Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kokkutulek Tartus 2011a augustis
#26
No ma võin ka 25 kilti oma ratta otsas läbi lasta aga pärast seda olen topane ja higine, olematu füüsilise vormi tõttu niivõrd läbi, et ei jõua ilmselt õlutki võtta. Smile





Vasta
#27
Kui juba jutt läks ka Tartu minevikule ja olemusele siis avaldaks ka oma arvamust. Kunagi sai seal
ikka päris tihti käidud seoses tööga ja linnast jäi viisakas mulje. Selline ontlik Eesti väikelinn mis
puhtam kui Tallinn ja mis hiilgas tudengite meluga ja oli mõnes mõttes osaliselt sarnane Tallinnale.

Viimased aastad - kui pöördusin tagasi Eestisse - olen aga hakanud nägema aspekti mis kunagi varem
mind ei olnud nagu "häirinud" ja see seotud selle Tartu "vaimuga". Olles kohanud neti avarustes (ka siin
ja ka Tallinnas üldse) paljusi tartlasi on jäänud silma, et sealt tulnud inimesed (ja eriti sinna jäänud) on
muutumas "nunnudeks riigilammasteks". Tugev "vaim" on nad muutnud inimesteks kes jäävad kinni
praegusesse paradigmasse ehk Eesti Riik on püha ja puutumatu ning selle "valitsejad" on inimesed kes
seisavad rahva eest viimse veretilgani. Kui "nõuka ajal" oli veel Tartus mingit mässumeelt sest "tavalised"
tartlased ja "ülikooli(de)" omad olid vahest päris hästi eristunud siis nüüdseks kommertsajstuks on vahed
pea olematud ning koolisüsteemi ajupesugeneraator töötab täistuuridel.

Loomulikult on terve plejaad inimesi kellele see mõjub vähem ning inimesi kes sellest puutumatuks (nii võrd
kui võrd) jäävad, kuid üldine pilt on natuke kurb. Loomulikult ei maksa ka unustada, et Tartusse on kolinud
mitmed IT-firmad millede omanikud istuvad iisraelis ja MOSSADi peakontoris ning kelle jüngrid on ka andnud
oma panuse (äkki keegi viskab pilgu peale - kui tugev on juhe Tartust kõrbesse) millega ka mina isiklikult
olen kokku puutunud ka viimastel aastatel (vihje - minut.ee).

Ei taha maha teha Tartut kui linna ja seal elavaid toredaid inimesi, kuid tihti on nii, et ei soovita märgata seda
tilka meepotis mis selle maitse ja välimuse rikub - lihtsam on ütelda, et mesi ei meeldi.

PS. Euroruubel - sõida rohkem - 25km on korraks nuusata. Eelmine aasta tegin väikese rattamaratoni 2 tibinaga
pikkuseks üle 40km. Kuna vahepeal oli ka üks grillribi noolimise üritus ja muud pildi-pissi pausid siis läks meil kokku
nii 8 tundi ja õhtuks ei olnud keegi "ribadeks" ega eriti võhmal. wink
Vasta
#28
Jah... 25km pole tõesti eriti miskit. Mõnus trenn, peaks ütlema. Või on asi minus, entusiastis?
Vasta
#29
(10-08-2011, 05:27 )excubitoris Kirjutas: Loomulikult ei maksa ka unustada, et Tartusse on kolinud
mitmed IT-firmad millede omanikud istuvad iisraelis ja MOSSADi peakontoris
mis asja, järsku täpsustad! ... aga Tartust on tõesti tulnud hunnik riigitöötajaid...

Vasta
#30
(10-08-2011, 11:14 )sähvatus Kirjutas:
(10-08-2011, 05:27 )excubitoris Kirjutas: Loomulikult ei maksa ka unustada, et Tartusse on kolinud
mitmed IT-firmad millede omanikud istuvad iisraelis ja MOSSADi peakontoris
mis asja, järsku täpsustad! ... aga Tartust on tõesti tulnud hunnik riigitöötajaid...

Täpsustan mida? IT-d? Aga täpsusta kulla inimene - need firmad hoiavad piisavalt madalat profiili, et neid mitte millegagi seostada.
Kuid aja jooksul on nad ja nende omanikud piisavalt sattunud tähelepanu alla. Üks mees võttis aastakest paar ette Äriregistri ja Googeli.
Tulemused olid üllatavad. Kui soovid korrata lase käia - minul hetkel täpsemat midagi pakkuda pole - reasonable dependability.

Kui vaatad aga täpsemalt Eesti riigiasutuste portaale ja võtad samuti Googeli abiks siis tuleb ette samuti teatud muster.
Iseenesest ju midagi erilist ei ole - Tartu suuruselt teine linn (oli vist viimati) Eestis aga kui hakata asju seostama
sündmustega ja isikute - kes kellele maksis, kes kelle eest välja astus ja krimikroonikaga siis tuleb esile jällegi sarnane muster.
Struktuurides läheb muster ühe tihedamaks mida kõrgemale karjääriredelil ronida - tundub, et mingil hetkel on KÕIK olnud seal.
Mine võta kinni - kunagi tehti mullegi "rünnak" kuna teatud isikutele ei meeldinud see mida ütlen - kuigi kasutasin avalikke
allikaid. Kas sellel juhul oli ilusti ja hästi organiseeritud vasturünnak mille juured viisid Tartusse 2-4 isiku juurde. Vennikesed
läksid nii ülbeks, et kaebasid minu peale töökohta ja mitmele minu kliendile ning saatsid mulle maili teel ka minu koduaadressi
(mis oli küll vale, kuid omas teatud sarnasusi minu ühe vana aadressiga - ka need niidid läksid KÕIK Tartu.
Seega on minul Tartuga "eriline" side mis on süvenenud viimaste kuude jooksul veelgi aga see on juba teine teema.

PS. Sarnaseid "sidemete mustreid" ei ole "vaatlejad" näiteks tuvastanud ei Pärnu, Viljandi ega ka ÜLLA-ÜLLA Tallinnaga.
Tallinna puhul on need natuke teised ja omamoodi unikaalsed aga see on jällegi juba teine teema.

Ühe väikese vihje ma siiski sulle viskan - nagu öeldakse: sarnasused reaalsete isikutega on juhuslikud IRW
Vasta
#31
Te kisute teemast välja!
Vasta
#32
(10-08-2011, 15:14 )Aurora Blue Kirjutas: Te kisute teemast välja!

Ole nüüd mõistlik... määra lihtsalt aeg ja koht! Kes saab - kes tahab, see tuleb. Teema võib nii septembrisse venida.

Vasta
#33
(10-08-2011, 15:14 )Aurora Blue Kirjutas: Te kisute teemast välja!

Mida pattu salata - ega vast jahh pole kõige otsesemalt teemasse - ikka juhtub - para koht ikkagi.
Aurora - aga sa tee teema "Tartu Vaim ja Vaimsus" ning otseselt teemasse mitte minevad postitused võib sinna üle viia Smile
Vasta
#34
Oot, Excubitoris - Sina vead teema kraavi ja mina tehku uus teema?
Aina paremaks läheb...
Väga huvitav viis teil uute kasutajate sõlmekeeramiseks! Laugh
Ott - tuleb vist jah konkreetselt daatumitega viibutama hakata.
Niisiis - pakun välja 20. august ja Katzi pakutud kohas:

"Mina oleks välja pakkunud Veskimäe. Kaunis kohake Emajõe kaldal, katusealune koos laua ja pinkidega. Tartust nii 15 km kaugusel- asfalttee(? ei tea kas õigesti kirjutasin). Kui on soov ööbida siis telkida saab ka. "



Ps: Sõitsin täna 30km Lõuna-Eesti kurvilistel-kaldus-künklikel teedel rattaga ja Kinnitan - elan, et lugu lapselastele rääkida. Tagumik on paranormaalselt hell, mida pole ammu juhtunud, aga päris kindlalt paraneb asi kokkusaamise ajaks ära. Bleh

Ah jaa - vastuväited vastunäidustatud, sest neid pole eelnevalt tehtud. wink Elagu "demokraatia"!

PS: äärmisel juhul saab 21-se augusti kasuks otsustada, sest ehk mõni tahab tähistada "iseseisvumisega" seotud pühkimisi... see tähendab - pühi.
Vasta
#35
AB - kuna teemat pole ja sina meil värske "tartlane" siis tahtsin selle AU sulle jätte wink
Vasta
#36
Jah, Aurora Blue, kasuta oma "uuekese" staatust enese õigustamiseks nii palju kui võimalik - ega nad siin kaua lase, ma-gi suht värske frukt siin aga "uuekese kaardile" mängides ma jamadest enam ei pääse. wink

Neil ju siin puha fritsude ordnung (a mida sa ikka ootad kohast, kus kolmanda reichi teemasse käivad igapäe'sed palverännakud) - kõigepealt panevad kinni, see tähendab, bänni, ja siis vaatavad, kes on.Angry

Muu seltskond elab pideva hirmu all - pidevalt ähvardatakse kummituste, tulnukate ja juutidega. Öösi magada ep saa - pidevalt sunnitakse lucid dreami vaatama Sad

Laugh









Vasta
#37
Muideks mainiks ka ära, et Vaskimäele sõidavad bussid kaSmile
Tartu-Veskimäe
13.50 ja 18.10 (tartu bussijaamast)
Veskimäe- Tartu
9.13; 15.56 ; 18.48 (Veskimäe bussipeatusest)


Pole just kõige tihedam bussiliiklusSmile
Vasta
#38
Ma siis ei tule, aga toredat kokkusaamist.
Vasta
#39
Ruubel - palun ütle, et Sa ei esita kaebust une pihta, mida Sa ise kontrollida saad???
Nii, ja Katz - miks, miks, miks Sa pidid seda mainima? Nüüd tulevad kõik, õllekastis kaenlas, bussiga ja mina pean üksi väntama! Laugh

Ja kui pikk maa on bussipeatusest sihtpunkti?
5, 40 või 300m?

Vasta
#40
(11-08-2011, 21:29 )Aurora Blue Kirjutas: Ruubel - palun ütle, et Sa ei esita kaebust une pihta, mida Sa ise kontrollida saad???
Nii, ja Katz - miks, miks, miks Sa pidid seda mainima? Nüüd tulevad kõik, õllekastis kaenlas, bussiga ja mina pean üksi väntama! Laugh

Ja kui pikk maa on bussipeatusest sihtpunkti?
5, 40 või 300m?

Teistel õllekastid kaenlas....Aurora Blue tuleb jalgrattaga....hmmm...
Käes! Õllekaste on kaenlas on tülikas vedada, Auroora Blue tassib nood jalgrattaga kohale!!

Vasta
#41
...Eksid!
Mul ei ole pakiraami!
Bleh
Aga nali naljaks. Aeg magama sättida, pikk weekend algamas...
* Aurora Blue kergitab paljutähenduslikult kulmu ja igaks juhuks teistki.
Vasta
#42
(11-08-2011, 21:29 )Aurora Blue Kirjutas: Ja kui pikk maa on bussipeatusest sihtpunkti?
5, 40 või 300m?

ma pakun, et pigem ikka 300Smile

Vasta
#43
Noo, laupäev käes ja kahekesti teetegi kokkutuleku? Veits nüri ausalt öeldes, tundub, et tuleb uuele ringile minna :O
Vasta
#44
Kus siis kokkutulek toimub, võtaks ka osa koos kaaslasega.?
Vasta
#45
(13-08-2011, 13:00 )PiziIngliito Kirjutas: Noo, laupäev käes ja kahekesti teetegi kokkutuleku? Veits nüri ausalt öeldes, tundub, et tuleb uuele ringile minna :O
... et siis Saeveskile jälle, nagu traditsiooniks? ...

Vasta
#46
Kus see saeveski asub? Ja mis kell minek on?
Vasta
#47
Tehnoloog, mis ajast Tartu koosistumised Saeveskis toimuvad? :S
lihtsalt: rahune nüüd, mulle üldse tundub, et hetkel midagi ei toimu.
Vasta
#48
Õhtuks võiks ikka midagi välja mõelda. Ilm läheb ka ilusaks.
Pakun välja sellise koha:
http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liikuj...keala/1486
Vasta
#49
lihtsalt: kui nädal-paar ette planeeritultki huvilisi pole (järgmisest nädalavahetusest huvitujaid siiani minimaalselt), siis imestan ausalt öeldes Sinu optimismi üle täna veel kedagi kohata Smile
Vasta
#50
(13-08-2011, 13:14 )PiziIngliito Kirjutas: Tehnoloog, mis ajast Tartu koosistumised Saeveskis toimuvad?
.....
Seda minagi, et ei toimu.
Küll aga augusti lõpu või septembri alguse kokkutulekuid on seal tehtud ja aeg on ka kohe-kohe sealmaal...

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Para-webi suvine kokkutulek 2023 Adolf 1 407 15-08-2023, 20:30
Viimane postitus: stalo
  Para-Webi suvine kokkutulek 2022 stalo 5 1,276 06-08-2022, 09:02
Viimane postitus: BleedingOutMyEyes
  Para-web'i suvine kokkutulek 2019, 30.08. - 01.09. PiziIngliito 27 17,229 07-10-2019, 17:48
Viimane postitus: stalo
  Paraweb'i suvine kokkutulek 2018 PiziIngliito 46 21,232 17-06-2019, 18:02
Viimane postitus: Punahabe
  Para-webi suvine kokkutulek 2017, 4-6 august. Nandi 22 14,239 17-07-2018, 17:39
Viimane postitus: Thorondor
  Kevadine kokkutulek PiziIngliito 38 24,024 05-03-2017, 18:08
Viimane postitus: stalo
  Suvine kokkutulek 2016 katz 38 31,283 19-07-2016, 16:19
Viimane postitus: PiziIngliito
  Sinimäed2012 vabadusvõitlejate kokkutulek togli 11 14,226 25-07-2015, 22:06
Viimane postitus: Wilholmensis
  Paraweb'i suvine kokkutulek 18.-19. juulil 2015. PiziIngliito 39 25,514 18-07-2015, 13:21
Viimane postitus: PiziIngliito
  Parajõul Tartus 2014 PiziIngliito 23 11,399 06-01-2015, 20:25
Viimane postitus: Veli Joonatan

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat