Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nostradamus ja muud prohvetid
Autor Sõnum
Thorondor
reserv-administraator

Postitusi: 4,897
Liitunud: Nov 2003
07-11-2003 02:22
Postitus: #1
Nostradamus ja muud prohvetid
Ei osand seda teemat kuhugi mujale panna, mõtlesin, et astroloogia ja astronoomia on sarnane natuke.

Mulle õudsalt meeldib muidugi kui keegi enneustab miskit vägevat toimuma.
Ma ise ei ole märgand küll, et ükski Nostradamuse ennustus oleks täide läind, aga üldjuhul on need ette antud ka kellegi teise tõlgendusena.
Praegu tuleb meelde, et u 2003 peaks algama naiste valitsemise aeg nii voi naa moodi.
Ufod pidid juba nagu tõsise kontakti meiega looma.
2022 pidavat maa orbiidilt väljuma.
ja millalgi madalamad kohad siin Euroopas ujutab meri üle.
Maailma lõpp tuleb ca. 3997.

AEG TULEB.

Rääkige ka mis teile meenub ja mis teile meeldib ja mis ei meeldi.
Kindlasti on ka teisi ettekuulutajaid, kes oleks väärt mainimist.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tutanhamon
Veteran

Postitusi: 1,615
Liitunud: Oct 2003
07-11-2003 08:12
Postitus: #2
 
Nostradamus rääkis antikristustest. Esimene pidi tema ennustuste järgi olema mees nimega Hister.. Tegélikult oli Hitler. Siis ta ennustas, et uus maailma saab teise aastatuhande lõpul pihta. No tegelt sai kolmanda aastatuhande algul - New York. Ei ütleks, et miski täppi ei läinud. Bleh
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Thorondor
reserv-administraator

Postitusi: 4,897
Liitunud: Nov 2003
07-11-2003 17:15
Postitus: #3
 
Antikristustest nii palju, et minu teada oli esimene Napoleon, teine hitler ja kolmanda kohta Nostradamus kirjutas nii palju, et kus sünnib ja kus ülikoolis käib ja et too on lähis idas olevate jamade taga.
1960ndad ja Egiptuse ülikool oli muidu.
Ja ma sattusin millalgi Osama bin Ladeni andmete peale. Aasta sobis, aga koolis käis Osama, mitte Egiptuses, vaid Punase mere vastas kaldal, kuskil linnas.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
henzukaz
Vana kala

Postitusi: 303
Liitunud: Nov 2003
07-11-2003 19:28
Postitus: #4
 
Otseselt Nostradamus ei oleks saanud rääkida antikristusest. Ta ei teinudki seda. Siiski räägivad tema suu läbi erinevad sümbolid. Nagu Piibliski. Osad peavadki Nostradamuse ennustusi piibliga ühel tasemel olevaks. Seepärast kutsutakse mõnel pool ka Nostradamust prohvetiks.

Hämmastav kui palju tema ennustustest on täppi läinud: ta suutis ennustada selliseid sündmusi nagu Inglise kuninga pea maha raiumist, Londoni suurt tulekahju, Prantsuse- ja Vene revolutsioone, Hitlerit, Hiroshima ja Nagasaki aatompommi plahvatusi, Lahe- ja Kosovo sõdasid, atendaati president Kennedyle jne. Viimasel ajal on räägitud Nostradamusest seoses tema ennustusega "suure linna põlengu" kohta, mille tagajärjel algab suur sõda.

Ja loomulikult oma surma ning ümbermatmist.

Sageli on räägitud, et Nostradamuse järgi saabub maailmalõpp aastal 1999. Tegelikkuses ulatuvat ennustused aastasse 3797. Ma ei tea ainult kuidas see on kindlaks tehtud.

Nostradamuse koosnevad sadakondadest, mis omakorda katräänidest - neljarealistest luuletustest. Neid on üpris raske lugeda sümboolika tõttu. Näiteks:

Elevant - tugev mees
Fööniks - vana mees, uputus
Kaamel - aeglaselt liikuv
Kala - vihatud mees
Karu - kaasasündinud inetus
Koer - prohvet, kohtunik, prints
Konn - loode
Kotkas - hing, Jumal, võit

Ise olen need läbi lugenud. ei oska midagi arvata.. Igatahes, kes on huvitatud, siis ingliskeelseid sadakonnad asuvad siin:

http://www.sacred-texts.com/nos/

Toon näite ennustusega hitleri kohta:

24. Beasts ferocious from hunger will swim across rivers:
The greater part of the region will be against the Hister,
the great one will cause it to be dragged in an iron cage,
when the German child will observe nothing.

Vapustav, eks?

Nostradamuse ennustusi on mõned nimetanud apokrüüfideks - kirjad, mis on valminud peale Piibli lõpliku kokkupanekut, kuid mis sisaldavad olulit infot lunastaja ja maailma tuleviku suhtes. Meenutagem, et Piibel lõpeb "ilmutuse raamatuga", kus samamoodi sümboolses keeles on räägitud sellest, kuidas saabub maailmalõpp. Pole aga öeldud millal. Samas on Piiblis üsna tõsiseltvõetava prohveti juures salm, mis väidab, et "lunastaja saabub siis, kui iisraeli rahvale saabub igavene rahu". teame ju, et üritatakse rahu sõlmida palestiinlastega, mis teoorias peaks tähendama iisraelile lõpliku rahu, meile aga maailmalõppu. Muide Piibli järgi pidi saama taevasse 450000 inimest kõigist nendest, kes eales maal elanud. Suur šanss nende hulka pääseda eks?
Teadlased, piibliuurijad ja teoloogid on Piibli põhjal ( ei tea täpselt kuidas) välja arvutanud, et maailmalõpp peaks saabuma umbes aastal 2030.

Väga palju on erinevaid ennustusi ja prohveteid. Arvan, et enamus neist elab oma fantaasias, lootes, et see täitub. Vaevalt. Endale meeldib mõelda, et tulevikku pole võimalik ettemäärata või ennustada. lahedam ja ohutum lihtsalt.

Muide Eestis on üks tõsisemaid tegijaid Igor Mang. Olen sageli kasutanud tema ennustusi, mis imekombel on läinud täppi. Ennustamismeetodiks pidi ta kasutama tähti, erinevalt Nostradamusest, kes üksilmi veega täidetud anumasse vaadates, saavutas sügava meditatsiooni abil transiseisundi. Veel kasutas ta arvatavasti loitse ja rituaale, mis lubasid tal ühendusse astuda maailmaruumi vaimudega. Oma ennustamismoodust kirjeldab Nostradamus ise esimese "Sadakonna" esimeses kahes katräänis: I-1 ja I-2:

Istudes öösel üksinda oma salajast uurimustööd tehes,
Vasest kolmjalal puhates,
Üksindusest ilmub habras leek,
Tehes edukaks selle, mis väärt uskumist."

"Käeshoitud nõiavits asetatud harude keskele,
Ta niisutab veega jalgu ja rüühõlma,
Hirm ja hääl panevad ta vabisema oma varrukais,
Jumalik hiilgus, jumalus istub juures."


Vat nii siis.

Signatuur puudub
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
rha
Vana kala

Postitusi: 547
Liitunud: Oct 2003
07-11-2003 19:54
Postitus: #5
 
wierd, see ei saa juhus olla. Midagi on siin maailmas tõesti paigast ära. Pole midagi öelda, lahe vend see Nostradamus.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aztecca
Tavaliige

Postitusi: 222
Liitunud: Oct 2003
17-11-2003 17:14
Postitus: #6
 
Jee nüüd tuleb maailmamuutja Aztecca, kes pöörab kõik siin teemas räägitu ümber. Laugh
Esiteks, et Nostradamus ei ennustanud ette Hitleri tulekut. Ta rääkis sellisest asjast nagu Hister ja on olemas selline jõgi. See on mitmeid tõlkijaid segadusse ajanud.
Teiseks, ei ennustanud ta ette oma surmapäeva ega ka oma haua rüüstamispäeva. Surma aega ei tea keegi peale jumala ette ja selle vastu ei saanud ka Nostradamus eksida.

Kuskilt ennustusraamatust lugesin ka, et Kristus naaseb maailma neli aastat peale seda, kui Venemaa läheb kallale Iisraelile. Minu arust peaks see juhtuma üpris varsti vähemalt meie eluajal, sest Venemaa on hääbuv impeerium ja varsti neil enam pole sellist võimu maailmas, et teisi riike rünnata.

Air Intelligence still feels, flying saucers are optical illusion or atmospherical phenomena, but some Military officials are seriously considering the possibility of interplanetary ships.
United States Government. October 27, 1952.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
henzukaz
Vana kala

Postitusi: 303
Liitunud: Nov 2003
17-11-2003 17:31
Postitus: #7
 
No mul on kindel plaan oma teemas räägitu kõik tagasi pöörata.

Esiteks - usun, et vähesed ennustajad suudavad ennustada sündmusi 440 aastat ette.. ja usu mind, siis tekivad vead. Väidad et tõlkijad on eksinud? Ei. Hister on otse pärit tema sajandikest, seda pole tõlgitud. Loomulikult võib alati kahelda nagu sina seda teed. See on loomulik. Ise usun, et sõna Hister ja salmid selle inimese kohta ning reaalsuses eksisteerinud Hitler ning tema teod ei ole lihtsalt juhuslik kokkulangevus. Oletan, et sa oled kõik tema sajandikud läbi lugenud, et julged nii väita Bleh

Nostradamus ennustas tõesti oma surmapäeva ja ümbermatmist ette. See on tõestatud fakt. Jumal võib tõesti teada... kuid see , kes oskab suhelda jumalaga tema kanaleid pidi võib saada osaks samadele suurtele teadmistele.

Signatuur puudub
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
nefertiti
Tavaliige

Postitusi: 78
Liitunud: Jan 2004
19-01-2004 21:09
Postitus: #8
 
Nostradamus ei saanudki end täpselt väljendada, sest ta kartis, et ta tapetakse selliste ettekuulutuste pärast. Sellepärast ongi praegu nii palju segadust - keegi ei oska täiesti üksikasjaliselt tema katrääne tõlgendada. Ning paratamatult tõlgitakse tema oomeneid teisiti, kui võib-olla tema mõtles. Aga hämmastav on siiski, kui palju tema ennustustest on täppi läinud. Ma usun küll, et ta ei olnud lihtsalt soolapuhuja. Olen kuulnud, et mingil ajal(tahax teada millal täpselt) tuuakse kosmosest võõras viirus, mille tagajärjel hukkub kohutavalt palju inimesi ning aastate jooksul ei suudeta sellele vasturavimit leida. Loodame, et see ennustus küll täide ei lähe.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
levis
Veteran

Postitusi: 1,455
Liitunud: Dec 2003
19-01-2004 22:11
Postitus: #9
 
henzukaz mainis Igor Mangi,.siin on tema ennustusi selleks aastaks:

http://www.hiiumaa.ee/index.php?idc=1041...1aa377e80e

üsna pikk tekst, kindlasti tasuks vaadata osa "Sündmused kuude kaupa"!

Olen lugenud mitut eesti keelset väljaannet Nostradamuse kohta ("Michel Nostradamus sadakonnad", "mida ennustas Nostradamus", "Hämmastavalt ajakohane Nostradamus"), aga tema ennustused on minu arvates liige mitmeti mõistetavad.

Miks üldse prohvetid oma ennustusi avalikustavad? Tahavad tulevikku muuta? Jumal soovib nii? Otsivad endale kuulsust, raha? Võib-olla nad ise ka ei tea, miks nad ennustusi avalikustavad!

Kes ei joo ega suitseta, sureb tervena.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tutanhamon
Veteran

Postitusi: 1,615
Liitunud: Oct 2003
21-01-2004 22:16
Postitus: #10
 
Mnjah, siin on jaanuarikuu ennustus:
Kui heita pilk igale kuule eraldi, siis avaneb järgmine pilt.

Jaanuar tervikuna on maailmale suhteliselt stabiilne, v.a esimene nädal, mis on möödunud aasta lõpu rahutute sündmuste järelkajaks.

Aastavahetusel tuleb palju valjuhäälseid üleskutseid rahu ja demokraatia säilitamise nimel ja parteiliidrite aktiivseid sõnavõtte. Aastavahetusel on karta ka rohkeid transpordiga seotud õnnetusi.


Kui nüüd mõelda jaanuarile, siis kas saab öelda, et see ennustus on täppi läinud? Mina arvan, et ei saa..

Samas ei saa ka öelda, et see ennustus on mööda läinud, see lihtsalt on liiga uduselt kirjutatud..

Kas keegi on õige mees ütlema, et jaanuar on suhteliselt stabiilne olnud..? Näiteks spordis või poliitikas.. Ei ole sellist meest, kes saaks väita, et jaanuar on olnud absoluutselt stabiilne või ebastabiilne.. Liiga udune ja subjektiivne ennustus jaanuarikuuks..

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
levis
Veteran

Postitusi: 1,455
Liitunud: Dec 2003
21-01-2004 22:23
Postitus: #11
 
täitsa nõus Smile, aga mõne kuu kohta on ka ennustusi, mis on vähe täpsemalt kirjutatud.

Kes ei joo ega suitseta, sureb tervena.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tutanhamon
Veteran

Postitusi: 1,615
Liitunud: Oct 2003
10-03-2004 09:20
Postitus: #12
 
Veebruar on juba tervikuna ahviaasta valitseda ning näitab esimesi segadust tekitavaid tendentse. Seda ka Eestis, kus valitsuskoalitsiooni koostöö on muutunud väga keeruliseks. Maailma vanades pingekolletes konfliktid teravnevad.

Milliseid segadusi härra Mang silmas peab.. mind huvitab..
Maailma vanades pingekolletes konfliktid teravnevad? Iraaki ei ole mõtet siia lugeda.. siin on aastaringi sõda. Tšetšeeniast pole hiljuti midagi uut kuulda olnud. Afganistanis pole ka midagi dramaatilist toimunud.. Põhja-Koreaga saadi jutujalale. Milliseid konflikte härra Mang silmas peab, huvitav?

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
henzukaz
Vana kala

Postitusi: 303
Liitunud: Nov 2003
10-03-2004 13:28
Postitus: #13
 
nojah, antud teema kisub nüüd zanrisse nokk-kinni-saba-lahti-saba-lahti-nokk-kinni. Väga vähesed ennustused suudavad öelda täpselt, kohati kellaajaliselt, mis kuskil toimuma hakkab. Enamjaolt siiski demagoogia ju... aga see töötab - juba ammustest aegadest.

Ma isiklikult arvan, et paljud ennustajamehed (kasvõi näiteks Mang, keda tunnen nüüd isiklikult), ei räägi avalikult ja suurustades täpselt, kuna nad lihtsalt pole oma andmetes täpselt kindlad. Lähedaskonnale nad siiski räägivad - ja tuleb mainida, et paljuski on need täppi läinud... samas, kui mööda läheb, ei tõsteta sellest suurt ja üleüldist kisa.. lisaks sellele ei lange ka ennustajamehe maine üldsuse ees.

Mang on oma ennustustega tõepoolest täppi palju pannud. Seda eelkõige privaathoroskoopide näol, mida ta loob oma tuttavatele ja lähedastele. Tõepoolest, kummaline, aga ta suudab öelda, mis sinuga toimub aasta või paari pärast.. samas eksib harva..

ennustused , horoskoobid jne on suhtelised.. nagu muud asjadki siin ilmas.

Signatuur puudub
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
aX
Tavaliige

Postitusi: 97
Liitunud: Feb 2004
15-03-2004 23:33
Postitus: #14
 
Tsitaat:Esialgne postitaja levis
Miks üldse prohvetid oma ennustusi avalikustavad?

Sest nad teavad.

Welcome to the psychedelic world...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ligaya
Uustulnukas

Postitusi: 2
Liitunud: Apr 2004
06-04-2004 14:46
Postitus: #15
 
Nostradamus siiski on nii mõndagi täppi pannud. Kasvõi tema ajal olnud kuningate ja muidu valitsejate surma aastad.
Tegelikult töötas N paljude salaorganistasioonide huvides ja ta oli teadlik paljudest tulevastest tragöödiatest ja surmadest, sest need olid lihtsalt paika pandud. Mingi yli inimene või nõid ta kindlasti polnud!

Jeesust ei ole
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
sandstorm
Tavaliige

Postitusi: 70
Liitunud: Apr 2004
12-05-2004 21:52
Postitus: #16
 
mõtlesin siin, et Nostradamus võis väga vabalt vabamüürlaste hulka kuuluda näiteks.
kunagi ammu sai grupp maailma helgemaid päid kokku ja pandi paika planeedi edasine käekäik mitme sajandi ulatuses (nt maailmasõjad ja kommunism)...kõikide vabamüürlaste pühaks kohustuseks sai võimalikult palju kaasa aidata plaani täideviimisele läbi sajandite/aastatuhendete
siin sai võimaluse Nostradamus avaldada oma ennustused, mis valmistaksid inimkonda teatud määral ette ja võibolla panksid tuleva olukorraga leppima
Igor Mangiga võib sama lugu olla, ok selle aasta ennustus pole teab mis täppi läinud, kuid varasemad see-eest küll...eelmise aasta kriisiolukorrad valitsuses näiteks...tundub, et Kallas ja Mang on ühe laua taga õlut tellinud Laugh

ok, see üks kreisi versioon...samas võib neil lihtsalt looduslik anne olla, kahtlemata oskavad nad nii mõndagi tähtedest välja lugeda...a jah, võta sa kinni kus tõde peitub :it:

It has been said that something as small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world.
-Chaos Theory-
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
12-05-2004 22:20
Postitus: #17
 
Mang ju teada tuntud vabamüürlane...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Thorondor
reserv-administraator

Postitusi: 4,897
Liitunud: Nov 2003
11-06-2004 16:00
Postitus: #18
 
Ma vist seda kuskil mujal teemas ei maininud, aga Nostradamus ennustas maa orbiidi muutust mingi ca 2022, kui on teda õigesti tõlgendatud. Ta ei pruukind ju suurem asi prohvet olla, vaid teadis lihtsalt, ette asjakulgu, ja seda kuidas ja millal midagi korraldatakse, vabamüürlane selline. Teine variant, et vabamüürlased valdavad vingeid teadmisi ja andsid neid ette Nostradamusele.
Ma vaatasin, et 2022 läheks hästi kokku Niburu Planet X teooriaga. Kunagi varem oli ka too taevakeha orbiiti meil muutnud ju vist. Siis pidi mingi jama toimuma 2012 ja pooluste vahetumine 2030 ja siis veel midagi. Ehk on mõnel neist omavahel seos. Või mis ?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Villem
Tavaliige

Postitusi: 197
Liitunud: Sep 2004
26-09-2004 17:38
Postitus: #19
 
Üks asi millega kindlasti täppi pani oli see, et ennustas oma surmapäeva... no seda sab põhjendada enesetapuga, tõesti, aga asi mis ta veel ennustas oli ta haua üleskaevamise kuupäev, mille ta lasi graveerida kirstu peale.. siis hakkasidki inimesed ta räägitud juttu rohkem tõsiselt võtma.

muutsin kraveerimise graveerimiseksBleh

[Teadet on muutnud 14-12-2004 postitaja Villem]

The idea is to keep the green alien landing craft from taking you humans from the ground and changing them into mutants. A mutant is very dangerous to you because he flies faster than you do and shoots at you.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
FLT
Vana kala

Postitusi: 439
Liitunud: Oct 2003
26-09-2004 17:40
Postitus: #20
 
seda üleskaevamist saab ka "võltsida" sellega et ta käskis enda järgjatel edasi õelda millal ta tuleb üleskaevata


graveerida mitte kraveerida

The memory of Padova remains
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
levis
Veteran

Postitusi: 1,455
Liitunud: Dec 2003
30-12-2004 09:23
Postitus: #21
 
pean tunnistama, et Mang pani ikka oma 2004 aasta ennustustega puusse!

http://www.hiiumaa.ee/index.php?idc=1041...1aa377e80e

üsna pikk tekst, kindlasti tasuks vaadata osa "Sündmused kuude kaupa"!

Kes ei joo ega suitseta, sureb tervena.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
FLT
Vana kala

Postitusi: 439
Liitunud: Oct 2003
30-12-2004 13:03
Postitus: #22
 
no jah, lähis-ida kohta seda, et neid konflikte on seal iga kuu, mitte ainult märtsis. ma võin ju ka ennustada et märtsis pannakse seal autopomm kusagile. (elame, näeme)

The memory of Padova remains
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
levis
Veteran

Postitusi: 1,455
Liitunud: Dec 2003
30-12-2004 13:20
Postitus: #23
 
mind härisid vast enam sellised ennustused:

Savisaarele tõotab tulle suhteliselt hea aasta, eriti selle teine pool. Tema populaarsus kasvab taas, sest seoses euroliidu segadustega meenutatakse tema kunagist vastuseisu ühinemisplaanidele. Muret võib talle valmistada vaid tervis.
-------------
Viimased kolm kuud tulevad mõnevõrra rahulikumad, ehkki ka siis tuleb ärevust tekitavaid sündmusi, kuid need on enam sotsiaalset laadi.
----------------

Tegelt sealsed (Mang 2004) ennustused on enamvähem kõik totaalsed möödapanekud!
Täppi on pandud näiteks sellega:
"Ka Eesti peaministrile toob uus aasta probleeme juurde"
,aga selliseid ennustuse võiks me kõik teha Smile

Kes ei joo ega suitseta, sureb tervena.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Anonymous
registreerimata

 
31-12-2004 11:58
Postitus: #24
 
Viimasel ajal on räägitud Nostradamusest seoses tema ennustusega "suure linna põlengu" kohta, mille tagajärjel algab suur sõda.

hmmm,huvitav ennustus äkki keegi paneb käraka 9-mail moskvas ja lööb reeturid ühe-laksuga,siis on küll oodata vikatimehe saagi-korjangut{mar
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Metafor
Veteran

Postitusi: 2,840
Liitunud: Apr 2004
31-12-2004 14:13
Postitus: #25
 
Ise ka arvan, et selleks linnaks on Moskva, kuigi ma ei usu, et see laks niipea tuleb. Aasta või kaks on meil ikka aegaSmile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eestimaa prohvetid iitt 113 54,754 04-05-2020 20:04
Viimane postitus: Mannu

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog