Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Riisipere mõisa kummitused
#1
Riisipere mõisa kummitus Elisabeth.
Igasugune arutlus ja info teretulnud


Vasta
#2
Teave, mille Riisipere mõisa kohta leidsin, on järgmine:
Riispere mõisas suri 1902. aastal naine nimega Anna Elisabeth Stackelberg.

Foorumist leidsin järgmise kirjutise:
(22-11-2012, 13:09 )Brety Kirjutas: Tere päevast.
Huvitav koht on Uue-Riisipere mõis.Oleme perega mõisade huvilised ja käime igal aastaajal Eestimaa eri nurkades mõisaid pildistamas.Riisipere mõisas olime neljakesi.Kuulsime ka kõik korraga samme,mis tulid mööda sodist põrandat samas ruumis meie poole.Seisime kõik vaikselt ja kuulasime samme.Kuskil meie vahel jäi järsku kõik vaikseks ja sammud kadusid. Huvitaval kombel ei ajanud need sammud meile hirmu peale ja me jätkasime selle ilusa mõisa ruumide pildistamist,kuigi tundsime kõik,et keegi on kogu aeg meie kõrval ja vaatab,mis me teeme.Hiljem olen kuskilt kuulnud,et seal pidavat ringi liikuma valges kleidis noor naine,vist mõisa preili.

Aga võiksid ka ise kirjutada, mida sa kuulnud või lugenud oled sealsete kummituste kohta ja miks see sind huvitab?
Vasta
#3
Tere.Vabandust varasemate vigade pärast. Proovin ennast parandada. Riisipere mõis huvitab mind sellepärast, et minu klassivend vaatas saadet "Tondipüüdjad" kus jäeti öösel diktofon tunniks ajaks Riisipere mõisa teisele korrusele.

Natuke lisainfot saate kohta.
http://www.elu24.ee/1199372/tondipuudjad...id-helisid

See saade tõstis minu huvi Riisipere mõisa kohta.
Miks see tüdruk suri?
Kui leian infot siis jagan seda teiega.


Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2

Vasta
#4
Leidsin veel pisut teavet juurde.
Anna Elisabeth oli Adina von Dellingshauseni (1870-1925) tütar ja suri varajases eas. Anna Elisabethi haud on kirikuaias. Risti seal enam peal ei ole aga hauakivi on alles.
Selle kurva saatusega neiu looga on seotud mitu müstilist lugu. Vanarahvas teadis teda kummitavat mõisahoones. Ka teenijad on sellest rääkinud. Pärast tütre surma oli ema Adina nutnud kivilaua peal (mis praegugi on veel olemas) ja käskinud teha sihi, mõisast otse tema kalli lapse hauani.

Küllap põdes Anna Elisabeth mõnd haigust. Riisperes mõisa valitsejate kohta leiab huvitavat teavet siin:

http://eestielu.delfi.ee/eesti/harjumaa/...d=63127964
Ka mõisaga seotud kummituslugusid võib juurde lisada.
Vasta
#5
Olin ise Riisipere LK s ja elasime seal mõisahoones. Kool oli üle tee. Tean seda parki ja lapiti mälestussammast seal pargis.NN vaimust niipalju, et seda nähti trepist alla tulemas. Seda küll harva.Kolasime tihti pööningul ringi ja seal oli igasugust vana kola. Oli ka veel mõisaaegseid asju seal.Siis oli hoone korras veel.Oli aasta 1965.
Vasta
#6
Just mu tuttav baltisaksa sõps küsis, et kust saada kaasfinantseerimist Eestist, et see mõis ära osta. Ta peab selle poolvaremeis hoone müügihinda liiga kõrgeks.
Vasta
#7
Riisipere mõia esimeseks omanikuks olid Riesbietenid (Viimne reliikvia?). Siis Uexküllid (vabamüürlased; kuulus on Johann von Uexküll, Riisipere mõisnik, kes tappis oma Tallinna põgenenud talupoja ja hukati.). Viimaseks omanikuks olid Stackelbergid. Kuidagi on seotud ka Ungern-Sternberg.
https://www.moisablogi.ee/post/riisipere-mois
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis keeles vaimud, tondid, kummitused ikkagi räägivad? kalldunn 65 24,587 24-06-2020, 21:36
Viimane postitus: jeekim
  Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu! z3r0 c001 238 135,798 24-10-2018, 20:48
Viimane postitus: Avatud aken
  Kummitused kardavad valgust? KiShaper 16 8,543 25-10-2013, 14:40
Viimane postitus: DaamValges
  Kassid ja kummitused catu0 48 14,852 27-09-2013, 11:53
Viimane postitus: missykissy
  Kirna mõisa saladus ne00n 9 7,168 07-03-2008, 22:22
Viimane postitus: hulkuv hing
  Silmade deemonid, vaimud, kummitused hirmutaja 11 6,512 24-09-2007, 21:56
Viimane postitus: killuke1

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat