Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vee-alused püramiidid ja teised vee-alused huvitavad leiud
#26
(02-11-2013, 23:33 )Lindalinda Kirjutas: Pmst on teema muidugi väga huvitav ja ma ka ei pea õigeks teemaalgataja tümitamist, aga selle pildi võltsinguks pidamise pärast hukka mõista on ka ikka ilmne liialdus.
Siin on vahe selles kuidas sina kirjeldasid seda miks pilt võltsitud on ja kuidas Faraday seda tegi ehk siis tema tegi seda ilma mingite argumentideta. Kui võltsitud asjade kohta öeldakse võltsitud, siis tuleks lisada midagi mille alusel ka teised saavad näha, et pilt on võltsitud.

Näiteks minu jaoks on luukere kohal pildi kontrastsuse ja selguse muutus, võrreldes ülejäänud pildi hägususega, ja pilti suurendades selgelt näha olev kalade ja valguse äralõikamine luude juures selge märk foto muutmisest. Muutusi on eriti hästi näha kui pilti suurendada.
Vasta
#27
Imelik, et siin käib poleemika ainult selle vee-aluse luukere kohta.
Kas siis teised vee-alused leiud üldse huvi ei paku? Ma pean silmas kogu teemat, mitte neid meelelahutuslingile pandud pilte, mille kohta Faraday teatas, et kõik sellel lehel olevad pildid on võltsingud.

Lisaks ei saa aru, kas siis nii raske on Faradayl mõnd varasemat teemat uurida kui ise vastata ei oska.
Mina tõin selle pildi ära kolm aastat tagasi ühel venekeelsel lingil näitlikustamiseks ja pole kunagi öelnud, et see tõene pilt on.
Ja Nielander jagas ka omapoolseid arvamusi:

(03-06-2010, 21:29 )Nielander Kirjutas:
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Kuna uudis Atlantise ühe osa leidmisest Kuuba lähedal (sellest on ka varem juttu olnud) sobib ka hiiglaste teemasse ja juures olev pilt on väga näitlikustav, siis lisan ta siia ka:
http://smi.marketgid.com/news/12870#6/
Aga luukere olevat veealuse retke sponsor kahjuks omale krabanud.

See pilt on siit teemast varemgi läbi käinud ja on ilmselge võltsing...
Mereelustik on niivõrd vaenulik kõiksugu orgaanilise materjali vastu, et on ülimalt ebatõenäoline, et luustik mingit lühematki aega nähtud kujul säiluks...ja teatavasti on luustikust kivistiseks saamisel vaja teatud tingimusi, mille hulka märg ookeanisurve ja pidev liikumine hoovuste ja veealuste lainete mõjul hästi ei mahu...
http://en.wikipedia.org/wiki/Fossil
Pealegi on kivistise tekkimise üheks tähtsaimaks tingimuseks kudede mattumine pinnase alla enne lagunemisprotsessi algust - ei kujuta hästi ette, et hiiglase laip lihtsalt merepõhja alla ära kaoks...
Pealegi süüakse ja rebitakse korjuse keha kõiksugu merekiskjate ja kalade poolt loetud päevadega tükkideks...sealhulgas jäsemed ja luustik kantakse lihtsalt laiali...
Hiiglaste üle saab arutleda teemas Hiiglased. Hiiglaste skelette on leitud kogu maailmast. Internetis levib fotosid hiiglaslikest skelettidest, mis on võltsingud, kuid tänasel päeval kinnitavad juba paljud uurijad, et see iidne Maal valitsenud rass ei ole väljamõeldis.
National Geographi on teatanud ainult ühe hiiglaste foto kohta, et see on võltsing. Küllap teadjad juba teavad ka, millisest pildist jutt käib.

Aga jäägem ikka vee-aluste leidude juurde siin teemas. Seda enam, et põnevaid vee-aluseid leide on sadu, mida siia teemasse veel lisatud ei ole.



Vasta
#28
(03-11-2013, 11:38 )kage Kirjutas:
(02-11-2013, 23:33 )Lindalinda Kirjutas: Pmst on teema muidugi väga huvitav ja ma ka ei pea õigeks teemaalgataja tümitamist, aga selle pildi võltsinguks pidamise pärast hukka mõista on ka ikka ilmne liialdus.
Siin on vahe selles kuidas sina kirjeldasid seda miks pilt võltsitud on ja kuidas Faraday seda tegi ehk siis tema tegi seda ilma mingite argumentideta. Kui võltsitud asjade kohta öeldakse võltsitud, siis tuleks lisada midagi mille alusel ka teised saavad näha, et pilt on võltsitud.

Näiteks minu jaoks on luukere kohal pildi kontrastsuse ja selguse muutus, võrreldes ülejäänud pildi hägususega, ja pilti suurendades selgelt näha olev kalade ja valguse äralõikamine luude juures selge märk foto muutmisest. Muutusi on eriti hästi näha kui pilti suurendada.

Njah, mis ma ikka oskan öelda. Esmalt viitasin valguse valele tasakaalule ja püüdsin panna mõtlema inimesi - mis võiks olla veel valesti. Osa nendest toodi juba Lindallinda poolt välja. A la akvalangisti varustusest tulenev maksimaalne sügavus ja sellistel sügavustel võimalus luukere säilimiseks sellisel kujul näiteks ilma sarkofaagita. Sellest aga pildil jälgi pole.
Lihtsalt ei tahtnud tekitada järjekordset flame, aga läks nagu alatiBleh

Vasta
#29
11 veealuse leiu lingil eespool toodud esimesest pildist siis pikemalt ka.
Kõik ehk ei mäleta enam, mida sealt Kuuba lähedalt täpselt leiti.
Leiti vee-alused struktuurid ja on nimetatud ka püramiidideks.
Tehtud on ka sonar-pildid neist megastruktuuridest ookeani põjas.

Wiki on teinud artikli Kuuba vee-alune linn:
http://en.wikipedia.org/wiki/Cuban_underwater_city


Lisateavet saate selle Kuuba vee-aluse linna kohta ka teemast Bimini tee.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=1646

Vasta
#30
(22-11-2013, 14:53 )Müstik Kirjutas: http://sininemarmor.blogspot.com/2012/10...nksid.html
http://www.disclose.tv/news/Underwater_P...Cuba/86076

Palun vaata need 2 linki üle, on näha et need on olnud pikemad kui sa siia kopeerinud oled, mistõttu ei tööta nad just kõige paremini...
Vasta
#31
Ei avanenud jah enam, kustutasin need ära.
Ühte linki näeb nüüd siit:
http://www.disclose.tv/news/Underwater_P...Cuba/86076

Tuleb täpselt sama internetiaadress, aga sellega näeb.
Vasta
#32
Paar päeva tagasi näitas "UFO hunter´is" mingit müstilist kaablit,mis uurijate kinnitusel ei olnud maist päritolu ja asus mere põhjas,sukeldudes ujusid kuni sügavikuni(ca.2000m),kuhu siirdus ka kaabel.Hilisemal uurimisel selgus,et kaabel ei kuulunud mingile kommunikatsioonile.Kohalikud kutsusid UFO teami just selleks,et nägid hiiglaslike UFOsid veest tõusmas ja laskumas mis ei tekitanud mingeid pritsmeid ega laineid.
Vasta
#33
(22-11-2013, 21:15 )zzz34 Kirjutas: Paar päeva tagasi näitas "UFO hunter´is" mingit müstilist kaablit,mis uurijate kinnitusel ei olnud maist päritolu ja asus mere põhjas,sukeldudes ujusid kuni sügavikuni(ca.2000m),kuhu siirdus ka kaabel.Hilisemal uurimisel selgus,et kaabel ei kuulunud mingile kommunikatsioonile.Kohalikud kutsusid UFO teami just selleks,et nägid hiiglaslike UFOsid veest tõusmas ja laskumas mis ei tekitanud mingeid pritsmeid ega laineid.

Ja kust sai alguse kaabliots mis ei olnud sügavikus?
Vasta
#34
Ei tea kust sai alguse.......saates näitas kuidas "UFO hunters" team sai väljakutse,et mereäärsed näevad teatud kohas hiigel UFOsid tõusmas,laskumas merre,sõitsid kohale,sukeldusid ja leidsiki kaabli....
Vasta
#35
(22-11-2013, 22:22 )zzz34 Kirjutas: Ei tea kust sai alguse.......saates näitas kuidas "UFO hunters" team sai väljakutse,et mereäärsed näevad teatud kohas hiigel UFOsid tõusmas,laskumas merre,sõitsid kohale,sukeldusid ja leidsiki kaabli....

Ja ajasid kaablit taga kuni sügavikuni ning see madalam pool ei huvitanud...ehk kust siis kaabel algas? Kummaline ei tundu või?
Ja kas ei tundu ka kummaline, et lihtlabase sukelduse käigus tuvastati ebamaine päritolu.......ehk siis ilmselt loeti kaablilt teksti - manufactured outside the solar system......
Vasta
#36
..-....ei tulnud selle peale,kas ütleme,et "UFO hunters" saade on BS?
Vasta
#37
(22-11-2013, 22:47 )zzz34 Kirjutas: ..-....ei tulnud selle peale,kas ütleme,et "UFO hunters" saade on BS?

Ärme ütleme. Ei ole seda konkreetset saadet näinud. Võimalik, et neil oli seal ka oma vastus minus tekkinud küsimustele/kahtlustele...kuid, et tegemist on saatega mis toob raha sisse siis võimalik, et BS.
Vasta
#38
.... no aga vaata seda saadet,mehed on palju tööd teinud ja mitte ilma asjata...on ju maailmakuulus....või kuidas?
Vasta
#39
(22-11-2013, 14:53 )Müstik Kirjutas: http://sininemarmor.blogspot.com/2012/10...nksid.html
"http://sininemarmor.blogspot.com/2012/10/atlantis-leitud-suured-sfinksid.html"
(22-11-2013, 21:15 )zzz34 Kirjutas: Paar päeva tagasi näitas "UFO hunter´is" mingit müstilist kaablit,mis uurijate kinnitusel ei olnud maist päritolu ja asus mere põhjas,sukeldudes ujusid kuni sügavikuni(ca.2000m),kuhu siirdus ka kaabel.Hilisemal uurimisel selgus,et kaabel ei kuulunud mingile kommunikatsioonile.Kohalikud kutsusid UFO teami just selleks,et nägid hiiglaslike UFOsid veest tõusmas ja laskumas mis ei tekitanud mingeid pritsmeid ega laineid.
UFO Hunters.S03E08.Underwater Area 51
Kuhu, ja kui sügavale, kaabel läks, seda ei uuritud välja. Mis kaabliga tegu on seda ka ei uuritud välja vaid oletati, et sellise peenikese kaabli puhul on tõenäoliselt tegu kommunikatsioonikaabliga. Ja lihtne võimalus oleks ju mingi kaamera piisavalt tugevas kestas nööri otsas alla lasta ja vaadata kui sügavale on võimalik jõuda, aga selline tegevus ei paistnud nende jaoks oluline olevat.
Vasta
#40
Meenus, et eelmisel aastal oli Alkeemia lingil Kuuba vee-aluse püramiidi kohta ka eestikeelne uudis:

2001 aastal leiti Kuuba ranniku lähedalt, umbes miili sügavuselt mere põhjast, veealused püramiidid. Leiuni juhatas Edgar Cayce, kelle sõnul just selles piirkonnas peaksid püramiidid asuma.

Teadlased Paul Weinzweig ja Pauline Zalitzki avastasid Kuuba ranniku lähedalt mere põhjast püramiidid. Need iidsed ehitised asuvad miili sügavusel mere põhjas. Kuuba erinevatest piirkondadest on leitud ka vanu kirjeldusi ja sümboleid, mis viitavad võimalikule püramiidide olemasolule. Püramiidide uurimiseks kasutati allveelaevu. Lähemal vaatlemisel leiti, et need on kaetud kivisse graveeritud kirjaga.

USA valitsus avastas need veealused püramiidid 1960ndatel aastatel, olles aatomiallveelaevadega sealses piirkonnas missioonil. Infot varjati selleks, et see ei satuks Nõukogude Liidu valdusse. Vähemalt nii räägitakse.

Montego Lahel teeninud sõjaväelase poolt edastatud siseinfo kohaselt käivad selle objekti uuringud tänase päevani. Leiu teeb veelgi hämmastavamaks see, et antud piirkond pole vee alt väljas olnud viimase 10 000 aasta jooksul.

Allikas: välisajakirjandus

http://alkeemia.ee/artiklid/Atlantis/l-126/c-855/

Vasta
#41
LÕHNAB VÕLTSINGU JÄRELE: Väidetavad püramiidid Bermuda kolmnurga merepõhjas

Mullu levis pommuudisena, et keegi dr Verlag Meyer (nimi tähendab selgelt mitte isikut, vaid Meyeri kirjastust), olevat leidnud püramiidid Bermuda kolmnurga merepõhjast võetud fotodelt ja teatanud sellest Bahamal peetud pressikonverentsil. Pildimaterjal oli väga udune, koheselt ilmusid ringlusse aga kõikvõimalikud fotod, mida oli töödeldud arvutitega.

New Age meedia, mis läbi aegade panustanud UFO-lugudele ja muudele pigem uskumatutele teooriatele, mullu aga ootas üksmeelselt maailmalõppu, pole kuskile kadunud. Nii on iga komeedi nähtavale ilmudes kohe platsis Nibiru-lood, ja kuna tulnukaid pole ikka veel telefoni otsa saadud, siis elavad jätkuvalt edasi ka lood müstilistest asjadest merepõhjas...


Samas artiklis Kuuba väidetavate püramiidide kohta:

Järgnenud 11 aasta jooksul pole keegi teine seda kohta lähemalt uurinud (kui üldse keegi on seal käinudki, sest kui juba võltsinguteks läks, siis kes ütleb, kus need otsa saavad), kõik "analüüs" on tehtud vaid Weinzweigi ja Zalitzki väidetavalt edastatud videomaterjali peal. Mõisted "gigantlik" ja "linn" ei kannata kriitikat, küsimus on üldse, kas merepõhja udustel kaadritel on võimalik midagi täpsemalt välja lugeda.

Fotomaterjal, mida nüüd veel levitatakse, viitaks nagu seal, 600 kuni 750 meetri sügavusel, peaks olema sama valge kui mõne hästi valgustatud akvaariumi põhjas. Mis sunnib jälle küsima, kas tegemist on võltsitud fotomaterjaliga.
Vasta
#42
Selle Bermuda püramiidi kohta on meil ju eraldi teema, 43 postitust.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...+kolmnurga

Võid seal teemas oma arvamust nende kohta avaldada.
Vasta
#43
(23-11-2013, 13:53 )Müstik Kirjutas: Selle Bermuda püramiidi kohta on meil ju eraldi teema, 43 postitust.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...+kolmnurga

Võid seal teemas oma arvamust nende kohta avaldada.

Kuna artiklis räägitakse mitme väidetava püramiidileiu(Bermuuda, Kuuba ja Atlantise) kohta, siis usun, et see teema siin on hetkel parim valik. Samuti ei olnud mitte kuidagi tegemist minu arvamusega, vaid arikliga, milles üritatakse faktidele tuginevaid kahtlusi väljendada.
Vasta
#44
(22-11-2013, 22:26 )Faraday Kirjutas:
(22-11-2013, 22:22 )zzz34 Kirjutas: Ei tea kust sai alguse.......saates näitas kuidas "UFO hunters" team sai väljakutse,et mereäärsed näevad teatud kohas hiigel UFOsid tõusmas,laskumas merre,sõitsid kohale,sukeldusid ja leidsiki kaabli....

Ja ajasid kaablit taga kuni sügavikuni ning see madalam pool ei huvitanud...ehk kust siis kaabel algas? Kummaline ei tundu või?
Ja kas ei tundu ka kummaline, et lihtlabase sukelduse käigus tuvastati ebamaine päritolu.......ehk siis ilmselt loeti kaablilt teksti - manufactured outside the solar system......

Kui veel huvi siis saab näha siit http://www.dailymotion.com/video/x11itg3_uh-03-08_tech
Vasta
#45
(23-11-2013, 15:30 )Nielander Kirjutas: Kuna artiklis räägitakse mitme väidetava püramiidileiu(Bermuuda, Kuuba ja Atlantise) kohta, siis usun, et see teema siin on hetkel parim valik. Samuti ei olnud mitte kuidagi tegemist minu arvamusega, vaid arikliga, milles üritatakse faktidele tuginevaid kahtlusi väljendada.

Parim valik oleks mõni Atlantise või Bermuuda teema. Forte artikli autor üritab uskuma panna, et Atlantis on legend ja Kuuba vee-alune linn on väljamõeldis.
Artikkel väidab, et Pauline Zalitski ei eksisteeri. Et teda ei ole FB-s.Tegelikult on internetis pikalt kirjutatud, kes see inimene on. Ja ka tema pilt olemas. Ainult, et tema nimi on hoopis Paulina Zelitsky.
Ta oli Poola insener NL-s, kes oli külma sõja ajal tööle saadetud Kuubasse allveelaevade baasi. Nende firma ADC on ka olemas ja nad uurivad süvaookeanit. Nad leidsid 2000 aastal ka USS kuulsa laevafraki, mis plahvatas ja uppus 1898.a. kolm miili Havanna rannikust. Nad ka filmisid seda lahingulaeva.
Vee-aluste megaliitide kohta, mis nad leidisid, ütlesid nad, et need on samasugused kui Lihavõttesaarel ja Stonehenge omad. Filmida oli halb, sest vee all oli palju prahti.
Intervjuu nendega on ära toodud sellel lingil ja palju tähelepanu on pühendatud iidsetele märkidele või hierogrüüfidele, mida ka Kuuba koobastest leitud:
http://www.timeenoughforlove.org/saved/E...rnCuba.htm


Vasta
#46
(24-11-2013, 14:30 )Müstik Kirjutas: Artikkel väidab, et Pauline Zalitski ei eksisteeri. Et teda ei ole FB-s.Tegelikult on internetis pikalt kirjutatud, kes see inimene on. Ja ka tema pilt olemas. Ainult, et tema nimi on hoopis Paulina Zelitsky.
Ta oli Poola insener NL-s, kes oli külma sõja ajal tööle saadetud Kuubasse allveelaevade baasi.

Tore artikkel Suurkaselt. Ise küll ei leidnud sealt väidet, et Paulinet/Paulinat ei eksisteeri.
Tsitaat:Ainus tõend Pauline Zalitzki olemasolu kohta ilmnebki intervjuus, mille Fernandez temaga väidetavalt teinud. Tegemist olevat kanadalannaga, kes elavat Kuubas. Ja fotod ei tõesta just midagi. Võib vaid oletada, et piltidel olev isik ka tegelikult kannab temale omistatavat nime.
Vasta
#47
Tore on hoopis National Geographicu 2002 artikkel, millele vihjatakse.
Eriti selle teine osa:
http://news.nationalgeographic.com/news/...ies_2.html

Kui Forte kirjutab isegi nimed valesti, siis kuidas saab seda juttu üldse tõsiselt võtta? See poola päritolu insener peaks juba vana inimene olema. On ju temaga intervjuu koos pildiga. Ilmselt seda loetud ei ole. Miks teda FB-st otsida? Ja veel vale nimega?
Eriti absurne delfi väide on minu eelneva lisatud artikli põhjal (loodan, et lugesid selle põneva intervjuu läbi), et Bermuda kolmnurka see ala kohe kuidagi ei mahu. Miks peaks mahtuma? Jutt ju Kuuba vee-alusest linnast.
Mahub aga ilusti Atlantise teooria alla. Struktuurid mis seni avastatud, on vaid väike osa (Bimini tee ja teised avastused) suuremast alast, mis vee alla jäi.
Ei pea seostama Platoni atlantisega, kuid vee-aluseid avastusi on kogu maailmas tehtud sedavõrd palju, et neid ignoreerida on vale.
National Geographicu artikli teises osas räägitakse (loodan, et lugesid kõiki Forte artikli viiteid), India vee alla jäänud iidsest linnaosast.
Tamil Nadu leiab siit:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tamil_Nadu
Ka muistne India linn Dwarka võib nüüdseks asuda mere all.
http://www.travelmasti.com/domestic/gujarat/dwarka.htm

Vee-alused struktuurid asuvad kuni 10 m sügavusel.
Davaparajuga ajastu lõpul oli see muinasjutuline linn. Praegune linn paikneb Gujarati osariigis Kathiawari poolsaarel ja seal on kaunis Krišnale pühendatud tempel.

Vasta
#48
Müstik - mille üle sa imestad? Delfi ja see "suurkask" on ju sellisest käitumisest omale lausa leiva teinud. Mängivad ja käänavad fakte ja ja räägivad mööda ja siis väidavad, et "nii ei saa olla". Selline käiutmine käib seal aastaid ja see on peamiseks põhjuseks miks väldin sealsete linkide jagamist. Ainukesed uudised mida sealt ehk võib "julgelt" lugeda on sport ja ilm.
Vasta
#49
(24-11-2013, 17:41 )excubitoris Kirjutas: Müstik - mille üle sa imestad? Delfi ja see "suurkask" on ju sellisest käitumisest omale lausa leiva teinud. Mängivad ja käänavad fakte ja ja räägivad mööda ja siis väidavad, et "nii ei saa olla". Selline käiutmine käib seal aastaid ja see on peamiseks põhjuseks miks väldin sealsete linkide jagamist. Ainukesed uudised mida sealt ehk võib "julgelt" lugeda on sport ja ilm.

Ohooo......kaklus leivapalukese pärast või hirm leivapalukesest ilma jääda kuna suur osa on kuskilt välja imetud ja kaunistatud võltsingutega?
Üldiselt HK puhul faktide väänamist ei näinud, küll aga arutlust ja küsimustepüstitust.

Nime kirjutamises oleme eksinud kõik ja eksime ka edaspidi. Tugineda valesti kirjutatud nimele nimetades kõike valeks on minu arusaamist mööda veidi alatu.
Vasta
#50
Siin(inglise keeles) päris hea artikkel samal teemal. Kokkuvõtvalt leidis Paulina Zelitsky laevavrakkide otsingul sonari abiga järgnevad kujutised:
[Pilt: cuba_sonar_data.jpg]

Igasugused 3D kujutised püramiididest on põhimõtteliselt ülimalt optimistlik illustratsioon, sellest mida ta selle ähmase sonaripildi põhjal arvab seal olevat. Nüüdseks on lugu surnud kuna ilmselt Paulina Zelitsky ei leidnud kedagi, kes oleks valmis oma raha ja mainega nõnda halbadele tõenditele tuginedes riskima.

Jättes halvad tõendid kõrvale on kogu loo kõige nõrgemaks küljeks artefaktide sügavus (600-750 meetrit). Viimase jääaja jooksul võis merevesi langeda kusagil 100m, mida on 6-7 korda vähem kui vaja oleks. Muidugi võib väita, et "linn" vajus otsekui Atlantis, kuid piirkonnas puuduvad tingimused mis midagi sellist lubaksid juhtuda. Rääkimata siis sellest, et kuidas vajumise käigus kogu värk väidetavalt nii terveks jäi. Ühesõnaga on loos väga palju auke, väga palju küsimusi ja vähe vastuseid.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Miks ehitati Giza püramiidid XHK 431 214,192 08-01-2026, 17:51
Viimane postitus: kalldunn
  Hüperborea. Püramiidid Koola poolsaarel nokitseja 191 150,873 27-09-2025, 07:11
Viimane postitus: Kunglas
  Kuidas ehitati Giza püramiidid? Tutanhamon 774 415,355 11-04-2025, 20:42
Viimane postitus: Geargirl
  Põnevad iidsed leiud kogu maailmast. Müstik 159 118,459 11-08-2024, 13:50
Viimane postitus: NelliN2
  Euroopa (Bosnia) püramiidid Hallucigenia 209 138,964 15-12-2021, 18:25
Viimane postitus: xcad
  Püramiidid? z3r0 c001 85 60,530 18-08-2019, 05:45
Viimane postitus: Tyto Alba
  Aasia püramiidid Arto 51 40,003 19-11-2018, 15:51
Viimane postitus: Müstik
  Maa-alused tunnelid Müstik 203 138,217 10-12-2017, 18:19
Viimane postitus: Müstik
  Püramiidid Luganski lähedal Kolumats 15 15,073 11-05-2017, 09:17
Viimane postitus: muca
  Yonaguni vee alune linn Jaapanis excubitoris 8 11,537 13-11-2013, 16:40
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne