•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 4Hääli - 3.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lucid Dreaming ehk teadlik uni
jah, see kõlab umbes nagu topshpop, mis on absurdne, aga kas kellelgi on samamoodi, et saab tellida unenägusi. Ehk siis enne magama minekut mõttes ütled, kas tahab lucid dreami või ei. Ja nii kuidas soovid, nii juhtub. Isegi unenäo sisu saad valida.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas cosmoskva
jah, see kõlab umbes nagu topshpop, mis on absurdne, aga kas kellelgi on samamoodi, et saab tellida unenägusi. Ehk siis enne magama minekut mõttes ütled, kas tahab lucid dreami või ei. Ja nii kuidas soovid, nii juhtub. Isegi unenäo sisu saad valida.

Kui olin umbes 10 aastane, siis vähemalt ühe korra see õnnestus. Magama jäädes palusin/soovisin näha eelmise öö und ja see imeliselt ilus uni jätkuski pooleli jäänud kohast.

Täiskasvanuna olen küll proovinud und jätkata, peale seda kui näiteks telefon on helisenud ja äratanud, aga millegipärast ei ole sama une jätk õnnestunud.
Vasta
Mina unustan pea alati vastnähtud une, kui mind järsku ja valjult ülesäratatakse näiteks mobiili helisedes ja eriti kui keegi tahab veel minuga rääkida. See täidab pea kohe muude mõtetega ja unenägu pühitakse peast.
Vahest siiski tuleb hiljem (mõni tund või ise päev) mõni katkend unenäost meelde.

Kuid näiteks äratuskell, mille ma ise olen sisselülitatnud mulle ei mõju - justnagu ma oleks valmis selleks. Äratuskella peale ärgates ja peale selle sulgemist tavaliselt ikka näen und edasi ja mäletan ka juhtumit järgmisel hommikul.
Vasta
kopeerin eelnevalt postitatud jutu valest kohast öigesse Laugh :

ma olen ka kaks korda üles ärgand keset und. mölemal korral loogiliselt mötlemise tagajärjel.
Esimeses olin turist kuskil vanalinnas. tahtsin sadamasse minna. Läksin mingit kitsast munakiviteed mööda, mille mölemas ääres oli megakörge müür. Seal teel köndides oli vahepeal maavärin. Kui sadamasse olin jöudnud, läksin kai peal asuvasse baari. mingi heledapäine hollandlane rüüpas seal ölut. Ootas laeva, vist tahtis Amsterdami minna. Ei mäleta enam. Jöime mönda aega seal kahekesi Siis läksime välja ja hakkasime mööda kaid tagasi jalutama. mingid ühesugustes roosades riietes tüdrukud tulid vastu. Mötlesin vist, et jöle jubedad riided on. Igatahes jäid nad mulle silma. Vaatasin vesteldes hetkeks hollandlase poole. Siis keerasin silmad tagasi teele ja NEEDSAMAD roosades riietes tüdrukud tulid JäLLE vastu. siis tekkis selline veider shokitunne. Sain aru, et nii ei ole reaalne. Vaatasin hollandlase poole, ise hullult ehmunud. Ta vaatas mind segaduses näoga. Eriti veider oli see, et ma ei kuulnud enam unenäos toimuvat, vaid seinakella mis magamistoas tiksus. Ja ei saanud enam selle hollandlasega rääkida. Ta üritas midagi öelda, aga ma ei kuulnud enam midagi... Üles ärgates oli nii kahju.. Mötlesin tükk aega, et ehk on ta reaalselt olemas Joonistasin tast pildi kah kusagile.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Unenägude meeldejätmiseks pidi aitama see, kui ütled ja sisendad endale, et tahad unenägusid meelde jätta.
Kahtlen kas see nii lihtsalt unenägude unustamiseks aitab, võib-olla mäletad neid niikuinii, kuna mõtled sellest teemast palju. Proovida ikka võib.

Ma hakkasin oma unenägusid üles kirjutama, nii detailselt kui vöimalik ja kohe üles ärgates. Ja VäGA hästi treenis!!! Järjest rohkem hakkas meelde jääma, kuna teadsin alateadlikult, et ärgates vaja "raport" teha (: Unenägude päevikut on hea padja all näiteks hoida, vöi voodi ees pörandal/kapi peal, et vöimalikult vähe end liigutaks.
Vasta
Mina sain oma esimese LD umbes 3 kuud pärast seda, kui hakkasid unenägude päevikut pidama. See oli aga üsna ammu juba (umbes kuu aega tagasi) ja rohkem pole see mul õnnestunud. Sellest ka küsimus, kas see, et ühel korral on LD nähtud peaks pigem suurendama tõenäosust ka edaspidi neid näha? Või tuleb jätkata samade meetoditega otsast peale?
Vasta
ohoo mul täna öösel juhtus nii, et une lõpus sain aru, et näen unenägu siis ma nagu hakkasin unes ütlema tere aga see oli pmst nii, et unes ütlesin te ja siis ärkasin ülesse ja pool unes ütlesin re kõva häälega väga imelik oli pärast.
Vasta
Lucid Dream on mõnus kogemus.
Mitmeid kordi kokku puutunud sellega Smile
Vasta
Olen elu jooksul lucid dreame kogenud umbes mõnikümend korda. See on imelik, et mida rohkem aeg edasi läheb, seda väiksemaks muutub kontroll (või minu nö võimed) unenägude üle. Näiteks esimestes unenägudes ei olnud mingiks probleemiks põhimõtteliselt kosmosesse lendamine, ja nüüd suudan ainult rätsep istes umbes meetri kõrgusel maapinnast hõljudes edasi liikuda. Kas võib põhjuseks olla see, et vanemaks saades inimese fantaasia maailm vaikselt kahaneb ja mõistus klammerdub rohkem nähtava maailma külge, või on see ehk millegi muu tõttu?
Vasta
Kas keegi on ennast unes kõrvalt jälginud?

Mina olen seda teinud mitmeid kordi ja see on väga väga kummaline olukord.
Ükskord olin suures-suures vannis või basseinis. Toetasin pea vanni servale ja vedelesin seal vees hõljudes, silmad kinni. Ja siis ma justkui ärkasin üles. Ja seisin vanni kõrval.
Loomulikult taipasin kohe, et ah-haa, see on jälle "seda" tüüpi unenägu.
Olin ärevil ja vaimustuses ja kangesti põnevil. Tahtsin ennast lähemalt uurida ja kummardusin "enda" kohale. Vaatasin "teda" suht lähedalt, aga ise samal ajal kartsin, et mis siis küll saab, kui "ta" üles peaks ärkama ja mind nägema (sest kuigi olin tihti ennast vaadelnud, polnud sellist "kontakti" eriti olnud ja millegipärast ma pelgasin seda).
Vaatasin siis "teda" lähedalt, uurisin ta silmi, nina, suud ja mõtlesin, et küll "ta või ma" on ikka ilus. Tundsin kuidas ma teda armastan.
Ja siis ta äkki liigutas ennast seal basseinis ja ma ehmatasin ja selle ehmatuse peale ärkasin üles.
Üles ärgates oli mu esimene mõte, et issand kuidas ma seda inimest ( ennast x versioonis) armastan...

Selliseid vaatlusi olen ma teinud tihtipeale ja alati nad mõjuvad selliselt, et ma käin terve päeva nagu pilves ringi, lenneldes ja täis armastust "iseenda" vastu.

On veel teisigi "enda" vaatlejaid?
Vasta
Kas keegi oskab öelda, mis on Lucid Dreamingu eesmärk?
On see lihtsalt lõbu pärast või sa saad midagi juurde sellest kogemusest?

Ja veel üks küsimus, mis on astraalrännaku eesmärk?
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas spes
Kas keegi oskab öelda, mis on Lucid Dreamingu eesmärk?
On see lihtsalt lõbu pärast või sa saad midagi juurde sellest kogemusest?
Ja veel üks küsimus, mis on astraalrännaku eesmärk?
Ma arvan, et see on üsna sarnane, et mis on elu eesmärk..
Üldine ja sügavam vastus võiks olla, et kogeda midagi uut ja õppida-areneda vaimselt. Pinnapealsemalt vastates, siis eesmärk on see, mis sa ise tahad, et eesmärk oleks. Täpselt nagu tavaelus, et kuhu sa tahad omadega jõuda, mida sa tahad teha jne. see on suuresti sinu enda kätes. Lucid Dream lubab sul kasvõi Angelina Jolie'ga kohtama minna kui tahad ja oled piisavalt osav lucid dream valitsemisel.
Räägitakse, et on võimalik minna kuhugi tasandile (astral plane), kus on ka teised olendid ja ümbritsevat reaalsust luuakse kollektiivselt. Mina ei tea sellest midagi, ma küll tahan sinna minna (kui see koht eksisteerib), aga seni pole õnnestunud. Või teisalt..., tegelikult ma arvan, et me juba elame ühel sellisel tasandil lol.
Vasta
Ma tahtsin hakata ka unenäo päevikut pidama. Kuid hommikul ei saanud ma sinna midagi kirjutada, kuna olin une ära unustanud. võtsin kohe päeviku kätte, kui ärkasin, aga ridagi ei tulnud. Päevik seisab juba kolm päeva tühjalt.
Vasta
Tundub mulle, et tegelikult peaks LD eesmärk olema õppida tundma enda "ümbruses" ehk siis astraalis toimuvat - ehk siis ikkagi endas - ja sellest üritada õppida midagi, mida iganes keegi oskab õppida tahta.
Kindlasti ei ole LD eesmärk "astraalis kolamine". Seal on teisigi "kolajaid", kes ei pruugi sulle üldse meeldida ja kellele sina ei pruugi meeldida. Ja kui ennast nende vastu kaitsta ei oska, on jama majas. Smile
Vasta
Hakkasin ka kunagi unenäo päevikut pidama. Algul oli raske sinna midagi kirja saada, sest üpris kähku läks meelest ära. Kuid siiski õppisin üldiselt meelde jätma. Nüüdseks on päevik juba erinevaid unenägusi täis kirjutatud ja LD effekti on ka paar korda tulnud. Sattusin LD effektist nii vaimustusse, et enamus aeg läks imestuse peale. Smile
Igaljuhul vajab veel kõvasti harjutamist.
Olen vahepeal unustanud sellega tegelemise, kuid siis nägin ühte filmi "waking life", mis räägib ka lucid dreamingust ja annab väga hea inspiratsiooni tõuke, et hakata sellega uuesti tegelema. Soovitan vaadata.
Vasta
Küsimusi on palju. Küsimused on tumedamad, siis peaks vast lihtsam olema tektsi jägida ning vastata. Samuti grupeerisin erinevad teemad erinevatesse lõikudesse.

Viimasel ajal olen üsna tihti lucid dreaminguga kokku puutnud. Eriti just hommiku poole, kus juba veidi ärksam. Tundub iseenesest päris tore ja huvitav. Uurisin ka siit foorumist selle kohta- näiteks lendamine. Minu puhul aga ei taha see eriti välja tulla. Kui püüan õhku minna, siis maandun mõne hetke pärast maa peale tagasi ja tekib selline kukkumistunne. Lendamise asemel toimub üldse nagu kõrgele hüppamine ja mida kõrgemale hüppad seda ebameeldivam on maandmumine, minu jaoks kui kukkumine. Huvitav millest see võib tulla. Ise mõtlen, et vblla kardan veidi kõrgust, reaalselt kardan ka natukene. Unenäos tekib ka lennates selline kõrguse kartus ning kukun nagu maha tagasi. Või tuleb seda lihtsalt harjutada?

Teine asi, mis lucid dreamiga on mul tekkinud, on see et kui ma ärkvel olles olen midagi endale sisendanud, et tahan dreami ajal teha, siis unenäos on see ka meelde tulnud. Ma nüüd ei tea, võib- olla oli see ainult juhus, kuid kevadel, kui mul keemia eksam oli, nägin nädal aega ette unes (see ei olnud lucid dream), et istusime koolimajas ühe võõra naisega. Tema nagu ladus mingeid kaarte lauale ja mina siis võtsin laualt ühe ja ta ütles, et see tähendab, et ma saan eksamil 52 punkti. Üles ärgates mõtlesin tolle unenäo peale ja jätsin selle unenäo meelde. Nädala aja pärast oli siis keemia eksam, mis oligi üsna raske, kolme nädala pärast saingi teada sama eskamitulemuse, mis unes olin näinud.
Suvel kui lucid dreame olin rohkem hakanud nägema, tahtsin seda ettenägelikkust kasutada ka lucid dreamingus ära. Oli pakkuda üks soodushinnaga tantsugrupiga reis Hispaaniasse. Tahtsin sinna väga minna, kuid samal ajal oli ka siin Eestis mitmeid asju, millest osa pidin võtma. Mõtlesin siis, et kui unenäos olen, siis küsin jälle kaartidelt, kas saan reisile või mitte. Umbes nädala pärast olingi unenäos ja tuli ka see asi kohe meelde. Millegipärast teadsin tol hetkel kaarte just oma sahtlist võtta ja need olid mängukaardid, kuid mõtlesin, et ka need näitavad midagi. Võtsin kaardi ärtu kuus ning tol hetkel arvasin, et see on hea kaart ning jätsin ennustamise katki. Üles ärgates tuli mul aga hoopis meelde unenäguse raamat. Seal on ka mängukaartide tähendused. Ärtu kuus just tähendabki õnnestunud reisi ning Hispaania reis läks korda.. Seda kaartide värki olen veel üritanud teha, kuid viimane kord oli nii, et tegemist ei olnud mängukaartidega ning mul ei jääänud kaartidelt eriti midagi meelde.
Nüüd viimane kord oli mul üldse tahtmine teada, mida teatud inimene minust arvab/tunneb. Lucid dreamingu ajal siis püüdsin seda inimest leida, kuid kuna ta elab teises linnas, siis pidin sinna jõudma. Sain kuskilt auto ning proovisin kiiresti tegutseda, kuna tean et lucid dream ei kesta kaua. Ja kahjuks oligi nii, et keskendumine läheks vahepeal muudele asjadele ning asi kadus ära. Muidugi ma ei tea kas ma oleksin midagi teada saanud. Et kas üldse on võimalik mingi inimesega kokku saada, keda soovid näha?


Teine asi, mida palju kogenud olen, on just ärkveloleku ja une vahepealne seisund. Tihti ma ei oska selle olekuga midagi peale hakata. Kas ma olen õigesti aru saanud, et see olek on just vajalik mediteerimiseks, astraalrännakuteks ja ka lucid dreaminguks?
Igatahes tekitab see mulle sageli suurt hirmu, sest millegipärast kardan, et lähen kehast välja ning näen oma keha. Samuti on üsna ebameeldiv tunda värinaid ning väga rõhuv tunne, nagu keegi surub sind kuskile, kõrvades tekib ka kohin, rõhumine. Olen lugenud väheke astraalrännakute kohta ning kogenematu inimene ei peaks vist nendega kokku puutuma? Kuigi tol hetkel ma just kardangi, et lähen äkki astraali. Tegelikult ma polegi aru saanud, mis mõte on astraalrännakul- mis on selles kasulikku, mida ma teada saan sealt? Samuti ei oska ma oluliselt seda eristada lucid dreamingust. Mõlemates ju kontrollid ennast?
Täna tekkiski imelik juhtum. Tundsin neid värinaid jne ja ma mõtlesin, et ma ei karda- kui lähen kehast välja, siis lähen. Tundisn siis neid värinaid aina tugevamini ning selline imelik voog käis kehast läbi ja järsku ma olin hoopis kuskil pimedas kohas, aga kus, ma ei tea. Kuid tol hetkel ma arvasin, et läksin oma kehast välja nii kiiresti, et ei näinudki oma füüsilist keha. Selles pimedas kohas olin ka ainult mõne hetke ja edasi olin kuskil oma rõdul hoopis ning jätkus minu arvates lucid dreaming. Mis see pimedus võis olla, kuidas ma saan eristada, kas oled lucid dreamis või astraalrännakul?


Samuti on mul lucid dreamiga küsimus, kas lucid dreamingus oma toas olles ei peaks oma füüsilist keha nägema? Kuskilt nagu lugesin, et siis näed ka, aga ma olen mitmeid kordi oma toas viibinud, kuid mind küll voodis lebamas pole olnud.

Ning viimane teema, mille kohta teada tahaksin.. Kui olla une ja ärkveoleku vahepeal, kas sealt edasi on võimalik mediteerida ka? Mediteerimise kohta tean ma vähe. Tean, et see toob enesesse rahu, kuid mida ma mediteerimise ajal peaksin nägema, tundma? Ehk siis, kuidas minna edasi medidatsiooni, kui olla ärkveloleku ja une vahepeal? Samuti tahaks teada, mida see meditatsioon mulle täpselt annab, kas ma õpin paremini oma sisemaailma tundma? Toon kasvõi näite- ma olen teatud olukordades üsna ebakindel ning usun ja tean, et see on mineviku kogemustest tulnud, kuid millistest täpsemalt, ma ei tea. Kas mediteerimisega saab midagi ka mineviku kohta teada või näiteks ebakindlust endas vähendada?


Vasta
Ma alustan siis algusest ja vastan mida oskan.. minu jutt pole kuld, räägin vaid seda, mida ise olen kuskilt kuulnud või lugenud. Võin eksida.

Lendamist tuleb lihtsalt harjutada.. kui kardad, siis on loomulik, et ei tule välja ja maandud kohe maapinnale.. harjutamine teeb meistriks Smile

Minu teadmiste kohaselt on lucid dream ja astral travel/projection erinevad asjad. Lucid dream on uni.. seal reisimine ei anna mingeid tulemusi.. võid küll kohtuda kellegagi, aga nad ei ole tõelised, vaid sinu ettekujutse vili. Astral travel on see, kus tegevus toimub kas
1) Siin maailmas.. näed ennast ja teisi.. kõik on nagu päris.. (Saad ka kohtuda vist inimestega..)
2) Astraalmaailmas.. näed igasugu teisi dimensioone ja olendeid.. (Siin peaksid saama kohtuda ka kõikide magajatega - st. peaksid nägema neid tühjuses hulpimas.. vms)


Ärkveloleku vahepealne seisund on jah see vajalik seisund, kus inimese keha vajub unne aga mõistus jääb ärkvele. Siis avaneb võimalus kehast lahkuda ja ringi uudistada.. (see käis astraali kohta)
Mediteerimiseks pole seda vaja.. mediteerimiseks tuleb lihtsalt olla rahus.. mõtetest tühi või oleneb siis inimesest ja meditatsioonist.. kuidas keegi eelistab.

Astraali ja lucidi vahe on selles, et astraal on nagu tõelisem kui lucid.. lucid on ainult sinu peas, astraal on ka osaliselt sinu peas aga samas ka mujal..kuid siiski mitte materiaalses dimensioonis.. seal võid sa ka end vormida ja muuta.

Huvitav, et eile just lugesin ühte välismaa OOBE threadi ja seal kirjutas, kuidas ankurdada end sinna reaalsusesse ..

Tsitaat: Unexplained - Mysteries foorum

Once you are out what now? If you think this for too long while staying still you will phase back into your physical. So, You literally have to anchor yourself in the experience. The main objective of anchoring is to keep you immersed in the experience by disassociating your conscious perception from your physical perception.
The first thing you will most probably experience is blindness. So you can kill two birds with one stone by rubbing your hands together in front of your face and blowing on them... the tactile sensation of doing this will absolutely astound you and by concentrating on feeling and seeing, your hands will start to develop in your field of vision - very much like a polaroid picture appears. Look at your hands... the creases the folds of skin, your fingernails. The more you engross yourself in the OOBE the more you will see and feel. Reach out and feel for a floor, a wall... furniture. Keep on the move, constantly looking, moving, taking in the richness and amazing detail of the World around you. Try to keep your eyes on nearby objects... if you look too far into the distance you may end up there in an instant. You must keep active and engaged to root yourself. The more you anchor yourself the more vivid the world will be around you.


source ka: http://www.unexplained-mysteries.com/for...pic=183616


Mediteerimise kohta tean nii palju, et selle mõte on tekitada peas vaikus.. tavaliselt on inimestel sada asja koguaeg peas keerlemas ja väga raske on leida rahu. Mediteerimine pakub seda, see maandab vererõhku ja on vähendab stressi.. igatpidi kasulik asi. Täpsemini võib vastata keegi teine, kel rohkem kogemust..

Kui millegagi väga mööda panin, siis parandage.
Vasta
Lisaksin veel ühe lõigu, mida just trehvasin - If you are able to have lucid dreams (dreams where you know you are dreaming and you are very aware) you can project astrally from these dreams very easy- Just focus your attentions and "will" yourself out of body, just imagine yourself flying out of the dream and out of your physical body and you are free and out flying. If you dont know about lucid dreams or how to achieve them, do a search on google, its tons of info on it out there and for some people this method is more effective than any of the others.



Kui keegi tõlget soovib, andke teada. Aitan ise või äkki jõuab mõni kiirem minust ette...
Vasta
Teretulemast foorumisse! Väga kenasti koostatud esimene postitus, mis kahjuks kipub olema kohati haruldus uustulnukate osas.

Tsitaat:Algselt postitas timetosay
Või tuleb seda lihtsalt harjutada?
Sisenda enne uinumist enesele neid võimeid, mida soovid LD ajal omada ning see on juba suur samm lähemale oodatud tulemusele. Kindlasti ei tasu peas korrata, et ma kardan, vastupidi, tuleb ütelda, et ma ei karda... tulgu, mis tuleb, ma olen kõigeks valmis. Hirm ei kao esimesel korral, aga sellise suhtumise juures ei ole lihtsalt varsti enam keda hirmutada, sest sa tõesti ei karda enam. Muidugi ei tasu minna iga asjaga ülemeelikuks ning võtta mingeid mõttetuid riske.

Tsitaat:Algselt postitas timetosay
Et kas üldse on võimalik mingi inimesega kokku saada, keda soovid näha?
Minu arvamus on, et unenägude raamatutes võib olla gramm tõde, aga liialt palju läbu ning lollust, et sealt tõelisi pärleid otsima minna.
LD kestab reeglina jah väga lühikest aega Sad, kuigi nii mõnigi LD fanaatik väidab, et LD võib kesta tunde. Tavaliselt lõpus läheb hämaraks ning see on märk, et LD hakkab lõppema. Siin on paar trikki, mis annavad võimaluse LD-d pikendada n.ö.tõsta visuaalset kvaliteeti, stabiliseerida LD. Selleks võib hõõruda käsi, sarnane soovitus on Savipatsi poolt tsiteeritud ing.keelses lõigus, et kui LD on algul pimeduses, siis hõõru näo ees käsi ning puhu kätele, keskendu kätele. Sarnast tehnikat saab ka kasutada LD värskendamiseks. Veel võib ütelda midagi valjult, kuuldes enese häält, ka see võib viia uuesti sügavamale LD maailma.
Ühest punktist kiirelt teise liikumiseks on mitmeid mooduseid. Üks on selline, et kui on läheduses mõni uks, siis mõtle vaid sellele, et kuhu soovid ja reeglina sa selle ukse kaudu ka kuhugi sarnasesse kohta jõuad (seda ma olen ise kasutanud). Teine võimalus on selline, et jällegi mõtle soovitud kohale ja lihtsalt keeruta ennast kiiresti ümber oma telje Smile See kõik käib siis LD kohta, mitte astraalrännaku, millest ma kahjuks suurt midagi ei tea. Astraalrännaku puhul on R.Monroe õpetus selline: Quick-switch A faster method of moving human consciousness from one location to another without time-space limitations. Take your consciousness and stretch it like a rubber band to your destination: then let go of it where you are and you snap to a new site. This must begin in a state of consciousness focused away from the physical body, and it does take practice.
Ühesõnaga veniva kummi meetod, kus venitad ühe otsa sihtpunkti ning lased lahti selle otsa, kuhu sa ise kinnitatud oled ja lendadki sihtpunkti.
Nüüd tagasi sinu küsimuse juurde, siis telepaatia peaks küll reaalselt eksisteerima, seda kinnitavad suur hulk telepaatia alaseid uuringuid ning lugematu hulk kummalisi juhtumeid reaalsest elust. Ja kui telepaatia on reaalsus, siis ma ei näe küll probleemi, miks ei peaks saama läbi mingi teadvusseisundi kellegagi kohtuda.

Tsitaat:Algselt postitas timetosay
Teine asi, mida palju kogenud olen, on just ärkveloleku ja une vahepealne seisund. Tihti ma ei oska selle olekuga midagi peale hakata. Kas ma olen õigesti aru saanud, et see olek on just vajalik mediteerimiseks, astraalrännakuteks ja ka lucid dreaminguks?
See on kahtlemata ideaalne seisund LD-sse sisenemiseks. Mina tavaliselt rebin, rullin, keerutan ennast sellel hetkel kehast välja (kogen OBE) ning edasi on kõik juba nagu LD, mis teeb mind veidi kurvaks, sest tahaksin AP (astraalrännakut) kogeda.
Selle seisundi kasutamine meditatsiooniks on huvitav idee, aga kommenteerida ma siin ei oska. Aga kindlasti see seisund võib olla uks, mitte ainult LD maailma, vaid täiesti erinevatesse teadvusseisunditesse.

Tsitaat:Algselt postitas timetosay
tegelikult ma polegi aru saanud, mis mõte on astraalrännakul- mis on selles kasulikku, mida ma teada saan sealt? Samuti ei oska ma oluliselt seda eristada lucid dreamingust. Mõlemates ju kontrollid ennast?
Mis mõte on ronida Everesti tippu? Mis mõte on lennata Marsile? Et ületada end, et kogeda, et õppida, et leida midagi uut (sõpru?), et leida vastuseid, kes me oleme, miks me siin oleme, miks üldse midagi eksisteerib. Et osata näha ja kogeda seda sama füüsilist reaalsust uue avatuma pilgu ning tunnetusega.
LD ja AP erinevuste ning selle üle, kas AP üldse eksisteerib, käib foorumites lugematu hulk lõputuid vaidlusi. Osad väidavad, et nad on kogenud nii LD kui AP ning need on vägagi erinevad tasandid. Ühesõnaga sa nagu ühendaksid oma LD maailma astraaltasandiga, kus on ka kõiksugu teised reaalsed teadvusega olendid ning teie maailmad põimuvad. Sa saad rännata teistesse reaalsustesse ning saad hankida täiesti uut informatsiooni. Paraku siin on väike konks Smile Sa koged asju vaid enda mätta otsast, see tähendab, et sa näed asju ning võtad vastu mõtteid ja ideid nii nagu sa oma seniste kogemuste/teadmiste juures oskad neid tõlgendada. See mõte jäi võib-olla nüüd veidi segaseks, aga ma päris raamatut siia ei viitsi kirjutada hetkel Laugh

Tsitaat:Algselt postitas timetosay
Mis see pimedus võis olla, kuidas ma saan eristada, kas oled lucid dreamis või astraalrännakul?
Igasugune pimedus on LD puhul üsna tavaline nähtus. LD ja AP vahel on raske vahet kujutleda kui ei oli ise AP kogenud. Pidi olema nii, et kui koged AP, siis tead, et see on tõesti midagi enamat kui LD. Kui tuua jäme võrdlus, siis ärkvel teadvus erineb LDst niipalju, et kui inimene on ärkvel, siis ta on ka üsna kindel, et ta on ärkvel. AP-ga pidi olema midagi sarnast. Siis veel, et kui sa kohtad kedagi ning hakkad midagi temalt küsima, siis LD puhul kuuled sa reeglina midagi veidrat, mõttetust vms., aga AP puhul tajud, et see on tõesti keegi teine, aga mitte sa ei ürita iseendaga rääkida. Reaalsuse muutmisel pidi olema kah erinevus, kus siis LD puhul on sul suurem vabadus ning AP puhul võib mõni muudetud asi hiljem jälle tagasi muutuda, sest keegi teine loob seda kujutluses üha uuesti. Räägitakse, et tõeline AP algab tihti sellega, et enne OBE tunnetad imelikku vibratsiooni, kuuled väga valju müra.
Mõni skeptik väidab, et AP on tegelikult tavaline LD ning mõni väidab, et AP on küll erinev LD-st, aga lihtsalt seetõttu, et see on veidi erinev teadvustasand, kus siiski kõik toimub ainult sinu peas ning sellega asi ka piirdub.
Mõni teine jällegi väidab, et on kogetud üheaegselt kellegi teisega astraaltasandil samu asju, või et on mõjutatud mõne looma käitumist, kes on füüsilises reaalsuses. Või et on suudetud näha reaalseid sündmusi, mis ka tegelikult leiavad aset jne.
AP kasuks räägivad ka paljud NDE alased uuringud.
Kindlasti on võimalik kogeda LD nii, kus sa ekslikult arvad, et oled AP, ehk siis näed und sellest, et viibid astraaltasandil, kuigi sa seal tegelikult ei ole.

Tsitaat:Algselt postitas timetosay
Samuti on mul lucid dreamiga küsimus, kas lucid dreamingus oma toas olles ei peaks oma füüsilist keha nägema?
LD algab tavaliselt kahte moodi DILD ja WILD (dream- ja wake initiated lucid dream) Üks siis algab nii, et inimene näeb juba und ning siis avastab ohooo, see on uni. Ja teine siis tavaliselt nii, et ärkad ja oled sellises vahepealses seisus ning siis sisened LD maailma. DILD tüüpi LD puhul me võime olla täiesti suvalises kohas ja üldse mitte oma toas. WILD puhul alustame reeglina oma toast. Teoorias siis seepärast, et me näeme-loome seda, kus me arvame, et me olema. Kui sa ei näe oma keha, ju sa siis ei arva, et see keha peaks seal olema, vähemalt mitte alateadlikult. Või lihtsalt mingil X põhjusel sa ei kujutle oma keha sinna ja nii lihtne see ongi.

Tsitaat:Algselt postitas timetosay
Samuti tahaks teada, mida see meditatsioon mulle täpselt annab, kas ma õpin paremini oma sisemaailma tundma?
Täppisteadus see nüüd päris vist ei ole Bleh
Uuringud näitava, et meditatsioon aitab inimesel tulla toime stressiga, saada energiat, tõstab IQ jne. Seda reklaamivad näiteks need, kes müüvad suure raha eest õpetusi transendentaalse meditatsiooni osas, mis minu arusaamist mööda on tavaline mantra tüüpi meditatsioonitehnika ja suurt raha selle eest küsida on küll väheke evil stuff IMO..., kuigi jah, eks ta toimib ja kui inimesed maksavad suurt raha, võib-olla siis toimib veel paremini lol.
Peale sisemise tasakaalu leidmise aitab meditatsioon olla rohkem teadlik ümbritsevas. Su teadvus justkui laieneb, teadvustad enesele korraga enamat ning suudad olla objektiivsem jne.
Üks huvitav meditatsioonitehnika on selline, et sa heidad pikali või istud, lõdvestad ennast ja siis lihtsalt hakkad jälgima, mis edasi saab..., mis mõtted tulevad jne... ühesõnaga üritad nagu kõrvalt jälgida, et mis sinus toimub. Ning seda võib isegi proovida silmad lahti olles.

Edu soovides!
Levis

[Pilt: astral_travel1-thumb-275x258-967-thumb-250x234-968.gif]

[Muudetud: 29-11-2010 levis]
Vasta
http://www.consciousdreaming.com/lucid-d...-dream.htm

Huvilisele saadan mailile meeleldi sama inimese raamatu "Lucid Dreamer's Manual."
Mina hakkasin tänu sellele raamatule poolteist nädalat peale lugema hakkamist edusamme tegema. St siis ka esimest Ärkvel Und.
Vasta
Depresiivsemad inimesed pidavat kogema tihedamini Lucid-unenägusi.
Millest see võib olla põhjustatud? Ajukeemia mängib rolli ja kutsub esile stabiilsemad ja kontrollitavamad unenäod, et inimene saaks ennast välja elada mentaalselt?
Kui see on nii, siis teoorias saaks ju arendada depresiooni "vastast" ravi Lucidi arendamisega? Ei mingit keemiat ja "looduslikult".

[Muudetud: 12-7-2010 Ilo]
Vasta
Ma näen jube tihti lucid dreams'e. Üleeile nägin ja eile ka. Vean kihla, et kui tahan siis näen täna ka, ei jõua ära oodata, et jälle magama saaks, seal võin teha kõike, mida tahan ilma mingi tagajärjeta! Kahju, et see nii vähe aega kestab. Sad Tahaks terve magamise aja möllata Laugh Olen unes teind niukseid asju millest rääkidagi ei julge, unes millegi tegemise eest vangi ei panda, teen seal mis tahan. Kahju on nendest, kes ei näe lucid dreamse. Veel rohkem nendest, kellel on see ainult 1 kord elus olnud (saad maitse suhu aga edaspidi jääd ilma).

Muutus: Eesti kirjakeele võiks ära õppida ja oma sõnavara võiks ka natuke kontrollida.
Vasta
Tsjahh! Olen korra elus näinud seda, et jäin magama ühes kohas, oma kodus, aga ärkasin teises kohas, 10km eemal, ühes korteris.
Tean, et see kõlab "jota muinasjutuna" - aga ma ei ole elus tarvitanud kunagi mingeid muid mõnu-aineid peale alkoholi.
Aga see elamus on siiani mu mälus ja ma ei oska sellele lahendust leida.
Ärkasin seal ja tulin sealt koju...
Ahh, nagunii keegi ei usu mind,
ma vist isegi ei usuks ennast, kui ma seda lugu endale vannitoa peeglis räägiks...
Vasta
(23-04-2011, 21:56 )kirjutan123 Kirjutas: Tsjahh! Olen korra elus näinud seda, et jäin magama ühes kohas, oma kodus, aga ärkasin teises kohas, 10km eemal, ühes korteris.
Tean, et see kõlab "jota muinasjutuna" - aga ma ei ole elus tarvitanud kunagi mingeid muid mõnu-aineid peale alkoholi.
Aga see elamus on siiani mu mälus ja ma ei oska sellele lahendust leida.
Ärkasin seal ja tulin sealt koju...
Ahh, nagunii keegi ei usu mind,
ma vist isegi ei usuks ennast, kui ma seda lugu endale vannitoa peeglis räägiks...
Oota, oota kas sa ärkasid päriselt teises kohas üles, või nägid unes et ärkasid? Lucid dream on see kui sa oled teadlik sellest et sa und näed ja saad aru et kõik mis su ümber toimub ei toimu päris elus, vaid unes. Ja siis möllad seal ringi, kuna unes võid kõike teha ilma mingite tagajärgedetta. Kui sa tegelikult ärkasid muus kohas, siis on küll midagi väga valesti.
Vasta
Ärkasin üles. Vedelesin voodis.
Mõtlesin, et prooviks alfa tasandil paar asja paika ajada.
Läksin numbreid 25st alla lugedes (Silva meetodist õpitud nipp) tõesti õigesse seisundisse, sain tõesti kõik (ehkki tavaliselt vajun unne) kõik programmeeringud tehtud ja siis mõtlesin - mis edasi?

Siililegi selge, et alfa tasandil viibimine on hea võimalus energiakeha puhastada. Tõstsin siis selle kauni, valge keha üles ja tegin tunde järgi, mis tarvis.

Ühel hetkel...
Värin. Tundsin selle ära - signaal, et keha puhkab nüüd ja meel on jätkuvalt teadvel. Ebameeldiv, ent talusin ära, hästi kannatlikult. Teadsin, et seekord tahan kaugemale minna, mitte kohe värina järel ärgata. Vahepeal meel siiski triivis ja avastasin ühel hetkel, et jälle ma värisen.

Ka seekord kannatasin ära ja siis tuli eufooria - ma olen ärkvel. Ma juhin enda liikumisi teadlikult.

Hih, läksin siis lendama. Meenus, et energiakeha on endiselt üles tõstetud ja kerkisin selles üles, üles, üles. Läbi lae.
Peaaegu pimeduseni välja. Järgmisel hetkel keerlesin jällegi seal, kus keha magas. Aga nali oli selles, et läbi mateeria - kohapeal, nagu inimpropeller (siinkohal aitäh Exule selle anektondi eest, kus põrgus Tšapai ja Petka keerlevad iga kord, kui neist nalju räägitakse!). Väga veider tunne.

Oh, siis oli see vägev hetk, kus käisin objektide sisse vaatamas.

Tõesti tunnetasin kehaga eri asju ning sisenesin neisse - seinad, seinad, seinad. Kõik läbitavad!

See on kõik energia!
Vaimustav. Surusin pea miskisse seina (vist Järve Selveris, meenus sealne miljöö teatud teadmata põhjustel) ning tõesti - see avaldas õrna survet ning vibreeris õrnalt, sest koosnes ju energiast, ent vau, rsk, see tunne, et see tõesti toimub siin ja praegu - on väärt proovimist!

Ja siis hakkas korterikaaslane kööginurgas askeldama. Ma teadsin, et ta tegeleb kartulitega. Praeb neid, võtab vorsti kõrvale. Ühel hetkel oli ta minu juures, vajutas sõrmega ninale, kutsus sööma. Mõtlesin, miks ta mind üles ajas, mul alles ränded pooleli. Silme ette tuleb pilt kalendrist ja korterist - aasta on 1986. Tõusen, lähen võtan taldrikule toitu ja söön seda seistes veidi nõukaaegsemas elamises, kui reaalelus, küsides endalt: kas see on illusioon? - sest ma ei tunne maitset.

Siis triivin tagasi teadlikusse ning tulen tagasi endasse. On jälle 2011 ja mind ei aetud üles, ent söögitegemisehelid olid õiged.


Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,743 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Uni ja reaalsus - mis need on? silverm 7 4,534 07-12-2021, 11:14
Viimane postitus: Maakristall
  Kes või mis on uni? kalldunn 38 10,102 11-02-2020, 18:59
Viimane postitus: Minaelan
  Uneparalüüs ehk unehalvatus puudritupsu 152 119,374 05-07-2018, 06:25
Viimane postitus: Maario
  Väiksena nähtud uni? lõõmus 5 3,752 17-10-2016, 07:13
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Korduv uni- ei saa abikaasaga kontakti.. Cessu 4 3,609 19-09-2015, 12:15
Viimane postitus: sakala
  Kas astraalrännak või lihtsalt uni ja miks just seesugune? Kõiksuses 10 7,729 06-08-2014, 16:41
Viimane postitus: Kõiksuses
  Veider uni vestlusest surnuga PMK 2 2,458 06-06-2013, 00:30
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Insomnia ehk unetus DaamValges 82 57,889 04-07-2012, 10:10
Viimane postitus: kuukaart
  Kas ikka oli uni? TriinuMeoww 3 2,233 27-09-2010, 10:22
Viimane postitus: TriinuMeoww

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
3 külali(st)ne

Expand chat