Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Autor Sõnum
xcad
Veteran

Postitusi: 3,443
Liitunud: Dec 2015
17-05-2020 23:06
Postitus: #1
Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Õigem oleks alustada EW aegadest kuni tänapäevani,kahjuks need kes EW mäletasid on lahkunud. NSVL hakkab samuti ajaloo sügavustesse kaduma. Valet oli mõlemas, kummas aga rohkem? Minu nägemuses NSVL aegsed valed olid kohe näha, ehk mitteprofessionaalselt koostatud: Angela Deivis (oli selline kräsupea), afganistaani vennalik abi, angoola vennalik abi, töövõidud ja leida peips....kes ikka LÜPSIS. Muidugi kõikvõimalikud eesrindlased ja normide ületajadBleh EU-s on asjad rafineeritumad, valed ilusamad ja looritatud vähemuste õigustega ja mida kõike veel. NSVL ajal ei uskunud keegi neid valesid ei see kes lehes kirjutas ega see kes selle talle ette söötis ega kolhoosi põllult tööline kes luges. Nüüd on tekkinud terve põlvkond kiislereid ja lobjakuid kes ise ka USUVAD jama mida nad kirjutavad....ainuke erinevus? Või eksin inimesetundmises ja sellises limukas võib tõeline nats ja marurahvuslane peituda kes ainult "olude ja raha sunnil" oma loomust varjab? Võrdleks rahvast lambakarjaga:
https://www.youtube.com/watch?v=08KZugZx5o8
Ka siin on juhid ja valvurid. NSVL aegadel nagu oleks olnud lohakas ja halb peremees-karjane, koerad-miilitsad ka laisad ja ega palju karjast erinenud (peale kihvade-relvade). Kui NSVL lagunes siis kari "pääses välja" olid VABA, kui raha ei olnud ei olnud see vabadus koos tühja kõhuga midagi väärt. Ja Eesti Vabariigiga tulid Suured Ootused Lootused......millest ükski ei täitunud, vähemalt enamusele karjast. Maainimesed jäid hoopis hätta, linnades enamus kuldsete kätega töömeestest kes ei osanud peaga mõelda jõid end põhja. Korraga tuli välja, et töölist ei vajatagi! Ja nüüd liberaalse demokraatia tingimustes on töömees sõimusõna, häbikoht kuhu ainult ukrainlased ja venelased kõlbavadAngryAngry Järgmine küsimus .....millal maainimesel (ma ei mõtle n.n. "talunikku" kelle talu on 10000hektarit ja ise on rohkem suurtöösturi moodi) elujärg saavutas NSVL lõpuaja nii 1980 - 1984a. taseme? Või pole siiani saavutanud?
NSVL tehti samuti kaitsepookimisi (just nii nimetati vaktsineerimistwink) siis ei tekkinud küll kellelgi mõtet, et see on kurjast, et sind haigeks teha, isegi tappa! Kiruti küll neetud kapitalismi aga igatseti lääne teksaseid ja elektroonikat....ja need kestsid, polnud veel kontrollitud lagunemist. Kolmas küsimus millal tekkis lääne toodangule "kontrollitud lagunemine? Ma mõtlen esimesed tundmärgid "tarbimisühiskonnast"! Kas juba enne NSVL lõppu või kohe peale seda? Vabariik algas suute lootustega, pidime 20a. soomele järgi jõudma, tegelikult aga suurte varguste ja sigadustega...paljud jäid oma kodudest ilma, see oli suurim ülekohus! Ja võltsitud paberitega semu sai suure korterelamu endale jummmala muidu! Ja õiges parteis olles "anti" või nagu venelased ütlevad "DALI" kesklinna või vanalinna EVP-de eest 150-200ruudune korter "suurperele" kes koosnes ainult sellest 1-st peremehest! Toomas hendrik ilves näiteks ja muidugi kohe rahaks ilma sentigi riigile maksmata....neid oli hulgi, tõin ainult 1-e näite ärmatajast. Nüüd 4-jas küsimus. Kas õiglus on rohkem Eestis võimule pääsenud kui korooniaja keskel? Kas on parem ja turvalisem elada eestis? Poliitkast. Kunagi mart astus mingi tühise edgari pildi pihta tulistamise tulemusel pea(ta) ministri kohalt tagasi. Seesamune edgar aga lindistas kõnelusi ja OI;OI miline Skandaal! Nüüd kalanäoga tehakse Nordikat, Estonian Airi, Rail Baltikut, Eesti Energia Utahi "kaevamisi" ja seda ei viitsigi jätkata. Nüüd 5-es....Kas poliitmaastik on seoses eesti astumisega EU-sse muutunud paremaks ja läbipaismamaks kui oli krooni ajal? Ja viimane 6-s küsimus. Kas selline koroonajama oleks saanud toimuda kusagil 1993-1998a. vahemikus? Kas siis olid poliitikud müüdavamad kui praegu või on see kohatu küsimus nagu junni nuusutamine..., et kummast otsast rohkem haiseb?
(selle postituse viimane muutmine: 17-05-2020 23:10 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tyto Alba
Veteran

Postitusi: 2,919
Liitunud: Aug 2016
18-05-2020 05:32
Postitus: #2
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Nohh suht-koht täpselt tabatud mis oli ja mis on.
NSVL nüüd päris ei võrdu EU kuigi loojad on samast klikist.
Pigem on EU selle NLiidu "ideeline õigusjärglane".

Kuna NLiit oli ehitatud verele ja kontidele siis oma olemuselt ei saanud kaua kesta.
Stalin püüdis sellest midagi "söödavat" teha, kuid oma "mägilase" vaatevinklist.
Kui oleks Stalin pikemalt olnud või oleks ta suutnud omale adekvaatse järglase "sebida" siis?!

Ma ei taha ütelda, et oleksid saabunud pudrumäed ja piimajõed aga miskit huvitavat küll.
Kui Stalin oleks suutnud liita juba mõnevõrra läbitud etapi ehk NEPi siis vast küll oleks
saabunud midagi praeguse Hiina majandusmudeli sarnast.
Kui lisada Venemaal/NLiidu piires olev intellektuaalne potentsiaal siis kipub fantaasia lendama.

Aga kuna Stalin alustas riigi puhastamist kongus ninaga "globalistlikust elemendist" siis pidi ta minema...
Ja edasine oli ilusa lootuse mutta tagumine "maisi kuninga" ja "medali marssali" poolt.
Kirjad kirjutavad ja jutud räägivad, et Kremlis pandi plaan NSVL "restruktureerimiseks" paika 1972.
Lihtsad inimesed tabasid ära selle Stalini poolt pakutud "lootuse kiire" ja ta on siiani seal popp.

Aga EU - viimane "koroona kriis" näitas, et peale suure paraad-vahu on asi olemuselt tühi.
Inimesed ei ole eriti kaasa läinud - peale nende kes seda süsteemi "lüpsavad" - kiislerid ja projektitajad.
Rahvaste sõprus on tore asi kuni selle hetkeni kui iga rahvas oma kodus istub ja sõbraks on.

Sealt edasi läheb asi keeruliseks - öeldakse, et igale naisele on sisseprogrammeeritud teatud ihalus.
See on "võõra mehe ihalus" - see töötab siis kui kogukond on väike ja peikat otsitakse pigem naaberkülast.
Kui aga teine manner tuuakse koju kätte (tänud EU) siis kisub asi rahvuslikuks enesetapuks.

Ehk enne kui loba pikaks venib - sarnasusi on, erinevusi on, kuid EU kui selline on kunstlikult
loodud monstrum mis on aluseks teatud poliitilis majandusliku kliki maailma kontrolli vahendi riist.
Kui siia lisada veel suunatud massinvasioon siis Eesti peab andma panuse halastuslasuks.
Seniks kuni meid veel on...

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 3,443
Liitunud: Dec 2015
18-05-2020 06:36
Postitus: #3
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Samad sõnad!
............
Aga EU - viimane "koroona kriis" näitas, et peale suure paraad-vahu on asi olemuselt tühi.
Inimesed ei ole eriti kaasa läinud - peale nende kes seda süsteemi "lüpsavad" - kiislerid ja projektitajad.
Rahvaste sõprus on tore asi kuni selle hetkeni kui iga rahvas oma kodus istub ja sõbraks on.
............
Kõik on TÜHI minu nägemuses, just tühi! Järsku pessimist? Tegelikult kaine pilguga vaadates "eesti asi" ehk perspektiiv tulevikku on sõnastamata sest seda ei ole! Ja keegi ei otsigi enam.....sm. ansip küll tahtis 5-e hulka jõuda (kas ees- või tagantpoolt?) aga asi seegi! Nüüd pole sedagi......"ootame teist lainet"? Et tölplus ja pugejalikkus pea kohal kokku lööks? Koroona aga mingi efekti saavutas just rahva lõhestamisel! Kui see oli eesmärgiks siis saadigi midagi? Ka enne oli rahvas lõhestatud nii linna - maa inimesteks, rikasteks - vaesteks. Mis rikkaid ma mõtlen...ikka neid kel kõht täis, auto p...se all ja ei pea poes sente lugema. Päris rikkaid kui on siis üksikud ja arvesse ei lähe. EU on muutunud PIDURIKS ja seda kõiges: nii EU normid mida pedantselt jälgitakse, nüüd mentooli suitsude keelamine (huvitav, et siiani nad paha ei teinud?), liigsed aktsiisid ja keskonna - kliimanõuded. EU ei ole majanduslikult mõtekas.....kui ainult teatud vähemusele kes elab korruptsioonist mida EU tekitab ja soosib. Muidugi ka igasugused LGBT & MTÜ-d ja soroslased. Neid aga ei saa inimesteks pidada (nagu Kivisildnik arvab)......siga ka ei saa linnuks pidada olgugi, et võib sulgedes püherdada.
..........
Seni kuni meid veel on....
..........
Kunagi võeti sellist väljaütlemist rahvuse ehk eestluse kesksena. Nüüd vist üldse inimkonna kesksena? Rõhk on muutunud. Nagu NSVL ajal toodi venemaalt tehastesse tööjõudu. Nad vähemalt töötasid, nüüd tuuakse negrusid ja moslemeid sotsabi peale....ka siin on edasiminek nähtav!
...........
Peamine erinevus (minu nägemuses) on suhtumine töösse. NSVL-us oli "Au Tööle" liiga rõhutatud ja leierdatud sõnakõlks. EU-s( soomes näiteks) elab somaallane või afgaan paremini abirahadel kui meie kalevipoeg ja isegi soome oma tööline rasket tööd tehes! Ja seda abirahadel olijat toputatakse veel lisaks....oskad ainult küsida, just selles on küsimus. Eestis neeger kes selveris töötab saab 1,2 kordset eesti keskmist ehk 1472x1,2=1766EUR samas selveris eestlasest töötaja saab kusagil 800-1000 ehk poole. See on NORMAALNE! Siin ei ole mingit "õiguste rikkumist"? Ühiskond kes ei taha enam töötada ja loodab sissetoodava orjatööjõu peale peabki välja surema! Kui sellele lisaks mõtestatud töö on muudetud häbiasjaks siis on topelt hullud lood. Ja eesti "talunik" mingu ise põllule maasikaid noppima! Piltidel on need "talunikud" suure õllekõhuga ülekaalulised onklid kellele ka kingapaela sidumine tekitab raskust. Projekti kirjutamine ja MTÜ-tamine riigi - EU rahadel on siinmail ainukesed väärilised tegevused. Ja samuti mujal EU maades.
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 06:38 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Veteran

Postitusi: 1,025
Liitunud: Sep 2013
18-05-2020 10:25
Postitus: #4
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Isiklikult mina tajun palju tugevamat poliitkorrektsuse survet, kui NSVL ajal. Ja muidugi see, et varem tehti koosolekutel nägusid ja komejanti kaasa, aga ega siis keegi seda kommunismivärki tõsiselt võtnud. Nüüd on aga euroajupesu nii tugev, et pool eestit juba zombid valmis. Ainus eelis EU puhul oli vaba reisimine maailmas, kuigi ka omaaegne NL oli suur larakas - , ikkagi kuuendik kogu planeedist ja seal said ikka imeodavalt ringi sõita. Kuid nüüd oleme me EU-s ka suletud oma koju, kui end sundvaktsineerida ei lase ja ei oma vastavat kiipi või kaarti. Mitte ainult poliitilis-ideoloogiline, vaid igasugune surve on tugevam. Kogu see pedendus ja safety first nimel tohutud lollused. NSVL ajal said päris hea ja laiapõhjalise hariduse, nüüdseks on see täiega pekkis. Toodetakse mõtlemis- ja eriti analüüsivõimetuid zombisid. Oma peaga mõtlemine on koolis karistatav, tuleb vaadata netist.
Tahaks kindlasti märkida, et NSVL periood jaguneb mitmeks ja enim seostatakse, eriti noorte poolt seda Stalini aja ja repressioonidega. Tegelikult polnud 1955 - 1990 mingeid erilisi repressioone, riigivastane tegevus oli keelatud ja karistatav ja nii peaks see ju igas riigis olema. Kes ei joonud ja oli korralik töömees, elas paremini kui praegu. 99% elanikkonnast polnud võlgu! Maja ehitati küll 5 aastat, kuid seda tehti palgast, mitte 50-ne aasta peale võlgu.
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 10:31 Aadu66.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Vesilik
Veteran

Postitusi: 1,817
Liitunud: May 2009
18-05-2020 11:50
Postitus: #5
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Väljendan jälle ketserlikke mõtteid ja riskin järjekordselt hirmsa viha alla sattumisega aga kas pole huvitav paradoks et niikaua kui see NSVL püsti püsis oli maailmalõpp veel kaugel,lääne heaoluühiskond paistis igikestvana,kõik paha viirused,sundvaktsineerimine,kiibistamine,massisisseränne,terror olid mõeldamatud mis klantspildile ei sobinud.
NSVL vastu võitlesid aktiivsemalt just igasugused usuorganisatsioonid küllap selleks et oma pikisilmi oodatud ja tõotatud maailmalõpp lähemale tuua.

Truth shall set you free.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Vesilik
Veteran

Postitusi: 1,817
Liitunud: May 2009
18-05-2020 12:09
Postitus: #6
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Väidan et NSVL oli maailmamastaabis selline geopoliitiline struktuur ja suurus mis ei lasknud kaosejõududel avalikult esile kerkida vaid ka kulissidetagused niiditõmbajad pidid säilitama poliitmängudes mingi väärikuse ja vähemalt inimnäolise maski.
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 12:14 Vesilik.)

Truth shall set you free.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 3,443
Liitunud: Dec 2015
18-05-2020 12:11
Postitus: #7
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(18-05-2020 10:40 )äikesepoiss Kirjutas:  Oeh

Esimesed Nõukogude sisepassid ilmusid 1932. aastal. Need said ainult kinniste linnade, töölisasulate, uusehituste ja sovhooside elanikud. Talupoegadel, kes moodustasid peaaegu 40 protsenti riigi elanikest, lubati passe esmakordselt välja anda alles 28. augustil 1974. Enne seda, enam kui 50 aastat, pärast NSVLi moodustamist, olid nad tegelikult pärisorjad kolhoosides.

Jätke jama. Sõbrad. Kui Stalin oleks elanud kauem, oleks saanud korraliku maailma? Sellist juttu saab ajada vaid vanadusnõder või propagandist või lihtsalt piiratud mõistusega rumaluke.
(18-05-2020 10:25 )Aadu66 Kirjutas:  Isiklikult mina tajun palju tugevamat poliitkorrektsuse survet, kui NSVL ajal.

Ma ei suuda edasi lugeda, kui juba esimene lause on lauslollus. Kui vana sa olid NSVL-i ajal? Kui vana oled sa nüüd?
Stalini aeg oli karm aeg...tean ainult ema - isa juttudest, sest sündisin 1957a. Vene sõjavägi oli ka suht karm elukool 1977-1979. Ütleks kuni 1977a. oli lapsepõlv ja noorukiiga, peale seda tuli endal hakkama saada. Mälestusi "kuldsetest kuuekümnendatest" ei heieta...ikka alates 1970 ja edasi. See oli küll jumala tõsi, et poliitloengutel kuulatut keegi tõsiselt ei võtnud...ka lektor ise. Sõjaväes oli "hariv poliitloeng" kus sageli suur maakaart ja seal tuli otsida see koht kus sündisid või sõjaväkke läksid. Osadel "keskhariduse omandanutel" oli see üle jõu käiv ülesanne. Aga naersid kõik, nii politruk, tsutsmekk kui teised kes pealtvaatasid. Eestis olid kolhoosnikutel sisepassid varem kuna oli piiritsoon, millal anti ei viitsi otsida. NSVL-us oli kodanike ümberkasvatamine ja seltsimehelikud kohtud, ühesõnaga nagu lasteaias "nännutamine" (kahjuks nokulaule ja nokutädisid polnud!). Tuleb meelde kui SS legionär Ilmar oli järjekordselt tööluusi teinud ja tema personaalne küsimus "arutamisel" ja ligi 60-ne veteran nagu pisike marakratt lubab ma enam ei tee! Ja kõik "Uskusid"! Ja pärast kohut mindi "tähistama". Nii kohtualune kui kohtunik kui ka "käendajad". See on meeles seetõttu, et asi läks käest ja vaene Ilmar ärkas koos oma käendajatega kaineris......siis enam armu ei antud ja mindi kõigil preemia kallale. Ja ise juhtusin see õnnetu "käendaja" olema....Elu oli loll - muretu, just selles järjekorras. Talutava palga said ka siis kui pea asemel oli kaalikas kasvanud ja käed sealt samusest otse välja kasvasid.
Erinevus EU "dogmadega" oli selles, et seda võeti kui tsirkust, nalja. Nii allpool kui ülalpool. Breznevist võis anekdoote rääkida, soovitavalt mitte koosolekutel aga õlleklaasi taga palun. Sellist nalja ja "usumüsteeriumi" kui praegu holoaustiga on siis ei olnud ja vangi ka ei pandud nagu praegu saksas 85a. vanaproua. Ja juut kes on ise Hauswitzis sitsinud ka ei või tõtt rääkida! Kinni pannakse.......Niikaugele on totrustega jõutud. Ja "vihakõne seadus"....kuidas on sobitatav sõnavabadusega? Aga vaata imet EU-s on! Järelduseks tuleb tunnistada, et EU on lollim, kurjem ja nõmedam kui NSVL oma lõpuaegadel. NSVL asjad läksid aastatega paremuse poole, EU-s aga mida edasi seda hullemaks ja lollimaks. Siin on mingigi sarnasus aga kahjuks pöördvõrdeline! Ja EU-s see "nännutamine" on ainult siis kui oled moslem ja veelgi parem neeger.....kui veel pederast lisaks no siis on kõik teed valla ja ole nagu indias püha lehm. Keegi ei julge kobiseda, veelgi vähem puutuda. Ja mis saab meie EU-s uuest usust COVID-19? Ah, et tuleb tagasi, kristus pidi ka tulema! Ja varsti see kanoniseeritakse, keelatakse rääkida eitavas käändes, tuleb karta, püha 2m vahekaugus, (miks mitte 1,9 või 2,1m??) maskide kandmine on nagu karnevalidel ainult selle vahega, et seal valid maski ise siin aga maski puudumine võib tähendad vangimaja. Kristlastel on veega ristimine COVID-19 usulahus aga desinfikatsiooni vedelikuga ja kindad......eks see ole ka uue usu "atribuut". Kui nii jätkub siis EU-s ei saa asjad enam edasi areneda, sest totruse lagi on saavutatud, ehk maakeeles LOLLUS RUULIB! Ja EU moto võiks Šveijki-st võtta kus teadlane hullaris väidab, et maakera sees on teine maakera aga hulga suurem kui välimine......
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 12:12 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Malandro
Veteran

Postitusi: 1,439
Liitunud: Oct 2010
18-05-2020 13:28
Postitus: #8
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Kas see multikultuuri peale surumine ei hakkanud mitte juba nõukaliidus ? Lohistati rongidega inimesi ühest liidu otsast teise sõjaväkke,tööle jne.
Tänapäeval sunniviisiliselt rongi peale ei aeta.Makstakse mujalt tulnule rohkem raha ja tehakse elamine igatepidi kergemaks kui kohalikul elanikul ja inimesed liigutavad ennast ise rongipeale.
Esimene multikulti haridusasutus loodi ju Moskvas - "Patrice Lumumba nimeline Rahvaste Sõpruse Ülikool." (1960).
Aga eks ka see teenis oma ideoloogilist propaganda eesmärki-hea oli USA suunas vehkida,et näe sonivad seal vabadusest ja demokraatiast ja samal ajal kiusavad taga mittevalgeid inimesi,aga meil siin nõukaliidus on kõik rahvused üks suur ja õnnelik perekond .
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 3,443
Liitunud: Dec 2015
18-05-2020 14:28
Postitus: #9
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(18-05-2020 13:28 )Malandro Kirjutas:  Kas see multikultuuri peale surumine ei hakkanud mitte juba nõukaliidus ? Lohistati rongidega inimesi ühest liidu otsast teise sõjaväkke,tööle jne.
Tänapäeval sunniviisiliselt rongi peale ei aeta.Makstakse mujalt tulnule rohkem raha ja tehakse elamine igatepidi kergemaks kui kohalikul elanikul ja inimesed liigutavad ennast ise rongipeale.
Esimene multikulti haridusasutus loodi ju Moskvas - "Patrice Lumumba nimeline Rahvaste Sõpruse Ülikool." (1960).
Aga eks ka see teenis oma ideoloogilist propaganda eesmärki-hea oli USA suunas vehkida,et näe sonivad seal vabadusest ja demokraatiast ja samal ajal kiusavad taga mittevalgeid inimesi,aga meil siin nõukaliidus on kõik rahvused üks suur ja õnnelik perekond .
See on selle võrdluse üks nüanss. Egas siis ka vägisi toodud (70-80-ndad), anti korteri võtmed kohe kätte! See oli stiimuliks, eestlane oli 1-s etapis 10a. ja ikka oli "kolmas". Tuli Dvigateli tööle ja kohe korter kõigi mugavustega Lasnamäe majas....pole ju paha! NB! eestlane venemaalt ei saanud tulla, nagu ka praegu ilma musta näolapita abirahasid ära üritagi! Eestlane loll aga elas eestiaegses ubrikus kust ta õnnetu peale "tagastamist" välja visatiHrmmHrmm Või kooperatiivkorteris mida maksis nagu praegu pangalaenu...."muust rahvusest" kodanik aga sai tasuta korteri ja isegi kodakondsuse (kui tahtis) ja mured puudusid. Oma vanamees ka sai "tasuta korteri" siin oli üks aga....tuli ehitusel 2000h abistada, s.o nagu ise ehitada. See on ümmarguselt 1a. töötunnid, mis aga jagunesid 4-5a. peale. Pole paha ja see oli üliõnnelik juhus, joppamine töökoha kaudu! Maja valmis 1961a. ja olin pisike juntsu kui sisse kolisime. Peale selle on olnud 3 päris oma maja ja 1 lux korter....ja olen jälle siin alates 2014a. tagasi....Bleh
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 14:30 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tyto Alba
Veteran

Postitusi: 2,919
Liitunud: Aug 2016
18-05-2020 14:46
Postitus: #10
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Nagu oli NLiidus ja ka EU-s nüüd on asjal vähemalt kaks olulisemat kihti - ideeline ja majanduslik.
Et rahvas kaasa jookseks ehk oleks ideeliselt lojaalne (vähemalt näiliselt) kasutatakse raha hoobasi.
Kui NLiidus oli vähemalt Eesti kontekstis suht lihtne - Moskva oli vallutaja aga kõik noogutasid kaasa.

Elada oli vaja ja puht igapäevaliselt oli vähemalt Eestis elu suht lihtne - midagi ei olnud poes
aga kõik olid söönud, kõigil olid riided ja isegi ehitati maju - ehk NÄILINE kihistumine oli minimaalne.
Nüüd oleme ideeliselt ju nagu vabad okupatsioonist - suur kihistumine ei ole näha vaid klapistatutele.

Samas olme tasemel on nüüd juustu sorte rohkem - riiete sortiment võtab silmad kirjuks jne jne.
Kuid enamus ei tea ENDISELT midagi sellest kes meid valitseb ja mis toimub neil inimestel peas!
Ehk ühed illusioonid on asendunud teistega ja kui liita massiinvasioon "lõunast" siis tulevik on ikka TUME.

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Veteran

Postitusi: 1,025
Liitunud: Sep 2013
18-05-2020 14:54
Postitus: #11
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(18-05-2020 10:40 )äikesepoiss Kirjutas:  
(18-05-2020 10:25 )Aadu66 Kirjutas:  Isiklikult mina tajun palju tugevamat poliitkorrektsuse survet, kui NSVL ajal.

Ma ei suuda edasi lugeda, kui juba esimene lause on lauslollus. Kui vana sa olid NSVL-i ajal? Kui vana oled sa nüüd?
Et oleks asi veel ilmekam. Millise maailmareligiooni esindaja on kiitnud tuumarelva ja selle kasutamist praktikas? On ideid?

Seda on näha juba paljudes teemades, et sa ei suuda nimelt mitte midagi lugeda, kuid arvamusi ja enesekindlaid seisukohti tuleb nagu varrukast. Kahjusk üks asjatundmatum kui teine.
Mina olin käinud NSVL-i lõpuks ära oma haridustee, mida tuli kokku koos erinevate kursustega üle 20 aasta. Olin töötanud kolhoosis ja suurettevõttes ning aasta Soome Vabariigis. Mul oli NSVL-i lõpuks juba 3 last. Ma ei olnud sel ajal ise laps või üldse sündimata, nagu praegused kõige kõvemad NL aja arvustajad. Ma polnud Kommunistliku Partei liige, kuigi pidin mõnel ametikohal olles osa võtma nende koosolekutest. Töötasin ka mingi aja Karjalas. Minu vanemad olid tavalised töölised, enne sõda talupidajad. Mul on, mida võrrelda.
Eestis pole kunagi mingit Nõukogude sunnismaisust olnud ja me ei räägi siin Venemaast.
Sinu lahmimine on täiesti tobe, asjatundmatu eurozombi jutt, kellel pilt ees arvutistleitud ja Laari raamatu põhjal. Mõni võiks kätte võtta ja lugeda selle aja eesti kirjanike raamatuid. Kaugverit või Kallast või kasvõi Tuulikuid. Saaks natukenegi selle aja elust-olust pildi ette ja ei ajaks absoluutset jama suust välja!

Poeletid jäid tühjaks alles 80-ndate teises pooles. Ja ka siis oli põhikaup olemas. Häda oli hooajaliselt nii ühe kui teisega. Kui polnud võid, siis oli suitsuvorsti ja kui oli mõlemat, hakati nöökima viinaga. Aga tegelikult said kõik kõike, kui oli vaja. Ja leib ja keeduvorst ei kadunud päris lõpuni kuskile. Tõsi, Savisaare talongimajandust mina enam ei näinud, sest töötasin siis Soomes. Oli riideid, oli mööblit ja oli ka toitu, kuigi vahel käisid ostuprotsessid pisut teistmoodi kui täna.
Loomulikult tänase kaubauputuse ja valikuga võrrelda ei saa, kuid puudu polnud ka eriti millestki.
Minu pere ja kolm last olik hästi söönud-joonud, käisid korralikult riides ja sai ka Sotšis puhkamas käidud.
Praeguste eurootikute käest muud ei kuulegi, kui repressioonid, rongid, siber. Kurat, viimane rong läks 49-ndal. Muidugi polnud kena, et toodi meile sadama ehitusega terve Lasnamäetäis venelasi. Kohalikel oli muidugi rusikas taskus. Aga kurat, mitte ükski politruk ei sundinud mind seda kirsadega sitapoti otsa ronivat vasjat armastama ja austama. Olid ja elasid. Said oma korteri, aga siis pidid moka kinni hoidma ja tööd vuhkima teha. Kui jõid ja pätti tegid, pandi kinni ja said täie rauaga. Kohus ei teinud vahet, olid sa vasja või volli. Nad polnud selles staatuses, mis praegused pagulasemurid on, kes iial tööle ei hakka.
Ja koolis pidid õppima. Kui mõne sigaduse eest õpetaja käest joolauaga vastu näppe said ja lolli peaga kogus kaebasid, said vanemate käes veel teise nahatäie. Õpetaja sõna oli seadus. Ja kui olid loll, siis läksidki peale seitsmendat klassi maalriks õppima või põllutööliseks. Nii oligi.
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 15:21 Aadu66.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 3,443
Liitunud: Dec 2015
18-05-2020 16:34
Postitus: #12
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(18-05-2020 14:46 )Tyto Alba Kirjutas:  Nagu oli NLiidus ja ka EU-s nüüd on asjal vähemalt kaks olulisemat kihti - ideeline ja majanduslik.
Et rahvas kaasa jookseks ehk oleks ideeliselt lojaalne (vähemalt näiliselt) kasutatakse raha hoobasi.
Kui NLiidus oli vähemalt Eesti kontekstis suht lihtne - Moskva oli vallutaja aga kõik noogutasid kaasa.

Elada oli vaja ja puht igapäevaliselt oli vähemalt Eestis elu suht lihtne - midagi ei olnud poes
aga kõik olid söönud, kõigil olid riided ja isegi ehitati maju - ehk NÄILINE kihistumine oli minimaalne.
Nüüd oleme ideeliselt ju nagu vabad okupatsioonist - suur kihistumine ei ole näha vaid klapistatutele.

Samas olme tasemel on nüüd juustu sorte rohkem - riiete sortiment võtab silmad kirjuks jne jne.
Kuid enamus ei tea ENDISELT midagi sellest kes meid valitseb ja mis toimub neil inimestel peas!
Ehk ühed illusioonid on asendunud teistega ja kui liita massiinvasioon "lõunast" siis tulevik on ikka TUME.
Üks tahk oli elul veel. Ei olnud muret homse päeva pärast. Jätame 40-ndad ja 50-ndate alguse, sest ise seda aega ei tea (polnud sündinud). Arutleda saab sellest ajast millal olid ütleme üle 10a. vana, täielikult siis kui käisid ise tööl ja elasid omaette. Juhtkonda ka kiruti....kuid sellist moskva käskude täpipealt täitmist ei mäleta. Kui ka oli siis mitte sellisel pedantsel tasemel kui praegu. Arnold Rüütel, Vaino Väljas isegi Jvan Käbin olid rohkem eesti poolt kui praegused, eriti reformierakonna tegelased. Järsku eksin? Takkajärgi tundub nii. Ja sellesse SUURDE EBAKINDLUSE ajastusse on COVID-19 natuke liiaks! Umbes nii, et ei tea millal see neetud mürgine vaktsiinisüst tuleb! Kas vägisi või algul meelitamise - keelitamisega? Ja nüüd kipuvad kõige totramad ja hullumeelsemad vandenõu teooriad täituma! Tahaks üles ärgata ja öelda endale, et oli halb uni, ära söö enne magamaminekut! Aga see on reaalsus, või nagu öeldi "teistsugune reaalsus" ja vanad ajad ei tule tagasi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Saidil

Veteran

Postitusi: 1,982
Liitunud: Oct 2016
18-05-2020 16:36
Postitus: #13
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Tsitaat: NSVL asjad läksid aastatega paremuse poole, 

Tsitaat: Poeletid jäid tühjaks alles 80-ndate teises pooles. Ja ka siis oli põhikaup olemas. Häda oli hooajaliselt nii ühe kui teisega. 

Te, koomikud, katsuge nüüd aru peale ajada, kas läks siis sandimaks või nigelamaks ????
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Viimne Roomlane
Valge Inimene!

Postitusi: 1,081
Liitunud: Aug 2016
18-05-2020 16:40
Postitus: #14
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
NSVL kui selline eksisteerib seaduslikult edasi, sest kõik teised riigid, ka Vene Föderatsioon ja nn Eesti vabariik on äriühingud, saate seda ise kontrollida sellelt lehelt-
https://www.upik.de/en/start.html

Seega riiki kui sellist ei ole, on AS Eesti Vabariik, aga NSVL kui selline RIIK kui selline eksisteerib edasi, ja aastal 2024 taastatakse nähtaval kujul ka NSVL!
Kahtlemata oleks meil elu palju parem NSVL-dus kui selles satanistlik E Liidus.

Olematus võiks ju ka olemata olla...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,693
Liitunud: Aug 2010
18-05-2020 17:16
Postitus: #15
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(18-05-2020 16:40 )Viimne Roomlane Kirjutas:  Seega riiki kui sellist ei ole, on AS Eesti Vabariik, aga NSVL kui selline RIIK kui selline eksisteerib edasi, ja aastal 2024 taastatakse nähtaval kujul ka NSVL!
Kahtlemata oleks meil elu palju parem NSVL-dus kui selles satanistlik E Liidus.
See jutt sulle suhu tagasi ja punn ka ette!

Aga nende liitude sarnasusest, tsiteerin Uno Silbergi https://www.delfi.ee/archive/vaitlusring...id=6304033
Tsitaat:Väike meeldetuletus — siin ei saa tõesti tõmmata võrdusmärki N Liidu ja E Liidu vahele (NB! eurovastased ei ole kunagi kasutanud siin võrdusmärki!), kuid on lugematul hulgal üldisi sarnasusi ja erisusi.
Mõned N Liidu ja E Liidu sarnasused: mõlema liidu eesmärgiks on sisuliselt föderaalriik (sõltumata sisu kirjapildist), mõlema liidu seadused on ülimuslikud, mõlema liidu kodakondsused on ülimuslikud; mõlema liidu passid on isegi punast värvi; mõlemal liidul on ühtne välispoliitika, ühtne kaitsepoliitika, mõlema politsei (miilits) on ülimuslik, euroliidus isegi hullem, kuna nn “euro-FBI” liikmetel on tagatud eluaegne immuniteet; mõlemal liidul on ühtne välispiir, puudub sisepiir ning on nn vaba elu- ja töökoha vaba valiku õigus, mõlema liidu piires on tööjõu, kapitali ja teenuste vaba liikumine; mõlemal liidul on ühtne asüüli- ja immigratsioonipoliitika liiduväliste riikide suhtes; mõlemal liidul on ühtne majanduspoliitika, tolliliit; mõlemal liidul on ühtne raha; mõlema liidu sees on õigus osta maad kõikides liikmesriikides (N Liidus kuulus maa niigi kõigile); mõlema liidu eesmärgiks on pürgimus globaalseks militaarjõuks, võidurelvastumine; mõlema liidu taotluseks on hegemoonia Euroopas ja maailmas, mõlema liidu eesmärgiks on jõuda järele USAle ja lõpuks talle “ära teha” jne…

Lisaks gerontokraatia, bürokraatia ja juba eelpool mainitud pealesunnitud "rahvaste sõprus".
Juured on mõlemal liidul marksistlikus ideoloogias. EL algas küll mõistlikult, majandusühendusena, kuid nüüd on võtnud kurssi järjest enam 1900ndate alguse marksistlike-sionistlike unistuste poole, milleks olid Euroopa Ühendriigid.
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 17:19 Mannu.)

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Minaelan
Veteran

Postitusi: 3,059
Liitunud: Jul 2011
18-05-2020 17:46
Postitus: #16
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(18-05-2020 17:26 )äikesepoiss Kirjutas:  kas keegi seletab mulle lahti? Käesolev teema eksisteerib paraveebi muutunud uue poliitika tõttu või on adminnid lihtsalt jaksu kaotanud?

Kuidas see viimase aja lööklause nüüd kõlaski: peale covid 19 viiruse tulekut pole enam miski endine.

Psühholoog Aleksander Pulver: me pole enam endised, hakkame valmistuma kokkupuuteks uue reaalsusega.

Mis teemasse puutub, siis Merkeli/Junckeri EL on suurtes raamides üle võetud NSVL-st. Poliitika ja võimuahnus on samal tasandil.

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.


Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Veteran

Postitusi: 1,025
Liitunud: Sep 2013
18-05-2020 18:00
Postitus: #17
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(18-05-2020 16:36 )I'll be back Kirjutas:  
Tsitaat: NSVL asjad läksid aastatega paremuse poole, 

Tsitaat: Poeletid jäid tühjaks alles 80-ndate teises pooles. Ja ka siis oli põhikaup olemas. Häda oli hooajaliselt nii ühe kui teisega. 

Te, koomikud, katsuge nüüd aru peale ajada, kas läks siis sandimaks või nigelamaks ????

Külatraagik võiks aru saada, et üks räägib ideoloogis-poliitilisest situatsioonist, teine majanduslikust.
Kui oleksid kuskilt võtta sellised andmed ja võrreldavad ühikud, et rahva käes olevad materjaalsed väärtused miinus võlad, siis usun, et Nõukogude Eesti annaks EU Eestile kõvad silmad ette.
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 18:06 Aadu66.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,872
Liitunud: Apr 2011
18-05-2020 18:11
Postitus: #18
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Tuleks eristada mitut tahku:

1) Poliitiliselt pole NLiidul ja ELiidul vahet: tugev föderaalne keskvõim, rahvusluse mahasurumine, näiline vabadus "välja astuda", jne.

2) Majandus tavainimese vaatevinklist: NLiidus oli palkade ostujõud madal, ehk kaubad kallid.
Näiteks 0.5 liitrit viina maksis NLiidus 1980 aastal ca 5 rubla, kuid palgad olid ca 100-200 rubla, ehk iga päev said "vaid" 1 pudeli viina osta ... Eestis maksab 0.5 liitrit viina ca 7 raha, kuid miinimumpalk on ca 600 eurot, ehk iga päev saaks mitu pudelit viina osta ... sarnaselt saab võid, nätsu ja pepsikoolat ELiidus rohkem osta.

Põhimõtteliselt oli 1980 aastal Tartu/Tallinna kommisjonipoodides müügil 2000 rubla eest lääne kassett-makke ja 5000 rubla eest lääne vhs-videomakke, samuti läänest toodud riideid ... kuid inimeste ostujõud oli NLiidus nii madal, et keegi ei mõelnud taoliste "spekulatiivsete hindadega" ostmise peale ... selle asemel, et peale tööd nö "haltuuraga lisa teenida", ning osta kommisjonipoodidest lääne asju, kiruti sealseid "spekulatiivseid hindu".

3) Majandus-moonutused riigivara vargustega ... see oli üldlevinud mentaliteet, et riigi asju varastati (sõideti riigi autodega erasõite, varastati riigi ettevõtetes töötades telliskive-tsementi-laudu-naelu-jne ... läänes midagi sellist teha ei saa (lastakse töölt lahti "usalduse kaotamise tõttu", ning pannakse vangi varguse eest).

Näiteks Inglismaal elavad välis-eestlased kirjutasid oma "kurba elu", kus nad pidid tihti ühest linnast teise kolima töö tõttu, ning kolimisteenused olid "väga kallid" ... NLiidu inimese suhtumine oli midagi sellist: "anna mõnele riigitehase autojuhile "pudel viina" ja ta veab riigitehase auto ja kütusega sinu mööbli-raamatud-kodumasinad kuhu iganes ... sellest ei saanud NLiidu inimene aru, et "roiskuvas läänes" ei saanud ettevõtte autot ja kütust kasutada erasõitude jaoks.

4) NLiidus ületas ideoloogia tugevalt majandust: andekad spetsialistid saadeti siberisse/vanglasse "NLiidu vaenuliku tegevuse tõttu" ... samuti edutati spetsialiste pigem parteilise töö eest, mitte aga nende majandusliku/loojaliku tegevuse eest ... samuti takistas bürokraatia majanduse arengut.

ELiidus on sarnane pidur ELiidu bürokraatia (tohutu palju norme ja nõudeid, mida on äärmiselt raske täita majandusliku tasuvuse mõttes), ning hiljuti lisandunud "rohepööre" (piiratakse vaid ELiidu CO2 emissioone, kuid Vene-Hiina-India-arengumaad "tossavad edasi").

5) Näiline vabadus Eestis NLiidu järel:
a) "balti kett" oli Kgb poolt korraldatud üritus (kõik need kolhooside ja tehaste bussid, millega inimesed kohale toodi: kui kompartei ja kgb seda takistanuks, polnuks see võimalik. Lisaks ülim koordineeritus, st läbi Eesti-Läti-Leedu olid inimesed meetri täpsusega kohale toodud: see oli võimalik vaid NLiidu käsumajanduses kompartei ja kgb juhtimisel) ... inimestele muidugi meeldis "balti kett & vabaks laulmine", kuid sellest ei saanud tavaline inimene aru, et ta on vaid tööriist kompartei/kgb tahte realiseerimisel.
b) 1991 moodustunud "uued parteid" (praegused SotsReform ja KeskIsamaa & nende eelsed) koosnesid kompartei liikmetest (1991 riigikogus olevat olnud 67% kgb agente) .... sisuliselt muudeti ühtne kompartei mitmeks erinevaks, üksteisega näiliselt vastanduvaks üksuseks (vaid kunagine Iseseisvuspartei ja praegune Ekre eristuvad mingil määral SotsReformist ja KeskIsamaast).
c) Enamus väärtuslikematest NLiidu varadest kanditi üle kgb ja kompartei vari-isikutele (kunagised ja praegused oligarhid: osad neist olid nii lollid, et ei saanud isegi aru oma tankisti staatusest, a'la metallikuninganna TiiuSilves).


------

Kokkuvõtte: NLiidu loomise eesmärk oli Tsaari-Venemaa varade (kaevanduste ja tehaste) ülevõtmine "kõvera ninaga" tegelaste poolt, mis muutus nähtavaks peale NLiidu kokku kukutamist (kõvera ninaga oligarhid kõigi olulisemate NLiidu varade omanikena) ... samuti kulla-standardi-raha lõpetamine Venemaal, mis realiseerus peale 1917 riigipööret .... kõik muu oli suuremas plaanis tähtsusetu jura (kui palju keegi vorsti & viina oma palga eest sai) ... kuid "tavaline inimene" suudab maailma tajuda vaid vorsti/viina/korteri põhiselt (siit ka paljude imelik rakurss NLiidu tajumisel).
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 18:18 lahendused.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Veteran

Postitusi: 1,025
Liitunud: Sep 2013
18-05-2020 18:12
Postitus: #19
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(18-05-2020 08:56 )äikesepoiss Kirjutas:  [Pilt: 131033_800.jpg]

See pilt on täpne illustratsioon praeguste Eesti liberaalsete neokommunistide kohta.
Sellist pilti ei näinud sa isegi Venemaal Jossi ajal ja Eestis ammugi mitte. Ja 60-90 aastail oleksid seal olnud peaaegu eranditult irvitavad näod.
Aga see pilt on globalistidest Sorost, Gatesi ja Verhofstadi kuulamas.


(18-05-2020 18:11 )lahendused Kirjutas:  4) NLiidus ületas ideoloogia tugevalt majandust: andekad spetsialistid saadeti siberisse/vanglasse "NLiidu vaenuliku tegevuse tõttu" ... samuti edutati spetsialiste pigem parteilise töö eest, mitte aga nende majandusliku/loojaliku tegevuse eest ... samuti takistas bürokraatia majanduse arengut.

Sellele punktile vaidlen vastu. Võis toimida kuskil Venemaal, Eestis paraku mitte. Hea spetsalist sai tihti oma kirju minevikugi andeks.
Bürokraatia on aga alati takistuseks
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 18:21 Aadu66.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tyto Alba
Veteran

Postitusi: 2,919
Liitunud: Aug 2016
18-05-2020 18:24
Postitus: #20
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(18-05-2020 17:16 )Mannu Kirjutas:  Lisaks gerontokraatia, bürokraatia ja juba eelpool mainitud pealesunnitud "rahvaste sõprus".
Juured on mõlemal liidul marksistlikus ideoloogias. EL algas küll mõistlikult, majandusühendusena, kuid nüüd on võtnud kurssi järjest enam 1900ndate alguse marksistlike-sionistlike unistuste poole, milleks olid Euroopa Ühendriigid.

Ei hakanud hästi - see oligi algselt nii planeeritud - enne präänikut ja siis piitsa.
Lugeda tuleb EU "isa" Coudenhove Kalergit - tal on see kõik kirjas.
Aga ÜHE lause sinult tooks uuesti välja ja kirjutaks rasvaselt üle ja nagu selle ideoloogia juhid ütlevad siis -
"marksism on juutluse hing - nad ei saa ilma teineteiseta".
See "sionism" on lihtsalt "hea lapse mitu nime"...(18-05-2020 18:12 )Aadu66 Kirjutas:  Bürokraatia on aga alati takistuseks

Takistuseks olid selles riigis kõik need "kongusninaga" "beeriad" ja "kaganovitsid".
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 18:26 Tyto Alba.)

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,872
Liitunud: Apr 2011
18-05-2020 18:40
Postitus: #21
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(18-05-2020 18:12 )Aadu66 Kirjutas:  Võis toimida kuskil Venemaal, Eestis paraku mitte. Hea spetsalist sai tihti oma kirju minevikugi andeks.

Toimus ka Eestis: Tartu ülikooli andekas keemik Jüri Kukk paljastas aktiivselt NLiidu pahupoolt, kuid sai ikkagi NLiidu võimudelt "vastu molli" (vaatamata sellele, et ta oli kõrgharitud spetsialist).


Aadu66' Kirjutas:Kui oleksid kuskilt võtta sellised andmed ja võrreldavad ühikud, et rahva käes olevad materjaalsed väärtused miinus võlad, siis usun, et Nõukogude Eesti annaks EU Eestile kõvad silmad ette.

NLiidu tegelikust eelarvest läks üle 50% kaitsekulutustele, ning milleksgi muuks eriti ei jagunud ... seega polnud NLiidul jagada inimestele mingeid "erilisi rikkusi" ... pigem sandistati inimresurssi värisevate masinatega (joss lint-traktori kabiinis olles värisesid käed veel mitu päeva järele), ning mürgitehaste jääkidega (näiliselt olid kaitsevahendid ette nähtud, kuid neis ei kannatanud tööd teha).

Näiteks Kalasnikovi automaat maksis NLiidu "näilises eelarves" vaid 3 kopikat - võrdluseks maksis primitiivne jahipüss 50 rubla (jahipüss = 1666 kalasnikovi); 200 grammine pakk võid 68 kopikat (võipakk = 22 kalasnikovi), pudel viina ca 5 rubla ( viinapudel = 166 kalashnikovi).
Näiteks gaasimaske (kummitehaste "toode nr1") olid kõik NLiidu punkrid täis, kuid kondoomid (kummitehaste "toode nr2") olid defitsiit.
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 18:46 lahendused.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
olematu Eemal
Veteran

Postitusi: 1,077
Liitunud: Oct 2010
18-05-2020 18:45
Postitus: #22
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Ega neil majanduslikus mõttes muud erilist vahet ei olnud , kui see , et siis oli elusase odav ja toit doteeritud , praegu maksad kõige eest , mis ostad , täie rauaga .

Tootmise hinnad hoiti kunstlikult madalad , aga palgad nüüd üle mõistuse kõrged ka ei olnud . Pensionitest ma ei räägigi .

Siis oli ju tavaline, et kaks aastat enne pensionile minekut mindi tootvale tööle endale maksimumpensioni välja teenima ,mis oli 120 rubla .

Aga minu sajandi alguses sündinud vanaema, kes oli lapsest peale tööd teinud, sai 49 rubla pensioni .

Poleks õde talle Ameerikast pakke saatnud , ma ei teagi, kuidas ta hakkama oleks saanud . Midagi suutis ta siiski kõrvale panna, ja suvilaköksi osta . Muide, lastetoetusi siis ei olnud, ja ega emapuhkuski ju tuli mingi aeg võimuvahetust .

Ja kes siin püüab ideoloogiat majandusest eraldada, läheb väga libedale teele . Kehv majanduslik olukord on ennegi masse liikvele pannud . Ja alati on leidunud jõude, kes masse " Vabadus, vendlus ja võrdsus " loosungitega lollitanud on . Leidub praegugi .Bleh

XXX


https://www.youtube.com/watch?v=kn1gcjuhlhg
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tyto Alba
Veteran

Postitusi: 2,919
Liitunud: Aug 2016
18-05-2020 18:57
Postitus: #23
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(18-05-2020 18:40 )lahendused Kirjutas:  
(18-05-2020 18:12 )Aadu66 Kirjutas:  Võis toimida kuskil Venemaal, Eestis paraku mitte. Hea spetsalist sai tihti oma kirju minevikugi andeks.

Toimus ka Eestis: Tartu ülikooli andekas keemik Jüri Kukk paljastas aktiivselt NLiidu pahupoolt, kuid sai ikkagi NLiidu võimudelt "vastu molli" (vaatamata sellele, et ta oli kõrgharitud spetsialist).


Dissidente oli erinevaid - kes istus kuskil kaugel külmal maal kes oli katlakütja.
Mõnedest said aga õite varsti rikkad ministrid "uue" võimu ajal.
Tekib küsimus, kuidas dissident raha kogus - vanaema madratsi sees kilekotis!?

Arvestada tuleb, et kõik tekkinud dissidentlikud rakukesed omasid vähemalt üht informaatorit.
Kui leiti, et asi läheb "keeruliseks" oli 5 liikme kohta 2 informaatorit ja 2 agenti ja 1 dissident.
Ei tohi unustada, et plaan NLiidu "restruktueerimiseks" läks käiku juba kaugel 1972a.

Projekt "NLiit" määrati kaduvikku juba loomise hetkest kuna oli ehitatud verele ja kontidele.
See, et ta pidas vastu nii kaua nagu ta pidas oli puhtalt Stalini teene.
See ei ole tema ülistamine aga fakt meeldib see kellegile või mitte.

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Veteran

Postitusi: 1,025
Liitunud: Sep 2013
18-05-2020 19:48
Postitus: #24
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(18-05-2020 18:57 )Tyto Alba Kirjutas:  
(18-05-2020 18:40 )lahendused Kirjutas:  
(18-05-2020 18:12 )Aadu66 Kirjutas:  Võis toimida kuskil Venemaal, Eestis paraku mitte. Hea spetsalist sai tihti oma kirju minevikugi andeks.

Toimus ka Eestis: Tartu ülikooli andekas keemik Jüri Kukk paljastas aktiivselt NLiidu pahupoolt, kuid sai ikkagi NLiidu võimudelt "vastu molli" (vaatamata sellele, et ta oli kõrgharitud spetsialist).


Dissidente oli erinevaid - kes istus kuskil kaugel külmal maal kes oli katlakütja.
Mõnedest said aga õite varsti rikkad ministrid "uue" võimu ajal.
Tekib küsimus, kuidas dissident raha kogus - vanaema madratsi sees kilekotis!?

Arvestada tuleb, et kõik tekkinud dissidentlikud rakukesed omasid vähemalt üht informaatorit.
Kui leiti, et asi läheb "keeruliseks" oli 5 liikme kohta 2 informaatorit ja 2 agenti ja 1 dissident.
Ei tohi unustada, et plaan NLiidu "restruktueerimiseks" läks käiku juba kaugel 1972a.

Projekt "NLiit" määrati kaduvikku juba loomise hetkest kuna oli ehitatud verele ja kontidele.
See, et ta pidas vastu nii kaua nagu ta pidas oli puhtalt Stalini teene.
See ei ole tema ülistamine aga fakt meeldib see kellegile või mitte.

Ma ei rääkinud dissidentidest. Kõik spetsialistid ei tegelenud poliitikaga. Kui sa ei ajanud riigivastast möga, või õigemini - möga võisid ajada, kuid kui ei tegelenud riigikukutamisega, siis tegi iga hea spetsialist karjääri. Kunagises muster- ja miljonärkolhoosis, kirovis, olid pooled aseesimehed saksa sõjaväes teeninud. Minu isa teenis Rebase pataljonis jaoülemana, ometi töötas end pärast Siberit üles ja sõitis aastaid merd kaptenina. Nojah, välispassi küll ei saanud.
Lugege Heintz Valgu Kuku klubi memuaare. Kus seal räusati ja vannuti vene värki, et maa must. Kaks KGB-last istus iga õhtu kohal ja aitasid eriti hoogusattunuid vaigistada. Kinni ei pandud sealt kedagi. Kõik muudkui räägivad ainult repressioonidest, aga see vältas ainult Stalini aja lõpuni. Siis läksid ideoloogilised ohjad ikka üsna lõdvale. Dissidente oli ainult kaduvväike osa. Mõelge, palju saate neid nimesid kokku. Terve eesti peale 35 aasta jooksul paarkümmend nägu. Ega see, et praegu moes on vanadel parteilastel ka end dissidendiks valetada, nende tegelikku arvu ei kasvata. Mina ei taha nende tegevust alla kiskuda, kuid nende tähtsus on praegu ikka tugevalt üle tähtsustatud. Kui NL poleks lagunenud teistel põhjustel, poleks neil lendlehekirjutajatel ja staabimängijatel olnud selles osa mitte kopika eestki. Julgesid välja kirjutada, mida kõik teadsid ja mõtlesid? No mis siis, püha jumal, kõik teadsid niigi, mis see tegelikult juurde andis? Lootust? Noh valget laeva ei oodanud juba 50-ndalgi enam mitte keegi.
Kommunistlikul eliidil oli vaja luua eraomand. Et ta saaks vara koguda ja seda pärndada. Ideeliste aeg oli läbi. Stalinil oli surres paar pükse, kaks frentši ja üks sinel. Tema pärijatele ei jäänud midagi. Eliidil oli vaja pööret, sest see süsteem jättis sinu pärijad vaesusse, kuigi ise said eliidi hüvesid nautida.
Muide tavalised inimesed irvitasid sel ajal ühevõrra nii padukommude, kui nende dissidentide üle.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Saidil

Veteran

Postitusi: 1,982
Liitunud: Oct 2016
18-05-2020 22:43
Postitus: #25
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Tsitaat:Külatraagik võiks aru saada, et üks räägib ideoloogis-poliitilisest situatsioonist, teine majanduslikust.

Irw...see et olemine määrab teadvuse (s.t. et majandus määrab sootsiumi ideoloogilis-poliitilise suuna), on aadul marksismi-leninismi loengutes kahe suure kõrva vahele kaotsi läinud.
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 22:46 I'll be back.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas juhused või mõttejõud... Andri 17 7,790 17-05-2020 16:11
Viimane postitus: Minaelan
  Huvitav leid. Kas surimaskid? Jasper 3 1,210 16-12-2018 11:28
Viimane postitus: Jasper
  Kas paramaailm või mitte? asuur 2 2,049 12-02-2016 09:56
Viimane postitus: kalldunn
  Kas meie kuulmine trikitab või... paadikapten 8 3,572 01-10-2013 09:16
Viimane postitus: insomnia
  Kas on vaja kõigil teada väe ja jõukohti.....! HUGOTH 4 1,682 21-09-2013 20:48
Viimane postitus: HUGOTH
  Kas tõesti see kõik juhtus aastal 2010? Erfekt 26 8,835 16-09-2013 13:52
Viimane postitus: kage
  Kas positiivne ja negatiivne peavad meie elus olema tasakaalus? Minaelan 22 7,843 13-08-2013 21:17
Viimane postitus: soe1
  Kas usud, et aastal 2012 saabub maailmalõpp? Henc. 248 91,895 25-12-2012 10:14
Viimane postitus: hullumeelsus
  Kas sina oled juba gaasitoru vastu hääletanud? zed 16 5,249 22-08-2012 19:35
Viimane postitus: Pohlatohlakas
  Kas head soovid mis panevad meid kahtlema on head? Dana 51 15,066 21-07-2012 21:20
Viimane postitus: Krt

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog