Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Para-webi kujunduskonkurss: foorumi logo konkurss - tähtaeg
#1
Foorum läheb selle aasta sees üle uuele tarkvarale MyBB ning selle raames on foorumil vaja uut logo (peamiselt foorumi päisesse).

Logo võib olla nii tekstiga kui ka ilma tekstita. Sobivad tekstid oleks PARA-WEB, PARA-WEB FOORUM või äärmisel juhul PW.
Lõplikkul kujul peab logo olema vektorgraafikas, et saaks seda nii suurendada kui ka vähendada. Esialgu võite esitada ka rastergraafikas töid, küll hiljem keegi vektoriseerib.
Logo peab saama kasutada ka monokroomsena nagu praegune logo (theme green dejavu foorumi päis).

Orienteeruvad mõõtmed võiks olla kuni 400 px lai ja 50 kuni 100 px kõrge. See on vahemik, kus logo peab loetav olema.

Igaüks võib esitada kuni 2 tööd.

Tähtaeg: 15. november 2010

Konkursitööd võib esitada siia teemasse või ka mulle u2u peale. Võite varakult siia esitada kavandeid (ei pea olema vektorgraafikas, kuid peab olema teostatav vektoris), et teised saaks nuriseda ja soovitusi teha.

Para-web jätab õiguse muuta nädala jooksul konkursi tingimusi.



[Muudetud: 31-10-10 Thorondor]

[Muudetud: 11-11-10 Thorondor]
Vasta
#2
[Pilt: para-web.jpg]

Proovisin midagi, ei usu, et just kõige parem.
kiitke/laitke.
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas Hennu.
[Pilt: para-web.jpg]

Proovisin midagi, ei usu, et just kõige parem.
kiitke/laitke.
Laidan. Oled korralikult läbi lugend tingimused? "Lõplikkul kujul peab logo olema vektorgraafikas"
Kas suudad oma teost vektorisse teha?
Vasta
#4
Hennu - idee on ilus, kuid arvan, et inimese kujutamine logol ei ole just kõige parem idee.
Kuna sul kätt tundub olevat siis äkki suudad praeguse päise ilusamaks teha ?
Vabandan aga see on mul selline kerge kinnisidee - leian, et praegune päis/logo on vägagi
hea ning vajaks ainult natuke kohendamist. Lingi taga on pildid ja jutt sellest mida silmas pean.
Nii minu kui Flashi postitused.
http://para-web.org/viewthread.php?tid=6...#pid119688
Vasta
#5
Millist kätt sa excubitoris konkreetselt silmas pead? Seda kätt, mis oskab valmis pildile X fondiga Para-web peale kirjutada?
Vasta
#6
Celtic - kui see on nii lihtalt tehtud nagu pakud siis võtan sõnad tagasi.
Vasta
#7
Valdav osa võiks olla vektoris, kui on natuke rastrit, nagu gradiendid vms, siis pole ka hullu, peaasi et kõrge resolutsiooniga on. Nt see green dejavu päis-logo varje vms on suht jura ainult vektrorisse saada.

Antud logoga on probleem see, et seda on raske kasutada iga suvalise theme peal. Kujutage seda praeguse foorumi päisena ette. Siis peaks terve päis olema seda värvi, ehk siis sobib ainult ühele kindlale themele. Sama probleem on ka ühe teise logoga, mis on laekunud.

Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Hennu - idee on ilus, kuid arvan, et inimese kujutamine logol ei ole just kõige parem idee.
Kuna sul kätt tundub olevat siis äkki suudad praeguse päise ilusamaks teha ?
Vabandan aga see on mul selline kerge kinnisidee - leian, et praegune päis/logo on vägagi
hea ning vajaks ainult natuke kohendamist. Lingi taga on pildid ja jutt sellest mida silmas pean.
Nii minu kui Flashi postitused.
http://para-web.org/viewthread.php?tid=6...#pid119688

Ma arvan isegi, et neid green dejavu päise vektorversioone tuleb rohkem kui üks.


Tsitaat:Millist kätt sa excubitoris konkreetselt silmas pead? Seda kätt, mis oskab valmis pildile X fondiga Para-web peale kirjutada?
Sellisel kujundamisel ongi enamasti ongi tegu kätega, mis eri kujundite ja objektide vahele teksti paneb.
Mõtle kui tahes vinge logo välja. Logo näinuna on seda juba väga lihtne järgi teha.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Antud logoga on probleem see, et seda on raske kasutada iga suvalise theme peal. Kujutage seda praeguse foorumi päisena ette. Siis peaks terve päis olema seda värvi, ehk siis sobib ainult ühele kindlale themele. Sama probleem on ka ühe teise logoga, mis on laekunud.

Kas sama probleem ei tekiks iga värvi logoga?
Ega praegustki logo ei saa kasutada iga suvalise theme peal...
Muidugi on ju võimalik värve logodel hiljem muuta(nt. asendad antud juhul musta rohelisega)...

Mulle tegelikult selline logo täitsa meeldiks...võikski olla üks võimalik theme selline must-valges stiilis...pole eriline värvide fänn...
Vasta
#9
Mingil hetkel rääkisin Thorondoriga ja mõtlesime, et praegused logod võiks kah vektorisse teha. Siis see roheline ja hall logo.

Senimaani olen jõudnud nii palju valmis nokitseda vektorisse:
[Pilt: paraweb.png]
Vasta
#10
Päris kena - ainult arvan, et tekst võiks olla ühes fondis ja värvis - hetkel on see "web", kuidagi "kole"?
Äkki teed 2 versiooni - üks foorumiga ja teine ilma?
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Päris kena - ainult arvan, et tekst võiks olla ühes fondis ja värvis - hetkel on see "web", kuidagi "kole"?
Äkki teed 2 versiooni - üks foorumiga ja teine ilma?
Fonti mul ei ole. Kõik tähed on käsitsi joonistatud. Point selles, et kunagine kasutatud font ripub kusagil interneti avarustes ja selle leidmine on praktiliselt võimatu.
Eks ma proovi seda vähe siluda.
Vasta
#12
Kuidas ei ole seda logo võimalik saada. Gray Ghost kujunduse pealt aga võta.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas Ruumiülene
Nazz, sa teed nalja, et ise nokitsesid selle logo?

Selline logo on ju olemas juba. Vali seadetest Gray Ghost kujundus ja volaaa.

Kommenteerid seda logo tegemise-saamise lugu?
Nagu ma ennist mainisin. Rääkisin Thorondoriga, et teha valmisolevad head logod kah vektorisse.
See tähendab, et see Green Dejavu ja Gray Ghost logod. Voilaa...
Need praegused valmis olevad logod on rasteris, et neid korralikult muuta, suurendada jne jne teha, selleks on kõige ideaalsem vektor.
Hetkel lõpetan nokitsemist Gray Ghost logo vektorisse tegemisega.

Õpi korralikult lugema ja tekstidest aru saama enne, kui haukuma tuled.

[Muudetud: 10-20-2010 Nazz]
Vasta
#14
Nagu sa näed, siis juba avastasin enda vea. Seega ära ise pane isa.

Ja pealegi on see logo nii hall ja igav... Olemasoleva kujunduse oma on kõige etem. Lihtne.

[Muudetud: 10-20-2010 Ruumiülene]
Vasta
#15
kas keegi viitsib seletada mis on vektograafika, olen alles uus digikunstis ja õpin alles.
aitäh.
Vasta
#16
Nii huvi pärast...miks vana logo ei sobi?
Vasta
#17
Hennu idee mulle meeldib ja Gray Ghost kujundus ka - silmale hea ja rahulik, meeldivalt neutraalne. Seega - miks neid mitte kokku passitada? Mu meelest poleks see liiga karjuv lahendus, päis lisab veidi vyrtsi, ylejäänud osa lehest ei segaks aga lugemist. Muidugi, see on kujundajate otsustada, mida ja kuidas paremini kokku saab sobitada.
Vasta
#18
Ärge ajage segamini logo ja bännerit. Need on siiski erinevad asjad. Igal themel on oma bänner, aga mitte logo...
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas Hennu.
kas keegi viitsib seletada mis on vektograafika, olen alles uus digikunstis ja õpin alles.
aitäh.

[Pilt: raster_vector.jpg]

Raster koosneb pikslitest ja suurendamisel muutub uduseks.
----
Lisasin tingimustesse, et logos võib kasutada mõningaid rasterelemenete nagu varjud, halod, gradiendid jne. Sel juhul tuleb olla valmis võidutöö esitamiseks oluliselt suuremal kujul, nt et saaks särgi või kasvõi lipu või suure plakati peale trükkida, et rasterosa mingis jubedaks karvaseks asjaks ei muutuks.

[Muudetud: 20-10-10 Thorondor]
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas Hennu.
kas keegi viitsib seletada mis on vektograafika, olen alles uus digikunstis ja õpin alles.
aitäh.
Adobe Photoshop, gimp jms. on rastergraafika jaoks. Seal pilt koosneb pikslitest. Pisikestest ühe värvilistest ruudukestest, mis koostavad kokku pildi. Pildi suurendamisel ja vähendamisel muudetakse piksli suurust.
Adobe Illustrator, CorelDraw jms. on vektorgraafika jaoks. Seal koosneb pilt vektoritel olevatest punktidest, mille kaudu koostatakse pilt kokku. Eripära on seal see, et selle asemel, kui rastergraafikas suurendamisel ja vähendamisel muudetakse piksli suurust, vektorgraafikas lihtsalt arvutatakse need vektoril olevate punktide asukohad ümber ja piksli (mis lõpuks ikka jäävad lõplikuks pildi kuvamise vormiks) suurused jäävad samaks. Selline vektoripunktide automaatne ümberarvutamine suurendamisel ja vähendamisel jätabki pildi ikka teravaks.
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas Flash
Ärge ajage segamini logo ja bännerit. Need on siiski erinevad asjad. Igal themel on oma bänner, aga mitte logo...


Aga usun, et bänneril juba olev logo sobiks teisendada ka üldiseks ja "päris" logoks.
Hetkel pean silmas seda mis on GreenDejavu ja mõnede teiste sarnaste bännerite peal.
Vasta
#22
Thorondor, sa võid tolle punase lisalause julgelt maha võtta kuna vektoris saab väga edukalt gradiente ja muid sarnaseid elemente kasutada.
Vasta
#23
Põhimõtteliselt on sul õigus. Ma mõtlesin, et gradiendid on samamoodi raster nagu varjud. Nt illustratori effect drop shadow, aga selle saab ka gradiendiga teostada.
Või kui see drop shadow on 300dpiga raster, siis peab ikka meeletult suurendama, enne kui piksleid nägema hakkab.
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Äkki teed 2 versiooni - üks foorumiga ja teine ilma?
[Pilt: parafoorum.png]
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas Nazz
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Äkki teed 2 versiooni - üks foorumiga ja teine ilma?
[Pilt: parafoorum.png]


Aga kas oleks ka see sõna "web" seal panna samasse srifti kui sõna "para"?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uus foorumi tarkvara Imotep 49 17,443 21-09-2022, 16:59
Viimane postitus: levis
  Foorumi reeglid Thorondor 84 53,349 13-02-2022, 20:33
Viimane postitus: isemaag
  Foorumi personal muutub Thorondor 153 40,124 28-02-2021, 18:06
Viimane postitus: euroruubel
  Parajutukas on jälle para teema. Sekhmet 7 4,355 22-10-2019, 17:38
Viimane postitus: isemaag
  Foorumi statistika uudised Thorondor 53 41,089 28-12-2018, 23:58
Viimane postitus: Naut
  Foorumi personal otsib abilisi Cassiopeia 81 71,133 13-09-2018, 08:57
Viimane postitus: Thorondor
  Foorumi väljanägemine Lenore 3 8,433 23-04-2016, 12:00
Viimane postitus: Wilholmensis
  Foorumi kasutajaküsitlus Skarre 1 7,234 04-12-2015, 00:01
Viimane postitus: Skarre
  Foorumi uus jutukas Thorondor 78 60,315 01-08-2015, 00:07
Viimane postitus: Addy
  Vana foorumi jutukas Thorondor 22 20,746 13-08-2013, 20:20
Viimane postitus: Jõhvikas

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat