Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"The Day of the Triffids" by John Wyndham
#1
lihtsalt huvitab, et kas keegi on seda lugenud, ning kuipaljudele meeldib klassikaline ulmekirjandus, just see, mis oli reaalsem ja tundus reaalsem. midagi, mida on lihtne silme ette kujutada, kuid selle detailid ja tekst on jalustrabav....

Muudetud: 23-5-06 kell 14:55:34 Hallucigenia
Vasta
#2
The Day of the Triffids - kunagi ammu-ammu venekeelses tõlkes. Aga oli mõjuv ja jäi meelde. Nagu palju hiljem loetud The Chrysalids - viimane siis üks nendest postapokalüptilistest (tuumasõjajärgsetest) maailmakirjeldustest. Jah, Wyndham oskab luua atmosfääri. Ja üks konkreetsem mõte "Trifiididest" - kui paljus me ikka oleme sõltuvad oma nägemismeelest! Ja siit edasi (mis enam "Trifiide" ei puuduta) - kui asümmeetriline on inimese sidepidamine välisilmaga - võimsale sisendile nägemise näol pole väljundis midagi vastu panna - aeglane kõne ja mitte kiirem "kiiboordi" klõbistamine. Aga see barjäär murtakse läbi - ma ei pea silmas massilist telepaatiat (nagu see nt geneetilise mutatsiooni tagajärjel ilmneb "Krüsaliidides"), pigem mingeid neuroinformaatilisi lahendus - ja siis pole inimene, ühiskond ega maailm enam see mis praegu ...
Vasta
#3
Teose puhul on eriti hea see,et olles kirjutatud enam kui pool sajandit tagasi,on ta ikka realistlik ja ei tundu aegunud. Paljud vanad ulmeromaanid tunduvad ju tänapäeval naeruväärsed ja lapsikud,miski nii-öelda ei klapi. Näiteks mingi kuuekümnendate arvutijutt hiigelarvutist. Aga "Trifiidide päev" on täiesti asetatav tänapäeva(noh,Venemaa pole küll nii suletud,aga salapäraseid katsetusi võib teha ükskõk kus suurriigis). Ja inimeste käitumine sellises katastroofis oleks ka tänapäeval samasugune. Teos oli erakordselt realistlik,mida iga ulmeka kohta kaugeltki öelda ei saa. Samas oli piisavalt tähelepanu pööratud psühholoogilisele aspektile,mitte piirdutud olukorra kirjeldamisega. Mõnusalt loetav raamat,soovitan kõigile,ka mitte ulmakate huvilistele. Ja last,but not least-täiesti reaalne süžee. Ei mingeid rohelisi mehikesi või limaseid koletisi avakosmosest. Apokalüpsis saabub lihtsalt,argiselt,inimese oma lolluse tõttu. 12 punkti Wyndhamile.
Vasta
#4
loetud, paar korda isegi.
meeldis väga, oli põnev ja suhteliselt realistlik(nagu juba mainitud).
ka sellest raamatust on tehtud film, isegi 2.
1962. aasta versioon- polnud täpselt raamatu järgi tehtud, korralik vana ulmefilm, raamatu lähedale muidugi ei küündi.
1981. aasta TV versioon- ise kahjuks pole veel näinud, aga kuuldavasti tegemist rohkem raamatu järgi filmiga. plaan kunagi ära vaadata.
aga üldiselt head (ulme)raamatut filmiks teha on üliraske kui mitte võimatu, kuna lugedes kujutavad kõik asju natuke isemoodi(milline on peategelane, millised on tegevuspaigad jne).

Teema pealkirja võiks ikka õigeks muuta...

Muudetud: 18-3-06 kell 22:51:53 hallkoer
Vasta
#5
ma ei olnud sellest kirjanikust midagi kuulnud,aga raamatut olen lugenud küll.See oli üks esimesi ulmeraamatuid,mida lugesin.Meeldis väga.Taimede kohta niipalju,et see pole üllatus.Ka tänapäeval esineb lihasööjaid taimi.Ma küll ei tea kus täpselt
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: neitsi
Ka tänapäeval esineb lihasööjaid taimi. Ma küll ei tea kus täpselt
Huulhein. Rabades. aapee ilmselt siiski pääses eluga ta käest.
Vasta
#7
See läheb küll vist teemast mööda, aga näiteks kui suvel teeme kokkutuleku Nelijärvel, siis ma võin kõigile näidata kuidas huulhein sööb ära näiteks kärbse.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
See läheb küll vist teemast mööda, aga näiteks kui suvel teeme kokkutuleku Nelijärvel, siis ma võin kõigile näidata kuidas huulhein sööb ära näiteks kärbse.
Kas sul on huulhein kui taim olemas või kavatsed lihtsalt imiteeridaSmile
Vasta
#9
Siniallikate äärest leiab.
Vasta
#10
lugesin ja väga meeldis tõsiset hästi oli kirjeldatud ühiskonna uuesti ülesehitamist
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  John Twelve Hawks "Rändaja" phicsm 2 3,658 02-05-2011, 13:32
Viimane postitus: phicsm

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat