Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis on õnn?
#1
Otsinguga ma ei leidnud siit teemat, kus arutletaks ekstra õnne olemuse üle.
Küsin siis: mida tähendab teie jaoks sõna "õnn"? Kuidas seda saavutada? Kas selleks on olemas mingeid universaalseid vahendeid, meetodeid? Mis on teie arvates õnne defineerimisega valesti tehtud?

Enda jaoks olen ma jõudnud selgusele, et õnn on elusolemise tunne. See tunne, et ma olen elus, suudan nautida, mul on siiras (mitte sunnitud) soov tegelda mulle huvi pakkuvate asjadega (kasvõi arvutiga helinikerdamine, trummimäng). See on see, kui ma vaatan taevasse ja näen selle sügavust, kui taevas ei tundu mulle lameda lae moodi. See on see, kui ma ei unista surmast, ei tunne põhjendamatut kurbust, mõttetut viha, hirmu. Ja kui ma suudan lõdvalt taluda ettevõetud kohustusi (töö). Ma ei pea seejuures ringi käima, nägu peeretamas peas nagu präänikumüüjal pühade aegu. Ma ei pea seda maailmale välja näitama, see ei ole kohustus. Lihtsalt ma tahan seda nautida. Kuidas aga seda saavutada, selles osas mul otsing alles käib, kindlaid vastuseid ei ole ma leidnud. Praegu mu elus toimivad meetodid võivad olla vaid ajutine ravim hullema ärahoidmiseks.

Universaalsete vahendite eksistentsi ma ei usu. Olen tähele pannud, et kõik meetodid ei sobi kõikidele ja mõnda meetodit pruugitakse julmalt iga ettejuhtuva õnnetu peal. Tagajärjed on kurvad.
Vasta
#2
Küsi endalt korraks ,et kui sa raudkindlalt teaksid ,et sinu õnnetu olek annab kellegile võimaluse õnnelik olla, kas see teadmine teeks korrektuure su siseilmas? Või astub ligi isekus ja nõuab õiglust? Tahan ju ka kui teistel on rõõmus olla. Miks minul ei ole aga näe neil ja neil on? Usud et oled ise andnud kõik endast ja nii peaksid saama ka tasu? Ootad kannatamatult või lausa masenduses nõuad? Kuidas sa üldse tead ,et kusagil välja on õnn kui su sees pole võrdlust? Et kunagi ju oli? Kuhu sai? Olid liiga isetu ja andsid ära? Seega ootad et see väljast peab õiglaselt tagasi ka tulema. Aga kas see oleks rahuks piisav ,et endast antud on ikka alles? Kui väline on õnnelikum su ümber ,siis pole ju see halb. Kui seal oleks sinust kõik õnnetum ja halvem ,kas sa suudaksid olla siis õnnelik ise?
Vasta
#3
Õnn on see, kui inimene on õnnelik.

Vahet pole, miks ja kuidas ja mispärast.
Vasta
#4
Elutäius sisaldab ka kurbust ja muud. Keegi on rahul kui tal on kerge elurada. Keegi aga tõuseb tiivuile kui temas on kõike ja üleni. Karastav karmus. Elu õppetunnid. Kannatustest tõusnud elukogemus. Valudest avanenud silmad jne. https://www.youtube.com/watch?v=e9dZQelULDk
Vasta
#5
Hetk ongi Õnn. Sest Ta ei vaja midagi endale juurde ja Temast pole võimalik ka midagi ära võtta....Sa Ise Oledki See...Smile
Vasta
#6
Õnn on see kui saad armsama(te)ga koos olla. Tetraalolemuse Meie aspekt!
Vasta
#7
(12-04-2019, 19:40 )pimedus Kirjutas: Õnn on see kui saad armsama(te)ga koos olla. Tetraalolemuse Meie aspekt!

Mina näiteks ei tunne end teiste inimestega koos olles kunagi hästi, ainult üksi. Õnn on minu jaoks vaimse heaolu seisund, mis tuleb seestpoolt. Välise maailmaga ja teiste inimestega ei pruugi sel üldse seost olla, lihtsalt enda sisemine rõõm. Ainult et mõtlen vahel, kas sellises maailmas on ikka kohane õnnelik olla üldse. Mina näen maailma nagu Suure Elaja tapamaja, kui tsiteerida kirjandusklassikat.

Vasta
#8
Pakun,et õnn on hea sex partner?
Vasta
#9
Õnn on kui Kõrgem Mina ennast tunnetab.
Näitena....kujutame ette, et Sa magad, näed und...nüüd keegi seal Sinu unes tuleb rääkima "see on kõik sinu uni, see pole päris"...
"Kuidas nii?" oled segaduses
Ja hakkad siis magavat ennast seal unemaailmas otsima.
Sa ei leia kunagi seda Mina kes näeb und. Sest see "maailm" on sinu Päris Mina sees.
Samamoodi on ka praegu. Me ei leia Iset (Õnne) siit...Smile
Vasta
#10
Maario.
Armsamad ei pea tingimata teised inimesed olema, võib misiganes muu olend või asi ka olla... nagu Paadikaptenil oli trumm või trummid. Samas täiesti üksi polegi võimalik olla! Eks oleme kõik maailma(de) kujundamises kaasloojad... tapmisel ja tapmisel on kah erinevus. Kellel hing puhas see teeb vahet!

Vasta
#11
" Samas täiesti üksi polegi võimalik olla!"
Kuda nii?...Üks ju ainult on... ehk... Mina Olen...Smile
Vasta
#12
Mis vahe on tapmisel ja tapmisel selle jaoks, keda tapetakse?
Vasta
#13
"Mis vahe on tapmisel ja tapmisel selle jaoks, keda tapetakse?"
Kui Sa näed und, et sa kedagi tapad või keegi tapab sind. Mis vahe oleks seal Unenägijale?...Smile
Vasta
#14
(14-04-2019, 14:42 )zzz34 Kirjutas: Pakun,et õnn on hea sex partner?

Kah tõsi. On inimesi, kes saavad elusolemise tunnet muu hulgas seksi kaudu, see ravib neil isegi deprekat. On inimesi, kellel see tunne tekib vaid seksi abil, muud vahendid jäävad nõrgaks või ei toimi. Ühiskond paraku ei tolereeri ka selle sõltuvuse ohutuid vorme. Seda põlastatakse olenemata maailmavaadetest, isegi New Age "kõike ja kõiki sallivad" õpetajad nimetavad sellist asja "madala vibratsiooniga, deemonlikuks värgiks". Seksist sel moel sõltuvad inimesed püütakse misiganes vahenditega väänata neile sobimatutesse raamidesse.

Vasta
#15
Tegelikult... ega nad eriti valesti ei ütlegi kui "see" on deemonlik. Vaevalt muidugi nad ise seda teadvustavad. "See" on komponent Daemoni äratamiseks...ainult üks muidugi. Palju raskem on sinna (tsölibaati) segada tingimusteta Armastust sisse...Smile
Vasta
#16
Seks on seega parem kui õnn? Seks on ekstaas, mõnu, eufooria.....see on kaif. Järelikult on õnn miskit kaifitekitavat ,mida sõltlane püüab kätte saada. Ring peal, õnnelikuse kultus, kus vahetan kõik doosiks. Õnne latti osatakse ikka väga kõrgele vedada. Alguses roheline pudi.....lõpuks kräkk. Tava niks enam ei mõika , siis jõuame poomisorgasmideni. Kaks sõna armastus ja õnn. Kõigest harmoonia kõiges leiduvas. Aga jõutakse millegipärast vaid selleni ,et ainult MINU iha ja soov ongi õnnevalem.
Vasta
#17
Jah, õnn võib olla mõne jaoks mõnu, eufooria, isikliku iha rahuldamine. Kui see annab elusolemise tunnet ja vähendab sisemist tühjust. Miks mitte. Mingi piirini on see ok.

Päris palju ekstreemsusi on põhjustanud hoopis soov leida tunnustust. Mõne inimese jaoks on õnn see, kui teised teda kiidavad. Ainult et huvitaval kombel üritatakse misiganes viisil tunnustuse jahtimist siin ühiskonnas iga hinnaga levitada, samas kui mõnu saamine tunnustuse leidmiseks pruugitavaid tegevusi lihtsalt omaette viljeledes on taunitud. Paljudel juhtudel jõutakse just tunnustust otsides alkoholismi, narkomaania, seaduserikkumiste, vägivaldsuse, usuäärmusluse, välise sära kultuse ja muu ekstremismi manu.
Karsket meest peetakse üldiselt veidrikuks (tõsi küll, palju ropumate sõnadega). Alkohoolikule vaadatakse tihti omasuguste poolt viltu, kui ta eelistab juua kodus omaette, kedagi külla kutsumata või ise seltskonda minekut vältides. Seksi nautimine lihtsalt seksi enese pärast on tabu, aga oma "vallutustega" uhkustav mees saab igal pool tunnustust. Rahakas inimene saab soovitusi osta uhkem maja, ägedam auto, minna sagedamini mõnele tunnustuse jahtimiseks "sobivale" reisile. Noored pätid teevad tegusid tihti kambas oma staatuse hoidmiseks. Mäletan, kooliajal suutsin üle võlli läinud kiusamist paaril korral ohjeldada mõne hüljatud maja akna sisseviskamise abil. See töi veidi rahu, kuna sedasorti tegusid tunnustati.

Võibolla kirjeldab olukorra jaburust järgmine anekdoot:

Venemaal peatab miilits uhke Mersu. Selle klaas langeb, ja milku näeb - tohoh, roolis on ehe kodutu parm! Miilitsal siis tekib küsimus, et kuidas nii, sellisel vennal ei tohiks nii uhket autot olla, raudselt ärandas selle kusagilt. Hakkab milku seda parmu küsitlema ja siis bomz jutustab: "vaata, kuidas see Merss on saadud. Mul on nii rammus s...t, et kui kiilakale pähe lasen, hakkavad tal juuksed kasvama! Nii ma teenisin pappi, ostsin auto." Miilitsaonu jääb mõtlema. Noh, endalgi juba juuksed vaikselt kadumas, oleks nagu vaja... Teeb siis parmule ettepaneku "noh, lase tõrts mulle pähe, siis lasen sul minna." Bomz s...b miilitsale pähe ja sõidab edasi. Auto tagaistmel aga irvitab kari uusrikkaid: "hahaha, see juba läheb! Kui viiendale miilitsale kah pähe s...d, on see masin tõega sinu oma!"


Aga ei tea, miks sellise tunnustuse jahtimise kultusega kiusatakse inimesi, kellele sedasorti tunnustus mingit mõnu ei paku?


Vasta
#18
Õigem oleks küsimus, et mis on Õnn sinu jaoks. Sest see erineb kõigil miljarditel inimestel.

Viimase aja A4 suuruseid kommentaare nähes, ei usu, et nood kommentaatorid oleksid oma õnne leidnud. Nad pigem püüvad seda teiste abil või teiste energiate abil võtta. Lihtsalt mõtisklus.

Vasta
#19
(18-04-2019, 16:52 )Minaelan Kirjutas: Õigem oleks küsimus, et mis on Õnn sinu jaoks. Sest see erineb kõigil miljarditel inimestel.

Viimase aja A4 suuruseid kommentaare nähes, ei usu, et nood kommentaatorid oleksid oma õnne leidnud. Nad pigem püüvad seda teiste abil või teiste energiate abil võtta. Lihtsalt mõtisklus.

On ta sul jah lihtsalt mõtisklus. Sina oled ju liiga hea inimene. Sinult võetakse kohe kõik õnn ära. Püütakse sinusse panna paha-paha. Sinu usun ei usu - jääb alati SINU usuks. Te kaks olete ikka erilised vingukotid ,kes end helgeks peavad ja teisi kõiges kurjas süüdistavad. Appi deemonid võtsid mu õnne ära ja tahvad ää tappa. Ohvriks olemine on niii kuradi mugav.
Vasta
#20
(18-04-2019, 17:00 )Lokster Kirjutas:
(18-04-2019, 16:52 )Minaelan Kirjutas: Õigem oleks küsimus, et mis on Õnn sinu jaoks. Sest see erineb kõigil miljarditel inimestel.

Viimase aja A4 suuruseid kommentaare nähes, ei usu, et nood kommentaatorid oleksid oma õnne leidnud. Nad pigem püüvad seda teiste abil või teiste energiate abil võtta. Lihtsalt mõtisklus.

On ta sul jah lihtsalt mõtisklus. Sina oled ju liiga hea inimene. Sinult võetakse kohe kõik õnn ära. Püütakse sinusse panna paha-paha. Sinu usun ei usu - jääb alati SINU usuks. Te kaks olete ikka erilised vingukotid ,kes end helgeks peavad ja teisi kõiges kurjas süüdistavad. Appi deemonid võtsid mu õnne ära ja tahvad ää tappa. Ohvriks olemine on niii kuradi mugav.

Ma olen hea inimene. Ja luban sul minust energiat ammutada niipalju, et see mind ei kahjusta. Me keegi pole ohvrid...vaid nukud KÕIGEKÕRGEMA (meie enese olemuse) näitemängus.
Vasta
#21
Ainus energia ,mis mulle korda läheb on see kui terviku tundmus on võimaldatud nii paljudele kui võimalik. Ka kõige väetimale ja mõne arust väärimatumale. Olgu taim ,puu või lind. Toitun ma ikkagi nagu INIMENE. Ühiskonna linnuses inimesele- tundub kõik üks otsatu diil. Müügiturg toodetele. Seal ei kujutata ettegi ,et miski on ka muuks olemas kui vaid tarbimiseks. Meie kõrgemast ma juba kirjutasin. On valida kas oma vaimaspektile või mingi võõra vaimu rakesse kukkuda. Sa ju kordad jälle mu oma sõnu. Viimane on aga see ,et sa mulle midagi endast annad või saadad. See ei asenda puud metsas. Kujutad ette ,et ma ei kiskle lihaletis ? Ma ei tahaks ,et mu õuele vooriks võõrad ja mu ümbert puud kaoks. Ja kopp ei uuristaks mu jalgealt maavarasid. Kas nüüd mõistad miks ma lõugan ja tõmblen? Minu õnn on see kui ma õnne suudan anda ja hoida neile. Las ma oletan. Viide taarausule oli torge?
Vasta
#22
Õnn on singulaarsuse punkt.
Vasta
#23
Ma ka mõtisklen... ilus ja hea inimene nagu ma olen... Need, kes kirjutavad pikalt... nende A4 suuruseid kommentaare nähes (lugeda ei viitsi, mul piisab vaid NÄHA neid kommentaare), ei usu, et nood kommentaatorid oleksid oma õnne leidnud... jah, vaevalt... Ja need, kes kirjutavad lühidalt... kui näen neid paarisõnalisi ohkeid, siis... tuleb tunne, et need kommentaatorid pole samuti oma õnne leidnud... Lihtsalt mõtisklen siin... ilusake ja heakene...nagu ma olen... Kõige raskem on nende keskmise pikkusega kommentaaride puhul... seal ka nagu... näen, et ka nemad pole oma õnne leidnud.... Ainult mina kirjutan täpselt õige pikkusega kommentaare... sest olen nii nii nii heakenekesekene... Smailikuid ja lilli teilegi, kõik õnnetud inimesed, kes te kirjutate niivõrd vale pikkusega kommentaare... ja olete seetõttu nii õnnetud... Ei, see ei olnud oftpc. See oli lihtsalt mõtisklus....läbi lillede...
Vasta
#24
Tegelt mulle meeldis (selles suht leierdatud teemas) see akkilluse singulaarsuse punkt.
Niiet tasub leierdada. Avastamaks punkte. Mille vahel vedada jooni uueks ruumiliseks tervikpildiks. : )
Vasta
#25
Õnn on kahe paralleeli ristumine.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis teeb inimesest inimese? z3r0 c001 107 25,892 29-02-2020, 17:35
Viimane postitus: Minaelan
  DNA on midagi enamat kui lihtsalt lineaarne kood, mis juhib Ceasar 53 24,781 25-11-2019, 05:12
Viimane postitus: Tyto Alba
  Mis on elu mõte? ayyu 140 55,735 26-06-2019, 10:19
Viimane postitus: Lokster
  Oled see, mis muusikat kuulad Ancestries 94 32,393 15-11-2018, 04:06
Viimane postitus: hulkuv hing
  Mis on sensitiivsus? tulekera 17 10,613 22-09-2015, 17:59
Viimane postitus: Müstik
  Mis värvi on see kuulsust kogunud kleit levis 14 8,928 17-05-2015, 14:40
Viimane postitus: levis
  5 psühholoogiatesti, mis näitavad, et inimkond on hukule määratud Celtic 20 10,334 06-09-2013, 06:19
Viimane postitus: Minaelan
  Halb õnn LingLingEst 14 5,210 09-08-2011, 00:31
Viimane postitus: euroruubel
  Mis juhtus mu sõbraga? luise 2 1,895 05-03-2011, 19:21
Viimane postitus: luise
  Mis tunne on olla mõte? wicked 3 2,347 21-11-2009, 10:39
Viimane postitus: alar

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat