• 1(current)
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • ...
 • 35
 • Järgmine 
Teema hinnang:
 • 0Hääli - 0 keskmine
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Lame Maa!
#1
õõnsa maa teema ajendas mind tekitama lapiku maa teemat. kõike vajalikku loe siit: http://www.lhup.edu/~dsimanek/fe-scidi.htm
Vasta
#2
"Wherever you find people with a great reservoir of common sense," he says, "they don't believe idiotic things such as the earth spinning around the sun. Reasonable, intelligent people have always recognized that the earth is flat."

oh jah... igasuguseid leidub...
Vasta
#3
Mina jällegi keeldun tunnistamast et meie maailm on kolme mõõtmeline(minu jaoks kahene). See on ka omamoodi illusioon mida saab võrrelda üldlevinud arvamusega, et maa on ümmargune.
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Mina jällegi keeldun tunnistamast et meie maailm on kolme mõõtmeline(minu jaoks kahene). See on ka omamoodi illusioon mida saab võrrelda üldlevinud arvamusega, et maa on ümmargune.

Sinu arvamusel on väga võimsaid toetajaid, see lähenemine on tuntud nn."holograafilise printsiibina" - see on (spekulatiivne?) teooria, mis väidab, et kõik, mis toimub mingis suletud ruumiosas, on täielikult määratud selle ruumiosa (kahemõõtmelisel) piirpinnal toimuvaga - st 3-mõõtmeline ruum on vaid illusioon ("holograafiline projektsioon"). Holograafiline printsiip ujus esmalt välja selgitamaks mustade aukudega seotud informatsiooni(entroopia-)probleeme (link).
Vasta
#5
Sellele teemale tõmmati 10 aastat tagasi "vesi peale". Huvitav, millised on mõtted täna ?
Kas maakera on ümmargune?
Vasta
#6
Meie tsivilisatsiooni esimesed 4000 aastat uskusid kõik religioonid, et Maa on lame ketas, mis asub Universumi keskmes ja seda ümbritseb kupliline barjäär ehk taevavõlv. Kõik viis suuremat religiooni rääkisid lamedast Maast oma versiooni ning ka kirikud surusid seda teadmist kõigile peale. Kuid aastal 1514 tuli mees nimega Mikołaj Kopernik ja lõi Maast uue mudeli. Ta väitis, et kui Maa pöörleb ümber oma telje 1600 kilomeetrit tunnis ja tiirleb ümber Päikese 107 000 kilomeetrit tunnis, siis on Maa ümmargune. Kuigi matemaatika võimaldas seda kõike teoorias tõestada, oli üks probleem: käes oli 16. sajand ning polnud olemas tehnoloogiat, mis võimaldanuks tõestada, et Maa on tõepoolest ümmargune.

Käesolevaks ajaks on NASA on ametlikult avaldanud ainult ühe(!)ainsa kosmosest tehtud foto, millel Maa on täielikult peal, ja see pärineb aastast 1972.
Käesoleva aasta veebruaris avaldas USA-st pärit Mark K. Sargent (47) Youtube’is dokumentaalsarja “Flat Earth Clues“ (“Lameda maa vihjed“), mis kaalub võimalust, et meie tsivilisatsioon asub suletud, “The Truman Show“ sarnases süsteemis ja seda on NASA abiga meie eest varjatud juba aastast 1957.

Kakskümmend põlve uskusid inimesed, et Maa on ümmargune, sest igas kooliklassis oli laua peal gloobus. Sellegipoolest polnud ühtegi võimalust tõestamaks, et Maa on tõepoolest ümmargune. Lennukid tulid meie reaalsusesse alles 20. sajandi alguses, aga kuni aastani 1957 ei olnud meil tehnilisi võimalusi lennata niivõrd kõrgele, et näha, kus me tegelikult elame. Ja siis muutuski kõik väga kummaliseks.

Sargenti hinnangul avastas sõjatööstus 1950-ndate lõpus meie maailma ülemised ja külgmised piirid ehk tegemist on suletud maailmaga, mida ümbritseb kõrge müür ja meie taeva kohal on kuppel. Et inimesed sellest teada ei saaks, pidid maailmavalitsejad leidma viisi, kuidas seda kõike varjata.

Vahemärkus: Möödunud nädalal, kui Telegrami ajakiri oli juba trükitud, avaldas NASA esimest korda 43 aasta jooksul uue pildi Maast. Lameda Maa uurijad on veendunud, et NASA avaldas selle pildi just nüüd, kuna NASA on sattunud tohutu surve alla internetis ning inimesed on hakanud aru pärima, et miks pole Maast rohkem pilte. Uus värviline pilt Maast on tehtud NASA EPIC-kaameraga (Earth’s Polychromatic Imaging Camera) ehk nelja megapikslise CCD kaamera ja teleskoobiga. Pilt koostati kolmest erinevast pildist, et luua terviklik kvaliteetne pilt Maast. Ehk teisisõnu, pole ka selle pildi puhul tegemist reaalse fotoga.

Kas Maa on tõesti lame? Kas meie kohal asub kuppel? Kes selle ehitas ja miks?
http://www.telegram.ee/nwo/lame-maa-teoo...est-ei-usu
Vasta
#7
Vaatasin Telegram´i artikli lõpus olevaid pilte lendude kohta ja paraku tundub mulle, et ei ole asi päris nii nagu seal kirjutatakse.
Sydney-Santiago otselennud on täitsa olemas. Kes ei usu võib ise vaadata näiteks www.qantas.com.au lehelt.
Väljumine: 29.7.2015, Reisi kestus: 12 h 40 min, Lennufirmaks Qantas Airways Limited
Nii, et kes saab ja soovib siis juba homme on võimalus endal testida seda väidet, et Sydney´st Santiago´sse saab lennata ainult ümberistumisega Smile

Teisi väiteid ei viitsinud enam kontrollima hakata.

EDIT: ei pidanud kiusatusele vastu ja kontrollisin veel ühte väidet Smile
http://www.ebookers.com/ andmetel saab ka São Paulost otse Johannesburgi lennata näiteks juba 1.augustil.
Vasta
#8
Jah eks see artikkel ole mõnele liiga pikk ja keeruline läbi lugemiseks.
Isegi jõudsin ainult pool esialgu läbi lugeda.
Vasta
#9
(28-07-2015, 12:20 )Nofretete Kirjutas: Jah eks see artikkel ole mõnele liiga pikk ja keeruline läbi lugemiseks.
Isegi jõudsin ainult pool esialgu läbi lugeda.

Pikk on see artikkel tõesti ja ühe korraga läbi lugeda on üsna vaevarikas aga keeruliseks seda vast ei nimetaks.
Pigem tekkis küsimus minul isiklikult, et miks on vaja näha nii suurt vaeva sellise pika jutu kirjutamisega ja siis kinnituseks üritada teooriat tõestada valeväidetega, mille ümberlükkamine võtab tavalisel arvutikasutajal aega umbes 5 minutit?
Või ongi artikkel nii pikk kirjutatud meelega ja lootuses, et kui lugeja selle ükskord jõuab lõpini loetud on ta lugemisest nii väsinud, et ei jaksa/viitsigi hakata väiteid üle kontrollima?
Vasta
#10
(28-07-2015, 09:47 )NimiPoleOluline Kirjutas: Teisi väiteid ei viitsinud enam kontrollima hakata.

Kõiki väiteid ei olegi võimalik kontrollida. Aga artiklis on huvitavat palju.
Näiteks admiral Byrdi kohta käiv tekst. Richard E. Byrd (1888) oli USA maadeavastaja, kes 1926. aastal reisis põhjanabale. Legendide kohaselt avastas ta põhjanabal avause ja sisenes oma laevaga maakera sisse, kus elutseb inimestest sootuks teistsugune rass olendeid, seal on soe ja kasvavad mitu korda suuremad taimed kui Maa peal.

Byrd esines korduvalt ka USA riigitelevisioonis, kus ta 1954. aastal teatas, et lõunapooluse taga on veel üks ala, mis on vähemalt sama suur kui USA ja kus keegi käinud pole. Ta ütles, et sinna hakatakse peagi korraldama suuri ekspeditsioone, sest USA on sellest väga huvitatud. Byrdi sõnul on tegemist maailma kõige hinnalisema piirkonnaga teadusuuringutele ja seal leidub tohutult palju maavarasid, sealhulgas kivisütt, naftat, mineraale ja uraani. Ta lisas, et sel ajal (1954. aastal) tegelevad Antarktika uurimisega peale USA veel ka NSVL, Austraalia, Argentina, Tšhiili ja Uus-Meremaa. Byrdi järgmine ekspeditsioon Antarktikale toimus aastatel 1955–1956 ja kandis nime Operation Deep Freeze.

Ja mis sai edasi? Mitte midagi. Kõik ekspeditsioonid ja militaaroperatsioonid lõpetati. Sõlmiti rahvusvaheline leping, mis keelab kõikidel riikidel Antarktikale uuringuid tegema minna. Mis siis õieti juhtus? Byrd rääkis riigitelevisioonis, et Antarktikas asub kolme kilomeetri kõrgune platoo, kus leidub tohutul hulgal väärtuslikke maavarasid, seal pole põlisrahvaid ega taimestikku. Praegu tegelevad selle uurimisega veel mitu riiki ning lisaks on seal ka USA suurune maa-ala, mida pole jõutud üldse uurida. Ja siis järsku peatati kõik retked ja uuringud ning Antraktika kuulutati n-ö keelatud tsooniks.

Miks lahkuti Antarktikalt? Sargent arvab, et nad leidsid müüri, mis ümbritseb meie maailma. Antarktika äärealadele ja saartele on võimalik minna, kuid sealt edasi on kõik keelatud tsoon, mida turvab rahvusvaheline sõjavägi.

PS! Admiral Byrdi intervjuu on Youtube’is üleval täispikkuses.

Vasta
#11
(28-07-2015, 08:15 )Nofretete Kirjutas: Käesolevaks ajaks on NASA on ametlikult avaldanud ainult ühe(!)ainsa kosmosest tehtud foto, millel Maa on täielikult peal, ja see pärineb aastast 1972.

Vahemärkus: Möödunud nädalal, kui Telegrami ajakiri oli juba trükitud, avaldas NASA esimest korda 43 aasta jooksul uue pildi Maast. Lameda Maa uurijad on veendunud, et NASA avaldas selle pildi just nüüd, kuna NASA on sattunud tohutu surve alla internetis ning inimesed on hakanud aru pärima, et miks pole Maast rohkem pilte.

Mida see tähendab? Pilte Maast on avaldatud rohkem, kui keegi kokku jõuab lugeda. Ka selliseid, kus Maa on ilusti ümmarguse pallina pildil.
See telegramm artikkel tekitas minus ikka parajat hämmingut. See tekst ei kannata ju absoluutselt mitte mingisugut kriitikat. Kolumbus teadis Ammeerikat avastades väga hästi, et Maa on ümmargune. See oli siis enne Kepleri saavutusi. Eratosthenes tuletas Maa ümbermõõdu rohkem, kui kahe tuhande aasta eest. Kuigi jah, Kolumbuse ajaks oli see enam vähem täpne ümbermõõt ununenud ja sellest ka Kolumbuse eksitus ja arvamine, et ta on hoopis Indiasse jõudnud.
Vasta
#12
Vikis on Lameda Maa kohta:
https://et.wikipedia.org/wiki/Lame_Maa
Vasta
#13
Sellest Wiki artiklist:
Tsitaat:Uusajal levis ettekujutus, nagu oleks Euroopas keskajal usutud, et Maa on lame. Seda ettekujutust on nimetatud lameda Maa müüdiks ning Historical Society of Britain on seda nimetatud levinuimaks ajalooalaseks eksiarvamuseks. Uuemad uurimused alates 1990ndatest on näidanud, et „peale väga väheste erandite ei uskunud alates 3. sajandist eKr ükski haritud inimene Lääne ajaloos, et Maa on lame,"
Vasta
#14
Kuu- ja päikesevarjutused?!
Vasta
#15
(28-07-2015, 14:46 )Lorenz Kirjutas: Sellest Wiki artiklist:
Tsitaat:Uusajal levis ettekujutus, nagu oleks Euroopas keskajal usutud, et Maa on lame. Seda ettekujutust on nimetatud lameda Maa müüdiks ning Historical Society of Britain on seda nimetatud levinuimaks ajalooalaseks eksiarvamuseks. Uuemad uurimused alates 1990ndatest on näidanud, et „peale väga väheste erandite ei uskunud alates 3. sajandist eKr ükski haritud inimene Lääne ajaloos, et Maa on lame,"

Jah ja see läheb veel edasi:
Tänapäeva eksiarvamus, et keskaja inimene uskus Maa lamedusse, levis alles 19. sajandil, eelkõige Washington Irvingi fiktiivse jutustuse "Christoph Kolumbuse elu ja reisid" (1828) mõjul.
Tegelikult aga ilmselt ei usutud Läänes juba 3.saj.eKr? Idas ehk usuti edasi.
Muinasheebrealaste ettekujutuse järgi oli Maa kas lame või mäekujulise poolkera kujuline ning selle kohal oli taevavõlv.


Vasta
#16
(28-07-2015, 09:47 )NimiPoleOluline Kirjutas: Vaatasin Telegram´i artikli lõpus olevaid pilte lendude kohta ja paraku tundub mulle, et ei ole asi päris nii nagu seal kirjutatakse.
Sydney-Santiago otselennud on täitsa olemas. Kes ei usu võib ise vaadata näiteks www.qantas.com.au lehelt.
Väljumine: 29.7.2015, Reisi kestus: 12 h 40 min, Lennufirmaks Qantas Airways Limited
Nii, et kes saab ja soovib siis juba homme on võimalus endal testida seda väidet, et Sydney´st Santiago´sse saab lennata ainult ümberistumisega Smile

Teisi väiteid ei viitsinud enam kontrollima hakata.

Jah, leiab ka mõne sellise lennu. Aga kui hakkad vaatama nt lennu ajalugu, siis lennuk kaob pärast starti kaardilt ja ilmub välja natuke aega enne maandumist (lennutrajektoor on justkui näidatud punktiiriga, aga tegelikult?). Ei tea küll, mis seal vahepeal toimub, et GPS välja lükatakse. Nt http://www.flightradar24.com/data/airpla...f/#72686d8
Vasta
#17
(19-08-2015, 19:33 )vitriol Kirjutas: Jah, leiab ka mõne sellise lennu. Aga kui hakkad vaatama nt lennu ajalugu, siis lennuk kaob pärast starti kaardilt ja ilmub välja natuke aega enne maandumist (lennutrajektoor on justkui näidatud punktiiriga, aga tegelikult?). Ei tea küll, mis seal vahepeal toimub, et GPS välja lükatakse. Nt http://www.flightradar24.com/data/airpla...f/#72686d8

GPSi ei lükata välja. Vaikse ookeani kohal pole ADS-B vastuvõtjaid, mis lennuki transponderilt tulevat infot vastu võtaks ja Internetti saadaks.
Samasugused punktiirid on näiteks LH 712 FRA-ICN (Frankfurt - Seoul) trajektooril näha või üle Atlandi lendudel.
Vaata ka tasuta ADS-B vastuvõtjate jagamise infot lingilt http://www.flightradar24.com/free-ads-b-equipment
Vasta
#18
Need Telegram.ee jutud ei olnud hästi kirjutatud ja põhjendused jäid suhteliselt nõrgapoolseks.

Youtubest võib igasugust kraami leida. Selle video https://www.youtube.com/watch?v=jL-h5GA8tKc lennukite osa tundus suhteliselt huvitav wink

https://www.youtube.com/watch?v=VNqNnUJVcVs
Vasta
#19
(01-09-2015, 12:00 )Enkidu Kirjutas: Need Telegram.ee jutud ei olnud hästi kirjutatud ja põhjendused jäid suhteliselt nõrgapoolseks.

Kas lugesid mõlemad Telegrami artiklid läbi, mis Lameda Maa teooriatest kirjutati?

Kas oskad öelda miks Antraktika kuulutati keelatud tsooniks?

Esimeses artiklis arvas Sargent, et nad leidsid müüri, mis ümbritseb meie maailma. Antarktika äärealadele ja saartele on võimalik minna, kuid sealt edasi on kõik keelatud tsoon, mida turvab rahvusvaheline sõjavägi.

Teises artiklis on juttu sellest, et Eric Dubay (32), kes on üks juhtivatest häältest lameda Maa teooria ringkonnas “The Flat Earth Conspiracy“ (Lameda Maa vandenõu), seletab, kuidas maailma on sajandeid süstemaatiliselt ajupestud ja ideoloogiaga läbi immutatud, et veenda meid uskuma, et Maa on ümmargune ning tiirleb ümber Päikese.

See artikkel ilmus täiskujul ka Telegrami paberajakirjas.
Ja põhineb neljal Eric Dubay käesoleval aastal antud intervjuul: Sage Of Quay Radio Hour, Ball Earth Skeptic Roundtable, Anarchist ja Conspiracy Show, mis kõik on üleval Youtube’is.


http://www.telegram.ee/nwo/lameda-maa-uu...lmapildist


Vasta
#20
Isiklikult ei leia, et on vahet kas lame või ümmargune. Isegi kui on lame ja varjavad... noh juu siis on nii. Youtubi video tundub usutavam kui ÜRO embleem. Lõpuks taandubki asi ju ainult uskumise taha, sisuliselt meie eluolu ei muut. Rääkides meie maailma ümbritsevast suurest müüris, a´la vangla planeet, siis ausalt üteldes pole oma elus Soomest ja Saksamaast kaugemale jõudnud. Tõenäosus, et mind peaks kunagi see müür segama on olematu. Ma ei eita midagi, aga tundub ikka väga pastakast ja imemise teema olema. Aga iial ära ütle iial.
Tundub ümmargune

Lisan veel ühe video, mida on võimalik ka endal järgi proovida.
Kodutöö
Vasta
#21
Hando värske video lameda maa teema jätkuks: http://www.telegram.ee/nwo/vaata-uue-kom...-pilootosa

Vasta
#22
Hando usk on tugev ja murdumatu. Meenutab keskaegset jutlustajat, puudub vaid soov lamedas maas kahtlejaid tule läbi puhastada ja suitsuna taeva saata.
Tema üllitisest kuulasin poole ära, rohkem ei suutnud. Vanad sumerid, kes päikesesüsteemi ehitust päris hästi teadsid, saavad Hando jutu peale kõvasti muiata. Kui tuju musta huumori järele tuleb, siis kuulan edasi.
Muidu oleks kõik ilus ja tore kui üsna paljud seda tõe pähe ei võtaks. Mis omakorda näitab harimatuse laia levikut. Kurb.
Vasta
#23
Nii LAMEDAT juttu http://www.telegram.ee/maavaline/tulnuka...d-moranema poleks küll oodanud,isegi pealkiri on vale Smile
Huvitav kunas lame Kuu väljakäiakseSmile
Ok,las olla,kõik taevakehad diskidSmile
Vasta
#24
Võib-olla ma olen liiga paranoiline, aga... Mulle juba ammu tundub, et telegrammi eesmärk on meelega mingit jama kokku treida ja sellega kogu alternatiivset informatsiooni naeruvääristada.
Vasta
#25
(31-03-2016, 09:13 )zzz34 Kirjutas: Nii LAMEDAT juttu http://www.telegram.ee/maavaline/tulnuka...d-moranema poleks küll oodanud,isegi pealkiri on vale Smile
Huvitav kunas lame Kuu väljakäiakseSmile
Ok,las olla,kõik taevakehad diskidSmile

Nii palju kui inimesi- ka erinevaid arvamusi.wink
Minuarust selle viimaseaja lamedamaa artiklite laviini vahel väga hea lugemine.

Vasta
  
 • 1(current)
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • ...
 • 35
 • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis asjad on Maa dimensioonid või sagedused? ragingliz 59 27,013 30-11-2020, 20:12
Viimane postitus: Q11
  Algab Maa-taoliste planeetide otsing Tutanhamon 92 30,669 27-02-2017, 16:26
Viimane postitus: Nielander
  Kas maa tiirleb ümber päikese? vasamasa 52 20,567 08-02-2013, 22:20
Viimane postitus: kage
  Avastati super-Maa - Gliese 581 c postimees 38 12,201 15-10-2008, 20:22
Viimane postitus: j2nsy
  Kui Maa oleks suurem kurk 3 3,021 10-02-2008, 06:24
Viimane postitus: lendorav
  Kuu pole ainus Maa kaaslane Hallucigenia 0 2,177 09-06-2006, 21:38
Viimane postitus: Hallucigenia
  Cern - must auk Maa peal pixel3 2 4,303 27-04-2006, 16:57
Viimane postitus: zed

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat