Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siluri hüpotees: kas Maal võis miljoneid aastaid tagasi eksisteerida arenenud tsivili
#1
Kuidas otsida musta kassi toast kui me ei tea kas teda seal üldse on?

http://forte.delfi.ee/news/teadus/siluri...d=81805697
Vasta
#2
Ehkki selline küsimus võib tunduda mõeldamatuna, on kaks USA teadlast seda omamoodi mõtteharjutusena lahata võtnud.
Huvitav küll, miks peaks olema selline küsimus mõeldamatu ka tavateadvuse seisukohalt, justkui teadlased, kes nii küsivad, oleksid ikka veel justkui algklasside õpilased?Lisaks tavateadvusele on veel alateadvuse ning üliteadvuse kasutamise meetodid, mis annaksid palju objektiivsemat informatsiooni universumi saladuste kohta. Viimasel ajal on ilmunud ka eestikeelseid raamatuid antud teemal, näiteks raamat Teadvuse seisundid-https://www.rahvaraamat.ee/p/teadvuse-seisundid/21197/et?isbn=9789985975756#

https://www.rahvaraamat.ee/p/teadvuse-se...9985975756#
Vasta
#3
(18-04-2018, 18:52 )Viimne Roomlane Kirjutas: Ehkki selline küsimus võib tunduda mõeldamatuna, on kaks USA teadlast seda omamoodi mõtteharjutusena lahata võtnud.
Huvitav küll, miks peaks olema selline küsimus mõeldamatu ka tavateadvuse seisukohalt, justkui teadlased, kes nii küsivad, oleksid ikka veel justkui algklasside õpilased?

Äkki võtad seletada, mis selles küsimuses mõeldamatut on?

Vasta
#4
Pikksukk, ma tsiteerisin antud artikli esimest lauset, mis tundub mulle veidrana ning kohatuna. Võimalik, et tavateadvus ei ole veel suuteline antud küsimust adekvaatselt käsitlema, kuna on veel teatud kindlates raamides. 16 sajandil oli filosood Bruno, kes esitas ka väljakutse sel ajal valitsevale tavateadvusele, mis lähtus mingist kindlast kosmilisest kontseptsioonist kui ainuvõimalikust, ning paraku ka tänapäeva nn peavooluteadlased kipuvad ikkagi olema nendes piiratud raamides.
Vasta
#5
milline võib olla raamideta teadvus? Kuidas see ennast ära tunneb?
Aga vist läheb teemast välja. Palun kaevake mu peale, kes paremini adub tervikut.
Vasta
#6
Ka see võib olla, et sellised tõendid ei ole "poliitkorrektsed": hiiglased, kõikvõimalikud anomaaliad, üksikud artefaktid mis tõestavad. Alati on hea jääda oma vana seisukoha juurde, pole mingit tõestust ja JOKK.
Lisaks sellisteks uurimusteks ei eraldata vahendeid (raha ikka!) ja puhtalt entusiasmist ei saa süvauuringuid teostada....eriti siis kui teadusringkonnad on selle vastu. Seetõttu ka jutt veenusest ja marsist, et asi "õige" paistaks ja ennast ei näitaks hälvikuna. Hälvikud aga teatavasti ei tee teadustööd vaid lükkavad kaubanduskeskustes kärusid ja liigutavad luuda&lumelabidat. Mõelda on.
Vasta
#7
Muistsetest tsivilisatsioonidest see teema
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=603&page=4

Vasta
#8
(18-04-2018, 22:09 )xcad Kirjutas: Ka see võib olla, et sellised tõendid ei ole "poliitkorrektsed": hiiglased, kõikvõimalikud anomaaliad, üksikud artefaktid mis tõestavad.

Noh raha eraldatakse ikka mingil eesmärgil. Tõsi aegajalt kulutatakse maksumaksja raha väga segastel põhjendustel aga ikkagi üldiselt peab ära põhjendama kas ja miks ja kui kallilt.
Vasta
#9
Huvitav vaatenurk ilmneb, kui kokku viia budistlikud-hinduistlikud ajaskaalad ja Maa geoloogiline ajalugu.

----------

Manvantara on 1/14 Brahma päeva, ehk 3,07 x 10 astmel 8 aastat.
See on "juur-rassi juhi Manu eluiga planeedil Maa" - selle lõpus on planeedil nö "veeuputus" (kuid mujal universumis kestab elu edasi).

Praegu on Maal 7. Manvantara (14-st), st eelnevalt on Maal olnud 6 veeuputust (ning 6 eelnevat juur-rassi olendeid).

Mahayuga on 1/71 Manvantarast, ehk 4,3 x 10 astmel 6 aastat.
Praegu on 28. mahayuga 71-st.

-------------

Seega leidis aset "viimane veepuputus" 28 x 4,3 x 10 astmel 6 = 120 miljonit aastat tagasi.

Ning "eelnevad veeuputused" on olnud 307 miljoniliste sammudega eespool (manvantaara kestvus).

--------------

Seega moodustub järgmine jada veeuputustest (lisatud peavoolu geoloogilise ajaskaala sündmused):


1) 120 miljonit aastat tagasi (juura ajastu lõpp, kriidi ajastu algus: dinosaurused)
2) 427 miljonit aastat tagasi (siluri ajastu lõpp, devoni ajastu algus: puit-taimed)
3) 734 miljonit aastat tagasi (Krüogeeni ajastu: otavia-fossil, suur jäätumine: ekvaatoril 10m paksune jää)
4) 1041 miljonit aastat tagasi (Ton'i ajastu, Neoproterosoikum: esimesed taimed
5) 1348 miljonit aastat tagasi (Sten'i ajastu)
6) 1655 miljonit aastat tagasi (Calymm' ajastu - mingid ainuraksed olid olemas)
/ Maa geoloogiline vanus 4500 miljonit aastat - alguses polnud Maal bioloogilist elu /

-----

Nagu näha, siis 427 miljonit aastat tagasi (siluri lõpp, devoni algus) pidi toimuma mingi "veeuputus".
Igatahes kasvasid siis Maal puit-taimed (ehk inim-laadsed olendid saanuks siin elada), ehk "tulnukad planeedilt Z" võisid samuti Maal elada (nad põletasid oma surnute laibad ära, et geoloogidel midagi leida poleks) Smile
Vasta
#10
Huvitav, et hüpotees miljonite aastate tagusest tsivilisatsioonist pakub huvi, aga hüpotees 20 000 aastat tagasi eksisteerinud tsivilisatsioonist, millele on leitud palju tõendeid, ei tule foorumis nagu kõne allagi.

See kadunud tsivilisatsioon võis käia isegi kosmoses ja Kuu peal.
Hancock on kirjutanud, et leidub palju vihjeid selle kohta, näiteks veedade pühakirjad Indias, Egiptuse iidsed tekstid jne. Viimased tegid mudeleid kõigest, isegi lindudest, ning üks selline huvitav ese asub Kairo muuseumis. See sirgete tiibade, püstise saba ja aerodünaamiliste omadustega objekt, mida on tuuletunnelis testitud, on tegelikult tuhandeid aastaid vana mudellennuk. India ürikutes räägitakse vimana lennumasinatest, millel olid relvad õhurünnakute jaoks.

Peame arvestama asjaoluga, et meie maakera on üle elanud kohutavaid geoloogilisi katastroofe, mis on sundinud inimkonda uuesti alustama.

Meil on jutustusi esimestest inimestest India (Manu), Egiptuse (Osiris) ja teistes kultuurides, kus räägitakse eellastest, kes taaselustasid inimkonna katastroofi järel.
Vasta
#11
Kuna see on minu teema – siis tõstan ma hunniku materjali siia.

RE: Universumi Kõikehõlmav Teooria 
Oma selles kirjatükis tahaksin ma olla, nii ebatäpselt täpne, kui vähegi võimalik. See on minu mõtisklus, maailma ja universumi loomise üle.
Teatavasti koosneb „Maiade“ kalender , kolmest ringist. 
Esimene on; Ülisuur ring.
Teine on ; Väike ring.
Kolmas on; Üliväike ring. (planetaar ajam)
Küsimuseks jääks: Mida need ringid endast kujutavad? No niisama ei ole naad sinna, teps mitte paigutatud! Oletame et üliväike ring tähistab ööpäeva. Väike ring aga aastat. Aga mida tähistab ülisuur ring? Ilma otstarbeta ta seal ei ole! Mida ma veel tean? Teatavasti iga nelja aasta tagant tekkib aastasse üks päev juurde. Mida ma sellest võin järeldada? Järeldan, et ööpäeva pikkus ei ole 24 tundi, vaid natukene rohkem, mis 24tundi. Mida veel võiks järeldada? Kui järgmise ööpaeva pikkus on pikem, mis oli eelmisel ööpäeval. Siis ei kattu eelmise ja järgmise ööpäeva trajektoor. Kuna iga järgmise ööpäeva pikkus on eelnenud ööpäevast pikem, siis võiksime teha järelduse, päevad laienevad, spiraalselt laienevas suunas. Loodan et see on nii, ning sellega jäädakse nõusse. Kui päevad laienevad spiraalselt laieneavas suunas, siis laieneb ka aasta, spiraalset laieneavas suunas. Muidu ei saaka me iga nelja aasta tagant ühte päeva juurde. See ei mahuks ju kuhukile ära. 
Aga ikkagi; Mida tähistab see ülisuur ring? Et see on ring, siis peaks see tähistama millegi liikumist, millegi ümber. 
Astronoomid väidavad, et universum laieneb pidevalt. Ning meie päiesesüsteem asub linnutee äärealal. Räägitakse ka midagi linnutee universumi keskmest. 
Siiani olen arutanud maakera pöörlemise ja maakera liikumist, ümber päikese. Ja jõudnud järelduseni, et liikumine toimub spiraalselt, laienevas suunas, aga mille arvelt? Mingi liikumine peab veel olema. Siiani on ju arvatud, et päike seisab paigal. Mina küll niimoodi ei arva. Arvan et ka päike liigub millegi ümber. Ja see liikumine on spiraalselt laienev. Ja see liikumine toimub ümber universumi keskme. Niisiis, suur ring Maiade kalendris võib tähistada päikese liikumist ümber universumi keskme, spiraalselt laienevas suunas. Kui nii, siis ei saa universumi kese olla kera kujuline, vaid pigem koonuse kujulise ümariku püramiidi sarnane. Astronoomid väidavad et meie päiesesüsteem asub linnutee äärealal. See peaks olema siis, koonuse tipu lähedal. Sellest tipust liigub päike koonuse keskkoha poole, spiraalselt laienevas suunas. Seda võibki nimetada universumi laienemiseks. Arvan et sellel koonusel on ka teine sarnane koonus. Ja need on kokku pandud koonuse alust pidi. Nii saame ragby palli sarnase moodustese. Sarnaselt võikski ette kujutada, meie linnutee keskel asuvat moodustist. Kui nüüd joonistada sellele ragby pallile ümber ka magnetväli, nagu seda maa ümber, ette kujutatakse. Nüüd peaksime veel ette kujutama, et kõik linnuteel asuvad päikesed, mahuvad ilusti, kenasti selle magnetvälja alla ära. Kogu seda liikumist võiks ette kujutada nagu pidevat liikumist kiirteel. Kiirteel juhtub ikka vahetevahel midagi, ka kosmilisel kiirteel juhtub midagi. Noovad – supernoovad, need on kosmilise kiirtee produkt. Kujutame nüüd ette, et meie päike jõuab õnnelikult linnutee keskmeni. Siis on ta juba vana ja väeti. Nagu inimese materiaalne kehagi. Mida vanemaks see saab, seda väetimaks see muutub. Siin peaksidki hakkama tööle mustad augud. Päikesesüsteemid lammutatakse ära, puhastatakse ära ja viiakse universumi keskmesse. Astronoomid nimetavad seda ainet „tumedaks sineks“. Mina nimetaksin seda ainet ELUSAKS AINEKS. Osa sellest ainest peaks minema teiste süsteemide ülalpidamiseks. Osa aga peaks liikuma palli otstesse, et moodustada uusi päikesesüsteem. Kujutan et algul on see päike pisikene väikene kerakene. Edasi liikudes hakkab ta kasvama. Ning omale planeete moodustama.
Nii nagu kõikide inimeste eluiga ei ole ühepikkune. Siis ka kõikide päikeste eluiga ei ole ühe pikkune. Noh nendel mustatel aukudel on kõvasti tööd, et kiirteel asuvad laibad ära koristada.
Selline saigi heietus, minu nägemusest universumi ehitusest. See on üks lõpmatult – lõpmatu liikumine. Algusest lõpu ja lõpust alguse poole.
Tean et teaduslik maailm, näeb neid asju teisiti, aga; Teadus hakkab täpselt selle koha pealt, kust hakkavad KOKKULEPITUD MÕÕTÜHIKUD.
Ka aeg on ainult kokkulepitud mõõtühik.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid211874 Postitus: #53 

Nagu alati!
Minu nägemus antud küsimuses erineb radikaalselt, kõikidest siiani pakutavatest lahendustest.
Suures plaanis oleks see järgmine. 
Inimene on siia maale toodud nende poolt, kes lahkusid sellelt planeedilt. Lahkujad hävitasid ära, oma tehnoloogilised saavutused. Selleks et inimesed ei saaks nendega lollusi teha. Nii nagu nad tegid oma esimese koduplaneediga, hävitades selle. 
Kuid olen arvamusel et see ei olnud tuumarelv, millega lahkujad oma saavutused ära hävitasid. Vaid hoopis midagi muud.


Kui teist keegi vastab telefonis tundmatule helistajale, siis ometi te ei väida - ei seda helistajat ei ole olemas, või kuidas? Minu juures heliseb päevas oma kümme korda telefon, kus helistajateks on vaimumaailma esindajad. Kas ma pean siis väitma et neid ei ole olemaski!? Ja tagatipuks, vestlused toimuvad verbaalselt. 
Arvan et niisugune suhtlus on otsene tõestus – et vaimumaailm on tõesti olemas. 
Vähemalt minu jaoks.
Kui tahate ka, õppida nendega suhtlemise selgeks – juhend on siin, see töötab.
http://para-web.org/showthread.php?tid=6813

http://www.para-web.org/showthread.php?tid=1460&page=2 arutlus - mis on aeg.


Vasta
#12
(19-04-2018, 16:13 )kalldunn Kirjutas: Kuna see on minu teema – siis tõstan ma hunniku materjali siia.

Kui teist keegi vastab telefonis tundmatule helistajale, siis ometi te ei väida - ei seda helistajat ei ole olemas, või kuidas? Minu juures heliseb päevas oma kümme korda telefon, kus helistajateks on vaimumaailma esindajad. Kas ma pean siis väitma et neid ei ole olemaski!? Ja tagatipuks, vestlused toimuvad verbaalselt. 
Arvan et niisugune suhtlus on otsene tõestus – et vaimumaailm on tõesti olemas. 
Vähemalt minu jaoks.
Kui tahate ka, õppida nendega suhtlemise selgeks – juhend on siin, see töötab.
http://para-web.org/showthread.php?tid=6813

http://www.para-web.org/showthread.php?tid=1460&page=2 arutlus - mis on aeg.

Sa räägid endale pisut vastu.

(24-07-2012, 07:05 )kalldunn Kirjutas: Selgeltnägemine.
Olen skeptik. Ma ei usu mitte ühtegi ebaloomulikku nähtust. Siin on juhend, nende nähtuste lahti harutamiseks.......

Aga loomulikult on vaimumaailm olemas ja triljon muud maailma ka, mida me oma piiratud inimmõistusega iialgi ei suudaks aduda.

Kõik inimesed tajuvad vaimumaailma olemasolu ...kas siis meie ligiduses, läbi meie, segamini meie maailmaga, unenägudes, meditatsioonis jne jne. Mõned näevad/kuulevad seda hästi, mõned tunnetavad, paljud kardavad, ja veel rohkem eitavad...siis misiganes põhjusel.


Vasta
#13
Saade "Life After People" väidab hinnanguliselt, et 10 000 aastat pärast inimkonna kadumist pole me tsivilisatsioonist enam suurt mingeid märke alles. Kui, siis ainult Egiptuse püramiidid.
https://www.youtube.com/watch?v=yQOAhyqPw5k

Samas kui maapõuest on võimalik leida vanimaid fossiile mille vanus on lausa 3,5 miljardit aastat. Ja samal ajal räägitakse, et paljud inimese poolt loodud esemed ei hävine looduses mitte kunagi.
Vasta
#14
Mis toimub tsernobõli maaalal, kus on maha jäänud inimasustus , a inimesed enam ei toimeta ? Loodus võtab kõik üle, mitte ainult ei kasva kõik täis vaid ehitatu murendatakse. Seda protsessi on seal juba praegu näha, kuigi alles umbes 30+ aastat möödas.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas Sfinksi all on salakamber? Tutanhamon 148 77,905 09-10-2020, 06:30
Viimane postitus: Tyto Alba
  Huvitav leid. Kas surimaskid? Jasper 3 1,882 16-12-2018, 11:28
Viimane postitus: Jasper
  Kas kultuur on sinu sõber? Mis on kultuuri eesmärk? Waffa 42 22,245 27-01-2017, 15:09
Viimane postitus: Müstik
  Kas arvutid ja CD-ROMid Vanas-Egiptuses? Arlich 20 15,395 20-09-2015, 17:56
Viimane postitus: Müstik
  Hüpoteetiline teema nendest, kes tulevad tagasi Ilo 47 22,131 19-05-2012, 13:40
Viimane postitus: kage
  Vedrussid - kas tõesti unustatud? gaialee 11 6,191 18-06-2007, 08:49
Viimane postitus: kurk

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat