Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imelik suitsuhais toas
#1
nimelt mõnikord õhtuti, vääga imelik suitsuhais toas... kuigi keegi meil toas ei suitseta..

teen küll akna lahti, aga ei mdiagi.. kusjuures vääga rakse on hingata... vahest mõni vaim, suitsetab ?

Muudetud: 1-12-07 kell 20:18:12 Hallucigenia
Vasta
#2
Linnalegendide järgi pidavat vaimud eritama vahel väävli lõhna.

Suitsuhais võib aga viidata õhuelemendi deemonile.

Räägi mis maja on, kas korterelamu, või eramaja, kas puidust või mitte, mitmes korrus, kuhu ilmakaarde jäävad aknad jne.
Vasta
#3
Hmm, aga äkki väikevend mängib tikkudega?
Sul pole peres kedagi, kes võiks tikkudega mängida?
Vasta
#4
kortermaja siis võib vabalt olla nii et keegi teeb toas suitsu ja see tuleb läbi ventilatsiooni tuppa.

ka koridoris suitsu tehes tuleb suitsuhais tuppa
Vasta
#5
Hmm, koridorist siiski üldiselt ei tule suitsuhaisu tuppa, sest suur tugev uks on siiski vahel ja sealt vaevalt seda lõhna just palju läbi tuleb, kui on veel 2 ust, siis ei tule kohe kindlasti ja pealegi on veel koridorides tuuletõmme, mis vähendab haisu pääsemist tuppa veelgi. Ventilatsioon, kortermajade korruste vahel? Emm, sel juhul oleks mul vist tuba kogu aeg tossu täis. Kas tõesti on korruste vahel mingid ventilatsiooni¹ahtid?
Vasta
#6
maja on puidust... suitsu tehakse tavaliselt õues.. enam sellist nähtust pole olnud..... võibolla kuskil väljas midagi põles ja miski toss tuli sisse siis kuskilt? juhtus suvel, aga nüüd hakkas selline asi huvitama, et mis jama see nüüd on...

Esimene korrus on..
Vasta
#7
Noh, keegi võis kusagil naabermajas oma pliiti kütta ja see toss võis ka sinuni imbuda. Tänagi näiteks pidin ühes linna puumajade rajoonis liikudes väikese tossupilve läbima ja see pilv pärines ühe lähedalasuva maja korstnast, kust kogu see kraam, mis välja paiskus, vajus alla tänavaleSmile
Vasta
#8
Sain ma õieti aru, et tegu on tubakatoote haisuga?
Kui keegi muidu peres suitsetab, siis on vastus lihtne. Kas ta on miskit ära peitnud või siis tema riided haisevad. Tean, et suitsuhais võib püsida seismajäetud särgi küljes aastaid, vahest ei aita ka esimene pesukord(aga sellest peaks vast mõni suitsetaja või suitsetaja toakaaslane osata paremini rääkida)
Vasta
#9
Nonii, mul ka siin mingi kummituslik suitsuhais õhus. Olen seda kunagi varem ka vahetevahel tundnud, kuid siis oli tegu korterelamuga ja mõtlesin, et ju kuskilt mõne naabri suitsuhais kuidagi tuleb. Aga nüüd jälle. Ja nüüd elan eramajas, naabrid kõik nii kaugel, et nende suits ei saa kuidagi minuni jõuda ning mul viimane suitsetav külaline käis rohkem kui kuu aega tagasi. Lapsed magavad, ei mängi tikkudega; pliit on ammu ära küdenud; õues ühtegi lõket ei ole. Pealegi meenutab see siiski tubakasuitsu, mitte midagi muud. Millega tegu võiks olla?
Vasta
#10
Kas sina oled ainuke, kes haisu tunneb?

Juhul kui oled ja see kestab alla paari minuti, siis võib tegemist olla niiöelda lõhna-hallutsinatsioonidega (olfaktoorsed hallutsinatsioonid), mida võib põhjustada häire ajus, peatrauma, pisike rabandus, kasvaja või mõni muu neuroloogiline aps.

Kui see kestab kauem kui paar minutit, siis võib viga olla ninas - täpsemalt lõhnaretseptorites (düsosmia). Seda võib põhjustada trauma, viiruslik nakkus, siinusepõletik, allergia, polüübid või kasvajad.

Kui ikka regulaarselt olematut lõhna tunned, siis soovitan arsti juures igaks juhuks ära käia. Düsosmia kaob aja jooksul iseenesest, aga hallutsinatsioonid võivad viidata millelegi tõsisemale.

Vasta
#11
(05-10-2015, 07:50 )Nielander Kirjutas: Kui see kestab kauem kui paar minutit, siis võib viga olla ninas - täpsemalt lõhnaretseptorites (düsosmia). Seda võib põhjustada trauma, viiruslik nakkus, siinusepõletik, allergia, polüübid või kasvajad.

Kui ikka regulaarselt olematut lõhna tunned, siis soovitan arsti juures igaks juhuks ära käia. Düsosmia kaob aja jooksul iseenesest, aga hallutsinatsioonid võivad viidata millelegi tõsisemale.

Tubli, Nielander, teaduslik seletus on nüüd antud wink.

Nüüd mitteteaduslik.
Vähemalt üks võimalustest.
Arvan, et kui oleme väga intensiivsete ja sügavate mõtetega mõne inimese või sündmuse juures, siis taaselustame või toome oma aega ja ruumi selle sündmuse (isegi eelnevate elude) lõhnad...salapärasel moel.
Olen ise oma Tallinna kõrgmaja toas selgelt tundnud põleva kamina või piibu lõhna, kuigi seda ei tohiks tunda.... ning vahetevahel kui mediteerin või niisama unistan, olen tundnud imelist lille/looduse/lõhnaõli lõhna, mis mu kohe erksaks teeb, sest alateadvuses tunnen, et see on mingi väga erilise ja meeldiva inimesega seotud...ning mitte sugugi sellest elust. Ja seda sama lõhna olen tundnud nii 4-5 korda oma elu jooksul.

Muuseas olen täiesti terve ja ei soovi sugugi, et need lõhnad ära kaoksid. Need ja paljud muud asjad, mida tunnen või näen, annavad meile pidevalt mõista, et müstiline ja salapärane maailm ümbritseb meid tihedalt ja meie asi on need avastada ja inimkonnale arusaadavaks muuta Smile.
Vasta
#12
Aga mis sa arvad, kuidas oleks võimalik eristada, et kumb seletus antud juhul õigem on?

Ütleme, et võimalus on 50/50. Kas sinu arvates peaks inimene kõigepeal arstil käima või sinu seletust uskuma ja kujutlema enda ümber salapärast maailma, mille olemassolu näib olevat vaid subjetiivselt tunnetatav?
Vasta
#13
(05-10-2015, 09:14 )Nielander Kirjutas: Aga mis sa arvad, kuidas oleks võimalik eristada, et kumb seletus antud juhul õigem on?

Ütleme, et võimalus on 50/50. Kas sinu arvates peaks inimene kõigepeal arstil käima või sinu seletust uskuma ja kujutlema enda ümber salapärast maailma, mille olemassolu näib olevat vaid subjetiivselt tunnetatav?

Iidsed õpetlased olid nii teadlased kui ka müstikud.
Iga normaalne inimene käib ju nagunii kord aastas arsti juures.
Siia foorumisse kirjutavad ikkagi enamuses need, kes hakkavad tunnetama para-asju või on neist huvitatud. Ma arvan, et tervise-probleemide asjus on omad foorumid olemas.
Aga õigus võib meil mõlemal olla.
Vasta
#14
(05-10-2015, 09:22 )Minaelan Kirjutas: Siia foorumisse kirjutavad ikkagi enamuses need, kes hakkavad tunnetama para-asju või on neist huvitatud. Ma arvan, et tervise-probleemide asjus on omad foorumid olemas.

Kas pole siis võimalik, et miski tundub inimesele tunnetuslikult para, aga tegelikult on sellele olemas täiesti mitte-para seletus?

Eks see ole laiem teema, aga näidetena võiks tuua, et inimene kuuleb mingeid hääli või näiteks on sügavas depressioonis. Kui sellised inimesed nüüd tulevad foorumisse ja nad saavad vastuseks, et need hääled su peas võivad olla mingisugused hinged või masendustunne, mida tunned on needus või deemonid... siis kas ei ole ohtu, et inimese olukord veelgi halveneb, kuna selleasemel, et minna arsti juurde hakkavad nad ettekujutama müstilisi ja salapäraseid jõude, mis võivad vaimseid häireid veelgi süvendada.

Minul tekib sellistel juhtudel probleem moraalse vastutusega. Kuna vaimsed häired on tõelised haigused ja näiteks õigel ajal saadav depressiooniravi võib saada määravaks elu ja surma vahel - siis isiklikult arvan, et alati peaks küsija kõigepealt saatma igaks juhuks arstile (andma teadusliku meditsiinilise vastuse).

Kuna inimeste enesetunnetus (või meelte) on juba definitsiooni järgi puhtalt subjektiivne ja teisel inimesel on põhimõtteliselt võimatu teada, mida teine tunneb või kuidas ta mingit olukorda läbi oma "vaimusilma" tõlgendab... ei kujutaks ma ettegi, et ma annaksin sellisele inimesele seletuse, mis kõigepeal ei sisaldaks mingilgi määral objektiivset kontrolli kogemuse füsioloogiliste põhjuste kohta.
Vasta
#15
(05-10-2015, 10:04 )Nielander Kirjutas: Kuna inimeste enesetunnetus (või meelte) on juba definitsiooni järgi puhtalt subjektiivne ja teisel inimesel on põhimõtteliselt võimatu teada, mida teine tunneb või kuidas ta mingit olukorda läbi oma "vaimusilma" tõlgendab... ei kujutaks ma ettegi, et ma annaksin sellisele inimesele seletuse, mis kõigepeal ei sisaldaks mingilgi määral objektiivset kontrolli kogemuse füsioloogiliste põhjuste kohta.

Tõsi, alati on tark kõigepealt arsti juures ära käia, kui on mingid vaevused ja kogemused/nähtused, mis segavad elamist või teevad haiget endale ja teistele.
Samas ei tasu ennast koheselt täis tuupida arstide soovitatud rahusteid ja antidepressante, et siis terve elu tiksuda mingis mõttetus biorobotlikus tardumuses. See oleks raisatud elu.
Me peamegi otsima, kogema, vahel ka kannatama, et leida see parim ja õigem ravimeetod.
Ma arvan, et nii meditsiin kui ka alternatiivmeditsiin on võrdselt arenguteel ja otsingutes. Nad peaksid üksteist toetama ja koos eksperimenteerima...
Minule sobib alternatiivne enesetervendamine ja sulle kindlasti perearst X, eks igaüks leiab endale selle õige....
Vasta
#16
Varem on teised ka tundnud, eilse kohta ei tea, nad magasid.
Kestis see kauem kui paar minutit. Nohu on mul küll praegu, ilmselt allergiline.
Vasta
#17
Erinevad rohud võivad ka hallutsinatsioone esile kutsuda.Võtsin ise eile unerohtu ja peale külili viskamist kuulsin kuidas keegi rääkis minuga.Uni oli rikutud ja oli esimene kord kui midagi sellist kogesin.Unerohu peal juba ammu.
Vasta
#18
No jh, huvitav, et kõik nõiad ja nägijad on vait kuid kuldid rukkis...Laugh
Aga täitsa huvitav oleks teada, mida näiteks Nielander ütleks, kui ta oleks võimeline kõike seda tundma ja aduma peale teatavate tehnikate tegemist...täitsa huvitav oleks teda kuulata...

Nägijate aju konverteerib erinevate energiate kohta informtsiooni, kas lõhnaks jne...tõlkesüstemist valitakse võimalikult tuttav ja lähedane analoog, isik kelle tõlkesüsteem on täiuslikkum saab juurde ka pildi.
Vasta
#19
Adelheid - minu nägemust mööda tegu maise asjaga. Ega lapsed teismelised juhtu olema? Sel juhul võib põhjuseks olla ka suitsu proovinud sõber...
Vasta
#20
ise olen tundnud unehalvatuse ajal jubedat väävli haisu.kõige selle muu ebameeldivaga,mis kõrvus või silme ees terendab ...
Vasta
#21
(05-10-2015, 19:35 )togli Kirjutas: Adelheid - minu nägemust mööda tegu maise asjaga. Ega lapsed teismelised juhtu olema? Sel juhul võib põhjuseks olla ka suitsu proovinud sõber...

Nojha kõik võib olla, kuid sõbrantsil käivad vahest külas kadunukesed ja need kes on suitsetanud tulevad suitsulõhnaga, elavad kondavad ka ringi nähtamatult oma lõhnaga ja kui suitsetada siis...
Väävlilõhn njha...eks see vast mingi astraalenergia oli...ise olen tundnud lõhna, mida ei ole eriti võimalik kirjeldada, ei ole varem kohanud, meenutas mingit keemiat ka tuli teadmine, et võõras on tulnud kutsumata minu ruumi...
Millalgi varem tegin ka selle tunnetuse harjutuse läbi, läksin kuni selleni, et poes sain tunda kõigi toiduinete maitset jaa...no ühesõnaga sai kõhu täis, kuid pahed said võitu ja ..tegelikult on ka väga ebameeldi tunda kõiki lõhnu, aga eks seda võivad juba teised rääkida...
Vasta
#22
(05-10-2015, 18:46 )Eithea Kirjutas: Aga täitsa huvitav oleks teada, mida näiteks Nielander ütleks, kui ta oleks võimeline kõike seda tundma ja aduma peale teatavate tehnikate tegemist...täitsa huvitav oleks teda kuulata...

Miks sa arvad, et ma seda ei tunne ega adu ning ma ei kasuta selleks mingeid tehnikaid?

Siin tuleb mängu see, et kes on see inimene, kes neid asju näeb/kogeb. Mina näiteks teadvustan endale (nii hästi kui võimalik), et mu õlgadel puhkab üks teadaoleva Universumi keerukaimatest objektidest. Sadakond miljardit neuronit, millest igaüks on ühendatud umbes 10 000 teisega. Seega on ajus liikuval signaalil võimalik "valida" punktist A punti B liikumiseks rohkem erinevaid teid, kui on aatomeid terves Universumis. Ja selle teadvustamine ei vaja midagi üleloomulikku (küll aga teatavaid teadmisi ja oskust neid kombineerida).

Seega nähes või kogedes midagi, pean ma paratamatult arvestama võimalusega, et vaatleja ja genereerija on samad isikud. Pisut muutes ühte Feynman'i ütlust: tegemist võib olla pigem tavapärase maailma ebatavalise ilminguga, kui tavapäratu maailma tavalisega.

Eeldus, et kõik kes jagavad sinuga ("nägija") sarnaseid kogemusi, jõuavad neid kogedes samadele järeldustele nende päritolu kohta, ei ole minuarust mitte kuidagi õigustatud.

PS: Ma pean silmas puhtalt subjektiivseid kogemusi, mida ei saa kuidagi (võib olla veel) objektiivselt verifitseerida.
Vasta
#23
(06-10-2015, 10:51 )Nielander Kirjutas:
(05-10-2015, 18:46 )Eithea Kirjutas: Aga täitsa huvitav oleks teada, mida näiteks Nielander ütleks, kui ta oleks võimeline kõike seda tundma ja aduma peale teatavate tehnikate tegemist...täitsa huvitav oleks teda kuulata...

Miks sa arvad, et ma seda ei tunne ega adu ning ma ei kasuta selleks mingeid tehnikaid?

Eeldus, et kõik kes jagavad sinuga ("nägija") sarnaseid kogemusi, jõuavad neid kogedes samadele järeldustele nende päritolu kohta, ei ole minuarust mitte kuidagi õigustatud.

PS: Ma pean silmas puhtalt subjektiivseid kogemusi, mida ei saa kuidagi (võib olla veel) objektiivselt verifitseerida.

Sinu küsimus sisaldab ka vastust, nii et mul ei ole enam midagi lisada, õiget tehnikat järgides saadakse samad tulemused (looduslikel nägijail erinvd tulemid)... Ja ikkagi oleks huvitav sind " voolamisse" lasta...Laugh
Aga jha, no ei ole ma huvitatud mõttevabast jututamisest...
Vasta
#24
Üks mitteametlik selgitus oleks.
Mida puhtamad on ajus asuvad ruumid. Mida suurem on inimese hinge mass. Seda sagedamini ta tunneb neid kummalisi lõhnu. Need lõhnad tekivad, teda ründava ründaja saadetud saadetiste põlemisse tagajärjel. Mida võikam on lõhn, seda suurem on rünne. Kui arvatakse ära, kes ründab, kaob lõhn, ja rünne saadetakse ründajale tagasi.
Vasta
#25
(08-10-2015, 12:45 )kalldunn Kirjutas: Üks mitteametlik selgitus oleks.
Mida puhtamad on ajus asuvad ruumid. Mida suurem on inimese hinge mass. Seda sagedamini ta tunneb neid kummalisi lõhnu. Need lõhnad tekivad, teda ründava ründaja saadetud saadetiste põlemisse tagajärjel. Mida võikam on lõhn, seda suurem on rünne. Kui arvatakse ära, kes ründab, kaob lõhn, ja rünne saadetakse ründajale tagasi.


Aga kuidas teha kindlaks kas on rünnak ja kes seda teeb?
Mul näiteks oli sel suvel õhtuti kodus umbes nädal aega selline lõhn ninas nagu ajaks pliit vingu sisse.(õues seda vingulõhna ei olnud) Kuna meil on tahkeküttega maja siis igaks juhuks panin lisa "kaitse" peale. Peale seda enam ei tundnud seda lõhna. Kui see oli kellegi töö siis oleks hea teada kes selle taga on. Siis saaks talle koha kätte näidata vaimsel tasandil.wink
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Punutud võrk hõljus toas. Krissukes 10 6,990 16-06-2015, 01:43
Viimane postitus: parim
  Imelik juhtum! speed 7 5,816 27-09-2013, 07:12
Viimane postitus: missykissy
  Imelik telefonikõne insomnia 12 8,806 03-09-2013, 20:43
Viimane postitus: excubitoris
  Hingamine pimedas toas ripnoi 2 2,924 30-04-2013, 19:22
Viimane postitus: Wilholmensis
  Skyparkis paljudel piltidel orbid ja imelik kujutis pildil? nessu02 24 14,616 12-12-2012, 09:56
Viimane postitus: Mannu
  Minu koera imelik käitumine Mill 13 8,020 30-09-2011, 18:21
Viimane postitus: artsakas
  Imelik juhtum kodus lyhiz 7 6,393 20-08-2011, 20:52
Viimane postitus: kk2ku-
  Must mees minu toas Kally15 32 20,318 11-08-2011, 16:39
Viimane postitus: Ott Sama
  Keegi minu toas LendavLind 8 4,981 10-04-2010, 00:54
Viimane postitus: põlduba
  Imelik tunne naabri korteri ühes toas VenomousLips 3 3,641 23-01-2010, 09:24
Viimane postitus: WizardInWinter

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat