Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Kollane Žiguli"
#1
Lugu järgnev:
90. aasta sügisel leidis Järvamaal aset järjekordne korrakaitseorganite reid tabamaks liiklusrikkujaid. Jõgeva poolt lähenenud kollane Lada eiras patrullauto poolt antud peatumismärguannet ning Kapu ristis suruti ta Koeru poole, sealt edasi takistati tema pääsemist Mäeküla suunal, mistõttu pidi auto võtma kursi Kalitsa küla poole. Kalitsa külje all asuvat "S"-kurvi oli eelnevalt mitmel korral kasutatud liiklushuligaanide teelt välja juhtimiseks, ning ilmselt oli ka tol päeval sama plaan. Õige pea lisandusid patrullautole veel 2 korrakaitseorganite sõidukit, mis asusid kollast Lada´t soovitud suunas suruma. Kõik läks plaanipäraselt, kui ühel hetkel tegi Lada ootamatu pöörde ning suundus põllule. Kolmest autost, kes tol hetkel jälitamisega ametis oli, jätkas teekonda põllul kaks, kolmas ehk liiklusmiilitsa patrullauto jäi põllu servale ning blokeeris mahasõidukoha (seda vast põhjusel, et nende masin oli tagaveoline ning põld sadanud vihmast pehme), kollase Lada järel sõitnud 08 ning UAZ jätkasid teekonda. Põllule keerates kustutas kollane Lada tuled, kuid 08 oli piisavalt lähedal, et auto tuled olid võimelised valgustama eessõitvat masinat.
Järsku juhtus midagi ootamatut- Žiguli kadus hetkega teda jälitanud masinate tuledevihust. Asjade loogilist kulgu eeldanud jälitajad tõid UAZ-iga mehi juurde ja asusid metsaserva kammima, kuna nad ei näinud võimalust, et auto oleks saanud teele tagasi pöörduda. Tulemusi aga polnud.
Järgmisel päeval naasid 08 ja UAZ-i juht põllule, et saada selgust, kuhu suunda auto kadus. Eelmise õhtu mälestuste põhjal pandi enda masinate liikumine kokku pehmele põllule vajutatud rehvijälgedega ning selle tulemusena sai selgeks, et kollase žiguli jäljerada lõppes hetkel, mil see oli jälitavast autost ca 60-70m eespool. Jäljerada mitte lihtsalt ei lõppenud, vaid jäi mulje, et auto oli kerkinud, st jälgede sügavus vähenes kuni momendini, mil ratastel enam maapinnaga kokkupuudet polnud.
Täpsemaid detaile on raske saada, kuna sündmus leidis siiski aset veerand sajandit tagasi. Niipalju sain teada, et juhti otseselt ei nähtud ning kindluse mõttes üle kuulatud kohalikud kaagid ei tunnistanud samuti oma seotust antud juhtumiga (miilitsad võisid väga "veenvad" olla).

Aastaid hiljem jõudis 08-t juhtinud mehe kõrvu kuuldus, et sarnane kollase Žiguli intsident leidis samal ajaperioodil aset Kuusalu kandis. Väidetavalt olla masin seal sõitnud läbi teed blokeerima pandud veoki järelhaagisest. Seotud riigiteenistujad hakkasid ebatavalisest juhtumist lobisema ning nad tagandati ametist.

Mida arvavad vanemad kaasfoorumlased sellistest lugudest? Ehk on neid veelgi?
Vasta
#2
Addy- Seotud riigiteenistujad hakkasid ebatavalisest juhtumist lobisema ning nad tagandati ametist.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Põnev lugu. Samas julgen sajaprotsendiliselt väita, et taolistest kummalistest juhtumistest rääkimine- avalikustamine, korrakaitsetöötajatele küll mingeid, tööalaselt negatiivseid tagajärgi kaasa ei toonud. Veelvähem siis suisa vallandamist.

90ndatel aastatel Eestis, nn. "Metsiku Lääne" ajastul, välitööd teinud politseinikud- korrakaitsjad võivad praktiliselt kõik rääkida sellistest tööalastest seikadest- üliohtlikest läbielamistest, situatsioonidest, mis tänase päeva kontekstis tunduvad väljamõeldud muinasjutuna või lõiguna kuskilt lääne seiklusfilmist! Aga mis tollal oli üks tavaline osa ohtlikust ametist.

P.S. Ei pidanud siinkohal silmas parakogemusi. Kuigi jah, kuidas näiteks nimetada kolme noore inimese roppu vedamist, kelle liikuvasse autosse, läbi auto pagasiruumi, tagaklaasi, tulistati 16 kuuli ja mitte keegi, kolmest autos olijast ei saanud isegi kriimustust. Ekspertide ühine arvamus- para!
Vasta
#3
Sain selle koha pealt täpsustust- Kuusalu intsident oli leidnud siiski aset tükk aega varem, ilmselt 70,-aastate teisel poolel. Unustasin eile täpsustada ja eeldasin, et sündmus oli samaaegne.
Vasta
#4
Kuna meie reaalsus "lastakse filmina", pole probleem selliseid reaalsusfilmi klippe kuhu iganes lisada. Tavaliselt inimene kes midagi sellist näeb, peab neid nö. meelepetetks (see pole võimalik!), vähesed jäävad nähtule kindlaks.
Vasta
#5
Kui pidasid silmas seda, et aja möödudes kipume me kahtlema meie jaoks seletamatute sündmuste erilisuses, siis pean ma kahjuks nõustuma. Või oli veel midagi, mingi teoreetiline seletus ehk?
Vasta
#6
Mingi kummaline auto Kuusalu kandis esineb selles jutus, mis küll kahjuks on suurelt osalt ilmselt ilukirjandus: http://www.para-web.org/search.php?actio...order=desc

Ise sain (kaassõitjana küll) väga tihti sõita seda teelõiku Tallinn ja Kuusalust veel ida poole, aga kahjuks ei saanud midagi-kuulda näha salapärastest autodest.

Parajuhtumite mäletamisega on ilmselt selline asi, et mälu on teadupärast (ja seda täiesti teaduslikult) seisundipõhine. Näiteks kui inimesene õpib selgeks hulga võõrsõnu vees hulpides, siis suudab ta neid sõnu meelde tuletada ka paremini just siis kui hulbib jälle vees. Ebateaduslikult ja juba "liialdatumas" vormis kirjeldab sama nähtust Castaneda.

Niiet kui inimene näeb midagi "parat", siis 1) kas selle nägemine viib inimese muutunud teadvuseseisundisse, või 2) "para" märkamine saabki toimuda eelkõige muutunud teadvuse seisundis - siis tavateadvuses olles see mälestus tundub algul veel reaalne, aga üsna kiiresti ja kergelt omandab unenäolisuse ilme ja inimene jääb seda meenutama õlakehitusega, et "ei tea, mis see nüüd oli, unes või ilmsi?".

Minu vastus ei olnud Tulnukinimese eest.
Vasta
#7
Tänan, et tähelepanu juhtisid, ei taibanudki "Kuusalu" alt otsida. Antud tekstikatkendil on üsna palju sarnasusi sellega, mis Kuusalus toimunu kohta minuni jõudis. Paraku on info aga inimeselt-inimesele liikunud ning on raske aimata kui palju sellest on juurde mõeldud. Ehk on pelgalt tänapäevane folkloor.
Vasta
#8
UFO lugude alla paigutasin juhtumi endal initsiatiivil, st järeldus oli pigem minu tehtud. Nende jaoks juhtunule seletus puudus. Muus osas pean muidugi nõustuma, sest tööviisid olid tol ajal teistsugused ja nende headest ja veadest võikski rääkima jääda. Kas korrakaitseorgani esindaja peaks olema keegi, kelle auto najal selfisid teha või keegi, kellel on reaalselt autoriteet, see on igaühe enda otsustada. Antud juhul ei näe ma põhjust väidetus kahelda, sest tunnen isikuid piisavalt hästi. Seega eesmärk on leida antud juhtumiga sarnaseid intsidente.
Loodan lähipäevil UAZ-i juhtinud mehelt täpsustusi küsida ning need teieni tuua.
Vasta
#9
Aga võib olla on tegu garaasi geeniustega Laugh kes õppisid selgeks nende härraste teooriad. Ja pärast tegid teoks.Bleh
Schumann
Coanda
Biefeld–Brown
Sauberger
Ma ise arvan, et kui nende meeste teadmised kokku panna siis võib žiguli tõesti lendama hakata. Ioontõstejõudu olen ise katsetanud. Gazi süütepool sobib selleks hästi ainult tuleb üks suur diood leida ja aku.
Vasta
#10
Mulle meenub et kunagi oli vist ilmselt "Paradoksis" üks selline jutt kui Tallinna lähedal oli tee miilitsa poolt blokeeritud ja jälitatav auto sõitis sealt suurel kiirusel lihtsalt läbi. Ei mäleta täpselt, aga sõitis vist nii läbi et tükid taga.
Pidasin seda tol ajal ulmejutuks, kuigi ei välistanud seda et see võib olla ka tõsi.
Võis olla tõsi - see jutt oligi meelega nii serveeritud, et see kes mõistab see mõistab.
Kindlad väited oleks toonud kaasa liiga palju kisa ja kära nende skeptikute ja muidu lärmajate osalusel.
Meenub ka jutuubist üks video kus jälitatav auto sõidab läbi aia seda lõhkumata. Ke tahab see ilmselt leiab.
Ise usun ja tean et need asjad on võimalikud. Elame kolmemõõtmelises maailmas ja neljas mõõde on aeg - mille kohta öeldakse küll et seda ei eksisteeri.
Mõnede arvamuste järgi on mõõtmeid 11. Kuskil on ka "uksed" neisse.
Ilmselt juhtub ka tänapäeval selliseid asju, aga kes siis neist rääkida soovib. Hakatakse ju hulluks pidama ja saadetakse Jämejalga ravile. Rääkimata töökoha kaotusest.
Vasta
#11
Huvitav. Kas kellelgi oleks võimalus see artikkel meieni tuua või anda vihje, kust seda leida võiks?
Vasta
#12
See jutt, millele ma lingi andsin (ja mis nüüd millegipärast enam ei tööta) - see ongi kirjutatud maha "Paradoks B"st. Kulfing postituses 105 ütleb seda, teema "Deefa baas Muugal täitsa elus"
Vasta
#13
Minu mäletamist mööda oli see ajakirjas "Paradoks B". Kahjuks mul siin Tartus kaasas neid ajakirju ei ole.
Meeldetuletuseks - neid saab lugeda ka netis. Kunagi ma mainisin seda aadressi - http://mysteriousman.net/andres/
Proovisin täna järgi - link täiesti toimib.
Ma ei tea kas seda artiklit sealt võib leida. See nagu ilukirjanduslik. Aga kui ei leia seda siis muud põnevat kindlasti!
Vasta
#14
Deefa baasi järjejutt on ka siinsamas
foorumis ja algab sellest postitusest:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid106549
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat