Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eesti metsa kaitseks! Petitsioon
#1
15.02.2011 võeti vastu "Eesti metsanduse arengukava aastani 2020", mis on tugevas vastuolus Riigikontrolli auditiga ja ohuks Eesti metsadele.

Kes soovivad, et Riigikogu selle tühistaks, siis pange oma allkiri:
http://petitsioon.ee/eesti-metsa-kaitseks

Väljavõte Riigikontrolli hinnangust sellele arengukavale:
Tsitaat:Riigikontrolli hinnang „Eesti metsanduse arengukava aastani 2020“ eelnõule

Keskkonnaministeerium on esitanud Riigikogule kinnitamiseks eelnõu „Eesti metsanduse arengukava aastani 2020“, mis peaks tagama metsade jätkusuutliku majandamise, parandama keskkonda ja elukvaliteeti ning soodustama tervikuna metsandussektori konkurentsivõimet.

Riigikontroll hinnangul on arengukava sisu olulisel määral vastuolus selle põhieesmärkidega, kuna raiemahtude suurendamine, raiet lubavate tingimuste lõdvendamine ja raievanuste alandamine ei paranda ühelgi viisil metsade jätkusuutlikku majandamist, keskkonda ja selle kaitsmist ega kindlusta metsasektorile pikaajalist tulu.

Riigikontroll peab vajalikuks juhtida tähelepanu arengukava eelnõu järgmistele puudustele:

a) arengukava eelnõus on riikliku metsainventuuri (SMI) andmeid tõlgendatud vääralt;
b) raiemahtude suurendamiseks kavandatud raievanuste alandamise ja raietingimuste leevendamise ettepanekuid ei ole analüüsitud;
c) raiemahtude suurendamine kahjustab riigimetsa jätkusuutlikku majandamist;
d) eelnõu on vastuolus Eesti ja ELi looduskaitse eesmärkidega.

Kes Riigikogulastest hääletasid selle lühinägeliku metsa ühepäeva-majandamise poolt, saate lugeda siit: http://www.riigikogu.ee/?op=ems&content_.

Arengukava pooldajad rõhuvad uutele töökohtadele, mida kasvav metsaraie looks. Kuid nende töökohtadega on mu meelest nagu püksipissimisega, et alguses on soe küll Sick

PS
Petitsioon pole seotud ühegi erakonnaga.
Vasta
#2
Sel on ka eellugu: Kõigepealt kaotati metsavahid ära, et ametnikest metsavargad ja ärikad saaksid segamatult metsa varastada. Nüüd siis tahetakse üldse kontroll ära kaotada.
Uus lollus mis nüüd vastuvõeti on see, et Lubatakse ka välismaalastel vabalt meie maad osta, samal ajal kui oma inimestele lüüakse igasuguseid kaikaid kodarasse, et nad ei saaks kuidagi seda omale osta.....See on viimane samm Eesti mahamüümisel mis meile veel jäänud on. Sedasi ei ole meil enam üldse kohta kus vabalt olla. Vaadake mis läänes on juhtunud. Meil on veel mis neil puudub. Seda tuleb hoida....mitte maha parseldada.
Vasta
#3
Kui ma juba tükimal ajal ütlen, et meie Laulev Revolutsioon tuleks muuta vinguvaks revolutsiooniks kus saaksid
vabalt posti otsas rippudes vinguda kõik need bolsevislikud röövlid kes on Eestimaad müünud ja tema rahvast
mõnitanud siis olen kohe ekstremist, natsist, antisemiit ja muidu paha inime kes ei oska nunnult suhelda...

PS. Hugoth - see ei ole lollus - see on otsene plaan jätta meid paljaste tagumikega külmetama ja almust paluma,
et elaksime vaid uute isandate ehk judaistliku-panganduskliki armust või kes iganes veel nende selja taga on.
Vasta
#4
Aga , kes veel pole aru saanud , siis nùùdseid seadusi teevadgi juba need teadagi kelle saadikud , kus pàris eestlaseid enam polegi !
Vasta
#5
(03-03-2011, 18:55 )Foorumlane Kirjutas: Aga , kes veel pole aru saanud , siis nùùdseid seadusi teevadgi juba need teadagi kelle saadikud , kus pàris eestlaseid enam polegi !

Sa oled ilusti asjast aru saanud wink
Vasta
#6
Tsitaat
"Mulle meeldib, kui on ka elamise ruumi. Kus mujal maailmas võid sõita tunde maanteel ja olla üksi! Kus mujal võid avada akna, pista pea välja ja sa ei näe kedagi, välja arvatud mõned hirved, kes kõnnivad metsa all! Eesti on hämmastav maa, suure potensiaaliga ja tunnen kurbust, et nii paljud inimesed ei väärtusta seda, mis siin on. Minnakse teistesse riikidesse et raha teha. Kuid see ühiskond vajab nii palju abi: see on laps, kes on alles ärganud ning see laps vajab armastust ja hoolitsust."
Naisteleht, Jure Biechonski, miski Poolas sündinud maailmarändur

Lapse ja ärkamise osas olen küll teist meelt, aga võõra käest peab siis tõde kuulma. Petitsioone peaks mingite poliitiliste genitaalide osas kirjutama, mitte terve Eesti metsa osas. Aga näe tuleb.
Vasta
#7
a) arengukava eelnõus on riikliku metsainventuuri (SMI) andmeid tõlgendatud vääralt;- viiteid paluks
b) raiemahtude suurendamiseks kavandatud raievanuste alandamise ja raietingimuste leevendamise ettepanekuid ei ole analüüsitud;-jällegi, viiteid paluks (minuteada on analüüs koostatud Eestimaa Looduse Fondi poolt) http://www.elfond.ee/et/teemad/mets/mets...stani-2020
c) raiemahtude suurendamine kahjustab riigimetsa jätkusuutlikku majandamist- demagoogiliselt kontekstist väljarebitud mõte (selleks, et metsa majandamine oleks efektiivne ja jätkusuutlik ongi tarvis teatud aja tagant raiet suurendada, mõne aja pärast hinnatakse süsteem üle ja vähendatakse mahte)
d) eelnõu on vastuolus Eesti ja ELi looduskaitse eesmärkidega- ei ole mitte, sest eelnõu aluseks ongi ELF-i analüüs ja projekt. EL-i eesmärgid on aga nagunii metsapoole, mis tihtipeale ei arvestagi riiklikke eripärasid (nt euroopas on hunt haruldane loom ja selle alusel soovib EL Eestis hundi küttimine keelata)

Kas mõni siinkommenteerijatest: a) on selle arengukava algusest lõpuni üldse läbi lugenud
b) on ise metsaomanik c) omab mingeidki algtõdesid metsa pidamisest-hooldamisest ja on ise metsaraiega tegelenud?
Kui vähemalt üks neist valikutest on puutumata, siis on teema lukus ja paanikat ning "naised-saunas-rääkisid" jutte ei ole vaja levitada.
Ja mu arust pole tegemist mingi para-teemaga.
Arengukava iseenesest on väga tänuväärne ja sätestab ära nii mõnedki siiamaani metsanduses lahtised kitsaskohad (nt geenireservmetsad)

Alustuseks soovitan eelnõu läbi lugeda ja siis mõelda, kas hunt on ikka seal, kus te seda näha tahate.
Vasta
#8
(04-03-2011, 00:55 )jooshik Kirjutas: a) arengukava eelnõus on riikliku metsainventuuri (SMI) andmeid tõlgendatud vääralt;- viiteid paluks
Kõik need punktid on ära põhjendatud neljal leheküljel koos jooniste ja arvandmetega. Ma siin ei hakka tervet dokumenti ära tooma. Küllap see riputatakse varsti kuhugi netti üles ka.

Seda teemat on päris põhjalikult poolt ja vastu vaagitud ja jõutud toodud järeldustele.

Parateema on see samavõrd kui teemad "Erakonnad rahva kalla", "Burešin" ja "Põliseestlaste liikumine".

Mul ei ole praegu aega pikemalt kirjutada.

Vasta
#9
(04-03-2011, 00:55 )jooshik Kirjutas: Alustuseks soovitan eelnõu läbi lugeda ja siis mõelda, kas hunt on ikka seal, kus te seda näha tahate.

Meie perel oma talu (koos metsa ja põllumaaga) ühe Eestimaa nurgas ja senini pole näinud MITTE ÜHTEGI seadust mis puudutab maa-elu korraldaust mis oleks olnud vähemalt normi piires ja ei oleks andnud poliitilistele broileritele võimalust kohalikku rahvast pehmelt öeldes nöökida. Seega eelnev jutt selle kohta annab täpselt sama pildi - "ära tegemise" vaim kohalikule rahvale, et meil puuduks võimalus ennast toita ja majandada ning välja juurida põllu/metsamajanduse kultuur.

PS. Meie - eeldan ka, et mitte ainult paraweebud vaid ka teised tublid maa inimesed EI TAHA "hunti" näha, kuid senine kogemus näitab, et me seda mitte ainult ei näe vaid tunneme ka igapäevaselt selle hammustusi. Siit edasi kulla jooshik - kui sa ei näe hunti, ei tunne hunti siis oled äkki ise hunt - lambanahas?
Vasta
#10
Minu poolt on teema lõpetatuks loetud, sest ilmselgelt ei ole siinsed kommenteerijad vastavuses mu eeltoodud punktidega ( a) on selle arengukava algusest lõpuni üldse läbi lugenud
b) on ise metsaomanik c) omab mingeidki algtõdesid metsa pidamisest-hooldamisest ja on ise metsaraiega tegelenud?)

Seega, minugi pärast heietage.
Anu Saagim on oma jüngrite üle uhke.
Vasta
#11
Aga sina ise jooshik oled a)selle läbi lugenud, b)oled ise metsaomanik ja c)omad mingeidki algtõdesi pidamisest ja oled raiadega tegelenud?
Ja anna mingigi adekvaatne vihje, et meie sind uskuma jääksime - muidu sinu heietused teemas, et meie siin midagi ei tea ja ei oska ei oma mingidki kaalu.
Vasta
#12
Uue seaduse õied juba avanevad: Toetust saab noor seenekasvataja. Aga miks mitte vana põllumees?
Vasta
#13
(04-03-2011, 13:05 )jooshik Kirjutas: Minu poolt on teema lõpetatuks loetud, sest ilmselgelt ei ole siinsed kommenteerijad vastavuses mu eeltoodud punktidega ( a) on selle arengukava algusest lõpuni üldse läbi lugenud
b) on ise metsaomanik c) omab mingeidki algtõdesid metsa pidamisest-hooldamisest ja on ise metsaraiega tegelenud?)
Ma ei ole seda arengukava läbi lugenud. Kui ma selle ka läbi loeksin, ei saaks ma sellest piisaval tasemel aru. Sellepärast usaldan Riigikontrolli (mitte Anu Saagimi) arvamust, millest tõin kokkuvõtlikud punktid välja oma esimeses postituses.

Metsa ei saa võtta ainult kui puupõldu, kus kasvab palk. Paraku just sellisena see arengukava metsa käsitleb - see väide ja alljärgnev tsitaat on võetud inimesatelt, kelle arvamust usaldan.
Tsitaat:Paljud meie looma- ja linnuliigid (eriti ohustatud liigid) vajavad metsa, mis on vanem kui 100 aastat (puud, milledel on palju õõnsusi pesade jaoks). Seenel ja marjul saab käia metsas, mis on vähemalt 70 aastat vana. Kogu raiekõlbuliku palgi mahavõtmisel on 40 aasta pärast tunduvalt vähem metsi, mis on vanemad kui 100 aastat. Arengukava väidab, et metsapindala ei vähene, kuid arvab arvutustesse sisse ka võsa ja noorendikud.

Kokkuvõtvalt, arengukava elluviimisel väheneb meie metsade vanuseline ja liigiline mitmekesisus ning arengukava ise on vastuolus hetkel Eesti Vabariigis kehtivate seaduste, EL direktiivide ning samuti NATURA 2000-ga võetud kohustustega.

Ma ise metsaomanik ei ole, kuid mu ema on. Ta tahab lasta oma metsas hooldusraiet teha. Kuid raiefirma pole hooldusraiest huvitatud, käib peale lageraiega, sest neile on see lihtsam ja kasulikum. Kuid meie metsatukk on ainuke mets lagedate väljade keskel. Metsatuka ääres asuvate majade elaniikud ei taha samuti lageraiet, rääkimata loomadest-lindudest, kes metsas elavad. Metsa väärtus ei ole ainuüksi puit! Mets on suur osa eestluse identiteedist.

Aga selle arenguplaani tahan läbi lugeda ikka, sest seal pidi kirjas olema ka see klausel, et kergendada metsamaa müüki välismaalastele. Seda pean ma oma silmaga lugema (no küll ma oma arunatukese selleks puhuks ka kokku võtan) muidu jääb tõesti kuulujutu tasemele.

Ma panen lingid ka:
Eesti metsanduse arengukava aastani 2010 ja Arengukava aastani 2020, kiirvaade

Rahustuseks niipalju, et keegi ei taha metsa raiumist ära keelata ega ka raiemahtude tugevat vähendamist, vaid et praegusel kujul arengukava tühistataks ja tehtaks uus, mis võtab arvesse Riigikontrolli arvamust.
Vasta
#14
Mina - ja olen kuulnud, et mitte ainult mina - keelaks LAGERAIE ära järgmiseks 50a vähemalt - kui mitte pikemaks.
Vasta
#15
Kogu seda elu siin tahetakse muuta üheks suureks "lageraideks"! Loomulikult, - keegi v. miski peab
siin Eestimaal, sinu viha looma ja seda hoolsalt kasvatama!? Ons see kohalik omapära vää? Mitte
miski ei vihasta rohkem, kui mingi loll-ahne naaber, kes püüab ratsa rikkaks saada sinu ja su laste
arvelt! Kurat!... kas pole rohtu selle katku vastu? Mis toimub selles riigis?!

Valimised ukse ees... , mida siin riigis valitakse? Kas kõike hõlmavat "lageraiet"?

Ratsionaalsel kõlemaastikul, kesk lagendikke tuuliseid... pole kuskil varjuda.
Vasta
#16
suurem osa metsi on ikka riigi käes. te ei taha teada, kui palju on suurenenud viimase 2 aastaga metsade maha võtmine. Riigil ju raha vaja ja sellega täideti eelarveauke masu ajal päris korralikult ja aina suureneb. Mõnda kohta ei tunne enam ära, kuna kõik ümber olevad metsad on lageraietena maha võetud. Väljavedajatel pole kunagi nii palju tööd olnud, kui nüüd. Tulevaste aastatega tehakse puhas töö kiirelt ära, siis müüakse kasvava metsana odavalt omadele erasektoris maha, siis mingi aja pärast jälle reformitakse ja ostetakse need maatükid uuesti riigile tagasi - kas suurendatakse naturaalasid või mis iganes. Point selles, et tekitatakse omadele seda pappi juurde ja juurde. Selliste tehingutega kõige lihtsam ju korralikku nutsu teenida. Küll varem oli maadevahetus teema, millega jagati omadele ikka väga kalleid krunte ja kasum oli metsik. Samas ostetakse neid tükke ju riigile praeguseni tagasi, lihtsalt kasum pole enam selline.
Vasta
#17
(04-03-2011, 00:55 )jooshik Kirjutas: Ja mu arust pole tegemist mingi para-teemaga.

Ja kuhu ma siis pesakese teen ja oma lapsi kasvatan, kui kõik vanad ja jämedad puud maha võetakse? 10 cm läbimõõduga puukese sisse ma oma perega ei mahu. Ja kui olekski koht, kuhu mahtuda, siis kust ma ussikesi oma lastele toon toiduks? Ma ju poest ei saa osta... Vahel jookseb küll laborihiiri ringi, aga nende koostis ja kvaliteet on kahtlased ... Sick

Para-teema? Ei/ja? Vaata minul on mure selle tasakaaluseadusega ... Kui midagi vana liiga palju maha võetakse, siis peab midagi tasakaalu säilitamiseks asemele tulema. Kui vana metsaga on nii - et plats puhtaks - siis kus elavad öökull, põder, karu ... Lisaks on veel jahimehed ... Ja lisaks oli kunagi looduskaitseseadus, et näiteks karu on looduskaitse all ja et mõned öökullid on looduskaitse all ... Kuidas see asi siis nüüd toimib? See looduskaitse oma seadustega ja tasakaal?
See on minu arust piisavalt parateema. Et mõte ees ja teod järel ... Keegi kusagil peab ka mõttetegevusega tegelema ja juurdlema looduse tasakaalu üle. Poliitikutel selleks ressursse napib, et mõelda enne tegutsemist.
Seoses Universumi üldise tasakaaluseadusega olen ma juurelnud selle üle, mida ja miks tegid valesti meie esivanemad, et nad nii hävitavalt küüdidati Venemaale. Ei ole suutnud leida vastust. Kas keegi on veel juurelnud selle üle, mida meie esivanemad vaimses ja tasakaalulises plaanis tegid nii valesti, et meid selline saatus tabas. Ilma põhuseta ju midagi ei juhtu.
Vasta
#18
(05-03-2011, 20:05 )Stella Kirjutas: Seoses Universumi üldise tasakaaluseadusega olen ma juurelnud selle üle, mida ja miks tegid valesti meie esivanemad, et nad nii hävitavalt küüdidati Venemaale. Ei ole suutnud leida vastust. Kas keegi on veel juurelnud selle üle, mida meie esivanemad vaimses ja tasakaalulises plaanis tegid nii valesti, et meid selline saatus tabas. Ilma põhuseta ju midagi ei juhtu.

Alati ei ole süüd SINUL (ka rahval) vaid lihtsalt musta/valge lainetus tabab süütuid.
Lisaks korraldusele ja ühendusele on Universumis ka KAOSE moment ehk vastandite ühtsus.
Et HEA saaks sündida peab inimene tundma ka halba sest ilma selleta ei saa ta aru kus läheb piir musta ja valge vahelt.
Vasta
#19
Maaelul tervikuna ja metsal on veel üks dimensioon, mida meie "riigimehed" eelistavad ignoreerida - riigikaitse oma. Kui maaelu suretatakse välja ja metsad rüüstatakse, siis kuidas saab võimalik olla sissitegevus, juhul kui Eesti territoorium taas okupeeritakse (õigemini selle põhiosa, sest 5%-l Eesti territooriumist pole okupatsioon kunagi isegi formaalselt lõppenud)? Tundub, et simme on "töös" veel küll ja küll ning mitte ainult ühes ministeeriumis või ametkonnas. Teatud seltskond mõtleb vist nii - läks kroon, mingu ka kogu selle kunagine tagatisvara... Läks trumm, mingu ka pulgad... Metsa väärtust nähakse ainult puidutihudes, heal juhul mainitakse mõnikord veel puhke- ja turismimajanduslikku väärtust. Täielikult ignoreeritakse metsa osa bioloogilise mitmekesisuse hoidja ja edasikandjana, ökosüsteemi teenuste pakkujana, kultuuriloolist rolli, osa maarahva vaimses pärandis (see nähtub kasvõi "riigimeeste" suhtumisest hiitesse ja teistesse looduslikesse pühapaikadesse), rääkimata juba eelpool mainitud riigikaitselisest rollist.
Vasta
#20
Nii.
Ma saan aru, et lageraiet teeb ainult riik, kes tahab kiirelt raha saada? Aga oli hetk, mil äkitsi hakati metsasid "maha müüma" ehk, erametsaomanikud hakkasid kiire ja kerge raha nimel oma puid müüma. Vahest ka naabrimehe omi. Laugh Müüs metsa maha ja nüüdseks on asemel lepikud (juhul kui ei ole olnud hoolas mees ja istutanud uue metsa peale). Kuskilt pidi ju "metsaärimehe" mõiste tulema.

Olen samuti arvamusel, et lageraiet ei tohiks teha uisapäisa raha pärast. Metsahooldus, haigustest tingituna, kus suurem hulk puid maha võtta, on loogiline. On jah hea käia ja vaadata metsa, kus inimene pole ligi tikkunud ja loodus käib oma rada. Aga kui sealt metsikust metsast tuleb "uss" ja läheb terve metsa sisse, siis on jälle häda. Kahe otsaga asi.

Paar lõiku mis silma jäid. Seal on neid veeeeel.

"Kohati on puhkemajandusest loodusele tekitatav koormus saavutanud (ületanud) looduse taluvuse piiri. Negatiivse keskkonnamõju oht on suurenemas, kuna looduses korraldatakse üha rohkem rahvarohkeid üritusi ja harrastatakse ekstreemsporti (nt sõidetakse ATVdega). Puhkajate hajutamiseks on oluline riigimetsa kõrval erametsaomanike senisest ulatuslikum kaasamine puhkevõimaluste ja metsa muude, puidust sõltumatute teenuste pakkumisse (Ptk 1.5, lk 17)"

Ja see ei ole mitte pastakast välja imetud, vaid seda on ju reaalselt näha kuidas inimesed käivad "looduses puhkamas".

"Eesti ettevõtluskeskkond ei arvesta selliste füüsilisest isikust väikemetsaomanike eripäraga metsa kasutamisel pikaajalised metsakasvatus- ja hoolduskulud ning kõrgendatud maamaks), kelle eesmärk ei ole metsa majandamisest pidevat tulu teenida. Sellise mittearvestamise tulemuseks on paljude metsaomanike soovimatus metsi majandada. (Ptk 4.1 lk 25"

Ma täitsa mõistan neid inimesi.

Enivei. Ma pikalt rohkem ei kirjuta, et päris peksa ei saaks. Ja tegelikult on seal päris hästi valupunktid välja toodud, mis puudutab turustamist, erametsade hooldust, inimeste enda koostööd.
Vasta
#21
lihtsalt vahemärkuse korras, neid, kes metsas "puhkamas käivad" (ehk siis lagastavad-lõhuvad nii kuis jaksavad), on ca 10% kogu metsade kasutajatest. Keskmine eestlane siiski oskab keskmisel tasemel metsas viisakalt käituda (ok, kommipaber kukub vahel maha, kuid prügi metsa alla ei vii ja kaski tohust paljaks ei kisu). Neist ei jää nähtavat jäge, jälg jääb lagastajatest-lõhkujatest ning siis jääbki mulje, et kui linnaeestlane metsa lahti lasta, on pilpad taga.

Mis KKministeeriumisse puutub, siis ega paremat ei saagi loota senikaua kuni keskkonnaminister on üdini ärimees. Metsaseadus on vaid üks paljudest halbadest näidetest, millist kuritarvitamist Eesti mets, maa ja ressursid peavad taluma. Peale meid tulgu või veeuputus...
Vasta
#22
Sauram - tõe huvides peab mainima, et mitte ainult riik. Kahjuks on neid kes ostavad kokku vaid lageraideks.
Vasta
#23
Jaa, Excubitoris. Seda ma üritasingi öelda, et mitte ainult riik. Rahanäljas inimesed müüvad ja veel rahahäljas inimesed ostava (Ei suuda õieti väljendada, pole päris mina ise praegu)
Smile
Aga tuleb siiski vaadata ka laiemalt. Ei saa nii, et nüüd tehaksegi lageraiet ja üldse metsa enam ei jää ega tule ega saagi olema. Metsasid ikka istutatakse ka ja jätkuvalt hoolitsetakse.
Negatiivne paistab alati rohkem silma kui positiivne. Sad
Vasta
#24
Palju seda metsa istutatakse asemele, mingi äärmiselt tühine %
selle kõrval mis maha võetakse. Pole ju mingi saladus, et metsa andmeid
on valetatud alates sellest peale kui meil siin puitu kokku hakati ostma.
Mul on vanavanemate kodu koht keset paksu metsi ja olen oma silmaga pealt
näinud kuidas see kõik ärikate poolt lagedaks on pügatud.
Ja kuhu nende üles ostjate rahad kõik lähevad?
Pool Eesti metsadest saadud raha on Karu kompaniile veetud.
Ülejäänud pool on Bmw ja Mersude näol vastu seinu laiaks sõidetud.
Olen isiklikult kunagi metsatöödega tegelenud ja ka metsaveoautot omanud
ja olen päris hästi kursis sellega mis toimus.
Et seda kirjeldada, selleks pole lihtsalt sõnu.
Teema algatajale minupoolsed tänuavaldused!


NB! Andes oma allkirja toetuseks e-postiga, siis vähemalt minul
pandi vastus kuhu kinnitamiseks klikkata rämpsposti. Lihtsalt, et
teaksite kust otsida.

Vasta
#25
Kuigi lubasin, et rohkem siin teemas sõna ei võta, teen seda siiski, sest see asi kisub juba täitsa jaburaks kätte.

Teemaalgataja ei olnud läbi lugenud arengukava, mille vastu ta kutsub inimesi hääletama ja lähtub ainult mõttest „kusagilt kuulsin ja keegi rääkisin“. Kahjuks tuleb sama tõdeda ka enamuse siin kommeteerijate kohta, välja arvatud Sauram, sest tundub, et tema vaevus arengukava läbi lugema.
Seega- soovin endiselt jõudu Anu Saagimi jüngritele.

Mulle on arusaamatu, mis alusel siinsed kommenteerijad arengukava maha teevad?
a) Nagu siinkommenteerijatest selgub, siis riiki usaldada ei saa, sest seda valitsevad isikud, kes ei ole nagunii kunagi tavainimese heaks midagi teinud ja püüab nüüdki nagunii raha taskutesse toppida
b) EL- see on ju veel suurem tavainimese koorija, sedagi ei saa usaldada
c) Nüüd aga- riigikontrolli usume! Mille alusel? Mis annab alust arvata, et just riigikontrollis ei ole „mustad jõud“, kes üritavad heale plaanile vett pääle tõmmata? Paradoks missugune...
d) Mitte ükski siinsetest kommenteerijatest ei oma suure tõenäosusega täpseid mõõtmistulemusi, et saaks ka sellele tugineda

Seega küsin veelkord üle, mille alusel siin maha tehakse arengukava, mis sätestab metsaärikate elu raskemaks tegemise, kaitsealade laiendamise, metsa läbustamise ärahoidmise, ohustatud puude geenivaramu hoiustamise, metsade istutamise plaani, erametsaomanike väljaõppe + omavalitsuste rangema kontrolli metsade üle ja palju muud, mis siiani tegemata ja mille tõttu metsanduses toimus täielik anarhia?

Kui nüüd oleks valida, kas peaks usaldama rohkem parafilosoofe antud küsimuses või arengukava koostajate töörühma-
http://www.envir.ee/orb.aw/class=file/ac...i+2010.pdf LISA1

ja sealt lähtuvat ekspertkomisjoni-
http://www.envir.ee/orb.aw/class=file/ac...i+2010.pdf LISA2 ,

siis kes siinsetest parafilosoofidest astub välja ja ütleb ühelegi neist isikutele, et nad eksisid, sest:
a)
b)
c)
d)
e)
........................................?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eesti maagiline floora Wilholmensis 70 36,628 20-05-2013, 09:36
Viimane postitus: Merryllee
  Soome tulekera võis maanduda Eesti saartel Gemini 6 4,368 08-01-2010, 13:02
Viimane postitus: Aerling

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat