Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Valge kogu digika ekraanil (alguseta)
#1
Üleekspositsioon. Hele teleka ekraan (ehk) suht pimedamas ruumis lõi korraks kaamera CCD-maatriksi "tummaks", mõne järgneva hetkega läks kaamera uude rezhiimi. Ega ma seda seletust ülemäära palju kah usu ... võis seal muidki asju olla (ka vaimudest rääkimata) ... aga ise nägemata pole lihtne arvata ... Sul endal küllap võimalik katsetada, et kas umbes sarnastel tingimustel kaameraga teleka ees vehkides näed midagi sarnast ...


edit:millegipärast kustus seltsimees superhit80 esialgne post ära... selgitan siis asja mõtet - tehti digikaga pilti ning lcd pealt vaadates otsis superhit80 häid kaadreid... jõudes teleka peale oma objektiiviga... nägi sealt aparaadi eest läbi lipsamas miskit valget. nüüd me siis arutleme mismoodi tekivad digikatele valged laigud.

Muudetud: 9-12-05 kell 17:54:27 celtic
Vasta
#2
kaua see kogu siis hõljus? kui alla sekundi siis silmapete, kui üle siis on mingi muu seletus nt peegeldus jne
Vasta
#3
see ei olnud peegeldus. televiisori EEST läks see tont.
Vasta
#4
see võis sulle tunduda et oli tont. Krt kõik asjad mis liiguvad ja tunduvad kahtlastena ei ole tondid. saagem üle sellest. Kui kõiki selliseid olukordi tontidena võtta siis ma näeksin koguaeg kuskil tonti...
Vasta
#5
Võib-olla ongi vahe sellest, et sina Flash näed pidevalt mingeid asju liikumas, Superhit80 näeb ka samamoodi asju liikumas. Tema aga ei pööra nendele üldse tähelepanu, sest need ei ole tondilikud, aga nüüd nägi midagi hoopis teistsugust. Sina Flash ei oma seda teissugust kogemust, ning arvad, et Superhit ja teised toovad esile just neid igapäevased asju.
Vasta
#6
ei ei. nt kui ma oleks seda sama kogemust omanud siis ma küll ei tuleks siia foorumisse kohe kirjutama et täna nägin teleka eest läbi minevat tonti. ma üritaks loogilise seletuse leida sellele. Kõik mis tundub kahtlane ei ole tondid ju. Ma näen ka selliseid asju mida seletada oma arust ei saaks aga tegu ei pruugi ikkagi tondiga olla. Lihtsalt sinu mõistus ei hooma seda seletust kuigi lahendus võiks väga lihtne olla.
üks väike näide: levivad jutud et sinu korterelamu keldris kummitab. Lähed keldri ust päevasel ajal avama. Uks pooleldi lahti, näed all keldris kiiresti liikuvat varju? Antud olukorras peaksin ma kohe foorumisse uue postituse tegema a'la nägin oma keldris kummitavat vanaonu.
Ma otsiks ikka loogilise seletuse: mõni vari jne. Kõikjal ei pea nägema paranormaalsust, isegi kui sa väga tahaksid.
Vasta
#7
Muidugi jääb mulje, et üldtendents ongi, et liiga lihtsaid asju pannakse siia kirja, kuna mõeldakse välja, et nii äge äkki nägingi vaimu. Siiski seda ei saa ühelegi üksikjuhtumi kohta tingimata väita, kuna üldiselt asjad on nii.

Mingisugused nägemused on olemas, mis paneks isegi sind foorumisse sellest kirjutama, isegi kui sa nägid seda vilksamisi. No üle toa jooksis hele koera kujuline asi näiteks ja sa ei leia tõesti mingit seletust ja see paistis täiesti kolmemõõtmelisena ja reaalsena jne.

Foorumisse kirjutad: "Nägin heledat tonti kiirelt üle toa jooksmas. Paistis minu jaoks väga reaalne. Tõesti usun seda, et ei olnud mingi suvakas valguseffekt."
Pikemalt pole midagi asjakohast sellise kogemuse kohta kirjutada. Võibolla ainult, et hirmus ja ei olnud joonud ja tulin koolist jne.

Sulle vastatakse: "Niikunii oli mingi peegeldus või olid väsinud ja kujutasid ette, kuna nägid seda ainult lühikest aega. Ei usu, kindlasti on mingi muu seletus"

Näiteks võtame selle videoga teema, kus kummitus loobib kapist asju välja. Kui videot ei oleks, siis me võiks ju jutust arusaada, et asjad lihtsalt kehvasti kappi pandud. Ilmselt noored pingutavad mõtlemisega üle ja kujutavad, ette et vaim tirib asju välja vms.

Kolmanda isikuna on asja raske hinnata. Kogemus endal ju puudub, mis on teema tegijal. Aga ei või teada, kas tegu oleks isegi täiskasvanud skpetilise inimese jaoks olnud paranormaalse sündmusega. Kas kogeja tahab liiga palju uskuda ? Kirjutaks ta samamoodi reaalsest sündmusest ja mingist kaameraläätse ülevalgustus peegeldus kujutlusest? Selliseid varjude, kääksude ja hetkeliste nägemuste teemasi teevad valdavalt nooremad inimesed. Vanemad inimestel töntsistunud tähelepanu või noortel paranormaalsem ettekujutus maailmast või vanemad inimesed ei pea paranormaalseid nägemusi nii tähtsaks ?

Aga muidugi antud juhtumit lugedes ja informatsiooni kogust arvestades arvata ükskõik mida. Kaamera ja telekas ei tekita usaldusväärsust. Kui 'tont' läks teleka eest, siis võis ta ikkagi olla mingi peegeldus-flare-läätse-prisma effekt. Flared jooksevad ka ju päikese eest läbi aparaati liigutades
: )

Siin saaks arutada täiesti teemal, kas kummitused eelistavad digifotokaid. Orbid (need kerad piltidel, mis pidavat erinema tavalisest fokuseerimata kübemest) jäävad ju ainult digikatele.
Vasta
#8
ausõna mul ei olnud hologrammi tekitajat selle küljes. see oli mingi elukas kes triivis umbes 4 sekundit teleka eest läbi. ma tean et seda on raske uskuda aga nuh... üks usub neisse teine ei usu. mina olen see 2 varjant.
Vasta
#9
teema algus on kadunud?
Vasta
#10
Instrumentaalne transkommunikatsioon - kas midagi sarnast?
Vasta
#11
'ei ei. nt kui ma oleks seda sama kogemust omanud siis ma küll ei tuleks siia foorumisse kohe kirjutama et täna nägin teleka eest läbi minevat tonti. ma üritaks loogilise seletuse leida sellele. Kõik mis tundub kahtlane ei ole tondid ju.'



huvitav milleks see foorum on?
Vasta
#12
kunagi oli mul webikaga nii et tegin nagu sellega pilte tuba oli täiesti pime ja nägu oli näha tänu monitori kumale aga siis hakkasin vaatama et tagapool paistab mingi näomoodi asi algul arvasin et webikas on lihtsalt tolmune aga see oli väga kummaliselt et enamikel see oli osadel ei olnud ja siis tegin katse kui see nägu parasjagu oli ja tõstsin käe selle koha peale siis nägu ei paitnud välja lasin kätt allapoole siis nägu paistis poolenisti seega ei saand see olla weebika mustusest kahjuks pole mul enma ühtki pilti alles aga see oli seal ja see ei saand olla mingi suvaline valgus sest tuba oli kottpime ja silmaga seda näha polnud ainult piltidel
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Instrumentaalne transkommunikatsioon - kas midagi sarnast?





Umbes midagi sellist jah...
Vasta
#14
Ma kardan et see oli mu vanavanaisa, kes meile külla tuli. Me kutsusime teda tihti igasugustele pidudele jne ja kes nüüd arvas et on ka nüüd kutsutud.Sad
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: SuperHit80
Ma kardan et see oli mu vanavanaisa, kes meile külla tuli. Me kutsusime teda tihti igasugustele pidudele jne ja kes nüüd arvas et on ka nüüd kutsutud.Sad

kle asi muutub juba tõsiseks. püüa tõesti veits vähem endale ette kujutada. kutsud oma vanaisa ja arvad et ta tuleb? ma küll nii kindel poleks. sa tundud ikka väga paranormaalse inikmesena olevat. igamõttes
Vasta
#16
pigem paranoia..........

asetatdes weebica moniori juurde tekip info lõpmatuse koridor nagu kaks peeglit vastamisi.

aint et tava peeglis nende vahel liikuv valgus levib nagu ikka ......aga weebica ja monitori vaheline valgus onb ju elektrisignaalid ja need levivad palju aeglasemini.....

ja võibolla pani ta weebica liialt teleka lähedale korraks

ja siis tekivadki eriefektid.

nuh..tgelt oli suht kahtlane jutt..aga kes teab......midaigi sarnast ikkka

Muudetud: 16-2-06 kell 07:06:08 Gulja
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Must kogu ja liikumisvõimetus Krissy 2 3,261 15-03-2017, 19:14
Viimane postitus: Nielander
  Valge ringi sarnane kogu mu ees Mr.Creepy 3 2,210 27-07-2009, 15:02
Viimane postitus: Ares
  Valge skorpion hulkuv hing 1 1,954 09-06-2009, 20:23
Viimane postitus: Aerling

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat