Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TV: Stargate SG-1, Atlantis, Universe & Filmid
#1
Huvitav, et keegi pole seda teemat teinud või ma olen midagi kahe silma vahele jätnud.

Kõik 3 räägivad meeskondadest kes lähevad läbi "ringi" mis loob ussiaugu teise väravasse.
Kes teist neid sarju jälgib veel (Stargate ise on film)
SG1 läheb 10ndale hooajale ja Atlantis 3ndale, eile tuli välja Atlantise teise hooaja viimane osa.

[Muudetud: 1-2-2010 Cassiopeia]
Vasta
#2
Ma ise ka suht fänn,kõiki osi näinud ning vaatan iga nädal uued osad ning loen ka erinevatest foorumistest infi.

Muudetud: 31-1-06 kell 20:25:43 tavaar
Vasta
#3
Olen fänn, olen kõiki osi näinud ja ootan ka mängu(Stargate SG-1: The Alliance, mis vist nüüd üldse katkestati).
Vasta
#4
Ega ma nüüd just ülemäära suur fänn ole ... meil mingi kanal kunagi näitas (SG1?), siis vaatasin ... on päris häid ideid, mida oleks andnud vast ka paremini välja mängida ... mõnes kohas nagu pisut naiivne. Aga hakkasin hoopis mõtlema, et kus kohas mulle see "tähevärava" süzhee kõige varem vastu on tulnud. Ja meenus, et kunagi ammu-ammu sai loetud suurepärast venekeelset zhurnaali "Tehnika Molodjozhi" (eks ta ilmub vast praegugi). Ja seal oli üks sihuke jutt:
Kui inimesed jõudsid Marsile, avastasid nad sealt väljasurnud maa-aluse tsivilisatsiooni jäljed. Või täpsemalt mitte välja surnud, vaid mingil arusaamatul viisil lahkunud müstilisse Aijasse. Neist maha oli muude asjade hulgas jäänud tohutu kogus peegleid, mille otstarve oli (kuni jutus kirjeldatud sündmusteni) arusaamatu. Pöördeliseks sai ühe marslase surnukeha avastamine, kes hoidis käes sarnast peeglit, mis aga ... No edasi ma ei räägiks, sest mõni ehk tahab lugeda. Sest - õnnestus meelde tuletada, mis lugu see oli ja isegi tekst Internetist üles leida (paraku venekeelene): Mihhail Jemtsev, Jeremei Parnov "Viimane uks" (link). Samadelt autoritelt peaks eesti keeles olema tõlkena kättesaadav "Diraci meri" (Mirabilia).
Või olgu - kuna karta on, et just ülemäära paljud lugema ei hakka - tegemist oli siis umbes nagu "individuaalse täheväravaga ühekordseks kasutamiseks".
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: fragger
Olen fänn, olen kõiki osi näinud ja ootan ka mängu(Stargate SG-1: The Alliance, mis vist nüüd üldse katkestati).

See vist ikkagi tuleb, aga eile teatati ka uuest MMORPG'st Stargate Worlds
Vasta
#6
Fänn just ei ole, kuna seal on paar kapitaalset viga mis mind häirivad (inglise keele levik näiteks), aga vaadatav sari. Kuna pole viimaseid 4 hooaega näinud ei ole julgenud põhjalikumat hinnangut anda seni ka Ulmefoorumis, ei hakka seda seni ka siin tegema. Seda enam, et peale FLT see nagu kedagi ei paista huvitavat.



Muudetud: 13-8-06 kell 11:34:42 sikubilly
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: sikubilly
inglise keele levik näiteks
Muudetud: 13-8-06 kell 11:34:42 sikubilly

Sellele küsimusele on sarja tegijad juba ammmmu vastuse andnud - see on nii sellepärast, et muidu kuluks palju aega mõtetult ära võõrkeele õppimise peale. Kui igal planeedil, kus nad käivad, oleks kasutusel erinev keel ... 45'est minutist(ühe episoodi ligikaudne pikkus) kuluks siis vähemalt pool kui mitte rohkem sellepeale, et üldse seal elavatest inimestest aru saada.

Ja mind huvitab see kah - ootan juba järgmist reedet, et uus osa Atlantises ja SG1's välja tuleks.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: fragger
Sellele küsimusele on sarja tegijad juba ammmmu vastuse andnud - see on nii sellepärast, et muidu kuluks palju aega mõtetult ära võõrkeele õppimise peale.

Saan sellest isegi aru, aga tegemist on niivõrd silma(kõrva)torkava asjaga. Vähemalt minu jaoks.
Vasta
#9
Sul vist ei kannata kosmosefilme üldse vaadata, kus heli levib vaakumis.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: elis
Sul vist ei kannata kosmosefilme üldse vaadata, kus heli levib vaakumis.

Naera või ära naera , aga segab see muidugi. Pealegi rohkem kui SG1/Atlantise inglise keel. Arusaadavalt on inglise keele kasutus sarjades tulnukate/võõramaalaste poolt pea ainuke lahendus. Samas kõmakad ning muu kolin kosmoses on ainult efekti pärast.
Vasta
#11
Jah võibolla et inglise keelt on kergem kasutada aga see pole reaalne ja see teeb asja kehvemaks.
Lisaks võiks ju neil olla mingi seade näiteks mõne arenenuma liigi poolt antud keeltetõlkija.
Mõni tsivilisatsioon võika aga kiiruse mõttes rääkida jah meie vana head inkat.
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas: sikubilly
Tsitaat:Algselt postitas: elis
Sul vist ei kannata kosmosefilme üldse vaadata, kus heli levib vaakumis.

Naera või ära naera , aga segab see muidugi. Pealegi rohkem kui SG1/Atlantise inglise keel. Arusaadavalt on inglise keele kasutus sarjades tulnukate/võõramaalaste poolt pea ainuke lahendus. Samas kõmakad ning muu kolin kosmoses on ainult efekti pärast.

Ainuke ulmeseriaal minu teada, kus ilma nn. kosmosekolinata hakkama saadi oli/on BattleStar Gallactica. Seal toimusid võitlused dramaatilises vaikuses saateks aegaajalt laevadevaheline side, piloodi ähkimine. Esiti oli kummaline - ma olin harjunud rohkem "piu-piu"-dega ... aga realsim ruulib! wink
Ja üldse...BattleStar Galactica vääriks pikemat kiitust ja analüüsi, kui see minu lühike lõik...


Tsitaat:Algselt postitas: sikubilly
Fänn just ei ole, kuna seal on paar kapitaalset viga mis mind häirivad (inglise keele levik näiteks), aga vaadatav sari. Kuna pole viimaseid 4 hooaega näinud ei ole julgenud põhjalikumat hinnangut anda seni ka Ulmefoorumis, ei hakka seda seni ka siin tegema. Seda enam, et peale FLT see nagu kedagi ei paista huvitavat.

Mind ka häirib see inglise keel. Kohe tõsiselt - SG rühm külastab uut planeeti, mille kõik elanikud, kes juurikakasvatusega tegelevad (seda heal juhul - halvemal juhul passivad aastaringi niisama) - üllatus-üllatus - oskavad täiest selget inglise keelt. Selle kõige muudab eriti naljakaks (või kurvaks...Bleh) asjaolu, et SG rühmade venelastest liigetel on eriti tugev ja pealesunnitud aktsent...Laugh

Tsitaat:Algselt postitas: fragger
Sellele küsimusele on sarja tegijad juba ammmmu vastuse andnud - see on nii sellepärast, et muidu kuluks palju aega mõtetult ära võõrkeele õppimise peale. Kui igal planeedil, kus nad käivad, oleks kasutusel erinev keel ... 45'est minutist(ühe episoodi ligikaudne pikkus) kuluks siis vähemalt pool kui mitte rohkem sellepeale, et üldse seal elavatest inimestest aru saada.

nojaa...
aga selle oleks võinud ikka ka filmisiseselt kuidagi ära lahendada, mitte õhku rippuma jätta.
Näiteks mingi vahva karbikese SG meeskonnale anda (edasiarendus Külma Sõja ajast, kui tehti salajast uurimistööd universaaltõlke device´i väljatöötamiseks - et saaks ometi neist "punastest" aru...).
Või siis oleks võinud Samantha avastada, et ärge nüüd Jack ja Daniel ehmatage, aga mida rohkem täheväravaga reisida, seda rohkem arenevad teil lingvistikaga tegelevad ajuosad ja õpite automaatselt kõike kuuldut inglise keelde mõttes tõlkima.
Või ... või mida iganes.

Aga muidu...Täitsa lahe sari! Smile
Vasta
#13
Kui see teid lohutab, siis Goa'uld 'id räägivad omavahel mingis "oma keeles", ning paljud tsivilisatsioonid kasutavad teatud väljendeid võõrkeeles jne Laugh

-e- Mind selline asi näiteks küll ei häiri.

Muudetud: 24-8-06 kell 09:22:09 fragger
Vasta
#14
BSGs on kosmoses helid täitsa olemas... Minu teada ainus sari kus pole on Firefly
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: FLT
BSGs on kosmoses helid täitsa olemas... Minu teada ainus sari kus pole on Firefly

Kui nii, siis vabandan valeinformatsiooni levitamise eest.
Nojaa...samas andsid mulle jälle põhjust BSG-d kontrollida (loe: seriaali uuesti vaadata wink).

Firefly-ni pole kahjuks veel jõudnud. Ainult see film - Serenity on vaadatud.

Peab aega leidma või jääma lootma, et aeg leiab mind...
Vasta
#16
Film valmistas mulle pettumuse, sest seal olid isegi kosmoses heliefektid... ju need ameeriklastele siis mõeldud olid...
Vasta
#17
stargate atlantis on minu arust lahjem kui sg1...kuidagi veidi nõmedam ja ülespaisutatud....samas lisab kogu see atlantise värk ja uued pahad tulnukad vürtsi...
eksole see inglise keel on veidi liiga häiriv, kuid ameeriklastel pole ju muidu üldse huvitav vaadata....
Vasta
#18
Lugedes neid komme tahaks lisada ise ka ühe vaatenurga - kahjuks tundub, et enamus kommijad vaatab seda sarja (ja filmi) just vaatenurgast mida nad ise maha teevad. Ehk siis keel, efektid ja tapmine tagaajamine.
Kulla inimesed - tegu on ju Holliwoodi toodanguga - seega visuaalset efekti võib vaadata aga, et filmist aru saada tuleb teda vaadata 2x ning teine kord panna silmad kinni ja kuulata mida räägitakse ning vaadata detaile ekraanil ja filma on kohe kordades huvitavam.

Olen minagi endale kogunud hetke seisuga KÕIK SG1 osad ja kõik seni ilmunud SGA osad - servast isegi enda üle uhke ;-)
Vasta
#19
SG1 lõpeb aga see nädal otsa. Nii kahju kui see ka pole...

Igal juhul hakkan ma homme tirima endale seda finaalosa alla.
Vasta
#20
miks homme ? tänasida toimetusi ära viska homse varna - mul see juba sees ;-)
vaadata ainult poel aega olnud tihe päev ;-)
Vasta
#21
SPOILER!

Huvitav, mida huvitavat järgmine hooaeg Teal'ciga ette tahetakse võtta. Vanadusse surema ikka vist ei hakka järgmise 50 aasta jooksul, aga nende kümnete aastatega selles ajamullis peaks ta ju ühtteist omandanud olema uut.
Praktiseerides ja ka Asgardite teadmistega kokku puutudes.
Vasta
#22
Kuidagi... kummalise tunde jättis see viimane osa. Jama muidugi see nö. mälukaotus seal lõpus, ent noh... ei saa SG1 liikmetest ka mingeid üliinimesi teha.

Umbes sama hea episood nagu Babylon5 oli osa "Sleeping in light"
Vasta
#23
B5 oli kuidagi loogilisem kui SG1 lõpuosa Sad
Vasta
#24
kuidas bsg viimane osa meeldis?
kahju et jägmine niiiiiiiiii kagel on
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas: ron
kuidas bsg viimane osa meeldis?
kahju et jägmine niiiiiiiiii kagel on
Siin teemas räägitakse ju Stargate sarjadest mitte Battlestar Galacticast. Selle kohta võiksid ju ron uue teema teha nii, et on olemas sarja tutvustus esimeses postituses ja siis saad ka oma küsimuse küsida.

See rasvane pealkiri tähendab vist, et keegi on selle postituse siia liitnud värskest teemast.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Filmid, mis põhinevad tõsielulool daywalker 24 13,972 11-02-2015, 03:44
Viimane postitus: cambodia
  Pettumuse valmistanud filmid euroruubel 3 2,413 19-10-2012, 16:06
Viimane postitus: Thorondor
  Needusega filmid Naeratav Pitbull 1 1,875 28-07-2009, 19:43
Viimane postitus: HUGOTH
  Teaduslikud-fantastilsied filmid excubitoris 1 2,018 06-07-2009, 13:22
Viimane postitus: Müstik
  Film: Hearts in Atlantis durian 3 3,440 28-12-2004, 00:25
Viimane postitus: rha

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat