Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ajalugu ja ettemääratus
#1
Tsitaat:Truly it has been said that there is nothing new under the sun, for knowledge is revealed and is submerged again, even as a nation rises and falls. Here is a system, tested throughout the ages, but lost again and again by ignorance or prejudice, in the same way that great nations have risen and fallen and been lost to history beneath the desert sands and in the ocean depths.

Paracelsus
http://www.world-mysteries.com/awr_6.htm

Seal on hästi välja toodud, et terve ajalugu läbivad ühtsed jooned, nii kirjanduses, kultuuris, riikide valitsemises, et kõik on nagu ette määratud. Mis võib küll põhjustada sellist ettemääratust, alates iidsetest kultuuridest tänapäevani välja. Vana-Hiina, India, Babüloonia, Egiptus, Rooma - kõik olid omal ajal hästi toimivad, aga kuhu kõik kaovad. See, mis tuleb tulevikus ka kaob, maailm on nagu ära neetud, et ta ei saaks vabaks, vaid peab igavesti olema selles ringis, millest välja ei saa. Kas need Iidsed vaimolendid, kes seda maailma valitsesid, nn tumedad ja valged jõud tõesti vangistasid inimkonna või panid peale mingi needuse, et me jääksime igaveseks ajaks pimedusse.

http://hubpages.com/hub/Mysteries-of-Ancient-History



[Muudetud: 2-26-2010 alter]
Vasta
#2
Tehnoloog rääkis mulle Praalis midagi sellest. Seda ei saa tegelikult needuseks nimetada
pigem ettemääratuseks. Kõikidel riikidel olevat teatud aeg niiöelda õitsenguks.
Tehnoloog, mis see oligi ? Kuldlõige ?

Pannes google'isse otsingusse ajaloolise kuldlõike printsiip andis
esimesena kohe ühe huvitava doc.file

Enn Parve

KESKKONNA-ARHITEKTUUR JA ARHITEKTUURI KESKKOND KUI LOOMINGULISTE VÄLJADE HARMOONIA.

Tundub hea materjal olevat...tuleb järjehoidja panna ja lugemine ette
võtta kui aega on.




[Muudetud: 3-5-2009 Aerling]
Vasta
#3
Saan aru, et ettemääratus, aga näiteks neetud esemed:
Kood:
Cursed objects are generally supposed to have been stolen from their rightful owners or looted from a sanctuary. The Hope Diamond is supposed to bear such a curse, and bring misfortune to its owner.

Mingid reliikviad ja väärtesemed, valitsejate sauad, mõned on ju käinud läbi valitsevate suguvõsade ja nemad on olnud nende kandjaks. Terved rahvad on elanud mingite uskumuste, seaduste järgi, aga nemad ei ole neid teinud. See on juba midagi, mida inimmõistus ei võta ja selleks inimesed mõtlevadki igasugu needuseid välja, et mingit sügavamat põhjust leida ja võib-olla ongi tegu mingi iidse maagiaga.

Kuldlõige oli mingi maailmas kehtiv printsiip, mis kõige ehitust ja struktuuri loob, aga on igale kohale erinev.
Vasta
#4
Kas Kuldl6ige lihtsalt mingi matemaatiline asi polnud?
Vasta
#5
http://et.wikipedia.org/wiki/Kuldl%C3%B5ige - Kuldlõige tähendab lõigu sellist jaotamist kaheks osaks, et suurem osa oleks kogu lõigu ja selle väiksema osa keskmine võrdeline.

http://para-web.org/viewthread.php?tid=4...1#pid73871 - Püha geomeetria, seal ka kuldlõikest rohkem juttu.

Läbi käis ka arv pii. See ei ole ainuke matemaatiline seaduspärasus, mis püramiidides peidus on, vaid üks nendest. Lisaks on tuntumatest püramiidides ära kasutatud ka kuldlõige (mis ajaloolaste sõnal leiutati alles kreeklaste poolt) mille suhtarv on 1,618.



[Muudetud: 3-5-2009 alter]
Vasta
#6
Hmm ja kuidas see kuldlõige siis needustega seotud on?
Vasta
#7
Ei tea, te hakkasite sellest rääkima ja mu mõte kadus ära üldse, ei suuda kõiki aspekte välja tuua. Kui ma ütlen, et mitte midagi pole olemas ja kõik on illusioon ja selle taga on mingi needus, siis keegi ei usu. Me oleme ainult mingid kehastused siin maailmas, füüsilised ja vaimsed representatsioonid, mis seab kahtluse alla kas me tegelikult eksisteerime.

[Muudetud: 3-5-2009 alter]
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas alter
Ei tea, te hakkasite sellest rääkima ja mu mõte kadus ära üldse, ei suuda kõiki aspekte välja tuua. Kui ma ütlen, et mitte midagi pole olemas ja kõik on illusioon ja selle taga on mingi needus, siis keegi ei usu. Me oleme ainult mingid kehastused siin maailmas, füüsilised ja vaimsed representatsioonid, mis seab kahtluse alla kas me tegelikult eksisteerime.

[Muudetud: 3-5-2009 alter]

Mina ei hakanud sellest rääkima aga kui juba keegi mainis, siis tahtsin teada, mis see on...
Vasta
#9
Ettemääratust käsitlevad fatalism ja determinism - http://en.wikipedia.org/wiki/Determinism , et mitte midagi ei saa muuta. Oma vigu me ei saa ka muuta, mis siin postituses tegime Smile. On ka teisi teooriaid, mis vastu väidavad, et kõike saab muuta. Mingit ühist tõde pole, nõnda on võimatu mingeid järeldusi teha.

[Muudetud: 3-5-2009 alter]
Vasta
#10
Eks järeldusi peavad ikka kõik ise tegema. Mina olen teinud sellised järeldused, et maailm muutub vastavalt kehastuvate hingede arengule. Mida enam hing areneb, seda enam kehastusi ta inimesena elab (korraga) ja seda enam eelmise lüli esindajaid vähemaks jääb (loomaliigid).

Elustsenaarium kui selline on jah meie poolt juba ette kirjutatud, ent see koosneb vaatuste lõpp-punktidest, vaatust ennast võid võtta kui üht suurt improvisatsioonivooru.

Kui rääkida otseselt teemast, mille algatasid, siis needuseid pole olemas, on vaid tsükliliselt korduvad jadad, mis käituvad vastavalt seaduspärale - mis algab, see peab ka lõppema.
Vasta
#11
Tsitaat:Mida enam hing areneb, seda enam kehastusi ta inimesena elab (korraga) ja seda enam eelmise lüli esindajaid vähemaks jääb (loomaliigid).

Tsitaat:Kui rääkida otseselt teemast, mille algatasid, siis needuseid pole olemas, on vaid tsükliliselt korduvad jadad, mis käituvad vastavalt seaduspärale - mis algab, see peab ka lõppema.

Kas hing ei või mingisse lülisse kinni jääda, nii et ta sealt enam välja ei saa mingi teguri tagajärjel, on niiöelda ära neetud. See tähendab, et mingi jõud või keegi kasutab sind ära ja kontrollib sind, et sa ei saaks edasi areneda ja nendest tsüklitest väljuda ning hinge areng seisab kohapeal või teeb lausa tagasikäigu. Elus tuleb ju ka ette, et kukud hoopis madalamasse seisusesse ja eks see ongi sulle õpetuseks. Ka taassündide jadas pidi 1000 aastat minema vabanemiseks kui tegeled endaga, aga kui teiste vastu võitled, siis palju kauem. Kui hing jääb kuhugi kinni, siis ta ilmselt ei ole suutnud oma teed läbida või on sattunud millegi/kellegi ohvriks.

Nõustun, et elustsenaarium on inimesele ette kirjutatud ja see on midagi muutumatut, et terve ajalugu on juba paigas, meie oleme ainult pealtvaatajad.

[Muudetud: 4-7-2009 alter]
Vasta
#12
Hing saab sattuda kellegi/millegi mõju alla vaid peale kehastumist. Kehastumise vahelisel ajal on hing puhas energia, sinna tasandile ei küündi olendid, kelle ainus viis elus püsimiseks on toituda hingeenergiast. Väga hea näide selle kohta on tegelikult Matrixi film - inimestest toituti senikaua, kuni nad olid nö. kehastunud, ehk mängisid maha suurt illusiooni, kui nad sellest väljaspool eksisteerisid, siis ei suudetud neid kontrollida.

1000 aastat vabanemiseks on meelevaldne arvamus, kuna väljaspool füüsilist reaalsust ei pruugi aega kui sellist üldse eksisteeridagi.
Vasta
#13
http://paber.ekspress.ee/viewdoc/1D5005D...1E0048383D - Ajalugu kui needus.
Tsitaat:Lugedes Kalju-Olev Veskimäe teost "Kuidas valitseti Eesti NSV-d", tulid meelde lehitsetud raamatud ja nähtud filmid ajaloolastest (peamiselt küll arheoloogidest), kes oma töö käigus puutusid kokku mineviku maailma salapäraste lugudega. Nad nakatuvad, haigestuvad ja peatselt surevad.

http://en.wikipedia.org/wiki/Curse_of_Turan Ungari rahval on näiteks olnud palju ebaõnne, omavahelised tülid, ajaloolised katastroofid. Sellised hädad vaevavad kõiki rahvusi, kas me oleme loodud kannatama. Kui osad nn parasiidid toituvad teiste hingeenergiast, siis teised peavad kannatama igasuguste haiguste/hädade/puuduste all.

Eesti ajaloos on ka olnud väga raskeid aega nagu katkud, võõrvägede sissetungid. Nõrgemad ju alati kannatavad ja ristiusk toodi vägisi vanade eestlaste loodususu peale. Kuidas siis rahvused arenevad, et me peame suuta elada ka võõra võimu all nagu NSVL või praegune läänelik majanduskord.
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas Aerling
Tehnoloog rääkis mulle Praalis midagi sellest. Seda ei saa tegelikult needuseks nimetada, pigem ettemääratuseks. Kõikidel riikidel olevat teatud aeg niiöelda õitsenguks.
Tehnoloog, mis see oligi? Kuldlõige? .....
Ajaloolased on uurinud riikide ajalugu kuldlõike seisukohalt.
Ühele sirgele, antud juhul ajaliinile, mis kujutab ajaskaalat
riigi algusest kuni sellesama riigi lõpuni, kantakse kaks
kuldlõikepunkti analoogselt pentagrammi ühele diagonaalile:
http://et.wikipedia.org/wiki/Pentagramm
Nendes punktides (nendel aastatel) on vaadeldaval riigil
olnud suurima tähtsusega sündmused - kriis või pöördeline
sündmus. Nii on vaadeldud mitme riigi sadu aastaid kestnud
ajalugu. Selgub, et vastavus kuldlõikega on täpne, vead alla
ühe protsendi kogukestvusest. Ilmar Soomere oma raamatus
"Jumalikust ja kuratlikust proportsioonist", kirjutatud 1988. a.
(trükis avaldamata käsikiri), on vaadelnud ja analüüsinud ka
ühe kaasaegse (veel sel ajal) riigi ajalugu. Seal pakub ta riigi
1. lõikepunktiks 1945. a. maikuud ja teades algust, arvutab
välja 2. lõikepunkti, milleks saab 1962. a. juuni. Lisaks Kariibi
suurele kriisile oli sel aastal veel terve rida olulisi sündmusi.
Edasi arvutab ta kuldlõikeseaduse kohaselt selle riigi lõpu ja
see on jaanuar 1990. Mäletan, just sel ajal tassiti suveniirideks
laiali Hahhitševani-Türgi piiri okastraat. Pole piiri - pole riiki,
sümboolne. Millalgi sel ajal siis see 100% ka täitus...
Ja siis, tundmata suurte masside seadusi, antud juhul sedasama
kuldlõikeseadust, süüdistatakse kedagi Gorbatšovi, et lagunes suur
riik. See oleks lagunenud niikuinii, tema abiga või ilma selleta.
Niipalju siis ettemääratusest seekord.
Vasta
#15
Kinnine pentagramm

Tsitaat:Ring ümber pentagrammi ohjeldab ja kaitseb. Ring sümboliseerib igavikku ja lõpmatust, elu ja looduse tsükleid. Ringiga ümbritsetud pentagramm kujutab vaimset kinnisust, millega hoiti traditsioonilisi nõiakunsti saladusi, individuaalset paganlikku sihti ja selle mitteproselüütlikku iseloomu.
Eriti tähtis fakt, et kuni 19. sajandini pole teada ühtki illustratsiooni, kus pentagramm seonduks kurjusega.

http://www.crystalinks.com/gordianknot.html - Gordioni sõlm on ka üks müüt seotud Aleksander Suurega, kes lõi ühe suurima impeeriumi, mida ajaloos nähtud.

Vasta
#16
Neid ettemääratuse valemeid on ka teisigi, kuid kuld lõike oma on ligilähedaselt täpsem.Annan lingi ajastu lõpust, seal on muudki huvitavat vaadata.
http://video.google.com/videoplay?docid=...tAw&q=2012
Vasta
#17
Video 29. minut räägib inimese sisemistest pingetest, mingi shadow mudel, et mingisse keskusesse tekib inimesel vastus kõigele maailmas toimuvale ja siis ühel hetkel see pääseb välja agressiooni või mõnel muul moel. Seal ta toob ka välja, et see shadow on teadvuse aspekt, millesse kogunevad siis kõik hirmud, viha ja muud ebameeldivad asjad. Mask, mille taga inimese tegelik identiteet peitub.

Mingi inimese varjumaailm, kus siis halvad kogemused ja elamused kõik koos on nagu õudusunenägudes. Inimesed, kes oskavad sellega manipuleerida ehk siis vanasti posijad, shamaanid, nõiad, maagid, suudavad seda salapärast energiat mingil määral kontrollida. Neid nn tumedaid jõude kasutavadki osad kurjuse levitamiseks maailmas nagu salajased ühingud ja näiteks Hitler ja natsid ning kommunistid kasutasid oma tugevust selles osas ära, et said teisi täieliku kontrolli all hoida.

http://video.google.com/videoplay?docid=...4411&hl=et - 2012 Where History Ends 3

Vasta
#18


"Kõik on ette määratud, vähe on enda teha. See ei ole minu teha, et ma näen nii palju. Kas sa mõtled, et ma tahan nii palju läbi elada ? Ma ei saa midagi muuta. Olin 9 klassis, kui mulle öeldi, et 7 aasta pärast pead sa oma sünnipäeval leinariideid kandma. Täpselt 7 aastat läks mööda ja täpselt sel päeval oli mul oma teise lapse matusepäev. Enne, kui abiellusin, pani ema mulle kaardid välja ja ütles, et ma abiellun noorelt ja heleda peaga poisiga. Mõtlesin, et see on jama-olime nagu noored ikka, käisime lihtsalt pidudel. Aga ometi läks ennustus täide!"
( Sild 2 maailma vahel. Iivika Puusepp)
Vasta
#19
See kui ennustus täide läheb ei tähenda, et mingi üks lahendus oleks 100% ette määratud.

Inimesel on ju vaba valik. Elul on mitmeid erinevaid stsenaariumeid ja lõppvaatusi. See tähendab, et olenevalt inimese valikust mingis olukorras juhtuvad erinevad asjad. Ennustaja neid kõiki ei näe. Ta näeb võibolla seda, mis kõige suurema tõenäosusega juhtub (kui inimene toimib nii nagu ta on seda alati teinud, inimesel on aga võimalus alati oma mõttemaailmas kannapöördeid teha).

Kui ta selle välja ütleb, siis sellega suureneb tõenäosus veelgi.

See aga ei ole kindlasti mitte ainuvõimalik asjade käik.

Mõtteviis, et kõik on ette määratud panebki meile piirid ja laseb elada nagu vaguratel vangidel. Hea viis inimesi kontrollida muidugiBleh
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Maailma ajalugu; mongolite vallutused brb 77 36,241 24-12-2021, 20:13
Viimane postitus: Lynx Titan
  Kurjuse varjatud ajalugu Pohlatohlakas 8 7,954 24-10-2020, 19:26
Viimane postitus: xcad
  Inimrassi varjatud ajalugu Thorondor 170 67,410 01-08-2020, 21:36
Viimane postitus: xcad
  Kas ajalugu kordub USA näol? z3r0 c001 95 25,605 21-07-2020, 23:01
Viimane postitus: cambodia
  Terrorismi ajalugu, ehk kes on terrorist ja mis on terror? xcad 33 6,778 17-06-2020, 12:35
Viimane postitus: jeekim

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat