Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milline oled Sina oma täiuslikus väljenduses?
Autor Sõnum
Preilikass
Vana kala

29-10-2009 00:44
Postitus: #1
Milline oled Sina oma täiuslikus väljenduses?
Loen Rhonda Byrne raamatut "Saladus"/ "The Secret". Kirjutan selle teema siia ja mitte kirjanduse alla, sest ma pole huvtatud mitte raamatu üle arutlemisest, vaid...
Seal on juttu külgetõmbeseadusest, et inimene tõmbab endale ligi seda, millest mõtleb. Pole oluline, kas mõtted on eitavas või jaatavas vormis, Universum tõlgendab neid soovidena. Väga sageli mõtlevad inimesed negatiivselt ja siis imestavad, et miks juhtub kõik see, mida nad ei soovi.
Nüüd siis selle teema põhjus: millised olete teie oma kõige täiuslikumas maailmas?Bleh Ning ma ei küsi seda suusoojaks, vaid tahaks tõesti teada - õpin ehk midagi inimloomuse kohta ja samas ka iseenda kohta.Smile
Aa, ja veel üks asi - kas tabate end pigem positiivsetelt mõtetelt või vastupidi?
Vabandust kui kusagil selline teema on, kasutasin otsingut, aga ei leidnud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
MHL
Tavaliige

29-10-2009 16:16
Postitus: #2

Ei saanud Sinu küsimusest hästi aruBleh Palun täpsusta...Mismõttes täiuslikus väljenduses või maailmas?

Asjad on minu jaoks täiuslikkusest alati väga kaugel (samas selles jälle omamoodi peitubki täiuslikkusSmile) ja see ei olegi vast sugugi mitte halb...

Mõtteid on ikka igasuguseid;P
Preilikass
Vana kala

29-10-2009 16:19
Postitus: #3

Tsitaat:Algselt postitas MHL

Ei saanud Sinu küsimusest hästi aruBleh Palun täpsusta...Mismõttes täiuslikus väljenduses või maailmas?

Asjad on minu jaoks täiuslikkusest alati väga kaugel (samas selles jälle omamoodi peitubki täiuslikkusSmile) ja see ei olegi vast sugugi mitte halb...

Mõtteid on ikka igasuguseid;P

Kui võiksid saada selles elus praktiliselt kõik, mida soovid, olla see, kes tahad, mis siis muutuks? Täiuslikkus on ehk natuke liiga positiivne sõna, aga ütleme siis "suurepärane".
MHL
Tavaliige

29-10-2009 16:42
Postitus: #4

Njaaa...ega sellega nii lihtne polegi. Tükk aega siin üritasin kirja panna, aga kustutasin lõpuks kõik äraSmile

Ühesõnaga, teekond on väga segane ja pikk ja teekond ei ole veel läbi (ma vähemalt loodan).
WhiteWolf Eemal
Veteran

29-10-2009 17:14
Postitus: #5

Räägin nüüd ühe hundijutu...
Tsitaat:Vana indiaani legend
Vana indiaanlane istub lõkke ääres ja tõmbab piipu.

Lapselaps vaatab pealt, lõke põleb, mõlemad vaikivad.
Lõpuks lausub vana mees.

"Pea meeles, poiss. Igas inimeses elab kaks hunti: Must Hunt ja Valge Hunt.

Must Hunt, temaga on seotud kõik, mis inimeses halba: ahnus, kadedus, viha, laiskus, patused mõtted ja mis kõik veel.

Valge Hunt, temaga on seotud kõik, mis on inimeses head: armastus, üllameelsus, sõprus, omakasupüüdmatus, virkus, lahkemeelsus, rõõm ja mis kõik veel.

Nii ongi."

Vana mees jääb vait ja imeb piipu edasi.

Lapselaps mõtleb ja korraga küsib: "Vanaisa, aga kui need kaks hunti omavahel kokku lasta, kumb siis võidab?"

Vanaisa vaikib, kaua, just nii kaua, et põnevus tekiks ja alles jääks, et see kuhugi ei kaoks, muigab siis ja lausub:

"Alati võidab see hunt, keda sa paremini toidad."

Nii ongi.

Maailma enda ümber me loome alati ise. Meie ise, mitte keegi teine.

Mõtetega on täpselt sama lugu - Sinu juurde tulevad just sellised mõtted, mida iganes Sa mõtelda soovid...

Pole sel maailmal meie ümber üldiselt häda midagi, ainult egiptuse nuhtlus - nagu VironShaman väljendub - häirib vahel.

[Muudetud: 10-29-2009 WhiteWolf]

Maa on kvantarvuti, millel jookseb Uniwersumi parim strateegiamäng.
(isiklik tähelepanek)
Preilikass
Vana kala

29-10-2009 19:13
Postitus: #6

Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Räägin nüüd ühe hundijutu...
Tsitaat:Vana indiaani legend
Vana indiaanlane istub lõkke ääres ja tõmbab piipu.

Lapselaps vaatab pealt, lõke põleb, mõlemad vaikivad.
Lõpuks lausub vana mees.

"Pea meeles, poiss. Igas inimeses elab kaks hunti: Must Hunt ja Valge Hunt.

Must Hunt, temaga on seotud kõik, mis inimeses halba: ahnus, kadedus, viha, laiskus, patused mõtted ja mis kõik veel.

Valge Hunt, temaga on seotud kõik, mis on inimeses head: armastus, üllameelsus, sõprus, omakasupüüdmatus, virkus, lahkemeelsus, rõõm ja mis kõik veel.

Nii ongi."

Vana mees jääb vait ja imeb piipu edasi.

Lapselaps mõtleb ja korraga küsib: "Vanaisa, aga kui need kaks hunti omavahel kokku lasta, kumb siis võidab?"

Vanaisa vaikib, kaua, just nii kaua, et põnevus tekiks ja alles jääks, et see kuhugi ei kaoks, muigab siis ja lausub:

"Alati võidab see hunt, keda sa paremini toidad."

Nii ongi.

Maailma enda ümber me loome alati ise. Meie ise, mitte keegi teine.

Mõtetega on täpselt sama lugu - Sinu juurde tulevad just sellised mõtted, mida iganes Sa mõtelda soovid...

Pole sel maailmal meie ümber üldiselt häda midagi, ainult egiptuse nuhtlus - nagu VironShaman väljendub - häirib vahel.

Väga armas jutt!
Aga said vist natukene valesti aru. Ma ei väidagi, et midagi valesti on, ma väidan, et on kohustuslik püüelda täiuslikuma poole. Ning külgetõmbeseaduse järgi on see kõik saavutatav vaid suhtumisega/mõtlemisega.
Mida sina muutma peaksid enda arust?
Preilikass
Vana kala

29-10-2009 19:15
Postitus: #7

Njaaa...ega sellega nii lihtne polegi. Tükk aega siin üritasin kirja panna, aga kustutasin lõpuks kõik äraSmile

Ühesõnaga, teekond on väga segane ja pikk ja teekond ei ole veel läbi (ma vähemalt loodan).

Ei, kindlasti ei ole läbiSmile
Aga jah, keeruline on tõesti. Kuid just sellest ma tegelikult mõtlesingi seda teemat tehes, on keeruline. Kuid kui pole visiooni, kuidas siis saab areneda? Kindlasti oleks see lihtsam kui oleks visioon. Eks ma vist peaksin kah selles osas mõtlema sügavamalt, et mida mina tahan (justnimelt mida ma tahan, mitte vastupidi).
WhiteWolf Eemal
Veteran

29-10-2009 20:01
Postitus: #8

Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Väga armas jutt!
Aga said vist natukene valesti aru. Ma ei väidagi, et midagi valesti on, ma väidan, et on kohustuslik püüelda täiuslikuma poole. Ning külgetõmbeseaduse järgi on see kõik saavutatav vaid suhtumisega/mõtlemisega.
Mida sina muutma peaksid enda arust?
Kuna me siin materiaalses dimensioonis sõltume mateeriast ning hetkel on meil selline ühiskonnakord, kus mateeriat saab raha eest (egiptuse nuhtlus on tõesti hea väljend raha kohta!), siis raha saab ikka millegi tegemise eest - enamasti millegi niisuguse tegemise eest, mida muidu ei teeks. Mis segab. Ei lase keskenduda peamisele. Kulutab aega, mida saaks paremini kasutada etc.
Lühidalt öeldes, oluliselt täiuslikum saaks olla vaid maailmas, mis ei sõltu rahast (selle tänases mõistes). Surnud ring.
Igas muus mõttes, ma arvan, olen endale sobiva maailma üldjoontes loonud.

P.S. Raha tänase mõiste all pean otseselt silmas katteta virtuaalraha, mis avardab teatud seltskonna võimalusi maailmavallutamisel märgatavalt.

(isiklik tähelepanek)
MHL
Tavaliige

30-10-2009 11:09
Postitus: #9

See hundijutt on tõepoolest väga tabav. Mina tean sead ainult natuke teisiti sõnastatult (lõpus).
Et vanaisa ütleb, et võidab tugevam hunt. Lapselaps küsib, et aga kumb siis tugevam on?
Mille peale siis vanaisa lõpuks ütleb: "Tugevam on see keda sa toidad."

Põhimõtteliselt muidugi täpselt sama.

Aga jah, sellest ühiskonnakorrast. Seda võib ka teiselt poolt vaadata. Et segavaks teguriks ei ole sugugi mitte raha vaid inimeste endi tase. Tunded, mõtted, ego jne. Raha on lihtsalt VAHEND, et oma ego, tundeid ja mõtteid turgutada.

Raha on osade jaoks muidugi ka tarbeasi, et elu saaks edasi minna ja, et saaks võimaldada elementaarseid asju. Ülal lauses mõtlesin pigem raha ületarbijaühiskonna (nagu meil) kontekstis.

Et kui inimene ongi samasugune edasi, siis ta ei saagi sellest materjaalsest lõksust ja surnud ringist välja.

Nii, et jah, raha ma arvan ei ole ainuke süüdlane, ta töötab meie endi tellimuse pealeSmile
Preilikass
Vana kala

30-10-2009 12:51
Postitus: #10

Jah, raha osas olen mina nõutuBleh
Minu arust, kuna siin maailmas teisiti ei saa, siis seda võiks rohkem olla. Tahaks reisima minna, ägedaid raamatuid osta ja terve paki piparmündi teed päevas juuaLaugh Samas ma ka ei salli raha... Ma tahan paljusid asju, mida raha eest saab ja seetõttu olen sunnitud seda omamoodi hindama. Kuid kui kunagi oleksin valinud raha üle igasuguse muu hüve (või lausa väidetavate inimese eluks vajalike tunnete üle), siis praegu ma enam ei ole nii kindel! Raha on kurja kehastus seni kuni inimesed sellest kaugemale ei näe! Iseenesest ma usun, et paljud inimesed kasutavad raha teraapia eesmärgil - ostuteraapiaga ajavad tühjust eemale. Olen sellest teraapiavormist liigagi teadlik, ainult et see ei mõju enam eriti. Eks siis tuleb selle mõju suurendada, sest kuidagi tuleb ikkagi elada (mitte pidevas depressioonis ja ärevuses) ning seda, mida ma tegelikult tahan (kui ma üldse peangi silmas õiget asja) pole ma saanud ega saa ka. See lihtsalt on nii.
Tahaksin olla kogenum, orienteeruda maailmas paremini. Ja selleks, kas mulle meeldib või ei, vajan ma raha. Ilma ei pääse isegi teise Eesti otsa, rääkimata kaugemale minekust...:S
iitt
Vana kala

30-10-2009 13:02
Postitus: #11

Preilikass : samas ma ka ei salli raha... Minu arust, kuna siin maailmas teisiti ei saa, siis seda võiks rohkem olla. Tahaks reisima minna, ägedaid raamatuid osta ja terve paki piparmündi teed päevas juua

Senikaua kui sa nii kirjutad ja mõtled, sa ei saagi raha. Sinu poolt mainitud raamat jutlustab ju hoopis vastupidist :

1. seadus on, et sa võid olla, teha ja saada, mida sa iganes oskad ette kujutada.

2. seadus on, et sa tõmbad ligi seda, mida sa kardad.

Universumil pole muud valikut, kui anda sulle just seda, mida sinu mõte otseselt ütleb

Meil kõigil on võime soovitut ligi tõmmata.
Südamesoove ligi tõmmates pead sa teadma, et oled saamist väärt.
Oled rikkuse vääriline
Soovide täitumise garanteerib kahtluse puudumine ning täielik usk selle energia kohalolusse kõiges, sealhulgas selles, mida sa kavatsed oma ellu tõmmata
Ei tohi hakata kontrollima, millal ja kuidas sinu soovitu avaldub
Unistus suuremast vabadusest nii aja kui raha küsimustes aitab sul ellu viia oma sügavamaid soove.See unistus on viide su elu sihtmärgile.
On palve seda unistust tähele panna ja mitte võtta kui mööduvat tuju.
Kes sa tahad olla, mida teha ja omada-mõtle sellest nii sageli, kuni see saab sulle täiesti selgeks.
Siis kui see on sulle täiesti selge, ära mõtle enam millestki muust.
Ära kujutle ühtki muud võimalust
Usalda oma tunnete tarkust. Kui sa midagi tunned, siis on see sinu tegelikkus.
Ära usalda midagi, mida sa su süda ei tunne

Kõik asjad, mis sa ära annad, tulevad sulle tagasi.

Sa saadad välja armastust ja headust ning see tuleb sulle kümnekordselt tagasi.
Mis läheb see tuleb.
Anna pisut rohkem kui võimalikuks pead ja sinu heaolutase lubab.
Ükskõik mida sa ka ei peaks oma helduse piiriks, püüa seda ületada, teades täpselt, et see ei too sinu ellu mingeid suuri kaotusi.

Andke midagi ära, kui teile näib, et teie varud on otsakorral.

Kui teie varud näivad väheldastena, peab kuskil olema mingisugune takistus või seisak.
Kui annate, siis puhastate tee ja lasete Universumil teie varusid täiendada.

Kuna sa ei saa seda ära anda, mida sul pole, tuleb su vaim järeldusele,
et sul peab see asi olema, või muidu ei saaks sa seda ju ära anda.

Järelikult kui sa tahad midagi, anna see ära
Kui elus on midagi, mida sa oled otsustanud kogeda, ära lihtsalt taha, vaid vali see.

Vali edu, raha jms(mis iganes)-tegelikult, täielikult-mitte pooleldi uskudes

... nii luhtne see ongi !
Preilikass
Vana kala

30-10-2009 13:54
Postitus: #12

Tsitaat:Algselt postitas iitt
Preilikass : samas ma ka ei salli raha... Minu arust, kuna siin maailmas teisiti ei saa, siis seda võiks rohkem olla. Tahaks reisima minna, ägedaid raamatuid osta ja terve paki piparmündi teed päevas juua

Senikaua kui sa nii kirjutad ja mõtled, sa ei saagi raha. Sinu poolt mainitud raamat jutlustab ju hoopis vastupidist :

1. seadus on, et sa võid olla, teha ja saada, mida sa iganes oskad ette kujutada.

2. seadus on, et sa tõmbad ligi seda, mida sa kardad.

Universumil pole muud valikut, kui anda sulle just seda, mida sinu mõte otseselt ütleb

Meil kõigil on võime soovitut ligi tõmmata.
Südamesoove ligi tõmmates pead sa teadma, et oled saamist väärt.
Oled rikkuse vääriline
Soovide täitumise garanteerib kahtluse puudumine ning täielik usk selle energia kohalolusse kõiges, sealhulgas selles, mida sa kavatsed oma ellu tõmmata
Ei tohi hakata kontrollima, millal ja kuidas sinu soovitu avaldub
Unistus suuremast vabadusest nii aja kui raha küsimustes aitab sul ellu viia oma sügavamaid soove.See unistus on viide su elu sihtmärgile.
On palve seda unistust tähele panna ja mitte võtta kui mööduvat tuju.
Kes sa tahad olla, mida teha ja omada-mõtle sellest nii sageli, kuni see saab sulle täiesti selgeks.
Siis kui see on sulle täiesti selge, ära mõtle enam millestki muust.
Ära kujutle ühtki muud võimalust
Ära usalda midagi, mida sa su süda ei tunne

Kõik asjad, mis sa ära annad, tulevad sulle tagasi.

Sa saadad välja armastust ja headust ning see tuleb sulle kümnekordselt tagasi.
Mis läheb see tuleb.
Anna pisut rohkem kui võimalikuks pead ja sinu heaolutase lubab.
Ükskõik mida sa ka ei peaks oma helduse piiriks, püüa seda ületada, teades täpselt, et see ei too sinu ellu mingeid suuri kaotusi.

Andke midagi ära, kui teile näib, et teie varud on otsakorral.

Kui teie varud näivad väheldastena, peab kuskil olema mingisugune takistus või seisak.
Kui annate, siis puhastate tee ja lasete Universumil teie varusid täiendada.

Kuna sa ei saa seda ära anda, mida sul pole, tuleb su vaim järeldusele,
et sul peab see asi olema, või muidu ei saaks sa seda ju ära anda.

Järelikult kui sa tahad midagi, anna see ära
Kui elus on midagi, mida sa oled otsustanud kogeda, ära lihtsalt taha, vaid vali see.

Vali edu, raha jms(mis iganes)-tegelikult, täielikult-mitte pooleldi uskudes

... nii luhtne see ongi !

Väga põev seadus, sest üldiselt ma olen alati saanud raha kui olen seda tahtnud. Lihtsalt nö kukub sülleBleh Aga ma rääkisin küll suurtest summadest selle reisimise osas. Ning on ka võimalik, et ma ei peagi reisima minema, et ma peaksin hoopis õppima olema õnnelik siin ja praegu. Kuid keegi ei saa seda mulle ette kirjutada, seega... Teen seda, mida õigemaks peanSmile
Ning mis puutub sellesse, mida ma tegelikult tahan..olen sellesse uskunud terve elu, aga mida pole, seda poleBleh Ehk tuleb veel.
Ja see, et peab kindel olema, et väärin seda, mida tahan. Ka mitteväärimise tundel on alati alus. Mina isiklikult usun, et on olemas hingi, kes tõesti mingi põhjusel vähemalt mingil perioodil ei väärigi. Teiste kohta on seda muidugi raskem uskuda kui enda kohta. Olen väga pisikesest peale end halvaks inimeseks pidanud, juhuseid ei ole olemas - kõigel on põhjus!
Aga kuna ma poolikutesse ülesannetesse ei usu (sinna alla kuulub nt enesetapp, mida ma isegi suurimas masenduses ei suutnud teha mingi sisemise "tulukese" tõttu - ehk ise loll olengi, ehk just tark), siis kulgeme veel... Eks näis, kuhuSmile Ning lisaks on mind õnnistatud suurepärase fantaasiavõimega ning visualisatsioon ei ole kah keeruline. Kui tunnen, et enam ei jaksa, siis kujutan end lihtsalt siit minemaBleh
MHL
Tavaliige

30-10-2009 14:07
Postitus: #13

Jah, seda mida ei taha, sellest ei tohi sekundit kah mõelda. Sest universum loeb mõtteid ja ei saa aru eitavast vormist. Nõus.

Seepärast ongi raske, seepärast teadki kui suur vastutus on Su mõtetel. Oskaks ainult iga hetk piisavalt tähelepanelik oma valistevate meeleolude (ja mõtete) üle olla. Siis oleks parem võimalus neid suunata ja kontrollida.

Aga jah, allolev jutt sobib täiendama iitt postitust. Kuigi see pole päriselt reaalsest elust võetud, on ta mõnus lugemine:

Sügisene Paide, vihma kallab, linn näib hüljatud. Rasked ajad, kõik on kõigile võlgu.

Ühtäkki saabub rikas turist, astub linna ainsasse hotelli, annab hotellipidajale 100eurose ning läheb tuba valima.

Hotellipidaja haarab rahatähe ning jookseb kaupmehe juurde võlga tasuma. Kaupmees rõõmustab, võtab raha ja kiirustab pagarile võlgu maksma. Pagar tormab saadud kupüüriga möldrile maksma. Mölder tormab linna prostituudile võlga tasuma, kes omakorda läheb ja tasub hotellipidajale kasutatud numbritubade eest võla.

Turist tuleb alla tagasi, teatab, et talle ei sobi ükski tuba, võtab oma raha ja lahkub linnast.

Keegi ei teeninud midagi, kuid terve linn on võlast vaba ning vaatab tulevikku optimistlikult!
MHL
Tavaliige

30-10-2009 14:15
Postitus: #14

Preilikass! Ära kaota lootust, asjade saamine, mida väga tahad võibki meeletult kaua aega võtta. Lausa 20 aastatSmile

Ja asi ei ole selles, kas väärid või mitte. Väärimine pole siinkohal õige sõna. Pigem see, et kas seda tõesti on Sulle just praegu vaja, iga asi tuleb õigel ajal.

Ja mitte midagi ei tule Sulle kätte kui Sul on vaja parasjagu millegi muuga tegeleda või mingeid kogemusi saada. Mingi teist teed mööda veel jalutada...

Naudi praegust teekonda ja võta sellest neid tarkuseteri mida antakseSmile
iitt
Vana kala

30-10-2009 16:14
Postitus: #15

MHL @ Preilikass !

Siinkohal Teile veel mõningaid näpunäiteid, kuna olete osutunud väga võimekateks õpilasteks( kuigi ühe päeva kohta tundub olevat liig palju infi):

Tsitaat-"Preilikass! Ära kaota lootust, asjade saamine, mida väga tahad võibki meeletult kaua aega võtta. Lausa 20 aastatSmile"

Tegelikult ei võta soovitu täitumine mitte kunagi nii kaua aega. Põhjus, miks mõnede soovide täitumine vahel viibib, on väga lihtne ja mõisatetav-vahel on viivitus vajalik. Teie elud on nii tihedalt seotud teiste eludega, erinevate olukordadega, et teie soovi silmapilkne täitmine võiks mõnelgi juhul tähendada mõnele teisele sama siirale palvele mittevastamist.

Astuge kontakti jõuga, mis on andnud teile mõtlemisvõime ja paluge tema abi ning juhatust, et uut laadi kujutlusi luua.
Alistage mõistus, mis püüab sisendada, et oled kas vana, loll või vääritu.
Mõistus ja ego hoiavad kinni minevikust.

Astu vankumatult sulle tundmatusse maailma ja saad tasu- see on, et sa hakkad välja kujundama omaenese tajumusi ja tunnistama, et see, mida teised usuvad, on NENDE tajumused (kui on)

Ära usalda midagi, mida sa su süda ei tunne, siis ei satu ka teiste mõju alla
Need, kes on tulemuses kindlad, suudavad oodata, tundmata ärevust.
Sinu tarkus ja piiritu kannatlikkus teevad sind muretuks.
Piiritu kannatlikkus on usalduse märk. See äratab piiritu armastuse, mis kutsub esile sinu elus tulemused.
Piiritu kannatlikkus toob sinu ellu peaaegu otsekohe tulemused. Su sisemine taju ütleb, et see, mida tahad ilmutada, on juba siin.
See on nii meeldiv-olla tulemuses kindel- ja mitte vaevata end üksikasjadega

MÕTTEKONTROLL on võti KÕIKIDE soovide täitumise maailma
MHL
Tavaliige

30-10-2009 16:56
Postitus: #16

Ma ei mõeldnudki seda, et 20 aastat on nüüd mingi kindel tärmin või reegel. Ütlesin, et võib võtta aega. 20 aastat oli võibolla tõesti üle pakutud ajaühik, aga mõte oligi see, et tuleb kindlasti ja tuleb siis kui aeg on õige.
See aeg, millal miski tuleb sõltub ka enda valmisolekust selle tulemas oleva asja jaoks.

Tundub, et ma ikka esimese korraga sõnastusega täkkesse ei paneSmile Tuleb oma mõtet tihtipeale üle seletada.

Ülejäänu osas, tõepoolest. Õpetused õpetusteks, teiste tarkused nende tarkusteks, teadmiseni jõuad ikka leides ja usaldades ENNAST oma segaste mõtete kribukrabust.
MHL
Tavaliige

30-10-2009 17:02
Postitus: #17

Ja veel. Aitähh Sulle iitt selle lause eest: "Astuge kontakti jõuga, mis on andnud teile mõtlemisvõime ja paluge tema abi ning juhatust, et uut laadi kujutlusi luua."

Päikeselist nädalavahetust!
Preilikass
Vana kala

30-10-2009 21:33
Postitus: #18

Tsitaat:Algselt postitas iitt
MHL @ Preilikass !

Siinkohal Teile veel mõningaid näpunäiteid, kuna olete osutunud väga võimekateks õpilasteks( kuigi ühe päeva kohta tundub olevat liig palju infi):

Tsitaat-"Preilikass! Ära kaota lootust, asjade saamine, mida väga tahad võibki meeletult kaua aega võtta. Lausa 20 aastatSmile"

Tegelikult ei võta soovitu täitumine mitte kunagi nii kaua aega. Põhjus, miks mõnede soovide täitumine vahel viibib, on väga lihtne ja mõisatetav-vahel on viivitus vajalik. Teie elud on nii tihedalt seotud teiste eludega, erinevate olukordadega, et teie soovi silmapilkne täitmine võiks mõnelgi juhul tähendada mõnele teisele sama siirale palvele mittevastamist.

Astuge kontakti jõuga, mis on andnud teile mõtlemisvõime ja paluge tema abi ning juhatust, et uut laadi kujutlusi luua.
Alistage mõistus, mis püüab sisendada, et oled kas vana, loll või vääritu.
Mõistus ja ego hoiavad kinni minevikust.

Astu vankumatult sulle tundmatusse maailma ja saad tasu- see on, et sa hakkad välja kujundama omaenese tajumusi ja tunnistama, et see, mida teised usuvad, on NENDE tajumused (kui on)

Ära usalda midagi, mida sa su süda ei tunne, siis ei satu ka teiste mõju alla
Need, kes on tulemuses kindlad, suudavad oodata, tundmata ärevust.
Sinu tarkus ja piiritu kannatlikkus teevad sind muretuks.
Piiritu kannatlikkus on usalduse märk. See äratab piiritu armastuse, mis kutsub esile sinu elus tulemused.
Piiritu kannatlikkus toob sinu ellu peaaegu otsekohe tulemused. Su sisemine taju ütleb, et see, mida tahad ilmutada, on juba siin.
See on nii meeldiv-olla tulemuses kindel- ja mitte vaevata end üksikasjadega

MÕTTEKONTROLL on võti KÕIKIDE soovide täitumise maailma

Hmm, võimekas õpilane, mina Laugh Ma oma võimekuse osas just ei ütleks, et see puudulik on, aga ma arvan, et mu suurimaks puuduseks on jonnakus (mis tuleneb ebakindlusest). Mille alusel üldse saab otsustada, kes on missugune õpilane? Selles mõttes, et kas selleks ei peaks nägema mingit suuremat pilti? Või noh, mõte jooksis kokkuBleh

Ma arvan, et mina peaksin just kannatlikkust õppima... See mõte ei tundu mulle üldse võõristav. Ja tõenäoliselt ka iseenda usaldamist. Jube veider, mu ise ei ole mind kunagi alt vedanud, aga ikkagi ma ei suuda teda alati usaldada:o See pagana ebakindlus (ja ma ei tea miks see on või kust see tuli, sest selgusehetkedel ma tean täpselt, et ma olen vähemalt sama väärtuslik kui kõik kaaskulgejad). Aga selle väljaütlemisel on selline tunne nagu mu aju tõrguks, mu oma keha ajab mulle mingit jama! Tervest kehast käib mingi imelik aisting läbi, samas ma nagu tunneksin, et halleluuja, Preilikass, you kick ass Laugh Kusjuures ma omandan isegi kõrgharidust eeskätt sellepärast, et enda ego tõsta, samas ei pea ma akadeemilist haridust üldse oluliseks, sisu on see, mis loeb. Kuid mul on nn topeltstandardid. Teistele on mul vähem reegleid kui endale. Ja samal ajal ma ei ole enda suhtes üldse karm, hoopis omamoodi logeleja olen (sest kusagil sisimas tean, et asjad saavad nagunii kordaSmile). Natuke ülbe või mis!
Tunded...jah, ma tean küll selliseid tundeid, mille kohta võin selgelt öelda, et need on nö reaalsed, need on minust enesest. Aga ma ju ikkagi peaksin millegagi tegelema...või vähemalt tahaksin midagi anda, hästi paljusid kuidagi positiivselt mõjutada. Kuid kas ma ei peaks mitte enesekindel olema selleks, et olla mõjutaja? On küll levinud arvamus, et see, kes asjaga hakkama ei saa, see õpetab. Mina usun, et õpetada on keerulisem kui asjaga tegeleda. Õpetaja peab end alati kõigega kursis hoidma, õpetaja vastutab palju enam kui mingi tegevuse praktilise poolega tegelev inimene. Ta ei vastuta ainult enda eest vaid ka mõnes mõttes oma õpilaste eest. Õpetaja ei saa taga ajada omakasu, vaid peab olema ideaalne diplomaat, kes suudab juhendada, aga samas ei suru mingeid tõdesid peale. Ja rääkides mingist suurepärasest minu olemusest, siis midagi taolist ma tahaksin olla.
"Astuge kontakti jõuga, mis on andnud teile mõtlemisvõime ja paluge tema abi ning juhatust, et uut laadi kujutlusi luua.
Alistage mõistus, mis püüab sisendada, et oled kas vana, loll või vääritu".
Mismoodi? Ma pelgan seda asja natukene... Okei, valetan:o ... Palju!
"Vana" ei ole ju üldse halb asi. Minu jaoks tähendab see sellist erilist tarkust, kogemuslikku tarkust. "Loll" Laugh See on poolenisti hea sõna, sest lollist võib alati tark saada. Pealtnäha targale ei ütle keegi loll ja nii võib ta oma mugavasse "tarkusesse" takerduda. Kui enesehinnang on korras, siis minu arengu eesmärgil võib mind tundev inimene aeg-ajalt seda "loll" signaali mulle edasi anda küll. Näiteks "sa oled nii väike ja loll, aga ometi on nii palju potensiaali":P
Väärituse kohta pole mul midagi öelda, kahju, et pean omaenda mõistusega maid jagama. Tahaks temaga sõber olla. Ja terve maailmaga samuti Smile
Ja nüüd..vabandust, armastan kirjutada...unustasin endBleh
Preilikass
Vana kala

30-10-2009 21:39
Postitus: #19

Jah, seda mida ei taha, sellest ei tohi sekundit kah mõelda. Sest universum loeb mõtteid ja ei saa aru eitavast vormist. Nõus.

Seepärast ongi raske, seepärast teadki kui suur vastutus on Su mõtetel. Oskaks ainult iga hetk piisavalt tähelepanelik oma valistevate meeleolude (ja mõtete) üle olla. Siis oleks parem võimalus neid suunata ja kontrollida.

Aga jah, allolev jutt sobib täiendama iitt postitust. Kuigi see pole päriselt reaalsest elust võetud, on ta mõnus lugemine:

Sügisene Paide, vihma kallab, linn näib hüljatud. Rasked ajad, kõik on kõigile võlgu.

Ühtäkki saabub rikas turist, astub linna ainsasse hotelli, annab hotellipidajale 100eurose ning läheb tuba valima.

Hotellipidaja haarab rahatähe ning jookseb kaupmehe juurde võlga tasuma. Kaupmees rõõmustab, võtab raha ja kiirustab pagarile võlgu maksma. Pagar tormab saadud kupüüriga möldrile maksma. Mölder tormab linna prostituudile võlga tasuma, kes omakorda läheb ja tasub hotellipidajale kasutatud numbritubade eest võla.

Turist tuleb alla tagasi, teatab, et talle ei sobi ükski tuba, võtab oma raha ja lahkub linnast.

Keegi ei teeninud midagi, kuid terve linn on võlast vaba ning vaatab tulevikku optimistlikult!

Väga armsa näite tõid!Smile Mulle meeldib elus selliseid kulgemisi märgata. Nii hea äratundmistunne on pärast!

Küllap ma kunagi ikka saan, mida tahan. Aga neid pagana mõtteid on jube keeruline kontrollida!!! Ma ju mõtlen pidevalt. Lausa nii palju, et vahel on tunne nagu aju põleksBleh Ja kõiki neid mõtteid pidevalt sorteerida ning kontrollida... Sa jäme jaapani jumal, see oleks vast töö! Tasuks vast alustada suhtumisest, küll mõttemuster vastavalt muutub. Aga üksi mingi eesmärgi poole püüelda on parasjagu keeruline, eriti kui ümbritsevad seda eesmärki absoluutselt ei mõista...
WhiteWolf Eemal
Veteran

30-10-2009 22:08
Postitus: #20

Aga jah, sellest ühiskonnakorrast. Seda võib ka teiselt poolt vaadata. Et segavaks teguriks ei ole sugugi mitte raha vaid inimeste endi tase. Tunded, mõtted, ego jne. Raha on lihtsalt VAHEND, et oma ego, tundeid ja mõtteid turgutada.

Raha on osade jaoks muidugi ka tarbeasi, et elu saaks edasi minna ja, et saaks võimaldada elementaarseid asju. Ülal lauses mõtlesin pigem raha ületarbijaühiskonna (nagu meil) kontekstis.
Ma mõtlesingi eluks vajalikke asju, mitte suure teleri vahetamist veel suurema vastu Bleh

Teisalt, inimväärne elu maksab tänapäeval omajagu - juba ökoloogilselt puhas toit on kallis ning vähe sellest, seda pole eriti kerge hankida ka... sama lugu vastupidavate kestvuskaupadega (tänapäeval peavad asjad vastu pidama ainult garantiiaja lõpuni). Kui ma mõtlen, kui palju mu aastaid kogutud raamatukogu maksma on läinud, siis mind see ei häiri, kuid enamvähem ükskõik millisel kõrvalisel isikul tõuseksid vist juuksed püsti :S

Ma tahtsin ütelda seda, et meid sisuliselt sunnitakse rahast sõltuma. Ja see mõjutab meid kõiki Sad

(isiklik tähelepanek)
iitt
Vana kala

30-10-2009 22:33
Postitus: #21

Preilikassile- Õpetaja ilmub alati siis, kui Õpilane on valmis.

Võimeks sellepärast, et said peaaegu kõigest aru, mida püüdsin eesti keeles kirja panna nii hästi või halvasti kui see üldse võimalik on.:o
Tean väga paljusid, kes kahe esimese lause juures peavad seda pehmelt öeldes mingi veidriku luuluks. :(See on võimas, kui ütled, et tunnetad terve kehaga aistinguid. Smile
Raamatus „Hiina ülivõimetega lapsed“kirjeldatakse, mis on toimunud viimastel aastakümnetel Hiinas just seoses nende uute, ülivõimetega laste avastamisega. Esimene selline laps leiti aastal 1974 ja tegemist oli poisiga, kes suutis vaadata kõrvadega. Hiina valitsus väidab, et sellised lapsed võivad kinniseotud silmadega näha nii oma kõrvade, suu, keele, küünarnukkide, käte kui jalgadega. Iga laps on erinev, kuid nende võime näha selliste ennekuulmatute kehapiirkondade abil on täiuslik.Smile
Ka see, et sa logeleja oled, on väga hea. :)Ainult nemad suudavadki midagi korda saata, mitte need , kes kogu aeg"midagi teevad". UJ kinnitab meile pidevalt, et puhake. On vale sundida end tööle. Su sisemine taju ütleb, et see, mida tahad ilmutada, on juba siin.
See on nii meeldiv-olla tulemuses kindel- ja mitte vaevata end üksikasjadega ja pane tähele märke, mis osutavad, et sinu unistused on ilmutumas. Bleh

Puhake kuni Igavene Elu, voolates läbi teie veenide ja südame ja meelte, käsib teil tegutseda.
Selle järgneb töö, rõõmus töö.
Väsinu töö ei loe.

Sa ei peagi elus midagi tegema. Küsimus on selles, mis sa oled. Ole õnnelik.Smile
Midagi pole valesti, kui teed seda, mis sulle meeldib.
Ole lihtsalt seal, kuhu otsustad jõuda. Ainult ebateadlik inimene püüab luua hingeseisundit oma keha tegevuse kaudu.( Et olen ikka jube "kõva" kui töötan 24/7)
Ego seisab hirmu tõkke juures-selle lakkamatu surve abil hoiab ego sind püsivas segaduse ja ärevuse seisundis-siit on kõik sinu võimalikud hirmud võrsunud ja toitu saanudSick

Lõpetuseks veel veidi ka rahast:

Muutuge raha jaoks ligitõmbavaks.

Mida iganes te arvate, et raha teile annab, on tegelikult väärtus või omadus, mida te endas arendama peaksite selleks, et muutuda raha ning külluse jaoks ligitõmbavamaks. Nähke raha ning asju mitte kui vahendeid puuduse kõrvaldamiseks, vaid kui midagi, mis aitavad teil end täiuslikumalt väljendada ning oma potentsiaali teostada. :S
Te peaksite endalt küsima: kuidas ma end tunneksin, kui mul oleks rohkem raha?Angry
Kas ma oleksin enesekindlam? Sad
Peaksin ma endast rohkem lugu?
Smile1
Kas ma saavutaksin suurema sisemise rahu, rohkem võimu, rohkem armastust?
Sad Me mõtleme vales suunas, kui usume, et me raha abil neid kvaliteete saavutada võime. Tegelikkuses on väärtused, mida me arvame raha abil saavutavat, just need, mida peaksime endis arendama selleks, et muutuda raha ning külluse jaoks ligitõmbavamaks.
Kui te juba teate seda, mida te vajate raha külgetõmbamiseks, on soovitav panna end olukordadesse, mis teis neid kvaliteete esile tooksid ning arendaksid. Näiteks, kui te mõtlesite, et raha abil saavutate te suurema sisemise rahu, teate te nüüd, et rahu on see kvaliteet, mida te endas arendama peate, selleks et raha külge tõmmata. :)Te võiksite näiteks mediteerida, veeta aega looduses, tegeleda joogaga. Kasulik on koostada nimekiri kõigest, mida te arvasite raha abil saavutavat ning siis need väärtused reastada selles järjekorras, mida te võiksite teha kohe praegu, selleks, et neid kvaliteete arendada ning külge tõmmata.

Järgmine kord ehk räägime, kui huvi peaks olemaPh34r2, teemal- kuidas olla paindlik selle suhtes, mida te küsisite UJ käest....
Preilikass
Vana kala

30-10-2009 22:43
Postitus: #22

Ma mõtlesingi eluks vajalikke asju, mitte suure teleri vahetamist veel suurema vastu Bleh

Teisalt, inimväärne elu maksab tänapäeval omajagu - juba ökoloogilselt puhas toit on kallis ning vähe sellest, seda pole eriti kerge hankida ka... sama lugu vastupidavate kestvuskaupadega (tänapäeval peavad asjad vastu pidama ainult garantiiaja lõpuni). Kui ma mõtlen, kui palju mu aastaid kogutud raamatukogu maksma on läinud, siis mind see ei häiri, kuid enamvähem ükskõik millisel kõrvalisel isikul tõuseksid vist juuksed püsti :S

Ma tahtsin ütelda seda, et meid sisuliselt sunnitakse rahast sõltuma. Ja see mõjutab meid kõiki Sad

Just! Ja sellepärast on nii keeruline kujundada mingit kindlat suhtumist rahasse. Ühest küljest ma sõltun sellest nagu kõik teisedki ja saan selle eest seda, mida vajan/tahan. Teisalt aga on rahal inimeste üle kurb ülemvõim. Seega, küllap vist raha on neutraalne. Lihtsalt juhib tähelepanu inimeste puudustele, mida lihvida.
Sul on palju raamatuid? ÄgeSmile Mulle meeldivad raamatud! Mingi seletamatu hõng on nendes, ei tahaks küll õigeid raamatuid nn netiraamatute vastu vahetada.
WhiteWolf Eemal
Veteran

30-10-2009 22:54
Postitus: #23

Just! Ja sellepärast on nii keeruline kujundada mingit kindlat suhtumist rahasse. Ühest küljest ma sõltun sellest nagu kõik teisedki ja saan selle eest seda, mida vajan/tahan. Teisalt aga on rahal inimeste üle kurb ülemvõim. Seega, küllap vist raha on neutraalne. Lihtsalt juhib tähelepanu inimeste puudustele, mida lihvida.
Sul on palju raamatuid? ÄgeSmile Mulle meeldivad raamatud! Mingi seletamatu hõng on nendes, ei tahaks küll õigeid raamatuid nn netiraamatute vastu vahetada.
Raha lähtuvalt oma päritolust ei ole küll mingil juhul neutraalne. Loe VironShamani postitusi rahast.

Samas on inimesel jätkuvalt vaba valiku rakendamise õigus. Ega's teadjad ilmaasjata keeldu raha puudutamast.

Suhtumist rahasse on küllalt lihtne kujundada, kuid päris ilma rahata meie ühiskonnakorralduses hakkama ikka ei saa. Kahjuks.

Raamatud ja palju muud sellesarnast annavad teadmisi/kogemusi. Mul on õnneks korda läinud osta enamvähem neid raamatuid, millest ma olen ka targemaks saanud. Õnneks on olnud ka aega neid lugeda ja loetu üle mõtelda.

Ma ju ütlesin, et pole sel maailmal eriti häda midagi. Subjektiivne seisukoht muidugi.

(isiklik tähelepanek)
Preilikass
Vana kala

30-10-2009 23:07
Postitus: #24

iitt, ma ei tsiteerinud su juttu oma teksti sisse, et mitte seda liiga pikaks ajada, kirjutan nö eraldi.

Ütlesid, et su juttu on võimalik pidada veidriku luuluks. Tunnistan ausalt, et ma ei tulnud kordagi selle mõtte peale, et su jutt võiks veider olla...kerisin su postituse peale tagasi, et otsida seda veidrustLaugh Ei leidnud...
Ei kujuta ette, et võiksin näha nt oma kätega... Kuid kujutan ette, et minu puhul võiks mingi suhteliselt täiuselaadne olukord olla selline, et suudaksin oma südame täielikult avada. See oleks niiiiiiii superSmile Ma usun, et see süda on mul suhteliselt põhjatuBleh Ja see ei lase mul olla õnnelik. Tahaksin nö midagi korda saata, kellegi jaoks olemas olla. Mu 2 parimat sõbrannat jäävad väheseks. Ühele neist olen üldiselt nagu psühholoogi ja vahel nõuniku rollis, nii äge... Kusjuures see on minu mõttemaailma muutnud. Nii hea on olla kellegi jaoks tõsiselt usaldusväärne, teada, et see keegi teab, et mida iganes ta mulle ka ei räägiks, ma ikkagi hoolin temastSmile
Sa oled küll esimene inimene universumis, kes ütleb, et see, et ma logeleja olen, on väga hea! Ema just õiendab pidevalt, et tema ei näe küll üldse, et ma millegagi tegeleksin (eeskätt kooli osas), aga ometi saab kõik tehtud. Et kuidas mina ikka niimoodi saan ja mis siis kui see õnn ükskord ära lõpeb. No tegelengi sellega siis kui lõpeb (ega ma tegelikult ei usu, et lõpeb Bleh).
"Võimeks sellepärast, et said peaaegu kõigest aru, mida püüdsin eesti keeles kirja panna nii hästi või halvasti kui see üldse võimalik on". Kas sa seda keelt kuidagi toonitasid või mõistsin valesti? Selles mõttes, et kas eesti keel on su emakeel?

Egoga on mul siis jube pikemat aega mingi eriline maadlus teoksil. Ärevushäire ja depressioon, millel ma pole kunagi lubanud end täiesti lõplikult ummikusse ajada. Aga on olnud aegu raskeid (ja asendamatuid).

Raha annaks mulle võimaluse silmaringi laiendada. Ja turvatunde... Mida ma siis arendama peaksin selle seisuga? Enesekindlust, rahu, armastust ja võimu ma sellest ei saaks. Enesest raha tõttu rohkem lugu ka ei peaks, see on ikka sisemine värk. Ainult turvatunne, ma arvan.

Ja lõpetuseks, huvi on mul kõige vastu. Nii äge, leidsin jälle endas huvi maailma vastu (on päris hirmus mitte huvituda millestki).
Preilikass
Vana kala

30-10-2009 23:10
Postitus: #25

Raha lähtuvalt oma päritolust ei ole küll mingil juhul neutraalne. Loe VironShamani postitusi rahast.

Samas on inimesel jätkuvalt vaba valiku rakendamise õigus. Ega's teadjad ilmaasjata keeldu raha puudutamast.

Suhtumist rahasse on küllalt lihtne kujundada, kuid päris ilma rahata meie ühiskonnakorralduses hakkama ikka ei saa. Kahjuks.

Raamatud ja palju muud sellesarnast annavad teadmisi/kogemusi. Mul on õnneks korda läinud osta enamvähem neid raamatuid, millest ma olen ka targemaks saanud. Õnneks on olnud ka aega neid lugeda ja loetu üle mõtelda.

Ma ju ütlesin, et pole sel maailmal eriti häda midagi. Subjektiivne seisukoht muidugi.

Mina ka ei arva, et maailm oleks hukas. Aga paremaks annab ikka muuta, muidugi alustades endast. Ja kui see ongi mingi nn vanglaplaneet, siis võtku aega, mis võtab, see on liiga ilus, et alatiseks vanglaks jäädaSmile Siin on küll raske vahel, aga ma ei ole kindel, et võimaluse korral siit ummisjalu minema putkaksinBleh
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Milline on Teie muusikaline maitse? Algavl6pp 7 2,202 04-02-2013 22:32
Viimane postitus: Thorondor
  Kas sina oled juba gaasitoru vastu hääletanud? zed 16 4,408 22-08-2012 19:35
Viimane postitus: Pohlatohlakas
  Kui palju oled seni kuulnud Maagilistest Sooritustest ehk Te Ton 3 1,922 31-08-2006 09:13
Viimane postitus: Ton

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog