Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EVP-d Pirita kloostri varemetes
#1
Pirita kloostri varemed, huvitavad EVP-d (EVP - Electronic Voice Phenomenon - ehk siis elektroonilistesse salvestitesse jäävad veidrad hääled, mida parahuvilised peavad surnute häälteks)

Nii, pühapäeval käisin siis Pirital ja sain terve rodu EVP-sid, alates hüüetest, naerust, isegi minu nime (ähmaselt aimatav) lausuti. Aga päeva naelaks oli 2 tavalisest tugevamat EVP-d.
Esimese sain frankboxi sahinat kasutades - tegemist ei ole raadiokanaliga (muidugi ei välista siin võimalust, et kogu see EVP-de salvestamise värk ongi ainult üks raadiolainete kinnipüüdmise mäng - aga see on juba teine teema), kostis mingi naise arusaamatu, võib olla soomekeelne või krt teab hoopis liivikeelne lause. Teine EVP saadud ainult salvestit kasutades, äärmiselt tugevalt kostuv mehe hääl (taustaks on minu sammud), otsekui minu kõrval oleks keegi rääkinud, jällegi arusaamatu, saksakeelne vmt. Salvestuses just seal kohas kurtsin, et võiks mingi kõva EVP saada ja siis selline purikas! Kedagi kõrval polnud ja minu hääl pole see ju hoopiski mitteShock

panin need 2 siia (zipitud kokku):
http://www.upload.ee/files/2345583/evp.zip.html
Vasta
#2
Palun kirjuta oma esimesse postituses lühidal lahti EVP või lihtsalt see mõiste eesti keeles.
Ma mõtlesin juba, et Eesti väärpaberid on sinna maetud.
Vasta
#3
Tu klipp naishäälega, ma ei tea, aga mina kuulen lihtsas eesti keeles "Ah, siis on hästi"
Vasta
#4
Ei teagi, äkki ongi. Mul jäi mõttefiktsioon (?!) mingi arusaamatu kõla otsa pidama ja nüüd kõrvus kordab ainult seda, nii et ei oska ise siin head hinnangut anda. Tänan kaasa mõtlemast!

Olen varem üsna palju salvestanud, aga enamik on sellised agaga, sabaga ja küsimärgiga asjad olnud. Siiamaani parim salvestus oli möödunud suvest, ühel surnuaial, kus mingi vene naine ütles krazivõi Laugh Tegelikult võtan seda asja parajalt skeptiliselt, mingid tuulest toodud hõiked kannan kohe maha. EVP-d on tavaliselt sellised emotsioonitud (samas jääb peale üsna palju helisid, mis meenutavad kurba koorilaulu, see on täiega müstiline ja kuidagi kõhedust tekitav), mis tegelikult aitab neid paremini tuvastada, aga ka vaiksed - väiksemgi sahin võib selle usaldatavuse ära rikkuda ja kui veel inimesi kusagil liikumas, tuleb eriti hoolikas olla. Vastavat frankboxi (asjandus, mis kammib raadiosagedused läbi) kasutades on võimendus parem, kanalid küll segavad, aga õiged EVP jooksevad üle kanalite. Näiteks ka siin on näha, et see tekkis sujuvalt sahina peale, mitte ei katnud seda ära. FM sagedused olid salvestuse ajal tühjuses, umbes 80-84 Mhz vahel, lähim jaam aga mingi 88 Mhz.
Vasta
#5
Teine mp3 - kölab nagu "first voice"....
Vasta
#6
Täitsa võimalik jah. Ma alguses pakkusin saksakeelset, tundus nagu mingi "... weiss" (valge). Lolliks amatööriks jäin seal niikuinii, sest magasin võimalused maha, et midagi rohkemat provotseerida ja peilida. Teise juures olin juba lahkumas ja kodus alles selgus, millega tegu. "First Voice" ses suhtes naljakas, et kõlab nagu mu ohkele ("võiks nüüd midagi head tulla") omakorda provotseerivalt, tõsi küll teises keeles.
Vasta
#7
Kusagilt jäi kõrva ,et sealt kloostri alt oli läinud salajane tee vanalinna.Keegi sama juttu kuulnud ja kas oskab täpsemalt midagi rääkida sellest ?
Vabandan ,et teemast mööda.
Vasta
#8
See käikude värk Pirital on kuulus ja vana legend, mida aga ajaloolased vapralt ümber lükkama kipuvad. Siin üks artikkel sellest:
http://aerling.blogspot.com/2009/06/piri...edasi.html

Kuid ka legendid peavad millestki alguse saama. Ja nii mõnigi kord võib varem uskumatuna näiv legend hiljem end hoopis teises valguses ilmutada. Näiteks Paide Vallimäe salakäik Mäosse põhines siiani ilma ainsagi tõestuseta ainult legendil, kuniks siis mõned aastad tagasi mingid käigud Vallimäe alt siiski üllatusena leiti.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  EVP-d Paides ParaPaide 2 2,070 04-06-2012, 12:21
Viimane postitus: ParaPaide

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat