(28-02-2018, 21:07 )Nielander Kirjutas:Meenub Matrix-ist inimkonna defineerimine(28-02-2018, 20:22 )Wilholmensis Kirjutas: Viimasel aja pidevalt Euroopas räägitakse, et peab olema valmidus varjumiseks või toiduvarusid koguma. Kas on tulemas mingi globaalne katastroof, mille tõenäosus lähiajal üsna suur ja me sellest veel ei tea (avalikkus)? Pakun, et - kosmiline katastroof või kliimakatastroof või suur sõda Euroopa-Venemaa või Euroopa-moslemid...
Asi ei pea olema nii dramaatiline. Piisab sellest, kui meie tsivilisatsioon pidevale kasvule orienteeritud majanduskäsitlusele vastu ei pea ning toimuma saab kiire ning tormiline langus tööstusühiskonnaeelsele tasemele.
Kuula teist loengut enne esimest: http://www.ylikool.ee/et/13/kaupo_vipp
Loe pikemalt: https://www.rahvaraamat.ee/p/globaalpohm...9949305803
üldjoontes õige, samuti austraalia rottide uputusest mis toimub mingi kindlate ajavahemike järgi. Inimkonna koguarv aina suureneb ja see suurenemine on vaeste ja väheharitud inimeste arvel. Aafrikas näljahädalistele toidu (ravimite) viimine aitab küll nälga (haigusi) korraks vähendada mitte ei lahenda probleemi. Euroopa rahvastiku vananemine on normaalne nähtus ja siin sotsiaalabi süsteem peab lagunema kuna migrantidel isegi 3-4 põlvkond ei hakka tööle (eriti negroidid). Paratamatult tekib looduslik valik kus see harimatu ja agressivne kontingent kas sureb nälga või hävib mingil muul kombel. Inimene on mõistuslik olend ainult indiviidi tasandil (ja ka seda mitte alati) mitte ühiskonna tasandil, ühiskonna tasandil on nagu austraalia lemmingud kes lõpmatuseni paljunevad. Eesti eelis on suhteliselt puhas keskkond mida mujal enam ei ole ja seda viimast tahetakse siin hävitada, seda viimast eelist.
Heaolu ühiskond saab toimida ainult kellegi arvelt, soomes somaallaste peredes on 7-10 last aga need on ühiskonna jaoks ainult koormaks sest ei tee niigi palju kasu, et enda toitu õigustada. See aga seab soome kaugemas tulevikus katastroofi ette kus tuleb valida kas surevad soomlased välja või negroididest "saadakse lahti" kui seda ei mõisteta surevad mõlemad paraku välja, nii põhirahvas kui ka migrandid. Sallijad ja muud sellised lähevad samuti utiliseerimisele ja eriti julmade meetoditega, kuna nemad on otseselt süüdlased. Kui seda ei toimu on soomega lõpp, sama ka eestiga. Saab üks ajaloo ring täis ja algab jälle uuesti sest inmkond kui tervik ei õpi oma vigadest. Nagu eelnevad tsivilisatsioonid ka hävib see ja jälle hakatakse otsast peale kivikirvega.Kõik eelmised katastroofid on olnud lokaalsed ainult mingit piirkonda haaravad, nüüd tarbimisühiskonna kokkukummist võib aga võrrelda kui tehnogeense tsivilisatsiooni hukku. Küsimus ei ole kas kukub vaid millal ja kahjuks praegu elavad nooremad isendid saavad näha seda krandioosset vaatemängu. Ühiskond on teinud kõik endast oleneva, et see saabuks võimalikult kiiresti ja võimalikult valusalt. Toidu varumine keldrisse sellest ei päästa. Ameerikas n.n. maailmalõpu varjendid ja 10-te aastate toiduvarud muidugi päästavad üksikud aga kui tullakse välja kas on isu elada maailmas mis on totaalselt muutunud?
Lõpp võib tulla nagu bakteritel katseklaasis kus kõik reservid ja ruum on ammendunud.....lõpuks väljasuremine. See "rahulik" tsenaarium on tegelikult sõjad ressursside pärast ja see kiirendab veelgi lõppu. Võib ka ootamatult saabuda näiteks päikese tugev koronaarpurse mis hävitab kogu elektroonika. Siis pole ei elektrit, vett, ega kütust, autod ei liigu, side on maas. Seoses maa magnetvälja järsu muutumisega aktiviseerub yellowstone vulkaan ja teised väiksemad, maal tekib 5-6a. pime aeg. Lisaks tohutule hukkunud inimeste ja kariloomade kogusele tekib saastumine ja haigused, isegi katk ja muud juba unustusse vajunud haigused ärkavad. Inimkond oma 8miljardiselt arvult väheneb kiiresti miljardile ja edasi juba 10miljonile ka see pole piir, väljasuremine jätkub. Isegi valitsuste tuumavarjendites on arvestatud 1-2a. varudega ja saavad ka seal elanikud otsa. Toimub umbes sama mis oli 70tuhat aastat tagasi kui Toba vulkaan purskas, ellujäänud käputäis inimesi aga avastab end kiviajas ja tehnogeense tsivilatsiooni "imed" omandavad müütide tasandi. Hakkab jälle üks uus ajaloo keerd inimese kui liigi arengus ja vaevalt, et midagi sellest õpiti, kõik jälle kunagi kordub, küll mitte 1:1-le aga sarnaselt.
Elektroonika on vajalik aga mitte kõikjal nagu praegu kasutatakse. Ilma elektroonikata praegune tsivilisatsioon enam ei saa hakkama ja see ongi üks huku põhjustest. Atlantise ja teiste veeuputuse eelsete kultuuride hävingud pole praegusele inimkonnale midagi õpetanud ja vaevalt, et õpetab ka praeguse tsivilisatsiooni hukk. Kui praegu vaieldakse giza püramiidide otstarve ja ehituse teostuse ümber siis praegusest tsivilisatsioonist jääb järgi tunduvalt vähem jälgi. Ja täis külmkapp või kelder ei päästa kodanikku globaalsete kataklüsmide korral.
