Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parakunst
#1
metavo viitest Wiiralti "Põrgule" inspireerituna

Miks siin alafoorumis - eks kunsti juured ju maagias peitu!

Terminit "parakunst" pole olemas - seepärast ta pealkirjaski jutumärkides. Kui lähtuda sellest näitest "parafiiliaga", mis tähendab väärastunud (ebakonventsionaalset, kui soovite) seksuaalset sättumust aga mitte armastust paranähtuste vastu, siis peaks parakunstki tähendama midagi, mis pole "päris" kunst (VL: para = kõrval-, kaas-, vastu-, vastas-, väär-) ja siis ehk eelkõige selliseid "kunstikõrvaseid" nähtused nagu naiivne kunst, kitch jt. Aga siin foorumis oleks muidugi kohasem rääkida parakunstist kui kunstist, mis on saanud inspiratsiooni ja/või püüab kujutada maailma "parapoolt". Ja kui põrgu-teemaga jatkata, siis ei saa muidugi üle ega ümber Hieronymus Boschist (1450-1516). Link tema "Põrgule": http://www.artchive.com/artchive/b/bosch/delightr.jpg. Aga muidugi pole HB ainult põrgut kujutanud - siin tema "Eedeni aed": http://www.artchive.com/artchive/b/bosch/delightl.jpg ja "Maiste naudingute aed": http://www.artchive.com/artchive/b/bosch/delightc.jpg /Reklaamtekst/ Just selline näeb välja parallaager! Tulge ja te ei kahetse! /Reklaamteksti lõpp/ Nende piltide puhul võib vaid küsida - kust siis Bosch ikkagi inspiratsiooni ammutas?

"Parakunsti" alla meie käsitluses tuleb muidugi panna sürrealism. Ja vast tuntuma nime Salvador Dali kõrvale ehk sügavamgi mees Rene Magritte: http://www.atara.net/magritte/20s/index.html. Aga muidugi on "parakunsti" veel palju - sealhulgas fantastiline kunst jms. Ja olgu siinkohal antud ka selline viide: http://www.zone.ee/maitpoiss/pildid/. Milliseid viiteid parakunstile veebis Sina tead? Või ehk teed seda ise? Ja näitad meile ka?

Muudetud: 17-11-07 kell 08:29:29 Hallucigenia

[Muudetud: 12-9-2009 Cassiopeia]
Vasta
#2
http://www.deviantart.com/

Neile kes viitsib vaadata.
Kui ma saan õieti aru, siis parakunst on kunsti valdkond, mille idee on pärit kusagilt kaugemalt.
Selle järgi peaks olema raske eristada parakunsti muust, kuna praegusel ajal on palju mõjutajaid.
Vasta
#3
Ma nimetaks parakunstiks automaatjoonistamist ja maalimist. See käib muidu küll termini channeling (lävimine teise reaalsusega) alla, aga noh tegemist on paranormaalse nähtusega ja maalijad väidavad, et nende kätt juhib mingi nähtamatu vaim. Paljude kuulsate maalijate teostel on seda nähtmatut kätt tunda, ehkki nad sellest ise pole kõnelenud. Tuntumad automaatmaalijad on Matthew Manning, Luis Gasparetto ja Rosemary Brown. Eesti tuntuim automaatjoonistaja (parakunstnik) on Mall Tamm. Kes viitsib võib ju eelpoolmainitute tööd üles otsidaa ja siia ka panna, siis saab vaadata, mis nende töödes on parakunstilist.
Vasta
#4
Tänud huvitavate nimede eest! Pilte ei õnnestunud küll esimese hooga veebist kätte saada, aga muidu huvitavat oli lugeda küll. Nagu ma ütlesin - üldtunnustatud tähendust terminil "parakunst" pole ja eks seda "kätt juhtivat nähtamatut vaimu" ole, jah, vast paljud kunstnikud tundnud - iseasi, kui palju nad sellest on rääkinud ja kuipalju see nende teostest välja paistab. Veel üks lõige asjast on vaimuhaigete (sh vaimuhaigete kunstnike) maalid ja joonised -st isikute, kellel on mõnesugune psüühikahälve diagnoositud. Siinkohal vaid üks suht juhuslik viide: http://www.sane.org.uk/public_html/About...rnley.shtm. Vaimuhaigete piltide kogumise ja uurimise vallas on tuntud nimi saksa psühhiaater Hans Prinzhorn (1886-1933): http://www.sgipt.org/biogr/psychia/prinzh.htm
Vasta
#5
Vaimupuuetega isikute, ehkki neil on ilmselt arenenud mingi meel, mida tavainimestel ei ole, kunst on minu arust ka väga huvitav. Kas mitte Pärnu Moodsa Kunsti muuseumis ei ole nende inimeste näitusi korraldatud? On ehk veebiski üleval?
Siiski pöördun tagasi Brasiilia automaatjoonistaja Luiz Antonio Gasparetto juurde (sünd.1949). Ta on transiseisundis maalinud üle 4000 erinevates stiilides pildi. Maalidelt võib ära tunda Rembrandti, Renoiri, Degas`, Goya, Monet, Picasso jt kuulsuste stiili. 1978 joonistas G. inglismaal BBC programmi salvestuse ajal 21 pilti 75 minutiga. Tema kätt juhivad ta enda sõnul vaimolendid.
Siin üks link teispoolsusega lävivatest kunstnikest jt.:http://www.letusreason.org/NAM13.htm
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Siiski pöördun tagasi Brasiilia automaatjoonistaja Luiz Antonio Gasparetto juurde (sünd.1949). Ta on transiseisundis maalinud üle 4000 erinevates stiilides pildi. Maalidelt võib ära tunda Rembrandti, Renoiri, Degas`, Goya, Monet, Picasso jt kuulsuste stiili. 1978 joonistas G. inglismaal BBC programmi salvestuse ajal 21 pilti 75 minutiga. Tema kätt juhivad ta enda sõnul vaimolendid.

http://www.hot.ee/arendamevoimeid/varjat...alusus.htm

See on minu väljavõte ühest raamatust. Erilist tähelepanu tasuks pöörata peatüki esimesele lõigule. Võib oletada, et paljud inimesed oskavad hüpnoosis da Vincit ja Picassot teha. Härra Luiz Antonio Gasparetto oskas seda teadmist hästi ära kasutada.
Vasta
#7
Hea link, kes huvitub hüpnoosist ja enesehüpnoosist, aga ma kahtlen, kas automaatjoonistajad ainult hüpnoosi kasutavad, nende käsutuses on mingid teised meetodid teispoolsusega kontakteerumiseks (teises aeg-ruumi kontiiniumis viibivate geeniustest kunstnikega või muusikutega). Pealegi ei istu automaatkirjutajad laua taha pliiats käes uut kirja või joonistust ootama, vaid see vaimne sund haarab neid täiesti ootamatult, kui nad tegelevad hoopis teiste asjadega. Nii et vaevalt see siiki enesehüpnoosi treeningu tulemus on.
Vasta
#8
tahtmatu hüpnoos?
ega siis hüpnoosi ei pea minema vaid läbi pendli ja rahuliku jutu. hüpnoosi saab ka läbi hetkesündmuste.
Vasta
#9
Nojah, kelle jaoks hüpnoos, kelle jaoks channeling, vahet pole. Kuskilt see vaim peale tuleb ja parakunstiteosed muudkui tulevad. Ja ka romaanid. Nagu mäletad, oli ammu enne Titanicu hukkumist sellest laevahukust peaaegu sõna-sõnalise täpsusega teos kirjutatud?...Aga tagasi teema juurde. Mulle torkas äkki pähe (tahtmatu hüpnoosi tulemusel?), et parakunsti alla tuleks liigitada ka Ants Grossi ja Viktori tööd. Esimene tegi sõnajalalehtedega taimepilte ja ka aktimaale, millel on ravitoime. Minu andmetel omavat ta kaht astraaltasandit ja on tegelenud märkelektroonikaga (Avanemise artiklid). Mis puutub meediumkunstnik Viktorisse, siis temast võiks siin olla lausa eraldi teema. Tema piltide vaatajatel muutus keha energeetiline väli ja paljud vabanesid oma haigustest. Ja joonistades kasutab ta surnud kunstnike kristallograafilisi välju. Teavet kogub universaalsest infopangast ehk Hingede Majast.
Vasta
#10
no ükskõik kuidas viktor oma infopunkti kutsub...
olen isegi kogenud tema raviseanssi... ja võin julgelt väita et see töötab.

infost teadmiste kogumine pole aga kahjuks seestumine... parakunst.
Vasta
#11
The Zoomquilt ... veike vaheldus ... Flash peab olema ... hiire vasak klahv alla ... kursori kaugus pildivälja keskelt reguleerib kulgemise kiirust ... kuskil vist veel mingid võimalused ... an endless cycle of linked worlds ... pisut on midagi nagu Escherilt ... aga üldiselt ... eks kaege ise ...
Vasta
#12
... ega see nüüd ilus pole kahte posti järjest ... aga eelmisega kokku kah nagu otse ei sobi ... olgu siis siin ...

Veebikoht "Science Fiction and Fantasy Art" (Haldjametsas): 753x33=24849 (või umbes nii) kunstnikku ja "kunstnikku". Õnneks või õnnetuseks neid, kes minu fantaasiale mõjusid - näpuotsatäis. Ega kõike jõudnud muidugi vaadata (ehk kunagi edaspidi - kui viitsimist, mis väga kindel pole) - esimese 330 hulgast vast vaid need:

http://elfwood.lysator.liu.se/art/h/u/hu...ffman.html
http://elfwood.lysator.liu.se/art/a/l/al...cides.html
http://elfwood.lysator.liu.se/art/r/o/ro...ampus.html
http://elfwood.lysator.liu.se/art/v/i/vi...toria.html
http://elfwood.lysator.liu.se/art/k/o/kort/kort.html (!)
http://elfwood.lysator.liu.se/art/t/i/ti...ssari.html
http://elfwood.lysator.liu.se/art/t/e/tedk/tedk.html
http://elfwood.lysator.liu.se/art/s/u/sue/sue.html
http://elfwood.lysator.liu.se/art/m/a/ma...nuela.html
http://elfwood.lysator.liu.se/art/n/a/na...nphil.html

Teab keegi kusagil "priskemat" valikut? Muidugi, maitsed on ju erinevad ... pisut vaatasin ka seda metavo linki, aga hõre sealgi.
Vasta
#13
Margus Rump

autorist-http://www.atma.ee/e_script.html?lang=1&num=0&art=1

galerii-http://www.atma.ee/e_script.html?lang=1&num=0&art=3

M. Rump'i maalid kannavad endaga uue ajastu tunnetust, milles on ka müstilis-nägemuslikke kujundeid. Ideid oma piltide loomiseks saab ta sageli ilmutuslikest unenägudest ja erinevatest vaimsetest õpetustest. Loomingulist jõudu on ta käinud ammutamas Indias, mida ta tunnistab, kui inimkonna vaimset ürg-hälli. Olla tõeliselt teadvel sellest kes oled, kust tuled ja kuhu lähed.
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas: Flash
Margus Rump

Tänud viite eest - mõjuvad pildid! Galeriist II aimub lähedust Roerichi ja Ciurlionisega ... mis ju mõistetav. MR kodukalt leidsin viite ka sellisele üritusele (mis küll tänasega lõpeb): 26.-28. augustil 2005. a. Hundituru talus Kuusalu vallas Kolga mõisas toimuvad loovarenduspäevad «Tee iseendasse» (seda viidet polnud vist ka Ristteel, kus ürituste kohta üldiselt laiemat infi).
Vasta
#15
Mulle ka need Margus Rumpi maalid väga meeldivad, eriti need looduspildid (valge sild jt). Tõesti on tal mingi hingelähedus Nikolai Roerichiga, kes ka idast inspiratsiooni ammutas.
Vasta
#16
Hadzi Oglõ:

Osadel sensitiividel on kunstnikuandi.
Universe People on häid näiteid, ja seel linkidel.

Muudetud: 29-8-05 kell 21:06:22 celtic
edit: muutsin lingi klikitavaks

Muudetud: 29-8-05 kell 21:06:54 celtic
Vasta
#17
Zed andis ühe suurepärase lingi: Russian Gothic Page - külastage, ja te ei kahetse. Aga kiirnaudinguks link samas saidis pesitsevale veidi vanamoodsale UFO-le: Judson Huss "Fishing for Angels".
Vasta
#18
Nii, lihtsalt pean need kaks pilti siia postitama:
Esimene tähendab minu jaoks lendajaid, ehk siis "musti varje", millest minu arust ka pildi nimi "Going down".
http://www.deviantart.com/view/23293962/
Teine pilt aga jälle näitab liiga hästi unenäguse "selgust".
http://www.deviantart.com/view/13845396/
Vasta
#19
Tähekesele

Ehk leiab keegi, kes maavaimudega hästi läbi saab, neist piltidest enamatki, kui mina leidsin ... mulle nad lihtsalt meeldisid: Behold Sarah Vivian - a Cornish Pagan Artist!
Vasta
#20
Päris omapärased need Sarah Viviani pildid. Eks seal Cornwallis ole vist vaimudega päris palju rabelemist. Ühel pildil olid isegi draakonid pilvedega ühte sulanud.
Vasta
#21
Parakunstist:
Aura värvid (ka fotod auradest)

http://www.auraphoto.com/Aura/PhotoExamples.html
http://www.wholeo.net/Trips/Wholeo/Glass...gTour.html
http://www.bunkahle.com/Aura/Aurarundbrief/Aurae5.html
http://www.innervisionwellnesscentre.com...auras.html
http://www.innervisionwellnesscentre.com...auras.html
http://www.crystalinks.com/aura.html
http://occult-advances.org/aura.shtml

NASA fotoalbum küll paranähtusele ei pretendeeri, kuid on ikkagi kaunis vaadata.
http://www.wholeo.net/Trips/Wholeo/Glass...gTour.html
Vasta
#22
Eelmises sõnumis on viiteviga.
Vabandan ja parandan:
NASA fotoalbum küll paranähtusele ei pretendeeri, kuid on ikkagi kaunis vaadata.
http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/archivepix.html
Vasta
#23
Ka aeoliah on nauditav, nii tema muusika kui ka kunst.
Eriti nauditavad on Java animatsioonid, tõeline ja tervendav kunst.

http://www.aeoliah.com/
Vasta
#24
Vaimset ärkamist soodustavad ja vaimsest ärkamisest kantud kunstiteosed on praegustel ajalooliselt pöördelistel aegadel internetis laialdaselt kättesaadavad:
http://www.visionarymusic.com/flash/ReJuva/ReJuva3.html
http://www.visionarymusic.com/
http://www.artandvision.com/webpages/pho...hotos.html
http://www.artandvision.com/portfolio/pa...uddha.html
http://www.airartbyimatec.com/
http://www.angelsbysharae.com/Gallery.html
http://www.angelsbysharae.com/archangelgallery.html
http://www.angelsofprotection.com/artwork.html#
http://innergardenart.com/Apg3c.html
http://www.auroravisart.com/pages/stmain.html
http://www.awakenvisions.com/menu.html
http://www.awakenvisions.com/gallery1/floweroflife.htm
http://members.aol.com/smaro436/page2.html
http://www.health-art.com/
http://www.mandalagallery.com/html/gallery.html
Vasta
#25
Tänud viidete eest! Osasid olen juba uurinud, aga paljud on veel läbi vaatamata.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat