Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sügavalt Amazonase vihmametsast leiti kadunud linn mis arvat
#1
Kadunud linn, mis avastati vihmametsast võib olla legendaarse hõimu saladuste võtmeks.

Väga vähe on teada Peruu Pilve Inimestest, iidsest valgenahaga inimeste tsivilisatsioonist, mis pühiti minema haiguste ja sõja poolt 16. sajandil.

Kuid nüüd on arheoloogid avastanud kindlustatud tsitadelli Peruu isoleeritud mägisel piirkonnas mis on tuntud oma puutumatu kauni looduse poolest.

Arvatakse, et see asuala aitab viimaks ajaloolastel avada “ Valgete Pilvesõdalaste “ saladused.

Hõimul oli valge nahk ja blondid juuksed, omadused mis intrigeerivad ajaloolasi, kuna ei teata et regioonis oleks olnud Eurooplastest eellasi, kuna piirkonna elanikkond oli tumedanahaline.

Tsitadell asub Amazonase kaugeimas ja sügavaimas sopis. Ta sub kaljul, kuristiku nõlval ning hõim võis kasutada seda vaatluspostina vaenlaste vastu.

Piirkonna kus kadunud linn asub avastas grupp arheolooge.

Kadunud linna lähedalt asus Chachapoya küla. Chachapoyalased, samuti kutsutud Pilvesõdalasteks, olid Andide inimesed, kes elasid Amazonase pilvedesse ulatuvate metsade piirkonnas, praeguse Peruu territootiumil.

Peamine majapidamine näib olevat olnud ümmargustes kivist majades, alal, mis ulatub 4,8 hektarini, ütles arheoloog Benedict Goicoche Perez.

Kaljumaalingud katavad kindluse seinu ning majakeste lähedal on leitud platvormid mida kasutati tõenäoliselt aianduseks.

Pilve Inimesed olid kunagi suure kuningriigi liikmed ulatudes Andidest kuni Peruu põhjapoolse Amazonase piirini enne kui nad vallutati Inkade poolt.

Nime said nad piirkonna järgi kuna puid ümbritses seal alati pilvelaadne udu. Hõim sõlmis hiljem liidu Hispaania asunikega, et võidelda Inkade vastu.

Kuid nad hukkusid Eurooplaste poolt toodud epideemiates nagu leetrid ja rõuged.

Suurem osa nende elustiilist mis ulatub tagasi 9 sajandisse , hävis röövlite läbi ning vähe on jäänud arheoloogidele uurimiseks.

Varemed on leitud juba varem ( Chachapoya küla ) kuid teadlastel on suured lootused viimase leiu osas ( kadunud linn ), mis leiti ekspeditsioonil Jamalca piirkonda Peruu Utcubamba provintsi, umbes 805 km. Limast kirdes.

Siiani teati sellest kadunud tsivilisatsioonist ainult Inka legendide kaudu.
Isegi see mis nimega nad ise ennast kutsusid on teadmata. Termin Chachapoyas ja “ Pilve Inimesed “ pandi neile Inkade poolt.

Nende kultuuri tuntakse Kuellapi kindluse kaudu, mis asub Utcubamba mäe otsas, mis on võrreldav Inkade Machu Pichu kindlusega, mis ehitati sadu aastaid hiljem kui Kuellapi kindlus.

Kaks aastat tagasi leidsid arheoloogid haua koopast koos viie muumiaga, kahel nendest säilinud nahk ja juuksed.

Chachapoyade kroonik Pedro Cieza de Leon kirjutas hõimust : “ Nad on valgemad ja kaunimad inimestest keda ma olen näinud. Nende naised olid kaunid oma õrnuse/graatsia poolest, et enamusest said Inkade naised ning Päikese Templi ohvrid. Naised ja mehed kandsid villaseid riideid ning peakatteks villaseid turbaneid mille järgi eristati neid kõikjal ”.

Vaata kindlasti pilte sellelt lingilt :

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnew...-Peru.html

Valged inimesed ? Ameerikas ? Põnev.Vasta
#2
Tsitaat:Algselt postitas Aerling
Valged inimesed ? Ameerikas ? Põnev.


Põnev ja ootamatu jahh neile kes oma maailma ajalugu ei tunne. Vabanduseks on ehk see, et seda on viimased mitusada aastat (tegelikult juba kauem . meenutagem Aleksandria raamatukogu põletamist) süstemaatiliselt püütud meie mäludest kustutada.

Teen siis lühikokkuvõtte - kellele see ei meeldi valagu oma pettumus või muud emotsioonid välja mujal - mitte siin foorumis.

Valge rass elas Ameerika mandril ammu enne "indiaanlasi". Kui ümmarguselt 11 000 aastat tagasi hakkasid asiaatide hordid valguma üle Beringi väina Ameerikasse siis võeti neid põliselanike poolt vastu viisakalt - kui nooremaid vendi. Aja jooksul suutsid uustulnukad üle võtta järjest kogu Ameerika ning nende relvaks oli alguses suurem sündimus ning hiljem ka otsene genotsiid. Viimased valged kadusid enam vähem ajal millest eelpool toodud artiklis juttu.

Peamine põhjus Inkade, maajade ja teiste indaani "tsivilisatsioonide" kokkukukkumise põhjuseks oli see, et ei suudetud jätkata adekvaatselt neile sülle langenud teadmisi. Kui valged inimesed olid välja söödud siis mingi aeg jätkati automaatselt nende traditsioone kuid mitte arusaamine sellest mida tehakse viis ilmsete liialdusteni (suured arvud ohverdatuid ja muud näited) mis viis lõpuks nende ühiskondade kokkukukkumiseni.

Tooks ära mõned märksõnad mida võiks edasi uurida need inimesed keda asi huvitab - Kennewickimees, Clovise kultuur, "The Mound Builders", hopi ( ja mitmete teiste hõimud) ajaloolised pärimused ning ka siin mainitud Pilveinimesed.


PS. Need kes on tuttavad Euroopa demogrraflise situatsiooniga leiab siin teatavaid paraleelle. Nüüd arvake ära MIKS "meie kallis" meedia süstemaatiliselt vaikib sellest ja miks valitsused jõuliselt suruvad peale "multikultuurset" ühiskonna mudelit !?
Vasta
#3
Ja siin on see Inkade legend ise :

http://www.firstpeople.us/FP-Html-Legend...e-Sia.html

Mind intrigeerib lõik :

These Cloud People ride on wheels, small wheels being used by the little Cloud children and large wheels by the older ones.

Need Pilve Inimesed sõidavad ratastel, väikesed rattaid kasutavad väikesed Pilve lapsed ja suuri rattaid vanemad.

:o

Ning kes olid Kõue, Välgu ja Vikerkaare inimesed ?

:o

Veel pilte ja juttu:

http://www.archaeology.org/0801/abstract...apoya.html

Kas teile ka need kuus kivikuju midagi meenutavad ?

[Muudetud: 12-4-2008 Aerling]
Vasta
#4
Kui need kivikujud mõtted juba Lihavõttesaarele viisid, siis on ju sealsest ajaloost täiesti ametlik versioon selle kohta, kuidas madalamal arengutasemel olevad inimesed hävitasid täielikult vanema ja kõrgema tasemega tsivilisatsiooni (selle, kes püstitasid kuulsed kujud). Ja see juhtus nii umbes 50 aasta jooksul kapten Cooki aegadel. Ja oskused kadusid koos inimestega.

Valgete ameeriklaste legend näikse üsnagi tõepõhjal pärinevat. Huvitav, kas "Pilvelinnast" leitud muumiajuuksed olid ka heledad? Igatahes oli see nüüd Thor Heyerdal või keegi teine (isegi "teadulikult" rohkem aktsepteeritav) autor, kes Peruu muumiaid kuskil muuseumis vaadates märkis ära, et neil olid kas sinkjasmustad või kastanpruunid juuksed. Ma pole küll antropoloog, aga viimast vist puhtal mongoliidsel rassil ei esine.Vasta
#5
No on jah sarnased lihavõttesaare kujudele. Äkki lasi mingi seltskond jalga sealt
saarepealt kui võim saarel hakati üle võtma...

The capsulelike coffins, made of clay and grass, and built into the cliff face between A.D. 1100 and 1300, are shielded from the rain by overhanging rock. Within them are mummy bundles holding the remains of Chachapoya elite.

Ajastus vist kattub ? Äkki need olid viimased lihavõttesaare kujude meistrid ning esiisad Pilve Inimestele ?
Vasta
#6
Vastavalt Thor Heyerdali hüpoteesile mingi hulk pilveinimesi lahkus Lihavõtesaarele. Saare kivikujud on suhteliselt uued kui õigesti mäletan. Pilveinimeste mõistet ta siiski ei kasutanud, vaid nimetas neid "pikk-kõrvadeks" pikaks venitatud kõrvanibude järgi, neil oli olnud valge nahk ja heledad juuksed. Saladus on aga see, kust need vanad valged ameeriklased ikkagi pärit on. Üks variant on hukkunud Atlantis...
Vasta
#7
Atlantise "kaela" ei saa ka nüüd kõike ajada. Rõhuv enamus Maakerast oli asutatud valgete inimeste ja nende tsivilisatsiooniga. Ja just sõjad pealetungivate "kirjute" rassidega on vähendanud meie välja vaateid rahulikult elada ...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  TELOSE LINN MetsaKaru 7 1,985 05-06-2022, 14:53
Viimane postitus: Peisko
  Leiti maailma otsituim haud ? NoMoreRoe 3 4,249 14-02-2018, 19:37
Viimane postitus: Müstik
  Kas kultuur on sinu sõber? Mis on kultuuri eesmärk? Waffa 42 20,723 27-01-2017, 15:09
Viimane postitus: Müstik
  Bulgaariast leiti Euroopa vanima ürglinna varemed xawa 3 4,459 15-08-2016, 08:07
Viimane postitus: Müstik
  Amazonasest leiti senitundmatu tsivilisatsiooni jäänused alter 5 6,097 30-07-2015, 08:41
Viimane postitus: Müstik
  Mis juhtuks, kui saame teada, et ... Arto 47 19,886 07-02-2015, 20:27
Viimane postitus: HUGOTH
  Ruhnust leiti saladuslikud varemed. Flash 22 12,517 05-11-2014, 16:04
Viimane postitus: Müstik
  Pavlopetri - uppunud linn. Aerling 6 6,458 16-09-2014, 20:52
Viimane postitus: Aerling
  Yonaguni vee alune linn Jaapanis excubitoris 8 9,926 13-11-2013, 16:40
Viimane postitus: Müstik
  Machu Picchu lähedalt leiti inka haud Aerling 8 6,906 21-03-2013, 22:40
Viimane postitus: Päikeseinsener

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat