Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minu sisekaemuste teekond.
#51
Päris huvitav tabel.
(01-10-2018, 10:30 )Tulnukinimene Kirjutas: (Valgus on algallika/looja/loomise energia)
Vastukaaluks lendaja meel, mis seda varjutab ja iseenesest pole muud kui enesetähtsus. Sellega sama lugu. Pole olemas eraldi ühtki lendajat vaid on meel kui viirusnakkus
Vasta
#52
(04-10-2018, 12:57 )Fenkol Kirjutas: Vastukaaluks lendaja meel, mis seda varjutab ja iseenesest pole muud kui enesetähtsus. Sellega sama lugu. Pole olemas eraldi ühtki lendajat vaid on meel kui viirusnakkus

Ja ühismeeles e. 5D-s saab olla/elada ainult siiras-puhas-valgustunud Inimene. Sest kõik tajuvad kõigi mõtteid ja tundeid. Ilus koosvoogamine.
Vasta
#53
(05-10-2018, 19:06 )Chaos Kirjutas: Igat suhet olgu see siis jumala ja või maailma vahel saab iseloomustada noh ütleme parameetrite järgi. Kus vorm psüühikaline,hingeline (nimetab kes kuidas soovib) ja sisu on füüsiline, aga ma ei mõelnud ise nii seda.
Hingeline, emotsionaalne, mõistuslik, vaimne... Ega need kõik sinu jaoks sünonüümid ole? Milliste parameetrite järgi (samal lainel olemine?) nt vaimset või tundmatut suhet kirjeldada? Ja kui näiteks ego killimise lõiku lugeda, siis milline suhe selle jutu ja tulemusega tekib, kuidas seda kirjeldada ja kas tuleb tuttav ette?

Lisaks siia ka Bashari kanalduse: All That Is
01:28 - "parameters of relationship is always up to you"
Vasta
#54
Suhe on füüsiline, majanduslik, vaimne või mõni muu seos kahe inimese vahel. Võtame selle ema näite, siis isegi kui ema füüsiliselt enam ei eksisteeri ei ole vaimsest sidemest võimalik loobuda. Mina näen seal pigem loobumist kui mingit tegevust, aga iseenesest juba mõiste ema, mis näitab suhet lapse poolt vaadatuna ema poole, ei saa mitte kuidagi olla tegevus. See käib kõigi sugulussidemete kohta.
Vasta
#55
Hästi kompaktselt kõik oluline ärkamisest-ülestõusmisest-valgustumisest (inglise keeles):

https://ascensionglossary.com/index.php/Main_Page
Vasta
#56
Teekond Ruumivärava foorumist, autor Tuulepesa tolteekide taotleja ja Ruumivärava foorumi seesama. midagi Castanedast, aga leitud ise omal käel ja ilma Castanedat lugemata.
Tsitaat:Enamus minu rännakute algusi on sarnased - Oli soodne seisund - piisavalt vaba igapäevaelu probleemidest ... /põhjalikum kirjeldus soodsast seisundist on kadunud koos Tuulepesaga/

See vapustus äratas (energeetiline rännak) mu üles ning ma leidsin end täielikust pimedusest. Vibreerimine kestis endiselt, kuid õige pea hakkasin tajuma mingil moel iseennast. Tundus, et olen õhus, kuid ei saanud aru, kus ja kui kõrgel. Mõne sekundi pärast tundsin, et viibin kujundlikult ja energeetiliselt täiesti võõras keskkonnas. Tunne, mis mind seal läbistas oli võimas, kuid nii võõras, et seda pole millegiga võrrelda siinses maailmas.

Kui üldse püüda siiski võrrelda seda kogemust millegiga siinsest maailmast, siis võiks kirjeldada järgmist:
Vaatasin ringi, ümbrus oli heledam kui tavaline päikesevalgus keskpäeval. Laskusin allapoole ja hakkasin nägema mingeid seletamatuid püstjaid moodustisi. Ma ei saanud aru, kas need olid looduslikud, tehislikud või midagi veelgi võõramat. Selgusetuks jäi, et kas need moodustised asusid mingil pinnal või teineteise otsas.
Tundsin,et kui ma neid kujundeid kauemaks vaatama jään, tõmbavad nad mind vastupandamatu jõuga endasse.
Otsustasin kohe tagasi pöörduda ja taotlesin ärkamist oma kiiktoolis siinses maailmas.



Heaolu tunne on siiski enne kõike protsesse, mis pärast alles tulevad.
Heaolu tunne tekib siis, kui keha end välja lülituma hakkab alles, enne en. rännakut.
Kuni keha on lõplikult välja lülitund ja tundetu ja olematu, peale heaolu tunnet omakorda hakkavad saabuma juba õudus, segadus, võõrastus tunne vms. (tavainimesele täielik kaos) ennekui en. keha üldse väljub, ka sealt võib see veel väljumata jääda siiski.

Karjas harjutamine on üldse kahtlane, kuid võib anda siiski impulsse edasiseks. Ise harjutusi tehes võime saada ka edasiseks taganttõukeks. Kõige enam aitab kui me leiame endale ise harjutuse.

Mul on meeles don Juani sõnad "igale õpilasele tuleb läheneda individuaalselt, ühele sobib üks asi, teisele teine" . Seega võib paha hakata küll kui teha harjutusi, mida konkreetse inimese teadvus ja en. keha ei vajanud.

Kuid uurida ja selgeks saada on ikkagi kasulik. Võite küll kõike proovida, aga niikui paha on, lõpetage. Küll aga proovige edasi minna, kui avastate enda jaoks midagi uut, mida enne pole kogenud, siis on see teie tee ja ka en. rännakud kuuluvad sinna alla.
Ükskõik mida räägitakse, õpetatakse, tasub küll kõrvataha panna, aga keegi ei garanteeri, et need üldse sobivad.
Tee tundmatusse ei ole ära räägitav, võib vaid vihjeid kirja panna. Ka siin kirjutatu on vaid vihjeteks. Sündmus peab olema igaühele en. keha ja teadvuse vapustus, ehk enneolematu, muidu on see vaid enda pettus, kujutlus soovunelm, mõtteränd, teadvuse nihe, mis on inimese ribas jne.
Seega need asjad ei mahu inimkeelde ja ärarääkimisse.
Muidugi midagi toimub ikkagi see on selge.

Ka don Juan ütles C.C-le kuskil, kui too pidevalt juhtnööre palus toimimiseks ja harjutusteks.
Ütles don Juan mitmel pool sarnast, et "seal reeglid puuduvad, võin vaid vihjeid anda", "sa võid mind mitte mõista eluaeg, olgu et oled palju õppind, aga seda mis ma rääkind olen, pead avastama ise ja võid ka mitte kunagi avastada, ei loe, et oled kaua õpilane olnud"
Ja veel ütles "kui me end ei üllata, siis pole midagi sündind ja oleme endised".
Tundmatu on avastus, mis meid hingepõhjani üllatab eelkõige.
Vasta
#57
(27-09-2018, 17:12 )Mina Olen Kirjutas: Ma ei osanud tervet teemat kustutada.
Palun adminnil tõsta teema prügikasti.

Nii olgu, nii on ja nii jääb!

Mis ühele on keerutamine, on teise vastus kõigele.
Vasta
#58
(08-10-2018, 17:11 )Mina Olen Kirjutas:
(27-09-2018, 17:12 )Mina Olen Kirjutas: Ma ei osanud tervet teemat kustutada.
Palun adminnil tõsta teema prügikasti.

Nii olgu, nii on ja nii jääb!

Mis ühele on keerutamine, on teise vastus kõigele.

Aa..., et nii otsustasid?!
Sinu aus teemaalgatuse jutt oli hingega kirjutatud, selles oli sädet igasse suunda meie elu hüplevasse hullumajja. ...ja nüüdseks on see igavikku pühitud.
See mõttearendus sobinuks oivaliselt ka tuleviku Para-web'i sirvijatele, mille üle olnuks mõndagi mõtestada.
Kuna igale Hingele on Looja kaasa andnud Vaba Tahte õiguse, siis nii peab jääma ja saame ainult käsi laiutada.
Vasta
#59
Arvan ka, et postitus oleks võinud olla. Sest tegemist on etapiga "Hinge pime öö" ("Hinge pimedas ööd käsitletakse vaimses maailmas aga kui väga suurt spirituaalset muutust. Hinge pime öö on justkui hinge ühe eluetapi lõpp ja teise algus. Hinge pime öö võib inimese viia täielikku transformatsiooni, kust väljudes on toimunud inimeses sügavad ja erilised muutused, mis panevad elu täiesti teisiti nägema.

Hinge pimedat ööd on läbinud nii valgustujad, kunstnikud, muusikud kui mistahes eluvaldkonna esindajad ja seda ei ole võimalik ära võtta, ravida, muuta - selles on võimalik lihtsalt elada, end tervendades, aktsepteerides, paludes, et inimesed teie ümber hoiaksid teid lihtsalt tingimusteta armastuses ja võtaksid teid sellisena nagu olete.

Julge paluda tuge ja toetust, julge rääkida, mida läbi elad. Hinge pime öö võib kesta lühikest kui ka pikemat aega, sõltuvalt sellest, kui tugev ja sügav transformatsioon inimese hinges parasjagu käimas on. Püüa hinge pimedat ööd mitte võtta kui väga isiklikku protsessi ja püüa mõista, et väga paljud inimesed sellel planeedil teevad läbi täpselt samasugust kogemust, mis tegelikult on mõeldud sisemiseks transformatsiooniks, muutuseks ja spirituaalseks ärkamiseks ning arenguks.")

...jah, see etapp tuleb läbida, edasi läheb juba Rõõmsamalt. Mina Olen Sa saad hakkama!Smile
Vasta
#60
Saan soovitada tekstide salvestamist oma arvutisse, eriti kui need kõnetavad hinge või sisaldavad muud huvitavat materjali. Kahjuks on palju head materjali paraveebist kustutatud just kasutajate endi poolt.
Vasta
#61
(04-10-2018, 12:57 )Fenkol Kirjutas: Pole olemas eraldi ühtki lendajat vaid on meel kui viirusnakkus

Tahaks seda osa rõhutada et, viirus meeles pole veel et meel on viirus.Viirus on meeles mitte meel ise..

Palju neid kes teevad meelest patuoina ...
Vasta
#62
(10-10-2018, 11:29 )UFO303 Kirjutas:
(04-10-2018, 12:57 )Fenkol Kirjutas: Pole olemas eraldi ühtki lendajat vaid on meel kui viirusnakkus

Tahaks seda osa rõhutada et, viirus meeles pole veel et meel on viirus.Viirus on meeles mitte meel ise..

Palju neid kes teevad meelest patuoina ...
Täitsa nõus ja ise jäin ka mõtlema et nõuab rohkem süvenemist lendaja-meel-meelte muutused teema. Aga räägi mis on sinu jaoks meel ja mis lendaja - kas lendaja on nakatunud meel või nakkus meeles, kuidas näed seda,,,
Vasta
#63
Budismist lähtudes on meel omaolemuselt tühi (nagu kõik muudki "asjad"). Võrreldakse meelt peegliga. Ja peetakse mõistlikuks, et ei võeta neid "asju", mida meel iganes peegeldab surmtõsiselt.
Lendaja meeleks peaksin mina igat üleüldiselt maailmas levind mõtlemismalli . Igal neist on omad head ja omad vead. Kuid ideaalis võiks teadlikkust olla niipalju, et läbi näha, millal ma olen ühest või teisest neist mõjutatud.
Omaette teema on see, et kuivõrd on mõned mõttemallid "istutatud" meisse võõrplaneetlaste poolt, noh kasvõi unes, või pooleunes ufokntaktide kaudu. Alateadvusesse kasvõi. Neist pole me ise teadlikud, aga need mõjutavad meie käitumist.
Vasta
#64
Jätaks ufod, juudid ja muu vandenõumaailma sellest teemast kõrvale.

Meel kui võime (aisting) või meel kui seisund (tajunihe)?
Vasta
#65
(10-10-2018, 16:02 )Fenkol Kirjutas: Jätaks ufod, juudid ja muu vandenõumaailma sellest teemast kõrvale.

Meel kui võime (aisting) või meel kui seisund (tajunihe)?

Juhin tähelepanu, et juudid ja vandenõumaailma nihverdasid sina sisse. Ei hakka tõesti neil teemadel siin rääkima.

Meel ei ole aisting, meel peegeldab aistinguid.
Meel ei ole seisund, meel peegeldab seisundit.

Nüüd sinu arvamus wink
Vasta
#66
Nagu ütlesin see vajab rohkem süvenemist. Võimet ja seisundit mainisin,,, aistingu ulatus mis võimaldab/loob seisundi piirid nagu inimribas või sealt väljaspool vms,,,
meele seisundid seavad piirid ka inimriba sees kitsamaks või laiemaks. Näiteks oled pidevalt kaitses siis on silmaring ehk nägemise ulatus piiratud hirmu ja eelarvamuste tõttu ja tajud ei tööta.
Ei välista et suuremas plaanis meel ongi usk

Aga ma tegelikult küsisin seda UFO303 käest sest tema tähelepanek on huvipakkuv!
Vasta
#67
Aitäh Fenkol.
Ma arvan "lendajast" kaunis sarnaselt - et selle olemus peitub enesetähtsuses.

(10-10-2018, 13:13 )Mannu Kirjutas: Budismist lähtudes on meel omaolemuselt tühi (nagu kõik muudki "asjad"). Võrreldakse meelt peegliga. Ja peetakse mõistlikuks, et ei võeta neid "asju", mida meel iganes peegeldab surmtõsiselt. Ja peetakse mõistlikuks, et ei võeta neid "asju", mida meel iganes peegeldab surmtõsiselt.

Täiesti nõus. Et ei saa võtta surmtõsiselt maailma.

Need "asjad" mida meel peegeldab.. Näengi kui Reaalsust..Maailma. Laiemalt võtta, siis ka need "asjad" - energeetilised elemendid mida kogetakse meelerännakutel. -Siniste elevantide osa, kus reaalsus paindubSmile
Ehk et- Reaalsust ei maksa surmtõsiselt võtta, liigses enesetähtsuses.
Aga maailmaga tuleb arvestada, võtta tõsiselt selles arvestamises. Sest maailm ei hooli just liigselt meist kellegist üksikuna.



Vasta
#68
(10-10-2018, 11:29 )UFO303 Kirjutas: Viirus on meeles mitte meel ise..

Palju neid kes teevad meelest patuoina ...

Enesetähtsuse viirusega nakatunud meel ehk lendaja meel, aga meel ise? Taju ulatus?
Kes teevad meelest patuoina, kas pead silmas teisele suunatud käsutamist/alandamist/siltide kleepimist või enese meelest patuoina tegemist kui madalat enesehinnangut või midagi muud?
Vasta
#69
(10-10-2018, 20:16 )Fenkol Kirjutas: Enesetähtsuse viirusega nakatunud meel ehk lendaja meel, aga meel ise? Taju ulatus?

Taju ulatus kindlasti.

Tsitaat:Need "asjad" mida meel peegeldab.. Näengi kui Reaalsust..Maailma. Laiemalt võtta, siis ka need "asjad" - energeetilised elemendid mida kogetakse meelerännakutel.

"Asjadest" mida meel peegeldab kogutakse taju ulatus...
Taju ulatusse jäävad ka 'teispoolse keskkonna elemendid.' (Unenäoelementide kontseptsioon Castaneda raamatus kirjeldab seda näiteks). Tajuvõime "kogub" neid, nii unes kui ilmsi.

Kogub Kaose niiöelda .. et näha und. Kogub ümbritsevast migrimagrist, emotsionaalenergiate kaosepõimikust (päevased kogemused miksitult läbi hakkmasina) voolava unenäo.


Nii olen aru saanud, võimalik et eksin. Kindlasti on võimalik ka teistmoodi kirjeldada.
Vasta
#70
Suur tänu, UFO! Ma loodan et ei olnud oma pärimisega liiga pealetükkiv. Mulle pakub huvi kui miski kõnetab siis uurida sest tavaliselt nagu nüüdki vaatab kõnetaja sama asja mis ma ise aga teiselt poolt. Saabki kirjeldada mitut moodi ja hea kui mõlemast poolest terviku saab.

Tsitaat:"Asjadest" mida meel peegeldab kogutakse taju ulatus...
Teistpidi - meel peegeldab asju mis taju ulatuses,,, ja natukene rohkem- kui see natuke koguda õnnestub siis ulatus avardub,,,

Meelt kui sellist ehk polegi? Käibeteatmik wiki ütleb:
Meel on üks meeltest.
Meel on vaim (inglise keeles mind).

Keel väärib tähelepanu. on midagi, mida austada. Meel vaim ja hing on meil seotud. Inglisekeelne "mind" juba rohkem mõistuse poolel. Eesti keelest lähtuvalt sel teemal huvitav tekst https://www.folklore.ee/tagused/nr24/ekeel.htm

Segane on mulle veel kas meelest patuoinast teha saab Smile kui meelt kui sellist polegi,,, et on tühi sellega ei saa nõustuda. See budismitõlgendus on vist tõlkes kaduma läinud, ehk peaks seal kohal olema "puhas"? Või midagi muud, miks ei paneks ma üldse sajanditetaguseid kultuuri/usu/filosoofiaid ühte lõiku - austusest nende traditsioonide vastu. Neid tuleb kohapeal elada.

Meele loomine,,,
Vasta
#71
Tsitaat:See budismitõlgendus on vist tõlkes kaduma läinud, ehk peaks seal kohal olema "puhas"?
Umbes nii see vist ongi.
Eks püüdke ette kujutada ebapuhast tühjust wink
Puhtus on aga tonali laua mõiste; meel oma olemuselt - kaalun seda võimalust - on nagual; küll aga püütakse seda kirjeldada tonali laua mõistetega, nagu tajud, aistingud, seisundid, "mul on meeles" jne.

Jah, ma kasutan päris mitme -ismi määratlusi ja termineid, niivõrd-kuivõrd lähevad need kokku minu oma nägemusega. See on minu oma "kultuur" (või kultuuritus) enamvähem samamoodi nagu budism on oma neile kohalikele, kes selles elavad.

Ja Kagele vastuseks-küsimuseks sellele: http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid247200:
Kage ja mina, meil on suht sarnased andmed "sisendil" -Bashar, kogemused "kõrvaltvaatajaga" (ja ma mõtlen just seda sügavamat olemust , mida samuti see kõrvaltvaataja tajub), et miks me siiski oleme üks enamvähem teadusliku maailma vaatega, teine enamvähem uhhuu?
Kas siin on küsimus tajupunkti asukohas või milles?
Kage, kui palju sa Castaneda raamatuid lugenud oled, ehket kui tuttav nende terminitega?
Ja kas Villido raamatut oled ka lugenud või ei? Mina ise Villidoga olen tuttav just selle raamatu kaudu, uuemaid loenguid pole kuulanud; loengutel olen olnud siis kui Villido oli veel enamvähem castaneedalane, aga hakkas juba kalduma hinduismi. (jälle hulk -isme, mulle ei meeldi neis kinni olla).
Vasta
#72
(12-10-2018, 11:44 )Mannu Kirjutas: Kage ja mina, meil on suht sarnased andmed "sisendil" -Bashar, kogemused "kõrvaltvaatajaga" (ja ma mõtlen just seda sügavamat olemust , mida samuti see kõrvaltvaataja tajub), et miks me siiski oleme üks enamvähem teadusliku maailma vaatega, teine enamvähem uhhuu?
Kas siin on küsimus tajupunkti asukohas või milles?
Küsimus on enda tunnete ja emotsioonide arusaadavaks mõtlemises ja teadmises kuskohast enda teadmised pärit on - arusaadavad ja tõenditega seletused versus isiklik tunne/arusaam ja usk (teadmiste asemel antakse usku/tunnet edasi). Nagu ka Mai-Agate Väljataga ütles, et inimesed peaksid ennast selgeks mõtlema (mälu järgi tsiteeritud). Castanedal oli ka mineviku üle mõtlemine ja sealtkaudu endas selgusele jõudmine kui õigesti mäletan.

Castaneda sai peale keskkooli läbi loetud ja Villido raamatut ei ole vajadust lugeda, sest ma näen samu tulemusi iseendaga tegelemisel. Ja kui mõelda nende kehade süsteemi peale, siis see on ka täiesti arusaadav ja ütleks, et isegi tajutav (iseendaga tegelemine ei tähenda ainult emotsioonide lahti mõtlemist).

Vasta
#73
(12-10-2018, 12:37 )kage Kirjutas: Villido raamatut ei ole vajadust lugeda, sest ma näen samu tulemusi iseendaga tegelemisel.
Kiiruga vastan sellele: Villido raamatut soovitasin seepärast, et seal on peenkehade süsteem ehk ka skeptikutele arusaadavalt ära seletatud, et äkki lööb "lambikese põlema". Seal on ka taipamise momenti (lambike läheb põlema) ära seletatud, aga seda vast teavad niigi paljud. Emotsioonidega tegelemise tulemusi ei pidanud ma üldse silmas. Samu tulemusi anavad mitmed muud tehnikad ka, ja mõnel pole üldse tehnikaid vaja.

Sinu vastuse ülejäänud osa vajab mul veel läbimõtlemist ja seedimist.

Vasta
#74
Ee.. Ma ei saa praegu päris hästi pihta, et mis jättis sulle mulje parausust. Ehk siis ükski neist variantidest pole hetkel õige või õigele lähedal. Ehk seletad?
Vasta
#75
(13-10-2018, 12:26 )Minaelan Kirjutas:
(13-10-2018, 12:23 )Nielander Kirjutas: Ee.. Ma ei saa praegu päris hästi pihta, et mis jättis sulle mulje parausust. Ehk siis ükski neist variantidest pole hetkel õige või õigele lähedal. Ehk seletad?

Et mina pean seletama? Mida täpsemalt?
Et sa polegi parausku? Mida sa siin foorumis siis õieti toimetad? Püüad parausklikke jalust maha tõmmata? See on sul isegi õnnestunud aeg-ajalt. Mis on sinu tegelik missioon siin foorumis? Aus küsimus. Kas tuleb ka aus vastus?

Rahauskseid para-bisnessiga tegelejaid võib maha küll tõmmata, kes konnamürgi taoliste seansside jaoks enesereklaamiga tegelevad.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Minu lugu. antiamerikanist 0 1,839 17-11-2020, 01:55
Viimane postitus: antiamerikanist
  Palun aidake minu õde! torukoll 8 5,415 31-07-2016, 17:24
Viimane postitus: erilineelu
  Imelik kuju minu toas muahavee 1 2,082 01-10-2013, 17:50
Viimane postitus: Mannu
  Keegi ei näe minu sisse Dana 11 6,256 17-06-2012, 09:02
Viimane postitus: Dana
  Minu suitsiidilikkus anonymity_himself 36 12,152 12-02-2009, 11:43
Viimane postitus: Indr3k
  Elektripliidi isiklik vaen minu vastu? Tom 9 4,621 15-11-2008, 20:00
Viimane postitus: Estkitty
  Palju juhtumeid minu ja mu vanemate elus. Mori 11 5,525 11-12-2007, 19:53
Viimane postitus: monika999
  Minu eriskummalised võimed. Europe 19 8,569 21-09-2007, 18:37
Viimane postitus: ostankino
  Minu veider saatus Elsara 3 3,010 11-01-2007, 10:21
Viimane postitus: Anonymous

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat