Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummituskastid internetist
#1
Uueks trendiks on saanud internetis anonüümsetelt kaupmeestelt niinimetatud kummituskastide soetamine. Kasti on suletud mõnest inimesest välja aetud kuri vaim - dybbuk. Kast sisaldab mõningaid esemeid ning on küünlavahaga suletud. Soovituslik on huvilistel neid kaste endale vaid kollektsiooni mõttes soetada, kuid paljud juutuuberid teevad postitusi selliste kastide avamisest.

Videole eesti keelsete subtiitrite lisamiseks valige:
seaded(hammasratta kujutis video paremas all nurgas) > Subtiitrid > Automaatne tõlkimine > Eesti




Youtube's leidub mitmeid selliseid videosid.

Vasta
#2
Ma veel neid videosid vaadanud ei ole, olen laisk video/filmi vaataja.
Kuid mul on aastast 2013 tehtud savinõu, kaanega suletav, küünlavahaga tihendatud, kuhu olen sulgenud oma "kiusaja".
Võite naerda, mina ise ka muigan selle üle, aga nii see on.
Kes väga tahab, võib ära osta.
Anum on Nasca stiilis, ise tehtud.

Pahade vaimude purki (just meil Eestis miskipärast purki) sulgemisest on siinses uhhuu-ruumis ammu juttu olnud, seega mina ise seda välja ei mõelnud.
Vasta
#3
(20-11-2019, 08:36 )Mannu Kirjutas: Kuid mul on aastast 2013 tehtud savinõu, kaanega suletav, küünlavahaga tihendatud, kuhu olen sulgenud oma "kiusaja".

Siiralt küsin: aitas ka?

Vasta
#4
Temile:
abi tuli nii mitmes järgus ja mitmelt olendilt ja inimeselt, et raske öelda. Erilist märgatavat hüpet paremuse poole see abinõu ei andnud, kuid mingi kindluse siiski. Eks mul oli plaan teda abivaimuna kasutada, seep hoidsin alles. Ühel korral olen tema poole pöördunud, kuid eriliste tulemusteta. Eks on mu usk nõder ja skeptitsismist rikutud. Kõige suurem abi oli siiski psühhiaatriast kui institutsioonist ja inimestest, sest rohtusid ma peale ei saanud. Nad ise muuseas arvestavad üpriski sellise uhhuuga. Enam ei ole nii, nagu oli vene ajal, et kuuled hääli, lähed kinni. Nad arvestavad sellega, mida inimest toetav hääl räägib ega pane seda naeruks.
Psühhiaatria võib olla esimene teadusharu, mis hakkab tunnisatama mittemateriaalse reaalset mõju inimesele. Tglt ta juba arvestabki.

Ma olen nõus skeptikutega arutlema sel teemal, olen kohe väga huvitatud sellest.
Vasta
#5
Psühholoogid ja skeptikudki tunnistavad ju placeebo mõju - see on usu mõju. Raskeks läheb siis kui see "placeebo" töötab nende peal, kes uskuda veel ei oska - lapsed ja koduloomad...

Mul endal on ka teine äärmus, ma olen avatud, ma tahan uskuda aga ei suuda. Ma panen selle kolli purki - mul pole probleemi ennast "lolliks" teha - peaasi, et aitaks Laugh
Vasta
#6
Tsitaat: Raskeks läheb siis kui see "placeebo" töötab nende peal, kes uskuda veel ei oska - lapsed ja koduloomad...
Sinu vastust lugedes hüppas pähe mõte, et SEE usk on varasem kui täiskasvanud inimese usk. St platseebomõju on kõikidesse olenditesse kaasasündinud, ainult et me oleme ratsionaalse mõtlemise (lendaja meele) omandnutena selle kaotanud.

Platseebo võrdsustan ma siinkohal organismi iseparanemisvõimega. See on seletatav morfogeensete väljadega. Iga organismi "loob" tema morfogenne väli, mis allub heal juhul (vastava oskuse/teadlikkuse olemasolul ) teadlikule ja veel rohkem alateadlikule mõjutusele. Šamaanid ravaivad seda paranemisjõudu sisselülitades.
Morfogeensetest väljadest ma kirjutan kunagi pikemalt ja teises teemas.
Vasta
#7
(20-11-2019, 10:50 )Mannu Kirjutas: Sinu vastust lugedes hüppas pähe mõte, et SEE usk on varasem kui täiskasvanud inimese usk. St platseebomõju on kõikidesse olenditesse kaasasündinud, ainult et me oleme ratsionaalse mõtlemise (lendaja meele) omandnutena selle kaotanud.

Mulle jälle "tõestab" see seda, et see pole usk vaid miski, mida me ei näe aga töötab sellest hoolimata.

Usk on mu jaoks oma mõtetega millegi loomine - ma usun küll, et me mõtted loovad mingit nähtamatut keskkonda, milles toimub midagi. Seepärast ka me nii "teadvusetud" mingil põhjusel oleme ehksiis lendaja teadvuse kütkes. Ma pole küll kindel, et me teadvel olles midagi paremat looks aga kuidas ometi see positiivsuse loomine nii raske on ja teadvusetuks tümitab Laugh

Vasta
#8
(20-11-2019, 10:12 )Temimoor Kirjutas: Psühholoogid ja skeptikudki tunnistavad ju placeebo mõju - see on usu mõju. Raskeks läheb siis kui see "placeebo" töötab nende peal, kes uskuda veel ei oska - lapsed ja koduloomad...

Mul endal on ka teine äärmus, ma olen avatud, ma tahan uskuda aga ei suuda. Ma panen selle kolli purki - mul pole probleemi ennast "lolliks" teha - peaasi, et aitaks Laugh

Platseebo mõju laste ja koduloomade peal on minuteada seletatud sellega, et platseebot üle andes siiski midagi tehakse. (Vastasel korral ei ole see ju platseebo. Näiteks salajaja suhkrutableti limonaadis ära lahustamine ei liigitu mitte platseebo, vaid lihtsalt suhkru lisamise alla.) Näiteks kui koduloomadele tehakse soolalahuse süst. Loom näeb ja tunneb, et midagi talle tehakse. Keegi tegeleb. Meenub äkki loomaarst, kelle juures käies on tavaliselt parem hakanud. Laste puhul toimub midagi sarnast. Keegi võõras tädi tegeleb või tuleb juua/süüa tundmatut asja lohutavas keskkonnas. Justkui asti juures käiks.

Teine asi on platseebo mõju hilisema mõõtmisega, kuna koerad ja lapsed ei suuda ise enda enesetunnet väga selgelt hinnata. Tuleb kõrvalt vaadata ja jälgida, mis iseenesest on päris subjektiivne ja omakorda kõiksugu eksimustele avatud tegevus. Seega platseebo mõju võib saada liialdatud mõõtmise käigus.

Platseebo efektist (sisendusjõust) on üks väga hea lühisaade sarjast Mindfields, mida veab youtubest tuttav Vsauce ehk Michael Stevens. Episoodis üritatakse puhtalt sisendustehnikaid kasutades ravida lastelt erinevaid vaevusi. Ja täitsa edukalt. Loomadest tuleb ka juttu.

https://youtu.be/QDCcuCHOIyY

Läbivaks seletuseks on, et... haigusega kaasneb stress, mis ei luba kehal ennast täiel määral parandada. Et paranemine saaks alata, on vaja mingit sündmust või päästikut, mis stressi alla tooks. Mida keerukam ja tähenduslikum see "päästik" on, seda edukam on soovitav mõju.

Siit võib täiesti ilma mingeid müstilisi jõude, väljasid ja olendeid postuleerimata järeldada, et... paned "kurja vaimu" kasti ja matad maha ja tantsid kuuvalgel ümber mändide ja määrid konnakudu selja peale... ja võib töötada küll.

Selles suhtes tasub alati haigeid inimesi lohutada, teha kasvõi väikseid heatahtlike žeste, lubada tervenemist ja sisendada lootust...

PS: soovitan soojalt kõiki neid Mindfieldsi osasid, sest need kõik tegelevad mingil määral psühholoogia ja selle huvitavate (pealtnäha parade) efektidega.
Vasta
#9
Minu jaoks on huvitav see, et see platseeboefekt töötab ka siis, kui sellesse ei usu mitte kopika eest ka! Umbes nagu peavalutablett - usud või ei usu, aga enamasti võtab peavalu ära.
Tean päris mitut juhtumit, kus tervendaja posimine on edukalt mõjunud, kuigi inimene on kogu asja üle ise irvitanud ja ainult teiste sunnil või palvel lubanud enese kallal posida.
Sellist kastiga paha vaimu transportimist ma eriti ei usu. Või noh, pigem neutraalne. Kui see on nii vinge vaim, et kasti avanedes ükskõik kellele külge suudab karata, siis pidi selle kastisulgeja veel kõvema vaimuga olema. Ja sellised tegijad juba vaimukaste internetis ei müü.
Vasta
#10
(20-11-2019, 13:57 )Aadu66 Kirjutas: Minu jaoks on huvitav see, et see platseeboefekt töötab ka siis, kui sellesse ei usu mitte kopika eest ka! Umbes nagu peavalutablett - usud või ei usu, aga enamasti võtab peavalu ära.
Tean päris mitut juhtumit, kus tervendaja posimine on edukalt mõjunud, kuigi inimene on kogu asja üle ise irvitanud ja ainult teiste sunnil või palvel lubanud enese kallal posida.


Kas siin ei või mängu tulla alateadlikus? Kui su ümber mingi tseremoonia või posimine toimub ja inimesed silmnähtavalt su tervenemist ootavad, siis on päris raske sisimas külmaks jääda. Pole võimatu, et sellised "posija juures käimised" on meie pshühholoogiale tuttavad juba evolutsioonilisest minevikust.

Vaimukastidega võiks ju teha pimekatse. Et avatakse salaja kellegi majas ja aasta hiljem uuritakse, et kas sellest hetkest midagi muutus. Iseasi kui eetiline see mõnele inimesele tunduda võib.
Vasta
#11
No see on ju täpselt sama kui öelda teisele "ära mõtle roosale elevandile". Kohe tekkib kujutlus roosast elevandist.
Või...“mina küll seda pilvepeal istuvat jumalat ei usu“. Ja kohe on olemas jumal (kindlasti ka pika valge habemega) kes istub pilve peal.
Kõik maagia töötab ainult mõttetasandil.
Jaa... siin tekkib kohe kellegil vastuargument „aaga näe.... see sensitiiv midagi pobises ja minu sügelised kadusid imeväel ära, kuidas see siis mõttetasandil saab olla?“
Noh...kõigepealt keegi koges sügelisi ja teatud punktist enam mitte. See toimus objektiliselt. Objektimaailmas erinevuse loob vaid ego. Tegelikkuses erinevaid objekte ei ole olemas. Sellest tulenevalt sensitiiv ja sügelised on üks ja sama, nad eksisteerivad alati koos.
Kui nüüd väääga lihtsustatult ja naljakalt seletada....Smile
Vasta
#12
Ma tunnistan, et minu vaimupurgi mu laps avas puht uudishimust, teadmata millega tegu. Oli siis u 10-aastane. Ei märganud küll midagi, et temaga halvasti oleks olnud. Ega kodus ka midagi polnud kummalist. Laps ei teadnud, et sinna purki minu oma arust mingi deemon suletud oli. Ja ma ei ütelnud seda talle ka hiljem. Ta on üsna "maine" laps.

Kui tegu oleks olnud Ouja-lauaga flirtiva teismelisega või mõne teise noore teispoolsusehuvilisega, siis midagi kahtlustama hakates oleks ta ilmselt ehk deemoni mõju tundma hakanud Smile Ikkagi mingi savinõu ja sodi sees, kinni joodetud. Tagurpidi platseebo. Suht enamus needusi nii mõjuvadki.
Vasta
#13
(20-11-2019, 16:01 )Q11 Kirjutas: No see on ju täpselt sama kui öelda teisele "ära mõtle roosale elevandile". Kohe tekkib kujutlus roosast elevandist.
Või...“mina küll seda pilvepeal istuvat jumalat ei usu“. Ja kohe on olemas jumal (kindlasti ka pika valge habemega) kes istub pilve peal.
Kõik maagia töötab ainult mõttetasandil.
Ja kui nüüd väita, et seda mõttetasandit pole olemas , sest käega katsuda ei saa, mõõtmistulemustega on ka nii nagu on (mõtete sisu mõõtmisega on veel raskusi), siis ongi väga kerge kõike mõttetasandi kaudu juhtuvat olematuks tunnistada.
Tsitaat: Tegelikkuses erinevaid objekte ei ole olemas. Sellest tulenevalt sensitiiv ja sügelised on üks ja sama, nad eksisteerivad alati koos.
See ongi infovälja tasand, kus hea ravitseja toimetab.
Vasta
#14
(20-11-2019, 11:13 )KuKr Kirjutas: Need videod on minu meelest tehtud hea meelega. Hakkajad noorsandid püüavad klikke.

Selles ei ole kahtlustki, et tegemist on klickbait'idega. Kuid teema iseenesest üpris populaarne ja sellise vaimude vangistuse ja äriga tegeleb niimõnigi tõsiuskselt.
Vasta
#15
"Ja kui nüüd väita, et seda mõttetasandit pole olemas , sest käega katsuda ei saa"
ee...tähendab väita, et mõtet poleks ei saa. Me ju kogeme neid. Käega katsumine ja peas "nägemine" on sama. Paned käe kuuma tee tassi vastu ( koged soojust) või märkad peas järsku ilmuvat mõtet "küll see Q11 ikka ajab soga" on lõppkokkuvõttes sama...Smile
Vasta
#16
https://www.youtube.com/watch?v=n2bvuBkRjEs&t=719s
Vasta
#17
Hollywoody nägemus antud nähtusele. 1980ndatel mängiti kinolinal ideega kummituste püüdmisega ülipopulaarses meelelahutuslikus filmis Ghostbusters.

The Possession(2012) väidetavalt tõestisündinud lool põhinev film.
imdb: https://www.imdb.com/title/tt0431021/


Dybbuk Box: The Story of Chris Chambers (2019) samuti tõsielul põhinev film.
imdb: https://www.imdb.com/title/tt10091696/


Thir13en Ghosts (2001) film kus kurjade vaimude vanglaks on kujundatud terve maja.
imdb: https://www.imdb.com/title/tt0245674/


Vasta
#18
(21-11-2019, 14:18 )xawa Kirjutas: ...väidetavalt tõestisündinud lool põhinev film.

Seda väidet kohtab (õudus)filmide puhul päris tihti, aga ei tea kui palju selles tõtt on. Ega ilmselt mingit seadust ei ole, et ilmaasjata ei tohi nii öelda. Raamatutega sama lugu. Justkui kunstilistel kaalutlustel lubatud valetamine.

Tuleb meelde, et kunagi sai natukene uuritud ühe sellise filmi (Liblikmehe ennustused) kohta. Midagi eriti ei läinud reaalsusega kokku. Samas film ise on üks mu õuduslemmikud ja vastuolu vaatamist ei sega.
Vasta
#19
Kas mõnes kummituskasti videos on selgitatud ka põhjalikumalt seda, mis vaim kasti suletud on?
MInu vaimupurki sai pandud vaimse häire haigusvaim. Haigusvaimude jm olendite olemus: "Olend tähendab misiganes piisavalt püsiv moodustis, nt kasvõi auto, äikesetorm, peas ketrav mõttemuster, inimene - see on omamoodi sünesteesia vorm, tajun neid olendeina. Vaadates praeguste hõimurahvaste animistlikku usku, siis oli see olendeina nägemine inimkonna varasele etapile üldomane. "

Kas vaimukastides on mingi maja poltergeist? Spetsiaalselt väljakutsutud deemon?
Või kuidas kunagi? Või on jäänud üldse täpsemalt määratlemata?
Selgituseks: majas tegutsevad poltergeistid on kollektiivse ja maja elaniku(elanike) isikliku alateadvuses eksisteerivad "mõttemustrid".
Vasta
#20
(22-11-2019, 10:38 )Mannu Kirjutas: Kas mõnes kummituskasti videos on selgitatud ka põhjalikumalt seda, mis vaim kasti suletud on?
MInu vaimupurki sai pandud vaimse häire haigusvaim. Haigusvaimude jm olendite olemus: "Olend tähendab misiganes piisavalt püsiv moodustis, nt kasvõi auto, äikesetorm, peas ketrav mõttemuster, inimene - see on omamoodi sünesteesia vorm, tajun neid olendeina. Vaadates praeguste hõimurahvaste animistlikku usku, siis oli see olendeina nägemine inimkonna varasele etapile üldomane. "

Kas vaimukastides on mingi maja poltergeist? Spetsiaalselt väljakutsutud deemon?
Või kuidas kunagi? Või on jäänud üldse täpsemalt määratlemata?
Selgituseks: majas tegutsevad poltergeistid on kollektiivse ja maja elaniku(elanike) isikliku alateadvuses eksisteerivad "mõttemustrid".

Dybbuk - juudi mütoloogia kohaselt surnud inimese vaim mis on asunud kellegi elava kehasse, et mingit pooleli olevat ülesannet täita. Teatavasti lahkudes pärast oma eesmärgi saavutamist.

Ehk siis kastides eksorsismiga inimesest välja aetud kuri hing.
Vasta
#21
(20-11-2019, 08:36 )Mannu Kirjutas: Ma veel neid videosid vaadanud ei ole, olen laisk video/filmi vaataja.
Kuid mul on aastast 2013 tehtud savinõu, kaanega suletav, küünlavahaga tihendatud, kuhu olen sulgenud oma "kiusaja".
Võite naerda, mina ise ka muigan selle üle, aga nii see on.
Kes väga tahab, võib ära osta.
Anum on Nasca stiilis, ise tehtud.

Pahade vaimude purki (just meil Eestis miskipärast purki) sulgemisest on siinses uhhuu-ruumis ammu juttu olnud, seega mina ise seda välja ei mõelnud.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
No ma ei tea kuidas paluda, et sa sellesinatse tehnoloogia mulle avaldaks. Mul siin ligidal igas suves narkomaanide jõuk räuskab, kiusavad oma lähinaabreid ja kilomeeter kaugemale. Üks narkar tollest kambast mõni aasta tagasi ilkus et on kriminaaluurija sugulane ja üle mu kodu läve tuli lööma, sattus otse mu poja kätte kriminaaluurimise alla, issanda teed on imelised. Aga too kamp tuleb vaigistada täielikult, mõistan et avalikult foorumis seda tehnoloogiat ei tohi levitada. Fui mis imelik sõna, TEHNOLOOGIA.
Kusjuures on selline njuans: Kui korraldan noile omal moel, siis keegi tolles kambas sureb. Ma ei soovi seda, ehk saab kuidagi teisiti.
Vasta
#22
Isemaag, kuna minu vaimupurk kuigi hästi ei töötanud, siis poleks selle tehnoloogia avaldamisest eriti kasu. Ma ei mäleta ka täpselt, suhteliselt spontaanselt kujunes. Ilma igasuguste (väliste-õpitud) rituaalideta, enda jaoks tähenduslike asjadega.
Aga ma loen luhtaläinuks selle katse.
Vasta
#23
(23-11-2019, 03:15 )isemaag Kirjutas: Kusjuures on selline njuans: Kui korraldan noile omal moel, siis keegi tolles kambas sureb. Ma ei soovi seda, ehk saab kuidagi teisiti.
Aga mis siis, kui korraldad ja nädala pärast on uus ja täpselt samasugune kamp platsis? Mis sa siis teed? Korraldad veelkorra? Kas selles perspektiivis ei aimdu nagu miskisugune lõks?

Vasta
#24
(25-11-2019, 11:01 )filo Kirjutas:
(23-11-2019, 03:15 )isemaag Kirjutas: Kusjuures on selline njuans: Kui korraldan noile omal moel, siis keegi tolles kambas sureb. Ma ei soovi seda, ehk saab kuidagi teisiti.
Aga mis siis, kui korraldad ja nädala pärast on uus ja täpselt samasugune kamp platsis? Mis sa siis teed? Korraldad veelkorra? Kas selles perspektiivis ei aimdu nagu miskisugune lõks?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Maagia kaudu kedagi ründama ma pole õppinud, soov võib vinge olla kuid miski tõke muudab olemise sitaks sellise kavatsuse järel. Aga midagi on vaja teha, et tulevas suves enam narkouimas räuskajaid ei satu lähedale. Lihtsalt väsimus on tekkinud. Hea kaudu, suure hea kaudu keskenduda mõni minut ja saabub jumalik vaikus narkomaanide pesasse, tymps jääb vaiki, kuid veerand tundi hiljem jälle hakkab pihta. Niimoodi kümneid kordi ööpäevas, aastate pikkune praktika. Praegalt on külm aeg, rahulik aeg, kuni kevadeni külma käes keegi jaurata ei viitsi. Ühe maatüki korraldasin nii ära, et sinna enam ei ehitata pika aja vältel, otse inimeselaadsete pihta ei tea kuidas toimida, väliselt justkui normaalsed, kaks kätt kaks jalga, neil on pisikesed vääksud ja kasvatavad neid samasugusteks nagu ise on, kui mitte hullemaiks. Kui kamba liikmete arv on mitu, siis enam jõud ei käi üle ja miskit hea soovimise tahet enam ei jätku. Siis tuleb haiget teha! KVALITEETSELT! Niimoodi, et pole midagi teinud.

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
3 külali(st)ne

Expand chat