Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 2 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Puude energia
Autor Sõnum
WhiteWolf Eemal
Veteran

Postitusi: 1,084
Liitunud: Sep 2009
20-12-2009 23:13
Postitus: #1
Puude energia
Peab märkima, et puudel on positiivne ja negatiivne bioenergia. Niisiis, tutvume positiivsetega: kask, tamm, mänd, kastan, vaher, saar, pärn, paju – need just nagu toidaksid meid oma terve eluenergiaga.
Tutvume ka negatiivsetega: haab, pappel, kuusk, plataan, toomingas, sarapuu. Need puud võtavad energiat ära, kuid ka nemad on ravivate omadustega, nad võtavad ära valu, viivad välja haiget energiat.

Puude bioloogiliselt aktiivsed kellaajad.

Kask. Puhkeperiood kella 3-st – 4-ni. Aktiivsus kell 5-9. Kase energia on pehme, rahustav. Suru ligi, nuta end välja ja stress ongi läinud ja inimene rahuneb.

Tamm. Kell 15-17: rahulik periood. Kell 21-3: aktiivne aeg. Energia on võimas, valitsev. Tammele me igas olukorras ei lähene. Ärritatud, tigedas meeleolus ei maksa tema juurde minnagi. Enne tuleb männi või sarapuu juures ära käia, alles siis ligineda tammele.

Mänd. Nagu kõigile okaspuudele omane, pole männi aktiivsus pidev. Kuid tema energia on võimas: ta võtab ära depressiooni, võttes inimese psühhoemotsionaalse löögi enda peale.

Vaher. Kell 4-5: rahulik periood. Kell 7-10: aktiivne periood. Energia on pehme, lõdvestav, viib inimese energeetilise energia tasakaalu. Kaetamisest on kõige parem lahti saada vahtra all.

Saar. Energia on puhas, peen. Puhastab hästi inimese energeetilist välja, tasakaalustab psüühikat. Saare all on hea mediteerida: tähelepanu kontsentratsioon on tugev. Saar on aktiivne kella 11 ja 13 vahel. Teda on kerge ära tunda tiivuliste seemnete järgi.

Pärn. Kella 6 ja 7 vahel on puhkeperiood. Aktiivne periood kella 14 ja 20 vahel. Energia on pehme. Tunda on soojust ja rahu: mitte juhuslikult ei peetud Hiinas pärna „unustuste puuks“.

Paju. Rahu kl. 2.00-3.00, aktiivne periood 18 ja 21 vahel. Energia pehme, rahustav, taastav. Siin kaob kurjus ja väsimus. Paju energia võtab ära peavalu, viib kogu organismi harmooniasse.

Pappel. Kl. 4-5 rahu, aktiivsus kl. 15-18. Energia on ühtlane, täpne, mõõdukas, sunnib mobiliseerima jõudu vajalikus suunas, teeb psüühikale korrektsiooni. Kallistage paplit mõni minut ja väsimus kaob. Kuid kaua tema all seista ei maksa: siis hakkab pea ringi käima, s.t toimub energia äravool.

Vaevadest vabanemine.

Jaapani teadlased-naturopaadid arvavad: selleks, et olla terve, on vaja inimesel metsas viibida aasta jooksul 250 tundi. Kuid, jalutades metsas, peab meeles pidama, et ühed puud annavad energiat, teised, vastupidi, võtavad seda ära. Kuid see ei tähenda seda, et ühed on head ja teised halvad. Looduses ei ole mitte midagi juhuslikku ja üleliigset. Nagu kinnitavad uurijad, on 45-50% inimeste jaoks „laadijaks“ tamm, 25-30% jaoks kask, aga ülejäänutele teised puud. Ära võtavad energiat põhiliselt haab, sarapuu, pappel. Tervendamiseks on vaja aga mõlemat tüüpi puid. Algul tuleks paar minutit olla energiat eemaldavate liikide all, et vabaneda halvast , haigest energiast. Seejärel aga minna 5 minutiks energiat suurendavate puude alla. Nii ühel kui teisel juhul tuleks kasutada terveid ja tugevaid sirgete tüvedega puid.

On ka kindlad inimese keha asendid, mis lasevad astuda efektiivsesse energeetilisse kontakti puudega. Näiteks, kükitades ja surudes selja tugevasti vastu puu tüve, käed aga asetsevad põlvedel. Niisugune asend on kasutusel närvisüsteemi taastamisel, radikuliidi, neerude, peaaju, hüpertoonia ravil.

Teine meetod: seistes suruda rinna ja kõhuga vastu puud, kätega kallistada tüve, jalad harki ja umbes poole meetri kaugusel tüvest. See asend aitab südamehaiguste, kopsu-, maksa, mao-, seedeprobleemide ja suguorganite haiguste korral, tõstab organismi üldist toonust.

Peale selle tasub hästi teada, mida ühelt või teiselt puult oodata. Linnastumise käigus oleme kaotanud oma teadmised sellest. Aga vanasti teati, milliselt liigilt millist abi saada.

Tamm – elujõu, pikaealisuse puu, puu-doonor. Otsene kontakt on kasulik nendele, kes kannatavad põhjuseta väsimuse, sisemise apaatia all, mille tulemusena puudub elujõud. Tamm on tugev, kuid mitte karm puu, ta ei aita hädaldajaid, ei kannata meeleheitel olijaid. Tamm eelistab võitlejaid, ta ravib sõjameeste haavu, nende hinge. Just veteranidele, elatunud inimestele toob selle puuga suhtlemine kasu.

Mänd – rahustav puu, ta ravib närve ja kõiki stressiga seotud haigusi. Haige südamega inimestele on kasulikud pikad jalutuskäigud männimetsas, kuid mitte palava ilmaga, mil männist eralduvad lenduvad ained võivad liigselt ergutada. Mänd on kaastundlik puu, ta mitte ei puhasta inimese aurat, vaid võtab osaliselt ära ka nukruse.

Vaher – tasakaalustav puu. Temaga kontaktis olles muutub inimene rahulikuks, kuna võtab enda peale liigse energia, rahustab, lahustab viha, teeb tasakaalukaks ja väljapeetuks. Pisarate ja ärevuse asemele annab rahu, usu endasse.

Kask – õrn, kaastundlik puu, väga pehme, hellitava, kuid samal ajal tugeva mõjuga. Just kase poole tasub pöörduda haigetel, nõrgestatutel ja ravi vajavatel inimestel. Ta kergendab kannatusi, aitab kergemini haigusi taluda. Närvilistele inimestele on kask asendamatu. See hellitav puu vabastab hirmust tuleviku ees, kasututest muredest, asjatutest ärevustest. Kask, mis kasvab maja läheduses, vabastab painajalikest unenägudest.

Puud-ravitsejad.

Kuuseravi. 50g peenestatud noori käbisid keeta 1l veega suletud nõus väikesel tulel seni, kuni 1/3 mahust on vähenenud, kurnata. Võtta sisse koos suhkru või meega soojalt väikeste lonksudena 1klaas korraga 3-4 korda päevas 30-40 min enne sööki tugeva kroonilise köha, tuberkuloosi algstaadiumis, hingamisteede infektsiooni korral.

Noorte kevadiste võsude tõmmist juuakse külmetushaiguste ja köha puhul. Valmistamiseks võetakse 1spl peenestatud kasve ja 1klaasitäis keeva vett, lastakse tõmmata 4-6 tundi. Juua soojalt väikeste sõõmudena päev läbi.

Angiini puhul on kasulik närida kuuse vaiku. See on kibe, aga angiin möödub ööpäevaga.

Mänd – hingerahu puu. Sellel puul on sinakas-violetne aura, mille jõud soodustab hinge kosutust ja loomingulist indu.

Kui teie elus on tõsine hetk, kui on kaalul teie saatus ja te tahate toime tulla põletavate probleemidega – siis on teile just mändi tarvis.

Otseses kontaktis puuga viib mänd kogu ärrituse, kahju, ühesõnaga kogu selle, mis meis pulbitseb ja segab mõtete ja hinge selgust. Mänd soodustab nende haiguste ravi, mis on otseselt seotud stressiga. Kõik neuroosid taltuvad tema mõju all. Haige südamega inimestele puht arstlik nõuanne: pikad jalutuskäigud männimetsas ei ole soovitavad, st lenduvad ained võivad liigselt erutada. Mänd on kaastundlik puu, ta mitte ei puhasta inimese aurat, vaid võtab osaliselt ära ka nukruse. Ta aitab kaasa inimese hingelisele avatusele.

Männioksad, nii voodi all kui peal, aitavad hoiduda haigustest ja soodustavad tervenemist.

Riputage sissekäigu kohale männioksi, et majas valitseks alati rõõm, armastus ja edu.

Männiokste kimp kaitseb maja kurjade jõudude eest, kaitseb haiguste eest, aitab rutem terveneda. Männiokste põletamine toas ajab kurjad jõud sealt välja.

Kask. Juba üksnes kasemahl on juba midagi väärt. See lahustab põiekive, aitab ravida maohaavandeid, maksa, kõhunääret, peavalu, bronhiiti, köha, reumat ja artriiti. Ta puhastab verd, soodustab ainevahetust.

Vitamiinijook. 100g noori kaselehti valada üle 2 kl kuuma veega, jätta tõmbuma 3-4 tunniks, juua klaasitäis 2-3 korda päevas.

Lehetõmmis. 2 teelusikatäit lehti lasta tõmmata 200ml keeva veega 30 min, jahutada, pigistada kuivaks. Võtta sisse 50 ml korraga 3-4 korda päevas. Keedis ja tõmmis kase pungadest ja lehtedest on vastunäidustatud raseduse ajal ja neerupuudulikkuse korral.

Vesi viib kurbuse.

Suvel tuleks linnas võtta nii hommikul kui õhtul kontrastdušši. See on väga lihtne, kuid piisavalt efektne vahend negatiivsest energiast vabanemiseks. Maal asendab seda voolav vesi. Kui võimalusi ei ole, siis lihtsalt minge üle voolava vee: kas läbi oja või siis silda pidi üle jõe.

Kui olete näinud halba und, siis hoidke käsi voolava vee all ja meenutage oma unenägu, kuni pole te veel rahunenud, niikaua ei saa ka hing rahu. Kui tunnete kergendust, siis teadke, et vesi on kõik ära viinud.

Kui armastate siiralt inimest, kuid häbenete seda tunnistada, tunnistage seda veele. Seda vett on vaja anda armastuse objektile juua. Saladus seisneb selles, et sissejoodud vesi annab teie tunded talle edasi.

Kui on vaja mingit eset halvast energiast puhastada, hoitakse teda 2 ööpäeva vees, kord ööpäevas seda vahetades. Aega saab ka lühendada, hoides eset 1 tund voolava vee all.

Ja veel paar rahvuslikku meedet. Kui suplete (jões), ei tohi sinna sülitada. Vesi karistab haigustega.

Vesi kuuleb ja saab aru inimkõnest. Ei tohi saata needusi jõe suunas isegi häda ajal - vesi peab meeles ja karistab veel enam. Kui peita vette oma kuritegusid, siis on see kui tema reostamine, vesi kindlasti karistab selle eest haigustega.

Allikas

Maa on kvantarvuti, millel jookseb Uniwersumi parim strateegiamäng.
(isiklik tähelepanek)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
21-12-2009 00:01
Postitus: #2
 
Väga kasulik teave!
Liskasin omalt poolt, et puude energeetika kasutamist nimetatakse tendroteraapiaks.
Paljud sensitiivid ravivad inimesi puude energia abil. Positiivset energiat kiirgavad pihlakas, tamm, kibuvits, sarapuu, kadakas, õunapuu, paju, luuderohi, pöökpuu.
Negatiivset energiat leedripuu, jalakas, saar, okaspalm, viigipuu, mänd. Parasvöötme elanike jaoks on pappel ja haab valuvaigistavad puud.Tamm aitab vabaneda kroonilistest haigustest, oli püha puu juba keltidele.
Mõned teadlased oletavad, et taimedel on oma elualge, midagi hingesarnast, ka esivanemad uskusid, et puul on hing.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WhiteWolf Eemal
Veteran

Postitusi: 1,084
Liitunud: Sep 2009
21-12-2009 00:41
Postitus: #3
 
Positiivsete ja negatiivsete energiate andjate kohast on erinevad allikad pisut vastukäivad (vt. eelnev postitus ja teemaalgataja tsiteeritud tekst, mis on vene päritoluga).
Eks positiivne ja negatiivne ole ka suhteline - parimal juhul tunnetab igaüks ise, mida talle mingil hetkel tarvis on. Mina nt pean mändi üle keskmise positiivseks puuks, paju ei suuda ma üdini positiivseks puuks pidada. Aga see selleks.

Taimedel ongi oma elualge, ka hing. Lihtsalt nende tajumisvõimega on nii, et taju küll eksisteerib, aga inimese ning ka loomade omale jääb tugevalt alla.

Kõik meie ümber on elus. Elu võib mitmekesiselt avalduda.

Dendroterapeudid on ka puudelt energia ammutamise viisis pisut erineval seisukohal.
Inimese energeetika käib üldjuhul nii, et selja poolt võtab vastu, kõhu poolt annab välja ehk siis mismoodi puule nõjatuda (mõned väidavad vastupidist). Pikaajaliselt katsetatud ja ise rahul. Eks igaüks ise teab, mida tal on vaja ära anda ja mida juurde saada. Alateadvuses (mõningate mööndustega võiks alateadvust nimetada hinge mäluks) on väga palju infot olemas.

Eks kutselisi desinformeerijaid (mõned kirjutavad lausa raamatuid) on muidugi palju tekkinud. Seepärast ma rõhutangi, et igaüks peaks ise endale sobiva viisi leidma. Kui ikka ei tunne end hästi, siis on midagi viltu.

Maa on kvantarvuti, millel jookseb Uniwersumi parim strateegiamäng.
(isiklik tähelepanek)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
01-12-2010 18:41
Postitus: #4
 
Taimedel on jah oma hing.
Ma ei tea, kas olen seda ehk juba mõnda teise teemasse kirjutanud või ei ole, aga
taimedel on ka emotsionaaltelepaatia (ingl ´plant psychic´).
Nimetatakse ka taimede psüühiliseks tajuks. St et taimedel on tunded ja taju.

Juba 1960-tel kirjutati entsefalograafiatega taimede mõtteimpulsse üles. Avastati, et nii muusika kui müra avaldavad taimede kasvule mõju ning et taimed võtavad telepaatiliselt vastu mõtteid. Esimesena kirjeldasid seda oma raamatus “Taimede salaelu” 1973. a. Peter Tompkins ja Christopher Bird.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Secret_Life_of_Plants

Tuntakse ka lilleteraapiat.

http://naistekas.delfi.ee/tervis/tervis/...id=9784031

http://www.aboutflowers.com/flower-gift-...eling.html

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
01-12-2010 19:40
Postitus: #5
 
Sellest "puudevärgist" jäi kunagi lapsepõlves lastekodus viibides meelde jutt, et igal inimesel
on "oma puu" mis mõjub talle ravivalt ja annab energiat. Seotud pidi see olema inimese sünni
hetkega, kohaga ja "tähtede seisuga". Üks puu mõjub ühele inimesele energiat tirivana teine
aga vastupidi. Ehk kui üks puu on sulle "kasulik" siis mõnedest teistest hoia eemale. Oli veel
see asi, et mõned inimesed suudavad rohkem kui ühe puuga "sõber olla" teistel ei soovitaks
üldse metsa minna - istugu põllul. Ja nii ta siis soovitas meil metsa minna ning leida omale puu.
Ning siis pani kogu see kamp tatikaid metsa jooksu ning Tädi Nööp sai kasvatajate käest jälle
võtta. Aga seda mäletan ka, et kui meile toodi metsast puid siis Nööp palus nende käest alati
andeks inimeste rumalust kes ei oska metsas käia. Lisaks oli ta ka aedniku juures pidevalt
omaette "torisemas" (toon oli selline) aga mesilinde ta eriti ei sallinud. Ütles, et läks nendega
kunagi riidu ja tal ei lubatud ligemale kui 10 sammu taruni minna ja näha oli, et hoidis reeglist
kinni. Mina sai aednikuga päris hästi läbi ja tundub, et mesilindudega tülli ka ei läinud.

See Tädi Nööp oli üldse üks tädike kes tegeles igasuguste imelike asjadega - tädi jaoks siis -
tappis sigu jõi siis värsket verd - ausalt ise nägin jne. Tema nimi see - Nööp - oli ka nii, et ma
ei tea siiani kas see oli hüüdnimi või päris nimi aga nii teda kutsuti. Lapsed teda üldiselt kartsid,
kuid vahest - mingitel hetkedel - läksid lapsed talle järele ja ligi nagu rotipüüdja loos. Siis ta
istus kuskil seal maha ja rääkis - puudest, maailmast ja paljust muust mida koolis ei räägitud.
Osad asjad on mul vist alateadlikult meeles, sest koos mõne infi meenumisega tuleb silme ette
ka see Tädi Nööp.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
AnnaNuustik Eemal
Energeetik-Õpilane

Postitusi: 374
Liitunud: Jan 2010
01-12-2010 19:54
Postitus: #6
 
Huvitav on vastuolu esimeses postituses männi teemadel. Sydamehaiged nagu võiksid jalutada männimetsas (ent mitte palavaga), ent samas nagu ei või kohe kuidagi?
Kuid teema on paeluv - sain nii mõnegi kasuliku nipi.
Vees (ja ka teistes ainetes) puhastamise kohta - asja toimimise võti peitub sõnades - veele on vaja anda ylesanne, et ta eseme vanadest energiatest puhastaks. Samuti oleks hea mainida ajalimiiti ning ytelda aitäh, sest mitte miski ei tule tyhjalt kohalt. Aitäh kehtib energeetilise valuutana.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,747
Liitunud: Sep 2007
01-12-2010 20:44
Postitus: #7
 
Praktikast veel niipalju et tavaliselt vaher on tugev saastaimeja, kui on vaja end puhastada ja siis tuleb minna tamme juurde ja temalt puhast energiat küsida. Tavaliselt inimene saab ka seda mida palub. Mu kadund tädi ravis ikka end sedasi ja see toimis alati.
On ka muid variante aga see sõltub muidugi inimesest endast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,414
Liitunud: Aug 2010
01-12-2010 20:49
Postitus: #8
 
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Sellest "puudevärgist" jäi kunagi lapsepõlves lastekodus viibides meelde jutt, ...
Selliseid lugusid põnevatest, natuke hulludest, natuke salapärastest inimestest nagu Tädi Nööp jäin ootama Exu teemase "Meie metsades elavad nõiad" või kuidas selle teema nimi nüüd oligi ... Aga teema keeras mujale. Endal mul kahjuks nii värvikaid tegelasi pole veel õnnestunud kohata. Teda oleks olnud huvitav kuulata.

Aga see selleks, unustame selle offtopicu.

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
01-12-2010 20:57
Postitus: #9
 
Ega ta siis sellepärast kohe nõid ei olnud. Natuke selline naljakas kojamees/tädi Bleh

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
01-12-2010 21:39
Postitus: #10
 
Tädi Nööp oli niisugune elutark inimene siis. Õpetas lapsi loodust tundma omamoodi.
Aga lugesin just, et VANASTI OSANUD PUUD KA RÄÄKIDA.

http://www.fl.ut.ee/orb.aw/class=file/ac...U_Raal.pdf

Sellel faili ilusaid pilte puudest, sh ka Tahkuna Tissipuu ja Tülivere Ohvritamm, mis lõpetab tülisid.
Igatahes väga ilusad looduspildid, juttu ka pühadest allikatest.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
WhiteWolf Eemal
Veteran

Postitusi: 1,084
Liitunud: Sep 2009
02-12-2010 06:28
Postitus: #11
 
Inimene ei oska/viitsi kuulata, vaid tahaks hirmsat moodi ise muliseda... sõnu, sõnu, sõnu... seejuures ilma midagi ütlemata...
...ja nii võib kahtlemata üht-teist kõrvust mööda lipsata. Bleh

Maa on kvantarvuti, millel jookseb Uniwersumi parim strateegiamäng.
(isiklik tähelepanek)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
02-12-2010 13:15
Postitus: #12
 
Puud nagu ma olen aru saanud, vestlevadki tänapäeval rohkem loomade ja lindudega kui inimestega.
Ja igal inimesel polegi looduse nägemiseks ja tajumiseks silma. St loodust tunnetatakse kolmanda silma abil.
Minul on lapsest saadik väga erilised suhted pihlakaga, aga ka ühest ainsast õunapuu oksast, millel lehed küljes, muutub toas energia positiivsemaks.
Avastasin selle mõni kuu tagasi!Smile

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
tulekera
Tavaliige

Postitusi: 148
Liitunud: Jun 2004
02-12-2010 19:22
Postitus: #13
 
Egas taimed ei ole minetanud oma suhtlemisoskust, ikka inimene on see, kes ei oska enam midagi tähele panna. Rääkimata puudega suhtlemisest, on juba peale vaadates ju igas taimes meeletu infohulk, mida endasse lugeda (tehniliselt oleks võrreldav nagu triipkoodiga?). See on miski analoogne informatsioon nagu heades kunstitöödes, muusikas või arhitektuuris, mida kirjasõnasse panna ei saa (lihtsalt ei mahu). Kahjuks ma pole veel piisavalt "pädev", et kogu seda infi kätte saada. Niipalju tean küll, et kõik puud ei mõju konkreetsele indiviidile kogu aeg ühtemoodi. Vahel ollakse väga avatud ja vahel juba eemalt antakse märku, et stopp, ära seekord tule.

Nüüd õnneks juba mitmeid aastaid tagasi juhtusin peale sündmusele, kus terve külatäis rahvast võttis üleöö pähe, et kõik haavapuud tuleb külas maha saagida. Pidavat tekitama allergiat ja üldse olema paha energiaga. Seletasin siis, et pesupulbrist on neil allergia ehk. Ja kui haabadega koos kasvab hulk teisi puid, siis need ju omakorda tasakaalustavad. Õnneks see protsess on peatunud ja haabasid on siiani alles.

Täna juhtusin kokku järgmise asjaga. Nimelt tegi üks kollektiiv jõuludeks pärgasid ja ühes pärjas olid peaaegu pooled oksad kadakaoksad. Seda nähes ütles üks kolleeg, et kadaoksa ei tooda kunagi tuppa, pidi tähendama halba. See pidavat olema vanarahva tarkus. Teab keegi sellest midagi? Kasutatakse ju kadakapuitu üsna palju ja kadakasuitsu puhastamise eesmärgil. Aga värske kadakas toas?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,747
Liitunud: Sep 2007
02-12-2010 19:34
Postitus: #14
 
Pihlaka oksi on koguaeg kasutatud kaitse otstarbeks. Neile kes sõidavad autoga soovitan panna tükike pihlakast umbes 20 sm tükk autosse Kõrval istuja ees olevasse partatsokki. See kaitseb kindlalt avariide ja õnnetuste eest.....On läbi proovitud asi.
Värskeid kadaka oksi ei tohi tuppa tuua....inimestel hakkab pea valutama. .....

[Muudetud: 12-2-2010 HUGOTH]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
02-12-2010 21:59
Postitus: #15
 
Tulen sellisele huvitavale mõttele - japsidel on selline tore asi kui bonsai.
Kas ka näiteks pihlakaid ja muid selliseid puid on ka bonsai mõõdus?

Bonsai - Wikipedia, the free encyclopedia

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,414
Liitunud: Aug 2010
03-12-2010 09:49
Postitus: #16
 
Bonsaiks saab kasvatada mistahes puud. Teoreetiliselt. Meie kliimavöötme puudega tekib talvitamise probleem. Õues peetuna väikeses bonsaipotis ta siiski hukkub. Vaja oleks valget nullilähedase temperatuuriga kohta. Toas soojas ka ei taha olla. Eesti bonsai klubi

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tulnukinimene
turist Maal

Postitusi: 904
Liitunud: Mar 2012
27-03-2013 07:40
Postitus: #17
RE: Puude energia
Neile keda gripp kimbutab soovitan lepakoort! Kuigi pole just kõige õigem aeg koore võtmiseks, sobib ka tänane päev, kell 11.27 algab täiskuu ja tunni aja jooksul on paras aeg lepa koort võtta, toime on mõjusam. Ja siis teed teha, hea kurguvalu ja muude gripi sümtomite puhul. Ja täitsa toimib nende “keemiapilve-pahalaste” vastu.

Olen kunagi teinud väikse kokkuvõtte:

Lepa (sise)koort olen edukalt kasutanud gripi(ka kõhugripi) ja külmetushaiguste(köha, palavik) puhul. Kuna keedus tuleb üsna mõru, olen lisanud mett, eriti lapsele andes.

Kuna mul pajutuhka polnud võtta, tegin lepatuhaga soolatüüka “salvi”, ja toimis küll! Selleks segasin tuhka äädikaga, jäi taoline hapukoore paksusega, määrisin (lapse)soolatüükale, ikka mitu korda, ja kadund ta oligi. Võib proovida ka koeranaela ja muu sellise puhul.

Raamatust "Puu annab elujõudu":

Rahvameditsiinis kasutatakse lepakäbisid, -koort ja -lehti. Käbide keedust ja tinktuuri kasutatakse kõhulahtisuse, seedehäirete, düsenteeria, peen- ja jämesoolepõletiku, mao- ja kaksteistsõrmikuhaavandite ning sapipõiepõletiku puhul.
Lepakäbide, -koore ja -lehtede keedust ning tõmmist kasutatakse seedetrakti- ja külmetushaiguste ning reuma korral, välispidiselt sobivad need suuõõne loputamiseks ja jalavannideks. Et vähendada ravimeid võttes nende kõrvalmõjusid, jooge kord päevas pool klaasi lepakäbikeedust.

Valage 2 sl. käbidele 1 kl. keeva vett, laske 2 tundi tõmbuda, kurnake ning võtke 2-3 korda päevas pool klaasi.

Valage 1 sl. peenestatud koorele 1 kl. keeva vett, ajage keema, keetke 10 min., laske pool tundi tõmbuda, kurnake ning võtke 3-4 korda päevas 1 sl.

Lepa energeetikast:

Juba keskajal välditi leppa kui ärritust suurendavat puud. Ta tugevdab inimese peenvibratsioone ja spirituaalseid jõude. Vaimsusele orienteeritud inimene võib tunda end lepa juures nagu kodus, sest tema sisemine jõud saab sellest tunduvalt lisa. Need, kel pole südametunistus puhas ja kes ei püüdle hingelise kasvu poole, ei tohiks liiga tihti suhelda, vastasel korral võib too inimese ainult segadusse ajada, tekitades temas vastuolulisi soove ja hajameelsust. Lepp tugevdab müstilist ennustamisvõimet ja selgeltnägemist, soodustab inspiratsiooni ja avab kolmanda silma, mille abil saab võtta kontakti teispoolsusega.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
theodor
Tavaliige

Postitusi: 188
Liitunud: Jun 2012
27-03-2013 08:21
Postitus: #18
RE: Puude energia
Mul oli kah kunagi soolatüügas, sain lahti sellest paari päevaga.Kasutasin teepuu õli.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Minaelan
Veteran

Postitusi: 2,758
Liitunud: Jul 2011
27-03-2013 17:37
Postitus: #19
RE: Puude energia
(27-03-2013 08:21 )theodor Kirjutas:  Mul oli kah kunagi soolatüügas, sain lahti sellest paari päevaga.Kasutasin teepuu õli.

Ka mina määrin teepuuõli kriimudele jm peale, aitab hästi.
Samas aitab ka mustrõigase mass või küüslaugu mass, kui seda haigele kohale peale asetada.
Üldse olen aru hakanud saama, et ükski taim ei ravi kedagi samamoodi, igaüks peaks ise katse-eksituse meetodil (mõistlikkuse piires) leidma enda jaoks need õiged taimed ja puud.
Aga see, et taimed ja puud omavad hinge ja (elu)jõudu ning nad on mõjutatavad sinu suhtumisest ja mõtetest, selle olen nüüd küll kohe kindlasti selgeks saanud Smile.

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.


Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,816
Liitunud: Apr 2011
27-03-2013 19:21
Postitus: #20
RE: Puude energia
Ma kirjutan ühe oma selgeltnägemise kogemuse lahti "puude seisukohast" lähtudes.

Ca aasta tagasi, kui olin viibinud Avastes oleva energiasamba peal, ning vestelnud sealsete teadjameestega, ning lasknud neil oma ülemisi tsakraid "kiiremaks keerata" avaldus mul päevaks-paariks astraaltasandi selgeltnägemise võime, mille selgemaks/kontrollitavamaks avaldumisvormiks oli vastutulevates autodes olevate inimeste emotsioonide selgeltnägemine.

Lisaks avaldusid suurtest põlispuudest möödasõites "ajastute ülesed nägemused", ehk hetkega kandus üle põlispuu poolt kogetud emotsioonid: tsaariaeg oma käärimistega; EW oma lootuste ja nende hääbumistega; IIMS aegsed jubedused; NLiidu okupatsioon oma küüditamiste, Hrustsovi sula, Breznevi stagantsiooni ja Gorbajew'i riigilagundamisega; taasiseseisvumise näitemäng oma lootuste ja tänase hetke masendusega.

Ehk põlispuud "on kogunud" nende läheduses viibivate inimeste emotsioone, kes neist ajastute jooksul möödunud on, ning nüüd "kiirgavad nad välja" neidsamu emotsioone.
Selline "nägemus" kandus üle vähem kui sekundiga, kuid selle lahtimõtestamine/hingestamine võttis mitmeid sekundeid aega, ning see hakkas veidi autojuhtimist segama (puude nägemuste läbimõtlemine oli palju huvitavam, kui autojuhtimine, ning kui langeda selliste nägemuste "lummusesse", on oht kraavi sõita).

Kui üritada selliseid põlispuudelt "hetke jooksul" üle kandunud "nägemusi" lahti seletama hakata, siis on tegu "kiirema aja kogemisega", ehk "kõrgema sageduse" kogemisega, ehk selgeltnägemisega.

Teosoofia ja budismi 7-peenkeha põhise maailmapildi kohaselt "koosnevad" puud füüsilisest, eeterlikust ja astraalsest tasandist - kuid puudel pole mentaalset, ühtsuse=buddhi ja vaimsuse=atma tasandi kihte.
Seega on "täiesti mõistetav", et põlispuude juures on võimalik kogeda astraaltasandi=emotsioonide põhiseid nägemusi "erinevatest ajastutest".
Sarnase "kiire infovahetuse" analoog mentaaltasandil on telepaatia (teadmiste hetkeline/ülikiire edasikandumine mõtte teel, mida ma olen nooruses kogenud).


Puude ja taimede "maagilised omadused" on seletatavad astraaltasandi abil:
Näiteks haavapuu on astraaltasandil "vapiir", kes "toitub" inimeste sisse kogunenud "halvast ja mustusest" - ehk haavapuu ümbert kinni hoides ja "välja hingates" saab vabaneda enda sisse kogunenud "mustusest ja taagast".
Näiteks männipuu kiirgab välja astraaltasandil sarnast olemust, nagu on "tervel inimesel" - ehk männipuu ümbert kinni hoides ja "sisse hingates" saab ennast "laadia" puhta elujõu ja värskusega.
Näiteks tammepuu kiirgab välja "tugevat sangarliku jõudu" - ehk männipuu ümbert hoides ja "sisse hingates" saab ennast "laadida" sangarliku väega suurte tegude saavutamiseks (kuid need, kes on nõrgad ja virisevad, neile ei anna tamm midagi).
Nõrkade, virisejate ja halisejatele sobiks kasepuu: kui kase ümbert kinni võtta ja oma mured "välja hingata", siis saame oma muredest vabaneda.

Sarnaselt saab seletada ka ravimtaimede "ravivaid omadusi": nad "söövad ära" astraaltasandil teatavad haigused, ning seetõttu räägitaksegi taimede "raviomadustest".
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,747
Liitunud: Sep 2007
27-03-2013 20:17
Postitus: #21
RE: Puude energia
Need puude ja taimede omadusi on igivanast ajast teada ja kasutatud. Puudelt abisaada on võimalik kõigil ,kes seda soovivad. Inimene peab ise teadma mida tal vaja on ja õiges järjekorras vastavate puude juures käima ja vastavad rituaale tegema.Näiteks vaher võtab saasta omale ja tammelt saab värsket jõudu.....omale.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
karamba
Tavaliige

Postitusi: 143
Liitunud: Apr 2009
27-03-2013 23:22
Postitus: #22
RE: Puude energia
Veel puudest:
kunagi ammu väideti ühel loengul et puude kahjustajad saavad karmilt karistatud mis peaks tähendama et metsalangetajad on ses suhtes "riskirühm" ja nad surevad varem kui tavainimesed.Kas kellelgi on kogemusi?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Minaelan
Veteran

Postitusi: 2,758
Liitunud: Jul 2011
28-03-2013 19:32
Postitus: #23
RE: Puude energia
(27-03-2013 23:22 )karamba Kirjutas:  Veel puudest:
kunagi ammu väideti ühel loengul et puude kahjustajad saavad karmilt karistatud mis peaks tähendama et metsalangetajad on ses suhtes "riskirühm" ja nad surevad varem kui tavainimesed.Kas kellelgi on kogemusi?

Puud kohe kindlasti ei maksa kätte, nad ei tunne viha.
Inimesed ise, kes loodust rikuvad ja kahjustavad, teevad endale halba alateadlikult.
Kuna Kõiksuses oleme kõik energeetiliselt ühenduses, siis kellegi lõikamine, hävitamine ja kuritarvitamine tähendab kaudses plaanis sinu enda kuritarvitamist, seega....
Aga alati, kui lähed mingit taime või puud lõikama või korjama, on hea kasvõi mõttes neilt luba küsida ja eelnevalt hoiatada, et neid on vaja maha laasida, kuna nad on haiged, või et vajate maad elamute jaoks või et istutate uued puud või et ....
mis iganes põhjus see oleks, mis oleks väärt nende hävitamist, tuleb seda neile selgitada, sest nad kuulevad ja saavad aru.
(selle postituse viimane muutmine: 28-03-2013 19:42 Minaelan.)

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.


Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
murmur
Vana kala

Postitusi: 300
Liitunud: Nov 2007
23-04-2013 14:21
Postitus: #24
RE: Puude energia
Eile 6htul otsustasin loodusesse minna mediteerima nagu olen varemgi teinud, seekord aga läksin kaugemale, kus oli ka suuri puid ja alast läbivoolav oja. Kohale j6udes oli juba hämar, samas ka ei tajunud, et oleksin looduses, vaid kusagil kohutavas kohas kus on palju halba energiat. Eriti kalk ja negatiivne tundus pildil olev puu. See oli pea kuivanud ja tohutult suur. kas keegi oskab öelda, miks nii tundus? (pilt tehtud telefoniga). Asukoht: Stassfurt (nord) Saksamaa (endine DDR)

[Pilt: DSC_0033.jpg]

Surmaeelne tants on tants vabadusse
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zen faran
veteran madu

Postitusi: 1,659
Liitunud: Dec 2011
23-04-2013 20:42
Postitus: #25
RE: Puude energia
Pakuks, et su enese fantaasia andis sellele paigale halva aura. Kuivanud puu- järelikult haige puu - järelikult halva energiaga koht. Lisa veel sellele hämarus ja voila! - kohutav, halva energiaga paik ongi loodud. Smile

Usk on nagu ämblik, kes koob su pähe võrgu, kuhu jäävad pidama vaid tema toiduks sobivad mõtted. Ebasobivad kuid kaalukad rebivad aeg-ajalt ta võrku auke, mille agar ämblik siis kiiresti uue ja tugevama niidistikuga parandab. Ja et sa teda ei hävitaks, esitleb ta end sinuna.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Toit kui energia xcad 22 5,038 11-04-2020 09:20
Viimane postitus: xcad
  Kuidas leida energia kohti slippin 34 25,495 25-06-2018 06:38
Viimane postitus: Tinar
  Elava inimese energia jäänuk Triinu83 11 3,991 23-07-2017 02:33
Viimane postitus: cambodia
  Energia parasiit selgus 8 12,520 02-08-2016 11:26
Viimane postitus: Digitaria
  Maalid ja fotod kui salvestatud energia WhiteWolf 23 15,366 14-06-2016 10:34
Viimane postitus: Müstik
  Energia meie sees Celtic 9 6,602 08-03-2016 14:05
Viimane postitus: Müstik
  Energia sageduse tõstmine chapy 7 5,443 15-07-2014 08:48
Viimane postitus: chapy
  Väline energia Wahankh 7 3,039 12-06-2013 11:08
Viimane postitus: Peisko
  Energia raputab mind chico 3 2,351 25-02-2013 16:06
Viimane postitus: lendav kokk
  Kas halb energia või midagi muud ? mariaolenju 17 8,251 16-11-2012 12:39
Viimane postitus: kodukäija

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog