Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hirm ja kujutlusvõime
Autor Sõnum
Jinny
Uustulnukas

Postitusi: 11
Liitunud: Sep 2014
05-06-2017 22:11
Postitus: #1
Hirm ja kujutlusvõime
Tere.

Uurisin veidi foorumis ringi, kuid ei leidnud selle kohta teemat, kuid ennast on juba pikemat aega huvitanud ja erinevaid mõtteid mõlgutanud, et kuidas ja miks.
Ühesõnaga igal inimesel on omad hirmud, paljud hakkavad asju ette kujutama kui hirm on nn nahas. Samas ma olen siin pikemalt mõelnud ( Võib-olla on minu fantaasia, samas seda ei saa ka ümber lükata, et nii ka poleks ? ), et kui sa tunned hirmu ja sa näed/kuuled läbi hirmu hääli/mingeid paranormaalseid asju, siis äkki see ongi reaalsus ? Hirm avaldab inimeses reaalsuse, ehk siis mida suurem on hirm siis seda rohkem ta näeb ja tunnetab maailma reaalsemalt ? Sest kes on kindlaks teinud, et kõik asjad mida me hirmu tundes näeme/kuuleme on fantaasia/kujutlusvõime vili, äkki see ongi reaalsus mida meie proovime maha suruda ja see avaldub siis kui inimene tunneb hirmu ? Ehk siis see on reaalsus, mitte see mida me igapäevaselt tunneme ?
Lihtsalt teema mis paneb mõtlema, et pole ju suudeta teistmoodi ka tõestada, et nii ei tohiks olla ? Paljude jaoks võib täielikult ulmeline teooria olla, samas kui süveneda ja mõelda, siis miks mitte ? Avaldage arvamust, kas Teie jaoks on see täielik nosense või võib ka mingi reaalsus siin sees olla ?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Veteran

Postitusi: 1,004
Liitunud: Sep 2013
06-06-2017 19:25
Postitus: #2
RE: Hirm ja kujutlusvõime
Miks ainult hirm? Minu arust muudavad ka teised võimsad emotsioonid inimese reaalsusetaju. Tuletage või meelde Hemingway klassikalist " maa kõikus ".
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Metal Jänku
Uustulnukas

Postitusi: 22
Liitunud: Jul 2017
24-08-2017 14:50
Postitus: #3
RE: Hirm ja kujutlusvõime
Mulle tundub, et hirmu on kahte tüüpi: alateadvuse hirm ja tavateadvuse põhjustatud hirm.

1. Alateadlik ehk kehaline hirm on see mida tunneme loomadega ühtemoodi.
Kui näeme otsest ohtu või enda jaoks seletamatut nähtust, siis hirmutunne aktiveerib keha: närvid lähevad pingule, süda kiirendab rütmi ja meeled keskenduvad jäägitult hirmu põhjustanud objektile. Alateadvus tunneb hirmu siis kui ta midagi vahetult kogeb (näeb, kuuleb, tajub).
Näiteks kui pätt noaga vehkides sinu poole sööstab või kui pimedas kõndides kuuled imelikku häält, siis annab alateadvus koheselt südamele ja meeltele häiresignaali.

2. Tavateadvuse hirm on mõistuse põhjustatud.
Sel juhul me ei näe-kuule otsest ohtu kuid prognoosime selle tekkimist. Näiteks kardame öösel välja minna, sest eeldame, et seal on pätid.

3. Kujutlusvõime hirm on see, kui tavateadvus-mõistus püüab alateadvuse tunnetatud arusaamatule nähtusele tuttavat põhjendust (mustrit) leida.
Näiteks lähme öösel läbi surnuaia ning näeme mingit suurt kogu eemal haua kohal koogutamas, võibolla imelikult häälitsemas. Alateadvus annab häiret: Tähelepanu! Seal on midagi! Kuid mõistus ei oska (erinevalt päti rünnakust) nüüd asja enda jaoks ära seletada ning asub paaniliselt mingit tuttavat mustrit otsima: see peab olema mõne surnud inimese hing! Või siis hauast üles kaevunud zombi! Või deemon! (Kõik sellised mustrid on aju "varasalvedes" olemas ning mõistus sobitab neid paanilise kiiruga arusaamatu sündmusega klappima).
Tegelikult on mõistuse salvedes ka hulkuva metslooma ja tuules kiikuva põõsa mustrid aga kuna inimene omistab endale tohutu suurt tähtsust, siis on tal juba eelnevalt surnuaeda sisenedes pähe installitud "tähtsa pühapaiga" muster. (Seda, et nende hinnaliste hauakivide-ristide all on üksnes bakterid ja kõdu, keeldub meie ego omaks võtmast Smile).

Kujutlusvõime kohta on üks tabavamaid näiteid nö neitsi Maarja fenomen: kes tahab näha neitsi Maarjat ja piisavalt kaua pilvi vaatab, see hakkabki lõpuks pilvedes neitsi Maarja kujutist nägema. Ja kui lähtuda nn isikliku reaalsuse konseptsioonist – et ainus reaalsus on see, mida sa ise tajud –, siis ongi selle inimese jaoks reaalselt pilvedes neitsi Maarja läkitatud sõnum.

Mõistuseolendeina otsime kogu aeg mustreid, sest see on ellu jäämiseks ja teiste liikide üle domineerimiseks ülioluline. Kujutlusvõime aitab ehitada maju, rajada soojaveetrasse, kasvatada kartuleid ning kirjutada filmistsenaariume. Iga relv võib aga teatud olukordades hoopis peremehe vastu pöörduda.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kalldunn
Veteran

Postitusi: 871
Liitunud: Mar 2011
24-08-2017 19:19
Postitus: #4
RE: Hirm ja kujutlusvõime
Tegelen juba mõnda aega, nendesamade hirmudega. Kõigepealt lugege see läbi
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6813
Kõik need mustad olendid, kes asuvad nendes ruumides on hirmude ja vaimuhaiguste (skisofreenia) põhjustajateks. Kuid – on olemas veel spetsiaalne hirmude kamber, ning ülihästi peidetud hirmude kamber. Kõikki neid hirme toidab mõtte abil loodud kujutluspildid.
On olemas veel sateliit hinged. Varjaatud hinged, vari hinged, ning hinge varjud.
Kõik need on hirmude põhjustajateks.
Viimaseid on üliraske kõrvaldada.
(selle postituse viimane muutmine: 24-08-2017 19:21 kalldunn.)

Kaks korda – on juba aegade algusest – nagu rist, igavesti, igalühel kaasas!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog