Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lasin end lukustada surnukuuri.
#1
Mõned aastad tagasi tekkis võimalus lasta ennast lukustada vanadekodu surnukuuri.Tuttav kes seal ise töötas ei julgenud eriti seal öösiti tööl olla,sest oli korduvalt näinud kedagi all keldris ringi sahistamas,ja tema nime hüüdmas.Aga olgu see selleks.Ühesõnaga läksin ruumi sisse ja lasin väljastpoolt kinni keerata pooleks tunniks.Panin küünlad põlema,sest seal oli isegi küünlalühter nagu tavaks ikka.panin diktofoni tööle ja küsimust esitama kui äkki hakkasid ventilaatorid tööle ja lihtsalt istusin seal tühjuses pool tundi.Mõned seal kappides ikkagi olid.No tulin siis välja sealt imelikus tujus,istusin puhketoas.Ja enesetunne muutus järjest rusuvamaks,mul tekkis depressioon,hingata oli raske,energiat enam ei olnud.Nagu kõikide lahkunute soovid ja mured oleksid minu õlul.See oli ikka kohutavalt raske.Kuid seal hoones oli üks paik mis hakkas mind iga korraga järjest rohkem hirmutama,igakord kui sealt trepist kõndisin alumisele korrusele ma tundsin kuidas mind iga korraga järjest rohkem jälgitakse.Ma jäin isegi korra seisma keset treppi,sest tundsin jääkülma õhku oma ümber.Ja lõpuks kui mul oli vaja veel mööda seda treppi käia ma keeldusin,või kutsusin tuttava kaasa.Aga tundus,et minult taheti midagi sest ma läksin sinna ju spetsiaalselt nende pärast.Igatahes oli see üks kurvemaid kogemusi minu elus,mis toimus minu emotsioonides.Kahju et ma neid aidata ei saanud,kuid tundsin nende kohalolu väga tugevalt.Aamen.
Vasta
#2
Vanadekodus on neid negatiivseid emotsioone päris palju. Eks seda nukrust on surnukuuris kui ka mujal. Ilmselt keegi kinnitas ennast sinu külge.
Vasta
#3
Selliste asjade uurimisel tuleks kindlasti arvesse võtta fakti, et sa valmistasid ennast igati ette, et selliseid tundeid tunda. Sa teadsid, et see on surnukuur. Sul on kultuuriline taust, mis läbi paljude filmide-raamatute on toitnud kujutlusvõimet teispoolsuse hirmudega. Kultuuriline taust seostab ka vanadekodu ja lootusetuse. Tuttav inimene oli sulle veel vahetult sisendanud täiendavaid eeldatavaid negatiivseid mustreid. Sa olid igati häälestatud, et midagi erilist tunda. Ja tundsidki.

Ma olen samuti tundnud külma hirmu paljudes kohtades. Enamasti samuti seoses surnuaedade või vanade majadega. Aga ka seoses üksinduse ja pimedusega. Hirm on reaalne aga kas väljaspool isiklikku hirmu on seal tõesti midagi?

Meenutame näiteks teismelisi tüdrukuid. Nad on veendunud, et tunnevad tõelist armastust. Kõik kõrvaltvaatajad aga näevad, et tegelikult tekitavad nad oma suure-suure "armastuse" ise.

Kuidas kindlaks teha, kas vanadekodu surnukuuris tekivad enda teadvuse poolt esile kutsutud tunded või on seal tõepoolest eriline negatiivne, üksnes selle kohaga seotud energia?
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat