Teema on suletud 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Autor Sõnum
villu
Vana kala

Postitusi: 330
Liitunud: Mar 2007
02-02-2013 13:06
Postitus: #1
Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Yana Toom vene ajakirjanikule: eesti keel ja rahvas on välja suremas.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Yana Toom rääkis portaali Baltija.eu vene ajakirjanikule, et eesti keel ja rahvas on välja suremas.

Toom väitis, et eesti keel ei saa võita. „Eesti keelt kõneleb emakeelena 900 000 inimest. See on ohustatud keel ja väljasurev rahvas – selles on asi. Ma arvan ikka, et Mooses ei viinud asjata juute 40 aastat läbi kõrbe, kuni viimane ori suri, aga meil ei ole palju aega.“

„Riigis, kus elanike arv on võrreldav Moskva ühe linnaosa elanikega – 1 294 000 inimest –, on sündimus viimastel aastatel langenud 12 000 lapsele aastas. Igal aastal lahkub riigist umbes 5000 inimest ja rahvastik vananeb kontrollimatult,“ rääkis Toom.

„Kui aastal 2000 õppis Eesti koolides 208 000 last, siis nüüd 134 000. Sageli öeldakse, et näotu statistika, aga Eestis on kõigel nägu: nii rahval, poliitikal kui ka statistikal,“ sõnas Toom.

Toom rääkis veel, et palus kahes Tallinna koolis gümnaasiumi noortel vastata samadele küsimustele ning selgus, et vene lapsed ei näe endas Eesti riigi tulevikku, küll aga eesti lapsed. Samas küsimuse peale, kes kavatseb pärast kooli Eestist lahkuda, tõusid vene koolis käed, kuid eesti koolis jäi õhku raske vaikus.

Oluline on silmale nähtamatu.

Antoine de Saint-Exupèry
Leia selle kasutaja kõik postitused
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,810
Liitunud: Oct 2007
02-02-2013 15:46
Postitus: #2
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Kui nii lasta meie Euroföderalistidel edasi tegutseda siis juba 10 aasta pärast näeme siin värvilisi eestlasi ja inglise keelt asendamas rahvast, kellest on saanud rahanomaadid ilma keele, kultuuri ja kodumaata. Selleks ajaks hakkavad tööle lõunaosariikidessse kogunenud mustade islamistide laialijagamised ühtlaselt kõikidesse osariikidesse ja neile eraldatakse spetsfondist vahendid, mis nende elujärje teeb kohalikest ka ilma tööd tegemata paremaks, maa on ju vaja täita õiget usku ja nahavärvi eurooplastega.
Free Muslim Immigration to Europe 2
http://balder.org/avisartikler/Barcelona...n-2009.php
Ja see on ametlik EU poliitika juba aastast 1995 meil kureeris seda programmi piiblirahva esindaja postikana , kes täna ei tea.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Maamesilane
Uustulnukas

Postitusi: 7
Liitunud: Dec 2011
02-02-2013 17:37
Postitus: #3
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Apsaluutselt ei meeldi see olukord!,miks nii teha põletagu kohe maapaljaks ja orionitegelastehinged saaks siit rutem minema ja meiesugused põrgusse piinema.Poletehnikat et siit minema lennata ,(x-sendrat) kasutama õppida olen neid teemasid pikemalt jälginud paljugi endale selgeks teinud. Looks omade komuuni teiseleplaneedile võtaks meieparemad sinna elama kus pole seda jama ja saaks rahulikuld elada areneda seal edasi. kõikest on vajaplaaneti kus oleks samad elutingimused mis siin samarikalik loodus.
Leia selle kasutaja kõik postitused
theodor
Tavaliige

Postitusi: 188
Liitunud: Jun 2012
02-02-2013 21:26
Postitus: #4
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Ise me kaevame omale hauda ja valitsus on ka meil oma rahva nägu. Olukord oleks palju parem kui eestlane poleks niivõrd õel ja kade. Mina pakuks välja lahenduse, saata enamus eestlasi ravile, äkki siis läheb paremaks.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Maamesilane
Uustulnukas

Postitusi: 7
Liitunud: Dec 2011
02-02-2013 22:08
Postitus: #5
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Nii see on õigust räägid,sedagi olen mõelnudMe ju näeme mis toimub igapäev meieümber ja see islam tuleb varsti elusthullumaja siin riigis. Küll rahvas maksab eu-eest kõrgethinda jobutust ei taha toedada, targa ja elutargalt läbimõeldud otsuseid meiepoolt aga küll.
Seda on võimalik ootada tulevikus mis saama hakkab ja sellistes tingimustes ja milline meieelu saab olema siis?
selletekstiga kometeerisin delfis viismin ja oli see kadunud sealt,komeerisin ESM-MI sellega
selles on üsna hästi väljaöldud millest need tunukad räägisid tähendab,et nendeühiskond on taolisearengu läbi teinud teavd mis meil tuleb.

RE: Orioni grupi maavälised tehnoloogiad ja teised salastatud pr
Tekst pärineb eelneva postituse lingilt.
Seltskond nägi juba seitsmekümnendatel ette tänast islamirevolutsiooni ja endiste koloniaalmaade migrantide Euroopasse tungi, igaüks neist surmavalt ohtliku vihkamisega varustatud. Tekst oli nii huvitav et tõlkisin kõigile lugemiseks meie ühe tuleviku.
„Meie minevik, Benites, on faktidest ja sündmustest koosnev mõistatus, mis on seotud maaväliste tsivilisatsioonide kohaloluga. Kahjuks muutis rumalus nende olendite väliskuju tootemiteks, jumalateks, ingliteks ja saatanateks. See religioon, mida me praktiseerime Maal on väärastunud, see takistab meie ärkamist, kuna peidab meie eest tõde ja moonutab seda, et jätkuvalt kindlustada oma võimu, valitsedes rumalat massi ja neid, kes vajavad lootust.”

Edasiste päevade jooksul tegi Benites (ajakirjanik – siin ja edaspidi on sulgudes tõlkija märkused) intervjuu rohkem kui kolmekümne aktiivselt (tulnukatega) kontaktgruppides osalenuga. Ta küsimused juhindusid soovist välja selgitada tulnukate päritolu, kust nad tulid, milline oli nende füüsiline välimus, millised olid nende kosmoselaevad, millised olid nende kodumaailmad, ühiskonnakorraldus, milline oli nende kontseptsioon jumala kohta, mida nad söövad, kas nad magavad ja milline on nende teade inimkonnale.

Saadud vastustest häiris Benitest üks eriti sügavalt, ja nimelt:
„… Tõsistes meetmetes seisnev tohutu oht (ülemaailmne ennenägematutes mõõtmetes majanduskriis) viib inimkonna varsti pankrotti. Nad teavad seda ja ruttavad meile appi.”

See teade vapustas Benitest ja seepärast ma selgitasin seda talle.
Charly: „ Nagu me juba selgitasime, häirib tulnukaid see, kuidas me mõjutame looduskeskkonda ja nad teatasid meile, et planeet hakkab inimtegevusele vastu töötama, ähvardades tema olemasolu ohjeldamatute ja hävitavate loodusjõudude ilmumisega.
Kuid on teine oht, mille eest tulnukad meid järsult hoiatasid, ja see on otseselt seotud kahe teguriga: maailma majanduslik stabiilsus ning usu- ja rassikonfliktid.

Tulnukate sõnade järgi kogeb meie maailm varsti oma ajaloo kõige suuremat majanduskrahhi.
See saab olema majanduslangus, mille põhjuseks on totaalne sõltuvus toorainetest, mis muutuvad üha defitsiitsemateks, samal ajal kui äärmuslik efektiivsete tehnoloogiate arendamine tekitab tööpuuduse.
Vaba konkurentsi ühiskond ei halasta tervetele rahvastele, kes rakendasid kogu oma jõu uute tehnoloogiate arengule, soodustades inimtöö hävingut. Hädavajalikuks muutub tootmisstruktuuride vähendamine, et muuta neid konkurentsivõimelisemaks, mis loob jällegi juurde üha suurenevat töötust.

Ideoloogilist pluralismi pooldavad poliitilised parteid, mida kasutatakse peamisel hüppelauana isiklike ambitsioonide realiseerimiseks, ning mis on samas võimu kaitsjad, annavad oma panuse vägivalla tekkimisse ja rahva killustamisse. Selle asemel, et teha tööd nende inimeste põhivajaduste kindlustamiseks, keda nad esindavad, töötavad nad tugevalt vastu elujõulistele probleemilahendustele.
Demagoogia, isiklik edasiliikumine karjääriredelil, oma kirgede ja ambitsioonide rahuldamise triumf, poliitilised liidud ja mitte kunagi täidetavad lubadused segavad alternatiivsete lahendite kiiret ja efektiivset leidmist, et kindlustada inimeste vajaduste rahuldamine.

Tuleb kommunistlike riikide poliitilise stabiilsuse kokkuvarisemine. Suutmatus organiseerida tootmist, mis oleks üles ehitatud autonoomsele ja kvaliteetsele tootmisele, toodete kahtlane jaotamine ja erialainimeste nõrk ettevalmistus viivad ühiskondade täieliku sotsiaalse degradeerumiseni, mille tulemuseks on massiline emigratsioon Euroopa riikidesse, mis on tuntud stabiilsuse ja rikkuse poolest. See tekitab juurde hulgaliselt (kunstlikult tekitatud) töökohti, tänu millele langeb rahva elatustase.
Seejärel lastakse tekkida hirmsal linnavägivalla perioodil ja seada ohtu riiklik julgeolek. Lisage kõigele sellele veel rassism ning uued fašismi- ja natsionalismiilmingud Euroopas ja Ameerikas.

Araablaste, aafriklaste ja ladina-ameeriklaste migratsioon sotsiaalmajanduslike probleemide või poliitiliste ja etniliste konfliktide käes vaevlevatest riikidest Euroopasse ja Ameerikasse hakkab üha rohkem mõjutama nimetatud piirkondade majanduslikku ja sotsiaalset stabiilsust.
Peale selle, Araabiamaad, mis on täis vimma Lääne vastu, ootavad nõrkust tema struktuurides, et anda Läänele täpne ja purustav hoop. Nad on alati pidanud ennast rõhutud inimesteks ja nad ootavad kättemaksutundi, võimalust vallale päästa kogu oma vihkamist, mida nad on kogunud kolonisatsiooni ja rõhumise sajanditel. Maailma vapustab nende timukate külmaverelisus, nad ei halasta kellelegi oma kättemaksus.

Maailma saab varsti tundma kogukondlikule käitumisele individualistliku maailmavaate eelistamise tagajärgi. Sektantismi tulemuseks on üksindus ja isoleeritus. Inimene lõi oma isikliku reaalsuse, mis on sõltumatu tõelisusest, õigustades oma tegevust, otsuseid, valikuid ja arutlusi. Fiktsioonil on oma hind. Te võite petta, aga kui kaua? Inimene saab süüdi mõistetud vale inimelu mõtte eest, inimesest saab iseenda timukas. Piibel ütleb „silm silma, hammas hamba vastu”. Inimene lõikab seda, mida külvas: kannatamatust, jõhkrust, enesetähtsust ja üksijäetust. Ainult need, kes saavad aru, et elu võib elada armastades, mis on sõltumatu kõikidest piirangutest, ja tahavad ehitada elukeskkonda, kuhu võivad koguneda need, kes tahavad sellest saatusest ennast päästa, on võimelised selles kaoses ellu jääma.”

Benites: „Kuna see kõik juhtub?”

Charly: „Raske öelda, kuid olemasolevatele tundemärkidele toetudes võtab see protsess aega umbes 30-40 aastat, alates esimestest märkidest kuni lõpuni. Niisiis saame järeldada, et sajandi lõpuni on jäänud 26 aastat ja edasised 10 aastat on inimkonna jaoks otsustavad. (intervjuu on pärit 1974 aastast)
Leia selle kasutaja kõik postitused
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,071
Liitunud: Oct 2004
02-02-2013 22:10
Postitus: #6
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
(02-02-2013 17:37 )Maamesilane Kirjutas:  Apsaluutselt ei meeldi see olukord!,miks nii teha põletagu kohe maapaljaks ja orionitegelastehinged saaks siit rutem minema ja meiesugused põrgusse piinema.Poletehnikat et siit minema lennata ,(x-sendrat) kasutama õppida olen neid teemasid pikemalt jälginud paljugi endale selgeks teinud. Looks omade komuuni teiseleplaneedile võtaks meieparemad sinna elama kus pole seda jama ja saaks rahulikuld elada areneda seal edasi. kõikest on vajaplaaneti kus oleks samad elutingimused mis siin samarikalik loodus.

Äkki alustaksid sellest, et õpiksid kõigepealt eesti keeles kirjutama?
Teemaks ju nii eesti keele kui rahva välja suremine.
Seda enam, et foorumis on olemas ka keelereeglid:
Eesti õigekeel selle ignoreerijatele lugemiseks
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ja+reeglid
Leia selle kasutaja kõik postitused
Maamesilane
Uustulnukas

Postitusi: 7
Liitunud: Dec 2011
02-02-2013 22:16
Postitus: #7
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
http://balder.org/avisartikler/Barcelona...n-2009.php
Sellelt lehelt copitiud ja tõlgitud lõik

Juba 12 aastat on Euroopa poliitikud ja meedia on jäänud täiesti vaikida hirmuäratava Vahemere piirkonna projekt. Ja tegelikult see isegi hakkas juba aastal 1973 Euroopa - Araabia dialoogi, mis oli vaid esitamiseks islam (Bat Ye'or: Euraabias 2005).

Noo mis me siin seletame tuleb kaasaegne keskaeg
Leia selle kasutaja kõik postitused
põlduba
Tavaliige

Postitusi: 222
Liitunud: Aug 2009
02-02-2013 23:48
Postitus: #8
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Hea siis, et me oleme pooleldi sakslased ja venelased ning rootslased... või kes meie geneetikat meid aastatuhandeid keppides rikastanud on. Hullud patrioodid oma islamiga kollitamisega nüüd välja tulnud. Me oleme niigi segarahvus ja meie kultuuriidentiteet on üle Euroopa kokku laenatud. Meil pole midagi, mis oleks tõesti "oma", vaid kokku kuhtunud meid orjadena kasutanud rahvastelt viksitud materjalist. Eestlane ongi selline, et võtab suurematelt rahvastelt eeskuju nagu talurahvas ikka ja üritatakse linnavurlem olla. See on loomulik asi.

"It is immaterial whether these exist or not. By doing certain things certain results will follow; students are most earnestly warned against attributing objective reality or philosophic validity to any of them.”
― Aleister Crowley, Magick in Theory and Practice
Leia selle kasutaja kõik postitused
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,436
Liitunud: Apr 2007
03-02-2013 05:35
Postitus: #9
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Põlduba - sinu mainitud "venelased, sakslased, rootslased" on nagu koerad omavahel - on nad küll erinevat nägu ja tegu aga ikkagi koerad. Islami kandjad on nagu see kui koerte ühiskonda tuua kassid ja üritada neid paaritada koertega aga seda tingimusel, et koerad ei tohi paarituda. Mis on tulemuseks? Sinu sõna kasutades - keppida saavad kõik aga tulevik puudub sest ühel hetkel koeri enam pole.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused
robotboyy
Bännitud

Postitusi: 50
Liitunud: Nov 2012
20-02-2013 18:24
Postitus: #10
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Ma ei saa ühest asjast aru, uudistes räägitakse koguaeg, et meil on nii väike võlg blablabla.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cou...ernal_debt
25,920,000,000 $ on Eesti võlg, mille GDA 98%.
Wtf?
Leia selle kasutaja kõik postitused
Rome
Uustulnukas

Postitusi: 15
Liitunud: Aug 2011
21-02-2013 08:46
Postitus: #11
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Väikesest võlast räägitakse, kui "valitsuse" võlga.
Antud tabelis on koos riigivõlg ja eravõlad.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Eithea
Veteran

Postitusi: 3,283
Liitunud: Aug 2010
04-04-2013 09:04
Postitus: #12
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
(21-02-2013 08:46 )Rome Kirjutas:  Väikesest võlast räägitakse, kui "valitsuse" võlga.
Antud tabelis on koos riigivõlg ja eravõlad.
Ah, mis sest võlast, meil on rikas riik.

Eesti Energia tahab uhiuue elektrijaama lammutada


See on Euroopa, neilt me võtame eeskuju.
(selle postituse viimane muutmine: 04-04-2013 09:07 Eithea.)

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Leia selle kasutaja kõik postitused
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,921
Liitunud: Apr 2011
04-04-2013 10:06
Postitus: #13
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Lõpuks taanudb see "eestlaste väljasuremine" igaühe enda tasandile: ehk kui igas Eesti peres kasvaks vähemalt 3 last, kes kasvatatakse kohalikus keeles ja kohalikus meeles mõtlevateks "Eesti patriootideks", siis ei sure see Eesti kuskile välja.

Näiteks minul on 3 last ja kunagi tuleb ehk ka lisa - aga sinul?


Mõned "täpsustavad ääremärkused":

1) Oluline on laste arv naise kohta, mitte aga mehe kohta.
Näiteks mehel on üsna lihtne 1 kuu jooksul saada 30 last (moosid ööklubides iga õhtu uue tibi ära, lubades neile maad-ja-ilmad kokku) - kui aga naine tahaks saada 30 last, siis peaks ta iga aasta uue laspe sünnitama - sellisest näitest on ilmekalt näha, et oluline on laste arv naise kohta, mitte aga mehe kohta, või pere kohta.

2) Oluline on Eesti laste kasvatamine "eesti keeles ja eesti meeles" - ehk kui lapsed "suhtlevad ja mõtlevad" mõnes muus keeles, siis pole enam tegu eestlastega, vaid Eestis elavate Eesti passi omanikega.

Igas keels on teatud sõnad, mis kirjeldavad maailma olemust "äärmiselt löövalt", ning annavad nii igale rahvale kordumatu "maailmatunnetusliku omapära" - näiteks soomekeelne "magama jäämine = nukustumine" (selle "nukustumisega" on ju otse ära öeldud, et une ajal lahkub hing/vaim kehast, ning alles jääb "teadvusetu nukuke" - ehk täpselt sama "tühi ja ilma valguseta kest", mida shamaanid näevad öösel magavaid inimeste lihakehasid vaadates).
Meie omakeelsete olemuslike sõnadega olme me aga nii "ära harjunud", et me ei suudagi nende olemust "puust ja punaselt" teistele selgeks teha.

3) Oluline on Eesti laste kasvatamine "Eesti patriootideks": ehk luua tingimused, kus nad ei hülgaks mistahes jamade korral oma kodumaad.

Ilma viimase punktita kaotaks mõtte ka esimese kahe punkti ponnistused: isegi kui meil on piisavalt lapsi ja nad mõtlevad eesti keeles, on sellest ikkagi "vähe kasu", kui nad jooksevad mööda maailma laiali kodumaata ränd-rottide kombel.Kokkuvõte: sisutühja pära ja mõistliku õpetust eristab praktika: ehk tehke ja kasvatage igaüks oma peres üles vähemalt 3 last naise kohta, niiet neist lastest saaks eestikeelsed ja eestimeelsed Eesti patrioodid: nii ei sure ka Eesti välja!
Ehk mitu last kasvab sinu peres?
(selle postituse viimane muutmine: 04-04-2013 10:43 lahendused.)
Leia selle kasutaja kõik postitused
mässaja
Vana kala

Postitusi: 491
Liitunud: Jan 2012
04-04-2013 10:45
Postitus: #14
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
(04-04-2013 10:06 )lahendused Kirjutas:  3) Oluline on Eesti laste kasvatamine "Eesti patriootideks": ehk luua tingimused, kus nad ei hülgaks mistahes jamade korral oma kodumaad.

Väga õige et Eesti patriootideks on pandud jutumärkidesse. Sest enamusel kes tänapäeval lapsi kasvatavad on patriotism otsa saamas või otsa saanud. Tänapäeval on lapsed luksus. Siinkohal ei hakka kõike üles lugema mida on vaja et laps lapsed kasvaksid n.ö. patriootideks. Ja mis see kõik maksab? Kas praeguste palkade (mõtlen siin enamust tööl käiatest) vanemad saavad lubada lapsele kõike seda mida on tarvis. Ärge unustage et väljaspool Tallinnat on ka veel Eesti. Minge Eesti mõistes suurlinnadest kaugele ja vaadake mis seal toimub. Või veel parem kui keegi saab jutule mõne perearstiga väikses maakohas. See persoon oskab kõigeparemini kirjeldada olukorda. Sest tema juures käiakse haiguste üle kaebamas ja sekka räägitakse ka eolust olust.
Nii et mõtleme üheskoos uuesti palju meil seda patriotismi veel on ja kas üldse seda alles on?!?!
Leia selle kasutaja kõik postitused
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,743
Liitunud: Sep 2007
04-04-2013 13:41
Postitus: #15
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
NN fosforiidi sõda oli selleks organiseeritud, et ära hoida 100 000 vene inimese siiatoomise tööjõuks. Kes jälgis saadet 25 aastat loomeliitude kongressist , siis seal ju kõik otse välja öeldi, ilma keerutamata. Praegu ainult nämmutatakse ja ei rohkemat....
Selle eesotsas oli Muinsuskaitse ühendus ja asutajad Savisaar ja kompanii....Keda ei mainita tänases päevas enam......Selle asemel nimetatakse Tartus toimunut ainult , kuna seal olid eesotsas IL ehk praeguse nimega Isamaa ja Reeturite Liidu tegelased, kes on võimul Tartus....Nii et probleemid olid ja sama asi kordub ka nüüd. Praegu ainult hädaldatakse asjade üle....ja kõik. Nii et paren tegutsege, ainult see viib edasi.Head mõtlemist!
Leia selle kasutaja kõik postitused
Faraday
Lihtsalt lõbus

Postitusi: 1,458
Liitunud: Feb 2013
04-04-2013 13:47
Postitus: #16
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
(04-04-2013 13:41 )HUGOTH Kirjutas:  Selle eesotsas oli Muinsuskaitse ühendus ja asutajad Savisaar ja kompanii....Keda ei mainita tänases päevas enam......

Nii huvi pärast, mida on võõrvõimu truu teener, Edgar Esimene Püha, teinud eesti kui rahvusriigi heaks? Mina ei tea küll ühtegi asja.

Lisaks lugemist:

Toomas Kümmel
http://www.epl.ee/news/eesti/kas-rahvari...d=50952038

Kogutud infokillud.
http://www.estoniannyingmaencyclopedia.c...Itemid=108

Nendest osades sündmustes osalesin ise ja killud on nii palju kui mäletan tõesed.

PS: Kas sul on lausest koma puudu? Kui ei ole, siis Edgar Esimene Püha ei ole selle seltsi asutaja kohe kindlasti. Edgar Esimene Püha tegi üleskutse luua veel üks massiliikumine, Rahvarinne Perestroika Toetuseks.
(selle postituse viimane muutmine: 04-04-2013 14:02 Faraday.)

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Ja õpi kõike seda ka ise. Eelkõige mõtlemist.
Faraday
Leia selle kasutaja kõik postitused
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,743
Liitunud: Sep 2007
04-04-2013 14:35
Postitus: #17
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Seda loojate nimekirja ei ol siiani avaldatudki. Sai täna just sel teemal pikalt räägitus ühega, kes oli ka üks osavõtja ja see oli üsna õpetlik lugu. See oli ka ainuke õige asi tema poolt, mis tehti......
Leia selle kasutaja kõik postitused
Faraday
Lihtsalt lõbus

Postitusi: 1,458
Liitunud: Feb 2013
04-04-2013 15:01
Postitus: #18
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
(04-04-2013 14:35 )HUGOTH Kirjutas:  Seda loojate nimekirja ei ol siiani avaldatudki. Sai täna just sel teemal pikalt räägitus ühega, kes oli ka üks osavõtja ja see oli üsna õpetlik lugu. See oli ka ainuke õige asi tema poolt, mis tehti......

Muinsuskaitse selts asutati 12.12.1987 Tallinnas. Kohal oli kaheksakümnest kohalikust klubist 239 inimest. Edgar Esimene Püha nende seas minu andmetel ei viibinud. Usun, et kui kaevad dokumentides siis leiad kõigi osalejate nimed.

Mis puutub RR i Perestroika toetuseks, siis kes ja kuidas aitasid seda luua on tükati suure saladuskatte all.
Meenuvad Mart Aroldi meenutused kuiads ta Tartust tellitud bussiga Tallinnas käis - seltskonnas (bussi hankijate hulgas) oli alati Marjustin ja paar temaga sõbralikes suhetes olevat reisikaaslast ühest Vanemuise tänava majast.

PS: Ehk nimetad Edgar Esimene Püha kas või ühegi tegevuse/teo mis praegu on suunatud eesti keele säilitamisele?
(selle postituse viimane muutmine: 04-04-2013 15:02 Faraday.)

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Ja õpi kõike seda ka ise. Eelkõige mõtlemist.
Faraday
Leia selle kasutaja kõik postitused
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,743
Liitunud: Sep 2007
04-04-2013 15:59
Postitus: #19
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Jutt oli selle asutaja liikmetest.....muud tean kuidas asi käis.Täna sain ka osaleja käest teada ka loojate nimed.....HI!
Praegu toimub siin EL katte all sama protsess, mida tehti kunagi venemaal ja mis kukkus suure pauguga läbi, kui ebaõnnestunud asi.....
Seal ehitati ka meestele ja naistele suured majad ligistikku ja kokku sai sedasi kommuun.....Meeste ülesanne oli teha naistele niipalju tittesid kui said. Kõigil oli äratus ühel ajal ja kõik läksid koos ka tööle.
Lapsed viidi lastekodudesse, kus neid kasvatas riik.Laste sünnipaberil puudus nii isa nimi kui ka rahvus.See kõik lõppes kaosega ja lõpetati peale NEPPI. Siis taastati inimestele passid ja sissekirjutus. Maal ja külades neid ei antudki inimestele kätte. Linna said inimesed sõitta külanõukogust antud temliga paberi alusel ainult. Hiljem 1980 aastal kusagil tulid uued punaste kaantega passid, ja seal puudus selline sõna nagu rahvus. Sellega olid sa automaatselt NSVLiidu kodanik.....HI! Venemaal kulus üle viie aasta,et kõigile inimestele uues passid anda.
Sellega kadus ka rahvused ja keeled sest kõigi jaoks kehtis ainult sundkorras ainuleeleks vene keel......
Oli aasta 1965.kui meie koolis taheti eesti keelt õpetada ainult vene keeles ja veel muidki aineid. See oli tolleaegse haridusministri GRETSKINA eri käskkiri, millega meie kool valiti selle eksperimendi läbiviimise kohaks. Meile saadeti spetsiaalselt inimene, kes üldse eesti keelt ei osanud ja tahvlile kirjutas mingeid gruusia kõverikke. Meie muidugi hakkasime vastu ja tegime kuiva streikki tunnis. Olime küll tunnis aga kõik olid vait ja sellest osa ei võtnud. Kahe nädala pärast oli jama käes....õpetaja lasi jalga ja venekeele õpetajat terve aasta jooksul polnut ja kõik oli vanaviis. Tulid ainult Tegelased KGB st ja ministeeriumist uurima,kes olid algatajad .Kuna kõik olid ühte meelt siis süüdlasi ei leitud. Direktor ja klassijuhataja said selle nn lohakuse eest käskkirjakaela. Hiljem see kool likvideeriti. Tänu sellele läbikukkumisele ei rakendatud seda programmi teistes koolides meil......
See on hea näide ühist meelest.......
Leia selle kasutaja kõik postitused
Faraday
Lihtsalt lõbus

Postitusi: 1,458
Liitunud: Feb 2013
04-04-2013 16:16
Postitus: #20
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
(04-04-2013 15:59 )HUGOTH Kirjutas:  Oli aasta 1965.kui meie koolis taheti eesti keelt õpetada ainult vene keeles ja veel muidki aineid. See oli tolleaegse haridusministri GRETSKINA eri käskkiri,

1. Mille asutamisest sa räägid ?
2. Elsa Gretškina oli 1980–1988 Eesti NSV haridusminister, mitte aga 1965.
3. Proovi rahulikult ja emotsioonideta ennast väljendada, ehk siis millest ja millist pilti sa tahad meile maalida.
4. Kes siis nimeliselt mida, kuna ja kus lõid? Vähemalt pidi sul olema mingi tähtis nimekiri.
5. Uutes punastes passides mis tulid aastal 1980? oli rahvuseks vähemalt minul eestlane.
(selle postituse viimane muutmine: 04-04-2013 16:20 Faraday.)

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Ja õpi kõike seda ka ise. Eelkõige mõtlemist.
Faraday
Leia selle kasutaja kõik postitused
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,743
Liitunud: Sep 2007
04-04-2013 17:02
Postitus: #21
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
Mõned väikevead on nimme pandud,et inimesed panna ka ise midagi oma peaga mõtlema. Ja otsiks ise vajalikku infot.....muidu muutub see kõik siin lasteaiaks, kellele kõik kätte antakse mitte midagi ise selleks tegematta. Head jätkamist.

Mõned väikevead on nimme pandud,et inimesed panna ka ise midagi oma peaga mõtlema. Ja otsiks ise vajalikku infot.....muidu muutub see kõik siin lasteaiaks, kellele kõik kätte antakse mitte midagi ise selleks tegematta. Head jätkamist.
(selle postituse viimane muutmine: 04-04-2013 17:02 HUGOTH.)
Leia selle kasutaja kõik postitused
Faraday
Lihtsalt lõbus

Postitusi: 1,458
Liitunud: Feb 2013
04-04-2013 17:09
Postitus: #22
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
(04-04-2013 17:02 )HUGOTH Kirjutas:  Mõned väikevead on nimme pandud,et inimesed panna ka ise midagi oma peaga mõtlema. Ja otsiks ise vajalikku infot.....muidu muutub see kõik siin lasteaiaks, kellele kõik kätte antakse mitte midagi ise selleks tegematta. Head jätkamist.

Kas sa ise ka aru saad, et teadlik vale info jagamine ei ole väike viga vaid teadlik tegevus? Kusjuures alatu ja kuritegelik.
(selle postituse viimane muutmine: 04-04-2013 17:10 Faraday.)

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Ja õpi kõike seda ka ise. Eelkõige mõtlemist.
Faraday
Leia selle kasutaja kõik postitused
FBhi
Uustulnukas

Postitusi: 8
Liitunud: Aug 2014
05-10-2014 07:44
Postitus: #23
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
ei sure see kuskile kui Partei ilusti privileege ja sotsialismi jagab?:-o
http://www.riigikogu.ee/?op=emsplain&pag...e450c9387&

versus põhiseaduse preambul:
"mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade –"

millal on taoline lägastamine olnud eesti kultuuri osa? võibolla mõne Liidu kultuuri tõesti, aga... ?

Tsitaat:§ 1. Kooselulepingu sõlmimise eeldused
(1) Kooselulepingu võivad sõlmida kaks füüsilist isikut, kellest vähemalt ühe elukoht on Eestis.

kas aastal 1915 toimus mingi tähtis sündmus, et juubeli puhul ei pea isegi kodanik enam olema?
Leia selle kasutaja kõik postitused
olematu Eemal
Veteran

Postitusi: 1,080
Liitunud: Oct 2010
05-10-2014 08:13
Postitus: #24
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
FBhi tundub kuidagi väga tuttav. Kas ainult mulle ?

XXX


https://www.youtube.com/watch?v=kn1gcjuhlhg
Leia selle kasutaja kõik postitused
FBhi
Uustulnukas

Postitusi: 8
Liitunud: Aug 2014
05-10-2014 09:42
Postitus: #25
RE: Eesti keel ja rahvas on välja suremas ...
(02-02-2013 23:48 )põlduba Kirjutas:  Hea siis, et me oleme pooleldi sakslased ja venelased ning rootslased... või kes meie geneetikat meid aastatuhandeid keppides rikastanud on. Hullud patrioodid oma islamiga kollitamisega nüüd välja tulnud. Me oleme niigi segarahvus ja meie kultuuriidentiteet on üle Euroopa kokku laenatud. Meil pole midagi, mis oleks tõesti "oma", vaid kokku kuhtunud meid orjadena kasutanud rahvastelt viksitud materjalist. Eestlane ongi selline, et võtab suurematelt rahvastelt eeskuju nagu talurahvas ikka ja üritatakse linnavurlem olla. See on loomulik asi.
kas sa räägid iseenda, kõigi teiste või veel kellegi kolmanda eest? kujutad sa üldse ette olukorda, kus eestlased elavad juba mitmendat sajandit koos ühes tares, aga siis "tuleb sakslane ja venelane, vägistab su tütre ära" ja sa jätad selle värdja kes sealt hiljem välja koorub, alles ? või lähed viskad selle kuhugi metsa alla vms ohverdad kuhugi?

(04-04-2013 10:06 )lahendused Kirjutas:  Lõpuks taanudb see "eestlaste väljasuremine" igaühe enda tasandile: ehk kui igas Eesti peres kasvaks vähemalt 3 last, kes kasvatatakse kohalikus keeles ja kohalikus meeles mõtlevateks "Eesti patriootideks", siis ei sure see Eesti kuskile välja.

Näiteks minul on 3 last ja kunagi tuleb ehk ka lisa - aga sinul?


Mõned "täpsustavad ääremärkused":

1) Oluline on laste arv naise kohta, mitte aga mehe kohta.
Näiteks mehel on üsna lihtne 1 kuu jooksul saada 30 last (moosid ööklubides iga õhtu uue tibi ära, lubades neile maad-ja-ilmad kokku) - kui aga naine tahaks saada 30 last, siis peaks ta iga aasta uue laspe sünnitama - sellisest näitest on ilmekalt näha, et oluline on laste arv naise kohta, mitte aga mehe kohta, või pere kohta.

2) Oluline on Eesti laste kasvatamine "eesti keeles ja eesti meeles" - ehk kui lapsed "suhtlevad ja mõtlevad" mõnes muus keeles, siis pole enam tegu eestlastega, vaid Eestis elavate Eesti passi omanikega.

Igas keels on teatud sõnad, mis kirjeldavad maailma olemust "äärmiselt löövalt", ning annavad nii igale rahvale kordumatu "maailmatunnetusliku omapära" - näiteks soomekeelne "magama jäämine = nukustumine" (selle "nukustumisega" on ju otse ära öeldud, et une ajal lahkub hing/vaim kehast, ning alles jääb "teadvusetu nukuke" - ehk täpselt sama "tühi ja ilma valguseta kest", mida shamaanid näevad öösel magavaid inimeste lihakehasid vaadates).
Meie omakeelsete olemuslike sõnadega olme me aga nii "ära harjunud", et me ei suudagi nende olemust "puust ja punaselt" teistele selgeks teha.

3) Oluline on Eesti laste kasvatamine "Eesti patriootideks": ehk luua tingimused, kus nad ei hülgaks mistahes jamade korral oma kodumaad.

Ilma viimase punktita kaotaks mõtte ka esimese kahe punkti ponnistused: isegi kui meil on piisavalt lapsi ja nad mõtlevad eesti keeles, on sellest ikkagi "vähe kasu", kui nad jooksevad mööda maailma laiali kodumaata ränd-rottide kombel.Kokkuvõte: sisutühja pära ja mõistliku õpetust eristab praktika: ehk tehke ja kasvatage igaüks oma peres üles vähemalt 3 last naise kohta, niiet neist lastest saaks eestikeelsed ja eestimeelsed Eesti patrioodid: nii ei sure ka Eesti välja!
Ehk mitu last kasvab sinu peres?
kas sa ise mõtled sellist pseudoteadust välja või keegi jälle aitab? eestlane saab olla ainult see, kelle mõlemad vanemad on olnud eestlased. keele või meelega ei ole siin mingit pistmist
(selle postituse viimane muutmine: 05-10-2014 12:05 FBhi.)
Leia selle kasutaja kõik postitused
Teema on suletud 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  NATO ja Eesti vs Venemaa Savipats 259 101,960 01-01-2017 21:59
Viimane postitus: I'll be back
  Eesti majandus ja selle allakäik 333 1,833 585,824 27-10-2016 20:59
Viimane postitus: xcad
  Vaimude välja kutsumine. Kiku 20 6,496 05-06-2007 17:12
Viimane postitus: Thorondor
  Tahaks teada, kuidas Bloody Mary välja kutsuda? mnfj007 0 2,675 18-05-2006 07:41
Viimane postitus: mnfj007
  Aidake, ma tahan vaime välja kutsuda! mnfj007 2 2,303 15-05-2006 15:36
Viimane postitus: Metafor

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog