Para-web
Üleskutse: uurimuskäik surnuaeda - Printerisõbralik versioon

+- Para-web (https://www.para-web.org)
+-- Foorum: Para-web (https://www.para-web.org/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Foorum: Üritused (https://www.para-web.org/forumdisplay.php?fid=35)
+---- Foorum: Uurimisgrupid (https://www.para-web.org/forumdisplay.php?fid=42)
+---- Teema: Üleskutse: uurimuskäik surnuaeda (/showthread.php?tid=1489)

Lehed: 1 2


Üleskutse: uurimuskäik surnuaeda - zepac - 29-07-2006

Tekkis mõte seoses ühe flash klipiga, mida siin foorumis arutati. See video sisaldas endas tõeseid ja võltsinguid vaimude kohalolekust. Mulle aga tuli mõte, et võiks teatud hulga rahvaga veeta surnuaial. Öösel loomulikult. Varustus kaasa ning salvestama. Kaamera, fotokas, mikrofon ning võimalusel laptop.
Kuna suur osa agaraid tegelasi on Tartust, siin olekski mõttekas ehk sealsel surnuaial öö veeta. Endal just ongi plaan Augusti kuus Tartusse sattuda wink
Huvitavat lugemist sain EVP kohta siit.

Idee tekkis peale 48h magamatust. Usun, et Eestis pole midagi taolist korraldatud. Kuna kõik on alles idee järgus, siis oleks huvitatud Teiepoolne vastukaja.

Muudetud: 29-7-06 kell 14:44:31 Hallucigenia


- monk - 29-07-2006

Tartu sobiks hästi, aga vanust on vähe ja ei tea kas saaks surnuaeda öösel Bleh
Kui saaksin siis mul on odav kaamera (statiiv ka) ja odav digikas Laugh


- Hallucigenia - 30-07-2006

Tartu Linnavalitsuse 07.09.1992.a. määrus nr. 422
Kalmistute kasutamise reguleerimine
...
1.3. Kalmistu on avatud külastajatele ja matmisteks iga päev kella 6.00-22.00. Väljaspool seda aega on kalmistul viibimine keeatud.


- pipartyt - 30-07-2006

Avvv, sousääd.
Ega see oleks ülitsill küll.
Kas kõikides linnades on muidu sama seadus? (Ma hetkel liiga vastärganud, et ise viitsiks otsida)...


- zepac - 30-07-2006

Ma sattun Tartusse elus esimest korda Laugh Kas kalmistu muidu suletakse mingite väravatega, nagu Tallinnas. Kui ei, siis ma ei usu, et tuleb keegi kontrollima. Kui tuleb, tõmbaks valged linad selga ja... Uurisin ka mikrofone. Et EVP süsteem töötaks, tuleb salvestada helisid 0-300hz. Kui läheb tegudeks, siis ostan ühe 500.- kanti maksva mikri, mille tundlikkusalgab 50hz'ist.

Noh kui kalmistul võib olla kuni 22:00, siis selle ümbruses võib ju kauem. Kuid jah, alaealisuse puhul- 23:00 tuppa! Laugh

Mitu kalmistut üldse on Tartus ja lähiümbruses?


- Andra - 30-07-2006

üle aia saab ka ju ronida...samas on minumeelest huvitavamad väiksed surnuaiad..Nõos on üks päris muhe, sinna saab ka öösel sisse.Smile


- zepac - 30-07-2006

Tsitaat:Algselt postitas: Andra
üle aia saab ka ju ronida...samas on minumeelest huvitavamad väiksed surnuaiad..Nõos on üks päris muhe, sinna saab ka öösel sisse.Smile

Ei tunne Eesti kaarti nii hästiSickkus asub?

Üks hilisem variant oleks Sinimäed Ida-Virus.


- Andra - 30-07-2006

Nõo on Tartu külje all...mingi 20km ...uitasin seal talvel!!!


- Tutanhamon - 30-07-2006

Miks selline negatiivne suhtumine Metavo ja encore poolt? Mina saan aru, et seotud isikud tunnevad huvi paranormaalsete katsete läbiviimise vastu surnuaial. Nad on kursis öise külastamise keeluga. Korraliku varustuse korral on ka muidugi teisi, ehk isegi surnuaiast põnevamaid objekte, mida ei pea üldsegi öösiti uurima (Kaiu raba jt). Initsiatiiv on tähtis ja tervitatav!

edit: KORRASTASIN TEEMA! Põhjendamatud eelarvamused jäägu kõigi enese teada!

Muudetud: 31-7-06 kell 10:50:52 Tutanhamon


- monk - 30-07-2006

Ega surnuaiad on ka päeval suht pimedad ju wink
Mul on selline kaamera : Samsung
Võib ju ka päeval minna ja vaadata.


- Anonymous - 31-07-2006

Kunagi sai samuti käidud sõbraga surnuaial õhtul umbes pool-üksteist, meiegi eesmärk oli proovida üht rituaali mis pärineb saksa-maalt arvatavasti kesk-ajast, tegemist oli lihtsa surnute kohale-kutsega, kuna ma ise selline tottu-ottu ja parajalt tõe järgi kõndija, olime lihtsalt huvitatud antud rituaali tõepärasusest, see kõik oli aastal 1998, selle tagajärg aga oli see ,et kohale vajus ESS patrull , õnneks nad meid ei näinud ,kuna läksid hoopis teises suunas, ühesõnaga mis öelda tahan on see ,et sellistel juhtumitel peab arvestama kõige hullemal juhul kriminaal-karistusega, tavaliselt lõppeb selline asi politseis seletus(avaldus)kirja andmisega, miks olid seal, kui omakseid pole seal, siis mida tegid seal oma Samsungi kaameraga, isegi päevasel ajal võib mõni vanem inimene või noorem mööduja ära ehmuda mingi noorte kamba peale kes mööda surnu-aeda käivad ,ühel Laptop ja teisel Samsungi-kaamera käes, kolmandal üldse ParaWeb-2003 T-särk seljas, mõtetu ettevõtmine, samas on ju eestis neid hauaplatse mis ammu muru-alla jäänud ,ja seal käimine kas või trussade peal Samsungi-kaameraga pole keelatud, tuleb lihtsalt uurida ja otsida veidike, kes otsib see leiab, mina ei otsi ja ei leia.


- zepac - 31-07-2006

Tutanhamon vist tegi mõningast puhastustööd, millest kahjuks ilma jäin. Noh see Andra üle aia ronimise mõte oli vaid nali, ning iga ajude ning karvase sabata olend mõistab, et nii ei tehta. Tore, et varustust leidub. Öösel tuleb vast seetõttu minna, et juhul kui õnnestub mingi objekt jäädvustada, siis tumedal taustal on hiljem eraldada mugavam. Öösel ju rahvast surnuaedadel ei liigu, seega ehk on vaimud väljas(kõlab totralt...). Mõtlesin ka, et keegi peab ju haldama teatud kalmistut. Valvur või omanik. Kui rääkida ära, et vot sel kella ajal tuleme ja teeme seda ja seda. Loomulikult võib ka käigu ja helisalvestuse teha päeval.
A kas on olemas ParaWeb'i T-särgid? Laugh Oleks hea meelega nõus kandma!
Ja ma ei usu, et se mõttetu ettevõtmine on! Mõttetu on siin vaid mingeid teemasid arutada. Tublid olid need, kes rabaskäigu ette võtsid. Erilist midagi teada ei saadud, kuid huvitav oli kindlasti, ma usun.


- zepac - 31-07-2006

Tsitaat:Algselt postitas: encore
Oeh! Kui te tõesti teete üldhariduslikku "teost", siis minu andmetel (Jah, logisin sisse andmebaasi. Cetic oli ka sees veel Bocelli ajast) peaks kalmistu juhtkonnalt loa saama, mis annab teile volituse teil seal avalikult olla. Otsige koht ja helistage. Tükk ju küljest ära ei tule (H)

A kulla encore, see on ju loomulik, et tuleb luba taotleda, kui on plaan olla piirkonnas väljaspool lubatud aegaSmile


- napoleon - 31-07-2006

ESS patrulli väljakutsumiseks ei pea ilmtingimata surnuaeda minema... aga kui mälu ei peta, siis tallinnas pärnamäe kalmistul küll igal pool väravat ees pole. Väiksema seltskonnaga õhul uudistama minna võibolla nii paha mõte polegi aga tehke mulle ka selgeks, miks surnuaias läptopi vaja on. Et kui midagi huvitavat silma hakkab, siis ei kannata koduni ja on vaja kohe teemat siin arutama hakata?Laugh
Btw, kui pimedas läptopi kasutada, siis on "tondi" nägemine suht garanteeritud kuigi selle nähtuse seletus on täiesti mitte-paranormaalnewink Natuke on sellest juttu ka siin.


- zepac - 31-07-2006

Jajah. Toredad mõtted sul Smile
Läpakasse lähevad heli ja videofailid. Kõrgema resoga filmi üldjuhul üle tunni ei jõua kaamera salvestada.
Tallinnas siiski segab tugev müra. Surnuaed ju praktiliselt kesklinnas.


- elis - 31-07-2006

MIks mitte minna hoopis mõnda asustusest eemal asuvasse, vähekülastatavasse surnuaeda, mõne küla läheduses, ca 50 km tallinnast vms suuremast linnast. Kuid seal võib olla jah selline lugu, et ESS patrulli ei tule, küll aga on järgmises vallalehes pikk lugu reporterilt, kes teile põõsast peale passis. Eriti, kui enne valvurilt luba küsida ja sellega jutud valla päästa, a'la miski ParaWeb tuli Meie surnuaeda uurima, ju seal siis midagi ikka on, jesver, kui huvitav....Selles suhtes, kui linnas mingis surnuaias seda teha, siis reeglina kedagi ei koti, kui aint see, et kahtlustatakse teid vandaalitsemises või sarnastes plaanides.(Tallinnas võib selle taha just see luba jäädagi, sest seal on eriti palju neid vandaalitsemise juhtumeid surnuaedades, sama ka Tartus.)
Seega minu soovitus, valige mingi eraklikus kohas asuv surnuaed, seal on loodatavasti ka vaimud uudishimulikumad ja ehk kergemini nähtavad Bleh Kuid appikarjete peale seal vaevalt keegi kohale tuleb, kui miski peaks nihu minema...wink


- napoleon - 31-07-2006

Õige tähelepanek... aga siis peaks valvurile mingit jama ajama, muidu vaesed moded pärast muud ei saagi teha, kui kustutada teemasid stiilis "kuidas klassiõhtul vaimu välja kutsuda"Laugh
Samas ei usu, et linnas luba vandaalitsemise taha jääks, pole ju kuigi tõenäoline, et seltskond tulekust ette teatab, oma isikuandmed annab ja siis vandaalitsema hakkab. See risk muidugi jääb, et kui samal õhtul-öösel ka vandaalid surnuaeda külastavad, siis on esimesed kahtlusalused teadagi kes....


- pipartyt - 09-08-2006

Tsitaat:Algselt postitas: herr der dunkelheit
... samas on ju eestis neid hauaplatse mis ammu muru-alla jäänud ,ja seal käimine kas või trussade peal Samsungi-kaameraga pole keelatud...

No Aljoosha juurde päris nii ei lähe. (hyes)

Mulle praegu küll mingeid ideid ei tule, et kuhu minna. Bleh


- Freedom - 09-08-2006

Kuidas oleks Pärnus (suht kaugel ma tean) ? See on Toripõrgu surnuaed . Rääkige mis arvate ?(H)


- Kolumats - 09-08-2006

Surnuaia valikul soovitan võtta arvesse ka sealset vaimset aktiivsust. Olen isiklikult viibinud öisel ajal kahes surnuaias, kus oli vaiksem veel, kui teki allSmile


- Lillian - 14-08-2006

Tartu surnuaedadest soovitan Raadi oma. See on vana ja vägagi ilus koht, kuhu on maetud palju kuulsaid inimesi. Vat nii. Päris öösel ei peagi seal olema, sügisel läheb varakult pimedaks.

Muudetud: 14-8-06 kell 14:12:27 Lillian


- pipartyt - 21-08-2006

Tsitaat:Algselt postitas: Freedom
Kuidas oleks Pärnus (suht kaugel ma tean) ? See on Toripõrgu surnuaed . Rääkige mis arvate ?(H)

Mõtlesin ka selle peale. Aga sinna ei lähe Tallinnast ega Tartust minu meelest ühtegi bussi otse - peab Pärnust läbi sõitma ja see võtab veell omajagu raha. Too ka selline suht välja surnud ja pisike koht - kindlam oleks sellistesse kohtadesse minna, kus palju surnuid maetud.

Tartu Raadi kalmistu on tõesti väga ilus koht, ise eelistaks ka seda. (pluss - kui keegi pole veel talvel seal öösel jalutamas käinud, siis soojalt soovitan - see on talvel veel ilusam, kui muidu. wink)


- Marguuus - 28-08-2006

Minge Pärnusse jah, seal on suht suur Alevi kalmistu kus ka mitmeid kabeleid ja muidu huvitav koht, ise olen ka pärnakas,tuleks ka vaatama.
Kui midagi ette ei tule võiks küll tulla,mis seal siis ikka.
Suht turvaline koht ka selles mõttes et mendid ei tule nuuskima.
Ühel pool on maantee, teisel pool praktiliselt mets, kolmandal pool tühjus ja neljandal pool suur aed ees mille taga Selver.Viiekesi-kümnekesi öösel või õhtal surnuaia peal kobada kaamerad käes ja taskulambid põlemas võib huvitavaks osutuda aga ka mitte.

edit: kosmeetika by Tut

Muudetud: 30-8-06 kell 11:53:53 Tutanhamon


- Gerxx - 29-08-2006

Kuid Viljandis on Riia mnt. surnuaed, esiteks on see suur ja lai ning igal ajal võimalus sisse saada sinna. Asub minu majast 15m kaugusel ja otse teisel pool minu aia ja surnuaia vahel olevat traat aeda. Kõrval on veel saksa sõjaväe sõdurite kalmistu vms.


- hulkuv hing - 17-07-2007

Tõstataks teema uuesti üles. Mäletan, paar aastat tagasi Tartus Raadi kalmistul tuiasin öösel sangamakiga ringi, kasutades nii raadio kõiki lainealasid (jaamade vahelt pidavat saama vahel midagi kätte) ja mikrofoni. Midagi ma sealt siiski ei avastanud-ainus huvitav signaal tuli hoopis Jänese matkarajalt samal ööl, kui peale Raadi retke sinna läksin. Ja see oli selline külm, tuisune talveöö.