Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiki ehk vikipeedia
Autor Sõnum
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

26-11-2009 04:38
Postitus: #1
Wiki ehk vikipeedia
Oma üllatuseks avastasin, et Wikist polegi ühtegi teemat - otsisin küll kuid ei leidnud - kas otsisin halvasti või lihtsalt pole aga see selleks. Põhjuseks aga üks huvitav uudis mis räägib Wiki kokkukukkumisest. Vabalt võimalik, et jutud wiki surmast on enneaegsed aga siiski:
Wikipedia kaotab vabatahtlike

Idee on ju tore, kuid tasuta ei jõua inimesed lihtsalt igavesti Jimmi poisile kuulsust tuua ja raha koguda. Nagu statistika väidab on olnud keskmine wiki-kodanike kadu tavalise 4600 pealt kuus jõudnud kuhugi 49 000 peale ehk siis Wiki on surnud - elagu Wiki.

Samas on Wikit rõhunud kogu tema ajaloo vältel suured tsenseerimise sõjad. Kustutatud on ajaloolisi fakte, kuid kuna need kellegile ei meeldi siis on nad kadunud sealt. Nagu mulle kunagi üks Wiki mode ütles - "Wiki peab olema nii neutraalne end oksele ajab". Kuna neutraalsus aga saavutatakse tihti kellegitele ebameeldivate faktide peitise ja kustutamisega siis nagu öeldakse, et "valega kaugele ei jõua". Selle mõtte alusel oli aga ainult aja küsimus millal Wiki kokku kukkuma hakkab.

Samas mulle see idee põhimõtteliselt meeldib ja mul oleks kahju kui see "ära sureks" ehk kokku kukuks. Kuid isiklikult leian, et sellele projektile peaks õla anna panema riik (ehk siis RIIGID - vastavalt keelele) ning esindama peaks igat riiki või keelekonda selle keelne Ülikool. Seal on ju igat masti kirjatsurasi pluss terve armee tudengeid kes võiksid seda siis täiendada. Prohvessorid võiksid olla siis peamoded ja muu nagu öeldakse on tehnika küsimus. Kuigi selline "riigistamine" eeldab kahjuks meie maailmas seda, et mõned üritavad ebameeldivaid asju "unustada" või "ilustada" jääb ju veel terve kari riike kus SEDA fakti ei ole unustatud.

Ootan ka mõtteid - kas wiki on väärt jätkama või arvate, et tegu on surnud projektiga?
(selle postituse viimane muutmine: 03-12-2013 21:56 Nielander.)

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nazz
Veteran

26-11-2009 09:23
Postitus: #2

Minule samuti Wiki väga meeldib. "Thumbs up" minu poolt, et nad radarilt ei kaoks. Kuigi Eesti wiki annab tõsiselt soovida. Seal ei eksisteeri sellist asja nagu vabalt kirjutamine nagu seda suuresti promotakse. Olen tõlkinud sinna mõned tekstid inglise keelsest wikist. Tuleb välja, et tekst mis kõlbab inglise keelsesse wikisse, sellest 3/4 ei kõlba eesti keelsesse. Mulle paistis välja, et kellegi moderaatori jaoks olid need tekstid liiga uhuu jutt (Loomulikult tõlkisin ma para teemalist kraami) ja ta otsustas ära kustutada enamiku.
Nii palju, kui ma inimesi tean, kes mõtlesid kah natuke Eesti wikisse oma panust anda, on kõik loobunud mõttest tänu ohtratele ja isegi kogu teksti kustutamise tõttu.
Kas on selle taga mingi Eesti "uncle Sam" või lihtsalt kellegi imelik mõtteväärastus? Sellele kahjuks mina vastata ei oska.
T11ger
Veteran

26-11-2009 10:35
Postitus: #3

Wikipedia tunnistati maailma mõjukamaks veebileheks
http://www.minut.ee/article.pl?sid=09/11/25/2032207
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

26-11-2009 14:09
Postitus: #4

Nazz - ma tean mida sa tunned - olen isegi seal nii mõnegi võitluse maha pidanud.

*
Wilholmensis
Veteran

26-11-2009 17:51
Postitus: #5

Wiki on saast, usaldan ikka autoriteetseid ja kontrollitud trükitud ja CD teatmeteoseid.
kuldne
Uustulnukas

23-08-2010 19:14
Postitus: #6

Hea kiire viis infot saada ,kui kuuled kuskilt mingit uut sõna ja tahad kähku ülevaate asjast saada.Mul läppar suht koguaeg lauapeal lahti ja kui nt. telekast midagi kuuled siis kribad sisse ja valmis. Muidugi alati ei tea kui tõene see infomatsioon on kuid vähemalt mingi pildi saad asjast ette. Minuarust võiks jätkata.
Nielander
Questioning Everything

17-01-2012 13:50
Postitus: #7
RE: Wiki ehk vikipeedia
Protestimaks kavandatud eelnõude vastu, kavatseb inglise keelne Wikipedia korraldada 24 tunnise black-out'i. Lähemalt Wikipedia amelikust teadaandest: http://wikimediafoundation.org/wiki/Engl...A_blackout

Eesti keelne uudis: http://forte.delfi.ee/news/digi/wikipedi...d=63786148
(selle postituse viimane muutmine: 17-01-2012 13:51 Nielander.)

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

17-01-2012 14:10
Postitus: #8
RE: Wiki ehk vikipeedia
Tahtsin ka selle uudise ülesse panna aga jäin hiljaks.
Lisan siis "oma" uudise koos ühe teise seotud uudisega.

Wikipedia Will Blackout for 24 Hours to Protest U.S. Piracy Law - Businessweek
Gonzalo Lira: What If The Government Takes Over Wikipedia?
Obama Administration Speaks Out Against SOPA | Care2 Causes

*
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog