30-10-2013, 15:25
Tere.
Kuna foorumist ei leidnud otseselt teemat ja vastus oma küsimuse kohta, siis küsin ise. Sai vanaema maja hoovi korrastatud ja leidsin 2 vana hauaplaati hoovist. Kuuluvad siis need vanaema emale ja vanaema tädile. Hetkel on Neile tehtud ühine hauaplaat. Olen kuulnud ja lugenud, et kalmistult midagi omale koju tuua ei ole üldsegi hea mõte, kõik mis on seal peab sinna jääma või siis tagsi viima sinna, kust võetud. Minu küsimus oleks siis, kuidas oleks kõige mõtekam talitada antud kividega? Kui need on algselt tehtud kellegile mälestuseks, siis minu arusaamist mööda peaks need olema ka antud inimes(t)ega seotud. Niisama, kuhugi neid visata ei taha ja aias hoida ka mitte. Samas viia kivitöökotta ja lasta sealt nimed maha lihvida oleks parem lahendus?
Kuna foorumist ei leidnud otseselt teemat ja vastus oma küsimuse kohta, siis küsin ise. Sai vanaema maja hoovi korrastatud ja leidsin 2 vana hauaplaati hoovist. Kuuluvad siis need vanaema emale ja vanaema tädile. Hetkel on Neile tehtud ühine hauaplaat. Olen kuulnud ja lugenud, et kalmistult midagi omale koju tuua ei ole üldsegi hea mõte, kõik mis on seal peab sinna jääma või siis tagsi viima sinna, kust võetud. Minu küsimus oleks siis, kuidas oleks kõige mõtekam talitada antud kividega? Kui need on algselt tehtud kellegile mälestuseks, siis minu arusaamist mööda peaks need olema ka antud inimes(t)ega seotud. Niisama, kuhugi neid visata ei taha ja aias hoida ka mitte. Samas viia kivitöökotta ja lasta sealt nimed maha lihvida oleks parem lahendus?

