Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plaks unes
#1
Nii.
Ma elasin varem Tallinnas kuid nüüd kolisin Saaremaale elama.
Elan koos vanematega ja meil on oma maja.
Kuid mina magan teisel korrusel ja omas toas.
Kuid viimasel ajal on mind üles hakanud äratama selline...imelik kõva plaks.
Mitu korda öösel isegi vb see olla.
Küsin teistelt , et kas nad ka kuulevad midagi ja ma olen ainus kes seda kuuleb.
See on väga häiriv ja pärast ei saa magada enam jääda kuna see plaks nagu kumiseb veel peas.
Äkki keegi siin on ka midagi sellist kogenud?
Vasta
#2
Tervis korras?
Vasta
#3
Kui maja on metsas või majaümber on palju puid, äkki langeb mõni oks tuule või murdumise tõttu katusele mis tekitabki siis selle plaksu ?
Kui majal on plekk või eterniit katus siis seda enam, plaksu võib tekitada mõni lind, või näiteks vanemad põrandalauad.
Võimalusi on palju.
Kui sa viibid palju mürarikkas ruumis või kohas (töökoht saekaatris, või valju muusika) siis see võib samamoodi plaksu või näiteks vilina esile kutsuda.
Loodan, et oli abi.

Sander.
Vasta
#4
Aga tõenäoliselt siiski teadvuse seisundite muutumisest see hääl.
Vasta
#5
Olen kogenud sarnast. Talus, pööningutoas ööbides, aga mitte plaksu vaid praksu. Seletan
seda... ei seletagi. Aeg-ajalt, ehmatab öösel üles. Vana rehielamu, sarikad liiguvad, praksub
ja mitte pidevalt, vaid nagu miskit seal pingestub ning siis käib... vastik praks. Teised? - pole
teemaks tulnud.
Maal on üldse teised helid, hääled, lõhnad ja aistingud. Ja vahest on seal ka pinev vaikus.
Stennu, hullu pole.
Vasta
#6
Jaaaa see kõik on võimalik, et maja praksub ja nii.
Kuid ikkagi maja praksud on nagu teistsugused.
Varem elas siin majas ka memm kes suri allkorrusel ära ja olen teda ka siin kuulnud vahel.
Kuid mu õde elas ka siis mu toas mõned aastad ja tema on siin näinud igasuguseid asju.
Millesse ma ise küll väga ei usu kuid nooo...kõik on võimalik.
See plaks on nagu selline: nagu kajavas toas lüüa õpimapiga tugevalt vastu lauda.
Isegi sellest natuke heledam kuid tugev.
Vasta
#7
Nii.
Ma elasin varem Tallinnas kuid nüüd kolisin Saaremaale elama.
Elan koos vanematega ja meil on oma maja.
Kuid mina magan teisel korrusel ja omas toas.
Kuid viimasel ajal on mind üles hakanud äratama selline...imelik kõva plaks(see ei ole nagu maja prakumine w nii, see on nagu kui lüüa kajavas ruumis õpimapp vastu lauda ja isegi sellest natuke heledam)
Mitu korda öösel isegi võib see olla.
Küsin teistelt , et kas nad ka kuulevad midagi ja ma olen ainus kes seda kuuleb.
See on väga häiriv ja pärast ei saa magada enam jääda kuna see plaks nagu kumiseb veel peas.
Äkki keegi siin on ka midagi sellist kogenud?
Vasta
#8
kui teadvus muutub selliselt, kui lahkud kehast, võib sellega kaasneda plaksuv heli või tagasi tulemisega.
Vasta
#9
Olen ka kuulnud unes plakse, pauke...
Olen ärganud kõrvulukustava kärgatuse peale, nii et unes tõmbusin nagu kaitseks kööku. Aga ärkasin ikka korralikul selili. Ja et kõrval oli kuulda rahulikku hingamist, siis järeldasin, et pauk käis minu "sees". Mida ma oma sisemuseks nimetan. Mõni ütleks, et see on teadvuse äkiline nihe, tasandite vahetus, tasandilt tasandile hüppamine, tasandite vahele jätmine... Mul on selle kohta oma arvamus, aga ma ei oska seda sõnastada Smile
Vasta
#10
Jess! Üles leidsin!
http://en.wikipedia.org/wiki/Exploding_head_syndrome
Nähtuse nimi on "Exploding head syndrome" ja sellega
tähistatakse poolunes kuuldavaid järske valje helisi, mis näikse lähtuvat inimese enda peast. Teaduslikku seletust aga asjale ei ole. Niisiis võib olla küll tegu teadvuse seisundite järsu muutusega, mida aju plaksuna tajub, või mingite olendite tegutsemine jällegi. Eks need olendid armasta ka ajus tasandeid vahetada ja muudmoodi inimest "kiusata". Vahest liitub asjaga veel ka luupainaja/unehalvatus.
Vasta
#11
No kui järsult teadvuse koostepunkt paigast nihutada siis käib peas just selline kole plaks, mul oli kunagi just selline kaaslane kes armastas teadvust nihutada ja sellised plaksud olid üsna igapäevased asjad. Aga sellega saab ka just nendesse kõrgemartesse teadvusseisunditesse, milles kogetu tavateadvusesse meelde ei jää ega salvestu.
Kas tegeled mingi õpetusega, kas su naabriks pole äkki mingi külanõid, kes oma lõbuks sind veidi edasi togib, kuigi jah kui ise ei õpi kiirust saavutama siis jäävadki need kogemused luku taha.
Vasta
#12
Olen ka vist midagi sarnast kogenud. Esimest korda oligi selle aasta alguses, nüüd viimase kuu jooksul on seda lausa kaks korda juhtunud. Mind ehmatas selline asi küll ära, aga suutsin kohe selgeks teha, et plaks käis minu sees. Väga imelik tunne. Kui kuidagi kirjeldada proovida, siis oleks nagu kaks kiiresti liikuvat osakest minu peas omavahel kokku põrganud ja helin meenutas pigem tugevat särtsakat, justkui elekter teeks suurel pingel ja võimsusel kõva paugu. Edasi selle teadmisega ei osanud ma midagi peale hakata, ühtegi selgitust ei olnud. Kõik korrad on asi toimunud voodis pikali olles, ennem magama jäämist.
Vasta
#13
Arvan, et elektrisärin, või plaks - või pigem välk läbi pea - on tiba teine asi.
See käib jah, enamasti enne uinumist, või ka lihtsalt lõõgastunud olekus, mingi unenäo-taolise nägemuse lõppakordiks. Ja tunne on nagu peas oleks miski lühisesse löönud. Naginate ja paukudega seda tunnet ei jää.

Plaksude, paukude, ka plahvatuste tagajärjed unes võivad ka olla individuaalsed. Lahjem plaks võib kuuluda mingu unenäo juurde nagu loomulikult, mõni tugevam ehk muudab unenäo seisu, või viskab teisse unne, või toob ette sama unenäo tähenduse või selgitava unenäo. Ainult väga tugev pauk äratab üles.
Muidugi, igaühel võib olla erinevalt Smile
Vasta
#14
Nõidasid küll mu kandis elada ei tohiks Laugh
Kuid täna öösel oli jälle ja jälle süda peksab ja ei saa enam magama jääda.
Proovin vahelduseks teises toas magada ja vaadata kas siis ka midagi on.
Kuid aeg on ka kuskil nii 3-4 ajal öösel.
Olenamata millal magama lähen.
Vahel lähen 23.00 , samas lähen ka 2 öösel ja ikka.
Vasta
#15
Mul täna öö oli ikka väga kummaline.
Õhtul läksin õigel ajal magama. Olin kaks eelnevat päeva ainult raamatuid lugenud, uudistest hoidsin eemale, seega justkui tasakaal peaks olema.
Aga kui magama hakkasin jääma, siis miski plaks käis peast läbi, nii et kõrvus helises ja tunne oli, et justkui oleks kuskilt tagasi tulnud. Ja nii umbes 4-5 korda, vähemalt nii ma mäletan.
Öösel, ei tea mis kell, sest pime oli, ärkasin järsku üles ja tundsin väga ebameeldivat keemilist lõhna. Olen varemgi meeldivast unest ärgates une-lõhnu tundnud, enamasti lille-hõngulisi. Mõtlesin, et olen ka selle halva lõhna kuskilt unest tunnetuslikult kaasa toonud. Aga ei, nuusutasin õhku, see lõhn ei läinud ära. Proovisin 4-5 korda nuusutada, ikka sama ja siis panin lõpuks tule põlema...ning lõhn kadus koheselt.
Loomulikult hakkas fantaasia peas tööle Smile1 ja ma ei suutnudki enam magama jääda.

Vasta
#16
Ehk tegu mõne mikroskoopilise veresoone lõhkemisega peas, iseäranis kõrvade piirkondis?
Vasta
#17
(26-01-2015, 18:31 )Minaelan Kirjutas: Mul täna öö oli ikka väga kummaline.
Õhtul läksin õigel ajal magama. Olin kaks eelnevat päeva ainult raamatuid lugenud, uudistest hoidsin eemale, seega justkui tasakaal peaks olema.
Aga kui magama hakkasin jääma, siis miski plaks käis peast läbi, nii et kõrvus helises ja tunne oli, et justkui oleks kuskilt tagasi tulnud. Ja nii umbes 4-5 korda, vähemalt nii ma mäletan.

Njah selline kogemus mulgi olnud, aga äkki tegid lugemisega silmadele haiget. Tekkis kõva rõhk ja miskit rebenes puruks. Mul tulid peale seda nägemist piirama hõljukid.
Vasta
#18
No kuulge, kallid parakad, see ju teie enda hingekene, mis tahab uitama minna. Aga keha, see va kadekops, ei taha mitte lubada. Ja siis ongi nii - hing üritab kolama hüpata, aga keha napsab temast kinni. Hing ei jaksaks ju selle jamaga lennata. Ja nii mitu korda. Mõnikord käib võitlus terve öö ... aga mõnikord lahtihüpe õnnestub, (keha jääb kaotajana voodisse) ja siis lendled oma kodupaiga kohal, näed jäätuvat helkivat ojakest ja sellel peegelduvat kuud, maa on härmas aga külma ei tunne ja plaanid just veelgi kõrgemale tõusta ... no ja siis see õnnetu keha seal jahtuvas voodis hakkab hädaldama ja kuna olete seotud lepinguga ja kuna targem peab järele andma, siis kukkudki suure pauguga voodisse ja virutad küünarnukiga kehale mõnda käepärasesse kohta ja siis ärkategi mõlemad koos suure plaksu peale ja nii aegade lõpuni. Aamen.
Elasin majas, mille all voolas ohtralt allikaid ja kus igasugused müstilised külalised ja olukorrad olid igapäevased. Mälestus sellest.
Vasta
#19
Kas see teooria mis on väga õige.kehtib ikka kõigi nende lugudega .Äkki on veel midagi
Vasta
#20
(30-01-2015, 18:35 )sakala Kirjutas: Kas see teooria mis on väga õige.kehtib ikka kõigi nende lugudega .Äkki on veel midagi

Muidugi on midagi veel. Meist siin foorumis tunnevad ja kogevad paljud imelikke asju, mida kardetakse siin kirjeldada, sest reaktsioon on...nö "kage"ilik.

Ise olen siin foorumis oma kogemustest kajastanud vaid umbes 10%, sest te lihtsalt pole veel valmis seda kuulma ja aktsepteerima. Ja ma arvan, et paljud tunnevad samuti.
Vasta
#21
Usun et isiklikke kogemusi kõikvõimalike seletamatute asjadega on enamusel inimestest. Iseasi ainult, kui paljud neist kõnelda söandavad. Iseäranis need, kes kuulumas vanema põlvkonna hulka - kes meist ikka nii väga tahaks et talle lollikese tempel otsaette lüüakse.
Vasta
#22
See plaks oli tõesti lihtsalt mingisuguse mikroskoopilise veresoone lõhkemine(REM uni, tugevnenud südametöö, võimas lainetus peas, kas on tuttav tunne), aga kuna sul eelnes ka selline tagasi langemise tunne, siis ma ütlen, et arvatavasti sarnaseid olekuid on paljudel inimestel olnud, enamasti küll ilma plaksuta, seda juhtub harva. Inimesed ei märka seda momenti, aga seda saab ära kasutada imelisel viisil. Oleneb elurütmist, võib see toimuda 5 kuni 7 korda nädalas kindlasti. Langemise asemel võib hoopis tõusta ja see on juba puhas fun.
Vasta
#23
Minul on seda olnud. Esimesed korrad oli une ja ärvel oleku piiril ja kuulsin ainult mina. Siis juba täiesti ärkvel oleku ajal (plaksu võis võrrelda makarovi lasuga).
Viimane kord oli kohas kus viibis ca. 10 inimest ja osa neist kuulsid seda ,osa mitte !
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,140 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Unes lendamine karlapoiss 88 40,863 13-01-2022, 19:58
Viimane postitus: Minaelan
  Unes nägin. Mis tähendab. Keldristvaljapreili 9 3,099 23-09-2019, 14:55
Viimane postitus: Q11
  Unes ringi möllamine unenägu123 5 2,836 29-12-2018, 17:05
Viimane postitus: Q11
  Hunt ja hundikutsikad unes lõõmus 1 3,647 06-11-2016, 13:28
Viimane postitus: Tyto Alba
  Nägin unes hiirt+ussid unes lõõmus 0 2,512 19-10-2016, 13:10
Viimane postitus: lõõmus
  Unes rändamine LostSoul 6 5,983 14-07-2015, 08:29
Viimane postitus: Müstik
  Kurjad silmad unes kk2ku- 8 7,923 30-01-2015, 18:28
Viimane postitus: sakala
  Surnu unes Preilikass 7 5,236 11-12-2014, 10:46
Viimane postitus: Mannu
  Unes une nägemine madu8888 25 17,422 16-06-2014, 18:28
Viimane postitus: ald69

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat