Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kes või mis on uni?
#26
Räägime siis unest. Tõepoolest – kõikidel inimestel on need ruumid erinevates kohtades. Nad võivad olla erinevalt sisustatud, ka funktsioonid erinevad mingil määral.
Kujutage nüüd ette, et oleta kontserdil, kus kasutatakse udu masinat. Une kassett on midagi udu masina sarnane. Une udu on väga kummaline, sellesse jäävad kunni ka minu külalised.
Teda ei ole võimalik vangistada, sestta uni tuleb kõikidest seintest läbi. Ainult siis kui une kasett selle udu enesesse tagasi tõmbab. Ärkame ülesse. Udu tihedus ja intensiivsus ei ole une tsükli ajal ühtlane. Ka une udu värvus on inimestel erinev. Põhiliselt koosneb see hästi heletatest värvidest.
Kõikides ajus asuvates ruumides on väga palju olendeid. Nii halbu kui häid. Kellel mingeid võimeid on, eks see siis näitab teile oma unenägu. Aga udu ju moonutab seda mida näidatakse.
Edasi mõelge ise.


Vasta
#27
Mis jura Sa kalldunn ajad küll??...Smile
Vasta
#28
Olendite osas olen nõus.
Aga selline une käsitlus on igatahes väga huvitav. Pole varem sellist kohanud ja täitsa pean selle üle järele mõtlema.
...
Mingist vaatepunktist jah võib nii näha. Tiibeti unejoogast lähtudest on uni just moonutuste vältimine.

Sul on Kalldunn, tõesti omamoodi vaatenurk, aga kui see töötab, siis miks mitte ju seda kasutada. Mul endal on ka sellised vaatenurgad, mis teistega eriti kokku ei lähe.
Vasta
#29
jah...vabandust kalldunn...kui natuke liiale läksin...Smile
Vasta
#30
Mõtleksime siis niimoodi:
Une energia on teistsugune energia. See blokeerib selle energia mida me päeval kasutame. Kui me ülesse ärkame, siis peab see kuhukile kaduma. Muidu me - ju ülesse ei ärkaksii.
Selle energia jauks peab olema mingi eriline koht. Et ta ei segaks, meie päevast aktiivsust.
Olen kõvasti harjutanud, et see udumasin tööle hakkaks. Siis kui mina seda tahan. Vahel õnnestub – vahel mitte.
Vasta
#31
Tahtega saab uinuda küll. Paned silmad kinni ja magadki. Samal ajal magada ja ka ärkvel olla saab minu arust vaid lucid dreami ajal, kuid siis on keha liikumatu. Nii, et keha liigub ja samal ajal teise inimesega juttu ajab, mõistus aga kehast väljas ringi toimetab, suudavad vaid üsna vähesed. Kuuldavasti olla Vigala Sass seda korduvalt teinud.
Vasta
#32
Mäletan kunagi lugesin, et Vigala Sassil oli juba lapsestpeale mingi psüühika häire magamajäämisega. Seda endale tahta pole vist eriti mõtekas.
„ Nii, et keha liigub ja samal ajal teise inimesega juttu ajab, mõistus aga kehast väljas ringi toimetab, suudavad vaid üsna vähesed...“
Oot Sa mõtled ärkvelolekus toimetades ja samalajal ka astraalis olla või? Ei niipidi ikka ei saa, need on kaks erinevat seisundit. Aga kui otse astraali lähed ja teises unetoas raamatut näiteks loed siis füüsilise keha tajud pole jah väljas. Kuuled aknast tulenevat automüra, koera haukumist, linnulaulu . Tajud või näed ärkveloleku maailma samalajal. Oled iseenda loodud unemaailmas ja samas tunned enda päris keha.
On võimalik ka silmad lahti astraali minna...nõiapeegliga. Aga see pole silmadele hea...Smile

Vasta
#33
Just seda ma silmas pidasingi, et sinu kaasvestleja ei saa arugi, räägib sinuga adekvaatset juttu samal ajal kui sa teadvusena astraalis kolad. Seda väitis ka mingil aastal üks selgeltnägijate tuleproovis osalenud ravitseja, et käis ja vaatas sirmi all olevat pilti, samal ajal kui ta keha pildi taga edasi-tagasi jalutas. See on mingi teadvuse kahestumine. Sass oli seda hästi vallanud. Võttis abivajajaga lõkke ääres viina, ajas magusat kepijuttu, aga samal ajal käis vaatamas, kus mehe äravarastatud auto asub.
Vasta
#34
„et sinu kaasvestleja ei saa arugi, räägib sinuga adekvaatset juttu samal ajal kui sa teadvusena astraalis kolad....“
Hmm...definitsioonina see asetuks kas „kaugelt nägemise“ või mentaalrännaku alla. Astraali üks eeldus on unehalvatus, niiet sel ajal ei saaks mitte kuidagi füüsiline keha juttu ajada või viina juua...Smile
Vasta
#35
(08-11-2019, 13:28 )Q11 Kirjutas: „et sinu kaasvestleja ei saa arugi, räägib sinuga adekvaatset juttu samal ajal kui sa teadvusena astraalis kolad....“
Hmm...definitsioonina see asetuks kas „kaugelt nägemise“ või mentaalrännaku alla. Astraali üks eeldus on unehalvatus, niiet sel ajal ei saaks mitte kuidagi füüsiline keha juttu ajada või viina juua...Smile
Need kes sarnaselt astraalis liiguvad on algajad. Tuleb jõuda nii kaugele, kus astraalis vallatakse ja hallatakse oma keha ja teadvust. On siiski üks väike probleem. Nähakse kahte pilti korraga. Une ja une halvatusega – ei ole astraaliga – mitte mingisugust pistmist. Unes on astraal välistatud.

Vasta
#36
"Tuleb jõuda nii kaugele, kus astraalis vallatakse ja hallatakse oma keha ja teadvust"
No vat siin tulevadki sisse defineeringud. Sa kalldunn räägid mentaalist, mitte astraalist...Smile
Vasta
#37
(06-11-2019, 14:25 )kalldunn Kirjutas:
(06-11-2019, 14:07 )filo Kirjutas:
(05-11-2019, 09:23 )kalldunn Kirjutas: Igaüks räägib siin oma kogemustest – seoses unega.
Väga hästi on näha, kuidas umbes 2 aastat tagasi algas siin foorumis taganemine, et mitte öelda põgenemine. Mitte keegi ei räägi siin enam siiralt oma kogemustest. Paljud on oma varasemad postitused kustutanud.
Tähelepanek on õige, kuid see on vales teemas.
Aitäh.

Väga austatud kalldunn! Palun ütle mõnes sobivamas teemas oma arvamus selle kohta, miks inimesed siit foorumist põgenesid. Muidugi juhul kui sa saad sellise arvamuse avaldamise luksust endale lubada.

Aitäh.

Vasta
#38
filo
Arutame antud teemat edasi selles teemas.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid259153
Vasta
#39
(05-11-2019, 09:23 )kalldunn Kirjutas: Huvitav! Aga sarnast teemat meie foorumis ei olegi!
Igaüks räägib siin oma kogemustest – seoses unega. Teaduslik maailm – ei ole ka, nähtavasti kokkuleppele jõudnud. Kes või mis see uni, siis tegelikult on? Senikaua kuni me ei jõua mingisuguselegi kokkuleppele une definitsiooni suhtes – on mõttetu vaielda une tagajärgede üle.
Muidugi on minul oma arvamus – ja oma nägevus une suhtes. Aga nagu tavaliselt .
Erineb see kõikide teiste arvamustest. Oma arvamuse jätan ma viimaseks.
Kõigepealt tahaksin ma kuulata Teie arvamust. Teadusliku maailma arvamust. Niipalju kui see on kättesaadav.
Võib olla suudate minu arvamust muuta! Kui ma näen viga Teie arvamuses – vaidlen ma Teiega kindlasti!

Inimene magab keskmiselt 7-9 tundi. Osa unenägudest on eelmise päeva või eluprobleemide lahendamistest. Vastu hommikut saavad võimust kas parasiidid või kaitseinglid. Oleneb, mida nähti unes. Igaüks peab otsustama oma sisetunde järgi.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,140 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Uni ja reaalsus - mis need on? silverm 7 4,498 07-12-2021, 11:14
Viimane postitus: Maakristall
  Lucid Dreaming ehk teadlik uni Fritz 267 113,371 15-11-2021, 10:19
Viimane postitus: Eithea
  Unes nägin. Mis tähendab. Keldristvaljapreili 9 3,099 23-09-2019, 14:55
Viimane postitus: Q11
  Edgar Cayce - müüt või tõsi? as-green 78 47,661 14-09-2018, 21:19
Viimane postitus: Viimne Roomlane
  Väiksena nähtud uni? lõõmus 5 3,744 17-10-2016, 07:13
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Korduv uni- ei saa abikaasaga kontakti.. Cessu 4 3,606 19-09-2015, 12:15
Viimane postitus: sakala
  Kas astraalrännak või lihtsalt uni ja miks just seesugune? Kõiksuses 10 7,714 06-08-2014, 16:41
Viimane postitus: Kõiksuses
  Unehäired, halvad unenäod - mis toimub? LiisuS 38 15,685 19-06-2013, 16:54
Viimane postitus: euroruubel
  Veider uni vestlusest surnuga PMK 2 2,449 06-06-2013, 00:30
Viimane postitus: Veli Joonatan

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat