Postitused: 1,518
Teemad: 18
Liitus: Oct 2010
02-08-2013, 05:43
(Seda postitust muudeti viimati: 03-08-2013, 10:08 ja muutjaks oli Thorondor.)
Mingi aeg tagasi sõitsime Tallinnasse , mees algaja autojuhina roolis .
Ei olnud tõesti ühtki juhti, kes oleks piirkiirusest kinni pidanud . Ja tõesti, tõsi ta ju oli, et see nn. nõelumine lõppes sellega, et foori taga saadi kokku .
Kõik see viis mind mõttele, et ühiskonnas võib tema kodanike üle otsustada liikluspildi põhjal . Nii nagu autojuhina, nii ka inimesena .
Ainus asi, et kui liikluses põrkavad kokku need, kes seadust täidavad ja need , kes ei täida, siis on tulemused väga jubedad.
Ja tõesti pani hämmastama see, mida Faraday mainis- no ühtki liikluspolitseinikku ei näinud töös. Ometi oleks trahvikviitungeid nagu loogu tulnud .
Same sh--t different day !
Postitused: 994
Teemad: 5
Liitus: Mar 2007
(02-08-2013, 00:38 )Faraday Kirjutas: Kas kiirust vaatad odomeetrilt või gps ilt?
..... Siin on Faraday küsimus täiesti asjakohane.
GPS-i võib kiiruse näitajana täiesti usaldada,
tal ei saagi olla mainimisväärset mõõteviga
juba põhimõtteliselt. Autos näitab aga osuti
tüüpiliselt (autotehastes on enamasti niimoodi
gradueeritud) kuni kiiruseni 60km/h enam-vähem
õigesti, edasi aga järjest kasvava mõõteveaga.
Näiteks on paljudel autodel (enam-vähem kõigil,
mida mina olen kontrollinud / teisi küsitlenud)
osuti järgi 100km/h sõites tegelik kiirus näiteks
90km/h, osuti järgi 110km/h sõites aga 100km/h.
Ma arvan et kui autotehased gradueeriks need
kiirusenäitajad ka seal piirkonnas õigesti, oleks
liiklusõnnetuste arv märkimisväärselt suurem.
Vot sihuke psühholoogiline effekt. Keda huvitab,
võivad GPS-i abil (näiteks, aga ka muul võimalikul
viisil) üle kontrollida selle jutu paikapidavuse.
Postitused: 1,518
Teemad: 18
Liitus: Oct 2010
(02-08-2013, 16:43 )Tehnoloog Kirjutas: (02-08-2013, 00:38 )Faraday Kirjutas: Kas kiirust vaatad odomeetrilt või gps ilt?
..... Siin on Faraday küsimus täiesti asjakohane.
GPS-i võib kiiruse näitajana täiesti usaldada,
tal ei saagi olla mainimisväärset mõõteviga
juba põhimõtteliselt. Autos näitab aga osuti
tüüpiliselt (autotehastes on enamasti niimoodi
gradueeritud) kuni kiiruseni 60km/h enam-vähem
õigesti, edasi aga järjest kasvava mõõteveaga.
Näiteks on paljudel autodel (enam-vähem kõigil,
mida mina olen kontrollinud / teisi küsitlenud)
osuti järgi 100km/h sõites tegelik kiirus näiteks
90km/h, osuti järgi 110km/h sõites aga 100km/h.
Ma arvan et kui autotehased gradueeriks need
kiirusenäitajad ka seal piirkonnas õigesti, oleks
liiklusõnnetuste arv märkimisväärselt suurem.
Vot sihuke psühholoogiline effekt. Keda huvitab,
võivad GPS-i abil (näiteks, aga ka muul võimalikul
viisil) üle kontrollida selle jutu paikapidavuse. Spidomeeter valetab jah . ja kusuures juba 50 km juures tekivad 5 km käärid .
Same sh--t different day !
Postitused: 326
Teemad: 1
Liitus: Feb 2012
(02-08-2013, 18:13 )olematu Kirjutas: (02-08-2013, 16:43 )Tehnoloog Kirjutas: (02-08-2013, 00:38 )Faraday Kirjutas: Kas kiirust vaatad odomeetrilt või gps ilt?
..... Siin on Faraday küsimus täiesti asjakohane.
GPS-i võib kiiruse näitajana täiesti usaldada,
tal ei saagi olla mainimisväärset mõõteviga
juba põhimõtteliselt. Autos näitab aga osuti
tüüpiliselt (autotehastes on enamasti niimoodi
gradueeritud) kuni kiiruseni 60km/h enam-vähem
õigesti, edasi aga järjest kasvava mõõteveaga.
Näiteks on paljudel autodel (enam-vähem kõigil,
mida mina olen kontrollinud / teisi küsitlenud)
osuti järgi 100km/h sõites tegelik kiirus näiteks
90km/h, osuti järgi 110km/h sõites aga 100km/h.
Ma arvan et kui autotehased gradueeriks need
kiirusenäitajad ka seal piirkonnas õigesti, oleks
liiklusõnnetuste arv märkimisväärselt suurem.
Vot sihuke psühholoogiline effekt. Keda huvitab,
võivad GPS-i abil (näiteks, aga ka muul võimalikul
viisil) üle kontrollida selle jutu paikapidavuse. Spidomeeter valetab jah . ja kusuures juba 50 km juures tekivad 5 km käärid . Sama automargi sama mudeli erinevatel eksemplaridel võivad spidomeetrid näidata sama kiiruse juures sama mõõtu rehvide puhul erinevalt - ise nähtud/mõõdetud/kontrollitud. Üks valetas üle 60 kiiruste puhul ühtlaselt ca +4%, teine oli nii 50 kui 90 puhul täpne.
Postitused: 1,456
Teemad: 2
Liitus: Feb 2013
(02-08-2013, 01:18 )Celtic Kirjutas: Kiirust vaatan ma spidomeetrilt. Odomeeter näitab mulle ulmelisi numbreid, selle järgi sõites oleks juba ammu tont teab, kus...
PS. kas pead silmas juhi kohustusi sõidu alustamisel vms?
Ok. Spidomeeter siis spidomeeter. Mina sõidan gps i poolt rehkendatud kiiruse järgi. Spidomeetri näit erineb erinevatel autodel suuresti. Reeglina kiirust ei ületa, kolonne väldin ja pikivahet hoian tavaliselt kaks kolm korda suuremat kui enamus teiste sõidukite juhid.
Tsitaat:§ 50. Sõidukiiruse valimine
(7) Juht ei tohi:
1) põhjendamatult aeglase sõiduga takistada teisi sõidukeid;
§ 53. Juhtide vastastikused kohustused möödasõidul
(1) Möödasõidul oleva sõiduki juht peab hoidma möödasõidetava sõiduki suhtes ohutut piki- ja külgvahet.
(2) Juht, kelle sõidukist sõidetakse mööda vasakult, peab liiklusolusid arvestades hoiduma võimalikult paremale ega tohi möödasõitu takistada sõidukiiruse suurendamisega ega muul viisil.
Sõidan suht-koht tihti Tallinn-Tartu vahel ja olen nendega nõus kes seda surmamaanteeks kutsuvad. Kolonne on üksjagu, samuti ka neid kes tänu kolonnidele teevad hullumeelseid möödasõite. Kas ei oleks viisakas ja mõistlik endast kiiremad mööda lasta? Alati ei pruugi need kiiremad piirkiirust ületada. Sohver sõidab spidomeetri järgi siis võib talle tunduda, et möödasõitja sõidab sajaga kuigi reaalselt sõidab üheksakümnega?
Kolonne jääks vähemaks, liiklus rahulikumaks ja turvalisemaks. Kummalisel kombel on möödasõite teha kõige parem alas kus paistab liikluskaamera. Ja kui möödasõitu ei ole seal võimalik teha, siis peab erilise hoolega jälgima, et eeskulgeja ei vajuta pidurit äkiliselt põhja.
Möödasõite tehes olen ületanud tõesti vahel kiirust, aga seda siiski vähem kui on politsei radari peatamise piir. Kui on olnud ees väga pikk kolonn ja tundub vabasse vette jõudmine üsna pikaldane olen teinud kohvipeatusi. Miks inimesed tekitavad kolonne on minu jaoks arusaamatu.
Kui enda taga kolonni hoidev juht vaevuks endast kiiremad lihtsalt rõõmsalt mööda laskma hajuks kolonn suht koht kiiresti ja kõigil oleks meel rõõmsam.
PS: Lähme korraks selle põhjendamatult aeglase sõidu juurde tagasi, mis liiklusseaduses kirjas. Kas vaevuksite panema siia kirja oma arusaamise selle pügala kohta?
Postitused: 1,518
Teemad: 18
Liitus: Oct 2010
02-08-2013, 20:36
(Seda postitust muudeti viimati: 02-08-2013, 20:36 ja muutjaks oli olematu.)
Viisaka juhina hoitakse niigi teeserva , Aga kui sõidad niigi lubatud piirkiirusega, millest me veel räägime ? Ma pean silmas seda, et on sisse arvestatud ka spidomeetri valetamine .
Kes sellisel juhul teiste sõitu takistab ?
Sa Faraday osta endale kopter siis, kui arvad, et teised maanteel jalus .
Või peaks mina kuskilt meie perele lennumasina vaatama, sest tahan veel kaua elada ??
Same sh--t different day !
Postitused: 1,456
Teemad: 2
Liitus: Feb 2013
02-08-2013, 21:04
(Seda postitust muudeti viimati: 02-08-2013, 21:05 ja muutjaks oli Faraday.)
(02-08-2013, 20:36 )olematu Kirjutas: Viisaka juhina hoitakse niigi teeserva , Aga kui sõidad niigi lubatud piirkiirusega, millest me veel räägime ?
Siis sa ei tekita ka kolonni. Kolonnid ei teki niisama. Või tekivad?
Postitused: 1,518
Teemad: 18
Liitus: Oct 2010
Kolonnid võivad tekkida ka põhimõttekindla ja raudse närvikavaga inimese taha, kes sõidab vastavalt liiklusmärkidele kas 110 , 90 , 70, 50,ja 30 km /h . Sel momendil , kui ta kolonni veab, jääb kellegil lollus tegemata .
Ja mina avaldan sellistele ainult lugupidamist . Väga raudsed närvid peavad olema inimesel , kes seda tuututavate rullnokkade karja suudab natukesekski rööbastesse suruda .
Olen tosin aastat tagasi näinud liiklusavariid , kus poisike sai surma . See vaatepilt poisikest suure musta kilekoti all, jalg ebaloomulikus asendis ja kuskil eemal sandaal ning tema kaheksaks sõidetud jalgrattast kummitas mind tükk aega . See oli suve lõpp ja järgmisel päeval üteldi raadios , et see poiskene ei olnud veel kümmetki täis .
Kui Sina , Faraday mõned postitused tagasi andsid mõista, et liikluspiirangud on lollidele , siis oleme meie Sinuga väga erinevatel seisukohtadel. Kui autojuht , täiskasvanud inimene , kaine peaga pealegi ei saa aru, milline vastutus tal rooli istudes on, siis on asjad ikka väga nihu .
Same sh--t different day !
Postitused: 1,456
Teemad: 2
Liitus: Feb 2013
(02-08-2013, 21:26 )olematu Kirjutas: Kolonnid võivad tekkida ka põhimõttekindla ja raudse närvikavaga inimese taha, kes sõidab vastavalt liiklusmärkidele kas 110 , 90 , 70, 50,ja 30 km /h . Sel momendil , kui ta kolonni veab, jääb kellegil lollus tegemata .
Ja mina avaldan sellistele ainult lugupidamist . Väga raudsed närvid peavad olema inimesel , kes seda tuututavate rullnokkade karja suudab natukesekski rööbastesse suruda .
Palun vabandust, aga ma ei ole sellist kolonnivedajat näinud. Kui selline on olemas, siis jah.... Mis puudutab lollust, siis on enda taha kolonni tekitamine kõige suurem lollus mis liikluses olla saab. Mõrvarlik tegevus täis oma jonnakat lollust ja idiootsust. See on minu enda isiklik arvamus ja ei pretendeeri pühale tõele.
Samas saan ka aru, et sa ise autoroolis teedel ei kulge. Kui kulgeksid oleksid kaasliiklejaile üsna ohtlik.
Postitused: 1,518
Teemad: 18
Liitus: Oct 2010
Sel juhul Faraday, milleks üldse seadused ??
Ja milleks kurta, kui poliitikud neid ei järgi ? Sel juhul on enamus meie inimesi oma valitsejad kuhjaga ära teeninud ? Proovi Sa kuskil seletada, et miskit nihu on . Sest see oleks ääretult variserlik .
Same sh--t different day !
Postitused: 1,456
Teemad: 2
Liitus: Feb 2013
(02-08-2013, 22:06 )olematu Kirjutas: Sel juhul Faraday, milleks üldse seadused ??
Just, kui raudsete närvidega seadust rikkuda, nagu sa seda kiidad.
Postitused: 5,868
Teemad: 183
Liitus: May 2004
Ma tunnen küll suurt rõõmu sellest, kui minu järele kolonn tekib. Järelikult ajan õiget asja
PS. kiiruse ületamine ei ole lubatud mitte mingil moel. Ka mitte möödasõidul. Kui keegi sõidabki 90 alas 85ga, siis temast möödasõitu ilma seadust rikkumata teha ei saa.
PS2. piirkiirus on piirkiirus, mis ei tähenda, et peadki 100% ajast selle numbriga vurama.
Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Postitused: 4,920
Teemad: 189
Liitus: Nov 2003
Kui kolonnis sõidad, siis hoidke normaalset pikkivahet. Ärge tirige kolonni juhina kõiki kaasa kiirust ületama, vat siis võib ohtlikuks minna.
Ei midagi paranormaalset.
|