Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suhtlemine kasside-koerte-lindude jt Liigivaimuga
#26
Leidsin meie foorumist veel paar vanemat kuid vägagi haakuvat ja täiesti imetoredat teemat:
Kassi nurrumine on ravitoimega
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=8300

Koera ja kassi raviomadused
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5468

Kasside nurrumisest aga nüüd juba Kõigile Teada Tõde, eksole:
Uuringud kassi nurrumise võnkesageduse (20–140 Hz) kohta näitavad, et sellel võib olla kehale raviv toime – sealhulgas stressi maandav, hingamisprobleemide korral aitav, vererõhku alandav, haavade, lihaste vigastuste ja põletike paranemist kiirendav, südameatakke ennetav ja luid tugevdav mõju.
http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/ka...avitoimega

_Loomaomanikud kannatavad teistest harvemini depressiooni all.
_Lemmikloomadega inimestel on stressirohketes olukordades teistega võrreldes madalam vererõhk.
_Loomaomanikel on teistega võrreldes madalam triglütseriidide ja kolesterooli (südamehaiguste indikaatorite) tase.
_Südameinfarkti läbi elanud loomaomanikud elavad teistega võrreldes pärast infarkti kauem.
_Enam kui 65 aasta vanused loomaomanikud külastavad arsti 30% võrra vähem kui inimesed, kellel lemmikloomi ei ole.

Isegi WebMD on täheldanud, et:
_Alzheimeri tõvega patsientidel esineb vähem ärevust ja emotsioonipurskeid, kui nad elavad koos loomast kaaslasega.
_Aidsihaigetel loomaomanikel esineb vähem depressiooni kui lemmikloomadeta haigetel.
_Inimesed, kes kannatavad kõrge vererõhu all ning võtavad endale kassi või koera, tulevad stressirohkete olukordadega toime teistega võrreldes madalama vererõhuga.
_Südameinfarkti läbi elanud loomaomanikest haiged elavad teistega võrreldes pärast infarkti kauem.
http://alkeemia.delfi.ee/tervis/alternat...d=71026919

Nimetet foorumiteemades on veel palju viiteid ja värke.



Natuke heliteraapiat ka vahele. Ei rohkem ega vähem kui 10 tundi jutti.
https://www.youtube.com/watch?v=_CRE-XdVvNA

[Pilt: images?q=tbn:ANd9GcTy4igo6EUIWnNLRP6Gf2M...qLi3jmMAvA]

Muide, ka lihtsalt kassipiltide või kassivideote vaatamine alandab stressi.
Ka justkui teaduslikult tõestatud nüüdseks, eksole.
https://theconversation.com/cat-lovers-r...appy-43460



Kusjuures enamik antud teema (ja teistegi teemade) kommentaare vaadatakse siinpool üle ka ühe terase nurruinspektori poolt mu suht alaliselthõivatud (ja karvulises) süles. Selles mõttes, et karvu täis.. süles.
Vasta
#27
Meie ajaarvamise üks (seni) kuulsamaid kasse:

[Pilt: grumpy-cat.jpg]

Kassi (ja muude loom-)nähtuste fenomen sotsiaalmeedias on muidugi ilmselt rubriik omaette. Ja pigem uurimus inimolemuse psühholoogia süvakihtidest ehk.
Kuigi... eks ta ole muidugi tore siiski ka. See "vihaselt armas" Grumpy Cat.
Vasta
#28
Loomaraamatute soovitus: Valeria Räniku raamatud. Hämmastava loomatunnetusega inimene, Eriliselt Ilves.
Tal oli kunagi veebileht ka, enam ei leia.
Sünnib aegajalt inimesi, kes on mingi looma liigiga eriliselt seotud.
Film "Vanamees ja põder" räägib ühest sellisest mehest, kes on põtrade liigivaimuga eriliselt ühenduses. Pärast filmi vaatamist metsakinos üks külanaine ütles mulle, et temameelest on see mees lihtsalt napakas. Rangelt võttes nagu ju olekski. Aga vot küttide-korilaste ühiskonnas oleks "tehtud mees" , arvamusliider, ilmselt eliitki. Et ma nüüd ei idealiseeri sellega muistset aega, kuid ei peaks me nii lihtsalt kõrvale heitma ega hulluseks pidama neid kunagi õpitud-osatud väärtusi, eks ju? Lihtsalt seepärast, et enam see kõhtu täita ei aita, pigem takistab ...
Vasta
#29
Mainimata on veel 1 täiesti täiesti imeline, vahetu ja niivõrd vaheda sulejooksuga loomade-, looduse- ja ka inimvaatluste suurmeister nagu Gerald Durrell

[Pilt: 9789949279845.jpg]

Totaalselt teraapiline kirjandus. Ikka täielikult.
Väike tutvustus ka sealt raamatutaguselt:
Gerald Durrell (1925–1995) oli loodusuurija ning kirjanik. Mõni aeg pärast pereisa surma kolis Durrellide pere Inglismaalt Korfu saarele, kus elati aastatel 1935–1939. Elust Korful on Durrell kirjutanud veel kaks raamatut - «Linnud, loomad ja sugulased» ning «Jumalate aed». „Minu pere ja muud loomad“ on lugu humoorikas lugu loodusest, perekonnast ja elust ühel kaunil saarel. Just Korful tärkas Gerald Durrelli loodushuvi, ta käis hiljem kümnetel ekspeditsioonidel üle terve maailma, asutas loomaaia Jersey saarel ning tegutses aastaid väljasuremisohus haruldaste loomaliikide säilitamise nimel.

Korfu-triloogia põhjal on valminud ka telesari „The Durrells“, mille esimene hooaeg jõudis ekraanile 2016.
Näidatud ka meie tv-s ja minumeelest vägagi meeleolukalt (kuigi mitte väga täpselt raamatu põhjal) tehtud.
Vasta
#30
Natuke vestlesin nende suurte ja ilusate Liigivaimudega veel.
Oli siin asja nii Kasside bossi kui Koerte oma manu. No mitmes küsimuses lausa.
Ja üllatus-üllatus!
Nad on minuga RÄÄKIMA hakanud!

/Ma siin eespool kuskil kirjeldasin, et nad pigem suhtlevad eelkõige mingis oma kehakeeles. Nagu meie teisedki koduloomad./
Aga nüüd siis selline pööre. Ma isegi ei osanud arvata või oodata. : )

See, millest me rääkisime, selle lisan hiljem.
Uurisin antud juhul mõnede konkreetsete loomade käitumuspõhjuseid.
+ paar isiklikku teemat oli ka.
Lihtsalt panen hetkel oma varasema info enne ära. Ja antud juhul see pole kõik nendelt Liigivaimudelt, see on hoopis mu enda Teejuhiga läbiviidud vestlus meie väiksemate sõprade ehk siis põhiliselt koerte-kasside kohta.
Võimalik, et siin paljudele midagi uut ehk polegi, kuid mina küsisin ja Tema vastas.
Niiet on nagu on.

Niisiis.
Mis vahe on Liigivaimul ja inimese enda Hingeloomal?
- Hingeloom on inimese hingeolemuse animalistlik kehastus, mis aitab tal paremini kohaneda planeedi Maa oludega.
- Liigivaim on kindla loomaliigi Ülemuslik Energia (jumal).

Kes need koduloomad siis meile siiski on?
- Loomad on Saadikud (siin planeedil).
Kõikidel liikidel on 1 Liigivaim?
- Koduloomadel on eraldi.
/See oli veidi pikem teema. Sain aru, et kodustatud loomadel tekibki suhtes inimesega mingi uus missioon. Metsloomadel see nn. missioon pole aga otseselt inimese "väljaõpetamisega" seotud./

Miks need koduloomad siin on?
- Missioon inimese suhtes on õpetada elamist kooskõlas.
Armastuses?
- Jah.
Aga miks paljud koduloomad (koerad-kassid) nii vähe siis elavad?
- Näidates, et tuleb õppida loobumist.
Loobumist? Millest?
- Loobumist oma materiaalsest kehast.
Miks see hea on?
- Tagamaks energia ringluse.
Nüüd selline küsimus: kas... oma lahkunud looma saaks nö. hingena tagasi, kui kutsuda?
- Ei. Kui loom sureb, tuleb ta lahti lasta.
/Siin on taas üks eraldi teema. Et siiski teatud mõttes.. noh...saab aga mitte nö. samas vormis./
--

Kas.. parandamatult haige looma puhul on eutanaasia aktsepteeritav?
- Jah.
Mida nagu sel juhul peaks.. noh.. arvestama või kuidagi nii..?
- Tuleb olla oma looma juures. Mitte jätta teda üksi sel hetkel.

Aga ütle, miks on siiski... ikka jah... niii niii valus siiski see, kui meie sõberloom sureb?
- Inimesed pole õppinud loobuma. Tahetakse säilitada olevat. Kõik on aga muutuses ja ringluses.
--

Nojah. Hea küll. Mis on inimese ja looma suhtes kõige tähtsam?
- Usaldus, lugupidamine, armastus, koostöö.
Mis on nagu täpsemad ülesanded? /Küsisin siin ühekaupa/
- Kassid rahustavad.
- Koerad ergutavad.
- Linnud annavad tarkust.
Tuleb veel midagi teada?
- Oma loomade eest tuleb hoolitseda. Tagada neile eluks ja heaoluks vajalik.
Nojah, nad ju nagu Saadikud või Kauged armsad Külalised, eks.
- Jah. .Nad on inimestele Kingituseks. Neid tuleb vastutasuks hooldada ja tagada nende heaolu (sellel planeedil).

[Pilt: images?q=tbn:ANd9GcQwL1FXaMBweE_n0CZ-GUE...TOtm8EWUT2]

Kas on mingid asjad, mis neile ei meeldi?
/Küsitlen ikka meie kasside-koerte kohta./
- Loomadele ei meeldi kui neid.... /siin ma ei saanud aru/...
Ei meeldi kui "allutatakse"?
- Ei. Ei meeldi kui neid neutraliseeritakse. See on nende Jõu ära võtmine.
/Ma lausa vakatasin./
Oh. See on nüüd küll... noh... tead, linna tingimustes me ei saaks vist ilma selle "abinõuta" enamikus oma kodudes loomi pidadagi. Ma isegi ei tea, mida nüüd öelda... /Olin ikka tõesti üksjagu jahmanud./
Kas saab kuidagi seda siiski seda kõike noh.. valutumaks teha või miskit?
- Neutraliseerida võimalikult vara. Kui loomal pole veel tekkinud mälu oma Jõust.
No ma loodan, et nad siiski andestavad meile selle "jama"...
- Nad on leppinud. Kuid neile ei meeldi see.
--

Räägi, kas sellelt Liigivaimult saab mingit konkreetset abi oma looma puhul?
- Jah. Võib täpsemalt küsida.
Näiteks?
- Kui loom on haige.
Mis siis teha? No lisaks loomaarstile loomulikult?
- Pöörduda, et Liigivaim aitaks konkreetsel loomal terveneda.
Kas midagi see Liigivaim tahab hiljem vastu?
- Ei. Kõik käib läbi inimese kõrval oleva looma.
Et nagu tasutakse talle? No hoolitsusega siis jne?
- Jah.
--

Mida peaks aga just koerte puhul teadma?
- Koerad tahavad, et neil on sõber. Mitte peremees.
Dresseerimine on ok?
- Jah, kui see on mängu osa mitte sundus.
Mis vahe on kassidega?
- Kassid tahavad intiimset ehk täiesti isiklikku (süva)suhet. /No umbes nagu "lover".. või armuke. : )
- Kassid ei taha et neid allutatakse.
- Koerad ei taha, et neid ignoreeritakse.
/Samad asjad vastupidi koertel-kassidel tunduvad aga justkui ok./

- Kasside peamine ülesanne on inimese vibratsioone langetada .
- Koerte peamine ülesanne on inimese vibratsioone tõsta.
/See kõik oli lisaks inimese südametegevusega seotud./

- Kasside ülesanne on pakkuda lohutust.
- Koerte ülesanne on pakkuda rõõmu.

- Kasside ülesanne on õpetada naudingut.
- Koerte ülesanne on õpetada ustavust.


[Pilt: images?q=tbn:ANd9GcSC0ysIMOycerQwYbeoLdg...bYIVWN2GTg]
Vasta
#31
Panen selle osa ka.
Kõnelusest Koerte Liigivaimuga.
/Kusjuures nad räägivadki nimodi justkui... katkendlikult. Või nagu mühatustega. Või haugatustega? Antud juhul siis./

Ehk siis peale seda, kui ma Teda kutsun... Ta tervitab mind (seekord) mingi poolhaugatusega.

Te nüüd tervitate mind?
- Jah.
Kogu aeg olete seda teinud? Ma pole aru saanud?
- Ei.
Mis nüüd muutunud on?
- Sina oled muutunud.
: )
Liigivaim ühmab mulle koonuga.

/Ma muidugi küsin oma suht vanaks elanud koeralise peresõbra kohta, kes pea aasta tagasi ära läks. Kes oli ikka tõeline Mr. Võrratu... Ja kelle järgi ma end ikka vahest... pisut niutsumas leian... No mis teha... mis teha.../
Tahtsin küsida, kas meie äraläinud koerad mäletavad meid?
No seal kuskil... kus nad hiljem on?
- Ei. Kui sina mäletad, elab ta astraaltasandil läbi selle.
Nagu kuidas?
- Sinu mõttevormina.
Ma ei saa vist päris hästi aru...
Aga hea küll. Kas ma saaks ka nö suhelda temaga? Noh.. nüüd, kui ta on seal?
- Ei.
Aga eluajal oleks saanud? No selles mõttes, et täpsemalt?
- Jah.
Läbi Sinu?
- Jah.
Lihtsalt nagu pöördudes mingis tema loomaloomuse küsimuses Sinu poole?
- Jah.
/---/
Kas ma oleksin suutnud teda (oma koera) päästa?
- Ei.
Aga... see kõik juhtus ikkagi kuidagi... ootamatult siiski... Miks siis nii äkki?
- Et õpiksid loobuma ka äkki.
/--/
- Loomade elu ja surm ei ole inimese plaanide alluvuses.
Kelle siis?
- Meie tähesüsteemi.

Edasine kokkuvõtvalt:
Koerad on tulnud siia, et õpetada inimestele:
Ustavaust. Sõprust. Kõrgemaid ideaale.
Rõõmustamist.
Näitamaks, mis on pühendumine.
Vastastikune koostöö.
Loobumine teise hüvanguks.
Hinge sidumine sellega, kellega oled koos.

[Pilt: why-dogs-have-wet-noses.ashx?la=en&hash=...7B612F4606]




Vasta
#32
https://culture.pl/en/article/the-extrao...ona-kossak Jutupoolest loomatarku jagub igal sammul. Antud isiku juttu aga on põhjust ka usaldada. Durrell oli aga üdini auahne teadlane. Kuigi raamatud olid head.
Vasta
#33
Äge. Tänks, Lokster. : )

Ja millised, OH MILLISED fotod!
Mõned näited:

[Pilt: 513d0828d1f0d9cb46bfb434c6c2c35c.jpg]

[Pilt: simona-kossak-fot-lech-wilczek-3.jpg?itok=I2Nv3X43]

Vau. : )
Vasta
#34
Üks lugu lindudest veel. Kõnnin Pärnu linnas, (seal teadupärast elavad ka kajakad inimestega koos), eramajade rajoonis ja kuulen kõrvalt sellist lugu. Üks suuremat sorti kajakas istub maja katusel ja räägib ja hõikab seal omas keeles kellegagi, nagu kajakad ikka teevad - suhtleja rahvas nagu nad on. Ja siis mingi aja pärast kostub vihane ja tugev naise hääl hoovi pealt: "jää vait". Ja siis, on hetk vaikust. Ja siis teeb kajakas tasakesi, ettevaatlikult ja solvunult kakakaaa.... Smile. Ja siis ma mõtlesin, et me ei teagi, et kajakad ka meiega suhtlevad ja meid oma karjaks/kambaks peavad. Et alati tasub teretada ja vestelda ka lindudega Smile.
Vasta
#35
Ja jumalaõige jutt ühest jaanijärgsest varahommikust. Unelen telgis ja kuulen, kuidas linnud vestlevad: mis teed sial? Mis teed? Maitia, maitia. Mis teed sial? Maitia.
Ja siis ütleb vares: faaakk, vait!
Vasta
#36

Lokster Kirjutas:Mõtlemiskoht väelooma teemal. Kasside poole hoiavad aga kõik need kelle puhul me võiks mõista, nad on võõrad, nad sisaldavad võõrast, nad vahendavad võõrast, nad kipuvad võõrsile jne. A mida neil vaja on? Mis eesmärgil?


Pakun kõrvale tundmisekoha..

Kandiline,jäik,struktuurne, teiselpool graatsiline,paindlik,kujutu
-Kumb haakub paremini võõraga?
,,,,,,,


Natuke läbukest kustutasin, vabandust! Mannu
Vasta
#37
Kunglas. Veidi selgitusi ehk? Kuda need kolm temasse said? Ja siis veel....... must kuup? Kandiline kord ja amorfne kaos? Teema oli sealt et kutsud ja miisud on siia kosmosest potsatanud???. Kutsu on siin sündinud .....
Vasta
#38
Jajahh. Nagu alati hakkab inime mõtestama oma platvormilt lähtuvalt painutades leitu enda minani. Omistame kõigele hingestatule inimliku käitumise, mõtlemise ja tõlgenduse ning usume siiralt et linnud ja loomad käituvadki ,,inimlikult,,. Sund mõista ümbritsevat tuleb ikkagi inimesest. Seega on võti seal ,kus inime ise nihutab end ümbritseva ,,tasandini,,. Seejärel on võimalus ka kahekõneks.
Vasta
#39
,.,.,.,.,.,.,
Lapiku maa teooria pooldaja olen. See on selline ketas mille ühel pool maagid ja koerad. Teine pool on müstikute, ja kasside Smile

kaugemale..
Et suhelda Jõuga peame leidma sideme enese teispoolsuse VÕÕRA maaga.
Mõistus teeb tööd siinpool ehk meile tuntud maailmas. Ehitab seest välja. Suhtlemine Jõuga on kokkuvõttes avatuse ja suletuse doseerimine. Ei saa öelda et pole töö. Saatanlikult raske töö on.

Tagasi kasside juurde..

-mis on see mis loob sidususe nõidade ja kasside vahele?

Jätaks üles kui tundmiskoha.. vastuse endas leidmiseks. Vahetuks tööks enese müstiku poolega. Seletused, tõlgendused, maagi rida meis.. sisaldame mõlemat poolt. Alustades müstiku poolelt peame end nihutama.
Oma platvormilt enese välja nihutamine kõlab tabavalt..

Vasta
#40
Hm. Mulle see mäng meeldib. Laiendan pisut. Mina olen see,kes ei vaeva oma pead sellega, mis ei määra mu olemist. Olgu too maa ükskõik miuke. Jõust arusaamiseks ei pea vast siduma end VÕÕRAGA. Võõras kehtestab end sääraselt ,et toimuks justkui jõududele allumine. Siia ulatuks ka mujal teemas vastuseta jäänud hierarhia teema. Allaheitlikus on vaba valik. A muuseas on võõral ,,maal,, must päike. Seeselleks. Kassidest ja koertest. Jällegist panen siia nüüd mitmed teemad kokku. Abort näiteks. Kaslased tapavad emaseid üle lüües kõik võõra isase pojad hakates mitmenaise pidajaks. Näiteks lõvi. Hunt kui koerlane on truu ühele emasele. Valitsemine käib koos. Tihti on emane hoopis alfa ,kes juhib karja. Lõvi puhul seda juba ei juhtu. Kaslased tapavad rohkem kui kõhud vajavad ja võib seda teha puhtalt lõbupärast. Hundid kaitsevad oma saaklooma karju igasugu võra ohu eest. Siit on mõtlemisainet ka väelooma teemal. Inimkond jaguneb laias laastus kaheks. On kassiinimesed ja on koera inimesed. Kassinimesed on isekad ja tegutsevad omakasust. Neil on küll olemas kaastunde nähtus. See haakub teises teemas toodud ülehoolimisega. Lühidalt öeldes ta kannab hoolt ja muretseb oma karja ulatuses kuna see on ju talle oluline ja kasulik. Nö. kristlane hoolib vaid kristlasest oma koguduses. Kassinime on nartsissist kuni psühhopaatiani. Ego ületähtsus. Kass ,,nõia,, loomana on sobilik kuna tema juures on avatud neg. ,,portaalid,,. Kass tunneb end hästi neg väljas. Kiirgavad monitorid ju ka neile sobilikud. Kassiga nõiad on avatud ,,võõrale,, energiale. Koeraga nõiad vastupidi. Liigne isetus ja eneseohverdus. Empaatilised vormid kuni psüühiliste kollapsideni. Karja, kogukonna või peretunnetus on määrav. Ego alatähtsus. Väeloomana koer-hunt-karu tähendab maist ja OMA. Kass väeloomana tähendab nõial eelkõige saamist. Väljendub see laiemalt nii ,et ta võtab maa energiaid. Ta vajab näiteks endale või patsiendile maandust. Maa puhastab teda ja võtab liigse endasse. Koer nõiad ravivad ise maad. Oehh pikaks läheks kõike nüansse korraga välja tuua. Ja muidugi on veel kaks inimtüüpi. On seguloomsed ja sobivad kõigiga. Ja on need ,kellele looma lähedus välistatud talumatuse tõttu. Siin kohal peaks aru saama ,et nõid kui selline on väga lai mõiste. Nohet luud, must kass, kongus nina, pentagramm ...... on natuke nigel kirjeldus.
Vasta
#41
Aitäh. Nõialikult peentunnetuslik. Maagilikult struktuurne. Tõetunnetuslik, vaba enesetähtsusest.
Vasta
#42
Oh, ilus siiski, ilus.
Too, mis te räägite.
Ja tõesti vaid sellesama sabaliputuse või sisemise nurruplörina väljenduseks korraks ka uneajast nüüd sisselogides.

Veetlev on siin teiega...
Kuid hetkel ei saa.
Nagu ikka on aeg, kus niiöelda konverentsilt konverentsile kimatakse, et rääkida ja vaielda ja tõestada ja seletada... a la kuidas mesilindude hukkumine toob kaasa reaalse hävingu end kunnideks pidavale inimliigile
ja on Aeg,
kus lihtsalt
istutada nende mummude rõõmuks
oma aeda
rohkem
lilli.
Vasta
#43
(29-03-2019, 06:27 )Lokster Kirjutas: Teema oli sealt et kutsud ja miisud on siia kosmosest potsatanud???. Kutsu on siin sündinud .....

Loomade ja taimede nö "energeetilised baas-mudelid" on loodud kosmiliste olemusrasside poolt ammu enne planeet Maa loomist.

Peale planeet Maa loomist & elukõlbulikuks kohandamist "eksporditi" taimede ja loomade baas-mudelid Maale ... seega "mudel" tuli kosmosest, kuid mudeli järgi sünniti Maal.

Analoogia viina-puskariga: baasiline mudel "viin hakkab pähe" on galaktikate-ülene ... kuid konkreetne samakas on aetud planeedil Maa, mingi joodiku köögis ... ehk mudel on "taevane", kuid teostus on "maine" ... sama ka taimede-loomadega.
Vasta
#44
Kunglas Kirjutas:Pakun kõrvale tundmisekoha..

Kandiline,jäik,struktuurne, teiselpool graatsiline,paindlik,kujutu
-Kumb haakub paremini võõraga?


Pisut seda (teadvusest lähtuvat) perspektiivi avaks veel...

Mis on, nö. tavalise inimese ja nö. nõia vahe?
...üks vaatenurk. see on, kuhu on fikseeritud kummagi tähelepanu ja seeläbi "kaasatõmmatud" energia.

Energiat tõmbab kaasa tähelepanu.
Energia kaasatõmbamine saab alguse teadvusest.

" Tavalise inimese" inimese tähelepanu läheb tema " tavalisele igapäevaelule ja tegemistele."

Mis on fikseeritud tähelepanu? -Egopunkt.

Mis fikseerib tähelepanu? -Tahe.

Mis on kaasatõmmatud energia? -Kuju.

Kuidas muuta kuju? -Kasutades vaba energiat. Ehk seda mida "tavalisel inimesel" üle ei jääSmile
Oma platvormilt enese väljanihutamiseks vajalikku energiat.
Sest kinni omas rutiinis. Paremal juhul, selles mida nimetab arenguks.
(mida juhib mõistus kui ainujumal )

Mis on struktuur? -Misiganes kogutud kuju "väljapunktid."

Kes kirjutab struktuuri? -"Tavalisele inimesele" tuleb see "Ülevalt." (Vajaks küll pikemat lahtiseletust..ei ole, et kui Ülevalt siis automaatselt "halb").

Nõid, omades piisavalt vaba energiat, lõhub "Ülevalt saadetud struktuurid-mudelid."

Nõid, et võib enda tähelepanu suunata millele iganes seega võib tema energiakeha võtta ka mille iganes kuju.

"Vanade nõidade" eelistatud kuju oli loomakuju.

Seos kassidega.
Kaslaste " varitsemine" aitab hoida Kuju voolavana ja lõhkuda Ülevalt saadetud mudeleid.

Kass on vaba loom
Vasta
#45
Ei hakka ümber jutustama. Hundi-karu ,,nõidadest,, lingil. Kõik germaanirahvad püüavad omistada neid tegelasi endile. Aga ainult siin on olnud ja ....on...... Kõik öeldud. Ka libadest. Vabadusest niipalju- tiigrid ja lõvid teevad tsirkuses trikke, hunt mitte kunagi.
Vasta
#46
Karu ja hunt, mulle rohkem kui huvitavad. Ulatuvad hinge.
Vasta
#47
Tere, Lokster!

Sul on seal palju infi ühes postituses. Kui saad, siis täpsusta, palun.
Kirjutasid: "Väljendub see laiemalt nii, et ta võtab maa energiaid. Ta vajab näiteks endale või patsiendile maandust. Maa puhastab teda ja võtab liigse endasse. Koer nõiad ravivad ise maad."

Kas need on su enda kogemused? Kas ravid ise maad? Kas koer nõiad ei vaja maa ravimiseks maandust? Laiemalt huvitab see protsess, mille kaudu nn tavalisest inimesest saab nõid. Ühel hetkel käib metsas ja arvab, et ta naudib loodust, äkki saab aru, et ta on hoopis nõid, kes ravib maad või võtab maa energiaid.

Kui pead võimalikuks sellest foorumis kirjutada, siis mul oleks nii paarkümmend küsimust alustuseksSmile

Aitäh!
Vasta
#48
(30-03-2019, 16:08 )Lokster Kirjutas: Ei hakka ümber jutustama. Hundi-karu ,,nõidadest,, lingil. Kõik germaanirahvad püüavad omistada neid tegelasi endile. Aga ainult siin on olnud ja ....on...... Kõik öeldud. Ka libadest. Vabadusest niipalju- tiigrid ja lõvid teevad tsirkuses trikke, hunt mitte kunagi.

Jah. Mind ka huvitab see koernõidade teooria.
Ja eriti mind huvitaks see: Vabadusest niipalju- tiigrid ja lõvid teevad tsirkuses trikke, hunt mitte kunagi.
Paljude tsirkuse showakrobaatikal ja selles süsteemis kasutatavatel piinamissüsteemidel, et karud panna tantsima ja tiigrid saba peal seisma -- sellel ma siin ei peatuks. /Vahepeal on jupike kolevandumist serbohorvaatia murrakus kõikide krdi deboloidse ajusoodumusega inipuudeliste liigiesindajate suhtes, kes ringreisilise suunitlusega loomatsirkusi on pidanud ja peavad. Ptüi./

Nii. Millest me rääkisimegi?
Et hunte ei kasutatata tsirkuses? Vaat kui terane poiz. Aa karusid? Aa koeri? Jah, näiteks suuri koeri, väikeseid, sildedaid, karvaseid jne jne.? Et mis liigist koerad põlvnesidki? Saab keegi guugeldada? : P
Eniveis. Kõik suurte kaslastega läbiviidavad tsirkusenumbrid (tiigrid, lõvid, pantrid) on ka pigem sellised, et polegi nii tähtis kas see suur miisu seal ühelt pukilt teisele hüppab, peaasi on publiku jaoks justkui, et toda piitsaga vehkivat dresseerijat seal selle kõige jooksul ära ei sööda. Sest iga kord tendentsid justkui kergelt on. No EI MEELDI neile suurtele kitidele seal hüpelda ja karelda, ei meeldi. Pidevalt möiratakse, näidatakse hambaid, vehitakse käppadega, sabadega (viimane on närvilisuse tunnus) ja näidatakse ikka tõepoolest oma ALALIST vastumeelsust kogu selle jaburuse suhtes.
Samas karud võivad siiski ülimõmmilt ja lausa vaguralt miskit ratast vändata, mis?
Ok, on ka mõningaid kassietendusi. Tänapäeval. Kuid need on ikka üliharvad ja seal ka see seis, et KUI mingi kass ikka ei viitsi mingil päeval ninaga topsikest lükata nagu kava ette nägi, siis ta ka ei lükka.
Kasside dressuur on üldse rohkem.. manamine kui mäng (nagu koerte puhul).

Ja üldse. KUI kellelgi on olnud koer (Canis lupus familiaris ehk täpsemalt: Canis familiaris) /kohe kõrvale: Hunt ehk hallhunt ehk Canis lupus/, siis lihtsama triki saab täiesti tavakoerale läbi mängu ja lusti selgeks teha (ning koos mõne nämma palakesega) mingi... 20-e minutiga. Lõdvalt. Lased koeral ise ära tabada, mis on fun ja mille eest saab seda tema lemmik-njamaakat, ja ta teeb ISE sulle küll rulle või hüppab üle tõkete.
Ootab veel lisa, et ehk tegeled minuga veel, nii vaffa, eks.

Ja nüüd kordame sama katset kassiga.
Jah. Kordame.
Kordame veel.
Ja veel 1 kord.
Ok. Võtame VEEL maitsvama preemiapalakese.
Ikka ei?
Äkki pisut silitamist.
Nüüd?
Noh.. heaküll.
Poole tunni pärast ehk uuesti, eks?
Aa, ok... pool tundi läbi.
Tund isegi.
Nüüd pole enam tuju?
Jajah.
Ehk... noh... homme siis ehk...?
Vastu saab sellelt miisumilt siis reeglina umbes sellise pilgu: kle, sul nagu muud teha pole vä? Las ma siin lebotan nüid. Mis krdi kukerpalli? Milleks? Tee ise.


Vasta
#49
Mmmm. Peenelt pikitud iroonia Filo. Eksju? Nagu sa aru saad ,siis su küsimused eeldavad vastuseid paari raamatu jagu. Seega alustuseks jätan ennast välja ega hakka oma kogemusi kirjeldama erinevail põhjusil. Aga kõik millest kirjutan on ikkagi enda kogemustega seotud. Nagu sai juba mainitet, siis nõidu on väga erinevaid. Universaalseid ,,oskan kõike,, aga pole olemas. See ,, miski,, mis teeb ininesest nõia , ka kannab hoolt ,et kirju seltskond saaks kõikerahuldavalt kirju. Juhuslike ülesandeid ses pole. Ütleme siis lühemalt nii- šamaan tüüpi nõiad ravivad, hoiavad, taakaalustavad, toetavad jne. kogu mingit piirkonda. Kui tavanõid sammub hommikul vastuvõtu kontorisse ja töötab nagu harilik tööline, siis maanõiad on TÖÖS 24/7. ,,Kõnni paljajalu, jaluta metsas, kuula ojavulinat,, õpetusi teavad ju kõik. Tegemist on maaenergiate kasutamisega. See kuda maanõid oma tööd teeb on noh...... kuda öelda.... polegi mõeldud laiale ringile ega meelelahutuseks arutada.Leia-vaata Sassi rituaale. Kui sul on eeldusi nõiduseks , näed ka ära -kuda asjad toimivad. Aga kui inime usub ,et käib metsas ja siis käib plaks........ millele järgneb kuulsus, rikkus ja lahekad Potterianded siis..... Nõiaks sünnitakse . Õpitakse terve elu aga valmis ei saadagi. Kuna nõidasid on erinevaid ,siis ka nemad ei mõista üksteist alati. Põhimõte ,, väiksem ei mõista suuremat,, määrab. Loodan , et ma ei mõjunud ebasõbralikult või nipsakalt.
Vasta
#50
Ei, Lokster, sa ei mõjunud nupsakalt... nipsakalt. 1sõnaga: sa reeglina mõjud ja sa ka tead seda. : )
Seesama kellegi ISIKLIK kogemus on aga just see, mille eest mina olen valmis maksma. Siin foorumis või kus iganes.
Maksan reeglina heas valuutas, kusjuures. Võiks lausa öelda, et natuuras. : )

See, et sa mingeid oma nõiasaladusi siin välja ei loba... on ka õigus.
Ma isegi siin ühes teemas valmistasin terve triraadi omakogemuses läbikatsutuid rituaale ja värke ette. Et kuidas ja mis ja minumeelest suht toimivad asjad.
Lisaks: KUI on tunnetus õige, pole ka tehniliselt nagu kuigi keeruline (rsk, ma ei kannata ka rituaalides nagu liigset võimlemist või undamist siiski).
Aga vat EI SAA üles pandud. Mingi tõrge on ja kõik.

No ple hullu. Ootab ja settib.
Igaks asjaks oma aeg.

Tahaks rääkida ka oma ühest hiljutisest nn. nõiakogemusest koeraga.
Kuid... mul on vaja näha ka kindlat tulemit selles kõiges.
Veidi aja pärast.
Seega ei hakka ära sõnuma. Niiöelda. : )

---
*Üks ebaoluline möödarääkimine ühe kasutajaga nimega seoses hiljem kustutatud.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Koerte reaktsioon dzembetrummi helidele hulkuv hing 0 1,768 01-12-2018, 21:44
Viimane postitus: hulkuv hing

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat