•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 10
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 4Hääli - 4.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
OK vabandust selle pärast. Sõnastame ümber: ma arvan,et nad on olemas.
Vasta
Ma olen selles 100% kindel,et on.Laugh
Vasta
Nii, vaimud on olemas. Räägitakse, et nendega saab suhelda, neid saab näha jms.
Mulle jääb arusaamatuks, kuidas vaimud suhtlevad. Nad on inimeste hinged. Inimesel on suhtlemiseks kuulmis ja nägemismeeled, mis on inimese keha küljes. Kas vaimudel on ka silmad ja kõrvad? Kui pole, siis millega nad näevad ja kuulevad..Kuidas nad saavad suhelda???
Vasta
Mina isiklikult olen sellisel arvamus et kehavälised olendid siiski eksisteerviad . Kuidas ma ka tahtnud pole , pole ma vaimudega kokku puutunud:S Muidu olen käinud palju vanades majades ( lagunenud ja värkisärki ) ´, kuulnud seal erinevaid jubedaid hääli , aga päris kokku ma nendega saanud ei ole . Kindlasti hakkan neisse tõsiselt uskuma kui ma puutun kokku kehavälise olendiga .
Smile
Vasta
Kummitus on fenomen, mis võtab pealtnägijatel kurgud kuivaks. Kuid alati ei pääse asjaosalised kuivalt. Uskumatud juhtumid Suurbritannias ja USAs tõestavad seda.
1963. aasta. Vaikne ja mahe oktoobriõhtu Methuenis (Massachusettsi osariik). Martin ja tema perekond istusid oma ridaelamus teleri ees. Ootamatu vahejuhtum sundis neid teleri vaatamise katkestama.



Elutoa ühele seinale oli tekkinud märg plekk, mis muutus üha suuremaks kuni sein ühel hetkel valju heliga lõhenes. Martini perekond ei uskunud oma silmi. Tervelt 20 minutit purskusid seinast veefontäänid. Seejärel kadus märg kummitus niisama äkki kui oli ilmunud.


Perekond püüdis ära arvata toimunu põhjust, kui järgnes teine veefontään. Seekord kestis märg kummitus ainult mõni sekund, kuid sellest õhtust alates muutus vesine kummitus Martini majas igapäevaseks nähtuseks. Kummaline oli see, et vett purskus seintest, mille sees, taga ega kohal polnud mingeid veetorusid. Ühe nädalaga muutus maja kuni vundamendini niiskeks ja seal oli niisama mugav olla kui mõnes karstikoopas.


Jahmunud majaelanikud kolisid lähedal olevasse külakesse, kus elas Mrs. Martini ema. Salapärased allikad aga kolisid kaasa.
Kutsuti appi spetsialistid, kelle hulgas oli ka tuletõrjepealik, “vitsamees” ja torulukksepp. Kuid maja veetorustikus ei leitud mitte kõige väiksematki leket. See-eest võisid kõik asjaosalised olla mõistatuslike veefontäänide tunnistajateks.
Et teisi inimesi oma needusega mitte koormata, kolis perekond Martin oma majja tagasi. Ja siis võttis Martin saatuse väljakutse vastu. Kõigepealt sulges ta majja suubuva veetorustiku ja tühjendas kõik veetorud viimse tilgani. Asjata! Kummitus kestis edasi.
Vasta
Pole kunagi kummitust näinud ja olen kindel, et neid ei eksisteeri. Pole ühtegi asjalikku põhjust miks sellised asjad peaksid eksisteerima.

[Muudetud: 23-3-2010 THOR-00]
Vasta
Ma ei oskagi vastata õieti sellele,ma kunagi arvasin tõesti et vaime pole olemas aga mida aeg edasi seda rohkem ma selles kahtlen.Jumalat ma ei usu ja ei taha kh vaimudesse uskuda aga se teema mind huvitab ja olen natuke uurinud nende kohta ja inimeste arvamusi nii palju et mis on vaim jne. Aga hetkel minu arvamus 50-50 Smile
Vasta
Teadlased arvavad, et kummitused eksisteerivad üksnes sinu kujutluses


http://gizmodo.com/5394069/scientificall...-your-head

Pimedas ja kinnises ruumis hakkab inimese fantaasia tööle ja mõni isegi tunneb midagi paranormaalset.
Vasta
Selle artikli pealkiri on justkui meie Elu24 oma.
Uuringus selgus, et inimene hakkab endale teatud tingimustes asju ette kujutama. Mitte ei tõestatud, et vaimolendeid olemas ei oleks. Piisavalt on olemas tõendusmaterjale, et vaimenergiad eksisteerivad ja on vägagi reaalsed. Usun, kuna olen kuulda saanud autentset EVP-lindistust.
Vasta
Teadlased vaimude kohta

Mõned uurijad Professor Michael Persinger (Laurentian University, Canada), on spekuleerinud, et muutused geomagneetilistes väljades (mis tulenevad näiteks maakoore tektoonilisest stressist või päikese aktiivsusest) mis võivad stimuleerida inimestel oimusagaraid ajus, mille tulemusena aju toodab palju selliseid nähtusi, mida loetakse kummitamiseks. Seda teooriat on testitud mitmel viisil. Mõned teadlased on uurinud geomagneetiliste muutuste ja kummitamitse juhtude vahel, teised on aga uurinud kas kummitavad kohad on seotud mõnda tüüpi geomagneetilise aktiivsuesga kohtades. Kolmandad teadlased on uurinud seda, et kui stimuleerida oimusagarat erinevat tüüpi magneetiliste väljadega, kas siis see mida inimene kogeb, on sarnane kummitamiste juhtudega. Kõik need uurimused on suhteliselt ümberlükatavad ning tekitavad enda ümber palju furoori.

Üks asi, mida arvatakse veel põhjustavat kummituslikke juhtumeid, on heli. Sagedused, mis on madalamad kui 20 hz (infraheli), mida inimesed tavaliselt ei kuule. Kuid teadlased nagu Richard Lord ja Richard Wiseman on leidnud tõendeid, et infraheli võib inimestes tekitada kummalisi tundeid ruumis – ängistus, kurbus, tunnetatakse nagu keegi jälgiks, külmavärinad, rusutud meeleolu.

Süsinikoksiidi (CO) mürgitus võib olla, mis tekitab nö. kummituste nägemisi. CO võib põhjustada muutusi inimese nägemises ja kuulmises.

Kriitikud arvavad, et kummituste nägemist põhjustavad mitmed puudused inimeste tunnetuses, mida saaks seletada ka normaalsete füüsikaliste nähtustega, nagu näiteks – kui muutub õhurõhk toas, siis see võib põhjustada uste sulgumist. Mööduv auto valgusvihk, mis tuleb aknast sisse võib luua erinevaid varje öösiti. Pareidoolia ehk maatriksistamine võib paljudel inimestel põhjustada selle uskumuse, et nad on midagi paranormaalset näinud.

See, et nähakse kummitusi niiöelda “silmanurgast” võib olla põhjustatud tundlikkusega inimese silmades, mis lubab näha külgedele ning tunda ära liikumist, kujundeid.
Uurija Joe Nickelli järgi:

“...külgnägamine on on väga tundlik, ning võib kergesti valeinfot anda. Eriti just õhtuti, millal aju obn väsinud ning võib kergemini valesti tõlgendada nähtut.”

Nickell ütleb veel, et kui inimene usub, et teatud kohtades kummitab, siis ta võib tõlgendada ka tavalisi juhuseid kummitamiseks.

“ Kui juba on idee olemas, et majas on kummitus, siis ei ole kummitamine enam objektiivne nähtus. Kui inimene arvab, et kummitab, siis see võib võtta hoopis omaette elu. Tavaliselt on nii, et paljusid kogemusi juhtub ainult ühe korra ning need ei kordu enam. Seda ei saa kummitamiseks nimetada.”

Allikas: Wikipedida



Iseenesest on see väga huvitav tekst selle kohta, mis võiks põhjustada inimestel aistinguid mille põhjal nad saavad öelda et kummitab teatud kohtades. Inimese taju on küllaltki hea, kuid tihtipeale tõlgendatakse asju valesti.

Samas, vastuväiteks eelmisele tekstile – on palju juhtumeid, kus kummitamine aina kordub ja kordub ning ühte tegevust on näinud mitmed inimesed. Väga palju on juhtumeid, kus inimesed mitmekesi näevad selgelt nö. “vaime“. Kui juba paljud inimesed näevad seda, on see siis ühishallutsinatsioon, kui tegelikult on inimeste taju suhteliselt erinev ju.

Kõige loogilisemaks peaksin ma ise just nende magneetiliste väljadega seotud juttu. Sellel võib isegi tõsi taga olla. Kuid samas on ka juhtumeid, kus kummitamised ei pruugi olla seotud magnetväljade jms.

See vaimude teema on suhteliselt segadusse ajav, loodan, et saame sorditud välja terad sõkaldest Bleh
Vasta
Kõik see on muidugi loogiline. Vähemalt teaduse vaatenurgast esitatuna. Kuid see ei selgita vägagi mõjuvaid EVP-sid. Ja just EVP on savestatav infraheli tasemel, ehk siis allapoole 20 hertzi. Üldjuhul kusgil 5 hertzi kandis olevat suurem osa selliseid salvestusi tehtud. Juutuubi linke ma siinkohal esitama ei kipuks, kuna puudub kontrollimisvõimalus.
Kuid olles ise kuulnud kassetilt tehtud salvestist, siis olen vägagi veendunud, et tegu on tõese asjaga.
Vasta
Teadlaste ülesanne ongi kõike põhjendada ja selgituse leiavad nad asjale ka siis, kui asjale selgitust pole Smile Ses suhtes on nad veits egoistlikud oma kõiketeadmisega, ei pruugi nad midagi nii palju teada! Ajavad oma jonni lihtsalt, eitavad ja takistavad enda mõtlemise arengut...

Isiklik seisukoht vaimudest, tegelikult klassikaline aga peab paika:
Vaimud ja kummitused on inimesest järgi jäänud energiaväljad. Kõige tujukamad ja riiakamad vaimud on äärmiselt tugevas ja emotsionaalses hingekriisis vaevlevad inimhinged, või hinged kes pole mõnel muul põhjusel saanud rahu.
Näiteks flegmaatilistest, rahulikest ja heatahtlikest inimestest jäävad järgi hoopis head vaimud, mis ei sega mitte kedagi, pigem vastupidi,
aitavad lähedasi nende hädades.

Energia, millest on tekkinud vaim, on universaalne ja nähtamatu ning seda saab kontrollida - anda, võtta, koguda...
Kui osata seda suunata ja sellega ümber käia, on praktiliselt kõik võimalik - mõjutada teisi inimesi, luua positiivseid ja negatiivseid piirkondi ruumis,
ravida enda ja teiste haigusi, parandada enesetunnet, liigutada asju või hõljuda ise.
See aga eeldab väga tugevat keskendumisvõimet ja mis see keskendumine ikka muud on kui energia koondamine. Selle sama energia!
Energia on meedium, teisiti öeldes nagu informatsioon mis on õhku või inimestesse või ruumi salvestunud. Seda saab siis muuta, liigutada, formuleerida, mida iganes...
Näiteks ruumides kuhu on kogunenud palju negatiivset energiat(vanglad, hullumajad, tapamajad...), ei ole võimalik hästi areneda ja mõelda, pigem soodustavad halva energia tekkimist(viha, ängistus, hirm...).
Soodustavad, mitte ei tekita!

Ja loomulikult on vaimud ka loomades ja looduses. Aga mõelge selle peale, et mitte ükski taim ega loom ei ole siin maailmas nii domineeriv ja üleolev kui seda on inimene.
Ehk siis, proportsioonid on täpselt samad - neid ei ole lihtsalt nii tugevasti tunda ja märgata.

Kummitustest ise nii palju, et ööbisin ükskord ühes kauges ja üksikus majas, kus elas ammu üks naine, kes oli seal samas tapetud.
Sama daam tuli mulle öösel unne ja tahtis mind jõuga voodist välja tirida. Ta oli olnud viimastel elupäevadel viha täis ja eriti meeste suhtes.
Täpselt sama und näevad kõik meesterahvad, kes samas paigas magavad.
Külmaks läks kah ja terve öö kostis majast erinevatest kohtadest hääli.

99% kindel et nad on olemas. Vastasel juhul on vägaväga suur osa rahvastikust skisofreenikud ja täielikud vaimuhaiged...väga suur osa!

Ja pealegi mida me sellest maailmas üldse teame? Mitut protsenti? 2%? Arvan, et vähem!!!

Võibolla oleme liikunud täiesti vales suunas, tegelenud alaarenenud teadusega.
Raamid tapavad ja raamid piiravad arengut nii hariduses ja arengus, teaduses ja mõtlemises. Samuti nagu religioon, kindlad poliitilised vaated jne on piirava toimega...

Kõik on kõik ja absoluutset tõde pole olemas.
kõigil on õigus - kellegil pole õigus

Vaim=Hing=Energiakogum=Mõtlemine
Kummitus=Poltergeist=Inimesega kontakti otsiv rahutu hing



Vasta
Minu teooria siis. Teadus pole suutnud välja uurida aju saladusi. Hing, inimhing on kummaline, pole tõendust, et see on olemas, pole tõendust, et see pole olemas. Miks loomad ei kummita meid? Aga äkki me ei taju loomi? Nende areng pole inimeste tasemel. Võibolla me blokeerime oma tajud loomhingede vastu, avame end võimalusele, et kummistused eksisteerivad inimkehana. Paljud usuvad, et sünnivad uuesti pärast surma, võivad ka loomaks sündida. Milline siis hing välja näeb? Ta ei saa olla inimese kujuga, sest võib olla ka looma, putuka, lülijalgse sees. Kõige kummalisem ongi see, et ma olen lapsest saati uskunud, et elusolendutel on hing, lindudel, loomadel, inimestel. Kuidas see välja näeb, selline mõte pole mulle kordagi pähe lõõnudSmile
Vasta
No olemas nad on, kindlalt ja ka loomad kummitavad. Aga kas keegi oskab seletada orbide nähtust? Ja mitte fotodel olevat, vaid reaalselt. Tüdruk on mul rääkinud kahest imelikust juhtumist, esimene oli see, kuidas ta oli ühes trepikojas sõbrannaga ja nad nägid kuidas kass hüppas läbi ukseklaasi. Algul arvasid, et klaasi pole ees, aga kui kontrollima läksid, siis oli klaas täiesti ees ja terve. Teine asi oli tal nüüd talvel, rääkis öösel umbes 2-3 aeg minuga telefonis ja ühel hetkel hakkas ta jubedalt kisendama, täiesti paanikas ise lihtsalt. Kui ma küsisin, et mis juhtus, siis ta ütles, et umbes 5-10 sekundi jooksul oli õhus olnud särav kera, ja sädelenud, nagu säraküünal.
Emaga on juhtunud mul seda, et tal on kõhe olla ja kui ta üritab tuld põlema panna seinal, siis oleks nagu klaas ees, ei ole lülitit, uksepiita ega midagi, lihtsalt sile pind.
Minuga on ka siin igasuguseid asju juhtunud, näiteks see, et saunas panime sõbraga pidu ja siis panime tossud ahju peale kuivama ja mingil hetkel need lendasid lihtsalt vastasoleva seina pihta. Kukkumisest ei saa juttugi olla, sest ega asi ei kuku ikka küll 1,5 meetri kaugusele vastu seina, sama kõrgele. Kurat seda teab, mis või kes siin käib, aga seda seletada küll ei oska hästi.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas zepac
Kõik see on muidugi loogiline. Vähemalt teaduse vaatenurgast esitatuna. Kuid see ei selgita vägagi mõjuvaid EVP-sid. Ja just EVP on savestatav infraheli tasemel, ehk siis allapoole 20 hertzi. Üldjuhul kusgil 5 hertzi kandis olevat suurem osa selliseid salvestusi tehtud. Juutuubi linke ma siinkohal esitama ei kipuks, kuna puudub kontrollimisvõimalus.
Kuid olles ise kuulnud kassetilt tehtud salvestist, siis olen vägagi veendunud, et tegu on tõese asjaga.

Millest jutt? Mida kuulsid? Põnev...
Vasta
Lugesin kunagi üht väga huvitavat teooriat kummituste/vaimude olemasolu kohta. Koos meie reaalsusega pidavat eksisteerima paralleelselt veel 6 mineviku ja tuleviku vormi. Ja kõiki neid seitset korraga eksisteerivat ajajärku pidavat eraldama mingisugune võrk/sein/kate vms, mis mõnedes kohtades on nõrgem kui teistes. Nii, et kui meie arvame et me näeme kummitusi, siis tegelikult näeme me hoopis üht paralleelreaalsustest ja sealsete elanike jaoks oleme meie nn. "kummitused".
Vasta
on päris mitu paralleeltasandit, mis on häälestatud lainetele nagu nt raadiolained. ühes neist elavad vaimud, kes pole elus aga pole veel teise ilma üle läinud ja võib-olla häirime meie neid samamoodi, võibolla ka mitte, aga kui sina oled just ennast kuidagi meelega või kogematta ümberhäälestanud, siis võid sa neid kuulda või näha. see on minu arvamus. aga on ka võimalus, et nad on siin maailmas, aga neil pole mateeriakeha,
Vasta
Minu arvamus on, et kummitused/vaimud - kuidas iganes te neid kutsute - on olemas. Ja nad on siia lõksu jäänud, sest neil on lõpetamata tegevusi maa peal.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas br00talmisfit
Lugesin kunagi üht väga huvitavat teooriat kummituste/vaimude olemasolu kohta. Koos meie reaalsusega pidavat eksisteerima paralleelselt veel 6 mineviku ja tuleviku vormi. Ja kõiki neid seitset korraga eksisteerivat ajajärku pidavat eraldama mingisugune võrk/sein/kate vms, mis mõnedes kohtades on nõrgem kui teistes. Nii, et kui meie arvame et me näeme kummitusi, siis tegelikult näeme me hoopis üht paralleelreaalsustest ja sealsete elanike jaoks oleme meie nn. "kummitused".

See on tõesti huvitav teooria, ise pole selle peale kunagi tulnud :o
Ise arvan, et vaimolenditeks on saatana läkitatud inglid, kelle eesmärgiks on inimesi eksiteele viia. Seisukoht põhineb Piiblil.
Vasta
pararlleel universum...kõik kes oma lolluse või kellegi teise surevad jäävad siia...loomulik surm läheb ylesse...sunnib maapealseid minema kehadesse kes teavad midagi on targad või on potensiaali ja suretades neid loomuliku surmani sest siis lähevad nende tarkused ka ylesse....kogunevad ylimvormid mis võtavad uutel plaaneetidel suvaliste olluste kehad kogudes sinna piisavalt energiat et mingil määral keha olekski...ja on tagasi platsis ylimteadmistega kehade jahil järgmistele teadmistele kellekiga koosööd tehtes.....

miks hukkub eestis ja mujal yldse viimaselajal palju noori ja sportlikke inimesi....


ja 7 maailma imet on olemas mis 8 on...

[Muudetud: 2-23-2010 Cassiopeia]
Vasta
Ma usun et kummitused on olemas.Ma olen ka kuskilt kuulnud et inimene näeb tervest maailmast ainult 10% aga ülejäänud 90% on see mida inimese silm ei näe huvitav oleks teada mis see ülejäänud 90% on.
Vasta
Mina arvan,et kindlasti on miski olemas.Lihtsalt me ei tea ja ehk ei peagi kõike teadma.Seda lugesin,et poltergeist pidi olema piinatud hing kes on "meie" maailmasse kinni jäänud ja nüüd ei saa rahu.Sellest järeldaksin seda,et huvitav kas poltergeist tekib sellest kui inimesed kutsuvad "vaime" välja ja siis ei "saada" neid tagasi ja sellest jäävad nad siia lõksu või äkki nad on midagi siis tõesti siin lõpetamata jätnud.Kes teab...kummaline igaljuhul.Poltergeisti kohta peaksin ma veel uurima,et miks kuidas ja kes aga praegu arvan ja tean neist nii palju/vähe.:S
Samas ma arvan veel seda,et on olemas ka vaimud kes ei soovi halba vaid tulevad mingi eesmärgiga meie juurde,et kas siis midagi hoiatama või nii..ma ei usu ,et kõik üleloomulikud olevused(või kuidas iganes neid nimetada) meile halba soovivad.Ja kuna nii paljud inimesed on "vaimude" ja muude imelike nähtustega kokku puutunud siis midagi peab siin olema ja kindlasti on ka.Mina igaljuhul usun,et nad on olemas .Ph34r2
Vasta
Ma arvan, et on olemas palju nähtusi mida inimene (veel?) ei oska endale teadaolevate asjadega seostada.
Anda aga tundmatule nimi, tähendaks justkui selle äraseletamist. Seega mulle isiklikult millegi arusaamatu "vaimuks" või "kummituseks" nimetamine ei meeldi, selles on liiga palju folkloori.
Vasta
jah, meid häirivad kõige rohkem sellised siia 'meie' maailma kinni jäänud hinged. Tavaline inimene võib seda tunnetada eelkõige halva unena ruumis, kus asub üks või ka mitu kinni jäänud hinge. Pendel näitab sisuliselt eksimatult, cm täpsusega sellise kinni jäänud hinge asukoha, pendli abil on võimalik vaadata väga palju selle inimese kohta - mitu aastat tagasi ta suri, millesse suri, kui vanalt, kas oli mees või naine viimases maises elus, jne. jne. Kõige sagedamini on need õnnetult hukkunud, tapetud, piinava haiguse tagajärjel surnud, enesetapu teinud jne. inimeste hinged. Enamus nendest ei ole mingid poltergeistid, kes märatsevad ja pilluvad asju, aga sellest hoolimata on nende läheduses viibimine meie tervisele otseselt kahjulik. Mitte et nad otseselt pahatahtlikud oleks (kuigi on ka selliseid), vaid nende väli ei ole füüsilises kehas olevale inimesele hea. Reeglina on nad seotud mingi kindla punktiga, see võib olla nii ruumis sees, mistahes korrusel, kui ka vabas õhus. Nad ei suuda sellest punktist iseseisvalt märkimisväärselt kaugemale liikuda. Kõige olulisem ongi leida täpselt see punkt, kuhu selline hing kinnitub, edasi ei ole eriti keeruline teda vabastada. Siit maailmast vabaneda tahab neist enamus, ma ei ole veel sellist kohanud kes ei tahaks wink
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas kal
Ja ta veedab seal mingi aja kuni ta sünnib ümberprogrammeerituna meie maailmas uuesti ilma midagi mäletamatta.

[Teadet on muutnud 18-2-2004 postitaja kal]

Räägitakse ka, et kui inimene nt. uuesti sünnib, siis ta mäletab enda eelmist elu u. 2 aastat. Ning on esinenud juhtumeid, kus nad on kauem mäletanud ja seega saanud neist asjadest rääkida.


Mina usun ka kummitustesse, liiga palju jutte ning enda üks kogemus, millest ma lihtsalt mööda vaadata ei saa.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 10
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kui Kuressaares jalutasid vaimud ringi.. Maario 2 371 30-03-2024, 22:31
Viimane postitus: VLAD
  Vaimulaadsete olendite liigitamine (arutelu) Cassiopeia 60 34,975 17-02-2024, 14:50
Viimane postitus: selgus
  Riisipere mõisa kummitused joosephelve 6 12,387 14-10-2021, 13:30
Viimane postitus: Leonhard
  Mis keeles vaimud, tondid, kummitused ikkagi räägivad? kalldunn 65 24,587 24-06-2020, 21:36
Viimane postitus: jeekim
  Head vaimud ja kurjad vaimud hingepüüdja 16 9,927 28-05-2020, 18:41
Viimane postitus: Naut
  Vaimud ja reaalsusenihe Otsija 3 7,092 05-01-2017, 15:07
Viimane postitus: Müstik
  Kummitused kardavad valgust? KiShaper 16 8,543 25-10-2013, 14:40
Viimane postitus: DaamValges
  Kassid ja kummitused catu0 48 14,852 27-09-2013, 11:53
Viimane postitus: missykissy
  Mida vaimud kannavad? Hallucigenia 32 17,416 14-01-2013, 01:05
Viimane postitus: Pia
  Mida vaimud siit maailmast tahavad? SuperHit80 31 16,352 01-02-2012, 21:46
Viimane postitus: Ginger

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat