Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paranormaalne
#1
Tegin siia alles kasutaja ning endalgi oleks paar juhtumit mida kirjutada.Need pole küll otseselt minuga seotud kuid panen kirja.

Esimene oleks siis see,et vanaema ja vanaisa elasid mul ühes korteris.Veetsime seal sugulastega koos alati jõulud ja muud pühad.Paar aastat tagasi aga hakkas vanaisa seal korteris vannituba remontima.Kuid peegel oli ka vannitoas ja see oli läinud äkitselt süsimustaks ja mõranes.Kuigi keegi seda ei puutunud tol hetkel.Siiani ei saanud nad aru mida see tähendada võis.Nädal hiljem suri mu vanaema.


Vanaisa rääkis ka seda et peale vanaema surma ei käinud ta üldse eriti enam seal korteris.Lihtsalt harva,et meenutada et elasid vanaemaga koos jne.Paar nädalat seisis korter tühjana.Tal endal olid siis ainsana need korterivõtmed.Ning kui ta sinna tagasi läks ja tuppa astus,tundis ta vanaema lõhnaõli lõhna.Huvitav kas vanaema käis siis kodus?Smile
Vasta
#2
(25-02-2012, 12:56 )Sharon18 Kirjutas: Esimene oleks siis see,et vanaema ja vanaisa elasid mul ühes korteris.Veetsime seal sugulastega koos alati jõulud ja muud pühad.Paar aastat tagasi aga hakkas vanaisa seal korteris vannituba remontima.Kuid peegel oli ka vannitoas ja see oli läinud äkitselt süsimustaks ja mõranes.Kuigi keegi seda ei puutunud tol hetkel.Siiani ei saanud nad aru mida see tähendada võis.Nädal hiljem suri mu vanaema.

Kas pole võimalik, et remondi käigus kasutati mingisuguseid õhus levivaid kemikaale või ehitusmaterjale, mis võisid kiirendada peegli valmistamisel kasutatud alumiiniumi- või hõbedaühendite oksüdatsiooni? Endalgi üks vana peegel, mis nüüdseks suuri musti plekke täis. Kuna aga peegel alati ühes ja kuivas kohas olnud, pole asjal väga viga. Kujutan aga ette, et kindlasti leidub aineid, mis võivad sarnases protsessis katalüsaatorina osaleda ja peegli märkimisväärselt kiiremini "mustaks" ajada.

Ootamatud lõhnahaistingud küll alati üleloomulikku tegurit ei vaja. Lõhnataju ja mälu on ajus väga tihedalt seotud - lõhn ja mälu - kuna lõhnadega seotud ajupiirkond on tihedalt seotud ajupiirkonnaga, mis tegeleb emotsioonide, õppimise ja mäluga. Seepärast võibki mingi suvaline lõhn hetkega meelde tuletada terve müriaadi mälestusi ja emotsioone. Õigupoolest seotaksegi iga uus lõhn mingi mälestuse või olukorraga. Arvan, et effekt võib vahel töötada ka vastupidiselt. Ehk siis tugev emotsionaalne laeng võib esile kutsuda vastava lõhna... Muidugi pole ka võimatu, et olles selles korteris eelnevalt pidevalt viibinud, harjus su vanaisa seal pidevalt esineva parfüümi lõhnaga ära ning naastes sinna nädalaid hiljem, tundusid vanad lõhnad otsekui uued.
Vasta
#3
Peeglijuhtum: Kahtlustan ka keemiliste elementide toimima hakkamist või äkki läks su vanaisal lihtsalt silme eest mustaks?
Lõhnaõlijuhtum: Su vanaisale tõenäoliselt meenus selles korteris oleva lõhnaga vanaema ja sellest tekkis seos ka vanaema lõhnaõliga. Igas kodus on erinev lõhn ja inimesed tavaliselt lõhnavadki oma kodu järgi.
Vasta
#4
(25-02-2012, 20:38 )Maag Aino Kirjutas: Peeglijuhtum: Kahtlustan ka keemiliste elementide toimima hakkamist või äkki läks su vanaisal lihtsalt silme eest mustaks?
Lõhnaõlijuhtum: Su vanaisale tõenäoliselt meenus selles korteris oleva lõhnaga vanaema ja sellest tekkis seos ka vanaema lõhnaõliga. Igas kodus on erinev lõhn ja inimesed tavaliselt lõhnavadki oma kodu järgi.


Mu vanaisa ei olnud ainsana seal vannitoas,seal oli ka tema vend kes remonti aitas teha ning ka tema nägi seda.

Ning teises juhtumis oli vanaisa varem ka käinud seal korteris üle pika aja aga kordagi polnud tundnud lõhnaõli lõhna.
Aga muideks, vanaema oli enne surma alati öelnud, et kui ta sureb siis peale surma hakkab ta kodus käima.
Vasta
#5
(26-02-2012, 09:39 )Sharon18 Kirjutas: Ning teises juhtumis oli vanaisa varem ka käinud seal korteris üle pika aja aga kordagi polnud tundnud lõhnaõli lõhna.
Aga muideks, vanaema oli enne surma alati öelnud, et kui ta sureb siis peale surma hakkab ta kodus käima.
No ma oleks ka muidu toetanud Nielanderi versiooni (et peale kodust eemalolekut uuesti tuppa astudes tunned oma kodu lõhna, muidu mitte), aga viimane Sharoni lause viitab ikkagi kummitusele. Kummituste üks endast teatamise viis ongi läbi lõhnade. Eks näis, kaua ta käia viitsib.

Peegliga võib ka olla nii ja naa. Mõranemist vist kemikaalidega seletada ei anna. Võib olla juhus, võibolla enne - oleneb mis tähenduse te ise sellele loole annate.

Vasta
#6
(26-02-2012, 09:39 )Sharon18 Kirjutas: Mu vanaisa ei olnud ainsana seal vannitoas,seal oli ka tema vend kes remonti aitas teha ning ka tema nägi seda.

Ning teises juhtumis oli vanaisa varem ka käinud seal korteris üle pika aja aga kordagi polnud tundnud lõhnaõli lõhna.
Aga muideks, vanaema oli enne surma alati öelnud, et kui ta sureb siis peale surma hakkab ta kodus käima.

Oot. Kas peegi mustaks minemist nägid vanaisa ja tema vend otseselt pealt? Mõtlesin, et peegel läks ikka kusagil niimoodi päevaga mustaks.
Olgu, mõranemist mingi kemikaal tõesti ei tohiks põhjustada. Äkki siis juhtus niimoodi, et remondi käigus sein, mille külge peegel kinnitatud, vajus ning põhjustas peeglis sisepingeid. Viimase piiri peal oleva peegli võis niimoodi purustada kasvõi sammust tulenev vibratsioon. Vanadel peeglitel võib mõranemise käigus tagakülge kattev metallikiht klaasilt maha kooruda - tulemuseks oleks must peegel.

Kus sa tead, et ta pole kunagi varem selle lõhnaõli lõhna tundnud? Kas võiks isegi küsida, et kas ta ise teab, kas ta on varem seda lõhna tundnud? Kas poleks võimalik, et ta lihtsalt varematel kordadel ei pannud seda lõhna tähele, või pööranud sellele piisavalt tähelepanu, et seda meelde jätta. Näitena võiks tuua olukorra, kus soetades endale uue auto, hakkad kõikjal tänavapildis samu automudeleid märkama, kuigi varem ei pannud nende olemasolu tähelegi...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Paranormaalne royalflush 3 6,656 18-04-2011, 19:34
Viimane postitus: royalflush
  Palun aidake: paranormaalne nähtus hakkab aina rohkem piinam zimmy 46 20,071 22-02-2010, 15:50
Viimane postitus: kakuke
  Minu paranormaalne kogemus Ares 25 9,927 21-06-2009, 20:26
Viimane postitus: --ghost-facer--

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat