Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Energia meie sees
Autor Sõnum
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
15-11-2005 19:14
Postitus: #1
Energia meie sees
Inimene peab liikuma nagu liigub energia tema sees…

seega kui kuhugi toppama jääda siis läheb energia halvaks.
jama lugu.

on olemas palju kanaleid meie jaoks. armastuse kanal on näiteks vertikaalne…
kui õppida erinevaid energialiike kasutama… muutume automaatselt selle energia sarnaseks. miks? sest me nii ehk naa ei suuda ju korraga hallata kõiki energialiike. seega mida seedid seda s***d.
vabandust keelekasutuse eest kuid mõte jääb samaks.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Flash
Veteran

Postitusi: 1,664
Liitunud: May 2005
17-01-2006 07:21
Postitus: #2
 
inimene tegutseb instinktide najal. Kasutab neid energiaid alateadvuslikult? Keskmine linna inimene ei tea nendest midagi aga ometigi 'seedib' ta ju neid 'energiaid'.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
neitsi
Tavaliige

Postitusi: 66
Liitunud: Apr 2006
11-05-2006 20:39
Postitus: #3
 
Paljud paranähtuste uurijad on veendunud,et poltergeistide näol pole tegemist surnute hingedega.Nende arvates on tegemist elava inimese äärmiselt tugeva ja kontsentreeritud vaimse energiaga,mida kiirgavat iseäranis rohkelt mõned alla kahekümneaastased.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hallucigenia
Veteran

Postitusi: 3,548
Liitunud: Dec 2004
11-05-2006 21:36
Postitus: #4
 
Tsitaat:Algselt postitas: neitsi
Paljud paranähtuste uurijad on veendunud,et poltergeistide näol pole tegemist surnute hingedega. Nende arvates on tegemist elava inimese äärmiselt tugeva ja kontsentreeritud vaimse energiaga, mida kiirgavat iseäranis rohkelt mõned alla kahekümneaastased.
Jah ... ei maksa muidugi arvata, et sellega ongi kõik selgeks tehtud. Sest kui "vaimse energia" kohta ei oska eriti muud öelda, kui et "vaimne energia", siis ... "vaimseks energiaks" ta jääbki ja mingit olulist kasutust ei leia. Kasutust meie, inimeste, poolt, pean ma siinkohal muidugi silmas. Keegi teine võib teda juba ammugi kasutada.
Aga väidetav seos PG ja hingehädaliste teismeliste vahel võib siiski olla selline konkreetne niidiots, kust midagi edasi urgitseda annab. Mis on teismelistes erilisi? Kusagil siin foorumis (justnagu) oli väide, et see on see iga, kus lapsukese külge kinnitatakse Peremees (või Must Vari või mis iganes ta nimi oli) - aga ei suutnud seda kohta leida ...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
togli
Vana kala

Postitusi: 619
Liitunud: Nov 2010
04-03-2016 10:23
Postitus: #5
RE: Energia meie sees
Sirbis ilmunud artikkel Energiast ja arengust pakub ehk ka pararahvale huvi.

Noppeid artiklist:
Tsitaat:Keerukas keerukus
.....
Kuidas seda keerukust või komplekssust kirjeldada, ei ole samuti üheselt selge. Tihti öeldakse, et süsteem on keerukam, kui tervik on suurem kui selle osade summa.
....
Nii näiteks koosneb elusorganism molekulidest, ioonidest ja aatomitest, kuid ei ole kuidagi nendele taandatav. Organismi toimimist ei ole võimalik täielikult tuletada ainult selle koostisosade struktuurist ja käitumisest. Tegemist on arusaadavalt süsteemide kvalitatiivse kirjeldamisega.
Keerukuse määratlemisest veelgi keerukam on selle mõõtmine.
....
Mis on selliseks ühiseks aluseks kõige erinevamatele süsteemidele alates tähtedest ja lõpetades inimese ning arvutusmasinatega? Vaatamata kõikvõimalikele süsteemidevahelistele erisustele, mis loomulikult muudavadki need süsteemid eriliseks ja tähelepanuväärseks, on neil kõigil siiski ka midagi ühist. Selle ühisosa väljatoomiseks tuleb kasutusele võtta termodünaamika mõisted. Lühidalt kokkuvõetuna võiks see kõlada nii: keerukad süsteemid ei saa tekkida ega püsida ilma (vaba)energiata. Mis see energia on, ei olegi nii kerge öelda.
.....
Energia olulisus keerukate süsteemide tekkes ja funktsioneerimises on hästi ilmne bioloogiliste organismide korral – vajavad ju kõik elusorganismid mingil kujul energiat. Tegelikult on energia ülioluline ka füüsikaliste süsteemide korral. Energiat saab kasutada ühiskondlike süsteemide iseloomustamiseks, olgu selleks siis lihtne toiduhankimine või tänapäevased tööstusühiskonnad.
....
Keerukuse teke eeldab ainet läbiva energiavoo olemasolu. Elu teke ja areng Maal on võimalik tänu päikeseenergia pidevale voole. Päikese enda olemasolu on samuti võimalik vaid seetõttu, et temas toimuvad energiat tekitavad termotuumareaktsioonid. Materiaalseid süsteeme läbides toimub energiaga muutus – kõrgema kvaliteediga energia muutub vähemkvaliteetseks.
....
Siinkohal kerkib küsimus: kuidas muuta eri süsteemide energiasisaldus võrreldavaks? Lihtsast energia hulgast ei piisa – Päike sisaldab ju võrratult rohkem energiat kui inimene. Kas siis saab öelda, et Päike on keerukam, kuna sisaldab enam energiat? Ilmselt siiski mitte. Järelikult tuleb arvestada mitte energia absoluutset hulka, vaid suhtelist energiahulka, mis sõltuks ka objekti suurusest, koostis­osadest ja energia muundamise efektiivsusest. Sellise näitajana pakub Eric J. Chaisson välja energiavoo tiheduse (energy rate density), mille all ta mõistab süsteemi läbivat energiakogust, võetuna massi- ja ajaühiku kohta.
....
Galaktikate ja tähtede energiavoo tihedus jääb vahemikku 10-3–102 erg/s/g, mis on üks madalamaid suurusi organiseeritud struktuuride kohta.2 Taimede ja loomade energiatihedused on vahemikus 103–105 erg/s/g. Elusolendite korral torkab silma ka selge seos arenguga – evolutsiooni käigus suureneb energiavoo tihedus. Kaladel ja kahepaiksetel on see ligikaudu 103,5 ja lindudel ning imetajatel 105 erg/s/g. Nagu näha, sobib suhteline energiakogus hästi süsteemide keerukuse iseloomustamiseks, on ju tähe, näiteks kas või Päikese kiiratav absoluutne energiakogus väga suur (Päike kiirgab ühes sekundis 4 × 1033 ergi), kuid samas on ka tema mass lausa üüratult suur (2 × 1033 g). Nii ongi taimelehte läbiva energiavoo tihedus vähemalt kümme korda suurem võrreldes Päikesega. Inimese keskmine energiavoo tihedus on 2 × 104 erg/s/g, igati kohane suurusjärk keskmisele imetajale. Inimese bioloogiliseks eripäraks on kindlasti tema suur ja keerukas aju, mis koostoimes keskkonna ja sotsiaalsete süsteemidega teebki võimalikuks inimühiskonnad ja -kultuuri. Inimaju energiavoo tihedus on 1,5 × 105 erg/s/g, ületades sellega kõikide teiste imetajate energiavoo tihedused. Tõepoolest moodustab ju aju inimese massist ligikaudu 2% ning samas kulutab 2–25% energiast.
....
Kuidas on aga lugu sotsiaalsete ja tehniliste süsteemidega? Kuidas võiks sobida energiavoo tihedus nende iseloomustamiseks.
.....
Antropoloog Leslie White analüüsis energia ja inimkultuuri seoseid juba oma 1949. aastal ilmunud käsitluses „Energia ja kultuuri evolutsioon“.3 Vaadeldes ühiskondade energiavoogude tihedusi, näeme, et need on tõepoolest pidevalt kasvanud: korilusühiskonnad – 4 × 104, põllupidajad ~105, tööstusühiskonna algus ~3 × 105, tänapäevane industriaalühiskond ~2 × 106. Peale toidu kulus mingi osa energiast juba korilusühiskondades loomade ja taimede kasvatamiseks, see energiakogus suurenes koos põllu­pidamise ja karjakasvatamise levikuga. Varastes tööstusühiskondades kulus energiat seadmete käitamiseks ja tänapäeval vajab kõik meie ümber pidevat energia juurdevoolu, inimese otseselt vajalik toidukogus moodustab sellest vaid väikese osa.
....
Tehnoloogilised süsteemid järgivad sama üldist seaduspära – keerukamate ja komplekssemate seadmete energiavoo tihedus on suurem. Toome siinkohal mõned näited: aurumasinad ~104 erg/s/g , esimene sisepõlemismootor 2,2 × 105 erg/s/g, tänapäevased lennukid 2,7 × 107 erg/s/g. Arvutite energiavoo tihedus on samas suurusjärgus inimese aju omaga – 2,8 ×105 erg/s/g. See ei tähenda, et arvuti oleks sama tark kui inimene, vaid et need on tõepoolest vägagi keerukad süsteemid, sarnanedes energeetilises tähenduses inimajuga.
.....
Sellest printsiibist tulenevad ka meie tsivilisatsiooni peamised tehnoloogiatega seotud probleemid. Arenguks on paratamatult vaja pidevalt üha rohkem kvaliteetset energiat. Selle energia tootmine ja kasutamine tekitab vältimatult keskkonnaprobleeme. Keskkonnaprobleemide kõrvaldamine nõuab omakorda energiat. Veelgi põhimõttelisem on probleem, mis on seotud kasutatud energia kõrvaldamisega Maalt. Kogu energia, mis Maale saabub, sealhulgas ka see, mida inimene kasutab, degradeerub lõpuks vähekvaliteetseks soojuskiirguseks, mis tuleb planeedilt eemaldada.
....
Kas on tegemist teleoloogilise printsiibiga, mis viib paratamatult inimmõistuse sulandumisele kogu kosmosega või lihtsa seaduspäraga, mis paratamatult viib mateeria keerukamate struktuuride tekkele, sõltumata inimmõistusest.
.....
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Wilholmensis
Veteran

Postitusi: 883
Liitunud: May 2009
07-03-2016 20:32
Postitus: #6
RE: Energia meie sees
Energiatel on kindel liik: soojusenergia, kiirgusenergia, hõõrdeenergia. Siis mitmesugused energiaosakesed: prootonid, neutronid, elektronid jt. Kõik need on mõõdetavad. Kui aga mingid nn. sensitiivid tulevad rääkima lihtsalt - energiast,- andmata neile liiki (mõõdetavat ja nähtavat), siis on see puhas bullshit. Ei ole olemas lihtslt energiat.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
togli
Vana kala

Postitusi: 619
Liitunud: Nov 2010
07-03-2016 21:54
Postitus: #7
RE: Energia meie sees
Wilholmensis - on olemas tumeenergia. Energia on olemas aga põhjustajat ei ole leitud. Sama gravitatsiooniga. Mis energiaga toimub kvantteleportatsioon? Edukad katsed kinnitavad selle olemasolu kuid kuidas informatsioon levib, seda ei teata.
Võib lõputult fantaseerida palju ja mis meid ümbritseb kuid mida me tajuda ei suuda. Veel mitte.

Ainult paarsada aastat tagasi (ajaloolises mõttes imelühike silmapilk) oleks läbi õhu naaberkülast otse liikuva värvilise pildi näitamine mingist "peeglist" täielik müstika ja nõidus. "Peeglike peeglike seina peal, kes on kauneim ilma peal" ei ole enam muinasjutt, telekas teeb häälkäskluse põhjal google päringu ja kuvab reitingu. Tahtmatult tekkib küsimus: Kas muisjutud on tekkinud kellegi haiglasest nägemusest või antakse edasi toimunu kirjeldusi omal ajal inimesele arusaadaval ning mõistetaval kujul?

Kui keegi oleks mulle nooruses seletanud tänapäeva nutitelefoni välimust, olemust ning arvutusvõimsust, siis oleksin teda lihtsalt hulluks pidanud. Sel ajal oleks ainuüksi pildi näitamiseks vajalik kineskoop ekraan nõudnud vähemalt viieteist sentimeetri paksust telefoni, arvutusvõimsuse jaoks aga ei oleks piisanud terve maja suurusest arvutist.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
08-03-2016 12:22
Postitus: #8
RE: Energia meie sees
(07-03-2016 21:54 )togli Kirjutas:  Wilholmensis - on olemas tumeenergia. Energia on olemas aga põhjustajat ei ole leitud. Sama gravitatsiooniga. Mis energiaga toimub kvantteleportatsioon? Edukad katsed kinnitavad selle olemasolu kuid kuidas informatsioon levib, seda ei teata.
Võib lõputult fantaseerida palju ja mis meid ümbritseb kuid mida me tajuda ei suuda. Veel mitte.
Parandus - on olemas tundmatu/oletatav energia mida nimetatakse tumeenergiaks kuna sellest ei teata veel midagi. See on lihtsalt termin tundmatu muutuja jaoks universumi mudelist arusaamisel nagu tumeainegi. Oleks ka inimeste energiatest rääkijad sama ausad või vähemalt oskaks seletada, aga siin tuleb tõenäoliselt ette teadmiste puudus ja seetõttu oskamatus neid mittetajuvatele/mittenägevatele inimestele arusaadavalt lahti seletada. Ja paljudel suutmatus seda endale tunnistada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Wilholmensis
Veteran

Postitusi: 883
Liitunud: May 2009
08-03-2016 13:41
Postitus: #9
RE: Energia meie sees
See tuumenergia peaks siis olema nn. jumalik energia või nagu valgusmüstikast - Jumal saadab eluenergia?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
08-03-2016 14:05
Postitus: #10
RE: Energia meie sees
Teemast millised energiad on meie ümber

(27-01-2011 15:09 )Matrix Kirjutas:  Inimesed on aegade algusest peale kogenud jõude, mille allikat nad pole suutnud määratleda ehk nad pole suutnud määratleda energiat. Empiirilise kogemuse märgistamiseks on nad kasutanud lihtsalt nimetusi “prana”, “ki”, “qi”, “jumalik hingus”, “kosmiline energia” jne..

http://www.para-web.org/showthread.php?t...nergiad%22
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Toit kui energia xcad 22 5,058 11-04-2020 09:20
Viimane postitus: xcad
  Kuidas leida energia kohti slippin 34 25,503 25-06-2018 06:38
Viimane postitus: Tinar
  Elava inimese energia jäänuk Triinu83 11 3,995 23-07-2017 02:33
Viimane postitus: cambodia
  Energia parasiit selgus 8 12,529 02-08-2016 11:26
Viimane postitus: Digitaria
  Maalid ja fotod kui salvestatud energia WhiteWolf 23 15,376 14-06-2016 10:34
Viimane postitus: Müstik
  Millised energiad on meie ümber? HitzuEgoMuna 47 22,161 26-08-2014 10:12
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Energia sageduse tõstmine chapy 7 5,452 15-07-2014 08:48
Viimane postitus: chapy
  Puude energia WhiteWolf 30 25,828 15-06-2014 20:36
Viimane postitus: sirlye83
  Kellaaeg meie elus. titanl 38 12,170 28-08-2013 09:30
Viimane postitus: Mannu
  Väline energia Wahankh 7 3,039 12-06-2013 11:08
Viimane postitus: Peisko

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog