Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keto toitumine
#1
Tegin selle postituse, et sportlikust huvist küsida, et kas on ka keegi veel, kes taolist toitu naudib? Seda lähenemist nimetatakse süsivesikuvaeseks menüüks. Soovitan soojalt selle kohta uurida. Ütlen ausalt, et olin väga skeptiline alguses. Aga nüüd kui olen veidi aega eksperimenteerinud, siis olen märganud, et kogu keha pōletik on oluliselt kahanenud. Akne, millega on mul terve elu probleeme olnud, on ikka suuresti tagasi tōmmanud. Näiteks umbes viis aastat tagasi ma ei tundnud ennast nii mōnusalt. Muidugi usun, et läheb veel veidi aega, et veel ägedamad tulemused saabuksid. Mōned eksperdid ütlevad, et kusagil 3 kuud läheb aega. Eks näis. Nii et on siin veel mōni keegi selline?
Ah jaa, mul on isegi suhkru järgi isu ära kadunud. Vōi üldse magusa järele.
Vasta
#2
Tsitaat:ketoos seisund, kus keha kasutab energia saamiseks olemasolevaid rasvavarusid, mitte lihastes olevaid glükogeenivarusid

Ei ole varem kokku puutunud, kuid esmane otsing andis järgnevad lingid.
https://toidupoed.ee/artiklid/keto-toitumine/
https://tervisliktoitumine.ee/ketogeenne...oletusega/
https://www.diabeetik.ee/?p=759
http://lchfeesti.blogspot.com/p/ketoos.html

Vasta
#3
Täitsa usun, et pole kokku puutunud, aga see on üks lahedamaid asju, mida olen avastanud. Muuseas on isegi raske mainimata jätta, kuidas ainevahetus paraneb. Ise läksin selle projektiga kaasa seepärast, et mu ainevahetus oli tohutult pekkis, mis mōjutas mu siinuseid. Ma ei saanud aru, miks mu moll on hommikuti turses ja punetav kuni nüüdseks raalisin välja. Taipasin, et see on kōik ainevahetusega seotud. Teen ise veel vahepeal vahelduvat paastumist.
Vasta
#4
Esimest korda kuulsin Keto dieedist 2 päeva tagasi ja nüüd ka siit paraweebist.Ehk peaks ka proovima..
Kr1s - ingver on nahale kasulik ja kui on huvi eksperimenteerida sellega siis proovi järgi - viska tükeldatud ingverijuurikas poti veega pliidile ja kuumuta seda paar tundi kusagil 80-90 kraadi ringis (keema ei tasu lasta,hoia alla keemispiiri) .Peale mitu tundi kuumutamist vōid tal lasta rahulikult seista oma 10 tundi ja siis saadud vürtsise tōmmisega vōid nägu pesta.Vōid ka uuesti kuumaks lasta ja juua nagu teed,mōnus kurgule . Liha praadides seda ingveri tōmmist kasutades annab oi-kui-hea maitse lihale ,tasub proovida.
Vasta
#5
Tervitus, Malandro. Ooja, ingver on ka üks maagiline komponent. Vōib vist nii öelda. Sul on tuline ōigus. Aga pean ausalt ülesse tunnistama, et ma polegi kuulnud, et niiviisi annab ingveriga mängida. Ja kuna olen suur lihasōber, siis ma kindlasti proovin seda kombinatsiooni. Ole sa tänatud. Ja mis puutub näo pesemisse, siis olen nüüdseks taibanud, et minu puhul on tegemist sisemise häirega. Aga ma proovin. Tegin ka vahepeal täielikku karnivoorset söömist, mis löi naha täiesti puhtaks ja see lausa läikis, aga läksin ülbeks ning rikkusin oma progressi ära. Nüüd olen aru saanud, et see nōuab veidi rohkem pealehakkamist. Isegi juuksetekstuur hakkas paranema selle karnivoorse toitumisega. Seda tasub proovida. Kui väheke sebida suhkru vōi gluteeni kohta infot, siis ma üldse ei imesta miks olin nagu rongiōnnetus. Siiamaani tulevad külmavärinad peale.
Vasta
#6
(02-03-2021, 18:08 )kr1s Kirjutas: Isegi juuksetekstuur hakkas paranema selle karnivoorse toitumisega.
Tuttaval neiul oli probleeme juustega - kukkus neid välja ebanormaalselt palju ja olid sellised haprad ja hōredad . Peale seda kui hakkas pead pesema nōgestest tehtud tōmmisega olukord muutus totaalselt -sai omale tihedad ja tugevad juuksed .
Vasta
#7
(03-03-2021, 00:50 )Malandro Kirjutas:
(02-03-2021, 18:08 )kr1s Kirjutas: Isegi juuksetekstuur hakkas paranema selle karnivoorse toitumisega.
Tuttaval neiul oli probleeme juustega - kukkus neid välja ebanormaalselt palju ja olid sellised haprad ja hōredad . Peale seda kui hakkas pead pesema nōgestest tehtud tōmmisega olukord muutus totaalselt -sai omale tihedad ja tugevad juuksed .

See on vinge. Tänud jällegi.
Vasta
#8
Et siis põruta seapekki ja kanamune ja rasvast hane süüa ja tervis tuleb kui mühinal.
Saksa sõdurid olid seda hästi teadnud.
Vasta
#9
(02-03-2021, 09:40 )kr1s Kirjutas: Tegin selle postituse, et sportlikust huvist küsida, et kas on ka keegi veel, kes taolist toitu naudib? Seda lähenemist nimetatakse süsivesikuvaeseks menüüks. Soovitan soojalt selle kohta uurida. Ütlen ausalt, et olin väga skeptiline alguses. Aga nüüd kui olen veidi aega eksperimenteerinud, siis olen märganud, et kogu keha pōletik on oluliselt kahanenud. Akne, millega on mul terve elu probleeme olnud, on ikka suuresti tagasi tōmmanud. Näiteks umbes viis aastat tagasi ma ei tundnud ennast nii mōnusalt. Muidugi usun, et läheb veel veidi aega, et veel ägedamad tulemused saabuksid. Mōned eksperdid ütlevad, et kusagil 3 kuud läheb aega. Eks näis. Nii et on siin veel mōni keegi selline?
Ah jaa, mul on isegi suhkru järgi isu ära kadunud. Vōi üldse magusa järele.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kas see on naljateema? Keto toitumine. Madagaskari saarel väga popid sisalikud olevat, ketod seesugused või on nad mujal. Igaksjuhuks kopeerin selle teema, sestet ühes minu enda loodud teemas kunagi ammu pealkiri muudeti hoopis muuks. Teema on huvitav.

Vasta
#10
(04-03-2021, 23:15 )isemaag Kirjutas:
(02-03-2021, 09:40 )kr1s Kirjutas: Tegin selle postituse, et sportlikust huvist küsida, et kas on ka keegi veel, kes taolist toitu naudib? Seda lähenemist nimetatakse süsivesikuvaeseks menüüks. Soovitan soojalt selle kohta uurida. Ütlen ausalt, et olin väga skeptiline alguses. Aga nüüd kui olen veidi aega eksperimenteerinud, siis olen märganud, et kogu keha pōletik on oluliselt kahanenud. Akne, millega on mul terve elu probleeme olnud, on ikka suuresti tagasi tōmmanud. Näiteks umbes viis aastat tagasi ma ei tundnud ennast nii mōnusalt. Muidugi usun, et läheb veel veidi aega, et veel ägedamad tulemused saabuksid. Mōned eksperdid ütlevad, et kusagil 3 kuud läheb aega. Eks näis. Nii et on siin veel mōni keegi selline?
Ah jaa, mul on isegi suhkru järgi isu ära kadunud. Vōi üldse magusa järele.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kas see on naljateema? Keto toitumine. Madagaskari saarel väga popid sisalikud olevat, ketod seesugused või on nad mujal. Igaksjuhuks kopeerin selle teema, sestet ühes minu enda loodud teemas kunagi ammu pealkiri muudeti hoopis muuks. Teema on huvitav.
Ei. Miks see peaks naljateema olema?!
Sisalikud on ägedad. Aga missuguseks muudeti siis sinu pealkiri? See on väga paeluv. Mitte ainult teema vaid ka praktika. Smile
Vasta
#11
Delfi teab jälle omaarust tõde:

https://tervis.elu24.ee/6422013/5-pohjus...etusmeetod
Vasta
#12
(07-03-2021, 01:42 )vipi666 Kirjutas: Delfi teab jälle omaarust tõde:

https://tervis.elu24.ee/6422013/5-pohjus...etusmeetod
Haha. Ja see pole ka nende enda artikkel. Hoopis Readers Digesti oma. Ja ainuke ebameeldiv asi, mis mul oli, oli unepuudus. Kuid see ka oli korraks. 1-2 päeva. Aga nōrgenevad luud? Kui vōtta korra ette näiteks arutlusele karnivoorse menüü - sööd siis sisuliselt ainult liha - on täis kaltsiumit ja tsinki. Ja stressiseisund? Jumala eest... mingi hetk on kasulikum ikka saiakesi pugida. Mis siis, et keto puhul on hulganisti häid tulemusi kōvasti, kui väheke sebida ringi. See kōlab ka loogiliselt. Sest peamine asi, mille sa ära jätad, on suhkur. Lisaks veel tärklis ja puuviljad. Aga suhkur... mul on sugulane, kes on juba nüüd 5 aastat vōi rohkemgi krõbistanud tablette. Ta vōtab, sest ta usub, et tal on diabeet. Ja on ülekaalus. Aga ta ei suudaks nendest tablakatest lahti öelda enam. Segane! Olen neid juba mitu pikka aastat vōtnud - küll ühel hetkel ikka hakkab toimima. Ise arvan, et miks nii vaenulikult suhtutakse näiteks ketosse, siis selleks, et see nōuab distsipliini. Armastan küll väga enda sugulast, aga tema puhul on rong juba läinud. Olen tihti imestanud, et kuidas osad tüübid nii suure kōhu ette suudavad kasvatada ja nad on alles 40 vōi midagi. Tavaliselt on sellised abielus. Aga suuresti mängib rolli ainevahetus siinkohal. Kui see on tuksis, on kogu sinu keha pōletikus. Siiamaani olen enda peale vahest vihane, et ma ei taibanud seda viis aastat tagasi.
Vasta
#13
Süüa tuleb MITMEKÜLGSELT - iga dieet mis räägib, et süüa AINULT on ohtlik pikemas perspetiivis.
Vasta
#14
Pane kolm päeva söömata ja magamata pidu ja tina ja viis kilo on kui niuhti kadunud. Tudengipõlves järeleproovitud dieet!
Aga ruttu tuli tagasi ka.
Vasta
#15
Minu mõtisklus ja tähelepanekud!!! Kui inimesed hakkavad eelistama ühte või teist toitu ainult ja see neile sobib, siis tõenäosuslikult on insuliini tootmine kuidagi häiritud. Samas, me oleme evolutsioneerunud nii, et saame süüa mõlematpidi ainult rasva ja valku ning ainult süsivesikuid ja puuviljasuhkruid, kuid seda aega meie arengus, kus me sööme kõike korraga on siiski vähe ja seetõttu võib esineda probleeme. Keha tahab päris vähe süüa, paljuski süüakse ka emotsioonide rahustamiseks ja nendega seotult. Ja seda saab juba sõltuvuseks nimetada. Sõltuvuste, ka alkoholi ja tablettide jms tekkimise taga on mõtted, mida antud isik usub. Näiteks: väike poiss on mänguväljakul ja tekib situatsioon, kus ta millegipärast jääb mängust kõrvale. Laps võib mõelda: nad ei hooli minust! Ja kui see mõte on tugev, siis ta hakkab seda uskuma, muutuma sõltuvaks omaetteolemisest, sellest et olla üksinda. Siis ta võib hakata proovima teistele muljet jätta, et selllest üksindusest üle saada. Ta võib näiteks rääkida kellelegi sellest tundest ja see inimene ütleb talle: oh sa vaeseke, võta natuke kommi, pannkooki jne. Võibolla hakkab ta tundma ennast niimoodi paremini. Siis grupp lapsi, kellega ta ei tahtnud varem sarnaneda ütlevad talle, et esimesed lapsed ei tea midagi, tule meiega. Ja äkki oled sa seltskonnas, kus sa muidu ei oleks, aga nad aktsepteerisid mind!!! JA NII TOIMUB ENDA KAOTAMINE. Saame vanemaks ja hakkame kompulsiivseteks sööjateks. Nii moodi minnakse külmkapi juurde ja võetakse lisa, kuigi just olid söönud portsu sööki. Võis siis paned suitsu ette, kuigi tahaksid maha jätta, või haarad alkoholi järele.
Mõtete uskumise mõju vaatlus ei ole minu tähelepanek, aga oled seda testinud ja näen, et see viib nende asjadeni Smile.
Vasta
#16
(07-03-2021, 10:15 )Tyto Alba Kirjutas: Süüa tuleb MITMEKÜLGSELT - iga dieet mis räägib, et süüa AINULT on ohtlik pikemas perspetiivis.

Puhas tõde ja igati toetan seda arvamust.
Kindlasti tuleb ka vitamiine võtta ikkagi, toidust ei pruugi kätte saada kõike.
Soovitan aeg-ajalt teha ka vereanalüüse, kus mõõdetakse vitamiinide jms taset. Võib paljudele üllatuseks tulla kui saab teada, et on mingid räiges ainepuuduses. Kui väga hull on, siis on juba vaja spets preparaate.

Ma ise olen terve elu söönud nagu hobune, ei ole pekivolti veel välja löönud, aga minu arvates tahavad maitsemeeled kaifi saada.
Ma võin süüa 4kg ube, aga ikka on tunne nagu kõht oleks tühi.

Kes ei ole käinud kuskil nooblimas restoranis, siis soovitan. Olin väga skeptiline, aga kord proovisin ja tegelikult oli väga hea ja sai kõhu täis, ei olnud midagi nii väikesed portsud, aga maitsemeeled olid taevas ja peale seda tükk aega midagi hamba alla ei tahtnud.
Aga eks neid isusi mõjutavad muidugi veel miljon muud asja.
Vasta
#17
Selle restoranides ja pidudel söömisega on nii, et täiskõhu tunne tuleb ruttu ja läheb ruttu. Kui ma kodus söön lõuna ajal kõhu keskmiselt täis, jätkub sellest terveks päevaks. Aga kuskil restoranis söömist lõpetades oled lõhkemas ja lased rihma lõdvemaks. Sõidad koju ja kõht on kohe jälle nii tühi, et kui tagantpoolt sisse vaatad, siis purihambad paistavad ja hakkad kohe kartuleid praadima.
Vasta
#18
Üks hea kanal sinutorus, mis minu arust ka piisavalt biokeemilist tagapõhja ketotoitumisel lahti seletab

https://www.youtube.com/c/ThomasDeLauerOfficial

viimasel ajal on ta rohkem keskendunud vahelduvpaastumisele aga siiski keto võtmes
Vasta
#19
(13-03-2021, 14:30 )lumm Kirjutas: Üks hea kanal sinutorus, mis minu arust ka piisavalt biokeemilist tagapõhja ketotoitumisel lahti seletab

https://www.youtube.com/c/ThomasDeLauerOfficial

viimasel ajal on ta rohkem keskendunud vahelduvpaastumisele aga siiski keto võtmes

Neid uuringuid on kōvasti ja pigem kalduvad andma häid resultaate. Ise toimin hetkel liha-kala-muna kombinatsiooni koos vahelduva paastumisega. Teine päev küll, aga akne ja üldine heaolu on parem. Mulle meeldib hetkel katsetada ja vaadata, mis sobib. Aga üks vahe sai proovitud puhast karnivoori. Mul kadus igasugune suitsunälg ära isegi. Tegin siis ainult liha-soola-vee kombot. Aga nusserdasin ära oma progressi maapähklivõiga. Asi sellise range lähenemisega on siin see, et ega sul pole vaja selle juurde jäädagi. Aga on väga palju infot, kuidas ntks puhas karnivoor teeb ümberlülituse. Vōi siis taastab. Ja arvata on, et osadele jällegi see ei sobi. Ma tean, miks ma seda teen ja kui vingelt see paneb mind tundma. Ja ärge arvake, et ma siin üritan mingit ususekti luua. Ei. Kuna olen ise nii sisemisi kui ka välimisi muutusi näinud, siis sestap tegingi postituse. Aga mis restodesse puutub, siis lasen ntks kartulite asemel köögivilju panna vōi tellin lihtsalt kala viski vōi brändi kōrvale.
Vasta
#20
„Tegin siis ainult liha-soola-vee kombot....“
Sõid vaid soolaliha mingiaeg?
Süsivesikute piiramine on tõepoolest mõistlikum (enamusele) allavõtmisel, kui rasva vähendamine. Tekitab täiskõhutunde ja kergem alakaloraazi taluda. Täielikult nulli minna ehk vaid ajutiselt.
„Vingelt paneb tundma“ ka pudel viina...see ei tähenda, et selle joomine arukas oleks...Smile
Vasta
#21
(13-03-2021, 22:33 )Q11 Kirjutas: „Tegin siis ainult liha-soola-vee kombot....“
Sõid vaid soolaliha mingiaeg?
Süsivesikute piiramine on tõepoolest mõistlikum (enamusele) allavõtmisel, kui rasva vähendamine. Tekitab täiskõhutunde ja kergem alakaloraazi taluda. Täielikult nulli minna ehk vaid ajutiselt.
„Vingelt paneb tundma“ ka pudel viina...see ei tähenda, et selle joomine arukas oleks...Smile
Eiei. Tegin pannil liha ja kasutasin soola maitseks. Ja tegin seda kusagil nädalakese, aga nüüd ronin uuesti selle hobuse selga. Ning tōesti ka kōht oli rohkem täis. Vōib-olla tōesti, aga kuna olen selline kuju, kes naudib head viskit aeg-ajalt. Ka heade söökide kōrvale. Hehee.

Vasta
#22
Hmm...alkohol ketoga küll kuidagi kokku ei lähe minu arusaamiselt...Shock
Vasta
#23
(13-03-2021, 22:48 )Q11 Kirjutas: Hmm...alkohol ketoga küll kuidagi kokku ei lähe minu arusaamiselt...Shock

Sōltub. Kange kraam - viski, viin, rumm jne on hea. Ja vein ka. Aga ōlle näiteks - oi ei. Vōi need magusad joogid. Siin tuleb jälle mängu see, et kuidas kellegile sobib. Kuna sain sellest toitumisest teada alles eelmisel suvel, siis olengi katsetanud. Algul mind väga ei huvitanud, aga mingi aeg hakkasin uurima, et mis mōju ta annab tervisele. See on selge, et häid tulemusi näha, siis tuleks arvestada 3 kuuga. Vähemalt on seda eksperdid maininud.
Vasta
#24
Tervitused!
Eks mingi aeg proovin ka selle ära, momendil on käsil gluteenivaba toitumine. Oeh oleks ma 10a tagasi sellest teada saanud, kõik see aeg enda piinamine ja teadmatus, et ei talu seda. Tegin trenni ajasin kaerahelbeid jms näost sisse, vahest isegi keetmata, lihtsalt kuuma veega paisutasin ja läks. Seedimine oli nii korrast ära, aga ikka piitsutasin edasi neid süsivesikuid mis teraviljadest ja saiast sai. Nüüd siis mõned päevad gluteenivabalt ja tulemused juba märgatavad, energiat rohkem, pea selgem, depressiivsust vähem, ei ole kõhukrampe ja puhitusi. Siis mõtled, et kui vähe oli tegelikult vaja, et parem hakkaks, sisimas olin juba leppinud olukorraga. Jälgin ja vaatan kas olukord jääb kestma, üleüldse see saia ja nisutoodete suust sisse ajamine pole mõistlik tegu. Me ei räägi enam sellise kvaliteediga teraviljadest mis vanaema-ja vanaisade aegadel olid.
Ketotoitumine on järgmine asi mis proovimiseks läheb, olen selle kohta ka palju uurinud ja üks tuttagi seda proovinud ja kiidab.
Seniks edu sulle!
Vasta
#25
(27-03-2021, 16:46 )Che9 Kirjutas: Tervitused!
Eks mingi aeg proovin ka selle ära, momendil on käsil gluteenivaba toitumine. Oeh oleks ma 10a tagasi sellest teada saanud, kõik see aeg enda piinamine ja teadmatus, et ei talu seda. Tegin trenni ajasin kaerahelbeid jms näost sisse, vahest isegi keetmata, lihtsalt kuuma veega paisutasin ja läks. Seedimine oli nii korrast ära, aga ikka piitsutasin edasi neid süsivesikuid mis teraviljadest ja saiast sai. Nüüd siis mõned päevad gluteenivabalt ja tulemused juba märgatavad, energiat rohkem, pea selgem, depressiivsust vähem, ei ole kõhukrampe ja puhitusi. Siis mõtled, et kui vähe oli tegelikult vaja, et parem hakkaks, sisimas olin juba leppinud olukorraga. Jälgin ja vaatan kas olukord jääb kestma, üleüldse see saia ja nisutoodete suust sisse ajamine pole mõistlik tegu. Me ei räägi enam sellise kvaliteediga teraviljadest mis vanaema-ja vanaisade aegadel olid.
Ketotoitumine on järgmine asi mis proovimiseks läheb, olen selle kohta ka palju uurinud ja üks tuttagi seda proovinud ja kiidab.
Seniks edu sulle!

Hola! Sama siin. Oleks ma ka teadnud varem, aga pole hullu. Kehvem oleks siis, kui poleks üldse avastanud. Mul on heameel, et sul on paremaks läinud. Terviseks!
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tervislik toitumine Balzzar 60 32,832 01-02-2021, 18:35
Viimane postitus: antiamerikanist

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat