• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telegram.ee
#1
On avatud uus alternatiivne uudisteportaal Telegram.


www.telegram.ee
Vasta
#2
(29-01-2013, 19:59 )corporis Kirjutas: seega on avatud uus uudisteportaal Telegram
www.telegram.ee
Veel üks kaheraudne. Bleh
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6850&page=6

Vasta
#3
Seal uudisteportaalil on käsitletud näiteks Alaska maa-alust püramiidi, mille üle foorumiski varem arutletud minu mäletamist mööda.
See Alaska suur maa-alune püramiid asub Alaskal Nome’i linnakese ja Mount McKinley vahelises mäeahelikus.
Uudis on juba kaunis vana, aga kui keegi ei ole veel kuulnud, siis:
http://www.telegram.ee/maailm/alaskal-as...e-puramiid

Uudises ei ole aga juttu sellest, et see Alaska püramiid asub sealses salapärases Bermuuda kolmnurga piirkonnas ja et sadu inimesi on seal kadunuks jäänud.

Seal esineb ka magnetilisi anomaaliaid, imelikke suminataolisi helisid ja energiapööriseid (elektromagnetilisi maa-aluseid voole), mis on enim tuntud jõujoonetel.


Vasta
#4
[sarkasm]Kas oleks võimalik teha neid teemaalgatusi kuidagi veel lühemalt? Et iga sõna asemel mõni märk või sümbol ja võidab see, kes kõige kuivemalt ja kasutumalt oma idee edasi annab?[/sarkasm]

Noh. Tore oleks teada enne klikkimist, et miks hea, miks reklaam, kes teevad, kas on usutav-arvestatav.
Pärast klikkimist - delfit ja postimeest ümber jutustada on põnev. Usaldusväärsust esialgu veidi napib mu meelest.
Mõte mulle meeldib, sest kohati on Eestis ajakirjanduses tsensuur siiski läbiv probleem. Ehk saab mõned värsked tuuled infomaastkule.
Vasta
#5
Meid kontrollitakse ja peenestatakse iga päev valeinfoga ja selle vastu on ainuke rohi samaga vastata. Nii selle portaali loomine kui ka Zeitgeisti seeriate näitamine ETV 2s toob ainult lootust sellest lehmakoogist ükskord läbi suruda siin väikses Eestis.
Kiitus tegijatele.
Leidsin veel sellise koha.
http://www.zeitgeist.ee/
Vasta
#6
(29-01-2013, 20:32 )Martichoras Kirjutas: Noh. Tore oleks teada enne klikkimist, et miks hea, miks reklaam, kes teevad, kas on usutav-arvestatav.
Pärast klikkimist - delfit ja postimeest ümber jutustada on põnev. Usaldusväärsust esialgu veidi napib mu meelest.
Kui uudiste lõpus olevaid allikaid vaatad, siis näed, et kasutatakse ikka välismaiseid algallikaid välja arvatud muidugi Eesti puhul.
Reklaam on kõikjal.. Neil pole ka hetkel palju kapitali, nii et lisa tuleb kasuks. Kusjuures kontoritarbed, mööbli jne said ka enamjaolt vabatahtlike käest, kes Ulmefilmi tegemisi jälgisid Facebookis.
Vasta
#7
(29-01-2013, 23:32 )Ken Kirjutas: Meid kontrollitakse ja peenestatakse iga päev valeinfoga ja selle vastu on ainuke rohi samaga vastata.
Valeinfole valeinfoga? Loodan, et mõtlesid ikka midagi muud.

Ja eks aeg näitab milleks see kujuneb - kas mujalt Eesti meediast kopeeritud artiklite ja suvaliste ning kontrollimatute parauudiste portaaliks või millekski enamaks. Jõudu sooviks millegi enama jaoks.
Vasta
#8
Tunnen tegijaid ja võin pea pakule panna, et asi on õige. Paraweebud võiks nendega koostööd teha, et teatud teemad ka laiema publiku ette jõuaksid. Seda oleks hädasti vaja.[/i]
Vasta
#9
Tõsi - selline algatus on ainult tervitatav ja jääb tuult tiibadesse soovida.
Eks algused ongi konarlikud. Miks ma aga torkivas kõneviisis esialgu olen lähenenud - tuleb osata end müüa ja reklaamida. Leida õiged partnerid ja entusiastlik tuumik.
Niisama üleilmseid uudiseid kopeerida on üks variant, wikileaksi ja Anonymouse laadseid paljastusi sooviks tõesti tihemini näha.
Aga mis see muna ikka kanu õpetama tuleb wink
Vasta
#10
Algus on lubav. Et nende "klaverid" kuluks ja "hiired" ära ei jookseks wink
Vasta
#11
(29-01-2013, 23:32 )Ken Kirjutas: Meid kontrollitakse ja peenestatakse iga päev valeinfoga ja selle vastu on ainuke rohi samaga vastata.

Võimas avaldus! A kust ma tean, et just nendes portaalodes õige inf on? Lõpuks on ikkagi see õige mida ise uskuda tahad...
Vasta
#12
(30-01-2013, 11:01 )kage Kirjutas:
(29-01-2013, 23:32 )Ken Kirjutas: Meid kontrollitakse ja peenestatakse iga päev valeinfoga ja selle vastu on ainuke rohi samaga vastata.
Valeinfole valeinfoga? Loodan, et mõtlesid ikka midagi muud.

Ja eks aeg näitab milleks see kujuneb - kas mujalt Eesti meediast kopeeritud artiklite ja suvaliste ning kontrollimatute parauudiste portaaliks või millekski enamaks. Jõudu sooviks millegi enama jaoks.

See lause kukkus kehvasti välja jah. Pidasin silmas ikka infosõda ja valeinfole lisaks sobiks sinna lausesse ka puudulik info, et need augud ka keegi täidaks. Loodan, et kunagi saab selliste uudiste menu olema sama võimas või võimsamgi, kui massimeedia läbu.
Tean, et paljudel noortel on huvi hakkanud tõusma tänu "Ulmefilmile" ja peamiselt just 9/11 tagamaadele ja eks see ole juba parajalt šokeeriv.Aga siis huvitab seda noort inimest, et mis nad veel võivad varjata,kaugele see jänese urg võib küündida ning selleks ongi vaja selliseid foorumeid ja uudisteportaale.
Kui ajalooga on meile jõhkralt valetatud, siis miks nad peaksid nüüd tõtt rääkima.Kui mina kuulen või näen kuskil sõna terrorist, siis minu aju hakkab tööle hoopis teisiti, kui see oli aasta tagasi.
Meile on hädasti vaja selliseid uudiseid.Ja kui vanad peerud ei võta vedu, siis noortega võiks minna teisiti.Need kes tulevikku looma hakkavad.
Vasta
#13
Telegram sai eile 50 päeva vanaks.
Väikesed kokkuvõtted küsimuste ja vastuste kaudu:
http://www.telegram.ee/arvamus/telegram-...rid-ka-ule

Ise soovin Telegramile ainult edu!

Vasta
#14
Telegram.ee sai endale igati väljateenitud võidu!
http://www.skeptik.ee/index.php/2013/05/...o-tonumaa/

Tsitaat:Aga tõendid polegi peamine ega oluline argument. Oluline on hoopis mujal – olla eriline, väljavalitud, info valdaja, isegi veidi tagakiusatud ja naeruvääristatud – see lisab vajalikku vastuokssust ja tõendab, et ollakse tõe jälil. Skeem on lihtne – reaalsusest, mõnikord ka unenägudest, nopitakse välja väikesed tükikesed ja neist ehitatakse pilt, mis pretendeerib esindama tervikut, millest need tükid võeti. Umbes nagu suure amfora kildudest kasutan mõnda tükki, teen sellest ööpoti ja väidan, et see ongi “see”. Ülejäänud killud pole olulised.
Vasta
#15
(01-05-2013, 11:31 )Nielander Kirjutas: Telegram.ee sai endale igati väljateenitud võidu!
http://www.skeptik.ee/index.php/2013/05/...o-tonumaa/

Smile1 Oh sa poiss, kui tuttav see ette tuleb, kes küll meie foorumist samamoodi kirjutab?

"Aga tõendid polegi peamine ega oluline argument. Oluline on hoopis mujal – olla eriline, väljavalitud, info valdaja, isegi veidi tagakiusatud ja naeruvääristatud – see lisab vajalikku vastuokssust ja tõendab, et ollakse tõe jälil. Skeem on lihtne – reaalsusest, mõnikord ka unenägudest, nopitakse välja väikesed tükikesed ja neist ehitatakse pilt, mis pretendeerib esindama tervikut, millest need tükid võeti. Umbes nagu suure amfora kildudest kasutan mõnda tükki, teen sellest ööpoti ja väidan, et see ongi “see”. Ülejäänud killud pole olulised."

Ma pole ausalt öeldes Telegrammi veel eriti lugenud, sest seal kajastatud materjalidega olen juba tuttav.
Ka Skeptikute lehte pole uurinud, aga see praegune väljatoodud jutt on nõnda sarnane Arlichi usuõpetusele, ainult teise koorikuga, teise lähenemisega, et lausa hakka uskuma vandenõuteooriasse, et nii Skeptik.ee kui ka nende usujüngrite taga seisab üks ja seesama jõud.Shock
Vasta
#16
Kui Skeptik.ee neist kahest asjast nii leili läks siis see näitab, et neid tuleb tõsisemalt võtma hakata.
Vasta
#17
(01-05-2013, 11:48 )Minaelan Kirjutas: Smile1 Oh sa poiss, kui tuttav see ette tuleb, kes küll meie foorumist samamoodi kirjutab?

Aga jaga mõtteid, mis sa ikka keerutad.
Vasta
#18
(01-05-2013, 11:51 )Nielander Kirjutas:
(01-05-2013, 11:48 )Minaelan Kirjutas: Smile1 Oh sa poiss, kui tuttav see ette tuleb, kes küll meie foorumist samamoodi kirjutab?

Aga jaga mõtteid, mis sa ikka keerutad.

Mul pole teaduslikult tõestatud ja kohtupoolt kinnitatud paberit ette näidata, seega jätan oma kahtlused esialgu enda teada Smile.

(01-05-2013, 11:51 )excubitoris Kirjutas: Kui Skeptik.ee neist kahest asjast nii leili läks siis see näitab, et neid tuleb tõsisemalt võtma hakata.

Kusjuures mõtlesin samuti, et ju see Telegramm on kellelegi valusalt varba peale astunud.
Vasta
#19
Tunnistan, et ma pole seda „Ulmefilmi“ vaadanud, aga kas väga eksin kui ütlen, et tegu on mingi Zeitgeisti Eesti oma variandiga? Kui nii, siis nali naljaks, aga tegu ongi sama moodi usu levitamisega. Kas ka oma usu peale surumisega? See on juba iga indiviidi enda maitse ja tunnetuse küsimus. Miks usu levitamisega? Aga just selle pärast, et nende filmide üks räige tunnusjoon on see, et räägitakse ainult sellest, mis teesi toetab. Teadlikult ei püüta asjalikult argumenteerida iseendale vastu. Ja milleks peakski? Fännidest jüngreid koguneb ju selletagi piisavalt. Kas on teadmised puudulikud või on see teadlik valik? Mina arvan, et vähemalt filmi tegijate poolt pigem see viimane. Minule sai see näiteks Zeitgeisti vaadates selgeks.
Aga võib-olla on „Ulmefilm“ tõepoolest täiestu uus tase ja suudetakse poolikutest argumentidest ja põnevusfilmilikust süžeest sammuke edasi astuda. Asjalikkuse poole. Tegelikult ma ei usu seda põrmugi, aga kui jõudu ja energiat leian, vaatan ehk millalgi ära.
Öelnud seda kõike, ma ei arva, et filmid täielikku valet kuulutavad, oleks ikka väga rumal minust sedasi öelda. Ja et ma kõik filmis väidetu suudan ümber lükata? Seda ma ei suuda kaugeltki ja kes üldse suudaks. See ongi nende filmide tugevuse ja populaarsuse võti. Nad tegelevad teemadega mis lähevad esiteks paljudele korda. Globaalsest eliidist müstilised rõhujad, nende ustavad ja kurjad käsilased pankurid, ja loomulikult alatise süljeläraka ära teeninud valitsused. Võimas vihkamisele suunatud kompott. Kui tahad laiemale publikule peale minna või kusagil seltskonnaga samastuda, siis ikka selliste märksõnadega. Ja ei ole mulle vaja tõestada, et nad on selle osaliselt ära teeninud. Kuid minu maitse jaoks natuke pisut liiga mustvalge käsitlus. Aga las see jääb.
Ja loomulikult siia juurde veel see, et taoliste teooriate lõplikku ja igakülgset paikapidavust ei ole võimalik tavalisel kodanikul praktiliselt kunagi kontrollida. Vastused jäävad väga sobivalt alatiseks õhku rippuma.
Jään enda juurde, sellised filmid nõuavad kõige rohkem just usku. Üksikuid väiteid saame ehk isegi tõestada, mõne kaudselt ehk kuidagi kinnitada, aga kogu kompott nõuab ikka kõvasti usku. Ma ootan huviga millal selliste filmide tootjatelt tuleb mingisugune alternatiivne nägemust maailmast, mis pakub teistsugust ja paremat väljavaadet minule kui kodanikule, mis näitab kuidas kaotada või ohjeldada kasu- ja võimuahnet eliiti. Jättes siiski inimese inimeseks ja suutes ühtlasi pakkuda ühiskonnakorraldust kus jälle taaskord teisitimõtlejate hordid sunitöö- ja vangilaagreid ei ummistaks. Raske ülesanne, aga kas keegi teab sellist filmi?
Vasta
#20
(01-05-2013, 11:57 )Minaelan Kirjutas:
(01-05-2013, 11:51 )Nielander Kirjutas:
(01-05-2013, 11:48 )Minaelan Kirjutas: Smile1 Oh sa poiss, kui tuttav see ette tuleb, kes küll meie foorumist samamoodi kirjutab?

Aga jaga mõtteid, mis sa ikka keerutad.

Mul pole teaduslikult tõestatud ja kohtupoolt kinnitatud paberit ette näidata, seega jätan oma kahtlused esialgu enda teada Smile.
Vot see on juba pluss, et sa lihtsalt tunde järgi enam oma veendumusi ei kuuluta, aga miinus on veel see, et sa pole aru saanud põhjendatud seletuse väärtusest.

PS! Igaksjuhuks mainin (kui sa mind silmas pidasid), et minul pole skpektik.ee tegijatega, ja seal avaldatuga, mitte mingit seost v.a. vaadete kattuvus.
Vasta
#21
(01-05-2013, 11:48 )Minaelan Kirjutas: Ma pole ausalt öeldes Telegrammi veel eriti lugenud, sest seal kajastatud materjalidega olen juba tuttav.
Kas ka uusimate teadus ja poliitika uudistega?
Ise usun, et sealsed rubriigid VAIMSUS ja TERVIS peaksid sulle küll huvi pakkuma.
Siin üks VAIMSUSE alla kuuluv artikkel.

Rohelus toob rahulolu:
http://www.telegram.ee/vaimsus/rohelus-toob-rahulolu
Vasta
#22
(01-05-2013, 14:42 )Müstik Kirjutas:
(01-05-2013, 11:48 )Minaelan Kirjutas: Ma pole ausalt öeldes Telegrammi veel eriti lugenud, sest seal kajastatud materjalidega olen juba tuttav.
Kas ka uusimate teadus ja poliitika uudistega?
Ise usun, et sealsed rubriigid VAIMSUS ja TERVIS peaksid sulle küll huvi pakkuma.
Siin üks VAIMSUSE alla kuuluv artikkel.

Rohelus toob rahulolu:
http://www.telegram.ee/vaimsus/rohelus-toob-rahulolu

Olin tõesti ennatlik, sirvisin seda Telegrammi vaid alguses. Ja sa tead mu nõrkust roheluse vastu, tänan Smile
Vasta
#23
(01-05-2013, 11:51 )excubitoris Kirjutas: Kui Skeptik.ee neist kahest asjast nii leili läks siis see näitab, et neid tuleb tõsisemalt võtma hakata.

Minu arvates võtad sa kõike tõsiselt.
Vasta
#24
(01-05-2013, 11:31 )Nielander Kirjutas: Telegram.ee sai endale igati väljateenitud võidu!
http://www.skeptik.ee/index.php/2013/05/...o-tonumaa/

Tsitaat:Aga tõendid polegi peamine ega oluline argument. Oluline on hoopis mujal – olla eriline, väljavalitud, info valdaja, isegi veidi tagakiusatud ja naeruvääristatud – see lisab vajalikku vastuokssust ja tõendab, et ollakse tõe jälil. Skeem on lihtne – reaalsusest, mõnikord ka unenägudest, nopitakse välja väikesed tükikesed ja neist ehitatakse pilt, mis pretendeerib esindama tervikut, millest need tükid võeti. Umbes nagu suure amfora kildudest kasutan mõnda tükki, teen sellest ööpoti ja väidan, et see ongi “see”. Ülejäänud killud pole olulised.
http://www.telegram.ee/arvamus/hando-ton...YKUGbXSL8R ja vastus kah Smile

Vasta
#25
(02-05-2013, 18:34 )FurioN Kirjutas: http://www.telegram.ee/arvamus/hando-ton...YKUGbXSL8R ja vastus kah Smile

Smile1 Loogiliselt ja ladusalt sõnastatud:

"Nimelt on skeptikute jaoks oluline teaduslik tõestus, samuti on kõik väited nende jaoks alati usutavamad, kui need tulevad mõne peavoolumeedia poolt heaks kiidetud arvamusliidri suust.

"Kuna Telegram neile kahele skeptikute põhimõttele tihti läbi sõrmede vaatab, tekibki teraapiline efekt – skeptikud saavad ise hakata asju tõestama või ümber lükkama ja niimoodi end rahustada, et maailma asjad on ikka just täpselt nii head või halvad, nagu koolis õpetati või uudistes kirjutatakse,” leidis Tõnumaa.

“Skeptikud vaatavad siinkohal mööda tõigast, et asjad ei hakka eksisteerima pärast nende olemasolu teaduslikku tõestamist, vaid nad on siiski olemas juba enne seda."
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat