaks suutma igaüks eelnevat mõista - küsimus on vaid igaühe praktilistes kogemustes selgeltnägemise alal: need, kes "ei usu", pole veel omanud vastavat selgeltnägemise kogemust, või eitavad seda.

Hirm on aga teadmiste/mõistmise puudumise üks väljendusvormidest: mida ei tea/mõista, seda kardad - kui aga üritad aru saada eelnevalt toodud peenkehade kirjeldusest, siis tulevad ka teadmised, ning mõistmine, ehk hirm kaob.

Mul on tekkinud küsimus, et kui hing asub kehas (vist). Siis kus asub vaim? Kas ka kehas või on ta kusagil mujal ja on eraldi mõtlev olevus. Et kui nüüd inimene sureb ja hing lahustub, et siis see isiksus lakkab olemast, ja vaim saab lihtsalt omale hinge kogemused või on see kuidagi teisiti?
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kui Kuressaares jalutasid vaimud ringi.. Maario 2 373 30-03-2024, 22:31
Viimane postitus: VLAD
  Vaimulaadsete olendite liigitamine (arutelu) Cassiopeia 60 34,977 17-02-2024, 14:50
Viimane postitus: selgus
  Riisipere mõisa kummitused joosephelve 6 12,388 14-10-2021, 13:30
Viimane postitus: Leonhard
  Mis keeles vaimud, tondid, kummitused ikkagi räägivad? kalldunn 65 24,587 24-06-2020, 21:36
Viimane postitus: jeekim
  Head vaimud ja kurjad vaimud hingepüüdja 16 9,927 28-05-2020, 18:41
Viimane postitus: Naut
  Vaimud ja reaalsusenihe Otsija 3 7,092 05-01-2017, 15:07
Viimane postitus: Müstik
  Kummitused kardavad valgust? KiShaper 16 8,543 25-10-2013, 14:40
Viimane postitus: DaamValges
  Kassid ja kummitused catu0 48 14,852 27-09-2013, 11:53
Viimane postitus: missykissy
  Mida vaimud kannavad? Hallucigenia 32 17,417 14-01-2013, 01:05
Viimane postitus: Pia
  Mida vaimud siit maailmast tahavad? SuperHit80 31 16,353 01-02-2012, 21:46
Viimane postitus: Ginger

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat