Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otsin raamatut
#1
Möödunud sajandi 90-datel sattusin lugema ühte eestikeelset raamatut, millest mäletan ainult üksikuid detaile. Raamat oli kirjutatud esimeses isikus ja teemaks oli kontakt maavälise tsivilisatsiooniga. Kusagil Lõuna-Ameerikas oli üks koobas, mille kaudu pääses... siin on nüüd mälus auk. Lõpuks jõudis ta Põhja-Skandinaaviasse, kus ühes mäetipus paiknes tulnukate baas, mis oli pidevalt pilve varjus. Sellest baasist toimus siis maapealse elu jälgimine. Üheks ettevõtmiseks oli lend Šveitsi, kus mingi seadme abil jälgiti vangi pandud Erich Dänikeni, kes kongis mingit raamatut kirjutas.
Juhul kui kellelegi lugu tuttav ette tuleb, paluks lahkesti teada anda.

TIA
Vasta
#2
See on nüüd küll päris lahe kokkusattumus.
Meie aleviku raamatukogu juures on koht, kuhu inimesed toovad oma üleliigsed raamatud. Sealt tassin endale pea alati midagi koju kaasa. Mõni nädal tagasi jäi näppu ulmekas "Päev, mil jumalad surid". Pealkiri oli tuttav kuidagi, aga lugenud ma seda kindlasti polnud. Ei ole ka siiani lugenud.

Nüüd seda teemaalguse kirjeldust lugedes mõtlesin, et äkki on see raamat.
Ja paistab et ongi. Mina vormis, alguses juba tuleb sisse Erich von X, siis järgneb Cuzco ja muud Lõuna-Ameerika, raamatu lõpus jäi silma Utsjoki. Kemi, Soome-Rootsi piir.

See peab seesama raamat olema.
Autor Walter Ernsting. Trükitud Raplas, 1993.
Vasta
#3
Juhul kui see on sama raamat, siis märkasin, et selle ulmeka kohta on ka eraldi teema tehtud.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=675

Need, kes raamatut lugenud - saavad siis teemasse muljeid lisada. Smile
Vasta
#4
Jah ,on küll sama raamat.
90-datel oli seda isegi suht põnev lugeda. Nüüd on maitse kuidagi selekteerunud.
Vasta
#5
Kas kellegil oleks müüa raamatut Tiigrid poris. ?
Vasta
#6
(11-08-2014, 21:18 )Marina Kirjutas: Mõni nädal tagasi jäi näppu ulmekas "Päev, mil jumalad surid". Pealkiri oli tuttav kuidagi, aga lugenud ma seda kindlasti polnud. Ei ole ka siiani lugenud.

Nüüd seda teemaalguse kirjeldust lugedes mõtlesin, et äkki on see raamat.
Ja paistab et ongi.

Suurim tänu!

Kummaline on see, et olen seda omaalgatatud jutulõnga paar korda otsinud, saanud otsinguvastuseks ainult oma küsimuse, kuid vastuseid sellele algsele sõnumile pole kordagi otsing välja toonud. Lausa para...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kui tutvustate mõnda raamatut.. Tutanhamon 8 140,666 20-12-2019, 19:57
Viimane postitus: sissy_

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat