Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Üks para ja teaduse teema
#14
Nüüd väga tooreid ja äsjasündinud mõtteid välja käies.
Toetudes Lorenzi, Sinise mõtetele poliitikateemades.
Spekuleerin, et:

Platoni mõistes ideede maailmas (mida minagi pean reaalse maailma sünnitajaks) polegi olemas mõistet õiglus. See sünnib alles siis, kui ühtsusest (Allikaline teadvus) eraldub oma eraldiolemist teadvustav teadvus (hing) ja sellega sünnitab subjektiivsuse. Subjektiivsuse pinnalt saab hinnata ühe asja-teo õiglaseks, teise mitte. Enne subjektiivset õiglusetunnetust on ainult ja ainult efektiivsus ehk võim. Loodusseadused; pime, ilma suuna ja eesmärgita evolutsioon nii tavamõistes elusa kui ka eluta maailmas; ka majanduse arengus.

Kuid nüüd, teadvustatud eneseteadvuse sünniga seoses (tõenäoliselt on see toimunud juba ka enne inimest, kuskil roheliste mehikeste maailmas) on hakanud toimuma subjektiivsusel põhineva õiglustunde sisseviimine Allikalisse Teadvusesse, mis seni laskis toimida ainult efektiivsuse reegli järgi. Väga vähehaaval, ja vb on tegu üldse eksituse või umbteega, aga igatahes millegi uuega. Ja võimalik, et eesmärgitule evolutsioonile on meil nõndaviisi võimalik anda eesmärk. Siis vast tekiks selline maailm nagu Sinis kirjutab:
(12-07-2014, 15:42 )Sinis Kirjutas:
(09-07-2014, 23:54 )Marina Kirjutas: Sinis'ele - Iga väike valguspunkt taevas märgib kauakestvat, kuni lõpuni minevat võitlust looduse põhijõudude vahel. Just nagu iga inimenegi.

Jah. Just nagu iga inimene. Just nagu iga inimese jaoks näib olevat seal kusagil oma ideaal-täht, mis teda koju ootab. Makrokosmos vs mikrokosmos. Võitlus, võitlus, võitlus. (Vaatasin huvi pärast EKI-st, et mida ta pakub antud sõna tähenduseks ja kuivõrd see kattub mu sisemise arusaamisega normaalsest: võitlemine; lahing, lööming, kaklus, jõuproov; võistlemine. Jube, ehk läheb edasi pisut paremaks? Võistlus: 1. kindlate reeglite järgi korraldatav üritus mingi ala parimate selgitamiseks; 2. konkureerimine, konkurents. Minu maailmapilt tunneb ka siin ära vägivalla ilmingud ja ei taha teist kuidagi tunnustada.) Mingi osa minust ütleb, et nii see igal pool ei saa toimida. On alati võimalus, et on kulg, milles mõisteid „võitja“ ja „kaotaja“ ei tunta. Maapealne elukorraldus näitab kätte ainuõigena tugevama (seadusliku) õiguse nõrgema üle (nimetame seda looduslikuks valikuks, toiduahelaks, arenguks jmt) ja seda igal tasandil, välistades muud eluseadused. Ja küllap on inimliik oma võimaluste piirides arukalt? valinud, muidu me siin ei lobiseks tühjast-tähjast. Kuid järeldada, et taoline n-ö ettekirjutatud loodusseaduste mudel on ainus võimalik elutee, pole vast päris õige.

Võimalik, et see ongi juba tekkinud, aga Maa peal me ikka veel võitleme. Kes kasumi, kes Ukraina pärast.

Minu mõtteid võib maha teha ja vigu leida, VÕIB EDASI MÕELDA, VÕIB SOOVITADA MIDA iganes - vaidlema ma põhimõtteliselt ei hakka. Soovitusi võtan vb arvesse, info võtan teadmiseks.

Ja olgu ära märgitud, et antud postitusega (ja ka mitte ühegi teisega) ma ei toeta Venemaa poliitikat, ei igatse taga ei ENSVd ega sotsialistlikku korda.

Vasta
  


Sõnumeid selles teemas
Üks para ja teaduse teema - Autor: Müstik - 12-01-2012, 04:10
RE: Üks para ja teaduse teema - Autor: Mannu - 04-09-2014, 09:30
RE: Üks para ja teaduse teema - Autor: Lorenz - 08-09-2014, 00:02
RE: Üks para ja teaduse teema - Autor: Mannu - 08-09-2014, 08:31
RE: Üks para ja teaduse teema - Autor: Lorenz - 08-09-2014, 23:00
RE: Üks para ja teaduse teema - Autor: HUGOTH - 09-09-2014, 19:40
Teadus vs uhhuu - Autor: Mannu - 09-07-2014, 23:54
RE: Teadus vs uhhuu - Autor: kage - 10-07-2014, 09:55
RE: Teadus vs uhhuu - Autor: Sinis - 12-07-2014, 15:42

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kõik on Üks vs. Mina olen Mina Mannu 82 17,636 28-04-2019, 18:46
Viimane postitus: Lokster
  üks küsimus seoses astraalrännakuga/-projektsiooninga (OOBE) devilouspriest 4 4,686 14-10-2010, 16:31
Viimane postitus: levis

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat