Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadunud Linn Suures Kanjonis.
#1
Arvatavasti suurim maha vaikitud arheoloogiline leid Ameerikas on Suures Kanjonis asuv " Kadunud Linn ".

5.Aprillil 1909 ilmus Arizona Gazette'is artikkel kus detailselt kirjeldatakse Suures Kanjonis avastatud koobaslinnast. Koopaava olevat avastanud Kinkaid ( samuti Kincaid ) nimeline mees, kes oli avastusretkel järgides Colorado jõge. Piirkonnas leidub mitmete iidsete kultuuride varemeid nagu Hopi, Chumashi ja Anasazi kuid artikklis kirjeldatud kultuur erineb neist tunduvalt. Kultuur kes koobastikku asustas tundus olevat idamaist päritolu. Koopa sissepääsu juures kirjeldas Kinkaid olevat leidnud pühamu muumiatega ning lootose asendis istuva pühaku kuju/kujutise kes hoidis käes lootose või liilia õisi. Kinkaid kirjeldas ka hieroglüüfe, mis pidavat sarnanema Yukatani poolsaarel leitutega. Kinkaidi arvates mahtus tunnelittesse ja koobastesse elama 50 000 inimest.

Kas artikkel oli võltsing? Tõenäoliselt mitte sest enne Kinkaidi oli sama marsruudi läbinud Powelli nimeline mees, kes oma raamatus sellest matkast kirjeldab samuti koobastikku.

Arizona Gazette'is mainitakse kahe mehe nime: Kinkaid ja S.A. Jordon Smithonian Instituudist. Smithonian Instituut eitab kõike artikkliga seonduvat. Samas artikklis aga mainitakse, et Smithonian Instituut uurim ja kaevab leitud kohas. 5. aprillil 1909 ilmub aga Phoenic Gazette'i esilehel detailide rohke aruanne uurimistöödest koobastikus.

Põnevat lugemist ja klikka continue lehe allosas, et elada kaasa ekspeditsioonile mis tehti koopa sissepääsu juurde aastal 2002...artikkel jätkub 10 lk ulatuses.

http://www.xpeditionsmagazine.com/magazi...anyon.html

Lisan veel ühe lingi, mis on küll esimese peaagu kloon kuid igaks juhuks.

http://www.crystalinks.com/gc_egyptconnection.html

Netist leiab artikkleid kamaluga selle kohta. Paljude arvates on tegemist Isise templiga :

http://www.spiritofmaat.com/archive/nov2/gcegypt.htm

Lisan siia veel youtube lingi ka raadiosaatest kus David Hatcher Childress räägib sellel teemal:

Esimene osa : http://www.youtube.com/watch?v=B-CEJy6KgGk

ülejäänud saate sealt samast kätte.
[Muudetud: 2-6-2010 Aerling]

[Muudetud: 2-6-2010 Aerling]
Vasta
#2
Jah, see Suur Kanjon, see peidab endas palju saladusi.
Aga see 1909 a. 5.aprillil ilmunud Arizona Gazette lugu on ilmselt siiski väljamõeldis. Kui see ei ole väljamõeldis, siis on see üks kõige paremini kinni mätsitud arheoloogilise avastuse lugu Ameerikas üldse.
Muuseas, suurem osa piirkonnast, kus Kinkaid väidetavalt oma avastuse tegi, on nüüd valitsuse valdus ja avalikkusele suletud. Igatahes on raudselt suletud 400 jala sügavuses asuv Stantoni koobas, kust olevat leitud t u h a n d e i d muistseid indiaani artefakte ja 10 000 aasta vanuseid hiiglaslikke California kondorite jäänuseid.
Koobas on suletud nimelt hiiglasliku terassväravaga ja põhjuseks tuuakse, et see on vajalik koopas elavate suurekõrvaliste nahkhiirte kolaania mitte häirimiseks.
Enne 5.aprilli lugu 1909.a. ilmus samas lehes ka 12.märtsil lugu, mis on samuti seotud Kinkaidiga. See artikkel andis lühikese kirjelduse Kinkaidi retkest mööda Coloradot ja mainis "mõningaid huvitavaid arheoloogilisi avastusi", kuid miski ei viita seal leidude vapustavale olemusele.
Kuni a-ni 1993.a. valitses sel teemal täielik vaikus. Siis tuli selle vana looga uuesti lagedale ajakiri Nexus ja sealt levis see Internetti ja lugu egiptlastest Suures Kanjonis on nüüd kasutanud sajad veebisaidid.
Egiptuse nimed aga Suure Kanjoni tippudele ja üksikutele järskudele küngastele nagu: Isise tempel, Seti torn, Ra torn, Horose tempel, Osirise tempel jne. andis Clarence E. Dutton oma töös "Suure kanjoni piirkonna tertsiaarajalugu" a. 1882. See USA armee suurtükiväekapten nimelt märkas sarnasusi Suure kanjoni mäetippude ja inimkonna suurimate arhitektuuriliste tööde vahel.
Ülejäänud nimed andis Francois Mathheus, valitsuse kartograaf, kes 1909.a. kevadel võttis ette Suure kanjoni kaardistamise USA geoloogiavalitsuse jaoks.
Muidugi võib seal Suures Kanjonis ikkagi midagi põnevat peidus olla. Vaevalt et hopi indiaanlased valetasid, et nende esivanemad elasid kunagi Suure kanjoni allmaailmas.
2002.a. ekspeditsiooni kohta ei ole veel jõudnud inglise keeles läbi lugeda - ehk teeb keegi sellest eestikeelse kokkuvõtte?
Vasta
#3
Sattusin eile vaatama "Iidsed tulnukad" ühte osa. Seal oli juttu ka sellest kadunud linnast.
Ehk vaatas keegi veel seda, siis saab siit teemast natuke lisateavet.
Ise olin selle teema jõudnud juba unustada. Smile
Ja muidugi - ehk on kellelgi omakorda midagi teemasse lisada.
Vasta
#4
Teemasse lisa ühest teisest teemast
(30-04-2016, 00:50 )333 Kirjutas: http://www.ancient-origine.com/undergrou...-canyon-3/
ja leidus selle kohta veelgi materjali:
https://sites.google.com/site/ancientegy...and-canyon
http://www.jasoncolavito.com/the-1909-gr...-hoax.html
https://cnyartifactrecovery.wordpress.co...stitution/Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kadunud lennukite müsteerium ja kahtlased lennuõnnetused Müstik 223 104,499 21-01-2020, 20:14
Viimane postitus: I'll be back
  Ivan Julma kadunud raamatukogu - Sofia liberei positiivne 22 11,372 13-10-2016, 12:52
Viimane postitus: Müstik
  [split] Kadunud lennukite müsteerium ja kahtlased lennuõnnetused kage 26 10,524 31-12-2014, 00:03
Viimane postitus: Lemet

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat