Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Natside inimkatsed
Autor Sõnum
Scuderia
Uustulnukas

Postitusi: 14
Liitunud: Sep 2005
21-09-2005 23:57
Postitus: #1
Natside inimkatsed
Kõik, kes on vähegi Teisest Maailmasõjast midagi kuulnud, teavad et Natsidel oli väga palju koonduslaagreid, kus lihtsalt brutaalselt tapeti miljoneid süütuid inimesi. Paljud aga ei tea seda, et samal ajal ja samades laagrites tehti veel jõhkramaid teste ja katseid samasuguste süütute inimeste peal.

Tähelepanu! Nõrganärvilistel ei soovita alljärgnevat teksti lugeda! Kui sa arvad või tunned, et alljärgneva teksti sisu võib sind häirida või põhjustada halba enesetunnet, ka siis ei soovita ma sul seda lugeda!

Natside inimkatsed

Natsi arstid teostasid koonduslaagrites brutaalseid meditsiinilisi katsetusi abitute vangide peal. Nende piinavaid teste iseloomustavad mitmed shokeerivad tunnused:
* inimesi sunniti vastu nende tahtmist tegema ülimalt ohtlikke katsetusi
* peaaegu kõik subjektid pidid taluma uskumatut piina, kehalisi moondusi ning kirjeldamatut valu
* väga tihti olid katsed koostatud selliselt, et lõpptulemuseks oleks uuritava surm

Natside katsetused jagunesid kolme peamisesse kategooriasse:
1) Meditsiinilis-militaarsed uuringud
2) Konkreetse otstarbega katsetused
3) Rassiliselt motiveeritud uuringud


1) Meditsiinilis-militaarsed uuringud

Hitleri reziim toetas paljusid ebahumaanseid katseid väidetavalt ideoloogilistel, sõjalistel ja meditsiinilistel põhjustel. Need teostati Heinrich Himmleri otsesel käsul, saamaks teadmisi erinevate sõjakeerises esilekerkivate situatsiooni tarvis, millega Saksamaa Luftwaffel tuli silmitsi seista. Natsi arstide arvates olid nende elajalikud katsed "sõjaväelise tähtsusega" ning nad põhjendasid oma tegevust, öeldes:"Need vangid on nagunii hukkumisele määratud."

1.1) Alajahtumise katsed

Vangid pisteti mitmeks tunniks jääkülma veega täidetud vannidesse, kus paljud neist lõdisesid surnuks. Selle katse eesmärgiks oli teada saada kui kaua suudavad vaenlaste poolt Põhjamere kohal alla lastud Saksa piloodid jääkülmas vees vastu pidada. Üldiselt oli teada juba tol ajal, et Põhjamere külmas vees inimene üle kahe tunni vastu ei pea. Seda tõestasid ka katsetused.

Katsed toimusid Dachau koonduslaagris ja neid juhtis doktor Sigmund Rascher. Ta üritas jäljendada Põhjameres valitseivad olusid. Katsed tehti 300 vangi peal ning enamasti lõpetati eksperiment alles siis, kui subjekt sai külmashoki. Selle tagajärjel suri neist umbes 80-90.


[Pilt: experiment02.jpg]
dr. Rascher (paremal) läbiviimas hüpotermia katset

Hiljem avaldas Doktor Rascher soovi, et tema hüpotermia labor viidaks üle Auschwitzi, kus olid suuremad hooned, rohkem ressursse ning jäätuvad inimesed tekitaksid vähem kära. Nähtavasti oli doktori keskendumine pidevalt häiritud hüpotermia ohvrite hirmsatest karjetest, mida põhjustas nende jäsemete valgeks külmumine.

Muudetud: 21-9-05 kell 19:54:44 Scuderia

"My Mama always said, 'Life was like a box of chocolates; you never know what you're gonna get.'"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Scuderia
Uustulnukas

Postitusi: 14
Liitunud: Sep 2005
22-09-2005 01:51
Postitus: #2
 
1.2) Altituudi katsed

1942. aastal alustas doktor Rascher Dachaus ohtlikke altituudi (kõrgus merepinnast - Scuderia) katseid. Tema eesmärgiks oli kindlaks määrata parim võimalus, kuidas päästa suurel kõrgusel hätta jäänud lendurid, kel tuli hüljata lennuk ja keda ohustas madal õhurõhk. Seejuures võeti arvesse ka asjaolu, kas lenduril oli hapnikuballoon varuks või mitte.

Rascher kasutas selleks katseks dekompressiooni kambrit, simuleerimaks suurte kõrguste tingimusi. Tihtipeale lahkas ta patsientide ajusid kui need veel elus olid, tõestamaks, et suurel kõrgusel tekivad aju kuklapoolsetes veresoontes imepisikesed õhumullid. 200st katsel osalenust suri umbes 80 katse käigus ja ülejäänud hukati hiljem.

[Pilt: experiment01.jpg]
Vang altituudi katse ajal

[Pilt: DachauExperiment.jpg]
Sama vang peale katset

1.3) Merevee katsed

Merevee joodavust katsetati Dachaus 90 juudi vangi peal ja kogu eksperimenti juhtis doktor Hans Eppinger. Katsealustele anti tavalist merevett. Eppingeri kurikuulus "Berka" meetod loodi selleks, et testida kas
merevee tarbimine ainsa vedelikuna põhjustab tõsiseid füüsilisi häireid või surma 6-12 päeva jooksul. Juudid muutusid mõne päevaga niivõrd dehüdratiseerituks, et neid nähti peale põrandapesu põrandat lakkumas, lootuses saada mõnigi tilk vett.

1.4) Sulfaniilamiidi katsed

Vahemikus 1941-1943 kaotas Saksa armee väga palju sõdureid NSVL aladel kangreeni tõttu. Need ja teistes lahinguolukordades saadud haiguste tõttu surnud mehed äratasid huvi kemoteraapia vastu. Sulfaniilamiidi (benseeni ühendeid - Scuderia) avastamine andis aga võimaluse uuteks ja enneolematuteks sõjategevusest tulenevate haavapõletike ravimiseks. Uut ravimit katsetati kehaliselt tervete juutide peal. Nende kehadele tekitati tahlikult haavad ning nakatati streptokoki, teetanuse ja gangreeni bakteritega. Vereringe katkestati veresoonte kinnisidumise teel, et luua lahinguväljalt saaduga sarnanev haav.

1.5) Tuberkuloosi katsed

Natsid teostasid erinevaid katseid tuberkuloosiga, et teha kindlaks, kas tuberkuloosi vastu on mõni looduslik immuunsus ning samas üritati luua tuberkuloosivastast vaktsiini. Doktor Heissmeyer soovis ümber lükata
populaarset väidet, justkui tuberkuloos oleks nakkushaigus. Ta väitis, et ainult "ammendav" organism oli sellise põletiku suhtes vastuvõtlik, eelkõige aga rassiliselt "alaväärtuslik juudi organism".

Hessmeyer süstis elusat tuberkuloosi bakterit ohvrite kopsudesse, et neid tuberkuloosi suhtes immuunseks muuta. Lisaks eemaldas doktor Hessmeyer lümfinäärmed 20.-ne juudi lapse kätelt. Umbes 200 täiskasvanud katsealust hukati ja 20 last poodi üles Bullenhauseri Tammi juures. Nimelt üritas Hessmeyer meeleheitlikult peita oma eksperimente lähenevate Liitlasvägede eest.

Muudetud: 21-9-05 kell 19:56:59 Scuderia

"My Mama always said, 'Life was like a box of chocolates; you never know what you're gonna get.'"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zed
Veteran

Postitusi: 763
Liitunud: Jun 2005
22-09-2005 08:30
Postitus: #3
Inimkatsed
Teema arenduseks liidan siia ühe oma kunagi ammu kirjutatud nupukese.

Meditsiinilisi katseid inimestega on teinud läbi ajaloo kõik võimud ja riigid.
Saksamaa, N-Liit, USA, Jaapan, Prantsusmaa, Rootsi (!).
Aeg-ajalt tilgub teateid läbiviidud med. eksperimentidest eri riikides tsiviilelanikonna, sõjaväelaste ja vangide kallal. Mengeleid on olnud, on praegu ja tuleb tulevikus.
Hiljuti oli History kanalilt dok. film Saksa teadlaste rühmast kes koonduslaagrites panid aluse kosmosemeditsiinile.
Juhtiv sakslasest arst Strughold viis koonduslaagri vangidega läbi katseid, jahutas neid jäävannis, lasi lõhki barokambris.
Hiljem üritas külmunud inimesi elustada soojenduskottide, kuumade vannide ja Ukraina tüdrukute kehadega.
Üritati leida lahendusi ülikõrgele tõusvate lennukite ja tulevaste kosmoseaparaatide pilootide elutagamissüsteemidele.
Sõja lõppedes juhtis sama doktor ja tema rühm Apollo projekti vastavat lõiku, pannes aluse USAs tervele teadusharule.
Kogu rühma autasustati Kongressi medalite ja muude hinnaliste kingituste ja hüvedega.
Praeguseks on see endine SS med. sonderosakond lõpetanud USA sõjaväe auväärse pensionipõlve ja istet võtnud Valhalla pika laua ümber.
Rootsis uuriti eriti laialdaselt võimalusi inimeste sundsteriliseerimiseks.
Sundsteriliseerimist kohaldati Rootsis lisaks vaimse puudega elanikonnale ka alkohoolikutele ning lumpenlike eluviisidega indiviididele. (Hinnanguliselt sandistati 30.000 inimest ).

Lõpuni avaldamata on seoses Rootsi riigi tuumaprogrammiga 40-50 toimunud katsed.
Otseste relvauuringutega kaasnesid ka tahtlikult katseisikutele tekitatud kiirgushaavandite jm. vastavate mõjutuste uuringud.

USA:s vastavad programmid kus jällegi katsejänestena oli oma sõjavägi.
Pahaaimamatute sõjaväelaste seadmine tuumakatsetuse vahetusse lähedusse uurimaks muuhulgas inimese nägemisorganite hävimist ja hilisemat võimalikku ravi, pöördumatult jäi pimedaks 300 meest.
Edasi Vietnam.
Dzhunglisõjas kasutatud taimemürgi Agent Orange mõju uurimist alustati sihilikult oma jalaväe töötlemisega.
Katsealused surid 100% kolme kuni viie aasta möödudes.

Prantsusmaa vastavaid programme viidi läbi nn. meretagustel territooriumitel, Guajaanal aga ka Vaikses Ookeanis.

Katsejänesteks olid jällegi sõjaväelased, võõrleegion.
Uuriti põhiliselt kiiritustõbe, aga ka mitmeid troopilisi haigusi. Denge palavikku jm.
Sõdurid nakatati tahtlikult saastatud joogiveega.
Võiks veel tuua Jaapani WWII ajal Inglise sõjavangidega tehtud med. katsed, samuti mõttetute metsikusteni viidud katsed rahuliku elanikkonnaga okupeeritud maades, mis algasid juba Hiina offensiiviga.

Edasi Venemaa.
Alates kolmekümnendatest aastatest eksisteerisid GULAG süsteemis spetsiaalsed sõjaväe meditsiiniinstituutidele allunud laagrid Obi jõe alamjooksul, Jamali poolsaarel ja Novoe Zemljal. Nendest kirjutab ka Aleksander Sholzenitsõn oma teostes.

Hinnanguliselt hukkus neis laagrites meditsiiniliste katsete tulemusena veerand miljonit inimest.
Läbiviidud uuringuid iseloomustas mõttetu brutaalsus ja asjatu kannatuste põhjustamine katsealustele.
Vaid mõned näited.

Haavasepsise uuringud.
Katsealustele õmmeldi kõhuõõnde räpaseid õlgi ja tavotist kotiriiet.
Põletushaavade uurimine.
Katsealustele tekitati fosforiga, raketikütuse, napalmi, bensiini jm. militaarset kasutust omavate vedelikega põletushaavu kuni kudede söestumiseni.
Jälgiti kui kaua nad olid kontaktsed ja millal saabus surm, et selgitada välja haavatud sõdurite võitlusvõime säilimist eriolukordades.
Lisaks kiirituskatsed.
Ainult Novoje Zemlja tuumapolügonil hukati hinnanguliselt kiirituskatsetes 50.000 vangi.
Seda kirjutist võiks veel pikalt jätkata.

Miks neid katseid tehakse?
Selle taga on sõjalised uuringud. Loomapiinamisega üksi ei selgita näiteks välja, kui inimesel on 50% kehapinnast põlenud kaua ta veel suudab tanki juhtida.
Neid katseid tehakse ka praegu. Vangidega, surmamõistetutega, lihtsalt jääb inimesi kadunuks. Praegu osatakse vaid varjata efektiivsemalt.
Eesmärk pühendab abinõu.
Miks räägitakse vaid natside ettevõtmistest?
Neist on lihtsalt mugav rääkida, keegi ei vaidle vastu.
Elame alatus ja silmakirjalikus maailmas.


Muudetud: 9-10-05 kell 00:10:32 zed

Tõde läbib kolm staadiumi: 1 - naerdakse välja, 2 - võideldakse vastu, 3 - võetakse kui enesemõistetavat...
[Pilt: toetan2.gif]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Taivo
Tavaliige

Postitusi: 131
Liitunud: May 2005
22-09-2005 23:44
Postitus: #4
 
ma lugesin selle raamatu 2 korda läbi "SS tegutseb" seal oli pikalt toodud nendest katstest. Mingi katse oli selline et inimesel lõigati ühest kohast nahk ära ja seda nii mitu korda järjest nii et pärast nahk tagasi enam ei kasvanud. Katse järeldus-mitu korda ühest kohast ära lõigatud nahk enam tagasi ei kasva ehk teiste sõnadega täielikud idioodid.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jason
Bännitud

Postitusi: 1,240
Liitunud: Dec 2004
23-09-2005 09:11
Postitus: #5
 
ja kõik muidugi usuvad?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Thorondor
reserv-administraator

Postitusi: 4,917
Liitunud: Nov 2003
23-09-2005 09:30
Postitus: #6
 
Mind küll huvitaks, et kust on Scuderia postituste sisu pärit.
"brutaalselt hukati miljoneid süütuid inimesi"
Minu teada suri vangilaagrites kõige rohkem kokku üks miljon, kellest kümnendik ainult olid juudid. Tapmist võis muidugi ette tulla, aga enamus suri nakkushaigustesse.
Katsete juures räägitakse ainult juutidest, nagu oleks mingi juudi propaganda, või siis nagu vangilaagrites mittejuute polekski olnud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,868
Liitunud: May 2004
23-09-2005 10:20
Postitus: #7
 
muidugi on juudi propaganda.
alles see oli ju kus räägiti et tegelikult lahkus siit ilmast vast mingi 400 000 juuti. vanadest juttudest teavad aga kõik et neid olevat olnud miljoneid... ja terve juudi rahvus oli väljasuremise äärel.

no andke andeks mu sinisilmsus aga kas mitte enamus saksa teadlastest polnud juudid?
sakslastel oli juute vaja! need kes hukkusid olid lihtsalt OSA hukatutest.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hallucigenia
Veteran

Postitusi: 3,545
Liitunud: Dec 2004
23-09-2005 12:53
Postitus: #8
 
Gaasikambrid: see ei ole minevik (link) - aga loomulikult leiate te ka selle materjali kohta kahtlusi ja ümberlükkamisi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
crv
Tavaliige

Postitusi: 76
Liitunud: Aug 2005
23-09-2005 13:20
Postitus: #9
 
haige mõelda,et inimene inimesega nii teeb... :S
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Taivo
Tavaliige

Postitusi: 131
Liitunud: May 2005
23-09-2005 15:20
Postitus: #10
 
Sakslased hukkasid üle 6 miljoni juudi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jason
Bännitud

Postitusi: 1,240
Liitunud: Dec 2004
23-09-2005 15:23
Postitus: #11
 
Tsitaat:Algselt postitas: Taivo
Sakslased hukkasid üle 6 miljoni juudi.

kas nägid ise pealt? oskad ehk oma väidet millegagi tõestada? oskad ehk mõne sinu väidet ümber lükkava väite põrmustada?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zed
Veteran

Postitusi: 763
Liitunud: Jun 2005
23-09-2005 15:56
Postitus: #12
 
Jah, see 6 milj. on tänaseks kahanenud mingiks 350.000 tuhandeks. On olnud palju asjakohast poleemikat. Alates uutest tõenditest et Oswiezemi koonduslaagri nn. põletusahjud ehitati poola tööliste poolt 1947, kuni inseneride uurimuseni, et Saksamaa raudteed ei võimaldanud kuidagi 6 miljoni inimese transporti nende aastate jooksul. Siis see kremateerimisprobleem. Inimkeha põles nendes eksponeeritud ahjudes kaheksa tundi. Et põletda selline kogus laipu, peaks need ahjud veel praegugi täie vungiga töötama. Hakati seda põletamisjama ajama kuna polnud tõestatavaid laipu kusagilt võtta, ühishauad jne. Aga Saksamaa oli valmis iga hukkunu pealt Iisraelile kahjutasu maksma.
Kui neid kuulsaid filmikaadreid leitud laibamägedest uurida, siis on näha, et osadel laipadel on saksa sõdurimundrid seljas. Tüüfus tappis lihtsalt nii vange kui valvureid. Jne. Ei viitsi sellest 6 milj. legendist enam jutustada. Juudid isegi ei viitsi enam. Kogu raha on Saksamaalt käes ja probleem ei ole enam päevakorral.
Ahjaa, peab lisama, et iga laagrist pääsenud lihtne juut sai Saksamaa makstud 40.000 dollarist kätte 350!!!

Tõde läbib kolm staadiumi: 1 - naerdakse välja, 2 - võideldakse vastu, 3 - võetakse kui enesemõistetavat...
[Pilt: toetan2.gif]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Scuderia
Uustulnukas

Postitusi: 14
Liitunud: Sep 2005
23-09-2005 18:45
Postitus: #13
 
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Mind küll huvitaks, et kust on Scuderia postituste sisu pärit.
"brutaalselt hukati miljoneid süütuid inimesi"
Minu teada suri vangilaagrites kõige rohkem kokku üks miljon, kellest kümnendik ainult olid juudid. Tapmist võis muidugi ette tulla, aga enamus suri nakkushaigustesse.
Katsete juures räägitakse ainult juutidest, nagu oleks mingi juudi propaganda, või siis nagu vangilaagrites mittejuute polekski olnud.

Lugesin kunagi Guido Ilvese "Sündmused, mis vapustasid maailma", kus mainitakse ühtekokku ligi 6 miljonit hukatut. Ise ma selliseid arve välja ei mõtle.
Ma nüüd mõtlen, kas ma üldse kirjutan enam edasi sellel teemal - muidu teksti oleks veel tulemas küll.

"My Mama always said, 'Life was like a box of chocolates; you never know what you're gonna get.'"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,429
Liitunud: Apr 2007
23-01-2009 18:00
Postitus: #14
 
Teen lühidalt kuna leidsin selle loo alles nüüd - soovitaks tähelepanu pöörata langevarjule mis on Scuderia postituses kõrguse katsetuste kohta (altituud on võõrsõna) - nimelt on tegu USA langevarjuga MITTE sakslaste omaga. See "pisikene" detail ehk valgustab seda kust need pildid reaalselt pärit on ...

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Indr3k
Tavaliige

Postitusi: 160
Liitunud: Dec 2008
07-04-2009 21:24
Postitus: #15
 
Nii palju, kui ma oma ajalugu õppivalt vennalt kuulsin, pidi see kõik jutt väga väga kaheldav olema...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mr.Creepy
Tavaliige

Postitusi: 144
Liitunud: Jan 2009
07-04-2009 21:34
Postitus: #16
 
Haiglane, mida ikka tehti.
Indr3k, räägi lähemalt, miks siis kaheldav?

Saatanat petta pole patt...
Hirm teeb inimese rumalaks.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kessu
Tavaliige

Postitusi: 111
Liitunud: Oct 2007
08-04-2009 10:52
Postitus: #17
 
Aga lihtne arvutus ... kui 8 tundi on adekvaatne arv. Tulemus: kui korraga suudeti ahjudesse panna 500 inimest siis kulus 6000000 põletamiseks 131,5 aastat.

Oskab keegi öelda kui mitu ahju oli? Mina leidasin viiest räägitavat. Nagu ma järeldan piltidelt (keeleoskus mind eriti ei vaeva) siis mahtus ahju 2 surnut korraga. Nii tuleb välja, et aastas, ilma vahedeta sai ühes põletada 2190 laipa. Milj. põletamiseks kuluks viies ahjus 456,6 a. Sõja jooksul, ilma vahedeta oleks saanud viies ahjus põletada 54750 surnut.

Oleks pidanud olema 1095 ahju, et miljonist sõja jooksul vabaneda.

... ega neid kivisidki saa usaldada - äkki kuulavad praegugi meid pealt!
[Pilt: p%C3%A4nner.jpg]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
deg987
Uustulnukas

Postitusi: 43
Liitunud: Nov 2008
08-04-2009 14:57
Postitus: #18
 
Samas minu õpetaja nentis ,et just tänu sakslaste läbiviidud katsetele 2ms. ajal on tänapäeva meditsiin nii kauagele jõudnud. Mina olen 100% veendunud ,et ka tänapäeval teevad suurriigid veel hullemaidki inimkatseid.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,429
Liitunud: Apr 2007
08-04-2009 15:59
Postitus: #19
 
Räägime siis ahjudest. Algselt oli seal 4 ahju ehk siis 2 ahju millel mõlemal oli 2 suuet. Hiljem ehitati juurde veel üks paar - need pildid näitavad skeemi. kuidas asi välja nägi. Ahjude juures tuleb meeles pidada ka seda, et ahje on vaja aegajalt puhastada ning seda tehakse tavaliselt peale IGAT ÜKSIKUT põletamist. Ka Auswitchi ahjud olid ette nähtud korraga ÜHE laiba põletamiseks. Kujutan ette, et vajadusel mahuks korraga ka KAKS laipa, kuid see pikendab oluliselt põletamise protsessi. Lisaks tuleb meeles pidada, et ahje tuleb süstemaatiliselt jahutada, et hoida ära mehaanilised vigastused mis tekivad pikaajalisest kuumusest. Asi on nimelt selles, et nagu ka pildil näha on ahju kere tehtud tollal nii tavalisest telliskivist - seega pikaajaline järjestikune kuumus lihtsalt LÕHUB ära selle ahju ehk põletab läbi. Ahjus on oma nn garantii aeg kui mitu järjestikust põletust tohib läbi viia ning siis PEAB järgnema jahutus ja puhastus periood.

Asi on veel selles, et laip EI HAITU seal ahjus õhku vaid temast jääb järele hulk tuhka ning rõhuv ENAMUS konte mis ei põle ära. Tänapäeva krematooriumi komplekside tootjad ( pakun siin ühe lingi vaatamiseks ja õppimiseks) pakuvad ka sellist "kondipurustajat" ehk veskit mis teeb põletamis jääkidest ühtlase tuha, et kadunuke saaks "ühes" tükis omastele üle anda.

Kuigi on selge, et aastatega on tehnoloogia täiustunud siis peab mainima, et põhimõtted on jäänud samaks. Seega on minu meelest tõestatud rohkem kui kindlalt, et selline põletatute hulk on müstika ning ei vasta tegelikkusele.

Nüüd natuke täienduseks kessu matemaatikale. 6 miljonit on KOGU arv mis oletatavasti vastas KOGU perioodi jooksul tapetud juutide arvule. Auswitchis loeti selleks arvuks kuni 1989 aastani 4 miljonit siis vähendati seda 1,5 miljonini. Siit edasi - jagame 6 milj 4ga saame 1,5; nüüd jagame sinu pakutud arvu 131 aastat 4ga ja saame 32 aastat - isegi see arv näitab, et midagi on mäda. Järgmisesse postitusse panen ühe inglisekeelse artikli mis näitab kui palju oli vange seal tegelikult ning muid detaile mis lükkavad ümber "kohese gaasitamise müüdi.

Lõpetuseks veel natuke ka teema algatamise jutust ehk katsetest. Pole kahtlustki, et katseid tehti. Paljudes kasutati ka inimesi, kuid enamus lugu katsete koledustest on ülepaisutatud ja teadlikult moonutatud või teadmatute vangide poolt valesti tõlgendatud. Samuti ei ole ka juba ammu enam suureks saladuseks, et pea KÕIK katsete tulemused sattusid liitlaste kätte ning salastati, et saaks neid kasutada OMA huvides. Kui kunagi mingi hetk need arhiivid avanevad alles siis võib kindlalt väita keda ja kui palju kasutati.
Aga vähemalt ÜKS legend on purustatud - Scuderia poolt pakutud pildid kõrguse katsetest on jama sest neid sai teha ainult nende isikutega keda usaldati vähemalt nii palju, et panna neid lennukisse - siis sealt alla visata ning loota, et isik tuleb ka tagasi sest langevarju katsete juures on vägagi oluline TAGASISIDE sellest, kuidas langevari käitub ning seal EI SAA kasutada maamatse (kellest enamik laagrite asunikest olid) kelle pole õrna aimugi mida vaadata ja kuidas teatada oma vaatlusi. Pealegi nagu oma eelmises postituses juba mainisin - pildil on USA langevari - sakslased kasutasid OMA langevarje OMA katsetel. Mul peaks olema kuskil ka salvestatud see dokument mis näitab vahet mis oli mis aga hetkel see silma ei jäänud.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,429
Liitunud: Apr 2007
08-04-2009 16:04
Postitus: #20
 
Auschwitz: Myths and Facts

By Mark Weber v IHR.org

Nearly everyone has heard of Auschwitz, the German wartime concentration
camp where many prisoners -- most of them Jewish -- were reportedly
exterminated, especially in gas chambers. Auschwitz is widely regarded as
the most terrible Nazi extermination center. The camp's horrific reputation
cannot, however, be reconciled with the facts.


Scholars Challenge Holocaust Story

Astonishing as it may seem, more and more historians and engineers have been
challenging the widely accepted Auschwitz story. These "revisionist"
scholars do not dispute the fact that large numbers of Jews were deported to
the camp, or that many died there, particularly of typhus and other
diseases. But the compelling evidence they present shows that Auschwitz was
not an extermination center and that the story of mass killings in "gas
chambers" is a myth.


The Auschwitz Camps

The Auschwitz camp complex was set up in 1940 in what is now south-central
Poland. Large numbers of Jews were deported there between 1942 and mid-1944.


The main camp was known as Auschwitz I. Birkenau, or Auschwitz II, was
supposedly the main extermination center, and Monowitz, or Auschwitz III,
was a large industrial center where gasoline was produced from coal. In
addition there were dozens of smaller satellite camps devoted to the war
economy.


Four Million Victims?

At the postwar Nuremberg Tribunal, the Allies charged that the Germans
exterminated four million people at Auschwitz. This figure, which was
invented by the Soviets, was uncritically accepted for many years. It often
appeared in major American newspapers and magazines, for example. [1]


Today no reputable historian, not even those who generally accept the
extermination story, believes this figure. Israeli Holocaust historian
Yehuda Bauer said in 1989 that it is time to finally acknowledge the
familiar four million figure is a deliberate myth. In July 1990 the
Auschwitz State Museum in Poland, along with Israel's Yad Vashem Holocaust
Center, suddenly announced that altogether perhaps one million people (both
Jews and non-Jews) died there. Neither institution would say how many of
these people were killed, nor were any estimates given of the numbers of
those supposedly gassed. [2] One prominent Holocaust historian, Gerald
Reitlinger, has estimated that perhaps 700,000 or so Jews perished at
Auschwitz. More recently, Holocaust historian Jean-Claude Pressac has
estimated that about 800,000 persons -- of whom 630,000 were Jewish --
perished at Auschwitz. While even such lower figures are incorrect, they
show how the Auschwitz story has changed drastically over the years. [3]


Bizarre Tales

At one time it was seriously claimed that Jews were systematically
electrocuted at Auschwitz. American newspapers, citing a Soviet eyewitness
report from liberated Auschwitz, told readers in February 1945 that the
methodical Germans had killed Jews there using an "electric conveyor belt on
which hundreds of persons could be electrocuted simultaneously [and] then
moved on into furnaces. They were burned almost instantly, producing
fertilizer for nearby cabbage fields." [4]


And at the Nuremberg Tribunal, chief U.S. prosecutor Robert Jackson charged
that the Germans used a "newly invented" device to instantaneously
"vaporize" 20,000 Jews near Auschwitz "in such a way that there was no trace
left of them." [5] No reputable historian now accepts either of these
fanciful tales.


The Höss 'Confession'


A key Holocaust document is the "confession" of former Auschwitz commandant
Rudolf H?ss of April 5, 1946, which was submitted by the U.S. prosecution at
the main Nuremberg trial. [6]


Although it is still widely cited as solid proof for the Auschwitz
extermination story, it is actually a false statement that was obtained by
torture.


Many years after the war, British military intelligence sergeant Bernard
Clarke described how he and five other British soldiers tortured the former
commandant to obtain his "confession." H?ss himself privately explained his
ordeal in these words: "Certainly, I signed a statement that I killed two
and half million Jews. I could just as well have said that it was five
million Jews. There are certain methods by which any confession can be
obtained, whether it is true or not." [7]


Even historians who generally accept the Holocaust extermination story now
acknowledge that many of the specific statements made in the Höss
"affidavit" are simply not true. For one thing, no serious scholar now
claims that anything like two and a half or three million people perished in
Auschwitz.


The Höss "affidavit" further alleges that Jews were already being
exterminated by gas in the summer of 1941 at three other camps: Belzec,
Treblinka and Wolzek. The "Wolzek" camp mentioned by Höss is a total
invention. No such camp existed, and the name is no longer mentioned in
Holocaust literature. Moreover, the story these days by those who believe in
the Holocaust legend is that gassings of Jews did not begin at Auschwitz,
Treblinka, or Belzec until sometime in 1942.


No Documentary Evidence

Many thousands of secret German documents dealing with Auschwitz were
confiscated after the war by the Allies. Not a single one refers to a policy
or program of extermination. In fact, the extermination story cannot be
reconciled with the documentary evidence.Many Jewish Inmates Unable to Work
For example, it is often claimed that all Jews at Auschwitz who were unable
to work were immediately killed. Jews who were too old, young, sick, or weak
were supposedly gassed on arrival, and only those who could be worked to
death were temporarily kept alive.


But the evidence shows that, in fact, a very high percentage of the Jewish
inmates were not able to work, and were nevertheless not killed. For
example, an internal German telex message dated Sept. 4, 1943, from the
chief of the Labor Allocation department of the SS Economic and
Administrative Main Office (WVHA), reported that of 25,000 Jewish inmates in
Auschwitz, only 3,581 were able to work, and that all of the remaining
Jewish inmates -- some 21,500, or about 86 percent -- were unable to work.
[8]


This is also confirmed in a secret report dated April 5, 1944, on "security
measures in Auschwitz" by Oswald Pohl, head of the SS concentration camp
system, to SS chief Heinrich Himmler. Pohl reported that there was a total
of 67,000 inmates in the entire Auschwitz camp complex, of whom 18,000 were
hospitalized or disabled. In the Auschwitz II camp (Birkenau), supposedly
the main extermination center, there were 36,000 inmates, mostly female, of
whom "approximately 15,000 are unable to work."
[9]


These two documents simply cannot be reconciled with the Auschwitz
extermination story.


The evidence shows that Auschwitz-Birkenau was established primarily as a
camp for Jews who were not able to work, including the sick and elderly, as
well as for those who were temporarily awaiting assignment to other camps.
That's the considered view of Dr. Arthur Butz of Northwestern University,
who also says that this was the reason for the unusually high death rate
there.
[10]


Princeton University history professor Arno Mayer, who is Jewish,
acknowledges in a recent book about the "final solution" that more Jews
perished at Auschwitz as a result of typhus and other "natural" causes than
were executed. [11]


Anne Frank

Perhaps the best known Auschwitz inmate was Anne Frank, who is known around
the world for her famous diary. But few people know that thousands of Jews,
including Anne and her father, Otto Frank, "survived" Auschwitz.


The 15-year-old girl and her father were deported from the Netherlands to
Auschwitz in September 1944. Several weeks later, in the face of the
advancing Soviet army, Anne was evacuated along with many other Jews to the
Bergen-Belsen camp, where she died of typhus in March 1945.


Her father came down with typhus in Auschwitz and was sent to the camp
hospital to recover. He was one of thousands of sick and feeble Jews who
were left behind when the Germans abandoned the camp in January 1945,
shortly before it was overrun by the Soviets. He died in Switzerland in
1980.


If the German policy had been to kill Anne Frank and her father, they would
not have survived Auschwitz. Their fate, tragic though it was, cannot be
reconciled with the extermination story.


Allied Propaganda
The Auschwitz gassing story is based in large part on the hearsay statements
of former Jewish inmates who did not personally see any evidence of
extermination. Their beliefs are understandable, because rumors about
gassings at Auschwitz were widespread.


Allied planes dropped large numbers of leaflets, written in Polish and
German, on Auschwitz and the surrounding areas which claimed that people
were being gassed in the camp. The Auschwitz gassing story, which was an
important part of the Allied wartime propaganda effort, was also broadcast
to Europe by Allied radio stations. [12]


Survivor Testimony

Former inmates have confirmed that they saw no evidence of extermination at
Auschwitz.

An Austrian woman, Maria Vanherwaarden, testified about her camp experiences
in a Toronto District Court in March 1988. She was interned in
Auschwitz-Birkenau in 1942 for having sexual relations with a Polish forced
laborer. On the train trip to the camp, a Gypsy woman told her and the
others that they would all be gassed at Auschwitz.


Upon arrival, Maria and the other women were ordered to undress and go into
a large concrete room without windows to take a shower. The terrified women
were sure that they were about to die. But then, instead of gas, water came
out of the shower heads.

Auschwitz was no vacation center, Maria confirmed. She witnessed the death
of many fellow inmates by disease, particularly typhus, and quite a few
committed suicide. But she saw no evidence at all of mass killings,
gassings, or of any extermination program. [13]


A Jewish woman named Marika Frank arrived at Auschwitz-Birkenau from Hungary
in July 1944, when 25,000 Jews were supposedly gassed and cremated daily.
She likewise testified after the war that she heard and saw nothing of "gas
chambers" during the time she was interned there. She heard the gassing
stories only later.
[14]


Inmates Released
Auschwitz internees who had served their sentences were released and
returned to their home countries. If Auschwitz had actually been a top
secret extermination center, the Germans would certainly not have released
inmates who "knew" what was happening in the camp. [15]


Himmler Orders Death Rate Reduced

In response to the deaths of many inmates due to disease, especially typhus,
the German authorities responsible for the camps ordered firm
counter-measures

The head of the SS camp administration office sent a directive dated Dec.
28, 1942, to Auschwitz and the other concentration camps. It sharply
criticized the high death rate of inmates due to disease, and ordered that
"camp physicians must use all means at their disposal to significantly
reduce the death rate in the various camps." Furthermore, it ordered:


The camp doctors must supervise more often than in the past the nutrition of
the prisoners and, in cooperation with the administration, submit
improvement recommendations to the camp commandants ... The camp doctors are
to see to it that the working conditions at the various labor places are
improved as much as possible.
Finally, the directive stressed that "the Reichsfhrer SS [Heinrich Himmler]
has ordered that the death rate absolutely must be reduced." [16]


German Camp Regulations

Official German camp regulations make clear that Auschwitz was not an
extermination center. They ordered: [17]

New arrivals in the camp are to be given a thorough medical examination, and
if there is any doubt [about their health], they must be sent to quarantine
for observation.

Prisoners who report sick must be examined that same day by the camp
physician. If necessary, the physician must transfer the prisoners to a
hospital for professional treatment.

The camp physician must regularly inspect the kitchen regarding the
preparation of the food and the quality of the food supply. Any deficiencies
that may arise must be reported to the camp commandant.

Special care should be given in the treatment of accidents, in order not to
impair the full productivity of the prisoners.

Prisoners who are to be released or transfered must first be brought before
the camp physician for medical examination.

Telltale Aerial Photos

Detailed aerial reconnaissance photographs taken of Auschwitz-Birkenau on
several random days in 1944 (during the height of the alleged extermination
period there) were made public by the CIA in 1979. These photos show no
trace of piles of corpses, smoking crematory chimneys or masses of Jews
awaiting death, things that have been repeatedly alleged, and all of which
would have been clearly visible if Auschwitz had been the extermination
center it is said to have been. [18]


Absurd Cremation Claims

Cremation specialists have confirmed that thousands of corpses could not
possibly have been cremated every day throughout the spring and summer of
1944 at Auschwitz, as commonly alleged.

For example, Mr. Ivan Lagace, manager of a large crematory in Calgary,
Canada, testified in court in April 1988 that the Auschwitz cremation story
is technically impossible. The allegation that 10,000 or even 20,000 corpses
were burned every day at Auschwitz in the summer of 1944 in crematories and
open pits is simply "preposterous" and "beyond the realm of reality," he
declared under oath. [19]


Gassing Expert Refutes Extermination Story

America's leading gas chamber expert, Boston engineer Fred A. Leuchter,
carefully examined the supposed "gas chambers" in Poland and concluded that
the Auschwitz gassing story is absurd and technically impossible.

Leuchter is the foremost specialist on the design and installation of gas
chambers used in the United States to execute convicted criminals. For
example, he designed a gas chamber facility for the Missouri state
penitentiary.

In February 1988 he carried out a detailed onsite examination of the "gas
chambers" at Auschwitz, Birkenau and Majdanek in Poland, which are either
still standing or only partially in ruins. In sworn testimony to a Toronto
court and in a technical report, Leuchter described every aspect of his
investigation.

He concluded by emphatically declaring that the alleged gassing facilities
could not possibly have been used to kill people. Among other things, he
pointed out that the so-called "gas chambers" were not properly sealed or
vented to kill human beings without also killing German camp personnel. [20]

Dr. William B. Lindsey, a research chemist employed for 33 years by the
Dupont Corporation, likewise testified in a 1985 court case that the
Auschwitz gassing story is technically impossible. Based on a careful
on-site examination of the "gas chambers" at Auschwitz, Birkenau and
Majdanek, and on his years of experience, he declared: "I have come to the
conclusion that no one was willfully or purposefully killed with Zyklon B
[hydrocyanic acid gas] in this manner. I consider it absolutely impossible."
[21]


Summary

The Auschwitz extermination story originated as wartime propaganda. Now,
more than 40 years after the end of the Second World War, it is time to take
another, more objective look at this highly polemicized chapter of history.
The Auschwitz legend is the core of the Holocaust story. If hundreds of
thousands of Jews were not systematically killed there, as alleged, one of
the great myths of our time collapses.

Artificially maintaining the hatreds and passions of the past prevents
genuine reconciliation and lasting peace. Revisionism promotes historical
awareness and international understanding. That is why the work of the
Institute for Historical Review is so important and deserves your support.


Notes

1. Nuremberg document 008-USSR. IMT blue series, Vol. 39, pp. 241, 261.; NC
and A red series, vol. 1, p. 35.; C.L. Sulzberger, "Oswiecim Killings Placed
at 4,000,000," New York Times, May 8, 1945, and, New York Times, Jan. 31,
1986, p. A4.


2. Y. Bauer, "Fighting the Distortions," Jerusalem Post (Israel), Sept. 22,
1989; "Auschwitz Deaths Reduced to a Million," Daily Telegraph (London),
July 17, 1990; "Poland Reduces Auschwitz Death Toll Estimate to 1 Million,"
The Washington Times, July 17, 1990.

3. G. Reitlinger, The Final Solution (1971); J.-C. Pressac, Le Cr?matoires
d'Auschwitz: La Machinerie du meurtre de mass (Paris: CNRS, 1993). On
Pressac's estimates, see: L'Express (France), Sept. 30, 1993, p. 33.

4. Washington (DC) Daily News, Feb. 2, 1945, pp. 2, 35. (United Press
dispatch from Moscow).

5. IMT blue series, Vol. 16, p. 529-530. (June 21, 1946).

6. Nuremberg document 3868-PS (USA-819). IMT blue series, Vol. 33, pp.
275-279.

7. Rupert Butler, Legions of Death (England: 1983), pp. 235; R. Faurisson,
The Journal of Historical Review, Winter 1986-87, pp. 389-403.

8. Archives of the Jewish Historical Institute of Warsaw, German document
No. 128, in: H. Eschwege, ed., Kennzeichen J (East Berlin: 1966), p. 264.

9. Nuremberg document NO-021. NMT green series, Vol. 5. pp. 384-385.
10. Arthur Butz, The Hoax of the Twentieth Century (Costa Mesa, Calif.), p.
124.

11. Arno Mayer, Why Did the Heavens Not Darken?: The 'Final Solution' in
History (Pantheon, 1989), p. 365.

12. Nuremberg document NI-11696. NMT green series, Vol. 8, p. 606.

13. Testimony in Toronto District Court, March 28, 1988. Toronto Star, March
29, 1988, p. A2.

14. Sylvia Rothchild, ed., Voices from the Holocaust (New York: 1981), pp.
188-191.

15. Walter Laqueur, The Terrible Secret (Boston: 1981), p. 169.

16. Nuremberg document PS-2171, Annex 2. NC&A red series, Vol. 4, pp.
833-834.

17. "Rules and Regulations for the Concentration Camps." Anthology, Inhuman
Medicine, Vol. 1, Part 1 (Warsaw: International Auschwitz Committee, 1970),
pp. 149-151.; S. Paskuly, ed., Death Dealer: the Memoirs of the SS
Kommandant at Auschwitz (Buffalo: 1992), pp. 216-217.

18. Dino A. Brugioni and Robert C. Poirier, The Holocaust Revisited
(Washington, DC: Central Intelligence Agency, 1979).
19. Canadian Jewish News (Toronto), April 14, 1988, p. 6.

20. The Leuchter Report: An Engineering Report on the Alleged Execution Gas
Chambers at Auschwitz, Birkenau and Majdanek (Toronto: 1988). Available for
$17.00, postpaid, from the IHR.

21. The Globe and Mail (Toronto), Feb. 12, 1985, p. M3


About the author

Mark Weber is director of the Institute for Historical Review. He studied
history at the University of Illinois (Chicago), the University of Munich,
Portland State University and Indiana University (M.A., 1977). For nine
years he served as editor of the IHR's Journal of Historical Review.
http://www.ihr.org/leaflets/auschwitz.shtml


Also see:
Open Society And Its Enemies - The Story Of Auschwitz
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?id=2726


Auschwitz: The Final Count
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?id=2709


The Diminishing Numbers of Alleged Dead in Auschwitz
http://vancouver.indymedia.org/print.php?id=156377


The Liberation of the Camps
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?id=55


A Factual Appriasal by the Red Cross
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?id=2735

__________________
'All human beings are born free and equal in dignity and rights. They are
endowed with reason and conscience and should act toward one another in a
spirit of brotherhood.'

UN Universal Declaration of
Human Rights, Article 1

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
postimees
Tavaliige

Postitusi: 136
Liitunud: Nov 2006
08-04-2009 21:49
Postitus: #21
 
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Lisaks tuleb meeles pidada, et ahje tuleb süstemaatiliselt jahutada, et hoida ära mehaanilised vigastused mis tekivad pikaajalisest kuumusest. Asi on nimelt selles, et nagu ka pildil näha on ahju kere tehtud tollal nii tavalisest telliskivist - seega pikaajaline järjestikune kuumus lihtsalt LÕHUB ära selle ahju ehk põletab läbi. Ahjus on oma nn garantii aeg kui mitu järjestikust põletust tohib läbi viia ning siis PEAB järgnema jahutus ja puhastus periood.
Selles sa eksid, iga ahi olgu ta milliset materjalist tahes, peab kindlasti kauem vastu kui vahepeal temperatuur ei muutu. Just soojenemis ja jahtumisprotsess tekitavad erinevad sisepinged materjalis ja lammutavad kõige rohkem, sest mitte kunagi ei soojene kogu ahi üheaegselt.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,429
Liitunud: Apr 2007
09-04-2009 03:48
Postitus: #22
 
Peale telliste on ahjudes ka muudest materjalidest detaile. Erinevad detailid kuumenevad erinevalt. Pealegi on kuumast ahjust on raskem kätte saada sinna kogunenud "jääke". Siit tulebki sisse ajafaktor mis muudab paljud need jutud mõtetuks - liita tuleb ka ahju jahutamise ja taassoojendamise aeg.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zepac
Veteran

Postitusi: 1,305
Liitunud: Feb 2006
09-04-2009 06:48
Postitus: #23
 
Millega neid ahjusid köeti? Vedelkütus või süsi?

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
postimees
Tavaliige

Postitusi: 136
Liitunud: Nov 2006
09-04-2009 12:18
Postitus: #24
 
Tänapäevased on gaasiga aga sealseid ei tea, vaadates seda pilti http://en.wikipedia.org/wiki/File:Aushwi...morial.jpg siis söega kindlalt neid ei köetud. Laip lükati vagonetiga sisse ja kõik jäägid jäid vagoneti sisse. Kopli valumehaanikatehases kasutatakse sama süseemi, vaguniga käivad detailid sisse välja ja umbes 8-9 kuud on ahi pidevalt kuum, siis tuleb sisemus uuesti ümberladuda, olen isegi seda tööd seal teinud. Vaadates pildilt kuidas need ahjud laotud on võib arvata, et selline ahi üle nädala küll vastu ei pea, ümber luukide peab väike võlv olema ja ka katus peab võlv olema, nii jaotuvad pinged ühtlaselt, samuti ei tohiks kivide vahel vuuke praktiliselt esineda. Arvan, et originaalist on ainult vagonetisüsteem ja ülejäänu mingi pakasuha.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,429
Liitunud: Apr 2007
09-04-2009 16:16
Postitus: #25
 
Siit küsimused - kui oluline on kasutatav kütus ja palju seda kulub ühe laiba põletamiseks ?

Laias laastus oli tollal kasutusel 4 kütuse liiki - süsi, gaas, nafta ja puit (lisame siia ka turvas mis on laias laastus sama).
Kuna nafta läks sõjamasina käigus hoidmiseks siis arvan, et selle massilise kasutamise võib PEAAEGU välistada. Gaasiga on probleemne transport - mahutid ja asjad. Sama probleem mis naftaga. Pealegi pole nagu tähele pannud suuri tsistern vagunite ridasi ühelgi pildil.

Jäävad süsi ja puit. Kuskilt on mulle jäänud mäluusoppi, et üks asjapulk arvestas, et kui kõikide väidetavate laipade põletamiseks oelks kasutatud kohalikku puitu siis oleks Poola siiani (jutt oli kuskil 1980 lõpust) suhteliselt tühi metsadest. Samuti lisandub transpordi probleem - oli ju ikkagi SÕDA ning iga transport oli arvel ning VÄGA hästi arvel (erinevalt "nõuka" süsteemist või õigeminei süsteemitusest) ning ükski uurija pole välja tulnud rongi plaanidega kus kirjas suured koormad kütust laagritesse.

Nagu ka õiglaselt väitis postiljon on nende ahjude "pokasuha" suhtes ka ennem arvamust avaldatud. Kuna on välja ujunud Stalini käsk aastats 1946 mis määrab, et 1947 aasta kevadeks PEAB seal - Auswitchis siis valmis olema muuseum "sakslaste metsikuste" kohta siis see muuseum seal ka avati. Samuti on olemas mitme endise sõjavangi tunnistused kes väitsid, et osalesid sellsitel "ennistustöödel" - seega jääb küsimus - milline osa ENNISTATI ja milline osa LOODI.

Siin ei tohi unustada, et tuntumad ja suuremad laagrid võeti KOHE nõukogude reziimi poolt kasutusele ja juba TÕELISTE surmalaagritena. Teema smis räägib holokaustist - siin samas foorumis - olen juba rääklinud kodanikust nimega Shlomo Morel ja tema "tempudest" vangistatute kalla.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog