Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Üleskutse: uurimuskäik surnuaeda
#26
Tallinna Rahumäe surnuaeda pääseb ka ööpäevaringselt sisse. Olen ise seal öösel ringi hulkunud. Kunagi.

Ka olen seal kummituse pildile saanud (teema siin kuskil olemas), küll õhtusel ajal, mitte öösel.

Muudetud: 17-7-07 kell 14:46:55 DaamValges
Vasta
#27
mina olen poolt... Laugh
Andke ainult teada, kuna... ja ma juba hakkan sinna poole jooksma... Laugh
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas: DaamValges
Tallinna Rahumäe surnuaeda pääseb ka ööpäevaringselt sisse.

Elan sealkandis, aga mumeelest on sellega sama nagu Raadiga Tartus - palju tuntud inimesi ja mingi falck/skorpion/vms ümber tiirutamas.
Eelmine suvi kõndisin mööda seda äärt koju ja miskine falckiauto jäi mu kõrval pidama ja küsis, et mis ma teen ja kuhu lähen ja peaasi, et surnuaeda sisse ei lähe.
Vasta
#29
MA olen ka öösel rahumäe surnuaias ringi jalutanud...sinna saaks küll
päris lahe mõte on teil tegelikultSmile!
Vasta
#30
Tallinna vanim kalmistu on siselinna kalmistu...ja ma tahaks ükspäev minna uurima kas kohe mitte midagi pole säilinud kopli kalmistust kuskil sishoovis vms.

http://www.epl.ee/?artikkel=267323
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas: Aerling
...ma tahaks ükspäev minna uurima kas kohe mitte midagi pole säilinud kopli kalmistust kuskil sishoovis vms.

http://www.epl.ee/?artikkel=267323

Kopli kalmistu koha peal on nüüd Kopli Kalmistupark, kus peaksid olema ka viited sellele, et seal vanasti kalmistu oli. Säilinud on seal Tallinna vanimad tammed, vähemalt ühte neist peetakse kalmistu rajamise kaasaegseks. Seega on ta kõike näinud, mis seal toimus. Mis seisukorras ta praegu on, seda ei tea, sest pole seal ammu käinud.

Kuulsamatest sinna maetutest on kirjanik Bornhöhe ümber maetud Metsakalmistule. Baltisakslased on aga kes kuskil, paljud lagastatud haudades endiselt ilmselt maapõues.

Päris väikese lapsena olen siis juba laastatud Kopli kalmistul käinud, metsik mulje oli, hauakohtadest turritasid üksikud katkised hauamonumendid välja, aga enamik oli juba ammu veetud Russalka juurde mereäärt kindlustavate kivide ja ehitusprahi hulka. Ka nõuka ajal seal olnud suurt tantsuplatsi mäletan.
Vasta
#32
Tsitaat:Algselt postitas: paadikapten
ainus huvitav signaal tuli hoopis Jänese matkarajalt samal ööl, kui peale Raadi retke sinna läksin. Ja see oli selline külm, tuisune talveöö.

Äkki tabasid mõne talveunes nahkhiire puuõõnsuses ümisemas wink Neid on Jänese matkaraja kandis ja Emajõe kallaste vanadel alleedel päris palju.
Vasta
#33
Tsitaat:Algselt postitas: Demoriel
Tsitaat:Algselt postitas: paadikapten
ainus huvitav signaal tuli hoopis Jänese matkarajalt samal ööl, kui peale Raadi retke sinna läksin. Ja see oli selline külm, tuisune talveöö.

Äkki tabasid mõne talveunes nahkhiire puuõõnsuses ümisemas wink Neid on Jänese matkaraja kandis ja Emajõe kallaste vanadel alleedel päris palju.

Vaevalt. Signaal meenutas veidi autopasunat ja veidi auruveduri vilet. Ometi autosid tol hetkel lähemas ümbruses ei liikunud, kaugemal asuvalt Tallinna maanteelt ei kostnud ka signaale ja ronge polnud kusagilt kuulda, kuigi olin just Jänese raudteesilla lähedal. Kas läks maki elektroonika niiskuse mõjul korraks segi (külm oli seetõttu, et kuigi oli umbes 0 kraadi, sadas märga lõrtsi ja puhus tugev tuul) või tabasin tõesti midagi...
Vasta
#34
Ma tõstaks selle teema uuesti esile, et siis kuna ja kus seda teostaks... Ja mis seal plaanis on?
Vasta
#35
Tsitaat:Algselt postitas: InDemand

Elan sealkandis, aga mumeelest on sellega sama nagu Raadiga Tartus - palju tuntud inimesi ja mingi falck/skorpion/vms ümber tiirutamas.
Eelmine suvi kõndisin mööda seda äärt koju ja miskine falckiauto jäi mu kõrval pidama ja küsis, et mis ma teen ja kuhu lähen ja peaasi, et surnuaeda sisse ei lähe.

See oli siis Rahumäe tee pool?

Aga teisel pool (järsakul) on rada, mis vahel läheb läbi surnuaia ja vahel jälle sealt välja ning mingit Falcki autot sinna kindlasti ei satu. Seda rada mööda sai sõjaväes mitu korda joostud...ei tohiks olla mingi probleem seal ringi uurida, isegi öösel.
Vasta
#36
Seega siis Rahumäe kalmistu... Ja kuna?
Vasta
#37
tundub suhtkoht huvitav ettevõtmine...
kui kuupäeva paika saate äkki astun ka läbi.. päris huvitavaid pilte võib sellises kohas saada.

Siinkohas mainiks ära et palamuse surnuaed on üks hirmuäratav koht. endal paar kolm sugulast sinna maetud ja erinevalt teistest surnuaedadest võtab see koht mul isegi päeval seest külmaks. õnneks ei ole öösel ega õhtul sinna sattund.
Vasta
#38
Pärnus / Tammistes on üks surnuaed keset metsa . vanadekodu oma vist .. selline väike . politsei vaevalt sinna satub , minu pool saaks telgid püsti panna kui vajadust tekib

Muudetud: 5-9-07 kell 15:35:05 isko
Vasta
#39
Telkimine võib praegusel ajal ilma tõttu veidi jahedaks kujuneda. Lihtsam on minna hommikul bussiga kohale ja õhtul tagasi.
Vasta
#40
Ma pooldaks öist käiku... Ja telkimine ei ole keeruline, kui võtta kile kaasa...
Vasta
#41
pole veel ühtegi konkreetset kohta paika saanud?
Vasta
#42
Või nii.. aga teen ka ettepaneku siis Tartus teha (endale muidugi kõige mugavam).. näiteks Maarja ja Peetri kalmistul, mul seal varemgi kokkupuuteid "tegelastega" olnud, kui nii võtta.. Ma ei oska aga öelda, kas sinna öösel ka pääseb..

http://info.raad.tartu.ee/muinsus.nsf/f4...enDocument

Saate ise ka lugeda. Ei oska öelda, kas pakub teile pinget Smile
Ja ühesõnaga, kui see koht sobib, siis võiks mingi aja välja mõelda.. Ei tea kas öökülmadega on inimesed üldse veel nõus pimedas surnuaias pesitsema Bleh?
Vasta
#43
Ok. Kuna inimesi on igas Eesti nurgast, Siis pakuks välja, et iga piirkonna gruppid teevad oma ekspiditsiooni. Sest perem oleks ikka öine kella-aeg, ja ühte kohta koonduda sellisel kella-ajal ei ole kõige lihtsam. Teha eraldi teemad piirkondlikele surnuaias käikudele, käia seal ära, teha mis inimesed tahavad, ja panna tulemused ka üles.
Vasta
#44
tundub igati mõistlik ettepanek.
Vasta
#45
Tallinnas pakun välja Kopli pargi, mis oli mõni aeg tagasi surnuaed. Pargis öösel olemist ei saa mitte keegi keelata, kuid TEGELIKULT on see ikkagi surnuaed mulla all olevate surnutega. Lihtsalt riste ja hauakive pole.
Vasta
#46
Tsitaat:Algselt postitas: DaamValges
Kopli pargi
Endisest Kopli kalmistust räägid siis, jah? Sest parke on Koplis mitu aga nendes teistes pole vist kedagi maetud ...
Vasta
#47
Mõtlesin jah endist Kopli surnuaeda.

Encore - meie ju ei laamenda, käitume igati viisakalt. Seega mis meil sest kaamerasilmast karta?
Vasta
#48
Ehee. Surnuaed ...

Olen elanud terve elu surnuaiast 10 meetri kaugusel. Lapsepõlve mängude maa.
Esimesed suitsud, esimesed napsud, esimesed suudlused ja mõndagi veel ...

On saadud ka seal magada.
See kõik, ühes Eesti linnas.

Kogu selle aja mis ma olen surnuaia kõrval elanud ei ole ma kohanud ei midagi imeliku. Kuigi üks neiu kellega me tulima pubist läbi surnuaia väitis, et nägi kätt jooksmas. Nagu Adamsite filmis.Bleh


Aga Rahumäe kalmistuga on mul vägagi erootilised mälestused ...
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat